DIT GEBEURDE IN ONZE STREEK-WEET U 'T NOG? 2. OUDE] AARS-PRIJS VRAAG 1 v.--'. .1 T mxWM 'Jc Oudjaars - Erbij HL IÉ-** wa i w. |m«i 'U +*-4lfc 1 a) De bloemenveiling ,,'t Centrum" in Beverwijk was, spoedig na de opening, toe aan een uitbreiding. Staalconstructeurs zijn hier druk bezig de aanbouw te realiseren. b) Met man en macht werkte men vorig jaar januari aan de bouw van het Communicatiegebouw aan de Lange Nieuwstraat in IJmuiden. Biet post kantoor en Scheveningen Radio worden hier gehuisvest. C) Op de dag voor Kerstmis 1966 stortte een deel van de knuppelwalserij van Hoogovens in. Er ontstond grote schade, doch slechts een werd aan een voet gewond. ONZE OUDEJAARSPRIJSVRAAG doet een beroep op uw ge heugen. Het zijn nieuwsfoto's uit 1967 van gebeurtenissen in stad en streek, elk voorzien van drie bijschriften. Slechts één van de drie is juist. Aan u de taak, de correcte bijschriften te vinden. L hoeft alleen de nummers van de foto's en de bijbehorende letter a, b of c op te schrijven, dus bijvoorbeeld 1 a, 2 c enz. Wie alle foto's juist benoemd heeft, maakt een kans op een der geldprijzen, namelijk een prijs van f 75, een van f 50, een van f 25 en tien van f 10 die wij beschikbaar stellen. Oplossingen, op een briefkaart (met ver melding „Oudejaarspuzzel"), moeten maandag 8 januari in ons bezit zijn. Inzenden aan: Puzzelredactie IJmuider Courant, Lange Nieuw straat 427, IJmuiden, of: Beverwijkse Courant, Zeestraat 18, Bever wijk. W - 7 a) Een pyromaan heeft deze zomer vele malen brand gesticht in Sant poort. In juli was het raak op een boerderij tegenover „Duin en Kruidberg": een voorraad hooi ging verloren. b) Een weggeworpen sigaret op de Kinderboerderij op het Stationsplein in Beverwijk deed een van de stallen geheel uitbrandden. c) Kinderen speelden met lucifers waardoor brand ontstond op de Kinderboerderij in Velserbeek. 12 a) Bij een conflict in een kindertehuis in Santpoort namen broeders van O.L. Vrouw van Zeven Smarten de leiding over van de zusters van het Arme Kind Jezus. b) De vier oudste zusters, die zich van „het eerste uur" in dienst stel den van het veertigjarige Antoniusziekenhuis. c) Een scène uit het toneelspel „Bonaventura", waarmee een amateur gezelschap uit de IJmond succes oogstte. N 'SMv. ,v*V - w--- 8 a) Op de plaats waar straks de nieuwe sporthal voor Velsen zal verrijzen, heeft men het terrein reeds afgegraven. b) De eerste werkzaamheden ten behoeve van de bouw van hel nieuwe 11EMA-warenhuis. c) In augustus werd een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe telefooncentrale. 11 a) In deze verlichte tent wordt het zoeken naar de graven van de Brederodes 's avonds voortgezet. b) Woningnood in Velsen: Een gezin, dat clandestien een woning had betrokken, werd op straat gezet en be trok een tent. c) De overschakeling op aard gas stelde in Velsen vele problemen. Soms moest 's nachts worden doorge werkt. 9 a) IJmuiden krijgt een nieuw drijvend droogdok. Het oude werd na schoon maak weggesleept. r. b) In september werd de grote sluis in IJmuiden buiten bedrijf gesteld. De wanden moesten worden schoongemaakt. Voor Rijkswaterstaat is de film „Stenen naar de zee dragen" vervaardigd, die op 5 oktober in Den Haag in première ging. a) Prins Claus op bezoek bij Hoogovens, ter gelegenheid van het aan blazen van hoogoven 6. b) Prins Claus tijdens een officiële ontvangst bij Van Gelder Zonen in Velsen-Noord. c) Prins Claus wordt door de PEN-centrale rondgeleid, nadat hij deze officieel in gebruik had gesteld. 2 a) Een Duitse architect herinnerde zich dat er langs het IJmuidense strand in de oorlog bunkers werden gebouwd. Hij ontwierp met de bunker als fundament een vakantiebungalow. b) De firma Stolk begon met de afbraak van de bouwkeet, waarin het Bouw bureau IJmond was gevestigd. c) De IJmuider Reddingsbrigade bouwde een nieuwe strandpost, die deze zomer in gebruik werd genomen. 3 a) In de binnenhaven van Hoog ovens werden tienduizenden „guppies" waargenomen. b) Een huisvrouw in IJmuiden er voer, dat haar was door choco ladekleurig leidingwater was bedorven. c) Bij de verbreding van het Noordzeekanaal werden fossie len ontdekt, die in een doek werden verzameld om te wor den onderzocht. 10 a) Bij de opening van de ver nieuwde havenmond werd in „Felison" een tentoonstel ling gehouden, gewijd aan zee en scheepvaart. b) In oktober trok een Argen tijnse clipper bekijks in de Noordersluis. c) Het Pieter Vermeuleninu- seum is verrijkt met een model van het opleidings schip „Libertad". 4 a) De nieuwe telefooncentrale in IJmuiden bleek een belang rijke verbetering. b) Bij Hoogovens beproefde men zoetwater uit zeewater te be reiden. De installatie in aan bouw. c) De duivensportvereniging „De Snelvlieger" hield een jubi leumexpositie die een record aantal inzendingen boekte. ,\.s\v. .SVWV.W. In het Antoniusziekenhuis werd na de oorlog tussen Israel en Egypte gelegenheid geboden om bloed af te staan voor de slachtoffers. Bij een oefening van het Rode Kruis Korps werd het Rode-Kruiscen- trum „Slingermuur" in Velsen ingericht als noodhospitaal. Op 8 november begon in het Antoniusziekenhuis een proefneming met „patiëntentelevisie".

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15