Hoofdonderwijzer Jackson beëindigde periode in IJmuiden Veren'gingsnieuws uit de IJmond UST „Voetlicht" met spannende „Taloelah" op het toneel Stemmig kerstconcert van Looft den G.Inia Na aanrijding doorgereden Modernisering van slachthuis BOOREILAND „SEDNETH 1" OP WEG NAAR SPANJE Nieuwjaarsreceptie commissaris der koningin Interkerkelijk Bejaardentehuis in Heemskerk Carrousel op kruispunt Nieuwe tarieven Sportfondsenbad Gratis kleinvee slachten in het abattoir IJmond Neem nü een kwartaalabonnement! IJmuider Courant Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 januari gratis VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 5 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Zoals uit de nogal geruchtmakende verwikkelingen rond het ontslag en aanstaand vertrek van de heer F. Jackson, hoofd van de prot.-chr. Dr De Visserschool in IJmuiden gemakkelijk kon worden af geleid, hebben de ouders der leerlingen deze geziene en populaire hoofd onderwijzer met zijn echtgenote donderdagavond in een der zalen van het Cultureel Centrum op een bijzonder hartelijke wijze uitgeluid. Er zullen dan ook slechts weinig ouders op deze afscheidsbijeenkomst hebben ont broken, terwijl voorts een lid van het schoolbestuur en vele collega's van de heer Jackson aanwezig waren. De heer D. Greveling wenste als voor zitter van de oudercommissie slechts een korte inleiding voor zijn reke ning te nemen, doch een verheugd: Geweldig, wat een opkomst!" moest hem toch even van het hart. Direct daarop verleende hij het woord aan de heer A. Brunekreef, die namens alle collega's-schoolhoofden van veel waardering getuigde voor „Frans", omdat deze zich tijdens zijn vei olijf in IJmuiden heeft laten kennen als een goed mens, vriend en collega. Spreker verzekerde hem dat men deze voorbeeldige verstandhouding gaarne zou hebben gecontinueerd, hetgeen nu eenmaal niet zo heeft mogen zijn. Daarom wenste hij het echtpaar Jackson in zijn nieuwe Brabantse omgeving veel zegen en succes, om zijn scheidende collega tenslotte een boekenbon aan te bieden. T r else n-IJ m ui den Beverwijk „Stille troni" SIMCA1000 ihi i Itailifite Kees Maas TAXI Rijnstraat 91 IJmuiden wm. Mevrouw T. de Koker-Smit over handigt de heer en mevrouw Jack son namens de oudercommissie het afscheidsgeschenk. VRIJDAG 15 DECEMBER Zaal Zomerlust, 20.15 u.: „De Zeewolf", door Toneelvereniging Jan van Dom melen. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: van 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebiblio theek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüste- laan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeek- weg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel- sen-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 16 DECEMBER Jeugdsociëteit De Ark, Kerkplein, 20 u.: Tropische avond met „Los Antillianos". De Brulboei", Kanaalstraat, 19.30 u.: Beatavond met ,The Clarks". Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil- lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. VRIJDAG 15 DECEMBER „Promenade", Meerstraat 72a, 20 u.: Feestavond v. Aquarium Sociëteit „Tro pica". Vrijetijdscentrum, „De Slof", Kruisweg 99, 19.30 u.: Pottenbakken v. 15-18 jr, o.l.v. mevr. A. M. Teensma, door Het Groene Huis. Buurthuis „De Lichtboei", 20-22 u.: Ta feltennis v. heren 17 jr en ouder, o.l.v. dhr. H. Visser. Het Groene Huis, Kruisweg 100. 20- 23.30 u.: discotheque, meisjes boven 17 jr, jongens boven 18 jr. Herv. Ver. Gebouw Schans, 20 u.: Ver gadering Beverw. Amateurfotografen Ver. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 u. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17 30 u. en 19- 21 u.: jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.: Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Am- stelstraat 44, volw.: 19-21 u.; jeugd: 15.30- 17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2: volw.: 15-17.30 u. en 19-21 u.; jeugd: 15- 17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a volw.: 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la jeugd: 15.30-17.30 u. ZATERDAG 16 DECEMBER Creatief Centrum. Hoflanderweg 104. 14 u.: schilderen en tekenen door het St. Lucasgilde, o.l.v. dhr. J. C. Heeck. Statenhuis, Velserweg 12, 20 u.: Kien- avond door Personeelsver. „De Gieteling" Kennemer Theater, 20 u.: Toneelstuk „Het witte schaap van de familie", door toneelver. „Havenkwartier". Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5 14-15 u.: kleuterclubje kind. v. 4-5 jr 9.30-12.30 u.: kleuteroppas, kleuters v. 3- 5 jr. Het Groene Huis, Kruisweg 100: 10-13 u.: judogroepen; 13-14.30 u.: boksen. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk; Beverwijk, Meere ftein Parmentierstraat 2: gesloten Alle andere leeszalen geopend van 10-12.30 u. Hierna sprak mevrouw T. de Koker- Smit een kort woord namens de ouder commissie, waarbij zij eveneens op een buitengewoon prettige samenwerking mocht wijzen. Vandaar dat de ouders de heer Jackson en zijn echtgenote steeds een warm hart hebben toegedragen. Hun afscheidsgeschenk bestond dan ook uit een fraaie wandversiering, welke het echtpaar door mevrouw De Koker werd aangebo den. De heer W. H. Luimes, die als vice- voorzitter van de oudercommissie de ou ders vertegenwoordigde, was tenslotte van mening, dat de heer Jackson hier is opgetreden op een manier, zoals van een goed onderwijsman mag worden verlangd. Hij wist zijn niet geringe kennis immers op een speciale manier aan de kinderen over te brengen, zodat zij altijd met het meeste plezier naar school zijn gegaan. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Voor moderne modelijnen, o.a. „AMOURETTE" Voor uw PERMANENT PERMABEL of STYLING, uitgevoerd door zeer vakbekwame kapsters grote sortering haarwerken voorradig. VLECHTEN vanaf t 15.— ECHTE HAARSTUKJES vanaf 4(1. VOLLEDIGE PRUIKEN f 150 Grote bus LUST-HAARLAK 3.75 Lange Nieuwstraat 471 - IJmuiden Telefoon 111.66 AAAAAAAAA<W\fVAAI\AA<WWWWWWWWVfWV\AAAA(V Bovendien ls de samenwerking met ouders en personeel steeds voortreffe lijk geweest, zodat men in deze kringen zijn vertrek naar Breda bijzonder spij tig vindt. Vandaar dat de ouders de schei dende hoofdonderwijzer ter herinnering aan zijn periode in IJmuiden gaarne een schrijfmachine hebben willen geven, welk geschenk hem door de heer Luimes werd overhandigd. Voor mevrouw Jackson werd hier nog een bloemstuk aan toegevoegd. Het laatste woord was daarop aan de heer Jackson, die te kennen gaf na al les wat er is gebeurd eigenlijk de voor keur te hebben gegeven aan een vertrek met de „stille trojn". Dit nam echter niet weg dat deze sympathieke afscheids avond buitengewoon door spreker op prijs werd gesteld, mede omdat hij kan terug- zién op een prettige samenwerking met ouders en collega's. In het vervolg van zijn afscheidswoord zinspeelde de heer Jackson ook nog even op de gerezen moeilijkheden tussen hem en het schoolbestuur, waarbij spreker tot zijn grote voldoening was gebleken dat hij over meer vrienden mocht beschik ken dan hij had vermoed. De heer Jack son bedankte de aanwezigen dan ook voor alle fijne contacten en verzekerde zijn periode in IJmuiden nooit te zullen vergeten. Tenslotte gaf hij te kennen zijn nieuwe werkkring in Breda met liet grootste vertrouwen tegemoet te zien. Na deze toespraak konden de aanwe zigen nog persoonlijk afscheid nemen van de heer en mevrouw Jackson, van wel ke gelegenheid een druk gebruik werd gemaakt. Daarbij werd ook een bloem- stukje aangeboden aan mejuffrouw Van Ee een onderwijzeres van de Dr. De Vis serschool, die binnenkort a's mevrouw De Vos-Van Ee eveneens naar elders ver trekt. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op de hoek van de Sa- turnusstraat en de Dolfijnstraat heelt donderdagavond omstreeks half negen een aanrijding plaats 'gehad, doordat een automobilist geen voorrang verleende. Na de botsing is de man doorgereden, of schoon zijn tegenpartij zware schade had opgelopen. Omstanders hadden echter het kentekennummer genoteerd en dit de politie verschaft. Daardoor is het moge lijk geworden de man, een IJmuidenaar, te achterhalen en te verbaliseren. A T>\ E Maak een proefrit bij: KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJMUIDEN Telcf. 02550 - 1 43 24 1 62 38 (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Het bestuur van het slachthuis „IJmond" heeft woensdag avond tijdens een openbare vergadering in het raadhuis van Uitgeest besloten tot een forse modernisering van het slacht huis in Beverwijk. De nu provisorisch opgetrokken bedrijfsruimten voldoen niet aan de te stellen eisen e» zijn ook bouw kundig niet te handhaven. Er is nu een plan opgesteld voor de bouw van stallen, ziekenstal, noodslacht- plaats, kadaverbergplaats, huidenopslag plaats, talbergplaats, stroberging en ga rage voor dienstauto. De noodslachtplaats en de kadaverbergplaats zullen van koe ling worden voorzien. De veterinair in specteur van de volksgezondheid heeft reeds zijn fiat aan dit plan gegeven en tevens verklaard dat de voorgenomen in richting voldoet aan de EEG-eisen. De bouw van dit complex, dat achter het slachthuis wordt opgetrokken, wordt op 180.000 geraamd. Voorzitter C. Ockeloen zei dat deze kostbare voorzieningen voor al een meer hygiënische wijze van slach ten beogen, terwijl ook veel aandacht is besteed om de aan te voeren dieren op een meer humane wijze op te vangen. (Van éen medewerker) VELSEN. Dat het genre van het aloude en bekende toneelspel „Arsenicum en oude kant" het bij het publiek nog altijd bijzonder goed doet, is donderdagavond tijdens de donateursvoorstelling van de to neelgroep Het Voetlicht uit Velsen weer zonneklaar gebleken. In het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan werd voor een goed gevulde zaal een opvoering gegeven van de komische-thriller „Talloe- lah", geschreven door Arnold Ridley en Mary Cathcart. De vertaling was van Walter Kous. Taloelah is de naam van een poesje, dat het troeteldier is van drie allerliefste oude dametjes, die elk een zolderkamer bewonen met een minimum aan ruimte en een maximum aan huur, terwijl zij door hun schraperige hospita bovendien nog volledig worden getiranniseerd. Er gebeuren in het pension een paar vervelende dingen. Op kerstavond namelijk krijgen de dames plotseling te horen dat hun kamerhuur verhoogd is tot een prijs die voor de vrouwtjes niet is op te bren gen. Even later op de avond vindt juf frouw Goldsworthy haar geliefde Taloelah vergiftigd in haar mandje. Ook de hospi ta vindt door dit zelfde vergif de dood. Wie zal daarvan de dader zijn? Aanvankelijk verdenken de drie dame tjes zichzelf van de laatste gruweldaad. Zij besluiten de proef op de som te ne men. Het dodelijk resultaat blijft echter achterwege. Dan laadt de stiefdochter al le schuld op zich, doch de huisarts stelt alles in het werk om haar van het tegen deel te overtuigen. Wanneer een vriend des huizes niet vrijuit lijkt te gaan, staat de politie geheel en al voor een raadsel. Hoe het verder afloopt? Van een thriller vertelt men nu eenmaal nooit de ont knoping! De spelers van Voetlicht hebben er een gezellige voorstelling van weten te ma ken, waarbij de oude dametjes op voor treffelijke wijze werden uitgebeeld door mevrouw R. Anderson, mevrouw M. Lee ring en mevrouw H. Mineur, vooral de laatste kreeg de zaal volledig mee, niet alleen bij de dood van haar katje, maar ook toen er een komisch nootje aan te pas kwam. Tesamen was het een aan doenlijk drietal dat borg stond voor en kele hartverwarmende tafereeltjes. Mejuf frouw E. Meesters ontpopte zich bij deze opvoering als een even harteloze als schijnheilige hospita, terwijl mejuffrouw A. Booy op lieve charmante wijze als haar dochter ook haar tegenhangster was. De bejaarde huisvriend werd op rustige sympathieke wijze gespeeld door de heer A. Koene en de heer E. Jacobs zette een zorgzame huisarts op de planken. De De christelijke oratoriumvereniging „Looft den Heer" heeft gisteravond in de hervormde kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden een traditie hooggehouden. De talrijke aanwezigen hebben weer naar een uitstekend kerstconcert onder de naam „Kerstgedachten" kunnen luisteren en in het onderdeel community singing daarin zelf een actief aandeel kunnen nemen. „Looft den Heer" had met de sopraan soliste Karin Ostar een goede keus ge daan. Zij heeft een fraaie stem, die niet al te sterk is, maar in liederen als „De blijde boodschap" van Schouwman en „Kerstlied" van De Heus toch goed tot haar recht komt. Bijzonder fraai klonk in dit programma hef melodieuze „Laudate Dominum" van Mozaft, dat met zijn lief lijke klanken uitstekend in dit program ma met zijn pastorale karakter paste. Ka rin Ostar zong hier een fraaie solo, die alleen in de laatste maten enigszins ten onder ging in de koorklank. Als tweede solist trad deze avond de N.Ph.O.-concertmeester Jan Hesmerg op, die in sonates ,van Italiaanse meesters zijn uitstekende violistiek demonstreerde. Hij werd daarbij uitmuntend begeleid door de organist Simon C. Jansen, die aan het begin van de avond zijn gaven toonde in variaties op kerstliederen, waarbij vooral die op „Midden in de win ternacht" eer^ overrompelende indruk maakten, al werd de organist tegen het einde helaas door een „hanger" gehandi capt. „Looft den Heer" heeft zelf een zeer verdienstelijk aandeel in het programma gehad. Hoewel het koor niet altijd de top vorm bereikte, die het najaarsconcert kenmerkte, hetgeen onder meer in enkele ongelijkheden in het koraal 46 van het Weihnachtsoratorium tot uiting kwam, kon men over het algemeen toch genieten van doorleefde zang. De grote kwalitei ten van het koor kwamen onder meer goed tot uiting in het al genoemde Lau date Dominum. Dirigent Wiesehahn leid de als altijd resoluut eii trefzeker, ook bij de community singing. ADVERTENTIE 13.000 DAG en NACHT! De „Sedneth I", het eerste hoor eiland dat voor Nederlandse reke ning bij de RDM in Rotterdam is gebouwd, is gisteren omstreeks eén uur zijn reis naar de Spaanse oost kust begonnen. Het booreiland wordt gesleept door de sleepboten „Utrecht" en „Jacob van Heems kerk" van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden. Omstreeks vier uur ge raakte het konvooi op de Rotter damse Waterweg ter hoogte van Maassluis in een dichte mist, die uit zee kwam opzetten. De walradar- dienst van het loodswezen trad in werking en het konvooi verplaatste zich rustig verder met assistentie van de walradarstations. Op last van Rijksivaterstaat werd in ver band met de grote omvang van het konvooi op de Waterweg al het in- en uitgaande verkeer gestremd. Het zicht bedroeg tussen Hoek van Holland en Maassluis vijftig meter en minder. Het booreiland passeer de Maassluis alleen zichtbaar aan haar lichtjes op de top van de om bouw, die boven de mistlaag uitstak. Vuurwerk, door familie en vrienden van de opvarenden afgestoken op het hoofd van Maassluis, is mis schien aan boord.wel gehoord, maar zeker niet gezien. De „Sedneth I" passeerde om 17.40 uur Hoek van Holland. Toen het zicht voor Hoek van Holland wat beter werd en de vaart wat drukker na het oponthoud door het vertrek van het booreiland, is er een lichte aanvaring geweest voor de monding van de Waterweg. In aanvaring kwamen de inkomen de schepen Paracasuit Peru (9.481 ton) en de Noor „Vitre" van 2.750 ton. Beide schepen liepen lichte schade op. HAARLEM. De commissaris der ko ningin in de provincie Noord-Holland, mr F. J. Kranenburg, en zijn echtgenote houden zaterdag 6 januari 1968 de tradi tionele Nieuwjaarsreceptie. De receptie wordt gehouden in het Provinciehuis in Haarlem van kwart voor drie tot vijf uur. heer G. Meesters vertolkte een gerouti neerde politiedokter en de inspecteur van politie en een rechercheur waren in re delijke handen bij respectievelijk de he ren P. Koene en A. Huis in 't Veld. Regisseur Gé Weijers heeft voor een sfeervolle voorstelling gezorgd, waarbij de spanningselementen zeker niet ontbra ken, doch iets meer vaart had er echter wel mogen zijn. Niettemin kan de toneel groep Voetlicht terugkijken op een toneel stuk die door haar donateurs zeer zeker is gewaardeerd. Bij Het Voetlicht wordt aan het decor steeds weer bijzonder veel zorg besteed, ook nu was de sfeer van de koude Engel se zolderkamer door het schuinaflopende dak goed getroffen. Terecht oogstte dit bij de toeschouwers veel bewondering en het droeg zeker het zijne bij tot een vrolijke en dikwijls spannende voorstelling. K. v. L. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De plannen om te komen tot de verwezenlijking van 'n interkerke lijk bejaardentehuis in de IJmond-Noord beginnen thans vaste vorm aan te ne men. Aanvankelijk lag het in het voor nemen dit tehuis te stichten op gronden in Beverwijk tussen de Beecksanghlaan en de Westerhoutweg, doch het bleek niet mogelijk tot resultaten te komen met het Beverwijkse gemeentebestuur. Het gevolg hiervan is geweest, dat an dere wegen bewandeld moesten worden. Eén van deze wegen leidde tot de ge meente Heemskerk, waar men op drie plaatsen gronden kon aanbieden. Resul taat daarvan is, dat men thans onder handelingen voert om de benodigde grond aan te kopen. In dit stadium is het dan ook dat nu op de kerkelijke gemeenten een beroep wordt gedaan om zich ga rant te stellen voor de aanloopkosten, daar thans ook de architect aan de uit werking van de plannen dient te begin nen. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Op het kruispunt van de Saturnusstraat en de Mercuriusstraat verleende, naar de politie mededeelde een 21-jarige automobilist, woonachtig in IJmuiden geen voorrang aan een personen auto bestuurd door een 51-jarige vislos- ser in IJmuiden. De vislosser reed in op de auto welke hem de voorrang niet ver leend had, waardoor de 21-jarige IJmui denaar met zijn auto enige malen om de lengte-as draaide en vervolgens tegen een geparkeerd staande vrachtauto tot stilstand kwam. De rondtollende auto werd geheel vernield. De beide andere auto's kregen respectievelijk zware en lichte schade. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het Sportfondsenbad aan de Kuikensweg zal op zondag, maan dag en dinsdag 24, 25 en 26 december gesloten zijn, evenals op zondag en maan dag 31 december en 1 januari. Met in gang van 1 januari 1968 wordt ook een nieuwe tariefregeling vkn kracht. De entreeprijzen zijn dan als volgt: zwembad volwassene 1,20; idem kind 1,10; 10 badenkaart kind 10,idem volwas sene 11,leskaarten a 30.les- kaarten B en C 10,enkele zwemles 1,50. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. Het bestuur van het slachthuis „IJmond" gaat deze maand een bijzondere service verlenen aan de be volking. Voorzitter C. Ockeloen deelde tijdens een openbare vergadering in het raadhuis van Uitgeest namelijk mee, dat men voor de kerstdagen kleinvee pijnloos en gratis kan laten slachten in het abat toir aan de Parallelweg in Beverwijk. Dit gebaar wordt gemaakt om dieren mishandeling te voorkomen. Ook is het bekend dat velen ertegen op zien een konijn, kip of kalkoen zelf te slachten. Uiteraard zijn bok de poeliers bereid te gen een kleine vergoeding deze beesten pijnloos te doden. Het bestuur van het slachthuis zal nog nadere mededelingen doen over data en uren, waarop de inwo ners van de IJmond met hun dieren wel kom zijn in het slachthuis. De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 2 januari a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5