K K Nieuwe piratenzender komt in mei in de ether PANDA EN DE POLYDINGUS POLLE, PELLI EN PINGO m f. igestipt 1 Ons vervotgverhaat Tournee Theater" in oprichting Antonioni wil in China filmen Een droge huid bloeit op Bekroond Brits stuk bij „Centrum" „Vrij Nederland" krijgt ongelijk DONDERDAG 4 JANUARI 196 8 7 JAN DE HAKTOO 35 De radio geeft vrijdag ®r q I elevisieprogramma' s Kees Stip buiten vlie6t! mr eer£K£NT een T/&v\ 'v' keu oor pronke H j ke roman dooi 32) ren de eersten die verdwenen, met een verbazende snelheid. Omdat het zonsondergang was lag er een lichte mist op zee en zij verdwenen al spoe dig uit het gezicht. Nauwelijks hadden zij het schip ver laten of iedereen ging naar kooi. Ik bleef alleen aan dek en trachtte hen te volgen met de oude verrekijker van de kapitein, maar ik kon hen nergens meer ontdekken. Ik bleef aan dek op hen wachten tot het don ker werd. Dat was drie uur later, en zij waren nog steeds niet terug. Ik begon ongerust te worden en riep de kapitein. Hij werd half wakker in zijn kooi toen ik hem schudde en hem vertelde dat de zwemmers nu al drie uur weg waren en dat het donker werd. „Maak je geen zorgen", mom pelde hij, „die komen nooit binnen de vier uur terug", en keerde zich op zijn andere zij. „Maar het wordt donker", zei ik, "zij kunnen ons mis schien niet terugvinden". Hij mompelde. „Zet maar een lamp neer als je zenuachtig bent. Laat me nou slapen". Ik stak de lantaarn op de piano aan en zat op hen te wachten als een bezorgde moeder, over de reling tu rend bij ieder geplas dat ik hoorde. Toen het donkerder begon te worden hoorde ik steeds geplas, en ik ont dekte dat het vissen waren die op sprongen naar het licht. Tenslotte ver veelde ik me zo en voelde me zo ongerust dat ik aan de piano ging zitten, het deksel opsloeg en naar de gele toetsen staarde. Als er nu een fee kwam die zei dat ik een wens mocht doen die vervuld zou worden zou ik wensen piano te spelen zoals Rachmaninoff. Ik probeerde Ye Banks and Braes met één vinger; ik herin nerde me hoe Stella het geneuried had in de keuken, die morgen lang geleden. Ik stak een sigaret op, leun de achterover met mijn voeten op de piano en dacht aan Stella, maar zij scheen ver weg. Niet alleen om dat ze nu getrouwd was en in War schau woonde, maar omdat ik mijzelf en haar en onze liefde en de oorlog niet meer zo ernstig kon nemen als vroeger. Het was moeilijk iets ernstig te nemen onder deze omstandigheden, zelfs het feit dat naar alle waarschijn lijkheid- vier mensen zojuist waren verdronken. Als zij het prettig von den om te verdrinken, kon niemand ze tegenhouden. Iedereen was volko men vrij te doen wat hij maar wilde in deze wereld van schepen die zon der navigatielichten ronddreven, ka piteins die met een handvol kersen uit de machinekamer opdoken en roer gangers die de stuurhut verlieten met het stuurrad. Ik voelde mij vredig terwijl ik daar zat, rokend naar de eerste sterren starend en naar het wazige silhouet van dat grimmige eilandje, omfloerst met herinneringen. Toen kwamen zij terug. Het eerste wat ik hoorde was een zacht puffend geluid dat snel nader bij kwam, als een machientje. Het was Pjotrs ademhaling. Hij klom de touwladder op met het geluid van een zeeleeuw die uit het water op rees, zijn voeten flapten op het dek als zwemvliezen. Aan zijn gordel hin gen drie lussen van ijzerdraad vol vissen, nog levend, die stuiptrekten met hun staarten en gaapten: hun gouden ogen glinsterden in het lamplicht. „Ik heb een rog gezien", zei hij, „zo groot als een mens. Daar ginds in het wrak. Mensenkinderen! Als wij de boot maar bij ons hadden gehad! Ik geloof dat Maurice en Bernard er achteraan zijn gegaan, maar ik denk niet dat ze hem heb ben kunnen vangen. Morgenochtend moet je meekomen met de boot. Rog met botersaus, heerlijk!" Hij flapte naar de kombuis, zijn gordel vol vissen losmakend. „Ben je niet koud geworden?", vroeg ik. „Na tuurlijk", zei hij, „ik ben zowat be vroren, haal eens een Pernod". Ik ging naar het vooronder om de fles te halen. Toen ik terugkwam waren de anderen aangekomen. Zij stonden in het lamplicht op het achter dek. hun maskers op het voorhoofd. Alle drie hadden zij zware trossen stuiptrekkende vissen aan hun gordel hangen. De stuurman zag er anders uit dan ik hem ooit gezien had. Zijn blauwe ogen waren lichter dan ooit. en zijn magere gezicht zag er scherp en wreed uit met het natte haar in de war op zijn voorhoofd. „Ik weet zeker dat er jeeps in de ruimen van dat wrak staan", zei hij. „In ieder geval 'ga ik morgen eens een kijkje nemen". „Als we geluk hebben vind je die rog in het ruim",, zei Pjotr. „De luiken zijn dicht, zij houden van het donker". „Maar hoe kan hij in het ruim zit ten als de luiken dicht zijn?" vroeg ik. Zij lachten en Bernard vroeg: „Waarom denk je dat dat schip ge zonken is? Door gebrek aan adem? Er moet een gat in haar flank zitten zo groot als een huis. Ja, geef me een glaasje". Zij dronken hun Pernod in het lamplicht, met handdoeken om hun schouders. De vissen die zij gevangen hadden, maakten klappen de geluiden op het dek en glinsterden in de duisternis. Zij glinsterden zelf als vissen; terwijl ik naar hen zat te kijken en hen zag lachen in het lamplicht dacht ik hoe vraatzuchtig hun tanden waren en hoe wreedaar dig opgewonden hun ogen. Ik had het gevoel alsof ik zat te drinken met wezens uit een andere wereld. De aardige, vrolijke jongens van de dag tevoren schenen hun tovermantels te hebben afgeworpen, die hen eruit hadden doen zien als menselijke we zens; nu zagen zij er uit als diep zeemonsters. Ik was die nacht nogal romantisch. Pjotr bakte de vis. De geur die uit de keuken kwam was verrukkelijk, maar driekwart van hun vangst lag nog te stuiptrekken op het dek. Toen ik Bernard vroeg wat zij daarmee gingen doen, zei hij: „O, weet ik veel. Weggooien". Omdat ik nog nooit gejaagd had vond ik het nogal weer zinwekkend, deze vrolijke passie voor het slachten. Toen de vis werd opgediend had ik minder honger dan ik dacht. De zachte klappende geluid jes in de hoek bedierven mijn eet lust. Ik wist dat het sentimenteel was maar ik was nu in een wereld van absolute vrijheid en ik kon zo sen timenteel zijn als ik wilde. (Wordt vervolgd) F Nederland 1: Tussen zeven en acht de Danny Kaye show met als gasten de ko miek Art Carney, Harvey Korman en de schrijver van Tweeduuster,.Rod Serling Hij leidt een echt Twilight verhaal in, waarin Danny de hoofdrol speelt als een vierhonderdjarige priester in Tibet. Na het journaal en AVRO's Televizier een tv-spel dat Eli Asser schreef in opdracht van de AVRO: „Order voor een supertanker". De hoofdrollen worden gespeeld door Johan Kaart, Jan Blaaser, Coen Flink, Henk Mo lenberg, Rudi Falkenhagen, Dick van der Maat, Adèle Bloemendaal en Mieke Ver- straete. De titelsong wordt gezongen door Therèse Steinmetz. Het gaat over een wa tersportcentrum en een geval van bedrijfs- spionage. Tot slot van de avond „Dichters Dichterbij", waarin Ed Hoornik een aan tal jonge dichters inleidt. Zij dragen voor uit eigen werk. De dichters van vanavond zijn Bea Vianen, John Leefmans, Henny Vonk, Rudi Kross, Hans Andreus en Adri- aan Morriën. De eerste vier komen uit Su riname. Nederland 2: De NTS begint met Pipo, het journaal de reclame, van gwest tot ge west en het Internationaal Agrarisch nieuws. Na het journaal zet de NCRV het programma voort met een aflevering van .Melodie van een stad". Vanavond een kijkje in Stockholm. Twintig minuten ver volgens met de Griekse agtrice Aspasia Papathanassiou, die tijdens de staatsgreep van april in het buitenland was en niet naar Griekenland terugkeerde. Ze is een felle tegenstandster van het generaalsre- gime en heeft haar toevlucht gezocht in Londen. Toen ze onlangs een bezoek aan ons land bracht, liet de NCRV haar frag menten spelen uit Euripides'drama Me dea. Johan Schmidt leidt de aktrice in. De actualiteitenrubriek „Hier en Nu" en de kerkelijke rubriek „Kenmerk" sluiten de avond af. (Van onze correspondent) Dordrecht. Twee disc-jockeys, ex- Caroline-medewerker P. van Dijk en ex- „radio 227"-presentator J. Soudan, zijn van plan een nieuwe piratenzender op te richten. In mei van dit jaar hopen zij als „Swinging Radio Holland" in de ether te komen. Plaats van uitzending wordt een buiten de territoriale wateren gelegen fort voor de Engelse kust; de piraten hebben de beschikking gekregen over een 75 kilo watt-zender van een van de voormalige Engelse piratenzenders. Daarmee kan ge heel Nederland worden bestreken tussen zes uur 's morgens en twee uur 's nachts. AMSTERDAM In oprichting is de N.V. „Tournee Theater", die zich gaat bezighouden met vrije toneelprodukties, voornamelijk in de provincie. Initiatiefne mers zijn de heren A. Greidanus, direc teur van de Enschedese schouwburg, die de zakelijke leiding op zich zal nemen, en de Amsterdamse toneelspeler Bert van der Linden, die zich met de artistieke leiding zal belasten. Het ligt in de bedoeling in het najaar te beginnen. Er zijn drie Engelse stukken aangekocht, die in serie zullen .worden gespeeld. Het eerste, „Let sleeping wives lie" van Harold Brooke zal in septem ber in de Rotterdamse schouwburg in première gaan. De twee andere stukken zijn „Any Wednesday" van Muriel Besnik en „The man most likely to" van Joyce Rayburn. Het ligt in de bedoeling ge durende drie a vier maanden ongeveer zestig voorstellingen van elke produktie te geven. Financieel zal de zaak draaiende wor den gehouden door de adverteerders, die beduidend minder behoeven te betalen voor hun reclamespot dan bij de andere commerciële zenders. Een geldschieter is bereid een deel van de beginkosten voor zijn rekening te nemen. Bij audities door het hele land is een groep disc-jockeys uitgekozen, die gezamenlijk het program ma, voornamelijk op de jeugd afgestemd zullen verzorgen „Swinging Radio Hol land" zal te beluisterep zijn op de 199, 290 en 390 meter band. Het hoofdkantoor wordt gevestigd in Utrecht. ROME. De Italiaanse filmregisseur Michelangelo Antonioni heeft gezegd, mis schien een film te zullen gaan regisseren in China. De 49-jarige filmer zei op het idee gekomen te zijn na het lezen van een interview met de Chinese minister van defensie Lin Piao in een onlangs versche nen nummer van Peking Review, waarin deze had gezegd, dat Antonioni de enige Westerse filmregisseur was, die voor het maken van een film in China in aanmer king zou komen. Antonioni zei, het pro ject verder te zullen bestuderen als hij de film waaraan hij bezig is, „Zabrieski point" af heeft. Kleuren-tv. De voorzitter van de NTS. de heer E. A. Schüttenhelm, heeft ver klaard, dat op 1 oktober van dit jaar de eerste kleurentelevisiestudio in het om- roepkwartier zal zijn afgebouwd. De NTS is al geruime tijd bezig met de bouw van de studio's 3, 4, 5, en 6, die alle voor het maken van kleuren- programma's bestemd zijn. Studio 3 zal in oktober klaar zijn, studio 4 enke le maanden later, de studio's 5 en 6 in de loop van 1969, aldus onze corres pondent in Hilversum. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke gramm. muziek. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.30 Nws. 8.32 Moeders wil is wet. 9.35 Water standen. 9.40 Schoolradio. 10.00 Moderne mu ziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van Twaalf tot twee. 14.05 Schoolradio. 14.30 Musiesta. 15.00 Klassieke muziek. 15.30 Uit de school geklapt. 16.00 Nws. 16.02 Actua liteiten. 16.05 Filmmuziek. 16.30 Boem!; voor de jeugd. 17.15 Dixielandmuziek. 17.30 Sport. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Lichte gramm. mu ziek. 18.20 Uitzending van de K.V.P. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.00 Tienerama. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit. 21.00 Een stem in de nacht (hoorspel). 22.00 Kans op kunst. 22.30 Nws. 22.40 All-in. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm muziek. 8.50 Woordelijk 9.00 Franse opera muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeids vitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: voor de land bouw. 12.40 Lichte muziek. 12.50 Praatje 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.20 Hoor die krant. 13.30 Voor de middenstand. 13.35 Semi- klassieke orkestmuziek. 14.20 Consumenten kroniek. 14.30 Kind en echtscheiding. 15 00 Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken. 15.30 Lichte orkestmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.30 Voor de kinderen. 16 45 Klassieke muziek. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.15 Commentaar op informatie. 18 20 Parapsychologie. 18.30 Hee. 19 00 Jazz-rondo 19.20 De Nederlander van morgen 19 30 Nws 19-35 Kunstkroniek. 20.00 Jazz uit Haarlem. 21.00 Klassieke en moderne muziek. 22 30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Licht platen- programma. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogramma. [190 Nws .11.02 Licht platenprogramma. 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons. 13.30 Help 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Nw platenprogramma. 15.00 Nws. 15.02 Lichte TOON muziek. 16.00 Nws. 16.02 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Zingende bou gie. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gramm. muziek. 12.05 Landbouwrubriek. 12.15 Lichte muziek 12 4- Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Ta- felmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Klassieke muziek 15.00 Nws. 15.03 Lichte muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Etnische muziek 17.45 Weense muziek. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Lichte muziek. 18.35 Tips voor het verkeer. 18 40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Casinomuziek. 20.00 Harmoniemuziek. 20.30 Gevarieerd programma. 22.00 Nws 22 15 Dansmuziek. 23.40 Nws NWJtll ADVERTENTIE Wanneer door het. gure winterweer het zo noodzakelijke vocht sneller aan de huid wordt onttrokken dan de vochtkanaaltj es dit kunnen aanvoeren, ontstaat het gevaar van rimpeldroogte. Een van natuure droge huid heeft in deze tijd extra zorg nodig. Maak er een gewoonte van dagelijks wat Olie van Olaz over gezicht en hals uit te strijken. Door haar vochtinbrengende eigenschappen wordt de huid soepel en zacht en krijgt u een gezond en fris uiterlijk. Het laat geen spoortje vet tigheid op de huid achter en is daarom tevens een ideale basis voor make-up. Olie van Olaz verkrijgbaar bij dro gisten en parfumerieën vormt de best denkbare bescherming tegen rim peldroogte. Margaret Merril NEDERLAND I 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 De Danny Kaye-show. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 Order voor een supertanker (plattelands- thriller). 22.13 Dichters dichterbij. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Internationaal agrarisch nieuws. 20.00 Jour naal. 20.16 Reclame. 20.20 Show rond de stad Stockholm. 21.05 Ik en gij. 21.07 Frag menten uit het treurspel Medea van Euri pides. 21.35 Actualiteitenrubriek. 22.00 Ken merk laat. 22.30 Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 Waauw! 19.32 Telixer. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Programma rond de cabare tier Koos Speenhoff. 21.10 Bonanza. 22.00 Brandpunt. 22.45 Journaal. 22.50 Schooltele visie in Nederland. NEDERLAND II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal 19.25 Tips voor het weekeinde. 20.00 Journaal. 20.16 Recla me. 20.20 Achter het nws. 20.45 Coronation Street. 21.10 Mies en scène. 22.15 Consumen tenrubriek. 22.20 Journaal. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De Londense critici heb ben de Evening Standard-prijs toegekend aan Peter Nichols voor zijn toneelstuk „A day in the death of Joe Egg". Op 23 febru ari zal de toneelgroep Centrum dit stuk in Haarlem in première doen gaan onder de titel: „Een dag uit de dood van verdomde Loewietje". Regisseur: Walter Kous, spe lers: Ann Hasekamp, Sarah Heyblom, Els van Rooden, Frans Vorstman en Allard van der Scheer. „Dat jongen! Wat fijn dat je weer veilig thuis bent. Heb je het zwaar ge had in de dienst?" „Nee, moeder, licht. Vier dagen licht." „Wat betekent dat?" „Dat je na dienst de deur niet meer uithoeft". O, gelukkig, want je bent altijd zo gevoelig voor kouvatten. Waar had je dat aan verdiend?" „Nou moeder, maandag hield de ser geant theorie over het moreel van de man, waar dat zit en zo. Na afloop zei hij: „Zijn er nog vragen?" En toen zei Willem, een kameraad van me: „Ja sergeant, ik heb gehoord dat de minister het lectuurverbod heeft opge heven en dat we nu in de kazerne alles mogen lezen wat we willen, al is het nog zo ondermijnend voor het moreel van de man. Is dat zo?" En toen zei de sergeant: „Ja, dat is zo. Maar je mag het niet versprei den, dus je hoeft het maar aan een ander te lenen en je bent de pineur. Zijn er nog meer vragen?". Toen zei Willem: „Ja sergeant. Is het lezen op zichzelf dan niet gevaar lijk? Als je vandaag mag lezen wat je wilt ga je morgen denken wat je wilt". De sergeant keek Willem heel giftig aan en zei toen: „Dat is nou juist het mooie van de democratie in het leger dat de man mag lezen wat hij wil en zelfs mag denken wat hij wil en dat er dan toch nog duizend manieren over blijven om hem te grijpen". Nou, dat vond Willem zo'n aardig antwoord dat hij iets terug wou doen. Hij liep de hele stad af om iets onder- mijnends, maar het is gek hoe weinig er op dat gebied bestaat. Het enige wat hij kon krijgen pias het rode boekje van MAO en daar wordt 't Nederland se leger niet eens in genoemd. Maar dat rood bracht hem op een idee. Hij maakte een rood omslagje om een mi litair voorschrift en dat ging hij in de cantine zitten lezen. De sergeant snoof als een stierenvechter toen hij het zag, maar hij ging pas tot de aanval over toen hij er vijf minuten later Nico mee zag zitten. „Hoe kom jij aan dat boek?' vroeg hij. „Gekocht van Widem", zei Nico, „Voor een cent". Dat had Wil lem bedacht omdat je ondermijnende lectuur niet mocht uitlenen. Maar van verkopen stond nergens iets. Toen de sergeant met een glas melk en een dennekoek terugkwam van het buffet zat ik in het boekje te lezen. „Zeker gekocht voor een cent, he?" zei hij. „Ja", zei ik. „Maar ik wil het voor geen honderd gulden kwijt. Willem had ons gewaarschuwd: Als de sergeant het te leen zou vragen, pleegde hij uitlokking tot verspreiding en dan was hij zelf de pineut. „Mag ik het eens van je lenen?" vroeg hij. „Alstublieft pineut", zei ik. De kapitein nam aan dat ik „ser geant" had willen zeggepvandaar al leen maar vier dagen "licht. Ik heb ze besteed door het rode boekje uit te lezen en ik begrijp niet dat er geen straf staat op het lezen van iets dat zo ondermijnend is voor het moreel van de man als de Wet op de Krijgs tucht. AMSTERDAM. Het Amsterdamse ge rechtshof heeft het beroep van „Vrij Ne derland" inzake de publikatie betreffende de judoleraar J. D. Schilder uit Empe afgewezen. Daarmee werd het vonnis van de president van de Amsterdamse recht bank, waarin „Vrij Nederland" werd ge last zich te onthouden van het publiceren van uitlatingen welke de judoleraar in zijn reputatie aantasten. Tevens werd het weekblad bevolen deze uitspraak op de voorpagina te publiceren. Het hof achtte de beledigingen, welke een Amsterdamse judoleraar in een in terview met „Vrij Nederland" aan het adres van de heer Schilder had geuit, uitermate grievend. 36. Het snuifje dat Pietro Explori had genomen was te groot geweest. En nu gebeurde waar Panda al bang voor was: de ontdekkingsreiziger barstte in een hart grondig genies uit. „O wee!" mompelde Panda onge rust. „Nu krijgen we weer scheuren overal! Het is hier levensgevaarlijk!" Daar had hij gelijk in. De Po- lydingus barstte in een hartelijke lach uit, die enkele rotsblokken deed lostrillen. „Sappristi!" prevelde de heer Explori verblekend. „Een disastrosi! De wereld valt op mij neer! Ik moet gered worden!" Maar zo eenvoudig zou dat niet gaan. Ergens bovenaan de berg top was een grote steen losgeraakt, en die bonkerde nu kaatsend over de helling in de richting van het groepje. Daardoor was het onmogelijk om te zeggen waar het gevaarte neer zou komen eens kijken, of ONS KLEED OOK NEEM PLAATS, DAN VUE6EN WE EVEN NAAR 8A6DAD GRAPPIG ALS JE ALLES IN VOGELVLUCHT TIET JA, ZOUDEN WE ZELF OOK ZO KLEIN ZIJN, ALS WE BENEDEN OP AARDE RONDLOPEN? L.2W-E PAfa MAAKT DIE ARME MARCO TOT EEN soort DON QUICHone, kellt heeft geluk. kus Tussen goede VRIENDEN? VER6EET Heit M6AAH DUIKEN OCH KOM, MARCO' HFTIVAS een onschuld/66 6RAP. jij bon ju An - is het afgelopen met die achter BAKSE ZOENERU 2 DAT wordt oppassen;dit JUPP/e HEEFT 6EEN ENKELE SCRUPULE Alllv/lliWHS 1027. „GOEIE DZJINN", kraste Tutu. „Schip niet goed.Brrrram verrrtelt goeie maten". Vol belangstelling keek Dienaar Dzjinn naar Brammetje. die met veel woorden gezwaai van handen en beweeg van voe ten probeerde duidelijk te maken, hoe de Kokanje eruit had gezien en hoe het schip veranderd moest worden. „Ronder.en die schilden weg.en een beetje meer kommaliewant in de bramstagloper. Met open mond keek Dzjinn hem aan. Hij herhaalde de bewegingen van Bram keek oerdom terug en kreeg een kleur van inspanning. „Snap je het niet?" vroeg Bram. „Er moet meer log in de provoost. Het gezicht van de dienaar veranderde Hij klapte in zijn handen en trappelde met zijn voeten in de ruimte. „Hij begrijpt het Bram, hij snapt het", riep Karo. Maar Bram wist het nog niet zo zeker. En op de tekening kun je zien, wat Dzjinn er dit keer van maakte.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7