EXPRES-O-SPUL: Een luilekkerland voor veel creatieve mensen TELSTAR B - STORMVOGELS I UST Verenigingsnieuws Verbranden van kerstbomen Rode Kruis Velsen-IJmuiden kreeg Burgerzin-wisselbeker Nieuw plan voor grote schouwburg in Alkmaar SPORTPARK SCHOONENBERG G.Inia Kustvaarder in nood Veel belangstelling vooral van jeugd Telstar B oefent tegen Stormvogels Jubilarissen bij Hoogovens Ongevallen op Hoogoven-terrein Auto in sloot YVV Velsen- IJmuiden vergroot service Nieuwjaarsreceptie burgemeester Ds. J. P. v. Schayck naar Evangelie en Industrie- Zaanstreek Griekse koningin kreeg miskraam Havenberichten „Lief zijn voor de gemeenschap" Uw leverancier voor KOLEN en OLIE SIMCA1301/1501 VRIJDAG 29 DECEMBER 196 7 Velsen-IJ muiden WT T A X I Veelzijdig Geld ADVERTENTIE ZATERDAG a.s. - aanvang half drie - de vriendschappelijke wedstrijd De Nederlandse kustvaarder „Yselha- heeft vanmorgen over de radio noodseinen uitgezonden. Het schip maakt 6 mijl ten noorden van het eiland Alder- ney zware slagzij en heeft een deel van de lading verloren. Verscheidene schepen zijn onderweg naar het in nood verkerende schip, dat eigendom is van Van Udens Scheepvaart- agentuurmaatschappij te Rotterdam. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON (Van een medewerker) VELSEN. Op de vrije expressiema- nifestatie van de Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale, afdelingen IJmuiden, Haarlem, Santpoort en Amsterdam, die vrijdagmorgen om elf uur de poorten opende, was de eerste dag veel belang stelling, vooral van de jeugd. Op de uitnodiging om voor twee kwart jes uren lang te schilderen, tekenen, boet seren, emailleren, vlechten of wat er ook meer te beleven valt, wordt door de kin deren veelal spontaan gereageerd. Bij het zien van reeds bedreven activi teiten van anderen schromen zij niet, ook zelf penseel, klei, of welk materiaal ook ter hand te nemen om er hun creatieve gedachten mee te uiten. Er is ook bijzonder veel belangstelling voor het door de aanwezige kunstenaars vervaardigde werk; zo kon men met be langstelling kijken naar de resultaten van eigen met penseel en waterverf ver vaardigde dia's, die geprojecteerd ook nog blijken te leven. Als er dan plotseling vanuit een heel andere hoek van de ruime gymnastiek zaal, die voor deze drie dagen als een, waar luilekkerland voor recreatieve gees- ling te klagen hebben. In elk ge\ k g ten is ingericht, fluittonen klinken, haas- zij op de eerste dag van Expres-o- pu Onder kritische belangstelling ver vaardigt Mieke Bos fraaie sieraden. geluid om dan verbaasd te ontdekken dat het hier geen gewone fluit betreft maar kunstig gevormde beeldjes, geboetseerd van klei, waarna ze tweemaal gebakken zijn; de tweede bakbeurt dient om er de waard op deze bonte kermis een kijkje juiste toon in te krijgen. De heer Mulders gaan uit Haarlem heeft ze gemaakt. Zijn vrouw, pottenbakster, heeft even eens niet over belangstelling te klagen. Wanneer wij 's avonds weer bij haar ta fel verschijnen, staat op een aparte tafel een groot aantal kruikjes, schaaltjes en vaasjes die 's middags onder haar deskun dige leiding door kinderen zijn gemaakt en die later door hen mogen worden af gehaald. Slotheer Ruud Cornelisse van de Ruïne van Brederode is ook op de VCJC-manifestatie aanwezig. Zijn werken zijn daar te bezichtigen terwijl hij zelf met plezier tekenmateriaal geeft en zo nodig ook aanwijzingen. Hij ziet voor zijn verkopen weinig in „Expres-O- Spul" maar hij vindt dat niet zo erg en zegt zich met de kinderen best te amuse ren. Evenals verschillende andere kunste naars is ook hij van mening dat het wel wat meer moeite kost volwassenen „zo maar" aan het werk te krijgen op de kunstkennis dan kinderen. In deze tijd, waarin oorbellen en andere sieraden weer zeer veel gevraagd zijn en bijzonder in het teken van de mode staan, zal ook Mieke Bos niet over belangstel- Voor moderne modelijnen, o.a. „AMOURETTE" Voor uw PERMANENT PERMABEL of STYLING, uitgevoerd door zeer vakbekwame kapsters grote sortering haarwerken voorradig. VLECHTEN vanaf 15.— ECHTE HAARSTUKJES vanaf 40. VOLLEDIGE PRUIKEN f 150.— Grote bus LUST-HAARLAK 3.15 ten enkelen zich naar de plaats van het ADVERTENTIE Houd vol tot de eindstreep. SPAAR TROUW Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen VELSEN. Stormvogels speelt mor genmiddag een oefenwedstrijd tegen het B-elftal van Telstar. De wedstrijd begint om half drie op het sportpark Schoonen- berg. VRIJDAG 29 DECEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: van 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebiblio theek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort- Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüste- laan 79: 19 tot 21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek- weg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Vel gen-Noord, Banjaertstraat 13: 19 tot 21 u. ZATERDAG 30 DECEMBER nemen. Expres-O-Spul is onderge bracht in de gymnastiekzaal op de hoek van de Radarstraat en de Dolfijnstraat in IJmuiden. (Van een verslaggever) VELSEN. Dinsdag 2 januari zullen avonds om zeven uur op drie verschil lende punten in de gemeente Velsen weer kerstbomen worden verbrand, waarvoor de bomen hier van zes uur af kunnen worden afgegeven. Deze plaatsen zijn: VELSEN-NOORD: Gildenlaan, tegenover Bleijenhoevelaan; SANTPOORT: Kieften- dellaan, tegenover Schipbroekenweg en IJMUIDEN: Willebrordstraat, bij de De Noostraat. Bij het afgeven van de bomen zal de jeugd een versnapering worden uitgereikt. ADVERTENTIE 13.000 DAG en NACHT! Rijnstraat 91 - IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Hoogovens heeft in de maand januari 1968 tien jubilerende per- te vernemen en Kunstenaars I soneelsieden Vier van hen zullen dan IJmond en omgeving staan met een blij Jaar 'in dienst van dit bedrijf zijn. gezicht en geheel belangeloos gereed om d? he],en A c B Qoms uit Haar_ Lange Nieuwstraat 471 Telefoon 1.11.66 - IJmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEIJ. Woensdag overkwam de 27-jarige heer E. D. Smit uit Zaandijk als werknemer van de firma Van Hat- tum en Blankevoort uit Beverwijk een ongeval bij de zoutloods van Mekog. De heer Smit stootte zijn hoofd zodanig te gen een balk dat opname in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk noodzake lijk was. Op dezelfde dag werd eveneens de 24-jarige heer A. Maalman in dit ziekenhuis opgenomen. De heer Maalman was bij Cemij bezig met het vernieuwen van een golfplaten dak toen hij plotse ling door een plaat zakte en een val maakte van 6 meter. De heer Maalman die in dienst is van de firma E. H. J Janssen N.V. uit Beverwijk, klaagde over pijn in de rug en beide polsen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op de oostelijke afvoerweg van het noordelijke verkeersplein van de Velsertunnel slipte donderdagmorgen om half acht een Volkswagen, bestuurd door een zesentwintigjarige kantoorbediende uit IJmuiden. De auto belandde in de sloot naast de weg, maar de chauffeur kon er ongedeerd uitstappen. Een kraan wagen takelde de auto op. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Met ingang van 2 janua ri 1968 zal de VV VVelsen-IJmuiden aan de inwoners van de gemeente nog meer service kunnen verlenen dan voorheen. Van die datum af bestaat de mogelijk heid om via de VVV plaatsen te bespre ken voor theaters in Amsterdam, Hilver sum, Den Haag, Scheijeningen en Rotter dam. Voorheen konden alleen plaatsen wor den besproken voor de theaters Carré en de Rai in Amsterdam, nu bovendien voor de Kleine Komedie, het Nieuwe de la Mar Theater, de Stadsschouwburg en het Concertgebouw. In Hilversum voor het Grand Theatre Gooiland, in Den Haag voor de Koninklijke Schouwburg, in Scheveningen voor de Kurzaal, het Cir custheater en het Paviljoentheater. In Rotterdam voor de Doelen, de Rotterdam- Schouwburg, de Groote Schouwburg en het Luxortheater. Op deze wijze hoopt de VVV te berei ken dat langdurig in de rij staan en het in gesprekstoon krijgen van de telefoon van bovengenoemde theaters voor de in woners van Velsen tot het verleden gaat behoren. Zoals bekend zullen de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann en zijn echtgenote dinsdag 2 januari in de Bur gerzaal van het raadhuis hun traditionele nieuwjaarsreceptie houden. Deze duurt van acht tot tien uur en is met opzet zo ruim gesteld om de belangstellenden niet te verplichten, reeds bij de aanvang aanwe zig te zijn. Op deze wijze hoopt men te voorkomen, dat de bezoekers langdurig in de rij moeten staan. genoeg belangstellenden om haar standje verzameld, die allen haar de kunst wilden afkijken, hetgeen eveneens het geval was bij het emailleeroventje in een andere hoek van de zaal, waar overigens een fraaie collectie sieraden lag uitgestald, te koop voor billijke prijzen, gezien het werk dat er veelal aan wordt besteed. Wie een „Hindelopen-stoof, -dienblad of -stoel wil hebben, kan ook op de Expres- O-Spul terecht; er zijn bijzonder fraaie staaltjes van deze oude volkskunst te zien terwijl men er de ambachtsman ook aan het werk ziet. i Wie denkt dat er voor hem of haar geen plaats meer op de succesvolle manifesta tie Expres-O-Spul is, heeft het mis; er is voor nog velen ruimte om creatief werk te verrichten en kunstenaars uit de te helpen. Expres-O-Spul, een originele kunstma nifestatie, is vrijdagavond geopend van 19 tot 21 uur; zaterdag van 14 tot 17 uur en voor de laatste maal zaterdagavond wederom van 19 tot 21 uur. Het is voor jong en oud zeker de moeite (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Ds. P J. van Schayck, I oud-vlootpredikant en thans doopsgezind predikant in deze gemeente, is met in gang van 1 januari benoemd bij de Stich- Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, if ting Evangelie en Industrie in de Zaan- te bezichtigen op werkdagen van 10 tol streek. Dominee Van Schav^ zal 11 fe- 12 UUP I*-» UiT-trnrmAo Izorl' in 7.nanHam Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in lem van de kwaliteitsafdeling, J. Lubbers en F. van Opdorp uit Beverwijk, beiden van de technische dienst transport en Chr. P. J. Kuster, elektrotechnisch onderhoud ijier en staal uit IJmuiden-oost. Zilveren jubilarissen zijn de heren G. J. Huhl van de technische dienst walserijen F. J. M. Fiehoff van de bewakingsdienst en S. H. Bruyns elektrotechnische werk plaats ijzer en staal, allen uit Beverwijk. Verder G. D. Markerink reprografische dienst uit Santpoort en A. Boersma uit Oudorp, die bij Aluminium Delfzijl N.V is gedetacheerd. Voorts zal de heer W. Het ogenblik waarop de voorzitter van de Velser Gemeenschap de heer J. v. Os v. d. Abeelen de wisselbeker aanbiedt aan de voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis de heer W. Sepp. ROME (Reuter) Koningin Anne- Marie van Griekenland heeft een mis kraam gehad, zo heeft een arts van de Griekse ambassade in Rome meegedeeld. Koningin Anne-Marie was gisteren overgebracht naar het ziekenhuis „Villa Claudia" in Rome, waar ook koning Kon- Antonysen uit IJmuiden 25 jaar bij hetlstantijn de nacht doorbracht bedrijf in dienst zijn. De heer Antonysen Vanmorgen vroeg keerden beiden te- is werkzaam bij N.V. Mekog. rug naar de Griekse ambassade in Rome. Velsen-Noord. Santpoort-Noord en Wil- lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling bruari in de hrvormde kerk in Zaandam worden bevestigd door de oud-legerpre- dikant ds. J. H. Sillevis Smitt. emeritus- I predikant in Laren en door ds. O. T. Hyl- kema, emeritus-predkant in Den Haag. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Izhevs- kles, van Vyborg, Velsen: Fauna, Rotterdam, IJmuiden; Helmwood, Rotterdam, IJmuiden; Amstelstroom, Hull; Plover, Felixtowe; Lippe, Kotka; Solingen, Antwerpen; Philetas, Rotter dam; Lanrick, Grangemouth, IJmuiden; C. H. Bohl, Ipswich; Willem Fortuin, Skoghall, Zaan dam; Liana, Avilez, IJmuiden; Dan Fodio, Antwerpen; Eos, Rotterdam; Ludwigshafen, Bremen; Hartwardersand, Salinetas; Wiking, (Van onze correspondent) ALKMAAR De Amsterdamse archi tect J. J. van der Linden heeft B. en W. van Alkmaar een nieuw schouwburgplan aangeboden. De kosten van uitvoering schat hy op zes en half miljoen. In 1963 lanceerde hij een plan, dat in 1965 in de ijskast werd gezet, omdat Gedepu teerde Staten vreesden, dat de exploitatie het Alkmaarse budget te zwaar zou belasten. De architect heeft in zijn nieuwe plan de essentie van zijn vorige ontwerp ge- Antwerpen; Eos, Rotterdam; Ludwigshafen, Hii wil nu een draaibaar kom- Bremen; Hartwardersand, Salinetas: Wiking. handhaam. HIJ WliJnu een uxau Norrkoping. Beverwijk: Zaanstroom, Rotterdam; I VOrmig zaalcentrum, waarin een V OOI tO Hoegh Susan, Casablanca I neel, dat met opvouwbare podiumdelen iieDn°andenraaarg SSETSeïS 5= kan worden vergroot is opgenome uR Foreland Seven Islands; Cadans. Rotterdam; de ruimte Onder het toneel kunnen twee Amstelstroom, Hull; Plover. Felixtowe; Free rijen zitplaatsen oprijzen waarmee de Na^ij—1^^Sis^^gÏo^bhs: toeschouwersruimte tot een cirkel wordt, worth. Dagenham; Spes, Vlaardingen, IJmui den; Markab, Rotterdam; Johanca, Breskens, Beverwijk; Aeneas, Hamburg; Mathilde, Troll- hattan, IJmuiden; Slaoughi, Oran; Hanseatic, Emden, Velsen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Draco, naar Rotterdam; Ine, Rocheford; Commander. Nor- folk; Schwanheim, Casablanca; Ostara, Rouaan; Jason, Paramaribo; El Cafetero, New York. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Emil Del- mas, van Le Havre; Pollux, Rotterdam; Frans i van Seumeren, Hamburg; Wilhelm-S., Rotter dam; Streefkerk. Antwerpen; Sinserity, Swan sea; Botno, Svelgen, IJmuiden; Zaanborg, Riga. De schouwburg, die het belangrijkste theater ten noorden van Amsterdam zou worden, zou geschikt zijn voor groot en klein toneel, concerten en kamermuziek, maar ook voor congressen, modeshows, textielbeurzen, tentoonstellingen, recep ties en televisie-uitzendingen. Door het draaibare zaalcentrum en door aanpassing van het stoelenplan, dat va rieert van 749 plaatsen bij proscenium toneel tot 1054 bij grote shows, kunnen twaalf verschillende mogelijkheden voor de zaal geschapen worden. Garderobe en foyer-ruimten zijn berekend op een bezoek van 1000 personen. Boven de in gang ligt een feestzaal voor 300 personen, die afzonderlijk geëxploiteerd kan won den. Het schouwburgplan komt in februari in de raad in behandeling. De financie ring en exploitatie vormen nog proble men, die Alkmaar hoopt op te lossen door samenwerking van de belanghebbende ge meenten. ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De wisselbeker voor be toonde burgerzin, welke door burgemees ter mr. J. Ch. Bührmann enige jaren ge leden is beschikbaar gesteld, en telkenjare dor de Velser Gemeenschap wordt uitge reikt aan die vereniging of instantie, welke dat jaar daarvoor in aanmerking komt, is dit jaar toegekend aan de afd. Velsen-IJ muiden van het Nederl. Roode Kruis. De bekendmaking h iervan heeft donderdag avond plaats gehad in de burgerzaal van het Velser raadhuis. Dit geschiedde tijdens een bijeenkomst van mindervaliden en chronisch zieken, die de gasten waren van het Velser ge meentebestuur en deze avond waren toe vertrouwd aan de zorg van het plaatselijk Rode Kruis Korps. Hiertoe is het pro gramma omstreeks negen uur onderbro ken teneinde de voorzitter van de Velser Gemeenschap de heer J. van Os v.d. Abeelen in de gelegenheid te stellen de beslissing bekend te maken. In het kort heeft de heer Van Os uiteengezet, dat de wisselbeker, elk jaar wordt toegekend aan diegenen, die zich het meest beij verd hebben voor de bevordering van de burgerzin. Vorig jaar viel de keuze op de IJmuider Reddingbrigade. Deze moet de beker thans afstaan, doch mocht in de plaats daarvan een legpenning met in scriptie in ontvangst nemen. De heer G. J. Timmermans, hoofd-in- specteur van politie en voorzitter van de Reddingsbrigade kreeg deze penning uit handen van de heer Van Os, waarna de ze zich wendde tot de commissaris van politie en tevens voorzitter van de plaat selijke afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer W. Sepp om hem de beker ter hand te stellen. Daaraan voor afgaande echter merkte de voorzitter van de Velser Gemeenschap op, dat het in Velsen bepaald niet moeilijk is, ieder jaar een gegadigde voor de wisselbeker te vinden, daar zeer velen in de gemeente dagelijks tonen iets voor hun medemensen over te hebben. De activiteiten van het IJmuider Rode Kruis zijn echter in het afgelopen jaar opgevallen. Bovendien viert het Neder landsche Roode Kruis dit jaar zijn 110 jarig bestaan en heeft de plaatselijke af deling in het afgelopen jaar het vijftig jarig bestaan gevierd. De activiteiten van de plaatselijke afdeling golden dit jaar de bloedafnameavonden met 9Q0 transfusies; het Jeugd Rode Kruis: de zeer vele activiteiten van het Rode Kruis Korps, dat ook steeds vertegenwoordigd is bij voetbalwedstrijden en op het strand om waar maar nodig is, hulp te bieden; de lectuurvoorziening; het Welfarewerk en het werk van de helpsters en helpers aan boord van de „Henri Dunant" zowel als in het „Henri Dunanthuis". In ruime mate is daarmede voldaan aan het ge stelde: „het bevorderen van de burger zin". Met grote voldoening stelde de heer Van Os daarna de heer Sepp de beker ter hand. In een kort, doch doeltreffend speech je gaf de heer Sepp daarna uiting aan zijn vreugde over het verkijgen van deze wis selbeker. Een vreugde welke werd ge deeld door de vertegenwoordigers en ver tegenwoordigsters van de vele Rode Kruis-afdelingen in de gemeente, met aan het hoofd de colonnecommandant dokter A. Wermenbol. Zich in moderne trant uitend verklaar de de heer Sepp: „Wij proberen lief te zijn voor elkander, zowel als voor de ge hele gemeenschap. Voor de burgerij dus!" Daarmede in enkele woorden sa menvattend, wat het Rode Kruis beoogt. ADVERTENTIE Maak een proefrit KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJMUIDEN Telef. 02550 - 1 43 24 1 62 38

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5