Velsen verlaagt aardgasprijs Verenigingsnieuws uit de IJmond Micro-Theater in Beverwijk COR OLY Verkiezing Raden van Overleg bij Hoogovens Kerstfeest voor gezinnen van woonwagenkamp in Velsen Betaling abonnementsgeld per giro Neem nü een kwartaalabonnement! LAATSTE RAADSVERGADERING IN 1967 Kerstdiensten voor oud katholieken Politie vond twee vuurwapens in de polder Ledental van „De Loods" groeit Vanavond voor kamp Beverwijk Arts gewond bij ongeval Nieuwjaarsreceptie in stadhuis Velsen Ds. Ribbers bedankt voor IJmuiden Kerstviering in Velsense stadhuis Noteringen van groenteveiling lJmuider Courant BROMFIETSRIJDERS Nu nog kopen is geld verdienen! Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 januari gratis DONDERDAG 21 DECEMBER 1967 „Kennemergaarde" J elsen-lJmuiden Beverwijk C 9 NUTSSPAARBANK BREESTRAAT 108, BEVERWIJK (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeenteraad van Velsen heeft woensdagavond het vergaderingsjaar 1967 afgesloten met een bijeenkomst, welke na nauwelijks een half uur alweer door de voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann, als beëindigd kon worden verklaard. In deze korte tijd werd toch nog een belangrijk besluit genomen, namelijk de verlaging van de aardgasprijs voor de zogenoemde „kleine verbruikers", welk voorstel van het college door de raad unaniem en met grote instemming werd geaccepteerd. De eerste die hiervan mocht getuigen was de heer Zuurbier (K.V.P.), die als woordvoerder van deze fractie te kennen gaf met een dergelijk voorstel geen enke le moeite te hebben. Vooral, omdat deze tariefsverlaging speciaal voor de kleine verbruikers een zekere verlichting bete kent. Ook de heer Marks (P.v.d.A.) betuigde hiermee namens deze fractie zijn instem ming, waar de erkentelijkheid van de heer Visser (Prot.-Chr.) aan kon worden toegevoegd. De laatste spreker informeer de daarbij naar de mogelijkheid de tarie ven nog meer bij deze groepen aan te passen, wanneer een grotere afname dit eenmaal zal veroorloven. Wethouder Kolkman toonde zich op zijn beurt weer erkentelijk voor de in stemming, waarmee dit voorstel van B. en W. door de raad was ontvangen. Hij verzuimde daarbij niet er toch even de aandacht op te vestigen, dat deze herzie ning van de prijs slechts mogelijk is ge weest, omdat in de gemeente Velsen door veertig percent van de verbruikers, vijf enzeventig percent gas wordt afgenomen. Daarbij heeft men hier nog maar een jaar ervaring met het aardgas, hetgeen niet wegneemt dat het college ook de belangen van de kleine gebruikers zal blijven behartigen. Ook ging de raad akkoord met het voor stel van B. en W. de verpleegprijs van het gehuis voor chronisch zieken „Kenne- mergaarde" te verhogen. Daarbij had de heer Andriesma (K.V.P.) nog in het voor- (Van een medewerker) IJMUIDEN. Zondag 24 december om tien uur 's morgens wordt in ,,'t Braambos" aan de Zeeweg in IJmui- den-Oost een oud-katholieke kerkdienst gehouden. Mgr. G. A. van Kleef, bisschop van Haarlem, zal de mis bijwonen. In de Engelmunduskerk in IJ muiden begint het kerstfeest voor kinderen van de Engelmundusparochie eji van de H. Adelbertusparochie zondagmiddag om halfvier. Zondag 31 december worden voor de oud-katholieken in de IJmond oudejaars- diensten gehouden in de Engelmundus kerk en in ,,'t Braambos". DONDERDAG 21 DECEMBER Gom. Openbare leeszaal en bibliotheek, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 22 DECEMBER Stadhuis, 20 u.: Openbare kerstzangdienst in de Burgerzaal. Paviljoen Schoonenberg, Minister Van Houtenlaan, Velsen-Zuid: om 21 uur begint de zichtkeuring voor de postduiventen- toonstelling. De tentoonstelling is daarna geopend op zaterdag van 19 tot 23 uur en op zondag van 10 tot 17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. VRIJDAG 22 DECEMBER Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 19.30 u.: pottenbakken (15-18 jaar) o.l.v. mevr. A. M. Teensma, door „Het Groene Huis". Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20 uur: discotheque, meisjes boven 17 jaar, jongens boven 18 jaar. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Causerie met dia's over twintigste-eeuwse schilders door de heer G. Ponstein voor Be- verw. Amateur-Fotografenvereniging. „De Boog", Hoflanderweg, 20 u.: kien- avdnd door R.-k. V.v. „D.E.M.". Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19-20 u.: cursus huidverzorging en make up voor tieners van 12-17 jaar; 19-20 uur: pottenbakken, beginnerscursus voor 12-17 jarigen; 20-22 u.: tafeltennis o.l.v. de heer H. Visser, voor 17 jaar en ouder. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur'. Verenigde Openbare Bibliotheek, Bever wijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Bur gerstraat 70, volw.: 15-17.30 en 19-21 uur. jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arendsweg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15.30- 17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44. volw.: 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Meerestein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; Heems kerk, Kerkweg 45. volw.: 19-21 u.; Ruys- daelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. uitzicht gesteld straks bij de behandeling van de begroting op deze kwestie te zul len terugkomen, omdat hij het maar een angstige zaak noemde dat de verpleeg prijs in betrekkelijk korte tijd van 28,75 was opgelopen tot 43. Spreker vroeg zich daarom ook af, wanneer het einde van deze oplopende schaal nu eindelijk eens in zicht zal komen. Wethouder De Boer gaf de raad de verzekering dat deze verhoging voor de meeste verpleegden nauwelijks nadelige gevolgen zal hebberg omdat voor deze gevallen immers de Bijstandwet in het leven is geroepen. Deze korte vergadering werd daarop door burgemeester Bührmann op de ge bruikelijke wijze besloten, omdat hij bij het naderend einde van 1967 de raad wil de bedanken voor het vele werk, dat de leden in het belang van de plaatselijke gemeenschap hebben verricht. Van deze ADVERTENTIE Nu bij de tweede maal zijn deze lijsten geïntegreerd, waardoor ook hier geen onderscheid meer wordt gemaakt tussen arbeiders en beambten. Dit jaar werden kandidatenlijsten ingediend door Lijst 1: Gezamenlijke Vakbonden (ANMB, CMB, St. Eloy, Nederlandse Katholieke Bond van Leidinggevend en Toezichthoudend Personeel en de Unie van Beambten en Hoger Personeel). Lijst 2: Algemene Ver eniging van Hoogovenpersoneel. Lijst 3: Personeelsvereniging De Schakel. Lfjst 4: Eenheidslijst. Lijst 5: Onafhankelijken. In totaal werden 8.938 stemmen uitge bracht. Dat is 61,14 pet van het totaal aantal opgeroepen kiesgerechtigden. Het aantal geldige stemmen was 8.781. De verdeling over de vijf lijsten was respec tievelijk 81,02 pet, 15,11 pet, 2,64 pet, 0,82 pet en 0,41 pet. In 1965 waren deze percentages voor de lijsten 1 2 en 3 res pectievelijk 88 pet, 8 pet en 3,4 pet. De vakbonden kwamen toen ieder onder een eigen lijst uit. Dat was in 1967 ook het geval, toen de Ondernemingsraad werd gekozen: 74,1 pet, 11,3 pet, 7,8 pet en 6,8 pet. De zetelverdeling ziet er als volgt uit: lijst 1: 233 zetels; lijst 2 35 zetels; erkentelijkheid wenste hij de ambtena ren van de gemeente niet uit te sluiten. Alleen betreurde spreker het, dat de re sultaten van deze arbeid door het gebrek aan financiële middelen niet groter zijn geweest. De burgemeester besloot zijn toe spraak met de raadsleden en hun gezin nen een gezegend Kerstmis en een voor spoedig 1968 toe te wensen, welke geluk wensen door de heer Kruisman als nestor van de raad werden beantwoord, nu aan het adres van de burgemeester en zijn familie. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De drie mannen, die door de politie zijn aangehouden verdacht van stropen en die naderhand gepoogd heb ben een gordel met geweerpatronen uit de auto te gooien, zijn woensdag gecon fronteerd met een vuurbuks en een jacht geweer, welke de politiemannen hebben gevonden in de nabijheid van de plaats waar het drietal is klem gereden, toen het de wijk wilde nemen bij de nadering van de politieauto. Na verhoord te zijn, konden zij naar hun woning terugkeren. Het onderzoek is echter nog niet ten einde, daar een van de vuurwapens voor zien is van een vervalst ingeslagen num mer. (Van een correspondent) VELSEN-NOORD. Bij het opmaken van de balans is gebleken dat het buurt huis „De Loods" aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord ruim vijfhonderd leden telt. De leden nemen deel an gymnastiek, handenarbeid, sport, ballet, terwijl van de gelegenheid om allerlei liefhebberijen uit te leven aan de draaibank, boorma chine en met andere gereedschappen een ruim gebruik wordt jgemaakt. Voor de tieners zijn er geregeld dans avonden. Tussen Kerstmis en nieuwjaar is „De Loods" gestoten. Op 2 januari en daarna kan men daar weer terecht. lijst 3 3 zetels; lijst 4 4 zetels en lijst 5 1 zetel. De twee zetels die nog over zijn moeten in 1968 voor twee kiesgroepen nog defini tief worden gekozen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gezinnen van het woonwagenkamp Velsen hebben woens dagavond kerstfeest gevierd in het Ken- nemer Theater. Zij waren daar de gasten van de stichting Katholiek Woonwagen- (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In Beverwijk is men reeds enkele maanden bezig om te komen tot de oprichting van een Micro-Theater. Hoewel de plannen zich nog in een be ginstadium bevinden, kan nu reeds wor den gesteld, dat dit theater in de toe komst aan een culturele behoefte zal voor zien. Er is een voorlopig bestuur ge vormd, terwijl het tevens in de bedoeling ligt om „Huize Scheijbeeck" als accom modatie voor het theatertje te betrekken. Uit verschillende reacties is gebleken, dat men in Beverwijk zeer positief tegenover de oprichting van een dergelijk theater staat. De datum waarop gestart zal wor den met de uitvoering van de program ma's, is nog niet bekend. Wel hoopt men begin volgend jaar de plannen rond te hebben. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een 31-jarige in IJmui den woonachtige arts is woensdag in de vooravond op de IJmuiderstraatweg met zijn auto tegen een laadbak gereden. De botsing is dermate hard aangekomen, dat de met drie ton puin gevulde, zware sta len container een halve meter van zijn plaats werd geschoven. De arts is door een passerende automobilist naar het An- toniusziekenhuis overgebracht, waar men behalve enige wonden aan het gelaat ook een hersenschuddingconstateerde. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Op 2 januari, des avonds van 8 tot 10 uur zullen de burgemeester en mevrouw Bührmann recipiëren in het stadhuis ter gelegenheid van de jaarwis seling. De burgerzaal zal bij deze tot traditie gegroeide nieuwjaarsreceptie het ontmoe tingspunt zijn, waar ieder welkom is die het burgemeesterspaar, de leden van het gemeentebestuur en vrienden en relaties uit het Velsense gemeenschapsleven wil treffen en gelukwensen. werk IJmond en de Hervormde Commis sie voor Trekkende Bevolking. De zaal was gezellig versierd met groen en kaar sen. De aanwezigen werden welkom gehe ten door de heer H. Bakker, die ook voor ging in gebed. Door de kampschoolkin- Veel plezier beleefden de gasten aan het kerstspel „Misverstand", dat door de kampschoolkinderen werd opgevoerd. De bewoners van het bejaarden tehuis „W. F. Visserhuis" waren woensdagavond bijeen in de kantine van het Velsens stadhuis om het kerstfeest te vieren. ADVERTENTIE Want per 1 januari le verhoging, omzetbelasting tot 14%. 2e verhoging importbelasting. Door onze grote voorraad en extra aankoop van alle bekende merken kunt u geld verdienen. Laat eventueel een bromfiets voor u reserveren. Wacht niet meer (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De Christelijk Gerefor meerde Kerk in IJmuiden heeft van ds. P. N. Ribbers uit Enschede bericht ontvangen dat hij voor het beroep dat op hem werd uitgebracht heeft bedankt. deren werd het kerstspel „Misverstand" opgevoerd, waaraan de ouders erg veel plezier beleefden Onder leiding van de heer J. Baay zong het koor van de leao- school diverse liederen., terwijl men daar na genoot van het duo Schenk-Verhey. Hetprogramma vermeldde voorts de ver toning van de filmstrip „De Vierde Wij ze". Uiteraard werd er tussen de be drijven door veel aan samenzang gedaan terwijl de gasten ook getracteerd wer den. Voor de kinderen waren er geschen ken. Ds. A. J. v. d. Linde sprak een slot woord. Een soortgelijke bijeenkomst wordt vanavond gehouden voor de woonwagen bewoners van het kamp Beverwijk. Aan het programma van vanavond zal onder andere het combo van het Leger des Heils uit Haarlem-noord medewerking verlenen. Pater A. Vos zal als kampaal moezenier het Slotwoord spreken. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Bijgestaan door het Ro de Kruis en particuliere autobezitters leidde woensdagavond zuster M. J. Kroe- se, directrice van het W. F. Visserhuis, een massaal transport, waarbij de bejaar den van het tehuis aan de Rijnstraat wer den overgebracht naar de kantine van Velsens stadhuis. De kantine was feestelijk versierd en de gasten hebben er heerlijke uren door gebracht in kerstsfeer. De echtgenote van Velsens burgemees ter, mevrouw Bührmann-Klopper was ook op dit kerstfeest aanwezig. Wethouder J. van Leeuwen, die om halfacht op de raadsvergadering moest zijn, vond toch nog gelegenheid de gas ten hartelijk te begroeten. Hij vertelde, dat het Visserhuis dit jaar te klein bleek om er goed feest te vieren en daarom moest worden gezocht naar een betere gelegenheid. De wethouder zei het bijzonder plezerig te vinden dat de keus was gevallen op de kantine van het stad huis. Ds. E. H. Boer schtste het kerst gebeuren, ds. J. M. van de Brink belichtte de betekenis ervan. Het zangkoor van het W. F. Visserhuis werd aan de piano begleid door de heer C. Kramer. Na de koffie met gebak volgde een solo zang van de heer P. Maas, met piano begeleiding van mevrouw W. Kol-Van der Horst. De directrice droeg daarna een kerst verhaal voor, waarop een samenzang door „De Herdertjes" volgde. Nadat eerder in de avond door allen „Stille Nacht" was gezongen, klonk aan het einde van de avond „Ere zij God". De heer A. Wijker luisterde dit zeer geslaagde feest op met zijn elektrisch or gelspel. BEVERWIJK, 21 december Prei 32-64, andijvie 42-80, sla 10-26, waspeen 15-42, witlof 108-149, breekpeen 7-18, uien 13-22, boerenkool 16-26, groenekool 13-26, rode kool 6-16, wittekool 4-8, gelekool 6-12, spruiten 25-142, knollen 18-42. U kunt het uzelf gemakkelijk ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de lJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 13. postabonnees 14.50. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dit geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE i De ondergetekende -- naam - straat-- plaats - wenst met ingang van 2 januari a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening - U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bij Hoogovens vonden dinsdag en woensdag verkiezingen voor de Raden van Overleg plaats. De Raden vormen een schakel tussen de Ondernemingsraad en het personeel. Per sector van het bedrijf is er een Raad van Overleg. In totaal zijn dat er 95. Hierin zijn 282 zetels te bezetten. De Raden van Overleg behartigen de belangen van het personeel en bovendien trachten zij op een aantal manieren bij te dragen aan de goede gang van zaken op het bedrijf. In mei 1965 ontstonden deze Raden als opvolgers van de contactcommissies. Toen werd nog gekozen uit lijsten voor arbeiders en voor beambten.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5