Rosencrantz en Guildenstern zijn dood" Briljant stuk van Stoppard in goede Nederlandse vertolking Radio-orkest speelde Concerto per organo van Albert de Klerk ,Ik ga beslist niet naar een andere krant' Brittens „Albert Herring voor de fijnproevers Hermien wil je een stnk kaas* uit het vuistje San balm Vervolging tegen barkeeper na verkeersongeluk De Gaulle verbaasd over joodse verontwaardiging Proces tegen jonge intellectuelen in Moskou begonnen T entoonstelling van Rembrandt NEGEN MUZEN Ironie als wapen tegen de oorlog i MAANDAG 8 JANUARI 196 8 7 Imponerend Ver dwaal d Interessant 99 P. Zwaanswijk In Massachusetts: RUWE HANDêNLeb HOOFDREDACTEUR VRIJE VOLK: De radio geeft dinsdag SAS BUNGE T elevisie programma' s (Van onze toneelcriticus) DEN HAAG. Toen het eerste toneel stuk van de nog onbekende Engelse schrij ver Tom Stoppard, „Rosencrantz and Guildenstern are dead", verleden jaar in Londen in première was gegaan en ik het voorrecht had gehad een der eerste voorstellingen bij te wonen, heb ik e in dit blad (Erbij van 29 april) al uit voerig over geschreven. Misschien her inneren sommige lezers zich nog van die bespreking dat het ging om een ko medie die Stonpard binnen en rondom de handeling van Shakespeare's „Hamlet" had geplaatst, met Hamiets twee voor malige studievrienden van de universi teit in Wittenberg als de centrale figu ren. Door de ogen van die jonge edel lieden, Rosencrantz en Guildenstern, die in Shakespeare's tragedie maar onderge schikte functies vervullen, geeft Stoppard „Rosencrantz en Guildenstern zijn dood" „Rosencrantz and Guildenstern are dead"), komedie in drie bedrijven van Tom Stoppard. Vertaald door Bert Voeten. Nederlandse première bij de Haagse Comedie op 1 januari in de Koninklijke Schouwburg. Den Haag. Regie: Paul Steenbergen in samenwer king met Dolt de Vries. Hoofdrollen: Kees Coolen, Wim van Rooij, Eric van Ingen. Decors: Hep van Delft. Kos tuums: Has Noordhoek Hegt. Muziek: Jurriaan Andriessen. ons een vluchtige kijk op wat er daar aan het Deense hof gaande is: het con flict rond de dood en de opvolging van Hamiets vader dat later zo tragisch zal eindigen. Maar de hoofdzaak is, dat Ro sencrantz en Guildenstern zelf argeloze slachtoffers worden van dat conflict, waarbij ze tegen hun wil en zonder enig begrip van de situatie worden betrokken, en dat zij die grillige speling van het noodlot tenslotte berustend aanvaarden. Tom Stoppard Dankzij de opvoering waarmee de Haag se Comedie het nieuwe jaar heeft inge vet, kan men met dit stuk (bijzonder knap vertaald door Bert Voeten) nu ook in Nederland kennismaken. En de Neder landse opvoering bevestigt dat Stoppard een brillant stuk heeft geschreven waar aan ook een niet-Engels (en dus niet zo volledig met Shakespeare opgegroeid en vertrouwd publiek) een avond fascinerend en intrigerend toneel kan beleven. Toch dient vooropgesteld te blijven dat de toe schouwer wel „Hamlet" moet kennen om te kunnen begrijpen wat Rosencrantz en Guilderstern niet begrijpen (namelijk de tragedie van het koninklijke gezin en van Polonius en Ophelia) en om zich daar door ook in het vreemde avontuur en de bizarre gedachtengangen van het twee tal te kunnen inleven. Het Deense hof, met de nieuwe koning Claudius als oppermach tige figuur, is voor hen een onbekende we reld waarin ze op een kwade ochtend terecht zijn gekomen en dat Guilderstern omschrijft als „een groter geheel dat al onze bewegingen omvat en dat ons mee draagt, even onverbiddelijk als de wind en de stroom het schip waarop we zijn". In dat hof, in dat immense koninklijke paleis en zijn raadselachtige bewoners, ligt dan ook voor Rosencrantz en Guil derstern de noodlotsdreiging besloten die zich later door hun onverdiende dood vol trekt. Paul Steenbergen, die de regie van de overigens stellig imponerende Neder landse opvoering had, heeft aan dat laat ste aspect voor mijn gevoel te weinig waarde toegekend. Hij presenteert ons het koninklijke echtpaar en zijn hofstoet als de figuren uit een Oosters sprookje, eer der komisch dan beangstigend, en hij laat Hamlet, die toch slechts uit bereke ning waanzin stimuleert, rondlopen als een stapelkrankzinnige griezel in een ou derwetse draak. Door Steenbergens regie- opvatting wordt weliswaar tegemoet ge komen aan Stoppards bedoeling, afstand te scheppen tussen Hamiets oude studie makkers en het hof, maar het is eerder het onderscheid tussen levende mensen en zielloze <dus ongevaarlijke) marionet ten dan tussen argeloze individuen en de noodlotsvertegenwoordigers die hen zullen vermorzelen. De vertolkingen van Leo de Hartogh (Claudius), Anny d. Lange (Ger trude), Gijsbert Tersteeg (Polonius) en Marijke Merckens (Ophelia) hebben dan ook volstrekt niets om het lijf en blijkens de Londense opvoering biedt het stuk op dit punt toch wel andere en grotere mo gelijkheden.' Krachtige steun kreeg de opvoering echter van Kees Coolen (de goedige en opgewekte, meer met zijn hart dan met zijn hoofd reagerende Rosencrantz) en Wim van Rooij (de venijnige, spitsvon- dig-intellectuele en er dikwijls maar op los redenerende en filosoferende Guilden stern), die de handeling dragen. Hun dialogen zouden echter, vooral in 't be gin nog veel flitsender kunnen worden. Een schakel tussen die twee onbelangrij ke mensjes en de grote wereld waarin zij zijn verdwaald, wordt gevormd door de Eerste Toneelspeler uit „Hamlet", die door Stoppard meesterlijk is uitgewerkt. Eric van Ingen, met een prachtige Roy- aards-kop en de perfecte allure van de ouderwetse acteur wie geen artistieke, morele of financiële zee te hoog ging, gaf in deze rol een werkelijke grandioze creatie die herhaaldelijk een hoogtepunt in de opvoering vormde. Hij werd be kwaam terzijde gestaan door Guus Hoes (als het jonge acteurtje dat de vrouwe- rollen moet spelen) en de andere leden 99 (Van onze muziekrecensent) AMSTERDAM. Verleden jaar, op vrijdagavond 16 juni, werd in de Grote of St. Michaelskerk te Zwolle de eerste uitvoering gegeven van het „Concerto per organo", dat door de organist Albert de Klerk in opdracht van de stichting „Schnitgerprijs Zwolle" gecomponeerd werd. De orgelpartij werd door de com ponist zelf gespeeld, het aandeel in het concerto, dat bestemd werd voor een groep van twee trompetten, twee hoorns en twee trombones, werd ter uitvoering aan koperblazers van het Noordelijk Fil harmonisch Orkest toevertrouwd. Char les de Wolff trad hierbij op als dirigent. Zaterdagmiddag werd opnieuw aan dacht voor Albert de Klerks werk ge vraagd op het concert, dat het Radio Fil harmonisch Orkest in opdracht van de VARA in het Concertgebouw te Amster dam heeft gegeven. De omstandigheden, waaronder het con eerto nu ten gehore werd gebracht, wa ren wel geheel anders dan bij de premiè re. Nu klonk het in een zaal met een voor deze speelse, vaak ook sprankelende mu ziek bijzonder gunstige akoestiek „ruim" van werking, maar niettemin scherp detaillerend. Andere koperblazers werkten mede en de uitvoering werd ge leid door een andere dirigent, namelijk de jonge, in korte tijd beroemd geworden Italiaan Roberto Benzi, wiens pittige, rustig-beheerste. duidelijk formulerende directie voortreffelijk afgestemd bleek op het karakter van de muziek. Over de indruk, die het concerto op mij maakte bij de eerste uitvoering, heb ik verleden jaar uitvoerig geschreven. Opnieuw heb ik deze ervaren, echter ge prononceerder met een duidelijker ont hulling nog van de waarde van deze mu ziek, die inderdaad geen problemen op werpt of uitdrukking wil geven aan een of andere diepzinnige symboliek, maar welke met handhaving van het principe van „l'art-pour-l'art" geschreven werd „pour faire plaisir". Deze opzet klonk uit het meesterlijke, smettelos gave orgel spel van Albert de Klerk en uit de ver tolking van de alternerend optredende groep van de voortreffelijke koperbla zers, die tezamen als het ware een glan zend klinkend antifonaal orgel vormden, bezield bespeeld door dirigent Benzi. DE sfeer van muzikale sprankeling, op geroepen door de finale van het Concerto werd, zij het met andere klankenkleuren gehandhaafd bij de aansluitende uitvoe ringen van de Symf. in C. van G. Bizet door het Radio Filharmonische Orkest, waarbij Roberto Benzi een prachtig klin kend expressief hoogtepunt verkreeg met het Adagio, mede dank zij de fraaie hobo solo. Roberto Benzi is een uitzonderlijke schilder met instrumentale timbres. Zijn vertolking van Debussys „Prélude a I l'après-nudi d'un faune" werd daar een verrukkend getuigenis van. Evenzo zijn uitvoering van de tweede suite uit de mu ziek voor het ballet „Bacchus et Ariane" van Albert Roussel, al moest de stem ming van de dromerig-lome zomernamid dag van de faun hierbij wijken voor heel wat positiever en onstuimig bewogen klanken. Groots en indrukwekkend was deze vertolking, maar zij kon toch niet doen vergeten, dat het balletmuziek was met een onmiskenbare begeleidende func tie. van zijn „troep", onder wie vooral Ge rard de Groot als intrigant uitblonk. Alles bijeengenomen een opvoering waarin het stuk naar mijn smaak niet op alle punten volledig tot zijn recht is ge komen maar die, vooral dankzij de speel se wijsheid van Stoppards tekst, toch wel tot de interessantste van dit seizoen behoort. Simon Koster BOSTON (Reuter) Het hooggerechts hof in Massachusetts heeft beslist dat bar-eigenaars verantwoordelijk kunnen worden geacht voor verkeersongevallen „waarbij doden en gewonden vallen, die zijn veroorzaakt door dronken bestuur ders". De jurist Adamian kreeg toestemming een proces te beginnen tegen een bar- eigenaar inzake een auto-ongeluk, waar bij zijn echtgenote was omgekomen. In de bar was men het glas blijven vullen van een klant, die reeds onder invloed was en die vervolgens achter het stuur ging zitten. Hij werd betrokken bij een ongeluk, waarbij mevrouw Adamian om kwam. PARIJS (AFP) De Franse opper rabbijn Jacob Kaplan heeft meegedeeld, dat president De Gaulle zeer verbaasd was over de beroering die zijn verklaring over het joodse volk heeft teweeg ge bracht. Hij had onlangs gezegd, dat Israel de schuld was van de oorlog in het Mid den-Oosten en had het joodse volk een elite-volk genoemd, dat zelfverzekerd is en domineert. Volgens het Franse staatshoofd hield zijn verklaring gerechtvaardigde lof in voor de waarde van de joden. ADVERTENTIE HANDCREME uw handen vragen erom PARIJS (AFP-Reuter) Het proces te gen de vier jonge Russische intellectuelen Alexander Ginsburg, Joeri Galanskov, Alexei Dobrovolsky en Vera Lasjkova is maandag in Moskou begonnen. De vier zijn beschuldigd van activiteit, gericht te gen de Sovjet-Unie. De politie heeft de toegang tot het ge rechtsgebouw afgesloten. Westerse ver slaggevers kregen te horen dat alleen men sen met een speciale pas het gebouw bin nen mogen komen. AMSTERDAM. In 1969 zal het 300 jaar geleden zijn, dat Rembrandt in Am sterdam is gestorven. Het Rijksmuseum te Amsterdam is voornemens in 1969 een Rembrandt-tentoonstelling te organiseren, 99- l99 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM „Ik heb niets toe te voe gen aan wat in de dagbladen over de reden van mijn ontslagaanvraag heeft gestaan. Nee, ik geef geen nader commentaar over het verschil van inzicht tussen de directie van de Arbeiderspers en mij. Het gaat in derdaad om fundamentele meningsverschil len over maatregelen die het editiestelsel van de krant aangaan. Meer wil ik er niet over zeggen. Ook tegenover andere kran ten zal ik me daar niet nader over uitlaten". Aldus de reactie van de hoofdredacteur (Van onze muziekrecensent) AMSTERDAM. De Opera-Studio van de Nederlandse Operastichting kwam zon dagavond in de Kleine Zaal van het Con certgebouw in Amsterdam zich openbaar in haar woonplaats presenteren met de komische opera Albert Herring van Ben jamin Britten, nadat vorige maand daar aan reeds opvoeringen in Rotterdam, Scheveningen en Eindhoven waren voor afgegaan. Het is een allergenoegelijkste en wat meer zegt een esthetisch hoog staande demonstratie geworden. We kunnen beginnen, het geestige werk van de librettist Crozier en de spran kelende partituur van Britten te roemen als een unicum op het gebied der parodie, waarmee ze de duffe en hypocritische sfeer van een kleine Engelse stad (en ook elders) duchtig in het ootje nemen, alles met de fijne humor van een waarheidszin die niemand wil kwetsen maar die ieder een als levensecht aanvaardt. De situaties brengen dan nog mee, dat een doorgewin terde muziekkenner doorlopend de bin nenpret ervaart van Brittens muzikale in venties, waaronder ook allergrappigste ontleningen, die steeds de tijdgeest op roepen; daartoe behoort zelfs (en raak te pas gebracht) het Tristan-motief van de liefdesdrank alsook een thema uit Das Lied von der Erde. Dit alles verloopt in 'n originele komische opera-stijl, die op stuk van zaken het klassieke ensemblewerk weet in te lassen. Verder is er volop te genieten van de geraffineerde orkestratie van het solistisch instrumentaal ensemble van twaalf spelers, stuk voor stuk virtu ozen, namelijk een combinatie van het Amati Kwartet en het Danzi Kwintet, plus bas, harp en slagwerk. Dan is met bijzondere lof, om niet te zeggen met geestdrift te gewagen van het stemgehalte van de beide als gast meewerkende Engelse actrices, Judith Pierce (als de dorpsregentes Lady Bil lows) en Elsa Lioni (als haar potige huishoudster), twee monumentale figu ren, zowel vokaal als van formaat. Naast deze sterren handhaafden zich met ere de mensen van de Opera-Studio, de dames Maria Boender, Emmy Greger, Nelly Morpurgo, Ans Philippo en Constanse Mook, alsmede de heren Simon van der Geest (vertolker van de titelrol), Meinard Kraak, Hubert Waber en Gerard van Loon. Als gast werkten bovendien nog mee Rudolf Kat en Jos Borsboom. De ka rakteristiek qua klankgehalte vormdij een Heffend geheel. Afhankelijk hiervan was in hoge mate de spelkwaliteit en de montering als ge heel, waarvoor men in de eerste plaats de regisseur Jan Bouws dankbaar dient te noemen; hij maakte met deze „Albert Herring" zijn eerste produktie in Neder land. Het is een markant debuut gewor den. Een vaardige zeer veel belovende jonge kracht als dirigent van de Opera-Studio hebben wij deze avond leren kennen in de geboren Utrechtenaar Jochem Slot houwer, die in het buitenland gewerkt heeft en die men in zijn vaderland moet trachten vast te houden. De wijze waarop hij de vrij lastige partituur van Britten vokaal en instrumentaal puntgaaf heeft weten te realiseren stempelt hem tot een geroepene. Als kameropera ingekleed met prak tische dekormiddelen van de Zuidafrikaan Aubrey Couling, voldeed de montering in de Kleine Zaal opperbest, maar ze zou het ook doen in de Stadsschouwburg en er wellicht het grote publiek trekken, even goed als dat in Antwerpen het geval is met Brittens beide kameropera's „Albert Herring" en „De schending van Lucretia". Er is nog slechts één voorstelling van „Albert Herring" in 't vooruitzicht gesteld, andermaal in de Kleine Zaal van het Con certgebouw en wel op donderdag 18 ja nuari. Aanbevolen voor de fijnproevers. Jos de Klerk Erfenis. Wijlen Brian Epstein, de manager van de Beatles, die in augustus van het vorige jaar op 32-jarige leeftijd is over leden, heeft vier en half miljoen gulden nagelaten. Daar er geen testament was krijgt Epstein's moeder, nadat de fiscus bijna anderhalf miljoen heeft opgeëist, het geld. KRO. De heer R. Schoonhoven, chef-re dacteur van KRO-actualiteitenpro gramma „Brandpunt", is met ingang van 15 januari benoemd tot plaatsver vangend hoofd KRO-televisie. Hij volgt de heer B. Schmitz op, die hoofd van de KRO-televisie is geworden, nadat de heer Kastelijns benoemd was tot opvol ger van de heer J. Rengelink, program ma-commissaris van de NTS. De heer Schoonhoven blijft chef-redacteur van „Brandpunt" aldus onze correspondent in Hilversum. van Het Vrije Volk, dr. Th. W. van Veen toen wij hem in zijn woning aan de Mid- denduinerweg in Santpoort om nader com mentaar vroegen op zijn ontslagaanvrage per 1 mei a.s. De heer Van Veen wilde wel zeggen dat hij niet van zijn besluit zal terugkomen. „Het is definitief. Per 1 mei of eerder, dat hangt af van de benoeming van mijn op volger, ga ik weg". Hij zei nog geen plannen te hebben met betrekking tot een nieuwe werkkring. „In ieder geval ga ik niet naar een andere krant. Ik weet echt nog niet wat ik ga doen". Gevraagd naar zijn eigen standpunt ten aanzien van de reorganisatie van het editie stelsel bij Het Vrije Volk, dat tenslotte tot de breuk tussen de hoofdredacteur van de krant en N.V. De Arbeiderspers heeft ge leid, zei dr. Van Veen: „Daar zeg ik echt niets meer over dan dat onze meningsver schillen niet te overbruggen waren. Meer krjjgt u van mij niet te horen". ADVERTENTIE ■3|Ê voedzaam gemakkelijk lekker (Van onze filmcriticus) AMSTERDAM Onder bovenstaande, ironisch bedoelde titel vertoont vanavond de VPRO een film van Lionel Rogosin, waarin de samensteller aan de hand van documentair materiaal af wil rekenen met het goedkoop gepraat over oorlog en an dere wereldomvattende problemen, waarbij allerlei dooddoeners en gemakkelijk te han teren slagzinnen gebruikt worden. Een cocktailparty met zijn stereotiepe en mo dieuze conversatie over allerlei onderwer pen vult hij aan met toepasselijke journaal- fragmenten die hij aan de filmarchieven van talrijke landen ontleende. Door de te genstelling tussen het lichtzinnige gezwets van het waardige gezelschap en de onver bloemde beelden van een gruwelijke wer kelijkheid, die alle betrekking hebben op oorlog, geweld, dood en ellende in onze wereld, hoopt Rogosin bij de toeschouwers een schokeffect op te roepen dat tot de nodige inkeer en erkenning van medeschuld zou moeten leiden. Lionel Rogosin is bij de filmliefhebbers bekend geworden door sociaal bewogen documenten als „On the Bowery" en „Come back Africa", filmverslagen over mense lijke ellende die voornamelijk dank zij de verborgen camera tot stand kwamen. Iets van die werkwijze vinden we terug in de behandeling van het feestje, waarop door drank gestimuleerde uitspraken als „het is een opwindend gevoel met je vinger aan de trekker te kunnen beslissen of je iemand doodt of niet" vallen en waar een oud militair, peinzend over de oorlog, met heimwee in zijn stem verzucht: „good times, wonderful times", een uitspraak, die Ro gosin tot titel voor zijn zeventig minuten durende film koos. C. B. Nederland 1. Na pipo, de reclame en het nieuws de kerkelijke actualiteitenru briek „Kenmerk" van Wim Koole en An- dré Truyman. Vervolgens AVRO's Sport- panorama met de maandelijkse discus sie. Deze keer is het onderwerp ama teurisme en professionalisme in de sport. Na het journaal van acht uur de vierde en laatste aflevering van „Weerzien met Indonesië", gemaakt door een AVRO-ploeg onder leiding van Will Simon en Mr. G. B. J. Hiltermann. Jaap van Meekeren treedt op als presentator. Vandaag de nadruk op de cultuur. Oude Ambachten, tempels, op Bali dansen en een hanen gevecht. Gert en Hermien Timmerman zingen enkele van hun gouden hits. De show speelt zich af in een oude vissers haven. Het sluitstuk van de avond wordt gevormd door Twistgesprekken met God", de derde aflevering van deze re ligieuze uitzending van Bob Rooijens. Pre sentator Ds. Barthold van Ginkel mij mert over de vraag: hoe moeten wij ons instellen op het leed. Nederland 2. Na Pipo Hoepla. Zevenen vijftig minuten voor Hans Verhagen, Wim T. Schippers en Wim van der Linden. Met Phil Bloom, de Electric Prunes, een Amerikaanse beatgroep en een nieuwe Nederlandse beatgroep, genaamd Dragon fly Na het journaal de oorlog. In „Good Times wonderful times" helkelt de Ame rikaanse filmer Lionel Rogisin de onver schilligheid van de doorsnee mens voor de gevaren van een nieuwe oorlog. Met beelden uit de archieven laat hij zien hoe verschrikkelijk een verslag is. Na afloop van dit document gaat een V.P.R.O.-forum van gedachten wisse len over de film. Mr. Erica van Dijk- Visser, Lourens ten Cate, Hans Gruyters, Mr. J.v.d.Bergh en Prof. Dr. J. Kruithof zijn de forumleden. HILVERSUM I 7.00 Nws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Pianorecital. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Volksmuziek uit Joegoslavië. 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.13 Gewijde muziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.15 Moderne liederen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Oude muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato. 17.00 Architectuur in Willemstad. 17.10 Voor de kinderen. 18.00 Volksliedjes. 18.20 Uitzending van de CPN. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 Licht ensemble. 19.40 Conciliepostbus. 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Oude kamermuziek. 20.45 De bliksem flits, (hoorspel). 22.00 Kunst. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende kerk. 23.00 Context. 3.30 Liedjes. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm.muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Uitgebreide reportages. 9.40 Koormuziek uit de Middel eeuwen en de Renaissance. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Beurs 12.00 Klassieke en moderne kamermuziek. 12.27 Meded. ten behoeve van land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Muziek van Nederland se componisten. 14.30 Amusementsmuziek 15.00 De verdwenen koning, (hoorspel). 15.40 Moderne Finse pianomuziek. 16.00 Nws. 16.02 Klassieke en moderne muziek. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 The Down Town Jazzband. 17.30 Lichte gramm.muziek. 18.00 Nws. 18.15 Ra diojournaal. 18.25 Liedjesprogramma. 18.50 Licht orgelspel. 19.00 Trefpunt. 19.30 Nws. 19.35 Wie „Waagt" die zingt. 20.05 Hersen gymnastiek. 20.30 Don Cesar, operette van Rudolf Dellinger. 21.30 Sportman, -vrouw van het jaar. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Muziek van deze eeuw. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Nederlandse artiesten. 10.00 Nws. 10.02 Klink Klaar. 12.00 Nws. 12.02 Zorro. 13.00 Nws. 13.02 Ekspres. 15.00 Nws. 1.502 Er-Jee-Em-Drie. 16.00 Nws. 16.02 Mix. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weer bericht. 12.48 Lichte orkestmuziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Ta- felmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport. 18.30 Franse les. 18.32 Gramm.muziek. 18.35 Tips voor het verkeer. 18.40 Gramm.muziek. 18 45 Sport. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Zang. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Syndicale kroniek. 19.55 Lich te orkestmuziek. 20.00 Nationale muziekwed- strijd. 21.00 Boekbespreking. 21.15 Lichte mu ziek. 22.00 Nws. ADVERTENTIE FRANS HALS MUSEUM 11 en 12 januari, 8.15 uur piano-recital bij kaarslicht. Kaarten a 3.90 bij Fa. Alphenaar, tel. 10125 en 's avonds aan de zaal. VOOR MAANDAG NEDERLAND I 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 Kenmerk. 19.32 AVRO's Sportpanorama. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Weer zien met Indonesië. 21.20 De Gert en Her- mien-show. 22.00 Twistgesprekken met God. 22.30 Journaal. NEDERLAND 11 18.50 Pipo de clown. 18 56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Hoepla 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 TV-film over het thema „oor log". 21.30 Discussie. 22.15 Journaal. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Recla me. 19.06 Spits-Uur, programma voor tie ners. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.18 Reclame. 20.20 Mensen tussen hemel en aar de: Openlucht-circus. 20.40 Worden wij met vergiftiging bedreigd?, documentaire. 21.10 De deur des doods. (TV-film). 22.00 Van avond in Nieuwspoort. 22.30 Een alternatief voor vivisectie. 22.50 Journaal. NEDERLAND II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker. 19.18 Van gewest tot gewest. 19.35 De Onderwerping van de zee. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Het mysterie van de verdwenen trein, (TV-film). 21.10 Denk-Beeld. 22.00 Tweeduus- ter. 22.25 Journaal.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7