Keur van machines vaktentoonstelling op grote in Lisse UST Centraal antennesyteem in Velsen-Noord :ÏaJa.C4a. jC de ru liter Ontsluiting van het strand O RAIFFEISENBANK Voltooiing rijkswegen VERPAKKING BLOEMBOLLEN STEEDS BELANGRIJKER Alles gericht op arbeidsbesparing Werkgroep voor verpakking bollen opgericht Noteringen van groenteveiling Vishandelaar voor diefstal haring berecht Winkeldiefstallen in Velsen berecht De nieuwe Dessoforto tapijttegel van Desso is makkelijk zelf te leggen. Dessoforto tapijttegel van Provincie verwacht initiatieven van de gemeenten raad en daad in een vertrouwenskwestie Nog geen uitspraak van GS over tweede V eisertunnel Ministerberaad over financiering recreatiegebied Nader beraad over opheffing spoorlijn Santpoort-I Jmuiden 4 SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN DONDERDAG 4 JANUARI 196 8 Electronica En Dessoforto is zelfklevend, houdt op elke vlakke vloer. Is mooi en gezellig. Opneembaar, dus snel te verwisselen. Heel makkelijk schoon te maken, dus ideaal voor uw jonge gezin. Meteen te stofzuigen. Slijtvast. Dessoforto plet niet en kost f 4,95 per tegel (50 x 50 cm) of f 19,80 per m2. Te zien, te bewonderen bij: marktplein galerij 50 ijmuiden (Van onze correspondent BOLLENSTREEK. In de grote hal van Hobaho aan de Gedempte Haven te Lisse is de jaarlijkse mechanisatie-ten- toonstelling in de bloembollensector ge opend door de voorzitter van het Stich tingsbestuur, de heer Anes. Er zijn in deze tentoonstellingswereld enige moeilijkheden ontstaan, waardoor het bestuur vun Lis se in contact is getreden met dat vin de Westfriese Flora. Dit contact is uit- ■tekend geweest. Door die moeilijkheden zijn er toch machines zowel voor de ven, waardoor andere gegadigden, die soms al jaren op de wachtlijst stonden nu een plaatsje kregen. Ondanks alles zijn er toch machines zowel vooröde schuur als het land te zien. Er is meer variatie in de tentoonstelling gekomen. Men kan er terecht tot en met vrijdag 5 januari. De tentoonstelling is dagelijks tot 9 uur geopend. (Van onze correspondent) LISSE. De onderzoekingen naar het beste verpakkingssysteem en het daarbij behorende materiaal is aanleiding ge weest voor een aantal exporteurs om dit probleem gezamenlijk aan te pakken. In plaats van een nieuw verpakkingsmate riaal, waarop men hoopte, is er een sys teem uitgewerkt. In dat systeem passen allerlei materialen. Aangezien vele onder nemers geen tijd of gelegenheid hebben alles zelf te beoordelen, is een werkgroep gevormd, die de geïnteresseerde expor teurs vóór 15 februari hoopt te kunnen adviseren over de aanbiedingen, die nu op de markt zijn. Ook zullen nieuwe ont wikkelingen op verpakkingsgebied door de werkgroep worden bekeken. De groep kan daardoor veel last van de schouders van de exporteurs afnemen. De heer C. Moolenaar is tot voorzit ter gekozen. Hij wordt terzijde gestaan door de heren C. Freriks, A. Kooy, Jack van Zonneveld, George van Zonneveld, De heer F. W. Hering van de Commissie Marktontwikkeling en Verkoopkunde fungeert als secretaris en het Instituut voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek te Delft, dat het verpakkings onderzoek in handen had en er een rap port over heeft uitgegeven, zal technisch adviseur zijn. ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Voor moderne modelijnen, o.a. „AMOURETTE" Voor uw PERMANENT PERMABEL of STYLING, uitgevoerd door zeer vakbekwame kapsters grote sortering haarwerken voorradig. VLECHTEN vanaf 15.— ECHTE HAARSTUKJES vanaf 40. VOLLEDIGE PRUIKEN f 150.— Grote bus LUST-HAARLAK 3.75 Lange Nieuwstraat 471 - IJmuiden Telefoon 1.11.66 De verpakking gaat steeds belangrijker worden in de gehele bloembollensector. Dit geldt voor zowel de enkele bolletjes in het plastic-zakje als voor de „gestor te bollen", die bij duizenden gelijk in kisten worden verpakt voor de afnemende bloemist. Deze is helemaal niet gesteld op een mooie of dure verpakking. De „kleinverpakking" is uitstekend verte genwoordigd op deze show. Opmerkelijk zijn de machines, die dozen van boven en van onderen dichtnieten, maar niet ge bonden zijn aan het formaat van de do zen. Men beweert dat deze machine acht dozen per minuut perfect sluit. Dé nationale papiergroothandel heeft weer heel iets anders. Men heeft de be kende Kersttulpjes, Brilliant Star, in pot jes van 5x5 centimeter gezet en ge broeid. Er is een plastic bodem waarin drie potjes passen. Het geheel in een doos en men verzendt 45 kersttulpjes. Een nieuwtje op dit verpakkingsgebied is trou wens een reuzendoos, gemonteerd op een zogenaamde eenmalig pallet. Er kunnen in een zo'n doos maar liefst 25.000 tul pen. Doordat de pallet uit latten bestaat en er voldoende kieren tussen zitten wer ken de gaten boven in de doos als schoor stenen. De bollen zullen tijdens de ver zending niet in hun eigen vocht verstik ken. De firma Emmerik Wolleswinkel uit Sas- senheim brengt een anti-verstikkingspot voor planten op de markt. In plaats van het gat in de bodem ziet men nu vijf gaten op enkele centimeters van de bo- Een grole variatie in machines maakt de vaktentoonstelling in Lisse tot iets bijzonders. dem in de wand. Geeft men te veel water, dan loopt het er uit door die gaten. Geeft men te weinig, dan zal er uit de grond on der de gaten wat vocht blijven verdampen. De wortels kunnen voldoende lucht krij gen en de planten groeien veel beter. In de afdeling kantoormachines doet een fijne nieuwe electrische telmachine ouderwets aan naast een Japans electro- nisch geval, dat even snel alle rekenkun dige handelingen verricht als de bedienende juffrouw. De heer Cremer uit Noordwij- kerhout demonstreert de bollentellerij met zijn electronische telmachines. Het wordt ieder jaar mooier en gemakkelijker. De machines worden ook wel duurder, maar arbeidskrachten zijn nog duurder, meent de heer Cremer. Hoe men kan verdienen en arbeidskrach ten sparen tOönt de Rijkstuinbóuwinllch- tingen dienst. Een complete sorteerma- chipe met afzuiger van stof en vellen demSnsfreêrf moe meVf êoed 'eh'Yerkee'rd kan werken. Deze stand is gecombineerd met die van het Rijkstuinbouwconsulent- schap voor Bedrijfsuitrusting en Arbeids- methodiek. Een film demonstreert hier vele machines. Er zijn toch nog veel machines te zien. De rupstrekkers komen steeds meer onder de aandacht van de kwekers, vermoede lijk omdat ze gaan wennen aan zulke zwa re apparaten op hun land. In de kleigebie den zal men langzamerhand ook aan het machinale rooien toezijn. De kleinere kwe kers in Noord en Zuid kunnen nu een hogedrukspuit kopen, die vijf bedden bol len tegelijk kan bespuiten. Men kan het machinetje duwen of trekken. Het is een jongere maar grotere broer van het be roemde spuitfietsje. YELSEN. In samenwerking met dersignalen te meten. Een verzoek daar- Hoogovens heeft het P.E.N. in Velsen- noord een centraal antennesysteem ont worpen en besteld, dat op een hoogte van 45 m. zal worden aangebracht ten einde de radio- en televisieontvangst te verbeteren bij de omwonenden van het P.E.N., die ten noorden van de centrale wonen. Uit een onderzoek, dat is ingesteld naar de hinder bij de ontvangst van radio- en televisieuitzendingen in de directe om geving van- de P.E.N.-centrale en op gro ter afstand daarvan was namelijk geble ken dat de ontvangst onmiddellijk ten noorden van de centrale onvoldoende moest worden geacht. Dit onderzoek, voortvloeiende uit de besprekingen in de contactgroep van vertegenwoordigers van de burgerij, het gemeentebestuur van Velsen en het P.E.N., werd ingesteld door de radio-controledienst van de PTT. Afhankelijk van de weersomstandighe den zal het centraal antennesysteem ver moedelijk in februari worden aange bracht. Het zal worden gericht op de zender Wieringen, omdat op de hoogte van 45 m. de ontvangst van deze zen der belangrijk beter bleek te zijn dan de ontvangst van de zender Lopik. De door de P.T.T. gehouden controle metingen in een tiental woningen, ver spreid over geheel Velsen-Noord, hebben uitgewezen dat de t.v.-ontvangst redelijk was te noemen, zodat er voor de P.T.T. geen aanleiding was hiervoor bijzpndere maatregelen te adviseren. Wel meent P.T.T. dat het bij matige ontvangst van de zender Lopik ten zeerste aanbeveling verdient te doen onderzoeken of ook het richten van de huisantennes op de zen der Wieringen betere resultaten oplevert. P.T.T. heeft zich bereid verklaard bij zeer onvoldoende ontvangst van t.v.-uit- zendingen ter plaatse de sterkte der zen- BEVERWIJK, 3 januari Prei 45-77, groenekool 12-29, boerenkool 25-45, rode kool 7-16. sla 10-28, andijvie 85-126, was- peen 13-48, knollen 4-36, spruiten 35-125, breekpeen 15-20, uien 14-28, witlof 55-85. toe kan in een dergelijk geval worden ge richt aan de Radio-controledienst der P.T.T. Kortenaerkade 12, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Tot 150 boete heeft de Haarlemse politierechter een 36-jarige vis handelaar uit Velsen veroordeeld. De man werd ervan verdacht drie kisten haring met een waarde van 75 te hebben ge stolen. De officier van Justitie had 250 boete geëist. De Velsenaar had op 25 oktober op de vismarkt in Velsen aan de schoonzoon van een bedrijfsleider van een visbedrijf gevraagd of er nog vis te koop was. De schoonzoon had toen op drie kisten ha ring gewezen, welke op een laadperron stonden. De handelaar goot de inhoud toen over in een eigen bak. Dertig meter verderop was echter de eigenaar van de haring bezig met vis over te laden. Hij maakte er werk van. Tegen over de politie verklaarde de schoonzoon dat „het een geintje, 'n misplaatste grap" van hem was geweest, dat hij de Velse naar op de vis had gewezen. De verdachte had later eerst verklaard dat hij de vis van een halspuiter had ge kocht en naderhand van de schoonzoon. De raadsman pleitte voor vrijspraak. Volgens hem was wederrechtelijke toe- eigening niet te bewijzen. „Mijn cliënt had de kisten bij daglicht meegenomen. Even verderop waren vijf mannen aan het werk, die konden zien wat er gebeurde. De kisten waren niet gemerkt. Derhalve kon de vishandelaar niet zien dat ze niet van de schoonzoon waren. Hij had bovendien te voren om te koop aangeboden vis gevraagd", aldus de raadsman. „De schoonzoon had kunnen zien dat de vishandelaar de haring mee nam". De handelaar was nog nooit eerder voor vermogensdelicten veroordeeld. Hij bleef tot het laatst toe ontkennen de vis te heb ben gestolen. Een 41-jarige kraandrijver uit Velsen is door de Haarlemse politierechter conform de eis van de officier van Justitie ver oordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en 200 boete. De man had ondermeer in IJmuiden een groot aantal winkeldiefstallen gepleegd. Bij hem thuis was door de politie, zoals de officier zei, een magazijn vol arti kelen aangetroffen. ADVERTENTIE ff intermeubel (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Gedurende het zomer seizoen blijkt telkens weer dat de moge lijkheden om door gebruik te maken van openbare vervoersmiddelen het strand langs de Noordzeekust te bereiken onvol doende zijn. Met als gevolg lange wacht tijden en stimulering van het gebruik van eigen vervoer, waardoor op vele plaatsen chaotische verkeerstoestanden en par keerproblemen ontstaan. Naar aanleiding van de provinciale be groting voor 1968 is door provinciale sta ten aan het dagelijks bestuur van de pro vincie de vraag gesteld, of Gedeputeerde Staten het op de weg van het provinciaal bestuur vinc-n liggen om initiatieven te ontwikkelen die in deze situatie op zo kort mogelijke termijn verbetering kun nen brengen. Gedeputeerde Staten hebben in ant woord op deze vraag het volgende mee gedeeld: „Het openbaar vervoer naar het strand langs de Noordzeekust in deze provincie bestaat in hoofdzaak uit busverkeer, waarbij gebruik moet worden gemaakt ADVERTENTIE want verzekeren is een vertrouwenskwestie, onze bank helpt u met uw verzekeringsproblemen, wij gaan voor u na wat in uw geval belangrijk envoordelig is. want uw belangen staan bij ons voorop! onze bank zal u graag van advies dienen! Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk IJmuiden Driehuis Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Wijkerstraatweg 204 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehii'zerkerkweg 89 van de wegen, welke voor het openbaar rijverkeer openstaan; daarnaast is rail verkeer mogelijk naar Zandvoort IJmuiden. Verkeerscongesties -op de toevofrwegèn naar het strand zijn bij het massale re- creatieverkeer, dat daar op -tof>dhgen in de zomermaanden voorkomt, naar het oordeel van Gedeputeerde Staten wel haast onvermijdelijk. Door die wegen te handhaven op een der wegenplannen (in gevolge de Wet Uitkering Wegen) zal verbetering ervan overeenkomstig re delijkerwijze te stellen eisen zoveel mogelijk worden bevorderd. Het treffen van parkeervoorzieningen, die nodig zijn om de situatie op daarvoor in aanmerking komende plaatsen te ver beteren, kunnen naar het oordeel van Ge deputeerde Staten in het algemeen ge acht worden te behoren tot de taak van de desbetreffende gemeenten; ook ver schillende toevoerwegen zijn bij die ge meenten in beheer. Het zijn dan ook de gemeentebesturen, die in de eerste plaats in deze de nodige initiatieven dienen te ontwikkelen, eventueel ook ter realisering van denkbeelden voor de strandontslui- ting, welke thans bij de provinciale pla nologische dienst in studie zijn. Het belang van een vlotte afwikkeling van het recreatieverkeer naar het strand wordt mede in het belang van het open baar vervoer door Gedeputeerde Sta ten terdege onderkend. In verscheidene gevallen heeft de provincie dan ook finan ciële medewerking verleend aan het tot stand brengen van voorzieningen in 't be lang van het recreatieverkeer. Gedepu teerde Staten zullen ook in de komende tijd initiatieven voor zover mogelijk steu nen en coördihatie van de werkzaamhe den van de betrokken overheidsinstanties naar vermogen bevorderen". (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Naar aanleiding van de begroting voor 1968 van de provincie Noord-Holland heeft een der statenleden aan het college van Gedeputeerde Staten gevraagd of naar de zienswijze van dit college aan een tweede tunnel bij Velsen dan wel aan een tunnel bij Buitenhuizen voorrang zou moeten worden gegeven. Gedeputeerde Staten hebben geant woord, dat zij kennis namen van de con clusie, waartoe het door professor ir. J. Volmuller in opdracht van de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen ingestel de verkeersonderzoek in de IJmond met betrekking tot de bouw van een tweede tunnel bij Velsen heeft geleid. Het college voegde hieraan toe: „Het betreffende rapport is ter bestudering in handen ge steld van de provinciale waterstaat en van de provinciale planologische dienst. In afwachting van de door de hoofden van die diensten uit te brengen adviezen menen Gedeputeerde Staten zich voors hands te moeten onthouden van een oor deelsvorming omtrent de volgorde waar in de bouw van een tweede tunnel bij Velsen en die van de in Rijksweg nr. 16 ontworpen tunnel bij Buitenhuizen bij voorkeur dienen te geschieden." (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Ter voorbereiding van een gemeenschappelijke regeling voor het re creatiegebied Spaarnwoude is een com missie in het leven geroepen. Gedeputeerde Staten en de colleges van burgemeester en wethouders van de ge meenten Amsterdam, Haarlem, Velsen, Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Haarlemmermeer hebben elk uit hun midden een lid aangewezen om zitting te nemen in deze commissie. In de commissie hebben voorts zitting vertegenwoordigers van de ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk en van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening. Met betrekking tot de met de terhand- neming van dit project rijzende financiële problemen hebben Gedeputeerde Staten in april 1967 verzocht om een onderhoud met de ministers van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Binnenlandse Zaken, Financiën en Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Dit onderhoud heeft nog niet plaatsgevonden. Naar Ge deputeerde Staten hebben vernomen schijnt het uitstel van dit Onderhoud sa men te hangen met de omstandigheid, dat het interdepartementale beraad over het financieringsvraagstuk nog niet ten einde is. Met de realisering van het recreatie gebied Spaarnwoude zijn enorme bedra gen gemoeid. Volgens een zeer globale schatting zullen de kosten van grondaan koop en inrichting in totaal circa drie honderd miljoen gulden bedragen. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Aangekondigd is de op heffing van de spoorwegverbinding tussen Alkmaar en Hoorn en tussen Santpoort- Noord en IJmuiden. De Staatssecretaris van Verkeer en Wa terstaat heeft inmiddels aan het provin ciale bestuur van Noord-Holland meege deeld, dat omtrent alternatieve vervoers voorzieningen bij een eventueel staken van de reizigersdiensten op de lijnen tus sen Heerhugowaard-Hoorn en Santpoort- Noord en IJmuiden op departementaal niveau overleg gaande, is en dat na af sluiting van dit overleg nader beraad met het college van Gedeputeerde Staten zal plaatshebben. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Blijkens de memorie van toelichting op de begroting voor 1968 van het Rijkswegenfonds zal de verbe- l tering of de aanleg van de volgende rijks wegen vermoedelijk in de hierna vermel de jaren zijn voltooid: de verbetering van weg nr. 1 (Amsterdam-Hoevelaken) in 19(1; de aanleg van weg nr. 4 (nieuwe invalsweg naar Amsterdam) in 1970; de I verbetering van weg nr. 5 (gedeelte Haarlem-Halfweg) in 1969; de aanleg van weg nr. 6 (Velsen-Schipholweg) in 1972 1 en de verbetering van weg nr. 9 (Afsluit dijk-Leeuwarden) in 1977.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4