„Hoera Amerika": een opmerkelijke poging tot toneelvernieuwing De eenzame helden van Jean-Pierre Melville I 2 JAAR WOONKUNST INTERIEURS I I 1 laatste stunt van het jaar i li nu f. 995.- ■UITGAAN IN HAARLEM® en VANAVOND Alphenaar WOONKUNST INTERIEURS Permanente Meubelexpositie Zijlstraat 62 Haarlem: Tel. 20874 S"ortaenó VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 7 Hi-fi versterkers bandrecorders Gansters Moord Charles Boost SPAANSE SINAASAPPELEN Frans schip naar sloper Symposion over Amerikaanse Nederlanders en hun taal De radio geeft zaterdag T elevisie programmas (Van onze toneelcriticus) AMSTERDAM. In de vele Newyork- ae zolder-, kelder- en andere vestzakthe atertjes die gezamenlijk met de namen „Off-Broadway" en „Off-Off-Broadway" worden aangeduid, woedt al jaren een verwoede strijd om de vernieuwing van het Amerikaanse toneel. Een van de groe pen die daarbij in de voorste gelederen vechten is het „Open Theatre", dat vier jaar geleden werd opgericht door Joe Chaiken en Peter Feldman en verleden Jaar zijn eerste grote succes behaalde met „America, hurrah" van de in Brussel ge boren, als kind met zijn ouders naar Ame rika geëmigreerde Jean-Claude van Ital- lie. Gisteravond heeft de Toneelgroep Stu dio dit werk, vertaald door Cees Bud- dingh', in de Brakke Grond te Amster dam aan een Nederlands publiek gepre senteerd. „Hoera, Amerika" is een reeks van drie eenacters, drie „visies op de USA" waarin de vroeger vaak zo luid aangepre zen Amerikaanse levenswijze langs sati rische weg van haar luister wordt be roofd. Dit is al lang geen nieuw idee meer want vooral onder de jongere Amerikaan se schrijvers groeit sedert jaren de haat tegen de even zoetelijke als leugenachti ge voorstelling van de „American way of life" waarmee de Hollywoodse filmin dustrie zoveel geld heeft verdiend. De oorlog in Vietnam heeft dat groeiproces nog aanzienlijk versneld, zodat er in die idyllische fagade nu wel flinke gaten zijn geschoten waardoor de minder fraaie en zelfs heel lelijke aspecten van de Ame rikaanse samenleving het harde ma terialisme, de schijnheiligheid in de poli- Scène uit „Hoera Amerika". tiek, het egoïsme en de benauwende kleinburgerlijkheid van velen duidelijk zichtbaar zijn geworden. Als Van Itallie ons daar nu een aantal karikaturen van voorhoudt, vertelt hij ons dus weinig nieuws. Het contrast tus sen woorden en daden, tussen reclame leuzen en werkelijkheid, heeft al veel van zijn aanvankelijke dramatische kracht verloren. En we bespeuren in Van Ital- lie's werk niet, althans nog niet, de hartstochtelijke sociale verontwaardiging die aan deze tegenstellingen een nieuwe, aangrijpende betekenis zou kunnen geven waardoor zij op een hoger vlak zouden komen dan dat van de gemeenplaatsen. Maar het is duidelijk dat deze jonge (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM. Naar aanleiding van de Amsterdamse première van „Le sa- mouraï" bracht de Franse filmregisseur Jean Pierre Melville deze week een kort bezoek aan ons land, een bijzondere ge beurtenis die door een andere importeur werd aangegrepen om een iets eerder dan „Le samouraï" gemaakte film van Melville eveneens, althans voor de pers, te vertonen. Dat is „Le deuxième souffle" dia vorig jaar tot stand kwam. Met beide films zijn we nu ineens volledig „bij" wat betreft het werk van een spaarzaam filmende en weinig op de voorgrond tre dende cineast, die niettemin alle aan dacht waard is. De bioscoopbezoekers zullen zich Mel ville voornamelijk herinneren als de ma ker van „Léon Morin prètre", een film waarmee Melville als het ware geïntro duceerd werd bij het Nederlandse pu bliek, al had hij daarvoor al een viertal films op zijn naam staan, waarvan voor al „Le silence de Ia mer", de verfil ming van een novelle van Vercors, di rect na de oorlog grote indruk had ge maakt. Overziet men het totale oeuvre van de man die wel eens de „uitvinder van de nouvelle vague" is genoemd, en schakelt men daarbij vooral de beide laatste hierboven genoemde films in, dan is een duidelijk terugkerend thema in dit werk te onderkennen. De eenzame man die zich alleen voor ingrijpende be slissingen in zijn leven geplaatst ziet. De Duitse officier in „Le silence de la mer", de priester in „Léon Morin", de onderwereld-verklikker in „Le doulos", de gevluchte bankier Ferchaux in „L'Ainé ADVERTENTIE Platenspeler met versterker en luidspreker, in koffer, vanaf 249.— Stereo-Installaties van 425.- tot 5000.- Bandrecorders vanaf 249.— Sony - Leak - Dual - Thorens - Lenco - Garrard - Akai - Grundig Telefunken e.a. KRUISWEG 47 49 HAARLEM TEL.11532 Het trefpunt van Haarlems Muziekleven des Ferchaux, het zijn allen eenzelfde soort tragische en vooral eenzame man nen, waarbij zich nu dan ook Jef Cos- tello (Alain Delon) uit „Le samouraï" en de afgedankte gangster (Lino Ventura) uit „Le deuxième souffle" voegen. Gevraagd waarom hij bijna steeds voor zijn films de gangsterwereld als plaats van handeling kiest, antwoordde Melville tijdens de Amsterdamse persconferentie, dat hij daar de eenzame helden vindt die hem persoonlijk sterk boeien, „helden" dan gebruikt in een andere dan de gel dende betekenis. Natuurlijk zijn er ook moreel hoogstaander en meer aanvaardba re tragische heldenfiguren te vinden, maar de misdadiger is dubbel tragisch en zijn isolement is groter omdat hij zich zelfs moreel niet „gedekt" weet. Behalve de samenleving die hij tegenover zich vindt is het de politie en zijn het vaak ook nog eigen bendeleden die hem achtervolgen In „Le samouraï" maakt Melville die stelling duidelijk door de centrale figuur van deze politie-thriller, de misdadiger Jef Costello (Alain Delon) van alle moge lijkheden om uit een impasse te gera ken heeft beroofd om nu de laatste 24 uur van een gedoemde uitvoerig te be schrijven. De film begint met een ver klaring van de titel door een oud Japans gezegde te citeren, waarin wordt vastge steld dat de eenzaamheid van de samoerai de Japanse beroepsvechter uit de mid deleeuwen slechts te vergelijken is met de eenzaamheid van de tijger in het oerwoud. Jef Costello is zo'n „soli tair", die geheel op zichzelf is aangewe zen nu hij gezocht wordt door de politie wegens moord op de eigenaar van een nachtclub en zijn opdrachtgevers zich van hem gedistancieerd hebben. Die moord vind plaats aan het begin van de film, nadat Costello eerst met uiterste precisie gezorgd heeft voor een sluitend alibi, Niettemin is hij al dade lijk voor de politie, die na de moord met grote efficiëntie en in hoog tempo on der een door Frangois Périer gespeelde commissaris optreedt, de enige mogelijke schuldige. Van dat ogenblik wordt hij niet meer uit het oog verloren. Als hij op een eenzame plek in Parijs de beloning voor de moord in ontvangst wil nemen, krijgt Costello in plaats van geld een schot in de arm en van dat ogenblik af weet hij, dat hij ook van die kant op geen steun kan rekenen. De verdere film is een haast eentonig verslag van Costello's rondzwervingen door Parijs, in een voort durende poging de hem schaduwende po litie van zich af te schudden ten einde vrij te zijn voor een laatste afrekening met de bende die hem bedrogen heeft Melville kiest in „Samouraï" evenmin als in „Deuxième souffle" een moreel standpunt, maar hij laat duidelijk uit komen dat de samenleving zich verdedigt tegen de misdaad met een perfekt geor ganiseerd afweerapparaat, dat zich even tueel bedient van soortgelijke methodes als in de onderwereld geaccepteerd zijn In „Samouraï" wordt die verdediging ge leid door Frangois Pétier, in „Deuxième Souffle" door Paul Meurisse, twee dan- dy-achtige figuren die zich onsentimen teel en met een grote dosis cynisme tegen de misdaad opstellen en bij hun strijd vooral hun intelligentie inschakelen. Sterker nog dan in de Amerikaanse gang sterfilms, waarin het „crime does not pay" als een soort afgedwongen concessie in de dood van de misdadiger of het mis lukken van de perfekte inbraak wordt toegepast, zijn bij Melville de wetovertre ders van het begin af aan gedoemde fi guren die aan hun lot niets meer kunnen veranderen. schrijver vooralsnog meer naar nieuwe vormen zoekt dan naar nieuwe inhoud. Het „Open Theatre" is dan ook in de eer ste plaats een toneellaboratorium waar geëxperimenteerd wordt met mogelijkhe den van vormgeving en uitdrukking die op ons toneel tot nu toe zijn verwaar loosd, en voor zulk experimenteel werk is „Hoera, Amerika" uitermate geschikt. De Toneelgroep Studio heeft tot dusver dat laboratoriumkarakter in veel minde re mate gehad en zal dus ongetwijfeld een heel zware dobber hebben gehad bij het prepareren van deze opvoering. Van Itallie betrekt namelijk allerlei muzikale vormen bij zijn tekst waarmee onze to neelspelers nog geen enkele ervaring hebben, zoals unisono-dictie, contrapunt, glissando, solo tegenover koor, enzo voorts. En ook op het punt van de lichaamsbeweging stelt hij hoogst onge bruikelijke eisen. Uit dit alles wordt wel duidelijk, dat Hoera, Amerika" weinig of niet op een toneelstuk van het gebruikelijke soort lijkt, zelfs niet van het avantgardistische soort dat Studio in hoofdzaak heeft ge speeld. Het is een op zichzelf wel boeiend spel van vormen en stemmen, geluiden en bewegingen ,aan elkaar geregen door het algemene thema van de persiflage op de Amerikaanse maatschappij. Onder re gie van Kees van Iersel hebben de spe- ADVERTENTIE I CORDUROY BANKSTEL \w 3-zits bank 2 fauteuils chroom poten of evt. Schabracke fantastisch zitcomfort - div. kleuren levering met bekende Woonkunst-garantie vrijdagavond geopend tot 21.00 uur „Hoera, Amerika" („America, hur rah"), drie visies op de U.S.A. door Jean-Claude van Itallie. Vertaling: Cees Buddingh'. Nederlandse première bij de Toneelgroep Studio op 21 de cember in De Brakke Grond te Am sterdam. Regie en decor: Kees van Iersel. Hoofdrollen: Broes Hartman, Liesbeth Struppert, Hein Boele, Wil- leke van Ammelrooij, Ad Noyons. Mu ziek: Misja Mengelberg. Iers van Studio zich enorm ingespannen om met dit materiaal een enigszins rhap- sodisch geheel te scheppen en daarin zijn zij grotendeels geslaagd. Individuele prestaties komen in deze toneelstijl nau welijks voor, maar toch kunnen Broes Hartman en Mary Smithuysen worden genoemd om de knappe vertolkin gen van respectievelijk een werkloze schilder en een schoonmaakster die dankzij hen uit het geheel naar voren kwamen. Wat „Hoera, Amerika" te bieden heeft is dus niet zo zeer een verrassende visie op de USA, maar wel een opmerkelijke poging tot toneelvernieuwing en als zo danig een interessante bezienswaardig heid. Simon Koster ADVERTENTIE onmisbaar voor de fijne keuken Omdat zij uitblinken door hun frisse smaak. Minder schil en meer sap hebben, en...datverrukkelijke aroma van de zon dat heerlijke gerechten zo bijzonder maakt. Echt sinaasappelen voor u die van koken houdt I TENTOONSTELLINGEN. Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prenten kabinet „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishai (Grote Markt): Eretentoonstel- ljng t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dagelijks 10-17 uur en zonddgs 13-17 u. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19): Permanente expositie van oude religi euze kunst, schilderijen, middeleeuws beeldhouwwerk, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks behalve maandag geopend van 10 tot 12.30 uur en van 133 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Exposi tie van beeldhouwwerk van Wim Jon ker en schilderijen, aquarellen en teke ningen van Harry Balm. Dagelijks 10- 12 en 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, Fos sielen, mineralen en historische natuur kundige instrumenten. Geopend op werk dagen, behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproe ven en foto's van Jan Bernlef, Henk van Kerkwijk en Dick Hillenius. Tot eind december. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Montijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11-17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emailwerk van Jan de Valk. Da gelijks van 10-20 uur. Op dinsdag ge sloten. Kerstdagen en Nieuwjaarsdag geopend. Tot 14 januari. 27 tot en met 29 december gesloten. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Exposi tie van werken uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11 17 uur. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30-21.30 uur. Op zondag 14-17 uu Tot en met 12 januari. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne-Dam- straat): Expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 uur. Tot 27 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dage lijks van 12-17 u. Vrijdags 20-22 uur en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 decern ber. Eerste kerstdag gesloten. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers 5): Expositie van werk van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van geborduurde (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Het Franse vracht schip „President Pierre Angot" (2746 brt), dat 27 oktober na een aanvaring met het Duitse m.s. „Hornland" in de Nieuwe Waterweg zonk, wordt voor de sloop verkocht. De schade is zo groot dat het niet lonend is het schip te repareren, composities van Cécile Dreesmann. Da gelijks van 10-17 uur en zaterdags en zondag van 14-17 uur. Tot en met 2 januari. TONEEL Dinsdag 26 december, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Al leen op vrijdag", blijspel van Keith Wa- terhouse en Willis Hall. Regie en verta ling: Ank van der Moer. M.m.v. Ann Hasekamp, Mar ja Kok. Wim van den Heuvel en Allard van der Scheer. PANTOMIME Zaterdag 23 december, Stadsschouwburg, 14.30 uur: Het Pantomimetheater Car rousel o.l.v. Rob van Reyn met „Kleur- tover" en „Vioolbouwer". (Kindermati nee). POPPENTHEATER Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), toegang 4 jaar, 14.30 uur, zater dag 23 december: „De Sprookjesmolen". Woensdag 27 december: „De Tover- hoed". DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) dagelijks, behalve maandag vanaf 20 uur geopend. Op zondag ook van 12-18 uur. Zaterdag 23 december, 20 uur: Optre den van Jules de Corte. De Ark (Nieuw Heiligland): Iedere avond behalve dinsdag van 20-23 uur grammo- foonplatenconcert. Zondag 24, maandag 25 en dinsdag 26 december 10-1 uur 's nachts kerstvieringen. 27 t/m 29 de cember gesloten. Hildebrandzaal (Smedestraat), dinsdag 26 december, 20 uur: Kerstbal m.m.v. „The windy city six". Concertgebouw, woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december, 14 uur: Jeugdvoorstellingen. CABARET Vrijdag 22 december en zaterdag 23 de cember, Stadsschouwburg, 20 uur: Wim Sonneveld Show. M.m.v. Ina van Faas- sen; Jan Huijdts (piano); Jan Blok (gi taar); Tom Dissevelt (bas) en Hans Seugling (slagwerk). MUZIEK Vrijdag 22 december, Nieuwe Kerk (Nieu we Kerksplein), 20.15 uur: Concert door „Die Haerlemsche Musyckcamer" o.l.v. André Kaart. Vrijdag 22 december Concertgebouw, 20.15 uur: Derde C-Concert door het Noord hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Solist; Jean Decroos (vi Bloch, Hémon en Tschaikovsky. Dinsdag 26 december, Concertgebouw 14.30 uur: Concert door het Haarlems Ge mengd Koor o.l.v. Anton de Beer. Pro gramma: Weihnachtsoratorium van Bach. Dinsdag 26 december, Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht), 19.30 uur: Kerst zang door het Sions Jeugdkoor o.l.v. Teke Bijlsma. M.m.v. Piet van Eg- mond (orgel). Nederland 1. Na Pipo en het eerste journaal vijftig minuten Fenklup van Ralph Inbar. Na het journaal „Kinderen in Vietnam". Koos Postema, Ben Eiker bout en Frans Verhey, vaste medewer kers van „Achter het Nieuws", zijn naar Vietnam geweest en hebben een van hun werkstukken bewaard voor de donkere dagen voor kerstmis. De Vietnamese oor log mag dan al een zaak voor volwasse nen zijn, kinderen worden er het slacht offer van. Hierna „Mies en Scène'' ge volgd door een blijspel van Slawomir Mro- zek in een televisiebewerking van George R. Fao. In dit eenaktertje van een half uur ontmoeten twee vermoeide reizigers elkaar in een hotelkamertje in 'n provin cieplaats. Ze zijn dolgelukkig met hun onderdak en verzinken spoedig in een die pe slaap. Maar wat, als ze beiden het zelfde dromen? Nederland 2. „Die van Hiernaast" bele ven in het NTS-programma een nieuw avontuur. „Harry wordt een heer" is de ondertitel. Harry moet wel heer worden, want hij wil hogerop, net zoals zijn zwa ger en buurman Gerald. Die wil hem trouwens best een handje geven en be sluit dus enkele lessen in het heer-worden te geven. Ton Neelissen vervolgens met zijn wekelijkse rubriek „Open Oog" Na het nieuws de twaalfde van de zestien af leveringen van „De Verloofden". Dan „In tussen" (Inzwischen), een muzikaal kerst spel naar het gedicht „For the time being" van W. H. Auden. Het is een Oostenrijkse produktie. Het kerstgebeuren wordt ge projecteerd tegen de hedendaagse tijd. Op zaterdag 6 januari wijdt de Dialec tencommissie van de Koninklijke Neder landse Akademie van Wetenschappen een symposion" aan een onderzoek van de taal van Amerikaanse Nederlanders dat in de Verenigde Staten is verricht. Hierop zal mevrouw dr. Jo Daan spreken over „Nederlands en Fries, relicten en inter ferenties" en de heer H. Heikens over „Amerikaanse Nederlanders, herkomst en spreiding". Het symposion heeft plaats in het Trippenhuis, Kloveniersburgwal 29a te Amsterdam. Het begint 's middags om twee uur precies. Men kan zich tot 5 ja nuari voor deelneming opgeven, óf per briefkaart geadresseerd aan het Dialec tenbureau, Nieuwe Hoogstraat 17, Am sterdam-C., óf telefonisch onder nummer 020-222902, toestel 51. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte gramm.muziek. 7.55 Deze dag. 8 00 Nws. 8.10 Van de voorpagina, 8.15 Z.O. 135, 10.30 Arbeid en arbeidsverhoudingen. 10.50 Wegwijs. 11.00 Nws. 11.02 Licht instrumen taal ensemble. 11.25 Afrikaanse kron. 11.45 Salonorkest en zangsolist. 12.10 Een nieuw geluid. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Tussen start en finish: sport. 13.00 Nws. 13.10 VARA-varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.00 Uitlaat: programma voor de jeugd. 14.40 Radio jazz magazine. 15.00 Welvaart en democratie (gesprekken). 15.30 Zestig jaar jazz. 16.00 Nws .16.02 Volksmu ziek uit Zweden. 16.30 Operafragmenten. 17.10 Het najaarsmuziekfeest. 17.30 Radio- weekjournaal. 18.00 Nws. 18.20 Melodieën Expres. 18.45 Verzoekplaten 19.30 Nws. 19.35 Artistieke Staalkaart. 20.15 Kerst-kolo- riet: 21.20 Een kerstboom staat overal, (hoorspel). 22.00 Klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Loco. 23.05 Bis. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm.muziek. 7.30 Nws. 7.32 Ac tualiteiten 7.45 Klassieke muziek. 8.00 Nws. 8.10 Muziek van Het Leger des Heils (gr). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Mo- zaiek. 11.00 Nws. 11.02 Vuur onder alle ker- ke-as, (lezing). 11.15 Muzikaal vraaggesprek. 12.00 Country and Western. 12.15 Marktbe richten. 12.17 Adviezen op exportgebied. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Zonder gren zen. 13.00 Openbaar Kunstbezit. 13.10 Wat is Kerstmis? 13.25 Vliegende schijven. 14.00 P.M. 16.30 Franse les. 17.00 Vragen aan Krishnamoerti. 17.30 Voor de tieners. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 Musicerende dilettanten. 19.30 Sjook: programma voor twintigers. 20.00 Verzoekplaten. 21.50 Wegen door de wildernis. 20.00 Cabaret. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Nws Goal 23.55 HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Djinn. 12.00 Nws. 12.02 Klein chanson. 13.00 Nws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nws. 14.02 Voor tieners en twens. 15.00 Nws. 15.02 Halte. 15.30 Country and Western. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Licht platenprogramma. 17.00 Nws. 17.02 Sport- show. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Amusementsprogramma.. 12.40 Weerbericht. 12.45 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.15 Gevarieerd programma 17.00 Nws. 17.10 Noord en Zuid 17.35 Jazz en poëzie. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.29 Paar- desport. 18.30 Franse les. 18.32 lichte muziek 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws 19.40 Flitsen van de show-business in België. 20.00 Jazz. 21.00 Showtime. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. ADVERTENTIE (3oud - ^Jlver -cltorloQeó - ^Celtum^leet Gr. Houtstraat 6, Haarlam, Tal. 02500-10616 VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 18.55 Pipo de Clown 19.00 Journaal 19.03 Reclame 19.07 Fenclup. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 Kinderen in Vietnam (reportage) 20.50 Mies en scène 22.10 De wonderbaarlijke nacht 22.40 Jour naal NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown 19.00 Journaal 19.03 Die van hiernaast 19.33 Tips voor het week einde 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 De Verloofden 20.50 Intussen, een muzikaal kerstspel 22.15 Reclame 22.20 Journaal VOOR ZATERDAG NEDERLAND I 13.30 Teleac. 15.30 Nws. 15.31 Reclame. 15.34 Weekjouinaal voor slechthorenden. 15.57 Reclame. 16.00 Voor de jeugd. 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Recla me 19.07 The Thunderbirds. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Kerst show. 21.00 Tien jaar Toon Hermans One- Man-Show. 23.25 Journaal. NEDERLAND II 18.55 Pipo de clown. 19.00 Journaal. 19.03 Ja - Nee - geen mening. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Beestje kijken. 20.45 Concert voor jonge mensen. 21.30 Onaantast baar90 Proof Dame, 22.15 Reclame. 22.20 Journaal,

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 7