Klassen moeten onderwij s takken bij alle kleiner „SENA" ZO NIET MET VUURWERK! Rennies Winkel uitgebrand en enige mensen gewond Husqvarna Kort en bondig CONGRES VAN ONDERWIJZERS: Roofbouw op vak en leraren Subsidie voor alle woningen tot 65.000 Senatoren wensen tussentijdse verkiezing Jongeman stak zijn woning in brand Athene gaf kennis van regerings wisseling Brandend maagzuur, Belastingheffing bijstandsuitkering vereenvoudigd Scholier om het leven gekomen Te vroeg vuurwerk KEN 'KES töküky- Wind weer west TRESLONG 1 -■** P VRIJDAG 29 DECEMBER 1967 2 Neerlandici: Gebrek aan visie Grenswijziging Groningen Om verzekeringsgeld helpen direktt 1 l s r s Haal Henkes in huis! Haarlem V elsen-lJ maiden Beverwijk STALEN REKKEN DEN HAAG. Op de algemene ver gadering van de Algemene Bond van On derwijzend Personeel, zijn drie moties aangenomen. De ene wil een spoedige beslissing van het parlement over het oorspronkelijke wetsontwerp ziektekos tenvoorziening ambtenaren en de andere wordt het bestuur van de ABOP opge dragen te ijveren voor het waarborgen van de rechten van de vakleerkrachten bij het ulo. In de derde motie werd het ABOP-bestuur verplicht te proberen ka binet en parlement te overtuigen van de noodzaak de grootte van de klassen bij alle takken van onderwijs te verminde ren. De vergadering was teleurgestéld over het uitblijven van beslissingen tot verla- ADVERTENTIE A IWIOIM SINDS ISSS Uw aangewezen dealer voor Haarlem en Omstreken is Naaimachinespeciaalzaak Rijksstraatweg 14 - Haarlem - Tel. 023-52665 (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De leraren Neder lands zijn ontevreden met hun positie bij het middelbaar onderwijs. De voorzitter van de sectie Nederlands van de Vereni ging van leraren in levende talen, dr. W. Blok en de heer J. Schoon zullen over twee maanden bij de minister de grieven van de neerlandici uiteenzetten. Intussen laat de sectie een taakonderzoek instellen om met de resultaten hiervan duidelijk te maken dat op het vak Nederlands en op de leraren roofbouw wordt gepleegd. Volgens de heer Van Willigen, die als voorzitter van de vereniging afscheid nam, krijgt het Nederlands te weinig uren en moet daarentegen de leraar te veel uren volmaken. Bij de Mammoetwet wordt de situatie nog ongunstiger, daar het vak Ne derlands dan voor iedereen verplicht is. ADVERTENTIE (Vervolg van pagina één) Voor alle drie categorieën gesub sidieerde woningen geldt de regel dat de jaarlijkse subsidie lager wordt naarmate de stichtingskosten hoger z(jn. Een „duurdere" woning krijgt dus een relatief lagere subsidie dan een goedkopere woning. Minister Schut heeft de subsidiegrenzen be duidend opgetrokken alle woningen die tot 65.000 gulden kosten krijgen subsidie, voorzover zij in de eerste gemeenteklasse worden gebouwd. Voor de tweede gemeenteklasse geldt een grens van 60.000 gulden en voor de derde gemeenteklasse ligt de grens op 55.000 gulden. De jaarlijkse bijdragen voor alle woningen worden bepaald door het aantal kamers, de soort fundering en de gemeenteklasse. De hoogste bijdrage (in het eerste jaar) is voor een huurwo ning in een tweede klas gemeente 1384. Voor een eigen woning is dat 2076. De aanvullende subsidies voor de zoge noemde keuzewoningen en bejaardenwo ningen zijn verhoogd. Voor de keuzewo ning is extra-subsidie gebracht van 185 op 250 gemiddeld per woning. Van de rijkssteun valt 500 gulden niet onder de automatische afbraak van de subsidie door de jaarlijkse huurverhogingen. Voor de bejaardenwoningen geldt een subsidie, die 250 gulden per jaar hoger is dan die voor vergelijkbare huizen. Voor de eigen woningen is de subsidie aanmerkelijk hoger: ongeveer eenderde. Ook voor deze woningen wordt de jaar lijkse bijdrage verminderd in tien jaar tot nul. Tot nu toe was de premiever strekking gekoppeld aan het inkomen. Dat is nu vervallen. ADVERTENTIE Dagelijks diner-dansant HILLEGOM TEL. 0 2520 53 47 Specialité FONDUE DE BOEUF BOURGUIGNONNE ging van de leerlingenschalen bij het kleuter- en bij het lager onderwijs. Zij meende, dat in 1968 voldoende kleuter leidsters en onderwijzers beschikbaar zijn om de leerlingenschalen wel te verlagen. De verlaging van de leerlingenschalen is een noodzaak, die het meest urgent wordt geacht bij het kleuter- en het basison derwijs. De congressisten constateerden, dat de uitvoering van de Mammoetwet ingrij pende verschuivingen met zich kan bren gen in het aantal uren van de leraren bij het ulo. De rechtspositie van deze vakleerkrachten is in tal van gemeenten onvoldoende geregeld. De algemeen voorzitter van de ABOP, de heer E. Steenbergen noemde de on rust rond de onderwijsbegroting gebrek aan politieke visie op de toekomst van het onderwijs. „Het overheidspersoneel", aldus de heer Steenbergen, „heeft alle redenen tot wan trouwen in het regeringsbeleid. Niet al leen is er geen overeenstemming bereikt over salarismaatregelen per 1 januari, ook blijft het kabinet van plan een aan tal verslechteringen aan te brengen in DEN HAAG. Een groot aantal leden van de Eerste Kamer heeft bezwaren te gen het wetsontwerp tot opheffing van de gemeenten Hoogkerk en Noorddijk en wijziging van de grenzen der gemeenten Adorp, Bedum, Groningen, Haren en Hoo- gezand-Sappemeer, aangezien daarin niet een regeling is opgenomen tot het houden van een tussentijdse raadsverkiezing voor de vergrote gemeente Groningen. Zij zijn niet tegen de aanzienlijke uit breiding van het grondgebied van de ge meente Groningen. Het feit echter dat naar schatting ruim 10.000 personen uit de bij Groningen te voegen gebieden ge durende ongeveer twee jaar geen electo rale invloed op het bestuur van de ver grote gemeente Groningen kunnen uit oefenen. achten zij moeilijk aanvaard baar. Zij menen dat het politieke beeld van de nieuwe raad van Groningen na een tussentijdse verkiezing in belangrijke mate zal kunnen vernaderen en willen van minister Beernink vernemen welk standpunt hij inneemt ten aanzien van het door het Tweede-Kamerlid mej. mr. Goudsmit (D'66) ingediende wetsvoorstel tot het houden van een tussentijdse raads verkiezing. Dit standpunt achten deze leden van principieel belang voor het be palen van hun houding tegenover het wetsontwerp inzake de grenswijziging. LEEUWARDEN. Een 23-jarige schil der uit Lippenhuizen heeft bekend op eerste Kerstdag zijn woning in brand te hebben gestoken. De jongeman, die plaat selijk beheerder is van de Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond, had een kaste kort tussen de 5000 en 10.000 gulden. Hij verliet met zijn vrouw en twee kinderen op Eerste Kerstdag 's morgens om elf uur zijn woning, nadat hij op zolder een brandende kaars had neergezet, 's Mid dags omstreeks vijf uur stond de woning in lichterlaaie. De politie kreeg nader hand argwaan en bij een verhoor beken de de jongeman dat hij brand had ge sticht om in het bezit te komen van de verzekeringsgelden. Zijn vrouw was geheel onkundig van de daad van haar man. de bestaande regelingen". Hij zag hierin een gevaar voor de rechtspositie van het overheidspersoneel. Prof. dr. L. van Gelder noemde als vernieuwingstaken voor het lager onder wijs onder meer de herziening van de leerstof, de scholing van de onderwijzer en nieuwe werkwijzen en hulpmiddelen. Daarnaast wees hij op de onderwijsvoor zieningen voor de leeftijdsgroepen van twaalf jaar en ouder. De Vereniging van Hoofden van Scho len is opgeheven. In de algemene leden vergadering is hiertoe besloten. Daarmee is een splijtzwam in de kringen van hoof den van scholen en het openbaar onder wijs verdwenen. Met de opheffing is een vete bijgelegd, welke 16 jaren twee groe peringen heeft gescheiden gehouden. DEN HAAG De ambassades in Athene, waarbij de Nederlandse, hebben thans een kennisgeving ontvangen van de regeringswisseling in Griekenland. De Nederlandse regering pleegt overleg met haar Benelux-partners over het even tueel aan de kennisgeving inzake de re geringswisseling te geven gevolg. Zij zal ook met andere in aanmerking komende landen overleg plegen over de te volgen gedragslijn. Een vraag van het Tweede Kamerlid mr. Van der Stoel (P.v.d.A.) of mag worden aangenomen dat deze kennisge ving niet met de anders gebruikelijke ont vangstbevestiging is beantwoord en dat derhalve tot een opschorting van de di plomatieke contacten met het huidige Griekse regime is besloten, laat de be windsman onbeantwoord. „Onder deze omstandigheden blijft het nog een open vraag welke waarde aan de ontvangen kennisgeving moet wor den toegekend", aldus minister Luns. Ondanks alle waarschuwingen ge beuren er elk jaar weer ongeluk ken met vuurwerk. Vooral kinderen zijn er vaak bijzonder onvoorzichtig mee. Deze jongetjes leveren daar een voorbeeld van door vuurwerk zo dicht bij hun gezicht te ontste ken. Ernstige oogbeschadigingen en brandwonden kunnen er het ge volg van zijn. ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel? DEN HAAG. Met ingang van 1 ja nuari zal een vereenvoudigde procedure gelden voor de heffing van belasting en sociale verzekeringspremies van bij standsuitkeringen. Dit bljjkt uit het ant woord van de staatssecretaris van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van de staatssecretaris van Financiën op vragen van het Tweede-Kamerlid mr. W. Scholten (C.H.U.). Het Uitvoeringsbesluit Loonbelasting 1965 wordt zodanig gewijzigd, dat alle periodieke uitkeringen ingevolge de Al gemene Bijstandswet voortaan onderwor pen zijn aan de heffing van loonbelas ting. Deze belasting wordt voor rekening van de gemeenten genomen, echter niet die voor de periodieke uitkeringen krach tens de rijksgroepsregelingen Oorlogs slachtoffers 1940-1945, Gerepatrieerden, Ambonezen en zelfstandigen, omdat deze afgeleid zijn van het vroeger genoten in komen. De gemeenten kunnen de belasting aan de hand van vaste percentages afleiden uit het totaal van de in een tijdvak per categorie uitbetaalde bijstand. Voor de eventueel op aanslag verschuldigde be lasting zal de belastingdienst in gevallen van betalingsmoeilijkheden een oplossing zoeken, onder meer door afschrijving in gevolge de Invorderingswet. Het zal hier bij veelal om een gering bedrag gaan. Als regel zal voor de betaling van op aanslag verschuldigde belasting geen bij stand meer behoeven te worden verleend. Op overeenkomstige wijze geschiedt de premieheffing ingevolge de AOW en de AWW. Tot nu toe was slechts een deel van de bijstandsuitkeringen onderworpen aan de loonbelasting, met name de uitkerin gen krachtens de rijksgroepsregelingen. De belasting op de overige uitkeringen werd door middel van aanslagen inkom stenbelasting geheven. In sommige geval len moesten de gemeenten dus meteen rekening houden met de verschuldigde belasting, in andere gevallen moest veelal later bijstand worden verleend voor de op aanslag verschuldigde belasting. Deze gang van zaken wordt nu belangrijk ver eenvoudigd. MONTFOORT. De 16-jarige scholier Johan de Beus is om het leven geko men toen hij met zijn bromfiets op een kruising werd aangereden door een auto. Hij werd ongeveer tien meter meegesleurd. De jongen was op slag dood. DEN HAAG. Bij een verkeersonge luk is de 43-jarige mevrouw A. A C. Koster-van Laren uit Canada omgeko men. De vrouw, die bij familie in Den Haag verbleef, zat bij een kennis in de auto. Deze botste op een kruispunt tegen een andere wagen. Mevrouw Kos ter overleed later in een ziekenhuis. ROTTERDAM. In een ziekenhuis is de 80-jarige A. van der Burg overleden. Hij was op tweede kerstdag door een auto aangereden toen hij een straat overstak. Houten woningen. De minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening ir. Schut heeft in Horst officieel 21 houten eengezinswoningen overhandigd aan een der nieuwe bewoners. De woningen zijn gebouwd volgens de in Canada gebrui kelijke houtskeletbouwmethode die in Nederland nog niet eerder was toege past. De woningen hebben een arbeids besparing van bijna 50 percent. GRONINGEN. Doordat een partij vuurwerk ontplofte is de winkel in luxe artikelen en speelgoed van de heer B. Boekholt aan de Nieuweweg in Groningen uitgebrand. Een 12-jarige dochter van de heer Boekholt en een verkoopster moesten met brandwonden naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. De brand breidde zich zeer snel uit door rondvliegend vuurwerk. De Gronin ger brandweer bestreed de vuurzee met vijf stralen en wist uitbreiding naar de aangrenzende visbakkerij waar o.a. vaten met bakolie stonden, te voorkomen. De politie onderzoekt momenteel hoe het vuurwerk tot ontploffing kon komen. Er wordt rekening gehouden met de mo gelijkheid dat jongens brandend vuur werk in de winkel hebben gegooid. De schade bedraagt naar schatting 100.000. In Apeldoorn moest een jongen van dertien in het ziekenhuis worden opge nomen, nadat in zijn zak verschillende stukken vuurwerk waren ontploft. Bij een 23-jarige fruitteler in Heer waarden ontplofte ook vuurwerk in zijn jaszak toen hij een sigaar opstak. Hij moest met ernstige wonden worden opge nomen in een ziekenhuis. In Amsterdam heeft de hoofdcommis saris van politie er bij de bewoners met klem op aangedrongen om de grootst mo gelijke voorzichtigheid in acht te nemen bij het afsteken van vuurwerk. Hij wijst speciaal op het gevaar van het wegwer pen van reeds aangestoken vuurwerk. ADVERTENTIE JR rW HENKES 1 MCMUY MJMNt 8 i voor Haarlem en de Mmond ,-'f '--'v.- BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van de zeven", 14 j. Vandaag en za terdag, 23.30 u.: „Zonde en misdaad", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Zaterdag, 23.30 u.: „Heb zucht", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „On(t)roe- rend goed", a.l. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Liefde onder voorbehoud", 18 j. Minerva, 14.30 u.: „Houten koppen", a.l.; 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15. 19 en 21.15 u.: „Ontembare Angélique", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verboden voor mannen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jon ge Venus", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 januari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel- ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Stadsbibliotheek (ingang Prinsenhof) Expositie van handschriften, drukproeven en foto's van Jan Bernlef, Henk v. Kerk wijk en Dick Hillenius. Tot eind decem ber. Galerie-T (Bakenessergracht): Exposi tie van grafiek van Montijn en beeld houwwerk van Leo de Vries. Dagelijks van 11-17 uur. Op zondag van 13-17 uur. Tot 31 december. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lij kt van 10-20 uur. Op 29 december gesloten. Nieuwjaarsdag geopend. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30- 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cécile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 7 januari. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag, 14.30 u.: „De Chinese Draak". Waagtaveerne (hoek Spaame-Dam- straatzaterdag, 20 u.: „Hootenanny- avond". VRIJDAG 29 DECEMBER City, 20 uur. „De vierkante rekruut' Stadsschouwburg, 20 u.: „Dokter, doe je nou?" ZATERDAG 30 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De vierkante re kruut". Stadsschouwburg, 20 u.: „Dokter, wat doe je nou?" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. wat VRIJDAG 29 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hij kwam om te doden". Luxor Theater, 19.30 uur: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie Paul Citroen, schilderijen, tekenin gen en gouaches; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZATERDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Hij kwam om te doden"; 23.30 uur: „De verleidster van Parma". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Rotterdamse R-TV-commissie. Burge meester en wethouders van Rotterdam hebben een werkcommissie samenge steld, die de mogelijkheden voor een Rotterdams radio- en televisiestation moet gaan onderzoeken. In de commis sie hebben zitting vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, van culturele kringen, van de Rotterdamse pers en van Rijnmond. „Doormannen" naar Den Helder. De mi nister van Defensie heeft bepaald dat het vliegkampschip „Karei Doorman" niet meer Rotterdam maar Den Helder als thuishaven zal hebben. Een gevolg daarvan is dat 716 militairen van de marine uit het bevolkingsregister van de gemeente Rotterdam moeten worden afgevoerd. Het enige marineschip dat Rotterdam nog als thuishaven heeft, is het logementschip „Cornelis Drebbel". Boerderij verhuist. Door de bouw van de nieuwe Amsterdamse woonwijk in de Bijlmermeer komt de 18de-eeuwse mo numentale boerderij „Bijlmerlust" in de verdrukking. Amsterdam gaat deze boer derij voor een half miljoen gulden ko pen. De boerderij zal worden gesloopt en aan het Gein of aan de Gaasp weer worden herbouwd. Verboden verkoop. De kantonrechter in Rotterdam heeft drie directeuren en een procuratiehouder van drie in de Maasstad gevestigde farmaceutische groothandels veroordeeld wegens de bij de Anti-bioticawet verboden verkoop van een hormoonpreparaat aan voornamelijk veehouders. Een belangrijk deel van de verkochte preparaten is gebruikt voor 't inspuiten van mestkalveren om daarmee 't groeiproces van deze dieren te bevor deren. Eén directeur kreeg 5000 boete de tweede kreeg evenals zijn procura tiehouder 2000 boete en de derde di recteur kwam er met 300 af. Bata-Turken onvindbaar. Van de ongeveer 50 Turken, die Nederland zijn uitgewe zen omdat zij illegaal bij de Bata- schoenfabrieken in Best werkten, zijn er thans 40 vertrokken Tien zijn onvind baar. ADVERTENTIE II ■f I 200 x 90 x 30 I N.V. VERMIFA. Westerhoutpark 14 ZATERDAGS GEOPEND Tel. 023-15947 ilWMWWWMMWMUWWWIWIWWWWVWWWWIMWWWVIWIWlWWWIIV Donderdag koerste een depressie van het zeegebied ten noorden van Schotland over Scandinavië naar het oosten, terwijl het bijbehorende koufront over ons land naar het zuidoosten trok. Achter dit front stroomde polaire lucht onze omgeving binnen. In deze lucht kwamen naast op klaringen ook buien voor. Een randsto- ring, welke zich over de Noordzee naar Denemarken verplaatste, deed deze buiïg- heid tijdelijk toenemen. Ten gevolge van drukstij gingen boven Scandinavië en de Britse eilanden draaide daarna de wind naar noordelijke richtingen. Inmiddels trekt een nieuwe depressie van het zee gebied tussen Groenland en IJsland naar het oosten, terwijl het bijbehorende front zich over de Atlantische Oceaan eveneens oostwaarts verplaatst. Hierdoor zal zater dag de wind bij ons weer naar westelijke richtingen krimpen en de bewolking toe nemen, mogelijk gevolgd door regen. De temperaturen zullen iets stijgen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland i c •eS u W a B SS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Madrid Mallorca Lissabon regenbui regenbui half bew. regenbui onbewolkt zw. bew. licht bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. regenbui zw. bew. zw. bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. regen half bew. licht bew onbewolkt regen regen regen zw. bew. zw. bew. geh bew. zw. bew zw. bew. onbewolkt half bew. licht bew. zw. bew. nnw nw wnw w wzw zw wzw zw zzw wnw no zzw nnw nnw n wzw w w w windst. nnw zzw zzw zzo w zzw O zo nw windst. w -3 1 2 4 4 7 6 7 4 9 12 5 13 2 4 4 3 4 4 2 1 0 19 o 12 windst. 11 ono 14 n 15 SS BS 4 4 4 2 2 2 0 0 -4 -1 -5 1 1 2 3 1 -1 0 2 2 5 -0 0 2 1 3 -2 -5 -2 -2 11 0 -2 3 10 £3 0) 3 4> Tf d m 2 3 2 4 5 6 3 4 6 3 0.1 1 7 0.1 3 4 2 1 2 2 0 11 11 2 7 3 0 0 0 2 0 0 0 0 0 Zaterdag 30 december Zon op 8.48 uur; onder 16.36 Maan op 8.45 uur; onder 15.17 uur. uur. Maanstanden Nieuwe maan 31 december 4.38 uur. Hoog en laag water in lJmuiden Vrijdag 29 december Hoog water 1.35 uur en 13 56 uur. Laag water 9.44 uur en 22.02 uur. Zaterdag 30 december Hoog water 2.30 uur en 14 52 uur. Laag water 10.41 uur en 23.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te LJmuiden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 2