KARDINAAL ALFRINK WAARSCHUWT: „Beschouw pastoraal concilie niet als een parlement" Beraad in Noordzvijkerhout met gebedsdienst geopend en bondig Mr. Vermeer: „Ontslag werd inderhaast bekokstoofd" Agenda voor Haarlem en de IJmond Dertien pet. moet van A.O.W. leven Voor Amsterdam wordt 1968 een moeilijk jaar Rijdende badkuip Geen dokter voor gewond meisje Italianen kort na overval in arrest Voor 90.000 uit juweliersetalage geroofd Politie legt beslag op 24 kg hasjisch Zaak-Van der Molen in beroep W aarschuwende woorden van Pengel Vannacht wat vorst A DONDERDAG 4 JANUARI 1968 2 E Amsterdamse bejaarden VISSERS Dr. Samkalden: Defensie-opdracht voor Nederlandse fabriek In Heerlen Geschil met Guyana «litis v, Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk (Van onze redacteur geestelijk leven) NOORDWIJKERHOUT .Dit pastoraal concilie kan niet worden gezien als een parlement dat beslis singen neemt die de bisschoppen heb ben uit te voeren", heeft kardinaal B. Alfrink gisteren in Noordwijker- hout heel duidelijk gezegd bij de ope ning van het pastoraal concilie van de Nederlandse rooms-katholieke kerkprovincie. „Ik neem aan", zo zei hy, „dat niemand er behoefte aan heeft de verantwoordelijkheden van de bisschoppen aan hun ambt in de kerk verhonden te ontkennen of te minimaliseren". Wel verklaarde hij dat het beraad een uiterst kostbare informatiebron kan zijn en dat de bisschoppen de bedoeling hebben hun beleid erop af te stemmen. Kardinaal Alfrink tijdens zijn toespraak. AMSTERDAM B. en W. van Amster dam hebben door de Nederlandse Stich ting voor Statistiek een enquête laten in stellen onder ongeveer 3000 van de ruim 109.000 bejaarden in Amsterdam teneinde een inzicht te krijgen in de behoeften op het gebied van de sociale en medische verzorging en de huisvesting van de be jaarden in de hoofdstad. Uit het onderzoek blijkt dat 22 percent van de bejaarden van mening is dat zij zich financieel niet alles kunnen permit teren wat iemand van hun leeftijd nodig heeft. Vooral de bejaarden die minder dan 100 gulden per week ontvangen dit is bij 53 percent van hen het geval zijn deze mening toegedaan. Van de Amster damse bejaarden ontvangt 13 percent uit sluitend AOW, 12 percent krijgt on dersteuning op grond van de Bijstands wet. Bij het stijgen van de leeftijd neemt het percentage bejaarden dat uitsluitend van AOW afhankelijk is en het percenta ge dat bijstand krijgt, toe. Van de be jaarden heeft 29 percent nog nooit van de Gemeentelijke Sociale Dienst gehoord De houding van de bejaarden werd door de enqueteurs als volgt getypeerd: 79 percent is tevreden, 18 percent is be rustend of neerslachtig en 3 percent is ontevreden of opstandig. Als de bejaarde moet kiezen tussen een bejaardentehuis, een bejaardenwoning met aanvullende hulp of inwonen bij kinderen, geeft hij de voorkeur aan een bejaardenwoning met aanvullende hulp (42 percent). Slechts bij 7 percent valt de keuze op inwonen bij kinderen; 30 percent kiest het bejaar dentehuis, en 21 percent heeft over deze vraag geen mening. Van de Amsterdamse bejaarden die alleen wonen kan 20 per cent in geval van plotselinge ziekte of van een ongeluk niet gemakkelijk iemand waarschuwen. Van de bejaarden in Am sterdam oefent 11 percent nog een beroep uit; 5 percent heeft een volledige werk kring. Ongeveer 10.000 bejaarden in Am sterdam zouden graag hulp hebben, maar kunnen er niet over beschikken omdat hun financiën niet toereikend zijn of om- flat deze hulp niet te krijgen is. ADVERTENTIE U WEET WEL Kruisstraat 2, Haarlem 't Is koud buiten, zet een hoed op. \jEnorme keuze. B Ziet onze etalages op de hoek bij de brug „Het is de bedoeling", aldus de kardi naal, „dat zij op deze manier hun beleid uit dit gezamenlijke beraad en overleg doen opbloeien. Anderzijds zal men niet willen vergeten dat de gezamenlijke bis schoppen hun eigen verantwoordelijkheid hebben en vanuit deze verantwoordelijk heid hun beleid hebben te bepalen." Kardinaal Alfrink wees er ook duide lijk op dat het niet de bedoeling is zich tegenover de paus te stellen. Hij zei on dermeer: „op gevaar af van vervelend te worden omdat het reeds zo vaak is ge steld maar voor sommigen schijnt het nog niet voldoende zou ik opnieuw willen uitspreken dat het Nederlandse episcopaat geen enkele behoefte heeft en ook geen bedoeling heeft zich tegen iets in de kerk op te stellen noch tegenover de broeder in het bisschopsambt noch tegenover de paus die wij gelovig aanvaarden als de gene die de Heer over geheel zijn kerk heeft aangesteld". Kardinaal Alfrink benadrukte dat dit beraad in Noordwijkerhout een novum is, maar hij wees erop dat het toch berust op de beslissingen van het Vaticaans con cilie. Hij zei dat de bisschoppen aan heel de gemeenschap van het kerkvolk in zijn verschillende geleidingen en stromingen gelegenheid en mogelijkheid willen geven tot meningsuiting en tot inspraak. Hij zei verder ook nog: „Het is te ver wachten dat we bij alle goede manieren ook fouten zullen maken. We zullen ons moeten realiseren dat de eventuele fouten en mislukkingen met name door de bui tenlandse belangstelling met argusogen zullen worden bezien. Dit moge ons ma nen tot bedachtzaamheid. Van de andere kant hebben de bisschoppen vertrouwen gehad in de geloofsgemeenschap die aan hun zorgen is toevertrouwd. Anders had den ze dit experiment nooit genomen." Het pastoraal concilie werd geopend met een gebedsdienst, waarin ondermeer de gereformeerde hoogleraar prof. dr. C. van der Woude uit Kampen en twee vrou welijke leken een gebed uitspraken. Het Credo werd door de aanwezigen in het latijn gezongen. Vandaag zal de concilie vergadering het rapport over gezagsop- vatting en gezagsbeleving behandelen. AMSTERDAM. Burgemeester dr. I. Samkalden van Amsterdam verwacht dat 1968 voor de hoofdstad een moeilijk jaar, vol van grote onderling samenhangende problemen zal worden. In zijn nieuw jaarsrede gaf hij uiting aan zijn bezorgd heid over het feit, dat de gemeente de lasten van de noodzakelijke voorzienin gen bij de thans bestaande regeling der gemeentelijke financiën onmogelijk al leen kan dragen. „Zij dreigt ons bij onze investeringen te brengen tot stagnatie waar groei ge boden is om niet te verarmen en ons bij het begrotingsbeheer te brengen tot het terugschroeven van bestaande voorzie ningen, onder meer voor onderwijs en gezondheidszorg, naar een niet meer aan vaardbaar minimumpeil. Ze dreigt ons te brengen tot voortdurend hogere uitgaven in de beleidssectoren waar de in mede bewind verrichte uitgaven dwingend om hooggaan met de stijgingen van lonen en prijzen de vanwege het rijk beschikbaar komende middelen regelmatig hogere te korten overlaten", aldus de burgemeester. Volgens hem is er buiten Amster dam terecht op gewezen, dat deze re geling de grote steden onbestuurbaar dreigt te maken. Ook wat de investeringen betreft loopt de hoofdstad, aldus de burgemeester, met het bestaande systeem van centrale fi nanciering klem. DEN HAAG. Stomverbaasd waren twee politie-agenten die tegen midder nacht in Den Haag een badkuip zagen rijden. Het „voertuig" was bemand door twee jeugdige loodgieters, die voor de afgedankte badkuip een nutti ge bestemming meenden te hebben ge vonden. Zij hadden het twee meter lange gevaarte voorzien van wielen, een motor van een bromfiets, een rem en een snelheidsmeter. Daar het voer tuig echter niet aan de wettelijke eisen voldeed het had geen verlichting werd het in beslag genomen. De po litie nam de overtreding niet al te zwaar op en zal het geval, dat een snelheid van 40 kilometer per uur kon halen, waarschijnlijk aan de jongelui teruggeven, echter onder voorwaarde dat zij er niet meer mee op de openba re weg gaan rjjden. Op de foto probeert een fotograaf bij het politiebureau in de badkuip te rjjden. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN. De voorzitter van de Huisartsenvereniging in Vlaardingen stelt een onderzoek in naar de klacht van een vader, dat zijn kind van anderhalf jaar dat door een val gewond was ge raakt, zonder medische hulp is gebleven. De vader was met zijn fiets gevallen, waardoor zijn anderhalfjarig dochtertje dat voorop in een stoeltje zat, een hersen bloeding opliep. De te hulp geroepen huisarts was niet thuis. De arts die de weekenddienst had, adviseerde telefonisch het kind in bed te leggen en het een aspirientje te geven. Toen de toestand van het kind verergerde werd een andere arts gebeld, die hetzelfde advies gaf: met een paar aspirientjes naar bed. Een vierde arts wilde niet komen omdat het gezin niet in zijn wijk woont. Ten einde raad belde de vader de poli tie. Tien minuten later kon het kind met een ziekenauto naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Daar bleek dat het een hersenbloeding had opgelopen. Het meisje is nog steeds buiten bewustzijn. De toe stand is zorgwekkend. De vader heeft de politie proces verbaal laten opmaken van het gebeurde. - (Van onze correspondent) UTRECHT. Gistermiddag hebben twee Italiaanse gastarbeiders het postkan toor in Kothen (Utrecht) overvallen. Een half uur daarna werden zij door de rijks politie gearresteerd. Nadat de Italianen het postkantoor wa ren binnengegaan bedreigde één van hen de 46-jarige kantoorhoudster met een wapen. Zij namen vervolgens een geld kistje weg en renden naar buiten. De vrouw sloeg direct alarm. Een 15-jarige knaap gaf de politie een nauwkeurig sig nalement van de auto van de overval lers alsmede het nummer. De mannen had den ongeveer ƒ200 buit gemaakt. DEN HAAG. Het ministerie van De fensie heeft de nv Hollandse Signaalappa raten Hengelo een ontwikkelingsopdracht gegeven voor een radarsysteem voor mo biel anti-luchtdoelgeschut. Met die op dracht werkt het Nederlandse bedrijf nauw samen met de Zwitserse groep Oerlikon-Contraves. De opdracht dient speciaal om het Nederlandse bedrijf in staat te stellen ervaring op te doen. Er mag niet de conclusie uit getrokken wor den dat de landmacht zal overgaan tot aanschaffing van het in Zwitserland ont wikkelde 35 mm. geschut. HEERLEN. Uit de etalage van een juwelierszaak zijn met edelstenen bezet te sieraden en horloges ter waarde van 90.000 gestolen. De winkelruit was ver brijzeld. Het rondvliegende glas veroor zaakte bovendien nog een schade van naar schatting 10.000 aan sieraden wel ke de dader niet meenam. De diefstal werd 's nachts om halfvier ontdekt door een nachtwaker. Het is de tweede juwelendiefstal in korte tijd in Heerlen. Enkele weken geleden werden sieraden ter waarde van 10.000 gestolen. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amsterdamse centrale recherche heeft 24 kilo hasjisch bij een 20-jarige in de hoofdstad wonende Amerikaan in beslag genomen. Dit is tot nu toe de grootste partij waarop de poli tie in ons land de hand heeft kunnen leggen. De Amerikaan, die een half jaar in ons land woont, had de hasjisch in Pakis tan gekocht. De hoeveelheid vertegen woordigt op de zwarie markt een waarde van 500.000. De man is gearresteerd. Geen strafvervolging. Er zal geen straf vervolging worden ingesteld tegen de bestuurder van een Amsterdamse poli tieauto, die op 31 oktober op het Rokin een meisje aanreed, dat in een zieken huis moest worden opgenomen. Robert Jasper Grootveld en Rob Stolk hadden de officier van Justitie om vervolging van de bestuurder verzocht. Deze treft echter geen schuld volgens de officier van Justitie, die ambtshalve een on derzoek heeft laten instellen. Daaruit was gebleken dat het meisje met een aantal hossende jongelui plotseling de rijbaan overstak. Maastricht: 5 miljoen tekort. Het ont werp van de begroting van Maastricht wijst een tekort aan van 5.301.230,- Tot dekking van dit tekort zullen o.a. de watertarieven en de straatbelasting in Maastricht worden verhoogd. Vrouw onder trein. De 54-jarige mevrouw J. M. van Hamers veld-van Burgsteden uit Hooglanderveen is zeer ernstig ge wond doordat zij bij Hoevelaken door een trein was aangereden. Fraude in Suriname. De advocaat-gene raal in Paramaribo, mr. J. Schampers, is naar Nederland gekomen in verband met een onderzoek tegen een ex-amb tenaar in Surinaamse dienst, die thans in Nederland woont. De ex-ambtenaar zou de leiding hebben gehad bij een reeks oplichtingen en valsheid in ge schrifte, welke gedurende enkele jaren ten nadele van de Surinaamse over heid zijn gepleegd. In Suriname zijn twee arrestaties verricht. (Van onze correspondent) UTRECHT. „Van spanningen tussen burgemeester Van Hall en hoofdcommis saris Van der Molen is nimmer sprake geweest", verklaarde mr. A. Vermeer gisteren tijdens de zitting van de Centrale Raad van Beroep in Ambtenarenzaken. „Wel bestond er bij de burgemeester een grote mate van ongeïnteresseerdheid in de werking van het politieapparaat. De hoofdcommissaris nodigde de heer Van Hall verscheidene keren uit aanwezig te zijn op een stafbespreking. De burge meester verscheen nimmer". Volgens mr. Vermeer vond de heer Van der Molen dat hij van mr. Van Hall wei nig steun kreeg. Dat was ook een van de redenen dat hij reeds in 1961 solliciteerde naar het burgemeestersambt in Vlagt- wedde. Mr. Vermeer was van mening dat het ont slag van de hoofdcommissaris in alle haast op het ministerie van Binnenlandse Zaken is bekokstoofd. De burgemeester werd er pas van -op de hoogte,„gesteld nadat het de heer Van der Molen al in formeel was meegedeeld. Over het gesprek dat de heer Van der Molen enige dagen later met minister Smallenbroek had (het gesprek van de aantekeningen op het sigarendoosje) zei de oud-hoofdcommissaris aan de centrale raad: „De minister zei tegen me dat hij PARAMARIBO. - Premier Pengel van Suriname heeft voor radio en televisie een toespraak gehouden over het grens geschil tussen Suriname en Guyana. Hij zei onder meer, dat geen enkel land dat zichzelf respecteert, de schending van zijn grondgebied als een bagatel kan opvatten. „Hoewel ons geduld nog niet is uitge put, heeft de regering als eerste maat regel tegen de agressieve handelingen van Guyana overwogen om alle privileges van Guyanezen in het Corantijngebied, zoals hout- en visconcessies, in te trek ken. Het zal van Guyana zelf afhangen welke maatregelen de regering verder zal nemen". Premier Pengel dankte voor het aanbod van een groot aantal personen om als vrijwilligers het gebied te verdedigen. „Het is nog niet zover dat de regering van deze hulp gebruik zal maken", zei hij. Stadsschouwburg, vandaag en vrijdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De Vre de", comedie van Aristofanes. Regie: Peter Kleinschmidt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „El- vis, beat en blues" ,a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Dr. No", 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Vier snelle revol vers", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot het donker is", 18 j. Luxor, 14 19 en 21.15 u.: „On(t)roerend goed", a.l. Vrijdag 23.30 u.: „Het meisje van de zolderkamer", 18 j. Minerva, 20 u.: „De kanonnen van Nava- rone", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De on tembare Angélique", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De schaam telozen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jonge Venus" 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van1 de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 januari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 uur. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Sceyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30- 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ger Daniels, Jenny Kramer en Pi eter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cecile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 7 januari. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaers- plein 35), vrijdag, 14.30 u.: „De Sprookjes molen". Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vrijdag, 19.30 u.: „Wie waagt die zingt" m.m.v. Miel Cools, Dick Poons en Astrid de Backer. Hierna: Hootenanny- avond. DONDERDAG 4 JANUARI City, 20 u.: „Striptease-meisje Ariane". VRIJDAG 5 JANUARI City, 20 u.: „Mooi, maar slecht". Stadsschouwburg, 20 uur: „De laatste dagen van Khartoum". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „El dorado". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. „Het Zwanenest", Spaamestraat 1, 20-22 u.: expositie keramiek en schilderijen. VRIJDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „El dorado". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. met me kon doen en laten wat hij wilde". Tevoren had mr. Mijnlief, directeur-gene raal voor openbare Orde en Veiligheid hem gezegd: „De minister wil je kwijt en daar valt door jou niets tegen te doen. Er staat voor jou niets anders open dan akkoord te gaan met een financiële rege ling. Je kunt natuurlijk gaan procederen maar je hebt geen schijn van kans". Mr. J. Droogleever Fortuijn, die de minister vertegenwoordigde, zei dat op de hoofdcommissaris geen pressie is uitge oefend het ontslag te accepteren. Hij be toogde dat het hier om een ontslag ging, waarvan de gronden meer in de situatie dan in de persoon liggen. Hij bracht in herinnering dat mr. Van Hall begin 1966 had gezegd dat het eind van zijn lijden nu in zicht was, omdat de heer Van der Molen enkele maanden later met pensioen zou gaan. Mr. Droog leever vroeg zich af wat de heer Van der Molen nu eigenlijk wilde bereiken. De financiële regeling aanvaardt hij en hij maakt niet de indruk dat hij, wanneer hij in het gelijk zou worden gesteld, als hoofdcommissaris zou willen terugkomen'. Waar het hem om gaat is, dat hij niet kan accepteren dat hoge politiefunctiona rissen met een naar zijn mening Franse slag kunnen worden lontslagen. Wat dat betreft kan hij gerust zijn, er wordt niet met de Franse slag ontslagen, aldus mr. Droogleever. De centrale raad zal op 24 januari uit spraak doen. Het KNMI deelt mee: Een lagedrukgebied van de Noordzee trok via de Duitse Bocht in oostelijke richting. Deze depressie gaf in de nacht van woensdag op donderdag aanleiding tot stormachtige noordwestelijke winden en enige regen- of sneeuwbuien. Deze Storing werd gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, waarin opklaringen voor kwamen. Als gevolg van drukdalingen door een nieuwe oceaanstoring, welke de Britse eilanden heeft bereikt, neemt de wind verder af en draait daarbij naar zuidelijke richtingen. Na een nacht met overwegend lichte vorst en weinig wind neemt de bewolking vrijdag opnieuw toe met kans op regen of sneeuw. In het tem- peratuurverloop overdag komt weinig ver andering. WEERRAPPORTEN -I Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland XJ-m C i u a a 3 S *3 SS ïs Den Helder hagelbui nw 1 0 4 Ypenburg «neeuwbui nw 2 17 Vlissingen sneeuwbui wnw 5 17 Eelde sneeuwbui nnw 1-0 8 De Bilt sneeuwbui nnw 1-0 3 Twente sneeuwbui nw 2 0 5 Eindhoven sneeuwbui nw 2 14 Z.-Limburg geh. bew. wnw 2 16 Helsinki sneeuw n -9 -17 0.4 Stockholm onbewolkt windst. -19 -22 0 Oslo sneeuw no -11 -11 10 Kopenhagen geh. bew. zo -1 -2 0 Aberdeen sneeuwbui wzw 2-7 7 Londen zw. bew. nnw 9 0 0.1 Amsterdam hagelbui nw 0-0 5 Brussel zw. bew. nw 2 14 Luxemburg sneeuw wnw -2 12 Parijs zw. bew. nnw 8 3 0 Bordeaux half bew. w 12 7 4 Grenoble regen windst. 1-15 Nice onbewolkt n 12 2 0 Berlijn zw. bew. zo -0 -5 0 Zürich zw. bew. wzw -1 -2 9 Genève regen z -1-16 Locamo onbewolkt nno 7-7 0 Wenen onbewolkt verand. 0 -17 0 Innsbruck sneeuw w -1-5 1 Belgrado sneeuw wnw -4 0 Athene licht bew. wnw 18 11 2 Rome licht bew. wnw 8-0 0 Barcelona onbewolkt windst. 17 9 0 Madrid onbewolkt windst. 14 0 0 Mallorca licht bew. wnw 15 13 0 Lissabon licht bew. n 14 9 0 Vrijdag 5 januari Zon op 8.48 uur; onder 16.43 uur. Maan op 11.46 uur; onder 23.13 uur. Maanstanden Eerste kwartier 7 Januari 15.23 uur. Volle maan 15 januari 17.11 uur. Laatste kwartier 22 januari 20.38 uur. Nieuwe maan 29 januari 17.29 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 januari Hoog water 6.38 uur en 18.55 uur. Laag water 2.18 uur en 14.39 uur. Vrijdag 5 januari Hoog water 7.21 uur en 19.38 uur. Laag water 2.57 uur en 15.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 18 min. vroeger dan te LJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2