ii?? „Van de suikerbieten naar de kersen" Burgemeester van Haarlemmerliede Ruimere mogelijkheden voor industrie in IJmuiden Gans kezen1? 7ii rofflantl w°"™Wr°m doetU het dan niet vaker? nam afscheid van zijn gemeente I BOEKHANDEL ERASMUS IJMUIDEN TELEFOON 16138 SANTPOORT ht°e°lfedfsotornAA8^34 Spanjaard in Velsen-Noord overreden Fabriceren en monteren in één hand Goedkoper aardgas in Velsen Noor aangevaren bij Yerseke Reisbureau DE MAGNEET is del bestel electronenflitser film foto VRIJDAG 15 DECEMBER 196 7 7 kolen,olie, gas? Stichting Nutsspaarbank DE MAGNEET VAKANTIE GIDS FOTO GANS HEEFT V\ TELEFOON 1 57 05 ZU fascinerende verhaie „-ken verte"en flitsende rapieren. 0 Wen' boeJe fregatten en romances opb| *r w„. hooggeW'9d ti£,zalen. m00ie vrouWeri "a|s glanzende en. rode rozen, u jngen- h En uw boekha.rt tederheden. zQ rorna j ^leeftnueenrwS Dat maakt Ie.- Enwie,ee >-x Mi Haarlem Schalkwijk Suikerbieten ,,<«i <i Het gastarief voor afnemers zal van 28 cent op 26 cent per kubieke meter worden gebracht, met dien verstande dat nooit minder dan 5 kubieke meter of 1,30 per maand verschuldigd zal zijn. Dit betreft dan de gebruikers in tarief groep 1, die nu van 0 tot 375 kubieke me ter per jaar afnemen, zonder vast recht, indien per maand nooit minder dan 5 ku bieke meter of 1,40 verschuldigd is. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. Op de hoek van de Wenckebachweg en de Staalhaven- «traat is woensdagavond om kwart over tien een Spaanse gastarbeider door een autobus overreden en zwaar gewond naar het Rode Kruisziekenhuis overge bracht. De man, werkzaam bij Hoog ovens, stond stil bij het rijwielpad aan de Wenckebachweg en wilde oversteken. Toen de autobus van de NZHVM naderde, keek hij een andere kant uit en stak par does voor de rijdende autobus over. De man werd overreden. Met ernstig hoofd letsel en verwondingen aan rug en benen is hij per ambulanceauto van het Hoog- ovenbedrijf naar het Rode Kruiszieken huis in Re ver wijk overgebracht. JONGELUI, sluit een jeugd- spaarovereenkomst l in de gemeente Velsen IS UIT C. H. Moensstraat 13 - Beverwijk Tel. 2 68 42 Kennemerlaan 25 - IJmuiden Tel. 1 13 06 ADVERTENTIE Koorknaap. Een 21-jarige voormalige koorknaap is in Wuppertal tot levens lang veroordeeld vanwege de sadistische moord op vier schooljongens en poging tot moord op een vijfde. Het oudste lid van de raad van Haarlemmerliede, de heer G. J. Rij- keboer (rechts), neemt hier afscheid van burgemeester F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier. Links mevrouw Van Hövell en in het midden loco-burgemeester H. M. van Bruggen. (Van een verslaggever) AMSTERDAM. IJmuiden is wel bij zonder Jjelangrijk en houdt grote beloften in, aldus de heer A. J. van Buuren, di recteur van de thans officieel opgerichte United Contractors Union n.v. een ge zamenlijke dochteronderneming van de Ne derlandse Dok- en Scheepsbouw Maat schappij en het Duits-Franse bedrijf Dil- linger Stahlbau. De IJmuidense dochteronderneming van de N.D.S.M., de Machinefabriek IJ muiden heeft tot dusver belangrijke aan vragen moeten weigeren omdat de per soneelsbezetting er niet op berekend was, naast het fabriceren van zware omvang rijke apparaten, die in delen voorgefa- briceerd moeten worden, deze stukken ook nog op de gewenste plaats te mon teren. Het bijzonder slagvaardige bedrijf leverde nog maar kort geleden de grote moderne rijdende kraan voor het bij de N.D.S.M. in aanbouw zijnde dok voor het Staatsvissershavenbedrijf in IJmuiden. Dezelfde bezwaren werden door de dochteronderneming in het Friese Koots- tertille ondervonden. De N.D.S.M. Amster dam zelf kon evenmin grote montageploe- gen afstaan. Wat voor zware apparaten geldt, geldt eveneens voor zware staalconstructies en pijpleidingen. De wel zeer actuele bouwactiviteiten in de olie-petrochemische en chemische in dustrie leveren opnieuw het bewijs, dat de opdrachtgever er de voorkeur aan geeft fabricage en montage aan één or ganisatie over te laten. Montage is een vak van specialisten met speciale uitrustingen. Dillinger Stahl bau, dat over 2500 gespecialiseerde mon tagevaklieden beschikt, zal door deze in breng grote mogelijkheden inhouden voor Unicon, dochter van N.D.S.M. en D.S.D., die van haar beide ouders opdracht heeft complete fabrieksinstallaties, liefst in combinatie met hun montage te verkopen. Dillinger Stahlbau is in IJmuiden geen onbekende: Hoogovens IJmuiden is reeds vijftien jaar klant van dit Duits-Franse bedrijf. ADVERTENTIE U ziet een uniek moment van Uw kinderen. U grijpt Uw camera en drukt nog net op tijd af... Geen lichtflits: lampje los. Leu ke foto foetsie. Nu moet het uitwezen, zegt U. Nu gaat U een electronenflitser kopen. Maar dan meteen een goeie. De beste die met Uw portemonnee te koop is. Welke is dat? De beste electronenflitser geeft het meeste en mooiste licht (lichtspreiding en lichtkleur). Bo vendien doet hij het op momen ten dat hij het persé doen moet. Wij hebben zo onze methoden om flitsers die dat niet halen, door de mand te laten vallen. Dat is ons vak. Een fijn vak overigens. Wij zullen U graag laten zien wat de beste electronenflitser voor U is. En vertellen waaróm. Komt U even langs, of belt U vandaag nog op voor een af spraak. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Nu gebleke'n is dat aardgas voor afnemers die daarvan geen gebruik maken voor kamerverwarming in het algemeen geen financieel voordeel oplevert in sommige gevallen zelfs financieel nadeel ten opzichte van het cokesovengas dat voorheen door Hoog ovens aan de gemeente Velsen werd ge leverd, zal het tarief voor sommigen wor den verlaagd. Dit zal dan met ingang van het nieuwe jaar een feit worden, mits de gemeenteraad hiermee accoord gaat. Vervolgens kwamen vertegenwoordigers van de gemeenten Amsterdam, Haarlem. Haarlemmermeer aan het woord. Voor Amsterdam sprak waarnemend burge meester dr. P. J. Koets, voor Haarlem burgemeester mr. O.P.F.M. Cremers en voor Haarlemmermeer burgemeester mr. F. Th Dijckmeester. Alle drie hielden een geestige toespraak waarin zij hun schei dende collega lof toezwaaiden. Pastoor H. W. J. Verbeek uit Halfweg sprak namens de geestelijkheid van de gemeente de burgemeester toe. Majoor C. H. Honcoop, commandant van de rijks politie district Amsterdam, getuigde van de samenwerking, die steeds had bestaan tussen de gemeente Haarlemmerliede en de politie. Donderdagavond werd in het raadhuis in Halfweg een openbare ontvangst ge houden. ADVERTENTIE YERSEKE. Tijdens dichte mist is donderdag op de Westerschelde, op de re de van Vlissingen, de Engelse supertan ker „Lord Sranthcona" (41.980 brt.), in aanvaring gekomen met het Noorse m.s. „Balblom" (1420), de Noor liep vrij ern stige schade op even boven de waterlijn. Beide schepen liggen momenteel op de rede van Vlissingen voor anker en zul len indien mogelijk, hun reis naar Ant werpen voortzetten. Éii vs; %Jw~> ,v (Van een onzer verslaggeefsters) HALFWEG. „Wij noemden u wel- tens „De Oliebaron", zo typeerde don derdagmiddag in Halfweg burgemeester mr.F. Th.Dijckmeester van Haarlemmer meer zijn collega F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier bjj diens afscheid van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Zoals bekend is gaat burgemeester Van Hövell naar Eist. Woensdag heeft het gemeentepersoneel afscheid genomen, donderdagmiddag was het de beurt van de raad. In het raadhuis in Halfweg waren be halve burgemeester, wethouders en raads leden ondermeer ook de burgemeesters van de omringende gemeenten aanwezig. Zelfs mr. G. van Hall, oud-burgemeester van Amsterdam, kwam afscheid nemen. De heer Van Bruggen sprak natuurlijk ook over de planologische problemen waarmee baron Van Hövell tijdens zijn ambtsperiode van zes jaar te ma ken heeft gehad. Een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de gemeente noem de de loco-burgemeester de toewijzing van Schalkwijk aan Haarlem. Een verheu gend feit vond hij het structuurplan, dat samengesteld na de aankondiging van de vestiging van Mobil Oil, in mei 1965 werd aanvaard door de raad. De heer Van Bruggen zag de scheiden de burgemeester als een enthousiast wer ker die de belangen van Haarlemmerlie- ADVERTENTIE „U gaat van de suikerbieten naar de kersen", zei het oudste raadslid, de heer G. J. Rij keboer vervolgens in zijn toe spraak. De heer Rijkeboer was het er helemaal niet mee eens dat de burge meester zo hals over kop naar Eist ver- trbk. „Anders zou vanavond de begro tingsvergadering zijn geweest", zo zei hij. Namens de raad kreeg baron Van Hö vell een radio aangeboden. De gemeente secretaris, de heer M. A. C. Rovers be trok ook de echtgenote van de vertrek kende burgemeester in zijn hulde. Me vrouw Van Hövell en de beide kinderen waren in de raadszaal aanwezig. Hierna voerde de scheidende burge meester zelf het woord. „Wij zijn nooit ja-knikkers geweest", vertelde hij, „maar naar buiten zijn wij altijd als een eenheid opgetreden", Baron Van Hö vell bracht dank aan de wethouders en de raad „Als ik u niet had gehad, was ik nergens geweest".Ook de gemeente secretaris en de directeur van de gemeen tewerken betrok de heer Van Hövell in zijn dankwoord. Als eerste sprak donderdagmiddag de heer H. M. van Bruggen, loco-burgemees ter van Haarlemmerliede en Spaarnwou de. „Uit ondervinding is u gebleken dat de raadsleden van Haarlemmerliede niet voetstoots in het spoor van burgemeester en wethouders lopen, dat de raad zeer beslagen ten ijs komt, dat de leden van onze raad hun eigen inbreng willen heb ben", zo zei de heer Van Bruggen. „Dat daarbij een voorstel van B. en W. soms gewijzigd, soms in het geheel niet wordt aanvaard, zal teleurstellend zijn geweest, maar het getuigt van uw energie om het verworpen voorstel van betere en nieu were argumenten voorzien weer ter ta fel te brengen. de in de moeilijkste periode van haar be staan met grote toewijding heeft behar tigd. Behalve zeven burgemeesters of waar nemend burgemeesters van om ringende gemeenten was ook oud burgemeester mr. G. van Hall van Amsterdam met zijn echtgenote ge komen om afscheid te nemen.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7