k Opheffing lectuurverbod is nu officieel it VIEUX IDUJARDI Sinterklaascadeau verliest terrein aan kerstgeschenk Kort en bondig „Positie van C.P.N. is laatste tijd li U denkt, dat er een roestvrijstalen aanrecht in móét? Kerstfeest voor hofpersonee Meisje overreden tijdens spel Rapport over inbeslagneming gestolen goed Lectuur commissie'' ingesteld Conclusie van de PTT: Meer vuurwerk dan vorig jaar Geboorte-afwijking bij 3,45 van de jongens Henk Hoekstra op congres: Enkele buien ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 Doden in het verkeer ïA Op 31 december Systematisch onderzoek in Limburg Het is gebleken, om een keuken te kopen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze correspondent) DEN HAAG. De koninklijke familie heeft gisteren in de koninklijke stallen in Den Haag kerstfeest gevierd met het per soneel van het hof. Der traditie getrouw schonken de leden van de koninklijke fa milie weer chocolademelk voor hun gas ten. Hoogtepunt van de bijeenkomst was de toespraak van prins Bernard die filo sofeerde over de nederigheid. „Een mens kan geen goed mens zijn", zo zei hij, zonder dat hij de deugd van de nederigheid bezit. Nederigheid in alles wat de mens denkt en doet is dan ook een van de grondslagen van de chris telijke leer". Vóór de toespraak van prins Bernard las koningin Juliana Lucas twee, begin nende met de bekende woorden „En het geschiedde in die dagen. De kinderen van de wijkgemeente van de Nederlands hervormde Duinzichtkerk voerden een kerstspel op. Het koor van paleis Soestdijk leverde een vocale bij drage aan de kerstviering. De Koninklij ke Militaire Kapel nam het muzikale ge deelte voor zijn rekening. MEPPEL. De 12-jarige Anneke Lavet is om het leven gekomen toen zij, ter wijl zij speelde, onder een vrachtauto kwam. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is zij overleden. ROSSUM. De 54-jarige heer M. Leen- ders uit Rossum is verongelukt door dat het autobusje waarin hij reed door gladheid op de weg slipte en in een sloot langs de weg raakte. Het slacht offer dat uit de wagen werd geslin gerd raakte bekneld tussen de auto en de slootkant. WANSUM. De 50-jarige W. Beterams is omgekomen toen hij op de weg tus sen Wansum en Geysteren door een auto werd aangereden. De man liep met zijn bromfiets aan de rechterkant van de weg. SITTARD. Bij een botsing tussen een personenauto en een bestelauto is een 12-jarige jongen om het leven gekomen. De knaap zat in de personenauto. De bestuurders van de beide wagens zijn ernstig gewond. AMSTERDAM. De 29-jarige mejuf frouw E. M. de Jong uit Badhoevedorp heeft het leven verloren toen zij tegen een andere wagen botste. Deze zou haar geen voorrang hebben gegeven. DIEVER. Bij Diever zijn de 35-jarige W. G. Wilmink uit Smilde en de 46- jarige mejuffrouw Grondman uit Assen bij autobotsingen om het leven geko men. De Smildenaar reed met zijn wa gen tegen een vrachtauto en was op slag dood. Mejuffrouw Grondman bot ste tegen een trekker met oplegger, wel ke door scharen op de linker weghelft was gekomen. DEN HAAG. Om de gedachtenwisseling in kringen van deskundige en vaklitera tuur te bevorderen, heeft de minister van Justitie het rapport van de commissie- Besier (genoemd naar haar voorzitter, mr B. J. Besier, procureur-generaal van het gerechtshof in Den Haag), dat handelt over de inbeslagneming van gestolen voorwer pen, openbaar gemaakt. De commissie stelt voor, de bevoegdheid tot inbeslagne ming van voorwerpen in het belang van de strafvordering wat te verruimen. Daar naast wordt een regeling bepleit, die het mogelijk zal maken dat voorwerpen, die kunnen dienen om de waarheid aan de dag te brengen zonder formele inbe slagneming al dan niet vrijwillig tijde lijk ten behoeve van het onderzoek wor den afgestaan onder waarborg dat zi; worden teruggegeven. Ten slotte stelt de commissie enige aan vullingen en wijzigingen voor in de rege ling van de teruggave van inbeslagge nomen voorwerpen en de beklagprocedu- re, met het doel de rechten van (derde-) belanghebbenden beter te beschermen. Bij al deze voorstellen zijn de nodige wetswijzigingen geredigeerd. Klacht tegen leraar. De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen stelt een onderzoek in naar een klacht tegen een leraar aan de rijksHBS in Venlo, die het niet-inleveren van een schrift door een Joodse leerling een „Joden streek" heeft genoemd. M DEN HAAG. Minister Den Toom heeft gisteren officieel het lectuurverbod voor de krijgsmacht opgeheven, nadat hij enige weken geleden in de Tweede Ka mer het plan daartoe reeds had kenbaar gemaakt. Tegelijkertijd heeft de bewinds man een commissie ingesteld, die hem zal adviseren over het wel of niet toe staan van de verspreiding van lectuur binnen militaire inrichtingen. Deze lec- tuurcommissie staat onder voorzitter schap van de oud-staatssecretaris Peij- nenburg van Defensie (landmacht). In de nieuwe ministeriële beschikking wordt onder meer gesteld, dat het de mi litair binnen de militaire inrichtihg niet is toegestaan meer dan één exemplaar van eenzelfde geschrift onder zich te heb ben ten aanzien waarvan de minister heeft bepaald, na daartoe ingewonnen ad vies van de „lectuurcommissie", dat de verspreiding binnen de militaire inrich ting niet mag plaatsvinden om redenen ontleend aan de krijgstucht of in het be lang van de krijgsmacht. De militair mag dit geschrift niet verspreiden. De commandanten van militaire inrich tingen zijn bevoegd de verspreiding van een geschrift voorlopig te verbieden, in dien naar hun mening dit geschrift in aanmerking komt voor een verspreidings verbod. Ze dienen de minister van De fensie direct hiervan in kennis te stellen en hem voor te stellen, een verbod uit te vaardigen. De „lectuurcommissie" bestaat naast de heer Peijnenburg uit de chef staf van het Comité Verenigde Chefs' van Staven, het hoofd van het Bureau Militaire Justitie en Wetgeving van de hoofdafdeling In tendance van de Koninklijke Marine, de inspecteur van de Militaire Juridische Dienst (landmacht) en de hoofdofficier toegevoegd aan de staatssecretaris van Defensie (luchtmacht). Een jurist van de directie Juridische Zaken van het minis terie van Defensie zal als secretaris van de commissie optreden. ADVERTENTIE WENNEKER 0UJp,DI^ Schiedam UTRECHT. Het Nederlandse publiek heeft de afgelopen vijf da gen ruim 100 miljoen brieven, kerst en nieuwjaarskaarten, periodieken, pakjes en pakketten op de bus ge daan. Daarvan waren naar schatting 30 miljoen kerst- en nieuwjaarskaar ten (circa 20 percent meer dan vorig jaar). In deze dagen moesten 1.250.000 UTRECHT De twee grote vuurwerkfa brieken in Nederland werken op het ogenblik op volle toeren. Op de laatste dag van dit jaar zal naar schatting 25 percent meer vuurwerk de lucht in gaan dan op 31 december 1966. Dit betekent, dat Nederland voor 2,5 miljoen gulden aan dit vermaak besteedt. In 1966 gelanceerde artikelen als de „draaiende zon" en de „Vesuvius" blij ken een succes te zijn. Maar ook het zo genaamd „aanstrijkrotje" (dat thans met kruitvulling wettelijk is goedgekeurd) staat hoog genoteerd. De Nederlander blijkt bijzonder veel belangstelling te heb ben voor het knalwerk (de rotjes, don derbussen en vuurpijlen), aldus een woord voerder van de N.V. Kat in Leiden. De import van Chinees vuurwerk maakt weer een belangrijk deel uit van het to tale Nederlandse aanbod. De eidse vuurwerkfabriek heeft dit jaar zo'n vijf miljoen stuks vuurwerk uit Chi na ontvangen. Een veel gevraagd stuk vuurwerk uit China is het zogenaamde mitrailleurbandje (kleine rotjes aan een keten, die 40 tot 70 ratelende knallen ver oorzaken). De directeur van de N.V. Schuurmans in Leeuwarden, de heer P. A. Bruin, is van mening, dat ook dit jaar de vuur- werkhandel heel erg goed is gegaan. „De import uit China heeft aanvankelijk flink gestagneerd, maar kon toch nog tijdig worden geregeld, zo zei hij. Dit Chinese vuurwerk is voor Nederland belangrijk omdat het kwalitatief van hoge waarde is." 1 NIJMEGEN. Tijdens een onderzoek, waaraan in ruim vijftig Zuidlimburgse ge meenten alle jongens werden onderwor pen die zijn geboren tussen 1 januari 1953 en 1 januari 1958, is gebleken dat 3.45 procent van hen één of meer chro nische, lichamelijke afwijkingen had. Van de meer dan 27.000 jongens die wer den gekeurd, vertoonden er 927 lichame lijke gebreken. Deze cijfers worden vermeld in het proefschrift, waarop in Nijmegen de heer F. Sturmans uit Druten is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. De promo vendus kwaim tot de conclusie, dat de vooruitgang van de geneeskunde, met de daaran gekoppelde betere overlevingskan sen voor lichamelijk gehandicapten, in de toekomst zal leiden tot een nog aanzien lijke stijging van het aantal mensen met chronische gebreken. Opvallend was dat een kind met aangeboren afwijking vaak de laatste in de rij van broertjes en zus jes was. pakjes worden bezorgd (25 percent meer dan in 1966-. Ernstige vertra gingen in de bestellingen hebben zich niet voorgedaan. Normaal worden per dag tien mil joen stuks post bij de PTT afgele verd om te worden bezorgd. De eer ste twee dagen van de afgelopen week was dit aantal driemaal zo groot. Vandaag is als grote uit zondering een volledige brief-, pakjes- en pakketbestelling in heel Nederland uitgevoerd. „Normaal" bezorgen de posterijen wekelijks één miljoen pakjes en in de dagen voor St. Nicolaas zelfs het dubbele aantal. De PTT heeft dit jaar echter minder pgkjes in de sin terklaastijd hoeven, te behandelen. Zij is van oordeel, dat er een ver schuiving heeft plaatsgevonden van de geschenkenstroom van Sinterklaas naar Kerstmis. Kamerlid. De heer O. M. Boetes, die door de rechtbank in Alkmaar is ver oordeeld tot een boete van 300 gulden wegens het in vredestijd bevorderen van desertie, zal tegen dit vonnis in beroep gaan. Schilderijendieven. Twee 23-jarige Haagse kelners, die in de nacht van 31 juli op 1 augustus twee kostbare schilderijen hebben gestolen uit de etalage van de kunsthandel „Galerie des Arts" aan het Noordeinde, zijn ieder veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar waar van twee maanden voorwaardelijk. Stichting Stadskern. In Amsterdam is op gericht de Stichting Stadskern, met het doel herstel van de historische bebou wing en verbetering van het woon- en Werkklimaat in stadskernen van cultu reel belang, in het bijzonder van de Amsterdamse binnenstad. In het be stuur heeft onder meer zitting de heer F. C. Mijnssen, medeoprichter en initia tiefnemer van de actie „Amsterdaad '75". Deze actie gaat nog steeds door. Sinds de aanbieding van de handteke ningen aan de burgemeester kwamen nog tal van adhesiebetuigingen binnen. AMSTERDAM. Onder het motto „Voor nationale onafhankelijkheid en vol ledige werkgelegenheid" is gisteren in Amsterdam het 22ste partijcongres be gonnen van de Communistische Parti, Nederland. Partijvoorzitter Paul de Groot legde in zijn openingsrede de na druk op de betekenis van het congres en de politieke strijd van de C.P.N. De secretaris Henk Hoekstra conclu deerde dat de C.P.N. zich in de verande rende politieke situatie niet alleen staan de had gehouden maar ook versterkt was. Met name noemde hij de leden aanwas van de partij en de successen bij de recente verkiezingen. Hij hekelde het huidige Indonesische ..generaalsbewind" en meende dat de Nederlandse regering moet afzien van el ke financiële en politieke steun aan de regering van Soeharto en Malik. De partijsecretaris besteedde veel aan dacht aan de kwesties van de E.E.G en de NAVO. Hij zei dat de conflicten de strijd tonen, welke wordt gevoerd om de macht over andere landen. „Deze te genstellingen", aldus de heer Hoekstra, worden nog verscherpt door de uiterst labiele economische toestand waarin een reeks kapitalistische landen verkeert". ADVERTENTIE dat er in onze stad een firma is. die t.v.- toestellen repareert. Dat is niets bijzonders. Wel bijzonder is, en naar ons beste weten de eerste firma in de stad, waar u zelf met uw defect toestel naar toe kunt gaan. Ook niets bijzonders Toch wel, u kunt op de reparatie wachten, u ziet wat er gebeurt en u weet wat u betalen moet. Kan de repa ratie niet binnen één uur verholpen worden, dan krijgt u een apparaat van de firma mee. zodat u toch het gewenste programma kunt zien. Is uw toestel klaar dan kunt u het komen halen, 't Kan ook gebracht worden, maar dat is duurder. Wij zijn benieuwd of het waar is, personeel WESTRA N.V. en of het waar is, directie WESTRA N.V. Rozenhagenstraat 38 (bij de Kloppersingel) ADVERTENTIE Dat kan, in een inbouwkeuken, maar menige huisvrouw houdt daar niet vanhet hoeft ook niet. Het aanrechtblad kan met praktisch kleurig hardplastic worden gemonteerd en dat scheelt nog in de prijs ook. Laten we u een IDEE geven. Dan kunt u er verder over denken. kruisstraat 38 Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Wim Sonneveld Show. Dinsdag, 20 u.: Toneel groep Centrum met „Alleen op vrijdag", blijspel van Keith Waterhouse en Willis Hall. Regie: Ank van der Moer. Concertgebouw, dinsdag, 14.30 u.: Con cert door het Haarlems Gemengd Koor o.l.v. Anton de Beer. Wilhelminakerk (Ged. Oude Gracht), maandag, 19.30 u.: Kerstzang door het Sions Jeugdkoor o.l.v. Teke Bijlsma. M.m.v. Piet van Egmond (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag en woensdag 14, 19 en 21.15 u. en zondag, maandag en dinsdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?", 14 j. Frans Hals, vandaag en woensdag 19 en 21.15 u. en zondag, maandag en dinsdag 14, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De terugkeer van de Zeven", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Strip Poker", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en maandag en dinsdag ook 16.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Texas", 14 j. Zondag en dinsdag, 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag, maandag en dinsdag ook 16.15 u.: ,,On(t)- roerend goed", a.l. Vandaag 23.30 uur: „Manji", 18 j. Minerva, vandaag, maandag, dinsdag en woensdag 20 u.: „De kanonnen van Na- varone", 14 j. Zondag, maandag, dinsdag en woensdag, 14.30 u.: „Gullivers reizen", alle leeftijden. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag, maandag, dinsdag en woensdag ook 16.15 u.: „Ontembare Angelique", 18 j. Zondag, 11 u.: „Furie en gratie der die ren", a.l. Roxy, vandaag en woensdag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag, maandag en dinsdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Verboden voor mannen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en maandag en dinsdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „You're a big boy now", 14 j. Zondag en dinsdag 11 u.: „Das Drei-Maderlhaus", a.l. TENTOONSTELLIN GEL Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en mét 7 januari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oudé religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie v|n handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van grafiek van Montijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland)Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 u. Op dinsdag en op 27, 28 en 29 december gesloten. Kerstdagen en nieuwjaarsdag geopend. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30- 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Libra (Waagtaveerne, hoek Spaarne- Damstraat): expositie van werk van Mies Deinum en Freek Souwer. Geopend van 13-17 u. Tot 27 december. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Ans Wortel. Dagelijks van 12-17 u. Vrijdags van 20-22 u. en op zondag van 14-17 uur. Tot 27 december. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cécile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 2 januari. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), woensdag, 14.30 u.: „De Tover- hoed". Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandaag, 20 u.: Optreden van Jules de Corte. Hildebrandzaal (Smedestraat), dinsdag, 20 u.: Kerstbal m.m.v. ,The windy city six". Concertgebouw, woensdag, 14 u.: Jeugdvoorstelling van Kath. Ver. voor het gezin (speciaal voor Haarlems Speel- tuinverbond). ZATERDAG 23 DECEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Voor een paar dollars meer". Stadsschouwburg, 20 u.: „De vampier van Parijs". ZONDAG 24 DECEMBER City, 14.30 u.: „Kogelregen in Rimrock"; 19 en 21.30 u.: „Voor een paar dollar meer". Stadsschouwburg, 15 u.: „Duivelsge- broed"; 20 u.: „De vampier van Parijs". MAANDAG 25 DECEMBER City, 14.30 u.: „De vlucht van kapitein Blood"; 19 en 21.15 u.: „Caprice". Stadsschouwburg, 15 u.: „Met grof ge schut"; 20 u.: „Le Grand Restaurant". DINSDAG 26 DECEMBER City, 14.30 u.: „De doldwaze avontu ren van mr. Limple"; 19 en 21.15 u.: „Ca price". Stadsschouwburg, 15.u.: „Met grof ge schut"; 20 u.; „Le Grand Restaurant". WOENSDAG 27 DECEMBER City, 20 uur: „Caprice". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 18 DECEMBER City, 20 uur: „Het Huis der Begeerte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De boekaniers"; 23.30 uur: „De duivel en de Tien Geboden". Luxor Theater, 19.30 uur: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Paul Citroen, schilderijen, tekenin gen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 24 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur en 16.30 uur: „De wet van de kogel"; 19 en 21.15 uur: „De vierkante rekruut". Luxor Theater, 14.30 en 16.30 uur: „De nieuwe avonturen van Dick Trom"; 19.30 uur: „Dr. Zjivago". MAANDAG 25 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30 en 16.30 uur: „De wet van de kogel"; 19 en 21.15 uur: „De vierkante recruut". Luxor Theater, 14.30 en 16.30 uur: „De nieuwe avonturen van Dick Trom"; 19.30 uur: „Dr. Zjivago". DINSDAG 26 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vierkante recruut". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Geen goede woorden had hij over voor de politiek van het kabinet-De Jong. Hij riep op tot actie voor volledige werkge legenheid en democratie, omdat volgens hem de regering juist daarop een aanval inzet. In de internationale communistische beweging, zo zei de heer Hoekstra voorts doet zich een krachtig herstel voor van het marxistisch-leninistisch streven. De C.P.N. wil geen breuk met wie dan ook. De strijd tegen het revisionisme of dog matiek is een zaak voor elke partij zelf. De partijsecretaris bevestigde dat Paul de Groot de wens te kennen had gegeven gezien zijn leeftijd niet in het bestuur te worden herkozen. Paul de Groot merkte ondermeer op dat de C.P.N. de koers zal voortzetten, welke op het vorige congres is uitgezet. Het congres wordt ook vandaag gehou den Zondagmorgen heeft in een beslo ten huishoudelijke zitting de bestuursver kiezing plaats. JWUIAAAAMAMWWWWUMAAAAAfWWWMIWWWWWWWIAAMIAIIIW /WWW\WWWWWWWWWWWWWWWWWWVWWWWWWIWW t Het KNMI deelt mee: Om een diepe depressie ten zuiden van IJsland stroomde zachte en zeer vochtige oceaanlucht via de Britse eilanden naar West-Europa. In deze lucht liep de tem peratuur in Nederland en op vele plaatsen elders in West-Europa op tot ongeveer 12 graden. Tevens regende het in ons land langdu rig waarbij 10 tot 30 mm werd afgetapt. De depressie trekt langzaam in de rich ting van de Noordzee en tengevolge hier van wordt met krachtige winden tussen zuidwest en west zondag minder zachte lucht aangevoerd, waarin naast enkele verspreide opklaringen ook buien zullen voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland i - V e-fi •S o <i e BB a 22 BB Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen regen regen regen regen regen regen regen licht bew. sneeuw sneeuw regen regen regen regen regen regen regen zw. bew. zw. bew. licht bew. regen regen geh bew. geh bew. geh bew. zw. bew. zw. bew. zw bew. half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt mist mist geh bew. zw wzw wzw wzw zw zzw wzw zw no ozo ono zw z zzw wzw z^ zw zw zw O n ?w zw wzw w zw O wnw wnw wzw ono o nnw windst. windst. 8 10 9 8 9 7 7 7 -17 -3 -0 4 12 9 8 3 10 14 8 14 5 3 6 5 4 6 6 1 1 5 11 15 6 17 verand. 14 Zondag 24 december Zon op 8.47 uur; onder 16.32 Maan op uur; onder 12.46 Maandag 25 december Zon op 8.47 uur; onder 16.32 Maan op 122 uur; onder 12.58 Dinsdag 26 december Zon op 8.48 uur; onder 16.33 Maan op 2.48 uur; onder 13.12 Woensdag 27 december Zon op 8.48 uur; onder 16.34 Maan op 4.18 uur; onder 13.29 7 9 9 8 9 5 7 6 -26 -6 -4 3 11 11 9 8 3 10 11 3 5 4 2 6 2 1 -4 6 -2 1 1 3 5 0 5 11 uur. uur. uur. uur. uur. uur. uur. uur. 13 21 12 8 30 11 6 8 0 4 11 14 2 5 17 6 8 2 3 1 0 6 2 3 4 5 0 0.4 1 0 0 0 0 0 0 0 Maanstanden Laatste kwartier Nieuwe maan 24 december 11 48 uur. 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 23 december Hoog water 7.53 uur en 20.21 uur. Laag water 3.25 uur en 15.50 uur. Zondag 24 december Hoog water 8.47 uur en 21.15 uur. Laag water 4.12 uur en 16.40 uur. Maandag 25 december Hoog water 9.47 uur en 22.19 uur. Laag water 5.09 uur en 17.42 uur. Dinsdag 26 december Hoog water 10.51 uur en 23.29 uur. Laag water 6.17 uur en 18 49 uur. Woensdag 27 december Hoog water 11.59 uur en uur. Laag water 7.31 uur en 19.59 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2