Mr. Hooftman pleit voor differentiatie rijbewijzen Grieks tehuis in Utrech na ruzie gesloten en „In de Grondwet geen belijdenis opdringen'' Griep? Chefarine „4" doet wonderen voor Haarlem en de IJmon Vijftig jaar gidsen Adviezen van de Canadese loods opgevolgd NIEUW SYSTEEM ZOU PREVENTIEF WERKEN Centraal register voor recidive bepleit Politieke tegenstellingen Vuurzee in Terneuzen Leraren NO hebben vele grieven Vijf juwelendieven gearresteerd Verkeerde huis gesloopt Gereformeerde Synode: Onderzoek naar verkoop bij executie R. Laan mogelijk burgemeester van Zaandam Tijdelijk dooi WOENSDAG 10 JANUARI 1968 Kapitein van „Schiedyk" Demonstratie in Utrecht Bewapening' Niet afwachten De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nóg beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen.falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. Kwart miljoen schade bij brand in Joure Haarlem V elsen-LJ muiden Beverwijk KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" .s-g t SI cS SCHIPHOL Vanochtend vroeg is de kapitein van de bij Vancouver aan de westkust van Canada gezonken „Schie dyk", de 49-jarige heer A. van Dijk uit Voorburg, per KLM-vliegtuig uit Canada teruggekeerd. Daar doorstond hij een spervuur van vragen, die journalisten op hem afvuurden; zijn antwoord was dat zij de antwoorden zouden krijgen, in de zit ting van de Raad voor de Scheepvaart. Voorts zei hij dat de bemanning zich moedig had gedragen, dat hij de directie van de Holland-Amerika Lijn dankbaar was voor de eficiënte repatriatie en dat hij zich als kapitein zonder schip eenzaam en verloren voelde. Hij verklaarde dat hij niet was afgeweken van de adviezen van de Canadese loods die met hem op de brug stond en dat hij al eens eerder door dit vaarwater was gekomen. Op de vraag of hij zich achteraf verwijten maakt, bleef hij het antwoord schuldig. Hij is in Vancouver verhoord door de Canadese raad voor de scheepvaart ach ter gesloten deuren. Van de 40 koppen tellende bemanning van de „Schiedyk" is alleen nog de eer ste stuurman, de heer G. Linckers uit Hilversum, in Canada achtergebleven om kwestie over de lading van de „Schie dyk" te regelen. DEN HAAG. De Nederlandse ver keersdeskundige mr. J. C. Hooftman heeft zich tijdens een voordracht over de bestrijding van de verkeersonveiligheid in Europa voor de Zwitserse „Straszen- verkehrsliga" in Zürich uitgesproken voor een gedifferentieerd rijbewijzenstel- sel. Leerbewijs voor het eerste jaar, een be wijs tweede klas voor de navolgende twee jaren, beperkt tot 80 km snelheid en niet geldig op autosnelwegen, en aan sluitend een telkens om de vjjf jaar te ver nieuwen rijbewijs eerste klas. Uit we (Van onze correspondent) UTRECHT. Een tehuis voor Griekse arbeiders in Utrecht is voorlopig gesloten De toestand, welke was ontstaan na de val van de democratie in Griekenland op 21 april van het vorige jaar, was voor het bestuur van de Stichting werkende bui tenlandse werknemers in Utrecht onhoud baar geworden. Er werd meer dan eens gevochten tussen voor- en tegenstanders van het nieuwe regime. De beheerster moest twee weken geleden nog de hulp van de politie inroepen omdat zij werd gemolesteerd. Het meubilair werd ver nield. Dit waren redenen voldoende voor het bestuur van de stichting de deuren sinds afgelopen weekend te sluiten. In 1965 werd het centrum opgericht als ontmoetingspunt voor Grieken en Neder landers. Er was een restaurant met Griek se specialiteiten. De laatste maanden liep het aantal bezoekers steeds verder terug, mede ook door de vechtlust van een groep Grieken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Bij een felle brand zijn gistermiddag een meubelzaak en een kunsthandel in de as gelegd. Zes om ringende huizen liepen ernstige brand en waterschade op en enkele oude ge bouwtjes, welke als magazijn dienst deden, gingen in vlammen op. De ver moedelijke oorzaak is een defect aan een kachel in het kantoor van de meubelzaak. De brand, aangewakkerd door een har de oostenwind, kon na twee uur worden geblust. De nablussing duurde echter nog vele uren. De gehele binnenstad van Terneuzen was voor het verkeer afgesloten. De brand werd bestreden door de brand weren van Terneuzen, Sluiskil en van de Dow Chemical. Daar men door de sterke wind verdere uitbreiding vreesde, ging een aantal winkeliers tot ontruiming van hun zaken en woningen over. De totale schade, door de brand aan gericht, bedraagt een kwart miljoen gulden. Overleden. In een ziekenhuis in Rotter dam is de 61-jarige bouwvakarbeider C. van 't Hof uit Zuid-Beijerland over leden, die op het terrein van Verolme op Rozenburg bij het verplaatsen van een werkkeet bekneld was geraakt. Arbeidsvoorziening. De heer K. Lewin van de afdeling internationale arbeidsmarkt zaken en emigratie van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is benoemd tot hoofdinspecteur-direc teur van het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zuid-Holland Hij volgt de heer H. C. Boon op, die in gelijke functie is benoemd in Noord- Holland, waar de hoofdinspecteur-direc teur, mr. J. A. Snijders, ontslag heeft genomen wegens zijn benoeming tot wethouder van de gemeente Bloemen- daal. Nederlands voor Duitse leraren. Op grond van het Nederlands-Duitse culturele ak koord wordt van 14 20 januari in Lochem een cursus Nederlands gehou den voor Duitse leraren die Nederlands onderwijzen op Duitse scholen. Op 17 januari houdt de heer H. Combecher, leraar Nederlands aan het gymnasium in Kleef, een lezing over „De Neder landers in de ogen van de Duitsers en omgekeerd". Voorzitter. De Nederlander dr. J. H. Lub bers is gekozen tot voorzitter van de uit 37 landen bestaande bestuursraad van het ontwikkelingsprogram van de Verenigde Naties. Eerste Kamerlid hoogleraar. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is dr. L. M. de Rijk uit Nijmegen benoemd tot bui tengewoon hoogleraar om onderwijs te geven in de wijsbegeerte der middel eeuwen. Prof. De Rijk is sinds 1956 met een onderbreking van 1961-1964 lid van de Eerste Kamer voor de P.v.d.A. De Griekse assistent van de beheerster, die in dienst was van de stichting, is per 1 februari ontslagen. Hij zou zich met een aantal politieke figuren hebben ingelaten, waardoor hij zijn landgenoten afschrikte. ROTTERDAM Zaterdag zullen in Utrecht leraren van het nijverheidsonder wijs een demonstratie houden, welke is georganiseerd door een actiecommissie van leraren bij de vereniging De Tech nische School in Rotterdam. Volgens het actiecomité gaat de demon strate tegen: „De discriminerende houding die het Nederlandse volk, het parlement en de regering innemen ten opzichte van de mensen die hun technische vaardigheden in dienst stellen van onze economie. Vol gens het comité degradeert de regering leerkrachten en directeuren bij het nijver heidsonderwijs tot derderangsvaklieden. De regering en het parlement leggen zeer ter zake kundige rapporten ten aanzien van het nijverheidsonderwijs ter zijde om per jaar enkele miljoenen te kunnen be zuinigen ten koste van het onderwijs. De regering heeft salarisvoorstellen ingediend welke voor de leerkrachten ten minste een salarisvermindering betekenen van 100 a 300 gulden per maand. Tenslotte zegt het comité dat de lerarenorganisaties in het georganiseerd overleg zijn verte genwoordigd door gezapige lieden, die zich er niet van bewust zijn dat hun te genvoorstellen getuigen van onbekwaam heid en onwetendheid. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft vijf Amsterdammers aan gehouden die ervan worden verdacht de laatste maanden inbraken te hebben ge pleegd in Utrecht, Zutphen, Arnhem, Purmerend en Amsterdam. Alleen al in de hoofdstad zouden zij bij twintig inbra ken betrokken zijn geweest, merendeels in juweliers- en bontzaken. Zij sloegen steeds hun slag na het ingooien van de etalageruit met een vuilnisbak of een steen. Hun aanhouding geschiedde na de ar restatie door de Utrechtse recherche van een 35-jarige Amsterdammer, die samen met vier andere reeds ingesloten hoofd stedelingen verdacht wordt van soortge lijke diefstallen, eveneens in Utrecht, Arnhem, Zutphen en Amsterdam. tenschappelijk onderzoek is gebleken, dat als bestuurders vijf of zeven jaar een rijbewijs hebben nonchalanter worden en bij ongevallen worden betrokken. Mr. Hooftman meent dat van dit sys teem een grote preventieve werking uit gaat. De rechter zou in deze opzet niet altijd het rijbewijs behoeven in te trekken maar zou tot terugzetting in een lagere klasse kunnen overgaan. De deskundige zei verder dat een centraal recidiveregis- ter voor verkeersovertreders zou moeten worden opgericht. In de Westduitse plaats Flensburg heeft een dergelijk register uit gewezen dat van de maandelijks binnen komende registraties van verkeersover tredingen niet minder dan veertig percent recidivegevallen betreft. Dit systeem zou ook in andere landen moeten worden in gevoerd. Hij riep op tot een grootscheepse „be wapening" tegen de verkeersramp welke jaarlijks in de wereld honderdduizenden mensen het leven kost. „Ter beteugeling hiervan zullen wij evenveel financiële middelen beschikbaar moeten stellen als wij bereid zijn te doen voor de afweer van oorlog en epidemieën. Ondanks veel onderzoek is het nog geen land gelukt eên blijvende daling van de absolute en relatieve ongevallencijfers te bewerkstelligen. Wetenschappelijk onder zoek, blijft dringende noodzaak, zo be toogde mr. Hooftman. Hij waarschuwde overigens tegen het afwachten van de resultaten van kost baar en tijdrovend onderzoek. Er zouden volgens hem reeds nu maatregelen moe ten worden genomen. Hij stelde voor de bomen langs de wegen te kappen of met vangrails te beschermen. Jaarlijks verlie zen enige duizenden mensen 't leven door dat zij tegen bomen botsen. Ook wilde hij veiligheidsgordels, valhelmen alsmede brandblusapparaten in auto's verplicht stellen. Eveneens wenste hij vangrails langs alle wegen, welke dicht langs de water kant lopen. (Van onze correspondent) VENRAY Slopers hebben per abuis met een bulldozer een woonhuis in een puinhoop veranderd in plaats van een huis dat 70 meter verder stond. Zij hadden een vage opdracht van hun werkgever ge kregen en haalden het eerste het beste huis in de Langestraat omver. Dit huis moest weliswaar ook gesloopt worden, maar er liep een onteigeningsproces over. Daar de vergoeding nu wel veel geringer zal zijn wil de huiseigenaar de sloper voor het verschil aansprakelijk stellen. Het merendeel van de verkeersongeluk ken gebeurt door gebrek aan verkeersin- zicht. Mede daarom bepleit mr. Hooft man de overtredingen uit het strafrecht te schrappen. Ernstige gevallen van be wust risico nemen zullen zwaar moeten worden gestraft ongeacht of een ongeluk is gevolgd of niet, aldus mr. Hooftman. (Van onze correspondent) LUNTEREN. De Gereformeerde Sy node vindt het niet verantwoord als in de Nederlandse Grondwet een godsdien stige belijdenis zal worden opgedrongen aan andersdenkenden. Zij sprak dit uit in haar gisteren begonnen winterzitting in Lunteren. Prof. Romme heeft wel eens gepleit voor een vermelding van „God als bron van alle recht". De Protestantse Unie, waaraan de naam van de Utrechtse her vormde hoogleraar A. A. van Ruler is verbonden, heeft aan minister Beemink voorgesteld om bij de proeve van de nieuwe Grondwet een preambule op te nemen, luidende: „In dankbare gehoor zaamheid aan het in de Bijbel geschonken woord van God erkent het Koninkrijk der Nederlanden deze God als bron voor alle gezag, recht en democratische vrij heden". Verder wil de unie dat een vertegen woordigend orgaan van de kerken, de sy nagogen en de humanistische organisaties de regering permanent zal adviseren bij haar taak van bestuur en wetgeving. De Gereformeerde Synode meent dat de Nederlandse kerken genoeg organen heb ben om de overheid te adviseren. Moei lijker lag het met het verzoek om adhesie aan de voorgestelde preambule te be tuigen. Het is in het najaar tweemaal besproken zonder resultaat. De com missierapporteur, ouderling J. N. Spoel- stra uit Harlingen, voelde niets voor al gemene beginselen in een Grondwet. Daar moeten alleen rechtsregels in staan, vond hij, eir geen vage beginselen wëlke kun nen veranderen als een nieuwe meerder heid in ons volk iets anders in. de Grond wet wil hebben. In de discussie werd gezegd dat het be palen van wat in de Grondwet moet, voorbehouden is aan de wetgever en de politieke meningsvorming, dat alle grond wetten sinds 1798 zakelijk gehouden zijn en er geen reden is daarvan nu af te wij ken en dat de kerken niet mogen streven naar een opleggen van één geloofsbelijde- ADVERTENTIE Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen nis aan het geestelijk verdeelde Neder landse volk. Als tweede assessor werd gekozen ds A. C. van Nood uit Velsen. Meegedeeld werd dat de hervormde en gereformeerde synode-moderamina verdere besprekingen willen voeren met de leiding van de Utrechtse Jaarbeurs over het voornemen de jaarbeurs ook op zondag open te stellen. De Gereformeerde Synode heeft voorts enkele gedragsregels aanvaard voor het „kerkelijk grensverkeer" en de pastorale begeleiding bij overgang van de ene kerk naar de andere. Dr. A. Kruyswijk uit Enschede ver klaarde dat er hervormde gemeenten zijn die weigeren een doopbewijs af te geven aan leden die gereformeerd willen wor den. Er zullen gedragslijnen in de vorm van aanbevelingen aan de kerkeraden worden toegezonden. DEN HAAG. Naar de wijze waarop op 15 september 1965 de bezittingen van een vrouw en haar dochter, wonende aan de Hoogte Kadijk in Amsterdam, openbaar door een deurwaarder werden verkocht, wordt een onderzoek ingesteld. Dit heeft de minister van Justitie, prof. Polak ge antwoord op vragen van de Tweede Ka merleden mevrouw Brautigam en drs. Van Thijn (beiden P.v.d.A.). De bezittingen, welke naar kan worden aangenomen het eigendom waren van de vrouw en haar dochter, werden verkocht om een schuld te voldoen die door toe doen v^n de echtgenoot van de vrouw op 9 juni 1964 was ontstaan. De man had op 3 april 1965 de woning verlaten zon der een adres achter te laten. De vrouw en haar dochter waren niet in staat aan te tonen dat de goederen waarop beslag was gelegd hun eigendom waren. Minister Polak zegt te menen, dat in deze aangelegenheid geen sprake is van een tekort aan zorgvuldigheid. In dien sprake zou zijn geweest van onzorg vuldigheid van een deurwaarder is de staat niet aansprakelijk, omdat een deur waarder bij de executie van een vonnis niet optreedt als orgaan of ondergeschikte van de staat, maar als lasthebber van de executant. JOURE Vanmorgen vroeg heeft brand gewoed in het r.-k. parochiehuis in Joure. De brandweer bestreed de vuurzee met vijftien stralen en wist het aangren zende bejaardengebouw te behouden. De brandweer van Heerenveen, die assisten tie kwam verlenen, behoefde geen dienst meer te doen. De schade bedraagt onge veer 250.000 gulden. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: To neelgezelschap Studio met „De architect en de keizer van Assyrië" van Fernando Arrabal. Regie: Krijn ter Braak. Donder dag, 20 u.: Eenmanscabaret Fons Jansen met „Hoe meer zielen". Concertgebouw, donderdag, 20 u.: Con cert door de Chr. Oratorium Vereniging o.l.v. Piet Kiel jr. M.m.v. het N.Ph.O., Albert de Klerk (orgel), Nelly Groene- velt (sopraan); Elly Jens (alt), Herman van Kerkhof (tenor) en Henk van Mon- sjou (bas). Renaissancezaal Frans Halsmuseum, donderdag, 20.15 u.: Museumconcert door de pianist Sas Bunge. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Elvis, beat en blues", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Verboden bezit", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Dr. No", 14 j. Van donderdag af, 19 en 21.15 u.: ,Voor een paar dollar meer", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Wacht tot 't donker is", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Striptease-danseressen ge vraagd", 18 j. Luxor 14, 19 en 21.15 u.: „On(t)roerend goed", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Zeven maal vrouw", 18 j. Minerva, vandaag geen voorstelling. Van donderdag af 20.15 u.: „Een gravin van Hongkong", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Ontem bare Angélique", 18 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „De twaalf veroordeelden", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De schaam telozen", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Das Madchen mit dem Sexten Sinn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jonge Venus", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks behalve maandag ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-t (Bakenessergracht): Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-12 uur. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Maandag t.m. vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Lisse vandaag, 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Hoofddorp, donderdag, 14.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlem mermeer, Raadhuis Hillegom, donderdag, 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Bilderdijkzaal Rest. Brinkmann (Grote Markt), donderdag, 20 u.: Lezing voor de Kon. Ned. Natuurhist. Ver. over „De Shetland-eilanden en de voorjaarsflora van Majorca." WOENSDAG 10 JANUARI City, 20 u.: „Johnny Yuma". DONDERDAG 11 JANUARI City, 20 u.: „Ontembare Angélique". Stadsschouwburg, 20 u.: Velser Kunst kring: Top-star Festival. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Boeven en bikini's". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". DONDERDAG 11 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mini-week-end". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". De heer en mevrouw W. J. Schol zijn morgen vijftig jaar gidsen en beheerders van het Czaar Peter huisje in Zaandam. (Van onze correspondent) ZAANDAM. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van de 53-jarige heer R. Laan uit Rotterdam tot burgemeester van Zaandam. De heer Laan, die in Velsen is geboren, is lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid en lid van het Europese Parlement. Hij was vóór en na de oorlog werk zaam bij de bij het N.V.V. aangesloten transportarbeidersbond. Hij is voorzitter van de P.v.d.A.-fractie in de Rijnmond- raad. In Zaandam is het burgemeester schap vacant, nadat burgemeester I. Baart, ook afkomstig uit de vakbe weging, in oktober overleed. ADVERTENTIE 5nnn«»Y»»Y»v»vwy»VY»wyyvyyYvvyv»vvvyyw Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 - 11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. «fVWWWWWWWiJWWMtfMMIMMfMWWWWtMiMWiiWWWMMIJMWWMIfUl# JMMWUIMIMWtAMWUUWWUIMWUWWUWUWWWWUUUWWMMWWW Het KNMI deelt mee: In de nacht van dinsdag op woensdag lag ons land onder een rug van hoge druk waarin het matig en in het binnenland streng vroor. Op het vliegveld Eelde werd evenals de vo rige nacht de laagste temperatuur ge meten, 19 graden onder nul. Ook in cen traal Europa en in Scandinavië vroor het streng tot zeer streng. Verder is de koude tot in Zuid-Europa uitgevloeid. Inmiddels aangekomen, welke een zuidoostelijke koers volgt en het weer bij ons de ko mende 24 uur zal bepalen. Er moet tij delijk op sneeuw en aan de kust moge lijk op regen gerekend worden. De wind, die aanvankelijk uit westelijke richtingen waait, gaat donderdag weer draaien naar noordelijke richtingen. Er kunnen dan naast opklaringen ook enkele sneeuwbui en voorkomen. In de nacht van woens dag op donderdag zal het in het oosten van het land licht vriezen. In de kustge bieden zullen de temperaturen enige gra den boven nul worden. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum I.S temperaturen •c-s K c' CQ 0 binnen- en buitenland S3 Den Helder onbewolkt n -5 Ypenburg sneeuwbui wzw -3 Vlissingen zw. bew. zzw 0 Eelde licht bew. zw -9 De Bilt half bew. zzw -8 Twente mist zw -8 Eindhoven half bew. windst. -2 Z.-Limburg sneeuw ozo -2 Helsinki sneeuw z -16 Stockholm sneeuw wnw -15 Kopenhagen licht bew. w -6 Aberdeen zw. bew. wzw 3 Londen onbewolkt nnw 1 Amsterdam sneeuwbui wzw -8 Brussel licht bew. nno -1 Luxemburg onbewolkt nno -4 Parijs onbewolkt nno 5 Bordeaux zw. bew. n 11 Grenoble sneeuw nnw 1 Nice half bew. n 13 Berlijn geh. bew. w -5 Frankfort onbewolkt nno -7 München sneeuw nno -6 Zürich sneeuw no -3 Genève regen zzw 4 Locarno geh. bew. windst. 2 Wenen sneeuw 0 -17 Innsbruck sneeuw 0 -5 Belgrado half bew. 0 -6 Athene zw. bew. O 9 Rome onbewolkt ono 5 Barcelona geh. bew. nw 18 Madrid half bew. wnw 15 Mallorca half bew. nnw 16 Lissabon zw. bew. nw 15 Donderdag 11 januari a •SS U 3 -6 -19 -9 -12 -6 -11 -24 -21 -9 -9 -7 -9 -11 -13 -8 1 -0 3 -17 -10 -11 -9 1 -1 -18 -8 -15 0 -0 7 6 6 8 1 0.1 0.1 0 0 0 0 0.1 0 0 5 0.6 1 10 3 0 0.1 0.1 6 19 9 0 0.4 1 0.4 0 10 0 0 0 0 Zon op 8.45 uur; onder 16.51 Maan op 13.03 uur; onder 5.13 Maanstanden uur. uur. Volle maan 15 Januari 17.11 uur. Laatste kwartier 22 januari 20.38 uur. Nieuwe maan 29 januari 17.29 uur. Hoor en laag water in IJmulden Woensdag 10 januari Hoog water 11.46 uur en uur Laag water 7.09 uur en 19.36 uur Donderdag 11 januari Hoog water 0.23 uur en 12.49 uur. Laag water 8.13 uur en 20.37 uur. Het hoog en laag watei te Zandvoort 1* 10 tot 15 min vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2