PTT in IJmuiden bezorgt wekelijks bijna 200.000 poststukken 1 Centrale directie overweegt opheffing middagbestelling Een veelbesproken brief die onbesproken bleef 310 2 0 rentevergoeding op uw salarisrekening een maand salaris extra als gezinskrediet Loodsdienst in IJmuiden gestaakt Drukke week met hoge prijzen bij bloemenveiling Overweg- beveiliging in Velsen-N. faalde «J.. KING CORN BROOD (MM ootfJe wem tb*/ Amerikaanse Mij. uitvoerster TEL. 15000 De bank waar ook zich thuis voelt! ZATERDAG 23 DECEMBER 1967 4 (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN. Wanneer de jeugdige P.T.T.- besteller Henk van den Bos des morgens om streeks kwart over acht zijn eerste brief laat glijden in de bus van een der woningen aan de Evertsenstraat, betekent dit allerminst dat zijn dagtaak dan pas een aanvang heeft ge nomen. Want in feite is hij op dit ogenblik al enige uren beziggeweest met de voorberei dingen tot zijn dagelijkse wandeling met het handige bestel wagentje, 'waaruit hij ruim vier honderd brievenbussen van de ongeveer zes honderd adressen in zijn wijk van post moet voorzien. Op .een normale woensdag bijvoor beeld, moet Henk van den Bos hiervoor in totaal een afstand afleggen van acht kilometer, voor de bezorging van gemiddeld elfhonderd poststukken, dertig brief pakjes en vijftien aan getekende stukken. Vooral het bestellen van laatstgenoemde post vraagt gewoonlijk de no- TAXI 3000 TEL. 23000 dige tijd, omdat deze door de geadresseerde persoonlijk in ontvangst moet worden genomen en voor akkoord getekend. Ook het incasseren van de opgelegde strafport betekent voor de besteller steeds het nodige oponthoud. Voor dit alles is hij met zijn collega's des morgens om vijf uur al in het postkantoor aan de Houtman straat present om de grote voorraad post, die tijdens de late avond- en nachtelijke uren per auto van Haarlem uit is aangevoerd, voor de diverse bestellingen gereed te maken. Deze hoe veelheden zijn allerminst gering en bestaan van maandag tot en met donderdag uit ongeveer 27-0QQ.st.uks, welke aantallen op vrijdag meestal oplopen tot 39.000. Dit laatste uiteraard van wege de wekelijks te bestellen tijdschriften en andere periodieken. Op zaterdag lopen deze getallen dan weer terug tot 16.000 stuks, omdat dan geen massadrukwerken en tijdschriften in behandeling worden genomen. „Uitstraten" Midd agb e stelling Nieuw jaarspost Dat doet de NMB voor u! desgewenst Dit kortlopend krediet is snel en eenvoudig verkrijgbaar. Vraag uitvoerige inlichtingen bij het NMB-kantoor in uw omgeving. U moet het eens nemen, MEESTERBAKKER WINKEL Noordwinning Groep De zojuist binnengekomen post stukken worden op de hiervoor be stemde tafel uitgestort. ;l' MÜR V ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 - Garage: Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zaterdagmorgen om half tien werd de loodsdienst van IJmui den voor alle schepen gestaakt. Er stond een zuidwesterwind van de kracht zeven tot acht. Wanneer de postzakken op het kantoor aan de Houtmanstraat zijn ge arriveerd, worden zij onmiddellijk op een grote tafel uitgestort en begint men direct met de eerste selectie. Dit houdt in dat de aangevoerde cor respondentie voorlopig wordt onderverdeeld in zevenentwintig secties van de gemeente, met inbegrip van Santpoort en Velsen-Noord, waarbij dan tevens de post voor de ongeveer honderdvijftig busrechthouders wordt afgezonderd. Dit laatste is ook het geval met de stukken, die zijn bestemd voor het gemeentebestuur van Velsen, de politie en de grote bedrijven, zoals Hoogovens en Bureau Wijsmuller. Het zal duidelijk zijn dat de betrokken ambtenaren voor deze selectie moeten beschikken over een waarlijk feilloze kennis van de plattegrond van de gemeente met alle adressen. Daarna komen des morgens om vijf uur de bestellers op, om de voorgesorteerde post op hun beurt in de bestellerskasten „uit te straten". Deze kasten zijn hier voor voorzien van vakken, waaronder tel kens een plaatje is gemonteerd met de naam van de straat, waar de stukken voor zijn bestemd. Daarna kan de bestel ler beginnen met het „zetten" van de Besteller Henk van den Bos bezig met het „uitstraten" van zijn „loop". post, hetgeen betekent dat alle stukken precies straat voor straat op nummer worden gelegd. Tenslotte kunnen deze pakjes worden gebundeld en in de tassen voor de bestelwagentjes gedeponeerd. Ook een urenlange bezigheid, welke eerst in het vereiste tempo kan worden verricht, wanneer de besteller door de nodige er varing volledig met de adressen van de hem toegewezen straten op de hoogte is. Wegens gebrek aan ruimte op het hoofd kantoor, zijn nog elf van deze bestellers- kasten geplaatst in het bijkantoor aan de Kanaalstraat zodat, na de voorsortering in de Houtmanstraat, de post geregeld naar het bijkantoor moet worden overge bracht. Hiervoor onderhoudt men des morgens zelfs een pendeldienst per auto. Over het algemeen kan worden gesteld, dat met de ochtendbestellingen 80 tot 85 percent van alle dagelijk binnenkomende poststukken is verwerkt. Het aantal stuks voor de middagbestellingen bedraagt im mers meestal nog slechts 5500. Vandaar dat door de centrale directie van de P.T.T thans wordt onderzocht, of deze bestelling de hoge kosten nog wel recht vaardigt. Ook hiervoor dient immers een samenstel van verbindingen te worden on derhouden tussen alle provincies, terwijl de centrale directie meent te weten, dat de middagpost bij vele zaken en bedrij ven niet eens meer in behandeling wordt genomen. Indien aan alle percelen in de bestel- kring IJmuiden post moet worden afgege ven, hetgeen uiteraard lang niet dage lijks het geval zal zijn, zouden niet min der dan bijna veertienduizend adressen door de bestellers moeten worden bezocht. Hier is echter ongetwijfeld wel sprake van in de periode rond de jaarwisseling, waar bij vrijwel door iedereen aan iedereen steeds luxueuzer uitgevoerde "nieuwjaars kaarten worden toegezonden. Deze traditie betekent voor de P.T.T. een bijna nauwelijks te verwerken piek, zodat door deze dienst een dringend be roep op de medewerking van het publiek wordt gedaan. Een verzoek dat inhoudt, deze nieuwjaarspost zo spoedig mogelijk in de brievenbussen te deponeren. Liefst nog vandaag! Hier zou tegen kunnen wor den aangevoerd, dat het minder aantrek kelijk is een dergelijke kaart te ontvangen, enige dagen voor het nieuwe jaar is aan gebroken. Daar staat echter weer tegen over, dat het bij de afzender evenmin in de bedoeling ligt, zijn relatie pas ver in 1968 met zijn goede wensen op de hoogte te brengen. (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK De Beverwij kse bloemenveiling heeft een bijzonder druk ke week met dure prijzen achter de rug. Reeds maandag was er een ruim aanbod van bolbloemen, welk aanbod woensdag een hoogtepunt bereikte met ruim 215 karren bloemen en planten. Ook de vraag was heel groot, zodat de gehele dag meer dan 200 kopers op de tribune aanwezig waren. De aanvoer van hyacinthen was even eens groot; iedere dag waren er meer dan 30 karren. De prijzen lagen ook hier vrij goed, vooral bij de witte. De prijs liep op tot 80 cent per stuk, terwijl de rose rond de 50 cent per stuk lagen. Donderdag liepen alle prijzen iets te rug, maar vrijdag stegen zij weer. Bij de tulpen was het Apeldoorn, die wat de prijs betreft aan de spits stond. De hoog ste notering was 3,20 per bos. Lustige Witwe lag rond 2,50 per bos en voor ale andere soorten werd 1,50 tot 3,per bos betaald. De boltulpjes brachten 8 tot 23 cent per stuk op. Groot was ook de agnvoer van narcis sen met al weer de woensdag als hoogte punt met meer dan tienduizend bos. De noteringen liepen van 80 cent tot 1,50 per bos. Blauwe druifjes varieerden van 35 tot 67 cent per bosje. De fresia ging ook vlot weg en kwam tot 2,45 per bosje. Anjers waren duur, vooral de wit te, waarvoor tot 39 cent per stuk werd betaald. Rozen noteerden 1,40 per stuk, hetgeen neerkwam op 28,per bos. Gerbera's waren schaars en duur met als gevolg, dat tot 92 cent per stuk betaald werd. Er was ook een ruim aanbod van pot planten, waarvoor veel vraag bestond. De witte cyclamen liepen op tot 7,50 per stuk. De witte azalea's waren even eens duur. Tenslotte werd er nog een aparte veiling van kerststukjes, kerst- gfosa casuist met bes gehouden. De handel hierin verliep tot de laatste dag vrij vlot. De tweede fase, de post wordt over de verschillende secties verdeeld. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In onze publikatie van vrijdag, waarin wethouder De Boer een uiteenzetting heeft gegeven over het standpunt van Velsen met betrekking tot de gemeenschappelijke regeling voor het openbaar voortgezet onderwijs tussen de gemeenten Beverwijk, Heemskerk, Castri cum en Uitgeest, is onder meer geatten deerd op een brief welke is ingezonden door de ABOP, de Nederlandse Ouder raad en Volksonderwijs te zamen, gericht aan de colleges van B. en W. der be trokken gemeenten. Voor een goed inzicht in deze materie drukken wij dit schrijven hieronder af, Het schrijven is afkomstig van de Ver eniging Volksonderwijs. De brief luidt Het hoofdbestuur van de Vereniging Volksonderwijs heeft in overleg met het hoofdbestuur van de ABOP en het be stuur van de Nederlandse Ouderraad zich beraden op uw schrijven van 4 december en het erbij gevoegd (gewijzigd) ont werp van een gemeenschappelijke rege ling ter behartiging van de belangen van ADVERTENTIE Als u wilt ontvangt u op één dag tweemaal uw maandsalaris NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK IJmuiden: Plein 1945 no. 46. het openbaar voortgezet onderwijs tussen uw gemeente, Castricum, Heemskerk en Uitgeest. De besturen hebben daarbij ook kennis genomen van de kaart van de regionale indeling van Nederland, behorend bij het rapport van de commissie planprocedure: „Gegevens ten behoeve van het eerste scholenplan 1970, 1971 en 1972", en ge constateerd dat het gebied ten zuiden en .ten noorden van het Noordzeekanaal één regionale eenheid vormt met twee onder- wijskernen: Beverwijk en Velsen. In verband met deze regionale indeling willen genoemde besturen u vragen, al vorens de voorgestelde gemeenschappelij ke regeling in behandeling te nemen, be sprekingen te beginnen met de gemeente Velsen over deelneming aan deze rege ling, c.q. op andere wijze de behartiging van het openbaar voortgezet onderwijs in de regionale eenheid in samenwerking te regelen. Genoemde besturen en ook het Contact centrum Bevordering Openbaar Onder wijs zijn gaarne ertoe bereid bemiddelend op te treden. Zij achten het namelijk bij voorbaat niet uitgesloten dat ondanks de scheiding door het Noordzeekanaal tussen Beverwijk en IJmuiden een meer verant woorde samenstelling van het scholen pakket voor het openbaar voortgezet on derwijs mogelijk is, dan is voorzien in de toegezonden gemeenschappelijke rege ling zonder Velsen. Tegen het voordragen van een lid van één onzer afdelingen in de bij de gemeen schappelijke regeling betrokken gemeen ten ter benoeming in het algemeen be stuur heeft het hoofdbestuur van de Ver eniging Volksonderwijs geen bezwaar. (Van een verslaggever) VELSEN-NOORD Voor de zoveel ste keer heeft de spooroverwegbeveili ging in de Wijkerstraatweg in Velsen- Noord gefaald. Tien minuten voor mid dernacht vertikte het apparaat weer eens te functioneren zoals het moest. Er zijn geen ongelukken door ontstaan, maar het heeft drie kwartier geduurd alvorens het verkeer daar geheel vrij kon worden ge geven. Een gelukkige omstandigheid was, dat er, mede door de slechte weersom standigheden, geen al te druk wegverkeer ter plaatse was. ADVERTENTIE Naar Hoogovens Delfstoffen meedeelt is de United Overseas Production Corpo ration in Houston (Texas) gekozen tot uitvoerster van de Noordwinning groep, die indertijd is gesticht voor het zoeken naar olie en gas op het Nederlandse deel van het continentale plat. Het besluit om United Overseas uitvoerster te maken is genomen tijdens een vergadering van ver tegenwoordigers van de maatschappijen in de Noordwinning Groep in Den Haag. De Amax Petroleum Corporation in Tulsa (Oklahoma) trok zich als uitvoerster te rug in verband met het afstoten van haar Amerikaanse produktie-activiteiten. Amax heeft de groep in 1965 georganiseerd. Tot Noord wining behoren Hoogovens Delfstoffen, Amax Petroleum, Billiton, I.H.C.-Holland Exploratie, Delfzee, Uni ted Overseas, North Sea Selection en Falcon Seaboard Drilling.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 4