GROOTSTE GEMAAL VAN NEDERLAND WORDT IN IJMUIDEN GEBOUWD Aan noordkant van Spuisluis Verenigingsnieuws uit de IJmond Kapitein en drie officieren van „Jacob Verolme" gestraft IN DE VISHAL EN OP ZEE R.-k. bureau IJmond start hulpverlening bij gezinsplanning Beverwijk neemt afscheid van deken B. G. Hosman Turnlust heeft duizend leden Automobilisten 10 ct Neem nu een kwartaalabonnement! Ongeval bij nieuwbouw Kerstwijding in gereformeerde kerk Velsen-Noord Hinderlijk lawaai bij Van Gelder Zn Extra veilingen voor bloemen Bromfietser slipte in Santpoort Geen controle bij lassen boven olietank Bouw voor het vormingsinstituut is begonnen Drenkeling bij de sleepbootsteiger Kerstklanken van Velsens carillon Havenberichten IJmuider Courant Zentveld en Van Breemen Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 januari gratis VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 5 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Rijkswaterstaat zal indien de vooruitzichten niet be driegen in het voor ons liggende jaar wederom een groot werk in de IJmond ter hand nemen. Een werk, dat vijf jaar gaat duren en dat zal worden afgesloten met het opleveren van het grootste gemaal, dat ons land kennen zal. Voor de verwezenlijking van dit plan moeten zeer in grijpende werken worden uitgevoerd. Zo moet een deel van het Sluis- eiland verdwijnen en wel het gedeelte, dat aan de noordzijde gelegen is. Ook een deel van „opslag Sluiseiland" moet worden weggegraven. De Noordersluisweg zal een andere route krijgen, het Spuikanaal wordt dub bel zo breed. Bij Hoogovens heeft men inmiddels al een begin gemaakt met het voor dit doel ontruimen van terreinen gelegen op grond van Rijks waterstaat. Zo zijn de opslagen op het Sluiseiland en „opslag Ruit" ont ruimd. De „ingang-Zuid" van Hoogovens wordt verplaatst naar de weste lijke punt van de kolenopslag, het bazenkantoor bij de kolensteiger in Rijksbinnenhaven II verhuist en het kolenspoor alsmede de opstelsporen van de kolenkipper aan de Nieuwe Tuinderslaan dienen te worden verlegd. Velsen-IJ muiden Beverwijk Strijd tegen verzilting TAXI DAG en NACHT! Rijnstraat 91 - IJmuiden kolexi.olie, gas? Stichting Nutsspaarbank Middelen Let op en doet uw voordeel WEEK AANBIEDING een pakje van 10 TEMPO- Zakdoekjes voor Automobielbedrijven De noodzaak van dit nieuwe gemaal blijkt duidelijk, indien men weet, dat vrijwel al het overtollige water in Noord Holland via de Zaan en het Noordzeeka naal op zee wordt geloosd. Ook een deel van het water uit Utrecht en het Rijnland verdwijnt via de spuisluis in de Noordzee. De verbetering van de waterbeheersing heeft de bouw noodzakelijk gemaakt van meer poldergemalen. Doch meer polder gemalen betekent meer water, dat naar zee dient te worden afgevoerd. De huidige spuisluis heeft een capaci teit van 500 kubieke meter per seconde. Dat is vijfhonderdduizend liter. Zij kan echter de toevloed van water niet meer verwerken. Daar komt nog bij, dat er slechts enkele uren per etmaal gespuid kan worden. Alleen bij laag tij. Bij wes tenwind, en die waait regelmatig, wordt (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Bij het slopen van een bekisting, welke was gebruikt bij het be- tonstorten voor de te bouwen Hema-win- kel aan de Lange Nieuwstraat, heeft een 29-jarige timmerman een op de bekisting, drie meter hoger gelegen balk niet op gemerkt. Op een gegeven moment kwam deze balk in beweging en viel op het hoofd van de timmerman. Deze is met een hoofdwond door de Ongevallendienst bracht. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Ds. A. van Zuilen uit Bennebroek, die donderdagavond een kerstwijding in de gereformeerde kerk aan de Koningsweg in Velsen-Noord leid de, wees er op dat de uitnodiging hier toe was uitgegaan van de Klimroos-meis- jes en hij noemde dit een bijzonderheid. De meisjes voerden, onder leiding van mevrouw Akkerman, een kerstspel op. Onder leiding van Frans Wertwijn, die aan de piano begeleidde, zongen het Christe lijk Jeugdkoor en De Zangvogels. De sa menzang werd gedragen door de heldere trompet van de heer L. van Dijk, de or gelbegeleiding was toevertrouwd aan de heer A. L. Schouten. Ds. Van Zuilen hield een meditatie over „Hoe komen wij aan de overkant", ge ïnspireerd door een oorlogsverhaal van een vluchtend joods gezin. De geslaagde kerstwijding werd beslo ten met het gezamenlijk zingen van „Ere zij God". VRIJDAG 22 DECEMBER Stadhuis, in de Burgerzaal, 20 u.: Open bare kerstzangdienst. Paviljoen Sehoonenberg, Minister Van Houtenlaan, Velsen-Zuid, 21 u.: Zicht- keuring duivententoonstelling. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker - straatweg 77, Velsen-Noord: van 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebiblio theek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaarnberg", Wiiste- laan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek- weg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel gen-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 23 DECEMBER Paviljoen Sehoonenberg, Minister Van Houtenlaan, Velsen-Zuid, 19 tot 23 u.: Tentoonstelling van postduiven. De Brulboei, Kanaaldijk, IJmuiden, 20 u.: Beatavond met „Sense of humor". Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil- lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 u. ZATERDAG 23 DECEMBER Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Schilderen o.l.v. dhr. J. C. Heeck, door het St. Lucasgilde. Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 17.30 u.: Dansavond voor de jeugd (vanaf 15 jaar). Het Groene Huis, Kruisweg 100, 10-13 u.: Judogroepen; 13-14 u Boksen. Buurthuis „De Lichtboei", 14-15 u.: Kleuterclubje; 9.30-12.30 u.: Kleuteroppas, kleuters 3-5 j. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.15, 10.45-12, 12.30-13.45 en 14.15-16^0 het water op zee en in de havenmond zo hoog opgestuwd/ dat spuien nauwelijks zin heeft. En dan is de behoefte om te spuien het grootst, omdat juist bij een wind uit die hoek, de meeste regen valt. Het is om al die redenen, dat er een nieuw gemaal zal worden gebouwd, direkt aan de noordkant van de Spuisluis. Het krijgt een capaciteit van 135 kubieke me ter per seconde, terwijl de meeste gema len in ons land een capaciteit hebben welke varieert van 30 tot ten hoogste 62 kubieke meter per seconde. De voorbereidende werkzaamheden zul len in de loop van het komende jaar een aanvang nemen. Zo moet allereerst een aantal damwanden worden geslagen ter versteviging van de dijken, die als zee wering dienst doen. Dan volgt het ver breden van het Spuikanaal en van het afvoerkanaal naar zee. Met het graven van de bouwput voor het gemaal wordt tezelfdertijd een begin gemaakt. Het ge hele project zal vijf jaar in beslag ne men. Tot dan gaat het oude gemaal bij de Oranjesluizen weer dienst doen. Zij het met een andere machinerie dan tevoren het geval was. Zodra dit grootste gemaal van Neder land in gebruik gesteld is, zal direct wor den begonnen met een verdere strijd te gen de verzilting van het binnenwater. Zoals bekend wordt reeds enige tijd ge werkt met een luchtbellenscherm bij de sluizen; doch Rijkswaterstaat wil straks ook het gemaal gaan gebruiken in de strijd tegen de verzilting. Wordt door het luchtbellenscherm het binnendringen van zout water reeds gehalveerd, er moet meer zout water verdwijnen! Daarom zal in 1973 eerst in de kanaalbodem achter de sluizen een „zoutbufferput" worden uitgebaggerd tot op een diepte van 19 me ter. De put komt tot aan de plaats waar nu de ponten varen. Vanaf daar behoudt het Noordzeekanaal zijn oorspronkelijke diepte van 15'/i meter. Het zwaardere zoutwater zal dan naar de bodem zakken en in de bufferput te recht komen. Deze zoutbufferput krijgt een uitloper naar het Spuikanaal, zodat het zoute water daarheen kan stromen. In de toegang van het Spuikanaal wordt dan een voorziening gebouwd, welke het bovendrijvende zoete water, moet te genhouden. Deze voorziening loopt niet door tot de bodem van het kanaal Aan de onderzijde blijft een opening, waar- ADVERTENTIE 13.000 door, als het gemaal in werking wordt gesteld, het zoute water uit de bufferput naar zee wordt gepompt. Ook dit vereist weer een aantal voor zieningen met betrekking tot het Hoog- ovenbedrijf. Zo zal het schiereiland waar aan de „Arosa Sun" en de „Casa Mar- na" het hotelschip en het botel van Hoog ovens, afgemeerd liggen, veranderd wor den in een eiland, dat door middel van een dam met de vaste wal wordt ver bonden. Rijksbinnenhaven II zal dan een andere ingang krijgen. VELSEN-NOORD Gedurende de periode van 24 december 1967 tot 2 janu ari 1968 zal als gebruikelijk de produktie bij de Koninklijke papierfabrieken Van Gelder N.V. en bij Crown Van Gelder N.V. worden gestopt. Tijdens deze periode kan het gebeuren, dat bij de uit- en inbedrijfstelling van het energiebedrijf stoom onder hoge druk afgeblazen wordt, waardoor een hinder lijk lawaai ontstaat. (Van een medewerker) BEVERWIJK in de laatste week van dit jaar worden er maar twee groente veilingen gehouden en wel op woensdag en vrijdag. Door de zeer grote aanvoeren moeten voor de bloemen extra veilingen worden ingelast. Behalve zaterdagmorgen om tien uur wordt er ook op tweede kerstdag 's morgens om tien uur geveild. Verder verloopt het veilingprogramma normaal, maar de zaterdagveiling blijft met één gehandhaafd. Op nieuwjaarsdag is de bloemenveiling gesloten. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Op de hoek van de Duinweg en de Willem de Zwijgerlaan is een 64-jarige schilder woonachtig in IJmuiden-West met zijn bromfiets op het beijzelde wegdek geslipt en ten val ge komen. Met een vermoedelijke heupfrac tuur is hij door de Ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een verslaggever) AMSTERDAM. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein, de hoofd werktuigkundige, de eerste stuurman en de tweede werktuigkundige van het erts tankschip „Jacob Verolme" (18.733.91 brt), dat op 22 januari van dit jaar ten gevolge van een explosie in een der la dingtanks op de Atlantische Oceaan is (Van een medewerker) IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden aangevoerd: 345 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 623 schol, 15 schar, 285 haring, 138 makreel, 684 schelvis, 210 wij ting, 1626 kabeljauw en gul, 68 haai, 2 ham, 465 koolvis en 38 diversen; totaal 4800 kisten. Prijzen, per kilogram in guldens: heilbot 8, gr. tong 4,17-3,99. grm. tong 4,19-3,65, kim. tong 4,10-3,62, kl. tong 1 4.83-4,56, kl. tong 2 4-3,86, tarbot 1 8-7. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 164-56, gr. koolvis zwart 108-70, gr. koolvis wit 162-140. ADVERTENTIE Wie niet ken toveren, moet sparen I in de gemeente Velsen (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. De katholieke stichting voor geestelijke volksgezondheid in de IJmond heeft besloten met ingang van het nieuwe jaar een wekelijks spreekuur voor gezinsplanning te houden. Voor de bewoners ten noorden van het Noordzee kanaal zal de arts Paleari zitting houden in de polikliniek van het Sint Jozefzieken huis in Heemskerk op donderdagavond van 8 tot 9 uur. Voor de bewoners van het gebied ten zuiden van het kanaal houdt de arts Nielen spreekuur in de polikliniek van het Antoniusziekenhuis te IJmuiden op dinsdagavond van half acht tot half negen. Beide doktoren hebben een speciale op leiding gevolgd om verantwoord deze hulp te kunnen bieden. Het zal misschien vaak blijken, dat cliënten niet alleen me dische hulp nodig hebben en in die geval len staat er een aantal consulenten ter beschikking, die kunnen worden geraad pleegd. De verwachting is echter, dat het meestal om louter medische problemen zal gaan en de arts dus de aangewezen persoon tot het bieden van de hulp zal blijken. Bovendien zal de gewenste sa menwerking met de huisartsen van de cliënten via een medicus veel gemakke lijker verlopen. Aan de instelling van dit spreekuur, dat gezien kan worden als een verleng stuk van het katholiek bureau voor hu welijksaangelegenheden en dat met opzet in de min of meer anonieme sfeer van ziekenhuizen is ondergebracht, is zowel wat taak als werkwijze betreft uitvoerig overleg voorafgegaan. De discussie hier over is in versneld tempo gekomen, nadat zowel in eigen streek als in het landelijk centrum katholieke huwelijksbureaus de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Deken B. G. Hosman zal per 31 december zijn taak als deken en pastoor te Beverwijk beëindigen om van een welverdiende rust te gaan ge- neten in zijn huidige woonplaats. Hoewel het niet de bedoeling is zo kort na de grootse viering van het 50-jarig priester jubileum van deken Hosman een uitge breid afscheidsfeest op touw te zetten, wil men het vertrek van deze priester niet onopgemerkt laten plaats vinden. Daarom zal er op zaterdag 30 december des middags van 16.3019.00 uur een lopende receptie worden gehouden in de grote zaal van rustoord Lommerlust, in gang Alkmaarseweg 32 a in Beverwijk. Iedereen die daaraan behoefte voelt zal dan persoonlijk van deken Hosman af scheid kunnen nemen. Verwacht wordt dat velen daarvan gebruik zullen maken, aangezien deken Hosman na een verblijf van bijna 21 jaar in Beverwijk grote be kendheid geniet. Het is niet de bedoeling dat er tijdens de receptie officiële speeches worden afgestoken; evenmin zullen er persoonlijke uitnodigingen worden ver zonden. Zondag 31 december om 12.00 zal er tijdens de eucharistieviering in de paro chiekerk van de H. Agatha namens de parochiegemeenschap en namens het kerkbestuur een woord van afscheid tot de deken worden gesproken en tevens een geschenk worden aangeboden. Na afloop van deze dienst zal er ook nog ge legenheid zijn persoonlijk afscheid te nemen van deken Hosman. Zaterdag 31 december zal de deken een afscheids woord tot zijn parochianen richten onder de avondmis van 18.00 uur en 's maandags 1 jcmuaci oaóaa alia HJ3. missen. v. .v A overtuiging is gaan leven, dat een positie ve mentaliteit ten opzichte van geboorte regeling in katholieke kring algemeen aanvaard wordt. De term „Gezinsplanning" laat ruimte voor de behandeling van problemen, die verder reiken dan geboortenregeling in strikte zin. De functie van het spreekuur bestaat in het bevorderen van een gezond huwelijks- en geslachtsleven. Dit gebeurt door te voorzien in de behoefte aan prak tische hulp, door het geven van advies inzake vragen over de gebboortenregeling en door verwijzing in verband met andere seksuele problemen. Uiteraard zullen op het spreekuur advie zen worden gegeven, aangepast aan de voorkeur van het betreffende echtpaar en zijn speciale problemen. De spreekuur arts heeft verder de verantwoordelijkheid er op toe te zien, dat de middelen voor de betrokkenen verkrijgbaar zijn. Geadvi seerd en verstrekt zullen worden die me thoden, technieken en middelen, die het meest geschikt gevonden worden in het gesprek tussen de cliënt en de arts-ad viseur. Voorkomen dient te worden, dat de vraag naar hulpverlening bij gezinsplan ning in direct verband wordt gebracht met stoornissen en moeilijkheden van de be treffende cliënten. Mochten in het contact met de betrokkenen deze moeilijkheden toch aanwezig blijken, dan kan worden verwezen naar het bureau voor huwelijks aangelegenheden. Van de cliënten zal een financiële bij drage worden gevraagd, overeenkomende met die, welke bij zusterorganisaties als de Nederlandse vereniging voor sexuele hervorming en de interkerkelijke stich ting voor verantwoorde gezinsvorming, gelden, namelijk een bedrag van 7.50 bij inschrijving en zonodig betaling van de verstrekte middelen. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Op het terrein be grensd door Wijkerstraatweg, Heirweg en Wijkermeerweg in Velsen-Noord is dezer dagen een begin gemaakt met de uitvoe ring van werkzaamheden tot de voorge nomen bouw van de rk Levensschool „Dr. Ariëns" en het Kennemer Vormings instituut voor de mannelijke werkende jeugd te Beverwijk. Zoals bekend, heeft de gemeenteraad van Velsen eind november de verkoop van grond voor het gezamenlijk te bouwen vor mingsinstituut ter grootte van ongeveer 6000 vierkante meter goedgekeurd. De plannen van de heer H. Peeters, gemeentearchitect van Velsen, lagen al geruime tijd gereed, zodat meteen met de eerste aanleg van deze bouw kon wor den begonnen na de goedkeuring van de grondverkoop. Men heeft er dus geen gras overlaten groeien en is vrijwel di reet met het uitzetten van de bouwobjec- ten in het grote terrein begonnen. Deze week zijn grote hoeveelheden zand aan gevoerd, zodat thans een groot duin ont staat tegenover de rk kerk aan de Wij kerstraatweg. Per 50 kilogram: tarbot 2 222-154, gr. en grm. schol 24-20, kim. en kl. schol 1 28-20, kl. schol 2 28-15, schar 45-32, verse haring 23,40-14. makreel 28-17,60. gr. schelvis 39, grm. schelvis 37-31, kim. schelvis 22-20, kl. schelvis 1 24-20, kl. schelvis 2 30-22, wij ting 32-22, gr. gul 26-19, middel gul 25-16, kl. gul 21-15, kl. haai 28-22, ham 186, kl. koolvis zwart 20-18, kl. koolvis wit 36-30. Besommingen, in guldens: KW 204 14.610, KW 202 14.130. KW 109 en KW 177 2.610, KW 36 5.230, KW 213 12.700, WR 57 5.360. Vrijdagmorgen zijn in IJmuiden door 38 vaartuigen aangevoerd: 2.420 kisten vis, 33.000 kilogram tong en 60 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren 340 kisten schelvis, 90 kleine kisten schelvis, 130 wijting, 90 kleine kisten wijting, 350 gul en kabeljauw, 130 koolvis, 265 ha ring, 1.520 kleine kisten haring, 19 kleine kisten makreel, 40 haai, 630 schol, 35 tar bot en 140 varia. Prijzen, per kilogram in guldens: heil bot 7,207, tarbot 7,506,60, grote tong 4,353,80, grootmiddel tong 4,133,75, kleinmiddel tong 4,463,80, tong I 5,17 4,68, tong II 4,53—3,88. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 67 48, middel kabeljauw 5546, grote kool vis 6050. Per tien stuks: grote kabeljauw 6136, middel kabeljauw 3930. Per 50 kilogram: grootmiddel schelvis 2320, kleinmiddel schelvis 2317, schel vis I 3417, schelvis II 2817, kabel jauw I 2924, kabeljauw II 2518, ka beljauw III 2417, grove schol 2420, schol II 2215, schol III 24—15. schar 2724, poon 2321, haai 2816,56, ge stripte wijting 33—20, dichte wijting 24— 21, haring 23,6022, tarbot 296170, kool vis I 2019, koolvis II 17, witte koolvis I 26. ham 182, lever 20—18, kuit 25—12. De aanvoer in Scheveningen bestond uit 50 kleine kisten schelvis, 100 wijting, 300 gul en kabeljauw, 460 kleine kisten makreel, 700 schol en 10.000 kilogram tong. (Van "feen onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Donderdagavond om streeks zeven uur heeft zich ter hoogte van het gebouw van N.V. Bureau Wijs muller aan het Sluisplein een ongeval voorgedaan, dat dank zij snel optreden van enkele opvarenden van sleepboten nog een goede afloop heeft gehad. Bij het overstappen van de sleepboot steiger naar de sleepboot „Willem Ba- rendsz", die komend van Amsterdam juist had afgemeerd, geraakte de heer J P. Duykers, chef nautische dienst van Wijsmuller, te water. Vermoedelijk is hij misgestapt. De heer Duykers kon als gevolg van de zware kle ding, welke hij droeg, niet naar de wal zwemmen, maar wist zich na korte tijd in het ijskoude water gesparteld te hebben, vast te grijpen aan het berghout van de „Willem Barendsz". Ijlings toegeschoten opvarenden wierpen een nylonlijn toe, met behulp waarvan de drenkeling op het droge kon worden getrokken. Hij kon daarna huiswaarts gaan. De ongevallen dienst behoefde geen hulp te verlenen. IJMUIDEN Zaterdagmiddag 23 de cember van 4 tot 5 uur verzorgt Hein de Ligt op het carillon van de stadhuis toren in IJmuiden het volgende pro gramma van kerstmuziek: Stille Nacht; O kerstnacht schoner dan de dagen; In dulci jubilo; In 't stedetje van Nazareth; 2e sonata, Bald. Galuppi; Laissez paistre vos bestes; Quand le berger au champ; D'ou viens-tu, bergère, d'ou viens-tu; Improvisatie, van H. de Ligt; O sanctissima; Mary had a baby; O Jesulein süsz; Duitsland. De herder tjes lagen bij nachte; Komt allen te zamen; Ere zij God. Op tweede kerstdag is het Velsense carillon via de radio te beluisteren Dan zullen door de beiaardier van Velsen gespeelde kerstliederen worden uitge zonden in het programma van Hilver sum I, 's morgens om kwart over acht. gekapseisd, gestraft. De kapitein en de hoofdwerktuigkundige zijn elk zes maan den, de eerste stuurman en de tweede werktuigkundige elk drie maanden ge schorst. De derde stuurman is vrij van schuld verklaard. De kapitein heeft ernstige schuld om dat hij heeft toegestaan dat er aan dek werd gelast of gebrand en hierop onvol doende controle heeft gehouden of doen houden. De hoofdwerktuigkundige heeft zijn personeel niet van de gevaren doordron gen. Hij had meer en nauwkeurig zelf moeten controleren, te meer omdat zijn tweede werktuigkundige niet eerder op tankschepen had gevaren. Maar deze tweede werktuigkundige is toch tekort geschoten in zijn taakuitvoering. De eer ste stuurman kende de order van de kapitein om niet boveh de tanks te lassen of te branden en hij begreep het belang ervan. Het had hem niet mogen ontgaan dat er in strijd met de order toch boven de tanks werd gelast. De raad heeft veel waardering voor de scheepsleiding en de equipage van het Poolse passagiersschip „Batory", dat op kundige en doortastende wijze alle schip breukelingen aan boord heeft genomen. De gekapseisde drijvende „Jacob Ver olme" is aanvankelijk door twee zeesleep boten geborgen, maar moest later toch tot zinken worden gebracht omdat het onmogelijk bleek het schip uit de gekap seisde toestand recht overeind te brengen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De Beverwijkse gym nastiekvereniging „Turnlust" heeft sinds enkele dagen duizend leden. Het bereiken van deze mijlpaal is voor het bestuur aanleiding geweest op donderdag 28 de cember een feestmiddag voor de leden van 8 tot en met 12 jaar te organiseren. In het vrijetijdscentrum „De Slof" zal het ge zelschap van Coos van der Velde de jeugd vermaken met een gevarieerde kindershow. Het is de bedoeling dat aan het begin van de middag bekend wordt gemaakt wie respectievelijk het 999e, 1001e en 1000e lid zijn geworden. ADVERTENTIE Geldig t/m vrijdag 29 december Bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service-station geopend: Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen. Wijk aan Zeeèrweg 194, IJmuiden Telefoon 1 2181 Donderdag aangekomen te IJmuiden: Marl- chu, van Rotterdam, IJmuiden; Stefan J., Vas- teras; Riet, Norwich; Wotan, Dagenham; Theresie, Narvik, IJmuiden; Johanca, Jacob- stad, Beverwijk; Thea, Londen, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Glory, Londen; Els Teek man, Arbroath; Zwarte Water, Shoreham, Zaandam; Berkelstroom, Goole; Confid, Lon den; Oktant, Londen, IJmuiden; Ostfriesland, Antwerpen; Ask, Rotterdam; Amron, Pugwash; Gazelle, Boston, Zaandam. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Red- car, naar Port Etiënne, IJmuiden; Timbo, St. Croix; Plover, Felixtowe; Wilpo, Delfzijl; Turku, Leningrad; Delfinus, Stavanger; Amstel- stroom, Hull; Amstelborg, Delfzijl, Beverwijk; Annenkerk, Rotterdam; Zeeburgh, Rotterdam; Arcturus, Antwerpen; Hansa, Bergen, IJmuiden; Pazifik, Antwerpen; Egee. Cain; Blisworth, Dagenham; Lechstein, Cristobal; Cowdray, Londen; Balong, Antwerpen; St. Patrick, Tri polis. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Socrates, van Rotterdam; Hontestroom, Sheemess; De pendance, Kingslyn. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Tiira, naar Rotterdam. (Indien achter haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit. dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) f D* ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 2 januari a.s. een kwartaal-abonnement op Handtekening V faqst deae "ffTfflffii*?! Mr pyt OMNldan oi meegeven aan de bezorger In uw wijk.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5