KERSTPRIJSVRAAG WAS EEN SUCCES Stormloop op vuurwerk Verenigingsnieuws uit de IJmond Bloemenveiling sloot gunstig af het jaar Sla en andijvie waren duur in KING CORN BROOD REDERIJEN SCHEPEN EN WERVEN Door 2273 puzzelaars (soms op handen en knieën opgelost..,) Afscheidsreceptie deken Hosman Muizenval voor De Gieteling Hoge prijzen bij grote aanvoer Oudejaarsbal bij DES Goede prijzen bij mindere aanvoer Geen veiling op Nieuwjaarsdag ZATERDAG 30 DECEMBER 1967 5 stoutenbeek U proeft de zon en de zomer MEESTER-BAKKER WINKEL er zijn zóveel aparte geschenken in de Kort nieuws w T A X I -w DAG en NACHT! Rijnstraat 91 - IJmuiden V elsen-U muiden Beverwijk BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK MM Cüt cfe (XteHA ttoM/ WONINGINRICHTING BEVERWIJK ADVERTENTIE 3 u nart de kunst- nijverheids- afdeling van (Van een medewerker) IJMUIDEN In een week tijd is de Texelse vloot met twee nieuwe kotters verrijkt. Vlak voor de kerstdagen werd de Waddenzee TX. 29 overgedragen aan Gebr. Drijver in Öosterend op Texel, een kotter van 111 bruto reg. ton, 26.20 m lang over alles en uitgerust met een 600 pk Industrie motor, die is gebouwd door de Scheepswerf Firma S. Seymonsbergen te Amsterdam. Donderdag is in IJmuiden aangekomen de kotter Drie Gebroeders TX. 19, welke is gebouwd in Woubrugge door de N.V. Scheepsbouwwerf De Dageraad. De over dracht heeft die dag tijdens een proef tocht op de Noordzee plaatsgehad. Het vaartuig, dat 105 bruto reg. ton meet, behoort toe aan D. Krijnen te Oude Schild op Texel. De lengte over alles bedraagt 27.00 m en de hoofdmotor is een Stork diesel van 600 pk. De trawllogger Jan IJM. 81 is verkocht aan D. Klok in Katwijk aan Zee en de naam van het vaartuig is gewijzigd in Marijtje KW. 111. Dit in 1911 gebouwde schip heette aanvankelijk Nico KW. 35, daarna Alida KW. 35, toen Jan KW. 84, vervolgens Anna Suzanna WR. 88 en sinds december 1959 was het de Jan IJM. 81. Thans is het schip dus weer bij de Katwijkse vloot teruggekeerd. De motortrawler Vrede SCH. 66, ex Rotterdam IJM. 82, die van 27 oktober 1966 af in Zaandam heeft gelegen, is in de Haringhaven van IJmuiden aangeko men. Het schip, dat toebehoorde als Rot terdam aan de Rederij D. Joh. Krijger en over is gegaan aan de Rederij v/h Frans Vrolijk in Scheveningen en de naam Vrede SCH. 66 kreeg, heeft nim mer onder die naam gevaren. Het schip is nu verkocht naar Noorwegen. IJMUIDEN. Zaterdag van 16 tot 17 uur wordt door beiaardier Hein de Ligt weer een concert verzorgd op het carillon van de stadhuistoren IJmuiden. De vol gende stukken worden daarbij ten gehore gebracht. Preludium, Fuga. van Joh. Bordewijk Roepman; Allemande, Menuet, Sarabande pn Gavotte, van Joh Seb. Bach;Sonatine voor beiaard van Sjef van Balkom; An dante II Allegretto; III Adagio; IV Alle gro?" V Andante; Allein Gott in der Höh' sei Ehr, van Nic. Decius; Ein feste Burg ist unser Gott, van M. Luther; Uren dagen maanden jaren, Gez. 292; Het jaar heeft haast zijn loop volbracht, Gez.: 296 Improvisatie. ONZE KERSTPRIJSVRAAG in het kerstnummer van Erbij is een doorslaand succesnummer geworden. Want hoewel wy als voorwaarde gesteld hadden, dat de oplossing reeds de dag na Kerst mis, woensdag 27 december om 14 uur, in ons bezit moesten zijn, ont vingen wij niet minder dan 2273 oplossingen waarvan de overgrote meerderheid correct was. Wel een bewijs, dachten wy, dat deze „vlug-terug-puzzel" bij de lezer in de smaak gevallen is. Moeilijk was de opgaaf niet, maar wel moest men nauwkeurig kijken en ver gelijken om uit de 137 afgebeelde kandelaars- met- kerstkaarsen de precies- eendere exemplaren te kunnen isoleren. Verscheidene in zenders hebben alle 137 figuurtjes uitgeknipt, hetgeen misschien wel de beste methode was om de overeenkomstige kandelaars te vinden. Een lezer schreef ons: „Wij hebben de hele vloer van de huiskamer nodig gehad om al die figuurtjes uit te leggen en te rang schikken, en daarmee zijn wij met vijf man vader, moeder en drie kinderen kruipend op de knieën, een halve middag doende ge weest. De kerstboom viel ook nog om. Kortom: we vonden het een oergezellige familie-puzzel". Onze puzzelredacteur, op zijn beurt, is vele middagen doende geweest met het controleren der oplossingen. Het lot wees tenslotte, uit de ruim 2000 goede oplossers, de volgende 50 prijswinnaars aan. Hun boeken- of platen- bon krijgen zij zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. Ook onze abortnees die hun krant per post krijgen, hebben meegeloot. Omdat het voor hen in vele gevallen onmogelijk was, hun oplossingen voor woensdag 27 december te 14 uur in te sturen, hebben wij voor hen de in zendtermijn verlengd tot vrijdag j.l. na de tweede postbestelling. Bij de loting zijn zij echter helaas buiten de prijzen gevallen. DE OPLOSSING van het kerstkaarsenprobleem luidt als volgt. Er waren zes reeksen van elk 3 kaarsen plus kandelaars precies gelijk, en wel de nummers: a) 13-70-86; b) 17-82-100; c) 23-51-83; d) 28-65-114, el 48-91-104, f) 58-62-111. BOEKENBON: Mevr. Akkerman, Stephensonstraat 66. IJmuiden; Marja Allan p/a. Fam. J. Haenen, Koningsweg 24, Velsen-Noord; L. C. Broek, Zee weg 315, IJmuiden; Mevr. M. Cramer, Velserduinweg 117, IJmuiden; Mevr. R de Haan, Jac. van Heemskerkstraat 57, IJmuiden; S. Hartman, Van Was- senaerstraat 45, IJmuiden; J. v. d. Heide, Schulpweg 348, Velsen-Noord; Truus Jongejan, Driehuizerkerkweg 134, Driehuis; G. Jonker, Burg. Ensche- délaan 13, Santpoort-Noord; Janna Kempe. Torricellistraat 23, IJmuiden; F. Lips, Planetenweg 316, IJmuiden; J. Luit, Planetenweg 191, IJmuiden; Mevr. Mars, Doodweg 28. Velsen-Noord; Jan Mazurel, De Noostraat 172, IJmuiden; Mevr. Mevisse. Boeweg 5A, Beverwijk; F. v. d. Meijden, Rijn straat 157, IJmuiden; K. Nederlof, Wijk aan Zeeërweg 6, IJmuiden; Willy Nijssen, J. T. Cremerlaan 27, Santpoort; Elly Otter, Pleiadenplantsoen llo, IJmuiden; J. K. Portegijs, De Noostraat 160, IJmuiden; Martje Roessingh, Van Tuyllweg 24, Velsen-Zuid; Karin van Rooij, Willemsbeekweg 90, IJmui den; H. van der Schaaf, Spieghellaan 19, Driehuis; Mej. K. A. C. Scheers, Stuyvesantstraat 35, Santpoort; Mevr. Schellevis, Schoolstraat 4, IJmuiden; Kees Staartjes, Saturnusstraat 9, IJmuiden; K. Tijssen, Marconiplein 3, IJmuiden; J. Weimar, IJsselstraat 2, IJmuiden; C. M. de Weijze, Hoofdstraat 28, Santpoort; Mej. S. de Witte, De Savornin Lohmanlaan 2, Velsen-Zuid; Mevr. E. Wolthuizen, Cepheusstraat 13, IJmuiden. PLATENBON: P. J. Aektssen, Wijk aan Duinerweg 131, Beverwijk; E. Andrea, Stratingplantsoen 8 zw., Velsen-Noord; C. van Batenburg, Orion- weg 118, IJmuiden; Ria Borst, Planetenweg 42, IJmuiden; J. A. de Goede, Zeeweg 194, IJmuiden; Marcel Hilbers, Pleiadenplantsoen 100, IJmuiden; Hanneke Klieft, P. Potterstraat 12, IJmuiden; Brigit Kok, De Noostraat 76, IJmuiden; Mevr. Meijer, Lange Nieuwstraat 8, IJmuiden; J. Mulder, Jac. Catslaan 12, Driehuis; J. Porck, Kerkerinklaan 57, Santpoort; J. Stekelen burg, Hazevlak 66, IJmuiden; F. Tol, Bloemstraat 22, IJmuiden; Mej. C. v. d. Vlerk, Broekbergenlaan 39, Santpoort; J. G. de Wit Jr., P. C. Hooftlaan 38, Driehuis; E. H. Woudhuizen, Frans Halsstraat 19, IJmuiden; G. Wouwenaar, Feithlaan 9, Driehuis; Bert Wijker, Dolfijnstraat 202, IJmuiden; A. Zwaan, Napierstraat 13, IJmuiden. Grote hoeveelheden vuurwerk gaan (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Zoals bekend zal de ken B. G. Hosman zijn taak als deken en pastoor te Beverwijk per 31 decem ber beëindigen. Hoewel het niet de be doeling is zo kort na de viering van het gouden priesterjubileum van deken Hos man een uitgebreid afscheidsfeest op touw te zetten, wil men het vertrek van deze priester niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom zal er op zaterdagmiddag van half vijf tot zeven uur in de grote zaal van paviljoen „Lommerlust" aan de Alkmaarseweg 32a een lopende receptie worden gehouden. .Tijdens de eucharistieviering van 12 uur in de parochiekerk van de H. Agatha op zondag 31 december wordt namens de pa rochiegemeenschap en het kerkbestuur ee woord van afscheid tot deken Hosman ge sproken. Bovendien zal er een cadeau worden aangeboden. Ook na afloop van deze dienst is er nog gelegenheid in de kerk persoonlijk afscheid van deken Hos man te nemen. Onder de avondmis van 6 uur op zater dag 30 december en onder alle missen op mandag 1 januari zal tenslotte deken Hosman een afscheidswoord tot zijn pa- rochinanen richten. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. „Heeft u ook mi- trailleurvuur?" Met deze vraag stapt een jongeman de winkel van de firma Need aan de IJmuidense Rijpstraat binnen, waar vier mensen achter de toonbank handen te kort komen om de jeugd aan rotjes, vuurpijlen, gillende keukenmei den, huilsirenes, Bengaalse stangen, ka nonslagen en ander vuur- en knalwerk te helpen. Men staat op de spitsuren in de rij tot vóór de winkeldeur, want op grond van de gemeentelijke politieverordening mag in Velsen maar gedurende vier dagen voor oudjaar vuurwerk worden verkocht en dan alleen door de winkeliers die tij dig een vergunning hebben aangevraagd. In de winkels moeten grote borden met „verboden te roken" worden opgehangen en men mag in totaal maar vijf kilo gram vuurwerk in voorraad hebben De firma Need verkoopt piano's, reli gieuze artikelen, feestartikelen voor brui loften en partijen en nu gedurende vier hoogtijdagen vuurwerk. Bij een rondblik in de winkel ziet men dan ook de hoogst merkwaardige combinatie van mombak- kessen, voordrachten voor twee personen, borrelwurmen en andere fopartikelen naast de kerststallen met het Kindeke Jezus in de kribbe en daarbij de reclame borden voor gillende keukenmeiden, mi- trailleurvuur, rotjes, enzovoorts met daar bij de blikken trommels vol explosieven. Natuurlijk zijn we juist in deze „piano- handel" vuurwerk gaan kopen, want waar vinden we elders zo'n „wereldje in het klein". De firma Need heeft de indruk, dat er nog meer vuurwerk wordt verkocht dan in voorgaande jaren. Veel vraag is er naar „Japanse matjes", die bij ontsteking ratelend mitrailleurvuur imiteren. Het „grote vuurwerk" wordt alleen verkocht aan personen boven achttien jaar. Voor de jeugd is er een minder ge vaarlijke collectie. Van een klant die voor honderd gul den aan vuurwerk besteedt, kijkt men niet meer op. Er zal op oudejaarsavond in IJmuiden heel wat de lucht ingaan. Maar laten al len die vuurwerk ontsteken wel met de beide benen op de grond blijven staan en beseffen dat men letterlijk en figuurlijk met vuur speelt. Geen ongelukken alstublieft. ADVERTENTIE 13.000 i mi U'iw (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. De personeelsvereniging van Hoogovens „De Gieteling" belegt op zaterdagavond 6 januari eep feestelijke bijeenkomst in het Beverwijkse Kenne- mer Theater. De bekende toneelgroep „De Plankeniers" uit Bussum geeft een uitvoering van „De muizenval", een thril ler van Agatha Christie. Medewerking verleent voorts het Delta Combo. nu over de toonbank om straks knallend, gillend, sissend en vuur- spattend het nieuwe jaar luid in te luiden. ZATERDAG 30 DECEMBER Expres-O-Spul, gymnastiekzaal Radar straat, IJmuiden, 19-21 uur. ZONDAG 31 DECEMBER Doopsgezinde Gemeente. Helmstraat, IJmuiden, 10 uur: Afscheidsdienst ds. P. J. van Schayck, gevolgd door receptie van 11 tot 13 uur. DINSDAG 2 JANUARI Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden, 20-22 u.: nieuwjaarsreceptie burgemeester en me vrouw Bührmann. Kantine Openbare Werken, Velserduin weg, 16.30 u.: Afscheidsbijeenkomst voor de heer D. Oortwoude. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies - voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- sen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15 tot 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot»12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. ZATERDAG 30 DECEMBER Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: schilderen en tekenen o.l.v. de heer J. C. Heeck, door het St. Lucasgilde. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 20 u.: Society Artistique m.m.v. „De Bin- tangs". Lokaal Parmentierstraat, bal Indische vereniging DES. ZONDAG 31 DECEMBER Het Groene Huis, Kruisweg 100, 14-17 u.: Danssociëteit „In Group" voor boven 15 jaar. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK Het is aan de bloe menveiling de afgelopen week heel druk geweest. Men sloot het jaar 1967 daar af met grote aanvoeren, heel veel kopers en vrij hoge prijzen. Woensdag werd een hoogtepunt bereikt met een aanvoer van bijna 200 karren snijbloemen en potplan ten en 245 kopers. Alles kon echter vlot worden weggewerkt. Bij de tulpen waren de grote partijen Apeldoorns goed te verkopen met prijzen rond de 2,50 per bos. Soorten als de Lus tige Witwe, Pink Trophy, Demeter, Ralf, Levant en andere noteerden van 140 tot 200 cent per bos. Narcissen waren ook steeds goed verkoopbaar met noteringen van 75 tot 140 cent per bos. Hiervan was een heel groot aanbod. Hyacinthen gingen bij zeer grote par tijen voor de klok met gunstige prijzen voor de zware bloemen tot 45 cent per stuk. De lichtere kwaliteit was echter goedkoop en bracht van 8 tot 20 cent per stuk op. Blauwe druifjes varieerden van 35 tot 65 cent per bosje. De aanvoer van fresia's is nu groot ge worden. Er kwamen beste partijen gele fresia's, die het tot 145 cent per bosje brachten. De witte fresia kwam tot ruim twee gulden per bosje. Gerbera's waren schaars en duur met prijzen tot ruim 80 cent per stuk. De anjers waren voor de tijd van het jaar niet duur. Er werd van 12 tot 33 crfnt per stuk voor betaald. De rozen waren goed aan de prijs. Irissen, nerine en anthuriumbloemen waren even eens flink aan de prijs. Tevens kwam de BEVERWIJK. De Indische vereni ging DES organiseert zaterdagavond 30 december haar traditionele oudejaarsbal in het stamlokaal aan de Parmentier straat. In tegenstelling tot voorgaande jaren, zal dit geen galabal met receptie wor den, maar een gecostumeerd of eventu eel gemaskerd bal. Er zullen weer vele Indische hapjes verkrijgbaar aijn. eerste mimosa weer aan de veiling. De aanvoer van potplanten was vooral in het midden van de week aan de ruime kant. Hiervan zijn het de azalea's, die een grote plaats gaan innemen. Ontelbare karrevrachten bloemen en planten werden in 1967 onder de veilingklok gereden. De bloemen veiling kan op een goed jaar terug zien. ADVERTENTIE GEBOREN: Marcel G. J., z.v. G. C. Kos en A. H. G. Semee; Marion d.v. J. A. Pe ter en H. Meuldijk; Cornelis P. M., z.v. C. J. de Wildt en A. G. Borst; Eric z.v. J. Kruiswijk en E. van Acker; Detlef z.v. G. N. Arnold en C. van Boxtel; Elisabeth H. d.v. P. A. van Zijll Langhout en M. A. A. Wouters; Marcus H. J. z.v. A. G. Dek ker en C. C. de Jong; Bart P. J. z.v. C. J. J. Sweerman en G. A. M. v. Paridon; Do rothea M. J. en Catharina T. M. d.v. J. J. Reuzenaar en H. Timmerman; José V. z.v. J. F. Albaladejo Andujar en V. P. Yuste Fernandez; Paulus C. P. z.v. A. Honout en A. C. M. v. Hensbergen; Edwin z.v. D. H. Heino en M. H. Scholts; Brigitte M. A. d.v. G. N. Bakker en J. M. C. Vlaar; Patricia J. d.v. F. J. van der Vooren en J. M. Kempff; Ronald K. z.v. R. Ganze- voort en S. A. de Vries; Anita L. W. d.v. W. J. Beentjes en A. M. J. Spoelstra; Mar cel P. J. z.v. G. C. v. Gelderen en D. M. C. Zuidweg; Anja M. d.v. G. Jonker en E. M. Vink; Michiel W. A. z.v. W. M. van der Berg en J. C. A. de Swart. ONDERTROUWD: C. H. Glebbeek en W. M. v. Beerschoten; H. A. Denneman en A. M. van der Laan; H. C. A. van den Bos en H. R. Specht; J. M. van Egmond en C. C. A. Welboren; W. Beerse en M. A. C. Koper. GETROUWD: P. Wijnstra en J. Zuider- veld; L. T. Zijlstra en A. A. IJskes; P. A. C. Smit en R. A. Soeterik; L. J. Verzijlen- berg en G. M. Sinnige; G. G. H. Lagrand en P. E. de Ruyter. OVERLEDEN: H. W. van Wilsem, 80 jaar. (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK. De laatste week van 1967 is voor de groenteveiling niet ongun stig geweest. De aanvoeren waren wel niet zo heel groot, maar de prijzen lagen goed. Voor bepaalde produkten werden zelfs hogere prijzen betaald dan vorige week. De glasprodukten sla en andijvie gin gen grif weg. Sla was in het midden der week zelfs goed aan de prijs en kwam nog tot 35 cent per krop. Andijvie kwam nog royaal boven een gulden per kilo met 1,20 als hoogste kiloprijs. Waspeen was niet duur en kwam niet boven de 40 cent per kilo, hetgeen voor deze tijd van het jaar niet best genoemd kan worden. Prei ging vlot weg en bij een behoorlijk aan bod betaalde men hiervoor 25 tot 55 cent per kilo. Selderijknollen lagen tussen de 6 en 42 cent per stuk. Uien noteerden van 16 tot 27 cent per kilo. In de koolsector was het de boerenkool, die in prijs opliep tot 53 cent per kilo. Rode kool werd zelfs duurder en ging van 7 tot 17 cent per kilo. Voor groene kool werd 12 tot 26 cent per kilo geno teerd. Bij de spruiten sprongen vooral de geschoonde eruit; hiervoor werd tot 153 cent per kilo betaald. De ongeschoonde spruiten lagen rond de 60 cent per kilo. Witlof werd weer duurder bij een matig aanbod en bracht tot 140 cent per kilo op. Breekpeen tenslotte noteerde van 10 tot 17 cent per kilo. De noteringen waren: prei 25-57, groene kool 12-26, rode kool 7-17, boerenkool 35- 53, sla 10-23, andijvie 80-118, waspeen 13- 38, knollen 6-42, spruiten 30-153, breek peen 10-17, uien 16-27, witlof 105-140. (Van onze correspondent) BEVERWIJK. Op Nieuwjaarsdag worden er geen veilingen gehouden. Aan de bloemenveiling wordt de eerste veiling gehouden op dinsdag 2 janari om half twee en vervolgens weer iedere dag. De eerste groenteveiling in 1968 wordt ge houden op woensdag en daarna weer op vrijdag. Wel wordt er op donderdag 4 januari een speciale veiling van schorseneren en winterpeen gehouden.

IJmuider Courant | 1967 | | pagina 5