Marine stuurt geregeld munitie naar Nigeria Y vonne Paul Meeste apen sterven in huisgezinnen Trek er op uit in eigen Agenda voor HaarSem en de IJmond Rennies Mr. A. v. d. Stee voorzitter KVP? en Artisbaby's Geheime transporten per charter-vliegtuigen Rijkspolitie was niet op de hoogte Prof. v. d. Beugel bedankt als lid van de P.v.d.A. Vier etalagedieven gearresteerd Directeur van Artis: Invoerbeperking gewenst Grote actie van A.N.V.V. en A.N.W.B. Brandend maagzuur, Minder koud 4 I-s VRIJDAG 5 JANUARI 1968 STALEN REKKEN Vervolg van pagina l Blijven steken Ruiten ingegooid bij bontzaken en juweliers „Queen Wilhelmina Morgen voordracht van partijraad Mevrouw mr. Soenito in Djakarta gearresteerd Qh W ivdtté. UidfovU... Bron van infectie Kort nieuws i Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk helpen direkt! 5 3 S-c sl SCHIPHOL. Nederland stuurt op verzoek van Nigeria geregeld scheepsmu- nitie van de Koninklijke Marine naar deze Afrikaanse staat. De verzendingen ge schieden met Nederlandse chartermaat schappijen vanaf het vliegveld Zestienho ven bij Rotterdam. Ook de vorige week werd nog een lading verstuurd. De mu nitie is bestemd voor het fregat „Queen Wilhelmina" dat Nederland enkele jaren geleden aan Nigeria heeft geschonken en voor een tweede fregat, dat in opdracht van de regering in Lagos in Schiedam is gebouwd en dat thans ms „Nigeria" heet Dat bij deze fregatten ook de munitie wordt geleverd, heeft op Zestienhoven nauwelijks opzien gebaard, wel echter de heimzinnigheid, waarmee dit geschiedt. De geheimhouding, van hogerhand geïn spireerd, leidde bij de voorlaatste zending in de herfst tot een komisch misver stand tussen twee officiële instanties. Terwijl op een afgelegen plek van het vliegveld in het donker een zending van ADVERTENTIE Bij haar aanhouding heeft Yvonne Paul zich aanvankelijk passief gedragen. Zij verzette zich echter toen zij naar de ar restantenwagen werd overgebracht. „Ne derlanders verraders" en „Onrecht, on recht", schreeuwde zij terwijl mannen van de dienst luchtvaart van de rijkspoli tie haar naar de auto toe droegen. Om half 7 vanochtend werd Yvonne Paul verzocht mee te gaan naar het kan toor van de rijkspolitie. Daar werd me juffrouw Paul de door haar al enkele keren met „neen" beantwoorde vraag ge steld of zij bereid was Schiphol vrijwillig te verlaten. Yvonne Paul heeft sinds haar uitwijzing uit de Verenigde Staten op 10 oktober op Schiphol gebivakkeerd. Volgens het communiqué van de directie van de lucht haven was haar verblijf in het begin toe gestaan uit menselijke overwegingen. Doch zij meende daaraan een einde te moeten maken, nadat gebleken was dat de Amerikaanse autoriteiten onverbidde lijk waren in hun weigering haar toe te laten. Dat ze na negen jaar in New York te hebben gewoond de VS werd uitgezet, kwam omdat haar aanvrage tot immi gratie werd afgewezen. De immigratie dienst meent dat er onvoldoende redenen zijn om mejuffrouw Paul definitief in de V.S. toe te laten en haar de Amerikaanse rationaliteit te verlenen. Dat kwam grotendeels omdat ze geheel in de persoonlijke sfeer in conflict geko men was met enkele van haar Ameri kaanse kennissen een affaire die haar op de rand van een zenuwinstorting bracht. Ze kon kiezen tussen de V.S. verlaten of verpleging. Ze koos het laat- •te en na 3 maanden was ze genezen. Maar aan de geneeskundige controle, waaraan ze zich periodiek moest onder werpen, onttrok ze zich. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Prof. dr. E. H. van der Beugel, oud-staatssecretaris van Buiten landse Zaken, heeft bedankt voor zijn lidmaatschap van de Partij van de Ar beid. Prof. Van der Beugel zegt om persoon lijke redenen bedankt te hebben en geen plan te hebben tot een andere politie ke partij toe te treden. Prof. Van der Beugel, thans bijzonder hoogleraar in Leiden, was van 1961 tot 1963 president-directeur van de K.L.M. 3 ton werd ingeladen, welke door de ma rine per vrachtauto was aangevoerd, ver scheen de rijkspolitie ten tonele. De wachtmeesters, in de mening dat zij een illegaal wapentransport betrapten, wilden de verlading verhinderen. De in burger geklede marineofficier wilde eerst geen inlichtingen geven. Toen dreigde de rijks politie het vliegtuig, aan de grond te hou- en. Pas daarna werd uiteengezet, dat het transport op bevel van het ministerie van Defensie werd uitgevoerd. De marine bleek tijdig de Justitie te hebben ingelicht, maar de waarschuwing zou bij een officier van Justitie zijn blij ven steken, waardoor de rijkspoliite niet werd ingelicht. Een treffend detail uit de zaak is dat de Nigeriaanse marine uit Nederland (Van onze correspondent) UTRECHT. Door de aanhouding van vier Amsterdammers hebben de Utrecht se en de Amsterdamse recherche drie grote diefstallen en een inbraak bij een juwelier opgelost. De mannen hadden voor 4 0.000 gulden aan bont buit gemaakt en voor een paar duizend gulden aan ringen. Een groot deel van de buit is achter haald Twee van de inbraken zijn in Utrecht gepleegd, de andere in Zutphen en Arn hem. In Utrecht gooiden zij bij juwelier Huisman een trottoirtegel door de ruit en namen vijftig ringen mee. De volgende nacht gooiden zij in Utrecht een ruit in bij de bontzaak Chiotakis. Zij namen vier bontjassen mee. De tocht werd voortge zet naar Arnhem, waar ook een bont jas werd gestolen na het ingooien van een ruit. In Zutphen wist een van hen nog een bontzaak. Ook daar werden de ruiten vernield en haalden de mannen armen vol bontjassen uit de zaak. Doordat een van hen zijn moeder een kostbare bontjas cadeau gaf en aan zijn verloof de, die hij pas tien dagen kende, twee dure ringen, kreeg de politie lucht van de zaak. Het viertal werd aangehouden en 16 bontmantels en een aantal ringen konden worden achterhaald. Een van de vier had pas 2% jaar in de gevangenis gezeten. ontvangen munitie zou hebben afgevuurd op de Nederlandse kustvaarder „Jozina", welke wapens aan boord had. De marinevoorlichtingsdienst zegt dat er per charter inderdaad munitie is ver overd. Deze is alleen bestemd voor de „Queen Wilhelmina". Geheimhouding wordt door de marine niet bedongen. In dat geval zouden militaire vliegvelden en vliegtuigen zijn gebruikt. Wel vindt de marine het transport niet aan de grote klok te moeten hangen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De Arnhemse advocaat mr. A. P. J. M. M. van der Stee zal waar schijnlijk mr. P. J. M. Aalberse opvol gen als voorzitter van de KVP. Hoewel de voordracht voor de partijraad van 10 februari pas morgen door het partijbe stuur wordt opgemaakt, maakt mr. Van der Stee, die thans penningmeester van de partij is, de beste kansen voor het voorzitterschap. Hij is naar voren geschoven door de commissie, die na het Arnhemse partij congres is ingesteld om suggesties te doen over een nieuwe samenstelling van het partijbestuur en over de taakverde ling in het nieuwe presidium. In deze commissie hadden zowel christen-demo craten als christen-radicalen zitting. Mr. Van der Stee, die behoort tot de christen democratische stroming in de KVP, heeft een eventuele kandidatuur echter nog in beraad. Als tweede kandidaat wordt ge noemd het Tweede Kamerlid P. J. En gels uit Leeuwarden. Het partijbestuur krijgt morgen tot taak nog vijf andere leden van het dage lijks bestuur aan te wijzen, waarbij twee vice-voorzitters en een penningeester. De vacatures zijn ontstaan doordat de vi ce-voorzitters drs. G. J. M. Horbach en mej. dr. M. A. M. Klompé zich evenals het Noordbrabantse bestuurslid L. A. M. de Bekker niet herkiesbaar hebben ge steld. Voorts is besloten het dagelijks be stuur met twee leden uit te breiden. Za terdag zal verder nog een voordracht op gemaakt moeten worden voor achttien nieuwe leden van het partijbestuur en dertig nieuwe leden van de partijraad. Voorkoming van kabelbeschadiging. Op initiatief van de „Stichting noordelijk technische wegenbouw centrum" en de openbare nutsbedrijven in de provincie Grnoingen is een voor Nederland uniek centrum opgericht. Het is het „Kabels en leidingen informatie centrum". Het doel ervan is beschadigingen aan kabels en leidingen te voorkomen. De reparatie kosten jaarlijks 1 miljoen. Twee jaar cel. De rechtbank in Gronin gen veroordeelde twee mannen uit Oude Pekela tot twee jaar gevangenisstraf. Zij hadden een 65-jarige man gedwon gen een grote hoeveelheid jenever te drinken, hetgeen de dood ten gevolge had. Daarna stalen zij een bankbiljet van 25. De bejaarde man is gestikt, doordat er alcohol in zijn longen was ge komen. Zionisten verontrust. De internationale organisatie van Zionistische vrouwen, waarin 2300 Nederlandse joodse vrou wen zijn vertegenwoordigd, zegt in een telegram aan minister Luns dat zij is „verontrust door de ontrechting van joodse burgers in Arabische landen". Zij wil dat de Nederlandse gedelegeer de bij de V.N. dit aanhangig maakt. Politiemannen onderscheiden. Recher cheurs van de Baarnse politie en hoofd agent K. de Witt van de technische dienst hebben van burgemeester Van Beeck Calkoen van Baarn een erkente lijkheidsbetuiging en een gratificatie ontvangen voor het oplossen van de autozwendel in Baarn. In verband hier mee werden in november drie inwoners van Baarn aangehouden. In Artis in Amsterdam is een anti- lope-tweeling geboren. Moeder en kinderen maken het best. DJAKARTA. De politie van Djakarta heeft de uit Nederland afkomstige juriste mevrouw mr. Soenito-Heyligers gearres teerd op verdenking lid te zijn van de verboden communistische vereniging van wetenschappen (H.S.I.). Zij heeft twee jaar geleden de commu nistische vakbondsleider Njono verdedigd die ter dood veroordeeld werd wegens zijn aandeel in de mislukte staatsgreep van 1965. De 52-jarige mevrouw Soenito-Heyligers is afkomstig uit Zwolle. Zij huwde een Indonesische student in de rechten, Soeni to, die vóór de oorlog voor zijn studie naar Nederland was gekomen. Het echt- Paar Sjng dertien jaar geleden naar InJ donesië, nadat de heer Soenito en de voormalige directeur van Antara, Go Gien Tjwan, door de Nederlandse rege ring op grond van ongewenste politieke activiteiten waren uitgewezen. Soenito, secretaris van het Indonesische parlement en lid van de linkse Oereka-beweging, werd kort na de staatsgreep in Indone sië gearresteerd. DEN HAAG. De Algemene Neder landse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer (A.N.V.V.) gaat een grote actie beginnen om het toerisme in eigen land te bevorderen. Het motto van de actie is: „Er op uit, eigen land is in". De A.N.V.V. wil vooral diegenen bereiken die buiten het hoofdseizoen een tweede of dehde kor te vakantie houden. Verder wordt beoogd de Nederlanders te bewegen om er in hun vrije dagen wat meer op uit te trekken. Een speciale krant met de naam „Uit in eigen land" wordt tegelijk verstuurd met het A.N.W.B.-blad „De Kampioen". Grote V.V.V.-bureaus zullen zich ook met de verspreiding van het blad bezig hou den. De propaganda voor korte vakanties in eigen land, voor lange weekends en voor dagtochten is in het algemeen ach ter gebleven bij de steeds aantrekkelijker werving voor buitenlandse réizen. Reis bureaus hebben meestal te weinig be langstelling voor kortere binnenlandse rei zen. Een speciale actie is gericht op de bewoners van de Randstad Holland. Voor 10 kunnen zij bij de VW- en ANWB-kan- toren in de randstad een toeristische map krijgen, waarin onder andere te vinden zijn een reisongevallenverzekering, toe- ristenkaarten en een speciaal introduc- tiebewijs dat recht geeft op aanzienlijke kortingen in ongeveer honderdvijftig ho recabedrijven in de provincies buiten de randstad. Deze actie duurt tot 1 juni. Reeds worden voorbereidingen getroffen om op 1 september van dit jaar deze actie uit te breiden tot het gehele land. ADVERTENTIE Specialité Fondue de Boeuf Bourguignonne ('s maandags gesloten) AMSTERDAM. De directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi, heeft gisteren een fel protest laten horen tegen het houden van apen als huisdier. „In negen van de tien gevallen is het een ramp voor de dieren. Naar schatting crepeert 90 per cent door vitaminegebrek of door Engelse ziekte". Volgens hem is het aantal apen dat in ons land als huisdier gehouden wordt, ontstellend groot. Alleen al in Amster dam zijn er 800 gezinnen, die een aap in huis hebben. „Dit betekent een ernstige bedreiging van het bestand aan apen in de vrije natuur aldus dr. Jacobi. Er sterven veel apen nadat ze gevangen zijn en op trans port worden gesteld. Ook het feit dat apen, als zij alleen worden gehouden, zich niet kunnen voortplanten is een groot probleem. De hoeveelheid apen welke Artis krijgt aangeboden door mensen die de dieren weer kwijt willen stijgt de laatste jaren. „Tot 1962 werden jaarlijks 10 tot 20 apen opgenomen. Sindsdien is het gestegen tot ongeveer 40 Dit zijn dan alleen de aan tallen, welke worden aangenomen. Het aanbod is hoger. Apen zijn ongeschikt als huisdieren, zegt hij verder. „Het zijn boomdieren. Zij spelen met hun uitwerpselen, waar door de verspreiding van ingewandspara sieten in de hand wordt gewerkt. Na rundvee zijn apen de grootste bron van infectie van ernstige ziekten, zoals dy senterie, tuberculose en paratyfus. Bo vendien zijn apen vernielzuchtig. Als zij ouder worden, worden zij bijtlustig. De bijtwonden kunnen zeer ernstig zijn" Dr. Jacobi noemde het houden van apen een welvaartsverschijnsel. Men telt Valse dollars. Het Haagse gerechtshof heeft een 27-jarige Engelsman tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij geprobeerd had in Nederland hon derd-dollar-biljetten uit te geven. Ver moedelijk maakte hij deel uit van een internationale valsemuntersbende. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgroep Centrum met „De Vrede", co- medie van Aristofanes. Regie: Peter Kleinschmidt. Zaterdag, 14.30 u.: Lezing „De Acteurs" door Ina van der Molen, Piet Römer en Jaques Commandeur; 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Slippers", blijspel van Alan Ayckbourn. Regie: Walter Kous. Gebouw van de Ned. Protestantenbond (Postlaan, Heemstede), vandaag, 20.15 u.: Kamermuziekconcert door Albert Meilof (fluit); Pierre v. d. Schaaf (viool); Wou ter Möller (violoncel) en Bob van Aspe- ren (clavecymbel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „El- vis, beat en blues" ,a.l. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Dr. No", 14 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Vier snelle revolvers", 18 j. Lido. 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot het donker is", 18 j. Zaterdag, 23.30 u.: „Ma- oor Dundee", 14 j. Luxor, 14. 19 en 21.15 u.: „On(t)roerend goed", a.l. Vandaag en zaterdag, 23.30 u.: „Het meisje van de zolderkamer", 18 j. Minerva, 20 u.„De kanonnen van Nava- rone", 14 j. Zaterdag, 14.30 u.: „Een tegen allen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De on tembare Angélique", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De schaam telozen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jonge Venus", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondags 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van beeldhouwwerk, grafiek en schilderijen van „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. en op zondag van 13-17 u. Tot en met 7 januari. Vleeshal (Grote Markt): Eretentoonstel ling t.g.v. de zeventigste verjaardag van de beeldhouwer Mari Andriessen. Dage lijks van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur. Tot en met 7 januari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Pehnanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Tot en met 7 januari: Expositie van beeldhouwwerk van Wim Jonker en schilderijen, aquarellen en tekeningen van Harry Balm. Dagelijks van 10-12 'en 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Ope ning: vandaag om 21 u. Tot en mei 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 uur. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30- 21.30 u. Op zondag 14-17) u. Tot en met 12 januari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Wijkcentrum Schalkwijk: Expositie van schilderijen van Josef Santen. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 7 januari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 58): Expositie van geborduurde composities van Cecile Dreesmann. Dage lijks van 10-17 u. en zaterdag en zondag van 14-17 u. Tot en met 7 januari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstr.), vandaag, -19.30 u.: „Wie waagt die zingt" en hootenanny-programma. Zaterdag, 20 u.: Optreden van Miel Cools. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag, 14.30 u.: „De Toverhoed". Provinciehuis Haarlem, zaterdag, 14.45- 17 u.: Nieuwjaarsreceptie commissaris van de koningin. VRIJDAG 5 JANUARI City, 20 u.: „Mooi maar slecht". Stadsschouwburg, 20 u.: „De laatste dagen van Khartoum". ZATERDAG 6 JANUARI City, 20 u.: „Mooi maar slecht". Stadsschouwburg, 20 u.: „De laatste dagen van Khartoum". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. „ei- vrijdag 5 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: dorado". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZATERDAG 6 JANUARI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „El dorado"; 23.30 u.: „Ik, een minnaar". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie Paul Citroen, schilderijen, teke ningen en gouaches, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. grif 2000 neer voor een aap. De invoer van deze dieren is vrij. Dr. Jacobi pleitte voor maatregelen om de invoer ervan te beperken, vooral om de met uitroeiing bedreigde apensoorten. „Dergelijke maatregelen kunnen geno men worden op grond van de Dierenbe schermingswet, welke nu enkele jaren oud is. Het is een diepe droeve schande dat het zolang moet duren voor er iets gebeurt", aldus de directeur. Hij kondigde voor de dierentuin een 15-jarenplan aan voor zeer vele ingrij pende verbouwingen en vernieuwingen. De kosten worden geraamd op 15 tot 20 miljoen gulden. Artis heeft in 1967 895.000 bezoekers getrokken, evenveel als in 1966. ADVERTENTIES druk op de maag, opgeblazen gevoel? w mmmmmmmmmmMMMMWWWWWMWWWWWinnnrinnntmWWWWi nMVtAWWMVVWVVVWWVVWVVVVUWVWVVVWVWVVWVMMWV Het KNMI deelt mee: In de nacht van donderdag op vrijdag passeerde een zwak ke rug van hoge druk ons land. Tege lijkertijd koerste een storingsgebied via Zuid-Engeland naar Noord-Frankrijk. Op klaringen bleven dan ook beperkt tot het noorden van het land. Het vroor ner gens meer dan 2 graden. Vandaag trekt een uit het zeegebied ten zuidwesten van Ierland afkomstige storing in de rich ting van ons land. Door deze ontwik keling moet regen en in het noorden van het land mogelijk ook sneeuw verwacht worden. Zaterdag zullen naast enkele bui en ook verspreide opklaringen voorko men. De wind draait naar westelijke rich tingen. De temperaturen zullen zaterdag in het algemeen enkele grader hoger zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- an minimum WJ L S «J ld temperaturen "O-*- w O" 2* 4) 3 binnen- en buitenland S3 1) BN Den Helder motregen z 4 1 1 Ypenburg geh. bew. z 3 0 1 Vlissingen geh. bew. z 2 1 0 Eelde geh. bew. wzw 1 -1 2 De Bilt geh. bew. zzo 2 -2 1 Twente geh. bew. zzw 3 -1 1 Eindhoven geh. bew. zzo 2 -1 0.2 Z.-Limburg sneeuw zzo 2 -1 1 Helsinki licht bew. n 9 -23 12 Stockholm sneeuw no -12 -14 0.6 Oslo sneeuw nnw -7 -10 4 Kopenhagen sneeuw nno 2 -1 5 Aberdeen geh. bew. z -1 -8 0 Londen geh bew. zzw 2 0 2 Amsterdam geh. bew. z 2 -1 1 Brussel geh. bew. z -1 0 Luxemburg ij zei z 1 -3 0.6 Parijs geh. bew. windst. 4 0 3 Bordeaux regen w 12 10 14 Grenoble geh. bew. windst. 5 1 4 Nice onbewolkt n 13 3 0 Berlijn sneeuw w 2 -1 3 Frankfort geh. bew. z 2 -2 0.3 München sneeuw zw 2 -4 4 Zürich sneeuw zzo 2 -1 0.4 Gienève sneeuw zw 3 0 2 Locarno licht bew. w 7 1 0 9 Wenen licht bew. w -7 -7 Innsbruck sneeuw O -5 0.6 Belgrado sneeuw w -2 -8 0.1 Athene zw. bew. no 2 0 7 Rome half bew. no 9 2 0 Barcelona zw bew. nnw 15 6 0 Madrid onbewolkt windst. 14 -2 0 Mallorca onbewolkt nw 16 10 0 Lissabon onbewolkt O 15 8 0 Zaterdag 6 januari Zon op 8.47 uur; onder 16.44 uur. Maan op 11.56 uur; onder uur. Maanstanden Eerste kwartier 7 januari 15.23 uur. Volle maan 15 januari 17.11 uur. Laatste kwartier 22 januari 20.38 uur. Nieuwe maan 29 januari 17.29 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 5 januari Hoog water 7.21 uur en 19.38 uur. 1 Laag water 2.57 uur en 15.20 uur. Zaterdag 6 januari Hoog water 802 uur en 20.20 uur. Laag water 3.36 uur en 15.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2