Commissie geïnstalleerd voor cultureel centrum/sporthal Verenigingsnieuws uit de IJmond 200 km- beurt Nieuwe maatregelen tegen hinder van PEN-centrale in Velsen-Noord Binnen vijf jaar met werk bij Wijkertoren gereed ijdt veilig met melk IN DE VISHAL EN OP ZEE Avontuurlijke reis van de „Oostzee" Kort IJmondnieuws Eerste jubilaris van het jaar bij Hoogovens Aanrijdingen liepen vrij goed af De „Maaskerk" van de V.N.S Velsenaar tot acht weken veroordeeld voor diefstal Zondags zwemmen in Yelserbad De Plankeniers" en KZOS spelen „Bakersprookje'! G.S. protesteren opnieuw bij minister De Block 1 LANGS SLUIZEN EN HAVENS "Tm. DONDERDAG 4 JANUARI 1968 5 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft woensdagavond in het Stadskantoor officieel de commissie geïnstalleerd, die de stichting van een cultureel centrum en sporthal voorbereidt. De opdracht voor de 17 leden van deze commissie valt in drie fasen uiteen. In de eerste plaats moet een programma van wensen worden opgesteld en advies worden uitgebracht inzake de keuze van een architect. Daarna zullen de leden zich bezig moeten houden met een schetsplan en tenslotte met het definitieve plan. Fataal J elsen-1Jmuiden Beverwijk Heemskerk Bedenkelijk (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn er zich van bewust, dat de aanwezigheid van de P.E.N.-centrale in Velsen-Noord tot hinder, in welke vorm ook, kan leiden en daarbij zekere spanningen onder de bevolking kan op roepen. Zij zijn evenzeer van mening dat alles in het werk wordt gesteld om die hinder, voor zover technisch mogelijk, tot redelijke proporties terug te dringen. De werkzaamheden daarvoor, respectievelijk de te nemen maatregelen, zijn nog niet beëindigd. Dit delen Gedeputeerde Staten mee in de memorie van vragen en antwoorden betreffende de provinciale begroting voor 1968, waarin zij het volgende overzicht geven van de maatregelen die zijn of zullen worden getroffen ter vermindering van de geluidshinder en andere hinder die de bewoners van Velsen-Noord van de P.E.N.-centrale ondervinden. Geluid T elevisie Stof en roet Arie van der Veer Boringen op Texel Naar de mening- van de heer Bruins ma moet het uiteindelijke plan ook uit gewerkte investerings- en exploitatiebe grotingen omvatten. Alle drie fasen moe ten aan de gemeenteraad ter goedkeuring worden voorgelegd. De commissie moet voorts rekening houden met de wensen van de raad. dat het gebouwencomplex binnen een termijn van 5 jaar gereali seerd dient te worden in de onmiddellijke omgeving van de Wijker toren. De leden werd gesuggereerd een twee tal werkgroepen te vormen, die respec tievelijk het cultureel centrum en de sporthal nader zullen bestuderen. De com missie zal zich onder andere moeten gaan orienteren door het brengen van werkbezoeken aan gelijksoortige projec ten elders in het land en het verzamelen van literatuur. Om aan het werk te kun nen gaan stelde de raad reeds een kre diet van 5.000 beschikbaar. In zijn rede zei de burgemeester dat Kennemer Theater noch KSA-gebouw op dit moment op redelijke wijze in de be hoeften voorzien. In de eerste plaats zijn de omvang en de aard van de plaatselijke DONDERDAG 4 JANUARI Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Santpoort-Zuid, filiaal Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: 19 tot 21.15 uur. VRIJDAG 5 JANUARI Patronaatsgebouw, Zeeweg, IJmuiden- Oost, 20 u.: zanguitvoering door drie koren. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.15 uur; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 u.; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DONDERDAG 4 JANUARI Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 16.30 u.: ballet voor meisjes van 7-15 jaar, o.l.v. mevr. Hes; 19-20 u.: radiotechniek v. jongens van 12-16 jaar; 19.30-22 u.: bloem schikken o.l.v. de heer P. Stein; 20-22 u.: Doe-het-zelf-cursus voor heren o.l.v. de heer Verschoor. Gebouw „wykerbaan": 20-22 u.: nieuw jaarsreceptie N.V.V.-Bestuurdersbond. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 19 uur: volksdansen, beginnersgroep v. boven 14 j.; 19.30-21.30 u.: cursus houtbewerking. Kweekschool Baanstraat: 10.30 u.,: Stu diedag Studentenraad. Creatief Centrum. Hoflanderweg 104, 20 u.: tekenen o.l.v. de heer Henk Beekman door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 14 uur: hoedjes maken; 19.30 u.: gast en gastvrouw, door de St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Bever wijk-Heemskerk: alle leeszalen zijn ge sloten. VRIJDAG 5 JANUARI Vrijetijdscentrum „De Slof", Kruisweg 99, 19.30 u.: pottenbakken (15-18 jaar) o.l.v. mevr. A. M. Teensma, door Het Groene Huis. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 20-23.30 u.: discotheque v. meisjes boven 17 jaar en jongens boven 18 jaar. Buurthuis „De Lichtboei", Maasstraat 5, 19-20 u.cursus huidverzorging en make up voor meisjes van 12-17 jaar; 19-20 u.: pottenbakken voor 12-17-jarigen (begin nerscursus) en 20-21.30 ui: pottenbakken voor dames en heren (gevorderden); 20-22 u.: tafeltennis voor heren boven 17 jaar en ouder, o.l.v. de heer M. Visser. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Verenigde Openbare Bibliotheek Be verwijk-Heemskerk, Beverwijk, Hendrik Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 u. en 19- 21 u., jeugd: 15.30-17.30 en 19-21 u.; Arends- weg 61, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: '15.30-17.30 u.; Oosterwijk, Amstelstraat 44, volw.: 19-21 u., jeugd: 15.30-17.30 u.; Mee- restein, Parmentierstraat 2, volw.: 15-17.30 en 19-21 u., jeugd: 15-17.30 u.; Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4a, volw.: 19-21 u.; Heemskerk, Kerkweg 45, volw.: 19-21 u.; Ruysdaelstraat la, jeugd: 15.30-17.30 uur. bevolking veranderd. Voorts is men lang zamerhand andere en hogere eisen gaan stellen. Niet alleen wat betreft de inrich ting ,van de zaal, maar ook ten aanzien van de gehele entourage en de ontmoe tingsgelegenheid. Naar tegenwoordig in zicht is er 'n aan redelijke eisen voldoende zaal voor meer dan 300 personen niet meer beschikbaar. Die situatie dreigt fa taal te worden voor het gehele culturele klimaat in Beverwijk. Naar de mening van het gemeentebestuur en de raad heeft Beverwijk behoefte aan een cultureel cen trum waarin zowel concerten van beroeps orkesten alsmede toneelvoorstellingen van beroepsgezelschappen kunnen plaatsvin den. Daarnaast dient dit cultureel gebouw 'zodanig multifunctioneel ingericht te zijn, dat het mede gebruikt kan worden voor andere culturele bijeenkomsten. Als voorbeelden noemde de heer Bruinsma amateurtoneel, -muziek,- zang, -operette, jeugdtoneel en schoolconcerten. Maar er zal ook ruimte moeten zijn voor meer commercieel gunstige doelein den als feestavonden, shows, congres sen, vergaderingen, recepties, dansavon den enzovoort. De combinatie cultureel centrum/sporthal werd gekozen omdat dit een besparing op de kosten zal opleve ren (restauratie, toiletten e.d.). Namens de commissie antwoordde wet houder A. J. Hermes in zijn kwaliteit van ADVERTENTIE Niet voor de auto, maar voor de rijder. Gebruikt materiaal: melk. Want wie 1 glas melk op de 200 kilometer neemt, tankt het beste wat er is voor een scherpe blik en een snel reaktievermogen. Mee eens Vraag dan hel gratis embleem aan het N.Z.B., Postbus 4530, Rijswijk Z-H VRIJDAG 5 JANUARI Morgensterkerk, 20 u.: Schaakclub celsior II tegen Kijk Uit. Ex- (Van een medewerker) IJMUIDEN Woensdag werden in IJmuiden in totaal 3300 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren: 250 wijting, 940 kabeljauw en gul, 40 schol, 45 schar, 15 bot, 1940 haring en 70 diversen. Prijzen, per 50 kilogram, in guldens: kl. schol 2 65-50, schar 60-46, bot 17-8, verse haring 35,20-26. wijting 50-38, gr. gul 57-51, middel gul 50-45, kl. gul 47-43. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 348-240. Besommingen, in guldens: KW 85 19.900, KW 210 3.590, KW 109 en KW 177 3.530, IJM 4 2.110. Achttien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 900 kis ten vis, 10.500 kilogram tong en 300 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren 50 kisten ijting, 320 gul, 330 schol 5 tarbot en 35 varia. Prijzen per kilogram in guldens: tarbot 9-8.60, grote tong 3.40-5.21, grootmiddel tong 5.78-5.46, kleinmiddel tong 7.76-7.10, tong een 8.44-7.57, tong twee 7.25-6.07. Per 125 kilogram grote kabeljauw 220- 198. Per tien stuks: grote kabeljauw 162- 128, middel kabeljauw 80-35. Per 50 kilogram: haring 41, kabeljauw een 71-59, kabeljauw twee 57-52, kabel jauw drie 53-41, gestripte wijting 55-49, dichte wijting 52-44, lever 22-20, kuit 44- 41, grote en middel schol 55-45, kleinmid del en schol een 65-52, schol twee 78-62, schol drie 64-52, bot 18-11, schar 65-52, tarbot 188. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit 180 kisten wijting, 350 gul en kabeljauw, 400 schol en 11.000 kilogram tong. voorzitter. Hij stelde dat de leden een ernstige taak op zich hebben genomen. De commissie is echter van de grote nood van beide voorzieningen doordron gen. De heer Hermes erkende eveneens dat het cultureel leven in Beverwijk, zo wel geestelijk als lichamelijk in een be denkelijk stadium is gekomen. Met het oog op de toekomst gericht, meer vrije tijd door verdere mechanisering, zegde hij alle medewerking toe. De samenstelling van de commissie is als volgt. De wethouders A. J. Hermes en F. R. W. Kaebisch, respectievelijk van culturele zaken en sportzaken treden op als voorzitters, terwijl de heer G. van Moorsel de functie van secretaris ver vult. De leden zijn: pater J. den Ouden, drs. A. J. Eiff, drs. A. C. M. de Kok, ir. J. Nieuwenweg, Th. W. Reyn- ders, W. M. Zand Velsen-noord), ir. W. van Someren (Santpoort), J. de Roos, J. H. Willemse, ir. W. B. Rueb (Velsen- Noord), drs. A. M. van Steen (Heems kerk), W. J. Schipper en de dames C .C. H. Ebbinge Wubben-De Graaf en F. H. A. Smit-Blom. Dr. J. H. van der Veen overhandigt de heer Ooms (links) het gouden polshorloge. Teneinde hierbij de gewenste inspraak te verzekeren hebben Gedeputeerde Sta ten, na overleg met het gemeentebestuur van Velsen, bevorderd dat vertegenwoor digers van de burgerij een contactgroep ad hoc met de directie van het provin ciaal elektriciteitsbedrijf hebben gevormd. Deze contactgroep neemt kennis van de maatregelen, die worden getroffen en overlegt eveneens omtrent verdere stap pen, die als nodig of gewenst worden gevoeld. Hoewel nog niet voor alle problemen een oplbssirig kon wórden gevonden en daaraan ook thans nog wordt voortge- werkt, kan toch reeds op positieve resul taten worden gewezen. Op het gebied van de geluidshinder zijn een reeks van maatregelen getrof fen, waardoor verlaging van de geluids sterkte is bereikt. Zij bestaan onder meer uit het plaatsen van geluiddempers, ge luidweringen rondom motoren en isole ringen van luchtkanalen. TNO-Delft heeft een groot aantal metingen verricht op grond waarvan een en ander tot stand is gebracht. Ondertussen worden de geluidsmetin gen voortgezet en zijn verdere maatre gelen in behandeling. Voorts hebben Gedeputeerde Staten hun goedkeuring gehecht aan het plaat sen van een centraal antenne-systeem op centrale Velsen-2 omdat de bewoners van de Wenckebachstraat hinder ondervinden bij hun televisie-ontvangst door de af schermende werking van de centrale-ge bouwen. De opdracht hiervoor is uitge gaan en verwacht mag worden dat deze hinder op afzienbare termijn tot het verleden zal behoren. Dit onderdeel der maatregelen is in overleg met de PTT tot stand gekomen en geschiedt, ook in fi nancieel opzicht, in samenwerking met de KNHS. Het probleem van de neerslag van stof en roet wordt eveneens ernstig bestu deerd. Roetuitworp kan niet altijd wor den vermeden doch deze overlast treedt vooral op bij het opstoken van koude installaties in perioden van windstil weer. Er wordt naar gestreefd voor zover technisch mogelijk dit euvel in de hand te houden. Zoals bekend mag wor den verondersteld, wordt tegenwoordig met zwavelarme olie gestookt, waarmee de provincie reeds een kostbare bijdrage DAR ES SALAAM (Tanzania) De Nederlandse zeesleepboot „Oostzee" is hier aangekomen na een avontuurlijke reis van drie maanden van Curagao met een baggermolen en twee bakken op sleeptouw. De sleep was 50 dagen na het vertrek in Kaapstad aangekomen met nog maar voor twee dagen brandstof aan boord. Vervolgens brak voor de Afri kaanse kust in een zware zee de sleep kabel, waardoor de baggermolen, waarop drie man aanwezig waren, afdreef. Het zoeken ernaar duurde twee dagen. De „Oostzee" van L. Smith en Co. zal soedig verder varen naar Mombasa in Kenya, waar de 17 bemanningsleden wor den afgelost. De baggermolen en de beide bakken zullen worden gebruikt voor de uitdie ping van de haven van Dar es Salaam. Het werk geschiedt door de Nederlandse firma „Overseas Constructions". Er is drie miljoen pond mee gemoeid. aan beperking van de luchtvervuiling levert. Omtrent de stofhinder kan worden me degedeeld dat enige tijd geleden zoge noemde Luikse bollen en een regenmeter op het centrale-terrein zijn geplaatst ten einde in het bijzonder de herkomst van het stof vast te stellen. Voor dit onder deel is de medewerking van de N.V. KEMA-Arnhem ingeroepen. Dit onder zoek is nog in volle gang. Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bühripann, houdt op maandag 8 januari geen spreekuur. De wethouder voor openbare werken, de heer C. Ockeloen, houdt op woensdag 10 januari geen spreekuur. P.v.d.A. De afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid zal vrijdag avond, 5 januari in het gemeentelijk ver gaderlokaal aan de Smidt van Gelder- straat een jaarwisselingsbijeenkomst hou den. In deze bijeenkomst zal het Tweede Kamerlid voor de P.v.d.A. de heer J. J. Voogd uit Haarlem een inleiding houden over het laatst gehouden partijcongres en de genomen besluiten en discussies ter bespreking stellen. IJMUIDEN. De heer A. C. B. Ooms uit Haarlem is woensdagmiddag als eer ste jubilaris bij Hoogovens IJmuiden van het jaar gehuldigd. Nadat de heer Ooms 34 jaar werkzaam was geweest bij Koninklijke Beynes n.v. in Beverwijk, trad hij zeven jaar geleden na de overname door Hoogovens, bij laatstgenoemde n.v. in dienst. Hij is nu chef van de keuringsadministratie voor de kaliberwalserijen. De jubilaris werd in waarderende be woordingen toegesproken door dr. J. H. van der Veen, die hem het ere-insigne de zeester met briljant opspelde, waar na de heer Ooms het gouden polshorloge en de oorkonde in ontvangst nam. Vele cadeaus werden met vriendelijke woorden aangeboden en de jubilaris dankte allen voor al deze blijken van waardering. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Op het moment, dat de rode waarschuwingslichten van de spoor wegovergang aan de Julianakade reeds brandden, reed een 12-jarige jongen, woonachtig in IJmuiden-West nog snel met zijn fiets over de overweg. Zijn haast was dermate groot, dat hij een na derende personenauto bestuurd door een 40-jarige ambtenaar, in Amsterdam woon achtig, niet opmerkte en ertegen op reed. De jongen kneusde zijn linkeronderbeen. Hij is ter plaatse door de Ongevallen- dienst behandeld en kon daarna naar zijn ouderlijke woning gaan. Op de hoek van de Stationsweg en de Minister Van Houtenlaan verleende een 73-jarige bromfietser geen voorrang aan een naderende personenauto, eveneens bestuurd door een Amsterdammer. De man kwam ten val en klaagde over pijn in het linkerbovenbeen. In het Antonius- ziekenhuis, waarheen hij door de Onge- vallendienst werd gebracht, stelde men vast, dat hij dit deel van zijn been had gekneusd. De man, een inwoner van IJmuiden, kon daarna naar zijn woning terugkeren. IN HET JAAR 1929 verkreeg de Veree- nigde Nederlandsche Scheepvaartmaat schappij te 's Gravenhage twee stoom- vracht-passagiersschepen die waren be steld in Stettin bij de Schiffswerft Nüscke Co. A. G. Op 27 juli 1928 had de tewaterlating plaats van het eer ste schip, dat de naam Amstelkerk kreeg, en op 30 augustus 1928 liep het tweede schip van stapel, als Maaskerk. Het schip voer in de Holland West-Afri- ka Lijn, een gemeenschappeijke dienst va de Vereemigde Stoomboot Maarschappij. Na op 26 mei 1929 te zijn overgedragen werd de Maaskerk op 1 juni 1929 in dienst gesteld. De Maaskerk was een stoomschip van 4452 broto reg. ton en 5771 ton draag vermogen. De lengte tussen de loodlijnen 112 m, de breedte 16,23 m, de holte 6,71 m en de diepgang 7,04 meter. Vier olie- gestookte ketels leverde de stoom voor de turbines, die vervaardigd waren door Escher, Wijss Co.; vermogen 300 pk. voor een vaart van 12 en een halve knoop. Er was aan boord accommodatie voor 60 passagiers. De Amstelkerk en de Maaskerk heb ben tot 1953 voor de Vereenigde Neder landsche Scheepvaartmaatschappij dienst gedaan. In dat jaar werden zij van Ne derlandse koopvaardijvloot afgevoerd we gens verkoop voor de sloop. De naam Amstelkerk keerde tot nu toe niet terug bij de V.N.S. De tweede Maaskerk werd in 1955 aan de vloot toegevoegd en wel aan een serie van vijf Victorschepen, die in 1947 af komstig uit de Verenigde Staten van Amerika, eigendom van de V.N.S. waren geworden. Deze schepen kregen elk een naam die begint met een een M: Marie- kerk, Meerkerk, Meliskerk, Molenkerk en Muiderkerk. Er kwamen nog twee Vic- troy's bij, de Gaasterkerk en de Groote- kerk. In 1955 kwam er nog een „nakomertje" de Maaskerk. Dit schip was in 1945 afge leverd als Kings Point Victoru en werd in 1947 onder Deense vlag gebracht na verkoop aan de A/S Det Ostasiatiske Kompagnie in Kopenhagen, die het de naam Trangebar gaf. Deze „Victory" meet 7707 bruto reg. ton en heeft een draagvermogen van 10.640 ton bij 'n leng te over alles van 138,76 m, breedte van 1894 m., holte van 10,51 m., en een diep gang van 8,71 meter. De turbines, ver mogen 6000 pk, geven het schip een vaart van 15 knoop. De tweede Maaskerk van de V.N.S. werd in 1966 verkocht en kwam onder de vlag van Liberia onder de naam Madon na. Het schip is het eigendom van de West Coast Shipping in Monrovia. De andere Victory's van de „M"-serie werden eveneens van de Nederlandse koopvaardijvloot afgevoerd. De Marie- kerk heet nu Kavo Longos, de Meerkerk is Keelung Victoru geworden, de Melis- kerk draagt de naam Persian Cantyses II, de Molenkerk werd verdoopt in Har riet Victory en de Muiderkerk is de hui dige Angelia. De Vereenigde Nederlandsche Scheep vaartmaatschappij heeft nu nog twee tur bineschepen van het Victory type in de vaart, de Gaasterkerk en de Grootekerk, die van 1964 af onder deze naam in de vaart zijn. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een 26-jarige machinist uit Velsen moest terecht staan wegens het feit dat hij uit een huis aan de Wagenweg in Haarlem diverse keren geld had gesto len. Hij had zich in totaal 1100 toege- eigend. De politierechter veroordeelde hem hiervoor tot acht weken gevangenis straf, waarvan de helft voorwaardelijk met aftrek van voorarrest. De officier van Justitie had acht weken, waarvan twee weken voorwaardelijk met aftrek ge- eist. De machinist had vroeger in het huis gewoond. Toen hij weg ging zou hij we gens aangebrachte verbouwingen 3500 van zijn huurder krijgen. Deze ging later niet verder dan 2500. De machinist be sloot toen zich het resterende bedrag toe te eigenen. Hij wist waar zijn vroegere verhuurder geld bewaarde. Hij liet vier valse sleutels maken. „Alle deuren stonden toen voor u open", aldus de politierechter. Zijn aanwezigheid viel in het huis niet op, omdat er spullen van hem ston den welke hij nog moest ophalen. De verdachte had van het gestolen geld slechts 50 opgemaakt. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Met ingang van zondag 7 januari zal de gemeentelijke overdekte zweminrichting „Velserbad" aan het Brinioplein ook op zondagmiddag voor het publiek geopend zijn. Men kan voortaan op zondag vrij zwem men op de volgende uren: 's morgens van halfelf tot twaalf uur, 's middags van kwart over één tot kwart voor drie en van drie uur tot halfvijf. Een uitzon dering wordt gemaakt voor de laatste zondag van de maand. Dan is 's mid dags het zwembad ter beschikking van de zwemverenigingen en is vrij zwem men slechts mogelijk tussen halfelf en twaalf uur 's morgens. Er wordt een wijziging gebracht in enige tijden dat op werkdagen vrij kan worden gezwommen. Het Velserbad zal hiervoor voortaan geopend zijn 's mid dags van kwart voor vijf tot zes uur; op dinsdagavond kan van 8 uur tot halftien worden gezwommen. De overige tijden blijven ongewijzigd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De katholieke totfétel- vereniging „Kunst Zij Ons Streven" en de oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden hebben onder regie van Hen Zwanenburg gezamenlijk het bekende blijspel „Bakersprookje" in studie genomen. Er zullen drie opvoerin gen van worden gegeven in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan en wel op dinsdag 9, woensdag 10 en donder dag 11 januari. In dit stuk treden op An- nelies Heemskerk, Greet Voortman, Elly Wenning, Nolda Wijker, Fok van der Helm, Wil Mooy en regisseur Hen Zwa nenburg. HAARLEM. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben opnieuw tegen over de minister van Economische Zaken ernstige bedenkingen geopperd ten aan zien van boringen naar olie en gas in het waterwingebied van Texel. G.S. hebben er de bewindsman nogmaals op gewezen dat door deze boringen met het oog op het waterwinwerk in Andijk ca lamiteiten kunnen optreden welke ver strekkende gevolgen kunnen hebben voor de watervoorziening in de provincie. Dit antwoorden G.S. naar aanleiding van vragen die het lid van provinciale staten H. de Nie had gesteld naar aanleiding van de nieuwe exploratie-vergunningen die door het ministerie van economische zaken waren verstrekt. De minister had hierover, aldus G.S., vooraf geen over leg gepleegd met het provinciaal be stuur. Provinciale Staten van Noord-Holland hadden al in januari 1966 een motie aan genomen waarin ernstige verontrusting werd uitgesproken over eventuele borin gen in het IJsselmeer. Het stoomschip „Maaskerk" op d* Holland West-Afrika Lijn

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5