Twaalf doden in verkeer tijdens kerstweekeinde Nederlanders voeden zich onevenwichtig Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! Agenda voor Haarlem en de IJmond ffÈaranka EÈSeubeten Natte kerst in Maasdorpen en Demonstratie en hongerstaking op Kerstmis Veel schade door talrijke branden NVV-critiek op beperking bij bemiddeling Spanjaard schoot op verpleegster Vrouw omgekomen bij echtelijke twist Gaslevering van Shell aan Japan Utrechtse Drukkerij Nout opgekocht Recordcijfers voor het luchtverkeer Resoluties van CPN-congres Onopgehelderde dood van een Nederlander Deno-produktie naar Hoogeveen Vrouw doodt haar man met bijlslagen Inspectie Volksgezondheid: Vetgebruik blijft hoog Zachter weer De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. WOENSDAG 27 DECEMBER 1967 HOORAPPARATEN N.V. BETER HOREN iiaiii Gesprek begonnen Kerkelijk nieuws Haarlem I elsen-IJmniden Beverwijk B'g Sn e s •e DEN HAAG. Tijdens het kerstweek einde zjjn in het verkeer twaalf men sen om het leven gekomen. Het be trekkelijk geringe aantal slachtoffers houdt wellicht verband met het feit dat deze vier dagen op de buitenwegen bij zonder weinig verkeer is geweest. BREDA. Het 19-jarige meisje M. Kooy- man uit Bolnes is verdronken toen de auto, waarin zij zat door een brugleu ning reed en vervolgens in de Aa viel. De chauffeur kon zich uit de wagen bevrijden. WINSCHOTEN. De 21-jarige kraan machinist H. Jager uit Midwolda is met zijn bromfiets verongelukt. Hij raakte tussen Winschoten en Finsterwolde van de weg af en reed in een sloot. DEN DUNGEN. De 32-jarige mevrouw E. E. Streeder is om het leven geko men bij een botsing met een vracht auto. De door haar man bestuurde auto was gaan slingeren en tegen de vracht wagen gereden. PURMEREND. De 38-jarige H. Kuijt uit Amsterdam is omgekomen bij een ongeluk op de weg tussen Purmerend en Amsterdam. Zijn auto slipte en botste tegen een in de berm geparkeer de vrachtwagen. LUYKGESTEL. Een verkeersongeluk op de Lommelsdijk in Luykgestel heeft het leven gekost aan de 21-jarige Th. P. J. Hoeks uit Eersel. De auto waarin hij meereed, botste tegen een tegemoet komende wagen. De man werd uit de wagen geslingerd. HUIJBERGEN. In Huijbergen is de 9-jarige Chris van Meel het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk. Na dat de jongen uit een bus was gestapt stak hij vóór de bus de straat over. Hij werd aangereden door een auto en was op slag dood. ROTTERDAM. Bij een ongeval in Rot terdam is de 47-jarige T. H. Kroon omgekomen. Hij zat in een door een hoofdagent van politie bestuurde auto. Deze botste op een kruising tegen een andere wagen. De man is later aan zijn hoofdwonden bezweken. AMSTERDAM. In Amsterdam is op tweede kerstdag een stille Vietnam-de- monstratie gehouden, welke het karakter had van een rouwstoet ter herdenking van de doden in Vietnam. Aan de demon stratie namen ongeveer duizend mensen deel. De betogers werden in de Doelenzaal toegesproken. Ton Regtien las een brief voor, welke hij aan de Amsterdamse of ficier van Justitie, mr. Hartsuiker, zal versturen. „Na mijn bezoek aan de twee zittingen van het „Vietnamtribunaal" is het voor mij bewezen", aldus Regtien, „dat wat het Amerikaanse leger in Viet nam doet, oorlogsmisdaden zijn zoals die omschreven zjin bij het tribunaal van Neurenberg en als politiek verantwoor delijk hiervoor moet president Johnson beschouwd worden als oorlogsmisdadi ger". Regtien schrijft voornemens te zijn dit in de toekomst openbaar te zullen verkondigen. Hij bracht in dit verband de kwestie van de vervolging van prof. Delfgaauw ter sprake, waarover mr. Hartsuiker nog geen beslissing heeft ge nomen. Hij noemde het juridisch onverteerbaar dat prof. Delfgaauw, die Johnson oorlogs misdadiger heeft genoemd, hiervoor niet wordt vervolgd, en anderen wel. Voorts spraken de schaakmeester Don- ner en de auteur Simon Vinkenoog. Jongeren hebben in verscheidene plaat sen verder publieke hongerstakingen ge houden. Zij protesteerden tegen het on recht dat tweederde van de wereldbevol king honger lijdt. In Den Haag werden enige hongerstakers lastig gevallen. De politie arresteerde drie 18-jarige knapen, die enigszins Onder invloed bleken te zijn. De actie is overigens rustig verlopen. AMSTERDAM. Tijdens het kerstweek einde hebben tal van branden veel scha de veroorzaakt. In de hoofdstad brandde een loods van de scheepswerf Verschure grotendeels uit. Voorts verwoestte het vuur de derde etage van een huis in de Ternatestraat. Bij het blussingswerk raakten drie brandwachts bedwelmd. In Den Haag is de bar van het Sche- veningse bowlingcentrum uitgebrand. De schade bedraagt ongeveer 40.000,-. In Breda ging een drie verdiepingen hoog gebouw, waarin een architectenbu reau was gevestigd in vlammen op. Ook naast het gebouw staande woningen wer den ernstig beschadigd. De totale schade bedraagt ongeveer 400.000,-. In het Noordlimburgse dorp Well is het jeugd- en parochiehuis door brand verwoest. In het gebouw was ook de ge meentelijke bibliotheek van Bergen onder gebracht, welke met de gehele inventaris in vlammen opging. Vanmorgen heeft in Wormer een felle brand gewoed in de kopergieterij van F. E. Hueber en het cacaobewerkingsbedrijf van de firma R. Heijmering. Van beide bedrijven gingen de inventarissen vrij wel geheel verloren. Ook de grotendeels uit hout bestaande panden werden ver nield. ADVERTENTIE LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW SWALMEN. De 24-jarige mevrouw A. M. C. Meuter-Hendricks is om het leven gekomen toen zij werd aangere den door een bromfiets. De vrouw liep aan de kant van de rijweg. ZEIST. De 20-jarige leerling-verpleeg ster Joy E. Odenzaal uit Heiloo is over leden aan de gevolgen van een ver keersongeluk. Zij was met haar brom fiets gevallen, waarbij ze vermoedelijk een schedelbasisfractuur had opgelo pen. GORSEL. In een ziekenhuis in Zut- phen is de 86-jarige H. P. Leuvenink overleden. Hij stak met zijn fiets de weg Deventer-Zutphen over en werd aangereden door een auto. BARGER COMPASCUUM. De 37-jari- ge J. A. M. Klein Douwel uit Zaandam is verongelukt toen een auto tegen hem aanbotste. Hij was op slag dood. De man maakte met zijn 6-jarige zoontje een wandeling. H^k kind werd ernstig gewond. KATWIJK. Tijdens een hevige regen bui reed de 35-jarige N. van der Plas met zijn bromfiets tegen een gepar keerde auto. Hij bezweek later aan zijn verwondingen. ROTTERDAM. De bestuurdersbond van het NVV in de Maasstad is het er niet mee eens, dat het Gewestelijk Ar beidsbureau zonder overleg met de vak bonden de arbeidsbemiddeling voor niet- werkwilligen heeft beperkt. Als redenenen voor zijn besluit heeft het arbeidsbureau onlangs de onredelijke looneisen, het onaangepaste gedragspa troon en bizarre kleding van niet-werk- willige ingeschrevenen genoemd. In een communiqué zegt de bestuurders- bond dat velen geen vrede hebben met de verhoudingen in de huidige maatschap pij. „Is het een „onaangepast gedrags patroon" als tegen de huidige situatie ge protesteerd wordt? Is er van zo'n gedrags patroon sprake als een jonge mannelijke werknemer lang haar wil hebben? Is het de bedoeling het steeds meer zichtbaar worden van een zich vrijer en onafhan kelijker opstellen en gedragen van jonge mensen als „onaangepast" aan te mer ken?" Volgens de bestuurdersbond werpt de publikatie van het arbeidsbureau een zeer eenzijdig licht op de zaak. (Van onze correspondent) MAASTRICHT. De Maastrichtse po litie heeft een 30-jarige Spanjaard aan gehouden, die wordt verdacht van een aanslag op een 20-jarige verpleegster. Het meisje werd in haar buik getroffen door een kogel uit een flobertgeweer. Het meisje stond op het punt met haar colle ga het verpleegstershuis De Ark binnen te gaan toen erop haar werd geschoten. Later bleek dat de Spanjaard op zijn 20-jarige ex-verloofde had willen schie ten, maar de verkeerde had getroffen. Direct na zijn daad rende hij weg. Hij werd spoedig daarna door de politie van zijn bed gelicht. EDE Tijdens een echtelijke twist is een 32-jarige vrouw om het leven geko men. Haar man kwam bij de politie ver tellen dat de vrouw tijdens de twist een mes had gegrepen, waarna hij haar arm tegen haar lichaam had gedrukt. Naar zijn zeggen drong toen het mes in haar hals. De man is in bewaring gesteld. ADVERTENTIE SPECIAALZAAK in Wagenweg 124 - Haarlem - Tel. 14461 Schoterbosplein 19 - H'lem - Tel. 51088 Het snel stijgende water van de Maas bezorgde de bewoners van vele dorpen in Zuid-Limburg een bijzonder natte kerst. Itteren, 5 km ten noorden van Maastricht, werd door het water in tweeën gedeeld. Met een boot werd de ver binding onderhouden. TOKIO (AP) De Teikoku Oil Compa ny heeft dinsdag bekendgemaakt dat een eind is gekomen aan de onderhandelingen over de invoer van vloeibaar gemaakt aardgas uit de Sovjet-Unie en dat deze maatschappij op korte termijn onderhan delingen zal beginnen met de Koninklijke Nederlandse Shell Groep over de invoer van LNG uit Brunei op Noord-Borneo. De Japanse maatschappij deelde mee aanvankelijk van plan geweest te zijn 2,08 miljoen kubieke meter LNG uit Noord Sachalin te importeren, maar daarvan had afgezien nadat de onderhandelingen met de Russen twee jaar zonder resul taat waren gebleven. De Teikoku Maatschappij hoopt nu een zelfde hoeveelheid gas uit Borneo in te voeren over een periode van twintig jaar, te beginnen in 1970. Een formeel contract met de Nederlandse oliemaatschappij zal in juni worden ondertekend, aldus het Ja panse bedrijf. UTRECHT. Door de verwerving van het, totale aandelenpakket heeft NV Druk kerij Bosch te Utrecht de NV Utrechtse drukkerij Nout en Co aan de Kanaalweg te Utrecht overgenomen. De directie van Drukkerij Nout is af getreden. De directie van drukkerij Bosch zal voortaan tevens de directie over druk kerij Nout voeren. Met deze overneming beopgt Bosch een aanpassing van de totaal beschikbare ca paciteit aan de sterk groeiende offset- omzet te bewerkstelligen. Er zullen dan ook geen ontslagen voor het personeel van drukkerij Nout uit voortvloeien. SCHIPHOL. In 1967 zullen de lucht vaartmaatschappijen van de 115 lidstaten van de internationale burgerluchtvaart- organisatie ICAO volgens de thans be kende cijfers op geregelde lijndiensten 236 miljoen passagiers hebben vervoerd over in totaal 275 miljard passagier-ki lometers. Vergeleken bij 1966 is dit een toeneming met 36 miljoen passagiers en 46 miljard passagier-kilometers, de groot ste toeneming in de geschiedenis van de burgerluchtvaart. De groei van het aantal passagiers en de passagier-kilometers (in percentages 18 percent en 20 percent) in vergelijking met 1966, wordt echter beïnvloed door de staking bij de vijf grootste luchtvaart maatschappijen in de V.S. gedurende de zomer van 1966. „Zonder de staking zou den de cijfers over 1966 hoger zijn", aldus ICAO-secretaris-generaal B. T. Twigt, „en zou de groei van de passagier-kilometers in 1967 eerder 16 percent dan 20 percent zijn geweest." Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Goudswaard J. Arendsen te Bunschoten; voor Rotterdam-Delfsha- ven (wijkgem. Tussendijken) J. L. W. Koppenhol te Haaf ten; voor Huizen (N.-H.) (vac. J. H. Cirkel) (toez.) N. Kleermaker te Rotterdam. AMSTERDAM. Het driedaagse con gres van de Communistische Partij Neder land is zondagmiddag besloten met het aannemen van een viertal resoluties. Daarin betuigt het congres zijn solida riteit met de strijd van het Vietnamese volk tegen de „Amerikaanse agressie", en spreekt het zijn verbondenheid uit met de communistische partij „en andere na tionale en democratische krachten" in Indonesië. Voorts wordt de eis gesteld dat de politieke gevangenen in Griekenland moeten worden vrijgelaten. In de vierde resolutie wordt onder meer gezegd: „Een neutraal Nederland, vrij van atoomwapens, dat geen plaats meer biedt aan buitenlandse atoom- en andere militaire bases, zal de beste bescherming van de Nederlandse belangen zijn en bij dragen tot de vrede in Europa en de wereld. Deze doelstellingen dwingen tot voortdurende versterking van de strijd tegen de politiek van de rechtse regering- De Jong". Hel congres roept op „tot ge meenschappelijk optreden van communis ten, socialisten en gelovige arbeiders voor loonsverhoging en arbeidsverkorting en tegen de aanslagen, die door de grote ondernemers en de regering-De Jong-Rool vink op de sociale rechten van de werkers en op die van de bejaarden worden ge daan. De prijsstijgingen, belasting- en premieverhogingen, de huurverhoging, evenzeer als de enorme winsten van de concerns en de toeneming van de arbeids- produktiviteit maken duidelijk, dat er een forse loonsverhoging moet komen". „Tegen de concentratie van de mono polies", aldus de resolutie, „zowel van banken en industriële bedrijven als van persorganen en de roep om concentratie van de rechtse politieke partijen, dient er een concentratie van de krachten der ar beidersbeweging plaats te hebben, waarbij hun eenheid in het NW van directe grote betekenis is. Het perspectief van deze sa menwerking tussen communisten en socia listen is van het grootste belang voor ons land". De afgetreden voorzitter Paul de Groot werd tot erelid van het partijbestuur be noemd. Het nieuwe bestuur, dat later een dagelijks bestuur zal kiezen, bestaat uit 33 personen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De 39-jarige Nederlander C. M. Leemans is in de kerstnacht in een ziekenhuis, in Luik overleden. Vrijdag nacht was hij zwaargewond door onbe kenden binnengebracht in een ziekenhuis in een voorstad van Luik. Zij vertelden dat zij hem langs de weg hadden ge vonden en zij vertrokken zonder dat men hun verder iets had gevraagd. Het parket van Luik heeft echter na het overlijden van de Nederlander de rijks wacht opgedragen een onderzoek in te stel len naar de omstandigheden waaronder deze zo levensgevaarlijk moet zijn ge wond. ENSCHEDE. Het Enschedese atelier van de confectiefabriek Deno N.V. zal vrijdag worden gesloten. Met de 20 werk nemers, voornamelijk meisjes, is in over leg met de betreffende vakorganisaties en de overhemdenfabriek P. J. Blom N.V. overeengekomen, dat zij in januari bij de ze N.V. in dienst zullen treden. Zoals bekend, werd in december 1966 de N.V. Deno door de overhemdenfabriek Elmi N.V. te Leiden overgenomen. De N.V. Deno produceerde zowel in Ensche de als in Hoogeveen. In Enschede werden de overhemden gesneden en de boorden gefabriceerd. Intussen zijn bij Deno- Hoo geveen in 1967 40 nieuwe werknemers in dienst gekomen en is aldaar een nieuwe snijafdeling en een volledige boordennaai groep geïnstalleerd. Het ligt in de bedoeling van Deno de gehele produktie in Hoogeveen te concen treren en verder uit te breiden. Kabel hersteld. De bemanning van het Nederlandse kabelschip „Poolster" is er in geslaagd de gebroken telefoon kabel tussen Oostmahorn en Römö (De nemarken) te herstellen. De breuk be vond zich op ongeveer acht kilometer uit de kust bij Oostmahorn. De tweede telefoonkabel tussen Nederland en De nemarken is twee weken geleden in de Noordzee gebroken. Het Deense kabel schip „Peter Faber" is bezig met het herstel. Geschenk van Simavi. Het ziekenhuis voor longziekten in Medan op Noord- Sumatra heeft een medische uitrusting ontvangen, welke beschikbaar was ge steld door de Nederlandse organisatie Simavi. Dieven sloegen hun slag. Uit een juwe lierszaak in Rotterdam hebben inbre kers gouden horloges en gouden siera den ter waarde van ongeveer 50.000 gestolen. In Utrecht zijn uit een bontzaak bont jassen gestolen welke tezamen een waarde van bijna 20.000 gulden verte genwoordigen. PANNERDEN. Zaterdagmiddag heeft een 36-jarige vrouw haar 40-jarige echtgenoot met een bijl om het leven gebracht. De vrouw legde bij de politie een bekentenis af. Haar motieven zijn nog niet geheel duidelijk. De verstand houding in het gezin was al lange tijd slecht. De vrouw is voorgeleid aan de officier van Justitie in Arnhem. De vijf kinderen zijn voorlopig onder gebracht in een klooster in Babberich. DEN HAAG. De onevenwichtigheid in de voeding van de Nederlandse bevol king neemt toe. Of de neiging van de Nederlander om zich te overvoeden tot stilstand is gekomen is niet na te gaan. Wel blijkt uit de statistieken, zo wordt in een verslag over 1965-1966 van de ge neeskundig hoofdinspecteur van de Volks gezondheid medegedeeld, dat in abso lute cijfers de voortdurende stijging van de calorische waarde van de voeding der Nederlandse bevolking de laatste jaren tot stilstand is gekomen en waar schijnlijk een geringe neiging tot daling begint te vertonen. Of de invloed van een toenemende mechanisatie en een verschuiving van de leeftijd waarop men deelneemt aan het arbeidsproces en de vergrijzing van de bevolking een merkbare daling van de gemiddelde caloriebehoefte van de bevol king tot gevolg hebben is niet bekend. Vandaar dat men ook niet kan conclu deren dat de neiging van de bevolking om te veel te eten afneemt. ADVERTENTIE Vier middelen In één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen l ÏÉMgNi M ii.< V BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van de zeven", 14 j. Lido. 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „On(t)tpoerend goed", a.l. Minerva, 20 u.: „De kanonnen van Na- varonne", 14 j. Donderdag, „Houten kop pen", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ontembare Angélique," 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden voor mannen", 18 j. Studio, 14.30, 19 en 21.15 u.: „You're a big boy now", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 januari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof): Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van grafiek van Montijn en beeldhouw werk van Leo de Vries. Dagelijks van 11- 17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland)Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 u. Op dinsdag en op 27, 28 en 29 december gesloten. Nieuwjaarsdag geopend. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30- 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cécile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 2 januari. DIVERSEN Concertgebouw, donderdag, 14 u.: Jeugd voorstelling. WOENSDAG 27 DECEMBER City, 20 u.: „Caprice". DONDERDAG 28 DECEMBER City, 20 u.: „Het huis der begeerte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 27 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vierkante recruut". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. DONDERDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „Hij kwam om te doden". Luxor Theater, 19.30 uur: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Paul Citroen, schilderijen, tekenin gen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. uur: De totale gemiddelde consumptie van eiwit vertoont een geringe stijging, maar binnen het eiwitgebruik had een ver schuiving plaats in de richting van het biologisch hoogwaardiger dierlijk eiwit, welke volgens de hoofdinspectie van de Volksgezondheid positief gewaardeerd dient te worden. Het vetgebruik van de Nederlander blijft onveranderd hoog. De geringe daling van de koolhydraatcon sumptie zette zich voort. De calciumvoor- ziening vertoonde een geringe daling, mo gelijk door de daling van de melkcon- sumptie. De calciumvoorziening bleef ech ter op een redelijk niveau. De ijzercon sumptie bleef nog steeds een geringe daling vertonen. Publikaties van dr. Y. E. M. Evers in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde, waarin hij onder an dere stelt, dat de gemiddelde Nederland se voeding te weinig ijzer bevat om ts voldoen aan de behoefte van het mense lijk organisme gedurende de zwanger schap zijn momenteel een onderwerp van bespreking in de normoneommissie van de Voedingsraad. *VWWIAAWMWMWWWIAIWWWWWWW«AWVWWWWVVW«WW Het KNMI deelt mee: Met noordooste lijke wind stroomde koude lucht uit Noord-Europa naar Noord-Duitsland en naar ons land. Vanmorgen strekte de voorste begrenzing van deze koude lucht zich van Den Helder naar Nijmegen uit. Het vroor in het noordoosten van ons land evenals in Noordwest-Duitsland 3 tot 5 graden. Tussen een depressie boven het zeege bied tussen IJsland en Noorwegen en een hogedrukgebied ten noorden van de Azo- ren staat echter een westelijke luchtstro ming. Hiermede wordt zachte lucht, waarin temperaturen van 10 graden voor komen, via de Britse eilanden naar het oosten gevoerd. Het komende etmaal dringt deze zachte lucht tot over ons land door. Dit gaat gepaard met veel bewolking en regen, welke in sommige delen van het land langdurig kan zijn. WEERRAPPORTEN - Maximum- en minimum w> «s i L temperaturen TJ-S x' c CB C d BB O 3 binnen- en buitenland BS 0/ Tf C SN Den Helder onbewolkt zo 6 0 0.3 Ypenburg mist wnw 7 3 1 Vlissingen half bew. wzw 8 4 1 Eelde onbewolkt zzo 6 -5 1 De Bilt zw. bew. zo 6 2 0.3 Twente onbewolkt windst. 6 -4 0.4 Eindhoven geh. bew. windst. 6 2 1 Z.-Limburg zw. bew. zw 5 1 0.® Helsinki half bew nw -16 -12 0 Stockholm onbewolkt wnw -5 -14 0 Oslo geh bew windst. -6 -17 0 Kopenhagen onbewolkt wzw 1 -7 0 Aberdeen regen zzw 5 4 2 Londen mist z 7 -2 0.1 Amsterdam licht bew. zzo 6 1 0.1 Brussel zw. bew. windst. 7 2 4 Luxemburg zw. bew. n 5 0 0 Parijs zw. bew. nnw 8 3 0 Bordeaux licht bew. nnw 9 4 0 Grenoble regen nnw 6 5 2 Nice regen n 12 7 19 Berlijn zw. bew. n 4 -1 1 Frankfort onbewolkt no 7 -0 0 München geh. bew. nw 1 0 0 Zürich zw. bew. nno 4 2 0 Genève half bèw. nno 7 5 0 Locarno onbewolkt ozo 5 2 0 Wenen onbewolkt nw 5 0 0 Innsbruck sneeuw verand. 3 -1 0.5 Belgrado zw bew. windst. 9 4 18 Athene licht bew. zzo 19 15 0 Rome half bew. O 13 6 11 Barcelona onbewolkt nnw 15 5 0 Madrid onbewolkt nno 11 6 0 Mallorca zw bew. windst. 13 7 1 Lissabon onbewolkt n 15 0 Donderdag 28 december Zon op 8.48 uur; onder 16.35 uur. Maan op 5.51 uur; onder 13.52 uur. Maanstanden Nieuwe maan 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water In IJmuiden Woensdag 27 december Hoog water 11.59 uur en uur. Laag water 7.31 uur en 19.59 uur. Donderdag 28 december Hoog water 0.36 uur en 13.02 uur. Laag water 8.41 uur en 21.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ls 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2