LEEN SPIERENBURG (13 JAAR VOORZITTER KZOD): „Op die hun veertigste zien we jongeren wel terug" Alphenaar N.Ph.O. speelt werk van Sedje Hémon rad jjjjj Rennies Agent won prijs met schilderij Reken af met een droge huid Auschwitz-film op de televisie Muziek als kopie van schilderij Brandend maagzuur, om DONDERDAG 21 DECEMBER 1967 9 DE PIANO Een keuze uit onze collectie W. J. Lukkenaer Het gaat de smaak! 20 lange sigaretten 1.50 AMERICAN VISSERS GRIJZE EDEN-HOEDEN de grote mode 1 De radio geeft vrijdag helpen direktf T elevisieprogramma's (Van onze kunstredacteur) SPAARNDAM. Leen Spierenburg is midden veertiger. Schilderachtig ge kleed, herkenbaar aan zijn zilvergrijze krullen („toen we met ons elven het veld opkwamen, sommigen kaal, een ander nog een kransje van haar, riepen ze witkop tegen me uit het publiek. Na een kwartier stonden we zeven-nul voor. Toen hoorde je ze niet meer. Dat vind ik nou leuk"). Hij was een jaar of dertien voorzitter van de oudste Haarlemse schildersvereniging Kunst Zij Ons Doel. Zijn opvolger was Hans Ducro, die niet de kans kreeg zijn eerste zittingstermijn van twee jaar te overschrijden: hij werd gewipt en een jongere, Paul Jorritsma, kreeg de leiding van het Genootschap. Na de interviews met Ducro en Joritsma, die wij vorige week zaterdag publiceerden, leek het ons goed de stem van Spierenburg te laten horen. Wij vonden hem aan het pittoreske haventje van Spaamdam, waar zijn even schilderachtige atelier op uitziet. Hij is makkelijk aan het praten te krijgen, niet alleen over KZOD, ook over zijn schilderen, waar hij van bezeten is. (,.Ik had schoon genoeg van dat voorzitterschap, ging steeds feller aan het schilderen en beschouwde ieder moment dat ik niet achter mijn ezel stond als verloren. Ik heb plezier in het ouder worden, krijg hoe langer hoe meer ideeën. Daarom vind ik ook het commerciële werk wat ik doe om in het leven te blijven steeds rotter' Maar ook als het over KZOD, de recente gebeurtenissen en de jongeren gaat is deze geboren verteller nauwelijks te stuiten: KZOD heeft nooit de jongeren van twintig tot vijfentwintig kunnen bundelen. Wacht maar, die jongens die er nu uit gelopen zijn, die zie je op hun veertigste wel weer terug. Maar ze moeten niet zeggen dat de jongeren in KZOD geen kans krijgen. Toen'ik lid werd voelde ik het zo, dat de vereniging was veranderd van een vereniging zónder Leen Spieren burg in een vereniging mét die man. Zo gauw de jongeren lid zijn is de vereni ging anders. Zodra je lid bent, heb je macht". „De drijvende krachten, dat zijn op het ogenblik een paar mensen: Leo de Win ter, Kees Lans, Roelof Klein, Jan van Geem en Jan van der Veer, allemaal zo tussen de vijf en veertig en de vijftig jaar. Die zie je elke woensdag en vrij dagavond in de Waag. Die hebben dat rustige tekenen op de Waag gekregen, dat ze twintig jaar geleden misschien zelf verafschuwden. Dat vind ik een heel gezond onderdeel van de aktiviteiten. Nee ikzelf heb nooit meegedaan, omdat ik het uit de tijd vond. Maar alleen al the rapeutisch is het gezond. Er komen te veel amateurs op die avonden? Nu moe ten die jongeren niet vergeten dat die amateurs een vereniging financieel draag krachtig maken. Dat is bij een voetbal vereniging ook zo. De amateurs maken het mogelijk dat er elftallen naar de competitie worden uitgezonden". „Dat soort dingen als de tekenavonden zijn onder mijn bewind meer naar voren gekomen. Jongens en meisjes van vijf tien tot vijf en twintig, die een avond in de week naar model tekenen voor twee kwartjes per keer. Huisvrouwen en ban ketbakkers die met Wim Jonker zitten te boetseren. Met het officiële Haarlemse kunstleven heeft dat allemaal niets te maken, maar het is belangrijk. Hans Ducro heeft te veel aandacht besteed aan het image van de vereniging. De vereni ging, dat is een abstrakt begrip. Het ka rakter van de jaarlijkse tentoonstelling verander je als lid door er aan mee te doen. Wat dat betreft, van een onwelwil lende houding van de ouderen tegenover de jongeren heb ik nooit iets gemerkt. ADVERTENTIE Het ideale huisinstrument, de goede vriend van iedereen, die in geen enkel muzikaal gezin mag ontbreken. De firma Alphenaar heeft piano's voor elke beurs en elke smaak ook de meest verwende. U kunt o.m. keuze maken uit onderstaande merken Nle-Er 6 octaafs instrument 1695,— Bently 6 octaafs model Beaufort 98 cm. hoog 1995, Lindner 7'/ octaaf model Festival 108 cm. hoog S 2190, Bentley 7'U octaaf model Compact 98 cm hoog 2195, Griinewald piano 2225, Bentley octaaf 2450, Zimmermann V/t octaaf f 2475, Yamaha 7>/i octaaf Chidori 2395, Förster 7 /K octaaf 103 cm hoog Akademik 2675, Petrov 7I,'< octaaf 100 cm hoog Harmonie f 2575, Förster 71octaaf, model Antik 102 cm hoog (Queen Ann) 2675, Gaveau f 3235, Zeitter en Winkelmann 3375, Beehstein 5650, Yamaha vleugel notenhout 170 cm lang 5450, Zimmermann babyvleugel 135 cm. lang 4115, Genoemde prijzen zijn in. uitvoering gesati neerd notenhout. Andere houtsoorten als teak, palissander ahorn, kersen etc. op aanvraag. Integendeel: vaak werd van iemand die vers van de akademie kwam werk afge wezen, maar werd een jongen van acht tien zonder opleiding misschien wel te kritiekloos binnengehaald!" „Toen ik voorzitter was, heb ik dertien jaar tegenover een slaperige toestand ge zeten. Ik had wel wat meer weerstand willen ontmoeten. Een ding is zeker: als _e in zo'n vereniging als KZOD niet dic tatoriaal kunt optreden, kom je tot niets. Het is ongelofelijk moeilijk met schilders iets in elkaar te zetten". „Toen ik pas gekozen was, ik was toen even in de dertig, hebben ze me gevraagd wat zijn nu je plannen. Ik heb toen ge zegd: zorgen dat de kachel blijft bran den en het model niet bevriest. De men sen die zich zo druk maken om het ge zicht naar buiten vergeten wel eens, dat de zaalbediende betaald moet worden, dat de kachel naar de smid moet als hij defect is. Ik heb ook veel werk gemaakt van het bezoeken van oudere leden. Dan kwam ik bij zo'n man van negentig en dan zag ik een spontaan krabbeltje, dat die gemaakt had toen hij negentien was. En dan zijn vrouw, bijna even oud, die haar hele leven geloofd had dat hij de grootste schilder van de wereld was, daar was het zijn vrouw voor. Dan dacht je: moeten die nu allemaal weg? En een paar weken later stond je aan het graf van zo'n man, dat vrouwtje erbij dat he lemaal nergens meer was. Voor dat soort dingen heeft Hans Ducro in die ander half jaar eenvoudig de kans niet gekre gen". „Het image, dat is mooi, erecomités, officiële persoonlijkheden en zo. Maar het werk wordt altijd weer gedaan door het werkcomité, indertijd door mensen als Van Geem, Souwer en ik. Zo'n ereten- toonstelling als die van Boot, daar was veel werk aan, affiches, uitnodigingen: je had toch het gevoel dat het moest ge beuren, dat zo'n man dat verdiend had. Ik denk wel eens: hoe werk je zelf als je tachtig bent". „Het is een nadeel als al je activiteiten alleen via zo'n vereniging gaan. Dan wordt het namelijk belangrijk voor je. Als je elders ook terechtkunt, wordt het leuk. Je bent altijd alleen aan de gang, dan is het prettig eens iets samen te doen. Dat heb ik nu ook tegen Jorritsma gezegd: geeft die jongeren voor ze in de vereniging komen een stencil, waarop precies staat wat wij voor ze kunnen doen en wat niet. De ik-manifestatie. dat zul len ze altijd zelf moeten doen. Laten we geen overdreven verwachtingen wekken, dan komt zo'n situatie als met Ducro ook niet voor". Het is een hele ouwe vereniging, ik vind, van een oud kabinet moet je geen modern tafeltje maken. Het heeft tradi tie, dat heeft zijn charme. Het is niet goed zo'n club steeds maar weer het image van de jongste leden te geven. De jongeren van 1821 waren ook de ouderen van 1841. Maar aan die traditie moet ook weer niet te zwaar worden getild. Uitein delijk bestaat KZOD alleen nu, met de leden van nu, het is geen vereniging uit de vorige eeuw". Overigens is er al heel wat veranderd. Veertien jaar geleden, toen ik voorzitter werd, was het genootschap heel wat an- tieker dan toen Ducro mij opvolgde. In 1965 was de strijd eigenlijk wel gewon nen. Eén ding moet me van het hart De jury's bepalen het gezicht van de tentoonstellingen. Maar als er bijvoor beeld een jury was gekozen van zeven ouderen en acht jongeren, dan kwamen al die ouderen opdagen maar meer dan twee jongeren zag je nooit. Vellekoop, die nu weer in het bestuur zit, was vroeger ook eens gekozen: die hebben we toen een jaar lang niet op de vergaderingen gezien. Wat me verder opvalt is, dat de jeugd zo moeilijk teleurstellingen kan ver werken. Toen er van Rob Clous twee werken werden geweigerd, stapte hij uit KZOD, maar hij vergat, dat er bij dezelf de jurering van een oudere vier werken waren afgewezen". „Ik denk wel eens, die contraprestatie, dat daardoor het hardingsproces is weg gevallen. Waar moeten ze nu nog hun tanden in zetten. Modigliani, die had op een gegeven moment tering van de hon ger, die raakte aan de drank. Nu hoeven ze niet allemaal aan de drank te raken, maar die neiging om tot de natuur te gaan, te vechten met je penseel, die mis je te vaak. Veel jongeren zijn niet meer verliefd op de schilderkunst. Het moet te Regelmatig voorradig. goede gebruikte instrumenten ADVERTENTIE genwoordig allemaal door anderen wor den gezien. Ik zeg: beoefen het. Vaak zijn de mensen met de grootste bek niet alleen het minst collegiaal, ik heb ook de indruk dat ze het minst talent heb ben. En iedereen zit maar vertederd in die mand met jonge katjes te kijken, maar die ouwe, die vangt de muizen. Ik hoor te veel zeggen, dat iemand wel leuk schildert. Als je het ziet vraag je je af: heeft hij dat nou allemaal zo be doeld? Ik geef dan meer om een knaap die altijd maar langzaam vooruit gaat, dat vind ik persoonlijk de fijnste schil der". (Van onze correspondent) PARIJS De Hilversumse politie agent J. Hendriks heeft een der prijzen gewonnen op de twintigste Salon, een schilderijenexpositie, die jaarlijks door de prefectuur van politie in het museum voor moderne kunst in Parijs wordt georga niseerd. Voor zijn schilderij, waarop twee kermiswagens staan afgebeeld, werd politieman Hendriks met de bronzen me daille van de Parijse politieprefect onder KRUISWEG 47-49 TELEFOON 11532 scheiden. Bij koud weer trekt de huid samen en kunnen de natuurlijke voedings elementen onvoldoende tot het huid oppervlak doordringen en haar be schermen. waardoor rimpeldroogte ontstaat. Als u een droge huid hebt dient u hieraan extra zorg te besteden. Maak er een gewoonte van dagelijks wat Olie van Olaz over gezicht en hals uit te strijken. Deze vochtinbren- gende olie, die snel in de huid trekt, geen vettig oppervlak nalaat, en daar door tevens een ideale basis is voor make-up, geeft uw uiterlijk een ïris en zomers-gezond aanzien, ook in de winter. Met Olie van Olaz verkrijg baar bij drogisten en parfumerieën bewerkstelligt u een elastische huid en wordt deze op unieke wijze tegen rim pelvorming beschermd. Margaret Merril (Van onze RTV-medewerkster) AMSTERDAM. „Woonplaats van vier miljoen" is de titel van een documentai re, die Jan van Hillo van de NCRV heeft gemaakt over het vernietigingskamp Auschwitz. Hij heeft in de afgelopen zo mer drie dagen in dit kamp doorge bracht, in gezelschap van cineast Jan Schaper. Van Hillo heeft de restanten van het kamp gefilmd en heeft met me dewerking van Polskifilm gebruik mogen maken van materiaal uit de archieven. Voorts heeft hij de hand kunnen leggen op dagboekfragmenten van doden en over levenden Een en ander resulteerde in een film die 35 minuten duurt en die op 6 januari wordt uitgezonden. ADVERTENTIE Gelijk hebt u CIGAR ET tES Vanaf m'n vijfde jaar heb ik dingen gezien en gehoord, kreeg ik ingevingen. Als ik 'n pianist, een musicus hoor spe len, weet ik wat-ie denkt, wat er in hem omgaat. Shura Cherkassky, die ken ik heel goed. Na een recital hier in Diligen- tia heb ik uren met hem zitten praten. En Peter Katin, die jonge Engelse pia nist, ik kon hem precies vertellen hoe 'n kamer er uitzag, hoe z'n vriendje er uit zag, wat voor iemand z'n moeder was en wat z'n moeilijkheden waren. Ik kan van een foto alles aflezen wat ik wil. Ik houd er niet van, ik doe 't alleen als het absoluut nodig is". Aldus Sedje Hémon, de Haagse schilde res en componiste (het voegwoord heeft hier een ongewone betekenis, waarover straks meer) van wie het N. Ph. O vrij dag aanstaande „Mouvement d'un Ada gio" zal geven, een eerste uitvoering voor Nederland die een extra accent zal krijgen door een expositie in de Tuin- zaal van haar schilderijen, lino's en ce ramiek. De wat buitenlands aandoende naam van mevrouw Hémon is een pseu doniem, afgeleid van de voornamen van haar beide ouders, Henriëtte voor de moeder en Simon voor de vader. Zij komt uit een Gronings milieu van advocaten en zakenlieden waarin niemand voor mu ziek enig begrip heeft. Wij zitten in een ouderwets beneden huis aan de Loosduinse kade, de muren van de smalle hoge kamers zijn hoofd zakelijk bedekt met schilderijen van eigen hand waarvan de vormen veelal zijn samengesteld uit scherpe hoeken en halfronde segmenten. Naast de divan met gebloemd kleed waarop mevrouw Hémon zit, staat een laag kastje met een geel geschilderde radio, in een hoek schuin er tegenover bij de suite-deuren een TV-toe- stel onder een doorzichtige plastic hoes. Verder zijn er nog wat losse tafeltjes met grijs gemêleerd formica bovenblad. De achterkamer is kennelijk voor het be zoek, vóór zijn in hoge klappers als in een museumkelder haar picturale werken opgeborgen. Ook is er een piano met daar bovenop een tomadostandaard waarin een tiental handgeschilderde ontbijtborden. Voor de ramen hangen plastic gordijnen met opdruk van diverse muziekinstrumen ten. Herinnert u zich de eertijds in de kin derrubriek geliefde onzichtbare tekenin gen bestaande uit genummerde punten die langs de cijfers met een lijn verbonden moesten worden waarna uit de nevelvlek van puntjes en houthoudend papier de figuur van eenVissende Kabouter opdoem de, of De Schone Slaapster of Twéé Vis sende Kabouters? Op deze manier was Sedje Hémon sinds haar vijfde jaar al, bezig met het componeren van figuren uit stippen die ze kris kras op papier zette Na een wegens ziekte voortijdig afge broken vioolstudie ging ze op raad van haar vrienden met twee schilderijtjes naar Parijs verkocht ze aan een kunsthandel en kreeg een jaar later in 1954 op de ten toonstelling „Réalités Nouvelles' 'in het Musée de l'Art Moderne haar werk ge accepteerd door een commissie waarin onder andere Pevsner en Kupka zitting hadden. Hierover Sedje Hémon zelf: „Vanaf de opening kwamen er mensen die zeiden: „tls muziek voor het oog, Iedere dag zag ik mensen die begonnen voor die schilderijen te neuriën. Ik kreeg een uitzending voor de Franse televisie, en een programma van Jan Brusse, een eigen tentoonstelling in een Galerie in het 16de arrondissement, en hier in Den Haag bij Bennewitz, die bestaat niet meer nu, en in 1957 in Genève en in 1962 in Instan- boel. Ondertussen dacht ik aldoor: ze zijn allemaal gek, ik ga met de viool door Iedereen zei die is goed af, die heeft sue ces. Maar ik was zelf ontevreden. Op een dag ging ik met m'n werk naar Jaffé die toen nog onderdirecteur was van het Ste delijk. Ik zeg nog altijd meneer Jaffé, hoewel hij nu Prof. is maar dat komt omdat we elkaar al zo lang kennen, dan verander je dat niet meer. Hij legde me de achtergrond uit, leerde me m'n eigen schilderijen zien, 't heeft jaren geduurd voor ik de diepte zag, de derde dimensie, Jaffé liet me dat zien vanuit schilderkun dig oogpunt. Na zeven jaar zag ik 't op eens. Ik nam een stuk doorzichtig pa per, dat beschouwde ik als de toets van de viool. Ik trok vier verticale lijen, dat waren de losse snaren, en van links naar rechts vijfentwintig lijnen, dat was voor de twee octaven die (daar ging ik van uit) op 'n vioolsnaar te spelen zijn. Be grijpt u, twee maal twaalf halve tonen plus die toon van de losse snaar zelf Zo ontstond er dus een raster, ik ging er met m'n vinger langs ,in gedachten, en toen drong 't tot me door: ik noteerde een compositie, eenstemmig, een melodie voor viool-solo. Ik voelde me een ander mens. Ik bracht dat over op gewoon no ten papier. Er komt hier een Zwitserse violist binnen. Hij zegt: wie heeft dat gecomponeerd? Hij pakt zijn viool en voor de eerste keer hoor ik dat schilderij Ik wist nu zeker: de mensen waren niet gek, de muziek zat in 't schilderij, 't Duur de een paar dagen voor ik 't verwerkt had. Ik belde direct Jaffé. die zei: zie je wel, dat heb ik je in 1955 al verteld. Ik vroeg hem: vindt u mijn werk één of méérstemmig? Hij zei overtuigd: meer stemmig, en toen durfde ik. Ik ging een methode uitwerken om alles te noteren wat in het schilderij zat. De samenklank de toonduur. Ik ontdekte ook dat die theorie dat kleur met muziek te maken heeft onzin is. Kleur is volgens mij ter onderscheiding, als 't sneeuwt is alles wit, dan zie je niets! In de tweede plaats is kleur ondergeschikt aan vorm, en in de derde plaats is 't een uiting van esthe tische gevoelens" Ze legt dan uit hoe ze haar schilde rijen in partituur brengt volgens een sys teem van horizontale en verticale assen, respectievelijk voor toonhoogte en toon duur, op deze laatste afgezet het aantal maten dat het stuk lang is. Door het schilderij met millimeter papier te bedek ken ontstaat via een grafiek als tussen stadium een noten-beeld van het schilde rij. Hierin worden dan nog drie factoren: tempo, dynamiek (dat wil zeggen sterkte gradaties) en instrumentatie naar eigen smaak toegevoegd. Dit proces om de zichtbare compositie hoorbaar te maken, voltrekt zich volgens mevrouw Hémon langs inspiratieve weg. Het gehoor speelt hierbij geen enkele rol. Evenmin trouwens als het oog bij het ontwerpen van het visuele model. „Pas als 't notenbeeld er UIT een aanbeveling die prof. dr. H. L. C. Jaffé, hoogleraar in de moderne kunstgeschiedenis meegeeft aan het werk van Sedje Hémon, van wie het N. Ph. O. vrijdag een compo sitie zal spelen, is het volgende citaat afkomstig: „De roerselen die deze schilderijen inspireren, behoren tot hetzelfde innerlijke domein waar ook muzikale composities uit voortkomen Daarvan uitgaande kwam zij tot een „vertaling", om beeldende vormen op verantwoorde wijze in muzikale vor men om te zetten. Zij heeft dit ideaal weten te realiseren. Sedje Hémon leverde hierdoor als eerste een prak tisch bewijs van de integratie der kunsten, waarmee men zich sinds de 19de eeuw intensief heeft bezigge houden". staat ga ik de noten lezen, dan ga ik 't bewust horen". Als ik bij mevrouw Hé mon informeer in hoeverre bij dit nogal automatisch lijkende proces een tweede gezicht te pas komt, en of zij interesse bezit in telepathie, psychometrie, spiritis me en aanverwante gebieden, vertelt zij mij onder meer de bijzonderheden die in de eerste alinea van dit artikel vermeld zün- Sas Bunge ADVERTENTIE Kruisstraat 2, Haarlem Ziet onze etalages U WEET WEL op de hoek bij de brug Nederland 1. De NCRV brengt in het voorprogramma het tweede deel van het optreden van het Boedapester Zigeuner-^ orkest in „De Meerpaal" in Dronten. Voorts de Stormridder. Isabelle de Sospel belandt bijna in een klooster, want ze is er heilig van overtuigd, dat haar storm ridder door haar schuld tegen de lamp is gelopen. Gelukkig ontdekt ze tijdig, dat het allemaal meevalt. De held leeft en dus kan Isabelle nog wel even wachten. Na het journaal en de actualiteitenrubriek „Hier en Nu" een buitenlands televisie spel. „Het is „Don Juan" van Molière.. Don Juan is getrouwd met Donna Elvire, maar is er van door gegaan om elders nieuwe geliefden het hof te maken. Ter wijl hij daarmede bezig is komen de broers van Elvire hun zuster wreken. Don Juan is het tweetal lange tijd te slim af, maar uiteindelijk moet hij zijn overmoed duur bekopen. Na afloop als avondover denking een kort gesprek met een zuster, die zich bezig houdt met arbeidstherapie voor zwakzinnigen. Nederland 2. In het NTS-programma eerst een avontuur van Pipo de clown, vervolgens „Van Gewest tot Gewest" en „Inburgeren", deze keer gewijd aan Straf en Strafmaat. Het gaat om de hoogte van de straf, zoals die door de rechter wordt vastgesteld. In hoeverre hebben de offi cieren van justitie en de verdedigers in vloed. Na het journaal en de reclame brengt de AVRO een gedeeltelijke uitvoe ring van de „Messiah" van Handel, uit gevoerd door de Nederlandse Handelvere- niging in de Amsterdamse Westerkerk. Solisten zijn Heather Harper, sopraan, Aafje Heynis, alt, Arjan Blanken, tenor en Henk Smit, bas. Het klavecimbel wordt bespeeld door Leni van der Lee en het orgel door Willem Heckmann. met het Amsterdams Kunstmaandorkest en het koor van de Nederlandse Handelvereni- ging Het geheel staat onder leiding van Jack P. Loorij. Tot slot een uitzending van de zendgemachtigde kerken „Dichter bij Jesaja". Medewerking verlenen deze keer de Amsterdamserdamse kunstenaars Ans Wortel en Leo Dooper. m BH HILVERSUM I 7 00 Nieuws. 7.10 Ochtengymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek 7.55 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Lichte gramm.muziek 8.50 Vandaag de dag 9.00 Franse opera aria's 10.00 Kleutertje luister 10.10 Arbeidsvitaminen 11.55 Beurs 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Land en tuinbouw 12.30 Overheidsvoorlichting voor de landbouw 12.40 Lichte orkestmuziek 12.50 Recht en slecht 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten 13.20 Hoor die krant 13.30 Voor de Middenstand 13.35 Klassieke gramm.muziek. 14.20 Consu menten rubriek 14.30 De ondernemer in de agrarische sector van de E.E.G. (lezing) 15.00 Vliegende blaadjes 15.20 De droogma king van de Wieringermeer. 15.30 Noten- Festival 16.00 Nws. 16.02 Thuis 16.30 Voor de kinderen 16.45 Klassieke en moderne mu ziek. 17.40 Inform. 18.00 Nws. 18.15 Commen taar op informatie. 18.20 De Christuslegende. 18.30 Hee 19.00 Jazz-rondo 19.20 Is midaad nodig 19.30 Nws. 19.35 Criterium 19.50 De moeder (hoorsp.) 20.45 De rol van Jezus, ge sprek 21.00 Klassieke muziek 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten 22.55 Licht platenprogram- ma. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord 7.15 Klas siek platenprogramma. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw 9.40 Schoolradio 10.00 Moderne orkestwerken. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken 12.00 Gevarieerd programma 12.23 Voor de landbouwers 12.27 Land en tuinbouw 12.30 Nws 12.40 Actualiteiten 14.05 School radio 14.30 Musiesta 15.00 Kerstmuziek 15.30 Kerstliederen 16.00 Nws. 16.02 Actualitei ten 16.05 Filmkroniek 16.30 Voor de tieners 17.15 Kerstliedjes 17.30 Sportkomp. 17.50 Ac tualiteiten 18.00 Kapel van de Koninklijke Luchtmachtl8.20 Uitzending van de K.V.P. 18.30 Nws 18.45 Actualiteiten 19.00 Voor de tieners en twens 19.40 Wereldpanorama 19.50 Uit 20.40 Toespraak 20.45 Hongerdominee Ficht (hoorspel) 22.00 Jazz 22.30 Nws. 22.40 All-In 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogramm. 11.00 Nws. 11.02 Licht pl. programma 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons 13.30 Help 14.00 Nws 14.02 Actualiteiten 14.05 Nw platenprogramma 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes 16.00 Nws. 16.02 Operette-varia 17.00 Nws 17.02 Sport 17.05 Gevarieerd platenprogramma voor au tomobilisten BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws 12.03 Licht muziek 12.40 Weer bericht 12.48 Licht muziek 12.55 Buitenlands persoverzicht 13.00 Nws 13.20 Tafelmuziek 14.00 Nws. 14.03 Symfonische muziek 15.30 Lichte muziek 16.00 Nws 16.09 Dansmuziek 17.00 Nws 17.15 Spaanse volksmuziek 17.45 Koorzang 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten 18.28 Paardesport 18.30 Lichte muziek 18.35 Verkeerstips 18.40 Licht muziek 18.45 Sport 18.52 Taalwenken 18.55 Lichte muziek 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek 19.45 Amusements muziek 20.00 Militaire muziek 20.30 Amuse mentsprogramma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.40 Nws. ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel? VOOR DONDERDAG NEDERLAND I 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.07 Boedapester Zigeunerorkest. 19.30 De stormridder. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Actualiteiten. 20.45 Jeroen aan het woord. 20.46 Dom Juan (verfilmd toneelstuk). 22.35 Pasfoto. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Inburgeren. 20.00 Journaal 20.16 Reclame. 20.20 De Messias van Handel. 21.56 De profeet Jesaja. 22.26 Reclame. 22.30 Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 18.55 Pipo de Clown 19.00 Journaal 19.03 Reclame 19.07 Fenclup. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 Kinderen in Vietnam (reportage) 20.50 Mies en scène 22.10 De wonderbaarlijke, nacht 22.40 Jour naal NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown 19,00 Journaal 19.03 Die van hiernaast 19.33 Tips voor het week einde 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 De Verloofden 20.50 Intussen, een muzikaal kerstspel 22.15 Reclame 22.20 Journaal

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 9