JACK MANSELL: Alles gaat volgens de regels, ik doe niets geh Doping-affaire met Cherie Spencer voor de rechtbank Manager van Boston Beacons trekt wellicht „werkloze" Prins en Laseroms aan Weer remise Koeperman- Andreiko betaalt het ziekenhuis! OVRA zoekt naar nieuwe variaties in aanvalspatroon Trainer zoekt schuldige oia helderziende Voorstellen tot wijziging honkbal-overschrijvingen Flamingo's tegen Landlust voor basketbalbeker Okker in halve HET IZILVERENI KRUIS Damesteam VCU versloeg JBS royaal Timman twee keer naar overwinning Jeugdige schaatsteams op dreef Georghiu leidt in Hastings DONDERDAG 4 JANUARI 1968 m 1 "fr Contract Moeilijk Mevrouw Van Zanten sinds een maand zonder blindedarm Dijkstra B-trainer AZ '67 ADO versloeg Xerxes/DHC met 6-1 voor de beker 29'. 44» 58'! 243. 69» 10,'. 124', 34» 4 3 li 20 40»! 41", 12', 32 71» 54', 36 47', 35'i 27b 33 86'i 49'. 44", 255i 435« 271 160', i- 1471, 53 96 82 44 22 629 59',! 118 55',i 45 57 21» 23',i 36 34'a 39» 49» 72 6011 42', 93» 51» 44 28» 27» 59 35 69» 64» 40» 70» 24', 5 inrmnnnnnnnniuinnnnnniMji^ (Van onze sportredactie) HAARLEM Jack Mansell schiet al aardig op met het formeren van een voetbalploeg, die onder de naam Boston Beacons in de na de fusie ge vormde, nieuwe Amerikaanse prof competitie zal uitkomen. Die compe titie zal dan hoogstwaarschijnlijk le gaal worden. Mansell„Erkenning door de FIFA is een kwestie van een paar dagen". Dat moet ook wel vrij snel gebeuren, want in maart zal de Amerikaanse competitie van start gaan. Oud--Telstar en Blauw Wit oefenmeester Mansell wil dan achttien spelers onder contract heb ben. Dat aantal zal later worden uit gebreid tot 22. Tien spelers uit Engeland, Israel en Denemarken waaronder Dyreborg die present was in het Deense elftal dat vorig jaar Nederland met 3-2 versloeg zetten al een handtekening. KIS Prins en Laseroms géén club meer, wél terug naar Amerika. Jack Mansell heeft nog geen Neder- i in Amerika gesproken wordt. „Natuur landse voetballers onder contract. Dat lijk je kunt onze elftallen niet vergelij vindt de Engelsman jammer. „Ik hou van ken met de grote clubs hier, maar dat de Nederlandse speler. Ik heb hier ge- zou ook belachelijk zijn. Je vergelijkt het werkt en ik ken het type voetballer en Nederlandse honkbal'toch ook niet met zijn mentaliteit". Gisteren en eergisteren het Amerikaanse". Met de aanstaande er- dëed Mansell op zijn zwerftocht op zoek kenning door de FIFA zullen, meent naar spelers ook ons land aan. Vanuit Mansell, ook de schorsingen door de na het Amsterdamse Hiltonhotel legde hij tionale bonden uitgedeeld aan terugge zijn contacten. Toch is het onwaarschijn- keerde spelers snel ongedaan worden ge lijk dat er in maart Nederlanders in maakt. „Er is ontzettend veel gesproken Boston zullen spelen. „Ik zou ze pas in juli kunnen contracteren in de transfer periode en zo lang kan ik niet wachten. Ik zou ze natuurlijk zo bij de clubs weg kunnen halen, maar dat wil ik niet. Het moet volgens de regels gebeuren Volgens de reglementen van de FIFA. dus. „Als die erkenning van de FIFA on verhoopt niet afkomt, ben ik in maart van mijn contractuele verplichtingen Mansell heeft een contract voor twee jaar ontslagen". Dat heb ik bedongen, Dat geldt ook voor de spelers". Mansell heeft dan ook tijdens zijn tweedaags verblijf hier contact opgenomen met se cretaris-penningmeester Burgwal van de over die gevallen waarin het niet volgens de regels is toegegaan. Voor het over grote deel zijn alle transfers reglemen tair verlopen. Zijn er dus transferbedra- gen of afkoopsommen betaald". Hoe de nieuwe League eruit zal komen te zien weet ook Mansell nog niet. „Men heeft de voorwaarde gesteld, dat er in iedere stad maar één club mag zijn. Verschillen de verenigingen zijn nog niet tot een akkoord gekomen. Wij wel. De concur rent bij ons is naar een andere stad ver huisd. Waarschijnlijk wordt het een grote afdeling van zo'n club of zestien. Maar het kunnen er ook 22 worden en dan wor den die gesplitst in twee kleinere afdelin gen." Met de erkenning door de FIFA zal ook f - i de aantrekkelijkheid van het Amerikaan- KNVB. Hij is duidelijk niet van plan ook se voetbal voor Europese spelers aan- maar iets te doen dat als onreglementair trekkelijker worden. De lust om het eens zou kunnen worden opgevat. „Ik heb hier ver weg te proberen is volgens Mansell belangstelling voor drie of vier spelers, trouwens ook nu al erg groot. „Geen Als ik ze zou contracteren, neem ik in wonder, er valt goed geld te verdienen. ieder geval eerst contact op met de club. Pas als ik de prijs weet ga ik met de speler praten. Eerder niet Ondanks de handicap van het wachten tot de transferperiode waren er hier voor Mansell toch wel zaken te doen. Name lijk met Prins, Laseroms en de andere ex-Pittsburgh Phantoms. Ex, want de Phantoms zijn opgeheven en de spelers van deze voormalige illegale vereniging I trokken zijn dus vrij te gaan waar zij willen. „Ik heb inderdaad met Prins en Laseroms gesproken, maar wat zegt dat. Ze hebben in ieder geval van mij nog geen contract gekregen. Dat de Phantoms zijn geliqui deerd, betekent voor mij dat ze het stom hebben aangepakt. Te hoge prijzen he in het begin lachen zé je wel uit, maar later verandert dat wel. In Engeland werd ik op bijeenkomsten van collega's ook altijd een beetje uitgelachen. Als ze bij elkaar zaten zeiden ze: Hallo Ameri kaan. waar is je grote hoed, maar als je ze alleen sprak vroeger! ze vaak of ik wou helpen om voor hen ook een baan te zoeken in Amerika". Gistermiddag is Jack Mansell weer ver naar Engeland. „Zonder ook maar iets geheimzinnigs of „onwettigs te hebben ondernomen", zegt hij. Ook niet bij zijn eerste bezoek, enkele maan den geleden. „Mag ik soms niet met spe lers en andere mensen praten. Ik heb hier gewerkt en vrienden gemaakt. Alt- hoff .was mijn captain in mijn Blauw taald en zich in de schulden gewerkt. I Wit-përïoder'Cor ^Brom'waVdXbiT'TeL Bovendien kwam er te wemig publiek". star. Als ik die mensen niet gesproken had, zouden ze zeggen wat is er met Mansell aan de hand. Is hij kwaad? Van der Gevel precies hetzelfde. Het zijn mijn vrienden. Er is niets geheimzinnigs aan geweest. Met Cor Brom ben ik naar de training van Ajax geweest. Ik heb Nico Goebert Mansell geeft wel toe dat de ex-Phan- tom-spelers zich op het ogenblik in een moeilijke situatie bevinden. Laseroms zelf is nog niet zo somber. „Verschillende I Michels ontmoet. Die wist ervan. Bovèn- clubs hebben voor Co Prins, Hoogerman dien ik kom heus onder mijn eigen naam en mij belangstelling getoond. Naast Bos- °P Schiphol en als ik een speler in het ton Beacons ook Saint Louis. Zeker weet geheim wil contracteren, kom ik hier ik nog niets. Deze week komen de clubs heus niet heen. Dan laat ik die man wel in Amerika bij elkaar om over de spelers naar Engeland komen. Dan heeft nie- van de Phantoms te praten. Het is wel mand het in de gaten", zeker dat wij drieën naar Amerika te ruggaan. Voorlopig ga ik voor vijf maan den dan kom ik terug naar Nederland. Misschien ga ik dan hier wel weer spe len". Laseroms acht de kans gering dat er voor de overige twee Nederlandse Phantoms een contract uit de bus komt. Voor Piet de Groot die een knie-opera tie achter de rug heeft en doelman Fred Bravenboer is er waarschijnlijk wel een einde aan hun Amerikaanse voetbal loopbaan gekomen. Door het opheffen van de Phantoms is er in Amerika een overschot aan voetballers. Jack Mansell is ervan overtuigd dat het lot van de Phantoms zijn club bespaard blijft. „Er zitten een paar miljonairs ach- er en we hebben een contract met de CBS-televisie. Het voetbal in Amerika komt heus wel van de grond. De Ameri kanen willen nu eenmaal net als de Russen in alles de eerste zijn". Daarom steekt het Mansell een beetje dat er in Europa zo laatdunkend over het voetbal TIFLIS. De derde partij uit de twee kamp om het wereldkampioenschap dam men tussen Koeperman en uitdager An dreiko is woensdag in remise geëindigd De stand in deze tweekamp, die in Tiflis wordt gehouden, is hierdoor gelijk ge bleven: 3-3. In dit derde treffen is Andreiko dicht bij een overwinning geweest. Hij kwam zelfs een schijf voor, maar de ervaren Koeperman bouwde zijn verdediging zo op, dat Andreiko na 69 zetten met remise genoegen moest nemen. De partij werd geopend met de Nederlandse variatie van de Rafael-opening. De vierde partij wordt vrijdag gespeeld (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. De basketballers gaan het komende weekeinde zowel bij de da mes als bij de heren, de kwartfinales van de strijd om de Nederlandse basketbal beker spelen. De drie Haarlemse ploegen die nog in de strijd zijn, hebben alle drie een thuiswedstrijd geloot. Vooral de wedstrijd van Flamingo's is bijzonder belangrijk. Niet alleen dat de Haarlemmers alles zullen doen om in de halve finale te komen, maar ook de te genstander, het Amsterdamse Landlust, zal hieraan veel gelegen zijn. Beide ploe gen hebben namelijk sinds het instellen van de Europabokaal voor bekerwin naars ons land in de strijd hierom verte genwoordigd. Bovendien geeft het feit dat beide ploegen in de competitie nog ongeslagen zijn aan deze strijd een extra- interessant tintje. Zaterdagavond 8.15 uur in het Krelagehuis. Op vrijdagavond komen de beide Haar lemse eredivisiedamesploegen in het veld White Stars heeft het daarbij om 8.15 uur tegen de Groningse rayonklasser Ce- leritas het gemakkelijkst. HOC krijgt om 9.15 uur Herly als tegenstander en zal alle zeilen bij moeten zetten om de vol gende ronde te halen. Beide wedstrijden worden in de Kennemersporthal gespeeld, evenals het programma in het district Haarlem dat luidt: 7.15 uur, dames 1: HOC 2—White Stars 2; dames 2A: Spetters 2ETO; Typhoons —Lions; heren 2C: Flamingo's 6HOC 3. 8.15 uur: dames 2A: White Stars 3—Sea Devils; dames 2B: ETO 2—HOC 3; Spet ters 4—Typhoons 2. 9.15 uur: dames 2B: Spetters 3The Exeptions; heren 2B: Typhoons 4—Antilopen 3; heren 2C: Scho ten 2Akrides 3. Tom Okker heeft in de derde ronde van het herenenkelspel van het tennistoer nooi om de westelijke provinciale kampi oenschappen, dat in Kaapstad wordt ge houden, verloren van de Zuidafrikaan Ray Moore. Met 0-6, 2-6 liet Moore er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Okker bereikte met de Zuidafrikaan Jackie Saul wel de halve finales heren- dubbelspel. Okker en Saul versloegen in de kwartfinales het Zuidafrikaanse dub- bel Morris/Bolt met 6-3, 6-4. De Deen Jan Leschly drong met zijn landgenoot Torben Ulrich ook tot de halve finales herendubbelspel door. De Denen versloegen de Westduitsers Bungert en Plótz met 6-2, 7-5. ADVERTENTIE „Dat was me 'n consternatie, toen ik zo plotseling naar het ziekenhuis moest. Gelukkig had mijn man al een tijdje ge leden een aanvullende ziektekostenverzekering gesloten bij „Het Zilveren Kruis". Daardoor behoefde hij noch ik ons zorgen te maken hoe de kosten van de klasse-verpleging moesten worden betaald. Ik had het gelukkig goed met mijn kamergenoten getroffen, zodat de dagen, ook doordat ik extra bezoekuren had, omvlogen. Daar betaal ik graag elke maand de verzekeringspremie voor. Want hoeveel is dat nou helemaal, vergeleken bij de be dragen die je anders moet betalen?" Wat Mevrouw Van Zanten overkwam kan ook in nw gezin gebeuren. Vraag vrijblijvend eens inlichtingen over de ver zekeringsmogelijkheden bij „Het Zilveren Kruis". Ook wanneer u na 1 januari nog wel bij het ziekenfonds „Haarlem en Omstreken" bent aangesloten, kan Het Zilveren Kruis veel voor u doen. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij de afdeling Haarlem van de Stichting Het Zilveren Kruis, Jansstraat 27 te Haarlem. Telefoon 023-13318. HAARLEM. Gisteravond kwamen in de Kennemer sporthal in Haarlem alle twintig volleybalteams uit de hoogste af finale HllhHp1cr>P*1 delingsklasse binden het strijdperk. De Xllldic UUUUPlSpei lager geplaatste herenploegen hebben zich danig geweerd, maar geen enke'e reputatie kunnen schaden. OVRA tracht naarstig de aanval met wat meer va riatie te verrijken. Een loffelijk en met de grote krachtmeting met concurrent Alliance voor de boeg, ook een waarde vol streven. Maar het brengt ook risico met zich mee, want tegen HVS 3 moest OVRA na 15-5 en 15-12, door sterk netspel van de HVS'ers de derde set uit handen geven, 15-13, Men mocht toen verwach ten dat OVRA nog een zware laatste set tegemoet zou gaan, doch het tegen deel bleek het geval. De jeugdige HVS ploeg had teveel gegeven en werd door V an Beekum en de zijnen in de laatste set met 15-0 weggevaagd. Alliance, nog steeds zonder Roubal, DEN HAAG. Jhr. mr. G. Witsen Ellas, president van de Haagse rechtbank, zal zich moeten buigen over de vraag of artikel 36 van het reglement van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) al dan niet in strijd is met de in ons land geldende rechtsregels. Dit arti kel is namelijk de inzet van een kort geding tussen de Limburgse draverseige naar en -trainer J. Hendrikx uit Heer en de NDR. DEN HAAG. Op de jaarlijkse alge mene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond, die op 24 februari in Utrecht wordt gehouden, zal het voorstel van een commissie in be handeling komen om de overschrijvings bepalingen te verscherpen. Na de vorige algemene vergadering is deze commissie ingesteld om verschillen de voorstellen gedragen door de ge dachte om het „ronselen" te beperken tot wijziging van de overschrijvingsbepa lingen te onderzoeken. Deze commissie, bestaande uit Danz, Ederveen, Van der Heijden, Roerdink, Sibille en de inmiddels overleden Ileijt heeft een aantal voorstel len tot wijziging gedaan, waarmee het bondsbestuur volgens de voorlopige agen da zich niet in alle opzichten heeft kun nen verenigen. De belangrijkste gedachten van de com missie zijn: 1. De datum waarop de overschrijving moet worden ingediend wordt vervroegd van 1 oktober tot 1 juli. Dit omdat bij een datum van 1 oktober, wanneer het seizoen is afgelopen, nauwelijks kan wor den gesproken van een belemmering bij het veranderen van vereniging. 2. Overschrijvingen kunnen tussen 1 juli en 1 oktober worden ingediend, wan neer de beide betrokken verenigingen zich zonder voorbehoud akkoord verklaren met de overschrijving. 3. Toestemming tot overschrijving kan Een onderzoek na een draverij te Hil versum heeft uitgewezen, dat Hendrikx' en wel tegen 1 januari van het jaar vol- I Paai"d Cherie Spencer doping (coffeïne) gend waarop voor 1 juli of 1 oktober de keett gebruikt. Hiervoor is Cherie Spen- overschrijving werd aangevraagd. c?r vo°r een periode van zeven maanden 4. Wanneer overschrijving wordt aange- uitgesloten van draverijen en Hendrikx vraagd naar een club uit een ander rayon, v00r ee9 iaar geschorst door de straf- zonder dat daaraan verhuizing naar dat commissie van de NDR. Deze uitspraak rayon is voorafgegaan, mag de aanvrager 's bevestigd door de raad van appèl. in het eerste seizoen niet in het eerste team van zijn nieuwe vereniging uit komen, tenzij natuurlijk die vereniging slechts één team heeft. 5. Toestemming tot overschrijving op korte termijn blijft mogelijk na verhui- De strafcommissie was echter ook tot de conclusie gekomen, dat niet Hendrikx het paard doping heeft toegediend, maar vermoedelijk een kwaadwillende derde. Artikel 36 stelt evenwel, dat de trainer steeds verantwoordelijk wordt gesteld zingen waarbij tussen de oude en de ?e.fe reSe* is toegepast en daarom is Hen- nieuwe woonplaats een bepaalde afstand gestraft. Zijn raadsman tijdens het is. geding was mr. M. Moszkowicz uit Maas- Het bondsbestuur heeft vooral bezwaren lrlckt- tegen de reglementswijzigingen genoemd Deze wees erop dat een kwaadwillende onder punt 4. Ten aanzien hiervan zegt derde coffeïne aan Cherie Spencer gege- het bondsbestuur in zijn pne-advies aan de ven m°et hebben, ondanks de oplettend- vergadering: „naar de opvatting van het beid van de heer Hendrikx, diens vrouw bondsbestuur wordt de speler hier dus- en diens broer. In een moderne rechts- danig aan banden gelegd en zo bij zijn staat 's bet al niet juist dat iemand zijn vereniging ingelijfd dat dit niet past in I onschuld moet bewijzen: de tegenpartij het kader van een amateuristische sport- moet schuld aantonen. Maar nog minder bond. De commissie houdt te weinig reke- 'echtvaardig is dit geval, waarin een on schuldige toch gestraft wordt, aldus mr. Moszkowicz. ning met het recht van vrije keuze", (Van onze sportredactie) HAARLEM De oud-DWS-speler I „Iedereen die betrokken is bij de draf- en rensport weet dat mijn cliënt geen doping aan zijn paard toegediend kan hebben", verklaarde mr. Moszkowicz. De u strafcommissie mocht hem en zijn paard P'Jkstra 1S,tot tweede trainer van daarom niet uitsluiten van de draverijen. benoemd als opvolger van de naar Maar, zo zei de raadsman, in deze com- - - Y vertrokken Blokland. Dijkstra krijgt missie zitten mensen die zelf grote belan- •iechts een keer per jaar worden gegeven de technische leiding over het B-elftal. gen hebben bij de draf- en rensport. En in het hoofdbestuur van de NDR zit zelfs een aannemer, die een paard heeft dat enkele malen tweede werd, steeds ach ter het paard van mijn cliënt." Artile 36, dat, tegen alle logica in, de trainer zonder meer aansprakelijk stelt is middeleeuws. „Dit mag niet in een mo derne rechtsstaat". Het is volgens mr. Moszkowicz erg moeilijk om zich op de Nederlandse ren banen te dekken tegen kwaadwillende dei den. „Daar lopen bijvoorbeeld sjache raars. die behoren tot het randgebied van de sport", zei hij. Ook wedders hebben belang bij het al dan niet uitvallen van een paard. Er zijn op de banen wel boxen, maar niet genoeg voor alle deel nemende paarden. De heer Hendrikx stelt alles in het werk om de ware schuldige te vinden Onder meer heeft hij de helderziende Croiset te Utrecht ingeschakeld. Cherie Spencer won te Hilversum de eerste prijs, een bedrag van 6500 gulden Die prijs is ingetrokken. „Daar gaat het echter niet om aldus mr. Moszkowicz, „maar het gaat erom dat een paard, dat vele malen de eerste prijs gewonnen heeft, nu enkele maanden van de banen is uitgesloten". „De proef wees zeer duidelijk uit, dat GRONINGEN. De Nederlands jeugd kampioen Jan Hendrik Timman heeft de tweede en derde partij in de finalegroep van het Niemeyer-jeugdschaaktoernooi in Groningen gewonnen. Timman versloeg zijn landgenoot Ligterink en de Ier Moles. Ligterink bereikte een remise tegen Jocha. Stand: 1. Timman 3 pnt., 2. Kar- pov 1% en een afg. 3. Dan Zara 1%, 4/5 Jocha en Hostalet 1 en een afg 6. Ligte rink 1., 7. Lewu en een afg 8. Moles Sport in het kort het paard coffeïne binnengekregen had zo zei mr. dr. Klaassen, die voor de NDR pleitte. Hoe deze stof in het bloed van Cherie Spencer gekomen is, doet niet terzake i y*r0„Klaassen moest erkennen, dat arti kel 36 gebreken vertoont. Ook als de werkelijke dader ontdekt wordt, blijft de trainer aansprakelijk. Maar de trainer kan zijn maatregelen nemen: „als hij weet, dat het zo gemakkelijk is een paard een klontje of een injectie te geven, dan dient de trainer er eenvoudig voor te zorgen dat er steeds iemand bij het hoofd van het paard staat en dat er niemand met een injectiespuit in de buurt kan komeri aldus mr. Klaassen. Samenvattend stelde hij, dat de straf commissie slechts artikel 36 had toe te passen. De uitspraak is volgende week woens dag. DEVENTER. Na de eerste dag van de tweedaagse schaatswedstrijd op de Deventer kunstijsbaan voor junioren- teams staan de Nederlandse ploegen od de eerste plaats in de klassementen Be halve door de A- en B-jeugdpIoeeen van de KNSB wordt aan deze wedstrij den deelgenomen door Noorse, Zweedse Poolse en Westduitse ploegen en een team van de Deventer ijsclub. DEN HAAG. ADO heeft gisteravond in het Haagse Zuiderpark de wedstrijd uit de eerste ronde van de bekercompetitie tegen Xerxes/DHC met 6-1 gewonnen. Er waren 3.000 toeschouwers. moest een set afstaan aan die Raeckse 2, maar kon toch onbedreigd de punten in de wacht slepen; 15-6, 15-3, 10-15 en 15-8. PSVH heeft hard gewerkt voor een goed resultaat tegen OVRA 2, doch schoot in techniek en aanvalskracht te kort. Na dat OVRA 2 de eerste set nam met 15-10, kwamen de Haarlemse politiemannen in de tweede set op 14-11 in een zeer gun stige positie. Het was bepaald fout dat de PSVH'ers toen alle risico uit de weg gingen. Men dorst de harde aanval niet te hanteren en speelde de bal zonder risico terug over het net. Een kolfje naar de hand van de rijksambtenaren die op deze tamme ballen hun hoofdaanvallers Neuteboom en Leijen konden lanceren, die van 11-14 de score naar 16-14 sloegen. De tegenstand van de politie bleek toen gebroken en met 15-9 behaalde OVRA 2 nog een drieset-zege. FES op volle sterkte, met Barthel, Plantinga, Baars, Noort, Van Markus] Gras en Bootsma, bleef baas over Gios,' dat weliswaar tot behoorlijke tussenstan den kwam, maar geen verbetering in zijn benarde positie kon brengen; 12-15 15-11 12-15 en 7-15. HSVC en Alliance 2, teams uit de mid denmoot, hebben een fel gevecht gele verd. waarbij HSVC een 2-0 voorsprong uit handen gaf, na een uitermate span nende derde set; 15-11, 15-12, 15-17 en 12-15. Bij de dames moest Vesmia, door ziek te en vakanties, met twee teams wat gehavend aantreden. Doch HVS 2 zon der Joke Wempe-Willemse was volkomen van slag en moest van de oud-leerlingen van Sancta Maria een gevoelige neder laag incasseren; 15-9, 15-9 en 15-4. Ook het tweede team van Vesmia kwam te gen hekkesluitster HBC met een gede cideerde zege voor de dag; 15-3 17-15 en 15-9. OVRA, geformeerd door zes gehuwde dames, bracht te veel routine op de been voor het jeugdige derde team van die Raeckse, dat zich niettemin wat te ge makkelijk gewonnen gaf; 15-11, 15-6 en 15-1. Gios met de dames Weiter, v.d. Amee- ie, Van Somselaar, Geerts, Volkers en zelfvertrouwen, recht op de titel af. Gis teravond werd FES in korte tijd versla gen met 15-7, 15-8 en 15-5. JBS, dat sterk terugvalt, werd een gemakkelijke prooi voor VCIJ dat met 15-5, 15-5 en 15-13 slechts drie sets nodig had voor een fikse zege. De uitslagen van de woensdagavond gespeelde volleybalwedstrijden luidden- Heren; OVRA 8Leonidas 2-2; HSVC— Alliance 2 2-2; Alliance 3—Energie 3-0- GIOS 3DES 0-3; FES 2Ruijs 1-3; Gios 2—WIK 2 2-2; OVRA 5Rapiditas 2-2; Gios—FES 1-3; HVS 3—OVRA 1-3; OVRA —PSVH 3-0; Alliancedie Raeckse 2 Dames; die Raeckse 3—OVRA 0-3- Gi- °s~F.ES„ 3-0; JBS—VCIJ 0-3; Gios' 2— OVRA 2 3-0; HBCVesmia 2 0-3; Ves- "JiaHVS 2 3-0; RuijsOVRA 5 2-2' d« GazellenGios 4 0-3. HASTINGS. Gisteravond heeft de Roemeen Georghiu alleen de leiding ge nomen in het internationale schaaktoer nooi in Hastings. De Roemeen versloeg de Engelsman Basman in 24 zetten, ter wijl zijn grootste concurrent, de Tsjech Hort, genoegen moest nemen met een _emise tegen de 17-jarige Portorikaan Kaplan. De stand op kop luidt; 1. Georg hiu 5 Pnt-. 2/3. Hort en Stein (Rusl.) vou-V', (RusL) 4 Pnt- en 1 afg. Whiteley (GB) 3Vi pnt.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 9