RCH had „o verklimming" aan zich zelf te wijten Voetbal op nieuwjaarsdag EDO stelde spelers hogere premies in het vooruitzicht Chris Nobels doet het ook op groot-biljart uitstekend Haarlem-EDO RCH-Telstar Jocha alleen op kop in Groningen HEEMSTEEDSE POLITIE: Okker uit strijd BEKERVOETBAL IN DE BETAALDE SECTOR Roger Taylor tennisprof Valpartij in Keulen in Port Elizabeth Basketbalteams in Bremerhaven naar Remises in Hastings goede prestaties ZATERDAG 30 DECEMBER 1967 15 De Busser traint weer Exercitia (dames) sterker dan Tornado Biesbrouck (boven) is op nieuw jaarsdag wel present. Abe Lenstra (op de onderste foto in actie) laat deze keer verstek gaan. KEULEN Een grote valpartij heeft de wielerzesdaagse van Keulen behoorlijk in de war gestuurd. De Duitse rijders Rudi Altig en Rolf Roggendorf moesten naar een ziekenhuis om onderzocht te worden. Zij kwamen later echter weer terug en konden de race hervatten. De koers was voor hen geneutraliseerd. Altig had verscheidene kneuzingen aan het hoofd en zijn scheen been, Roggendorf had een verstuikte voet. Le Greves en de Duitser Wolfgang Schulze waren ook bij de botsing betrokken maar hun verwondingen waren licht. Altig en zijn partner Siegfried Renz behielden de leiding. (Van onze sportredacteur) HEEMSTEDE. De gemeente-politie van Heemstede vindt de opmerking van een RCH-bestuurslid, die wij woensdag plaatsten, naar aanleiding van het over het hek klimmen van toeschouwers bij de wedstrijd RCH-AZ '67, zeer tendentieus. Inspecteur Brouwer, plaatsvervangend hoofd van de Heemsteedse politie, oordeelt, dat RCH het zich zelf verwijten moet, dat er mensen over de hekken geklommen zijn: „men had bij RCH voor voldoende kaartjes én kaartverkopers moeten zorgen. De grote toeloop heeft RCH kennelijk verrast. Er waren geen kaartjes meer. Sommige mensen hebben de suppoosten een paar gulden in de handen gedrukt, omdat ze toch wel wilden betalen om binnen te komen. En er waren er natuurlijk, die geen kaartje nieer kunnende krijgen over de hekken klommen om nog iets van de wedstrijd te zien. Het getal van 2000 overklimmers, dat genoemd werd, is natuurlijk ook niet juist. Als het er 200 geweest zijn is het veel. Wat er op het binnenveld gebeurt is een kwestie van RCH zelf. De politie hoeft toch niet op het terrein toe te zien, dat iedereen een kaartje heeft gekocht. De term „huisvredebreuk", door het RCH-bestuurslid gebruikt, is misplaatst. RCH wil toch immers juist kijkers binnen hebben. Als er niet genoeg kaartjes zijn is dat een andere zaak. Inspecteur Brouwer wees er verder op, dat de politie, die op tweede kerstdag met de normale bezetting voor de zondag werkte, al de handen meer dan vol had aan de verkeersregeling: „in eerste instantie zijn wij er om de aan- en afvoer te regelen. En als er ongeregeldheden op het sportpark plaats vinden zijn wij er om die moeilijkheden op te lossen. Maar met de kaartverkoop hebben we niets te maken. Een andere Heemsteedse politiefunctionaris kwam met de voor RCI1 wellicht nuttige suggestie om de suppoosten in plaats van de rozet een pet te verschaffen. „Een pet dwingt nu eenmaal meer ontzag af". PORT ELIZABETH In de derde ronde van het gemengd dubbel in het toernooi van Port Elizabeth is Tom Okker met zijn Rhodesische partner Pat Walk- den door de Zuidafrikaanse/Britse com binatie Robert MaudVirginia Wade met 3-6, 10-8, 3-6 uitgeschakeld. Voor een verrassing in de halve finales van het heren dubbel zorgden de Denen Jan LeschlyTorben Ulrich, die met 3-6, 6-3, 8-6 over de Zuidafrikaanse Wimble don kampioenen Bob Hewitt en Frew Mc Millan zegevierden. In de finale komen zij uit tegen de Brazilianen Thomas Koch en Edison Mandarino, die in de andere halve finale met 6-2, 4-6, 6-4 van het Ne derlands-Zuidafrikaans duo Tom Okker en Jackie Saul wonnen. Verdere resultaten: dames dubbel, hal ve finales: Pat Walkden/Annette van Zijl (Rhod.)/Z.-Afr.) Stephanie de Fina/ Carmen Mandarino (VS/Braz.) 6-1, 6-2. Winnie Show/ Nell Truman (GB) Vir ginia Wade/Carole Graebner (GB)/VS) 3-6, 6-3, 8-6. Gemengd dubbel, halve finales: Clark Graebner/Carole Graebner (VS) Ro bert Maud/Virginia Wade (Z.-Afr.)/GB) 6-3, 2-6, 6-3. LONDEN. Roger Taylor, de leiden de Britse tennisspeler, die dit jaar in het heren-enkelspel te Wimbledon de halve finales bereikte, heeft een driejarig prof- contract getekend met de Amerikaanse promotor Dave Dixon. De 26-jarige links handige Taylor verklaarde, dat het be drag dat hiermee gemoeid was, ongeveer 44.000 pond sterling (ruim 380.000 gulden) bedroeg. Taylor zal volgende maand zijn carrière als beroepstennisser beginnen in Australië in een televisiefilmserie. Daar na volgt in februari een lange toernee door de Verenigde Staten. In de groep, waartoe Taylor behoort, zullen nog zeven professionals worden opgenomen. Ver wacht wordt, dat dit zullen zijn de Austra liërs John Newcombe en Tony Roche, de Joegoslaviër Nicola Pilic, de Amerikaan Dennis Ralston en Earl Buchholz, de Fransman Pierre Barthes en de Zuid afrikaan Cliff Drysdale. HAARLEM. De traditionele wedstrijd op nieuwjaarsdag tussen HFC en een elftal van oud internationals begint maandag om twee uur. De opstellingen voor deze ontmoeting zijn Oud internationals Kraak Schaap Biesbrouck G. Koenders Van Baasbank H.F.C. Wiersma Kreyermaat Van Wissen Van der Hart Klaassens Michels Scheidsrechter H. Winter Tullenaar Bouwman Wille Van Raam Tekelenburg Thole 'Dalmeijer-- t»ü Kuys Bosselaar H. Koenders Molenaar GRONINGEN De resultaten van de vrijdagavond in het Niemeyer jeugd schaaktoernooi gespeelde partijen uit de vierde ronde waren: Lewi (Polen)Boersma (Ned.) 1-0, Schau- felberg (Zwits.)Mulders (Belg.) 1-0, Moles (Ierl.)Jacobson (Den.) 1-0, Timman (Ned.) Jocha (Hong.) 0-1, Karpov (Rusl.)Lig- terink (Ned.) remise, Dan Zara (Roem.) Fucak (Joegosl.) 1-0, Dudek (Oost.)—Hos- talet (Sp.) 0-1, Meder (Did.)—Tate (G.-B.) remise. Tweede ronde: BoersmaFucak 1-0. Derde ronde: LigterinkDan Zafa re mise, HostaletLewi remise, Dudek Mulders 1-0. Stand na vier ronden: 1. Jocha 3pnt.; 2., 3. en 4. Dan Zara, Karpov en Ligterink 3 pnt.; 5., 6. en 7. Hostalet, Lewi en Moles 2V« pnt.; 8. en 9. Schaufelberg en Timman 2 punten. IJSHOCKEY. Den Bosch heeft donder dagavond ten bate van het Rode Kruis voor 3.000 toeschouwers op eigen baan een wedstrijd gespeeld tegen de All Stars een selectieteam van het Canadese leger in Duitsland. Den Bosch won met 5-4. Timman ((foto) verloor van Jocha HASTINGS. Julio Kaplan uit Puerto Rico, de wereldkampioen jeugdschaken, heeft in het internationale schaaktoernooi van Hastings voor de tweede maal remi se gespeeld. Zijn partij in de derde ronde tegen de Joegoslaaf Ostojic, die met wit speelde, duurde 25 zetten. De andere drie partijen in de derde ron de eindigden ook in remise. Whiteley (Engeland) en Hartston (En geland) bereikten na 21 zetten een ak koord. Gheorghiu (Roemenië) en Hort (Tsje- choslowakije) maakten remise na 14 zet ten. De twee Russische grootmeesters, Sue- tin en Stein sloten na 21 zetten vrede. Hort, Harston, Gheorghiu en Suetin heb ben met twee punten gezamenlijk de lei- Hincr BLOEMENDAAL Ook in zijn volgen de twee partijen in de voorronden van het nationaal kampioenschap eerste klas libre groot-biljart is Chris Nobels ongeslagen gebleven. En hoe. In 9 en 6 beurten over klaste hij wederom Gé Plooyer en Gé Broekhof. Dit kon Hans Sundquest hem, buiten alle verwachting, niet verbeteren. Deze kwam eveneens twee maal tot winst, doch in 10 en 14 beurten. Sundquest IJSHOCKEY. De Haagse ijshockeyclub Hijs heeft vrijdagavond in de Hou trust- hallen in Den Haag voor 2.800 toeschou wers met 12-6 gewonnen van het in Duits land gelegerde Canadese luchtmachtteam de Flyers. G. Plooyer 98 9 30 10,88 0 Chr. Nobels 300 9 143 33,33 2 H. Sundquest 300 10 160 30,00 2 G. Broekhof 290 10 158 29,00 0 G. Plooyer 270 14 83 19,28 0 H. Sundquest 300 14 145 21,42 2 G. Broekhof 21 6 12 3,50 0 Chr. Nobels 300 6 150 50,00 2 Vanmiddag om 2 uur worden de partij en klaagde wel over een rumoerige zaal, doch in zijn eerste partij was hiervan geen sprake, terwijl Nobels, laat op de avond, in de nu werkelijk onrustige zaal, het magnifieke moyenne van 50.00 liet no teren. Hans Sundquest scoorde wel de hoogste serie tot op heden: 160. Ook Broekhof toonde in een reeks van 158 zijn klasse. Chris Nobels bleef echter niet ver achter met series van 150, 143 en 140. Zijn alge meen gemiddelde na vier partijen be draagt 28,57, wat geen vooruitzichten op promotie naar de ere-klasse biedt, doch een zeer reeële kans geeft op een finale plaats. De uitslagen van gisteren luiden: Uitslagen biljarten in deze poule, welke gespeeld wordt in café-restaurant Vreeburg te Bloemendaal. voortgezet. (Van onze sportredactie) HAARLEM/IJMOND Voor het in Nederland niet populaire beker voetbal zijn de vier clubs uit Kenne- merland ingedeeld in één poule. Tel star, Haarlem, RCH en EDO spelen één maal tegen elkaar, morgen is de eerste ronde en de poulewin naar dringt dan door tot de kwart finales. 25 februari en 24 maart zijn de twee andere wedstrijddagen. In de eerste ronde speelt RCH thuis te gen Telstar en Haarlem thuis tegen EDO. RCH en Telstar tobben beide met ge blesseerde spelers. Maslo en Croes spe len zeker niet voor de Racing, van Jan Honout is dat onzeker. Het hangt voor namelijk van zijn al dan niet spelen af hoe de opstelling van RCH zal worden. Telstar mist zeker Jonker en Boeke- stein. Clements spelen in onzeker. Reden voor trainer De Visser om ook zijn op stelling nog niet bekend te maken. De achterhoede staat overigens al vast: Van der Meeren (tegen zijn oude club); Bak ker, André, Althoff en Van Essen; Geest man en Van Egmond. Telstar en RCH nemen de bekerstrijd zeker serieus; al leeft bij* beide toch wel de wetenschap, dat de strijd om de com- petitiepunten uiterst belangrijk is. Risico met niet volledig herstelde spelers zal er dan ook zeker niet genomen worden. EDO daarentegen wil de bekerstrijd wel als uiterst belangrijk zien. Temeer, daar de derby tegen Haarlem juist de eerste ontmoeting is. EDO stelde al hogere premies in het vooruitzicht. Bij een overwinning betaalt de tweede divisieclub normaal zestig gul den, zondag wacht de EDO-ers vijfenze ventig gulden bij een zege. Een gelijk spel levert over het algemeen dertig gul den op, zondag echter vijfenveertig gul den. Een nederlaag betekent niets ver dienen bij EDO, maar zondag kan toch noé twintig gulden geïncasseerd worden. Het is overigens al duidelijk, dat Van der Putten en Van der Zon niet kunnen meewerken aan het verdienen van hogere premies. Zij zijn geblesseerd en EDO wacht nu tot kort voor de wedstrijd met het samenstellen van het elftal. Haarlem heeft als enige al wel een op stelling. Daarin omt voor het eerst nieuwe aanwinst Kesselaar voor. Hij is opgesteld als halfspeler. Dat was mede mogelijk, doordat Kunst en Van Haaren geblesseerd aan de kant moeten blijven. Haarlems op stelling is: Boomgaard; Wentink, Koster, Peters en Meijer; Peijs en Kesselaar; Ton Smit, Couperus, De Wolf en Kruyer. Reinier Kreyermaat debuteert bij de oud-internationals. Gé Broekhof (l.) en Chris Nobels tijdens het trekken om de aanvangs- stoot in hun tweede ontmoeting. APELDOORN. Joop de Busser, trai ner van de Apeldoornse tweede divisie vereniging AGOVV, die drieëneenhalve maand op non-actief was, zal dinsdag 2 januari zijn taak als oefenmeester her vatten. Gedurende zijn afwezigheid werd hij vervangen door Wim Bleyenberg. VOETBAL. De eerste divisieclub De Volewijckers gaat studenten korting ge ven op de toegangsprijzen. Op vertoon van hun ASVA-kaart krijgen zij een aan zienlijke reductie. BREMERHAVEN. Zowel de Neder landse heren als dames zijn vrijdag suc cesvol geweest in het internationale bas- ketbaltoernooi dat in Bremerhaven wordt gehouden. Het herenteam plaatste zich door een royale 76-48 (48-20) zege op het zwakke Zwitserland voor de finalepoule. Boot en Blom waren in deze ontmoeting de beste schutters met respectievelijk 25 en 15 treffers. Bij de dames behaalde het Nederlandse team eveneens een rui me overwinning. Met 55-38 (21-13) wrd een Duitse selectieploeg verslagen. (Van onze basketbalmedewerker) De uitslagen van de gisteravond in het district Haarlem gespeelde basketbal - wedstrijden luiden: Dames 1: Tornado - Exercitia 24-51: Akrides - Spethers 39-30; Dames 2 B: Akrides 2 - Exeptions 32- 16; E.T.O. 2 - Typhoons 2 25-7; H.O.C. 3 - Spetters 4 18-32; Exercitia 2 - Spetters 3 24-22. Heren 2 B: E.T.O. 3 - Typhoons 4 20-85; Haarlem Cardinals 3 - Antilopen 3 35-26; Exercitia 3 - Flamingo's 4 53-35. Heren 2 C: E.T.O. 4 - H.O.C. 3 35-26; Lions 2 - Schoten 2 13-66. Flamingo's 5 - Akrides 3 44-30. VOETBAL. Voor slechts 1500 toeschou wers heeft de Enschedese eredivisievereni ging FC Twente in het Niedersachsen Sta dion te Hannover met 3-4 verloren van de Duitse Bundesligaclub Hannover 96. Bennie Muller van Ajax heeft zijn Joegoslavische clubgenoot Vasovic het bakken van oliebollen geleerd. Vasovic is nu gek op de Nederlandse lekkernij.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 15