i Don Quichot-musical nog dit jaar in Carré PANDA EN DE POLYDINGUS POLLE, PELLI EN PINGO «gestipt I Zo gróót, die keuken van ons denken sommigen. Aubert gestorven m C\ DONDERDAG 11 JANUARI 1968 11 jan me hak ror; om een keuken te kopen De radio geeft vrijdag Televisieprogramma's Kees Stip Kerkelijk nieuws af Een uqrepronkelijke roman doof 38) „Als we nou allemaal eens rustig naar beneden gingen", zei Pjotr, „dan gaan we het eens gezellig uitpraten en een Pernod drinken". Wij gingen naar beneden, ik had geen zin om het uit te praten maar ik had niets tegen de Pernod. De an deren waren bijzonder geïnteres seerd. Zij schenen het heel normaal te vinden dat twee boezemvrienden elkander ongans sloegen om een meisje waar geen van beiden iets om gaf: Toen ik op mijn kooi lag, deed miin kaak zeer en ik had hoofdpijn. Mijn handen balden zich aldoor tot vuis ten, zoals de tentakels van de inkt vis nadat zii afgesneden waren. Ik vroeg mij af waarom wij dit had den gedaan, of het Chinese meisie werkelijk de reden was. Zij was dat natuurlijk niet, want hij had haar zelf naar mijn kamer gestuurd, dus hij kon niet in haar geïnteresseerd zijn. En ik voelde geen enkele teder heid voor haar, noch begeerte. De gedachte aan haar gaf mij een ge voel van een soort verre kameraad schap, alsof wij veel dingen gemeen hadden maar die nooit zouden kun nen uitspreken omdat onze werel den te ver uit elkaar lagen. Ik sliep bijna toen plotseling een hoofd naast mij opdook. Het Was Pjotr. ..Zullen we de tafel laten dan sen?" fluisterde hij. Ik zei: „Nee, dank je stichtelijk", en keerde hem de rug toe. Toen ik naar de patrijspoort in mijn kooi lag te kijken en de sterren zag rijzen en dalen met de deining her innerde ik mij dat ik niets meer nu serieus moest nemen. In de laatste plaats mijzelf. Die gedachte was een opluchting en ik viel glimlachend in slaap, denkend aan de meester. Juf frouw De Roos en Poldercake. Die herihnering. zo licht en on schuldig, gaf mij een gevoel van heimwee. Een verspeelde kans, een verloren kindertijd. Ik wist niet waarom. Ik merkte dat ik een vuistgevecht niet langer als een jongensachtige uiting van levenslust kon opvatten. Ik neem aan dat het een bewijs was dat ik volwassen begon te worden. Het gevecht met de stuurman had mij verschrikt door de woede die het in mij had losgemaakt. Ergens bin nenin mij was een driftig beest, waarvan ik het bestaan slechts een maal tevoren gevoeld had: tijdens mijn gevecht met de Amerikaanse kapitein op de steiger in Westport, nadat ik Hasenfratz tot zinken had gebracht. Het gevecht met de stuurman had een onverwacht resultaat. Ik begon hem. zijn vrienden, de bemanning en het schip met andere ogen te zien. Ik vond ze niet zo grappig meer. Hun dagelijkse slachtpartij stond mij tegen, hun constante dringelagen be gonnen mij te vervelen, en ik kreeg het op mijn zenuwen van de piano. De bemanning, die ik eerst zo schilderachtig en Frans had gevon den, werd een stelletje lijntrekkers; de aardige oude kapitein in zijn pya- ma hield ook op grappig te zijn. Ik kwam er achter dat hij alleen maar lag te slapen omdat hij dronken was; aangezien de jongens weigerden hem alcohol te geven, moest hij die zelf kopen en daarvoor verkocht hij, deze reis, de scheepsklok op een eiland genaamd Port Cros., Voor ik met de stuurman gevoch ten had zou ik dat waarschijnlijk amusant gevonden hebben; nu kon ik het niet helpen mij af te vragen wat er gebeuren zou als wij in een mist zouden verzeilen. De enige oplossing leek te zijn de gehele bemanning op te stellen aan de reling en hen „Boe!" te laten roepen met een tussenpoos van twee seconden, want 'n misthoorn was er ook niet aan boord. Er was geen sextant, geen chrono meter, geen log, geen logboek, geen pleinschaal, geen logaritmentafel; de kaarten waren van 1916 en de zeil- aanwijzingen van 1920, de lenspomp werkte niet en de kompassen in de stuurhut en op het achterdek toon den een verschil van zeven graden. Omdat ik verondersteld werd mij met de navigatie te bemoeien, maak te ik een lijst van de dingen die wij nodig hadden en liet deze aan de stuurman zien. Hij nam het luchtig op en zei dat we die dingen in Mar seille zouden kopen. Bernard vroeg: „Met welk geld?" Er kwam geen ant woord. Toch trok ik mij van dit alles eigenlijk weinig aan. Ik had iedere dag gedoken, dat wil zeggen: ik noemde „duiken" het aan de opper vlakte van de zee drijven en omlaag kijken op de wereld, onder water. Ik had een paar keer geprobeerd werke lijk te duiken tot op een diepte van een meter of drie, maar had mij daarbij onbehaaglijk gevoeld. Het was meer een kwestie van trots geweest dan van belangstelling, want ik zag de dingen veel beter wan neer ik rustig aan de oppervlakte bleef. De wereld onder water was fascinerend en het gadeslaan ervan had een kalmerend effect. Het scheen de buitenwereld naar de achtergrond te schuiven. Wanneer ik boven het droomland schap zweefde, met zijn blauwe prai ries, zijn met bloemen begroeide hellingen, zijn woestijnen van zand met zeeëgels en zeesterren en vteem- de worstachtige dingen, waarvan ik niet wist of het planten of dieren waren, voelde ik mij in een totaal andere wereld. Een droom. Wij voeren langzaam langs de kust en ik zag steeds verschillende land schappen van een adembenemende schoonheid, vreemd belicht deor de schuine zonnebanen, die door het wa ter vielen en waarin stof scheen te dansen als in een kathedraal. De wereld onder mij scheen zich lang zaam voor mij te openen, iedere dag zag ik meer. Ik begon de vissen te herkennen, waarvan alleen de klein ste enige belangstelling voor mij toonden; ik zag colonnes van geel en zwart gestreepte vissen paraderen en wist, dat de eenling die voor hen uit zwom de leider was, want zodra hij een obstakel bereikte, draaide hij snel om en de andere volgden zijn voorbeeld in een honderdvoudige be weging, als Pruisen. Ik begon de rog gen te kennen, donkere zwaarmoedi ge vleermuizen van de diepte, die volkomen ongevaarlijk waren en schenen te zoeken naar iets dat zij verloren hadden. (Wordt vervolgd) )WWW|>tVWW|IWWMWMIIWWWWWM%niWWWIIIIWWWWW»*W'WWWfWIIWWWWWIWIWWWWIIWWWW»WWVWIW>nWIWI«WIIWI (Van onze correspondent) WENEN. Ook in ons land zal de Amerikaanse musical „De man van la Mancha" worden opgevoerd, en wel eind dit jaar in Carré. Het overweldigende suc ces in Wenen heeft de musicai-producer Paul Keizer, die onder andere Anatevka in Nederland uitbrengt, in zijn mening gesterkt, dat hij deze musical ook in Ne derland moet opvoeren. Hij heeft de Nederlandse vertolkers reeds in zijn hoofd. Het succes in Wenen is daarom zo opvallend, omdat er tevoren geen reclame was gemaakt. De Weense muziekkritiek is veelal ge reserveerd, maar via de eerste voorstel ling hebben alle bladerrde^e musical ge prezen. De „Kurier" opende "zijn bespre king met de kop: „Dit mag u niet misseiï". ADVERTENTIE Ze denken: als wij beginnen aan een gemakkelijke keuken, zijn de kosten niet te bespringen. Maar de inbouw kan plaatsvinden per stap: een wand, de onderkastpartij, de bovenkasten. Dan groeit het. Of financiering, dat kan ook. Kom, laten we u een IDEE mogen geven Dan kunt er verder over denken. kruisstraat 38 Het Weense ensemble gaat hiermee op tournee door West-Duitsland en Zwitser land. In het libretto worden de voor naamste avonturen van Don Quichot uit gebeeld: zijn gevecht met de windmolens, zijn intrek in de herberg die hij be schouwt als het kasteel van een graaf, de economie waarin hij tot ridder wordt ge slagen en waarbij hij de naam krijgt „rid der van de droevige figuur" en vooral zijn verheerlijking van Dulcinea. (Van onze correspondent) PARIJS. De deken der Franse com ponisten, Louis Aubert, is gisteren in zijn Parijse woning op 91-jarige leeftijd gestorven. Aubert zette tot in onze dagen de traditie voort van Gabriel Fauré, in wiens compositieklas op het Parijse con servatorium hij als medeleerling van Mau rice Ravel studeerde. Louis Aubert, die ook vele jaren als criticus is opgetreden, laat een oeuvsg na van liederen, kamer muziek, symfonische wej-ken en vooral van balletten als „Cinima" en opera's als „Het blauwe woud",' die in Parijs en in Boston niet zonder succes werden opgevoerd. Wanneer de naam van Louis Aubert door die van zijn grote tijdgenoten De bussy, Ravel, Roussel en Dukas vooral buiten de grenzen van zijn vaderland duidelijk overschaduwd werd, dan zal hij vermoedelijk toch de historie ingaan als een oprecht en zuiver vertegenwoor diger van het impressionisme in de Fran se muziek van deze eeuw. Premire. Het Nederlands Dans Theater heeft woensdag in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag een ballet van de Amerikaan Glen Tetley op muziek van Oedeon Partos „Mythical hunters" voor het eerst uitgevoerd. Cyclotron. In Groningen is een begin ge maakt met de opbouw van het grootste isochrone cyclotron in Nederland dat in opdracht van de rijksuniversiteit in Groningen door Philips in Eindhoven is ontworpen en gebouwd. De universiteit hoopt dat het kernfysisch onderzoek, onder leiding van professor dr. H. Brinkman, met dit cyclotron binnen twee jaar een aanvang kan nemen. Nederland I. De vijftig minuten van het voorprogramma, die overblijven na het nieuws, Pipo en de reclame, heeft de VARA aan Milo Anstadt gegeven, die zijn serie documentaires over landen ach ter het ijzeren gordijn voortzet. De Oekraïne, de korenschuur van Rusland. Hieraan zullen drie programma's worden gewijd. In dit eerste voornamelijk de beide grote steden Kiew en Lwow. In het avondprogramma eerst „Achter het Nieuws" en de quiz „Per seconde wijzer". Tenslote een eenakter van George Ber nard Shaw, „Inca van Perusalem". Shaw, die dit stuk tijdens de eerste we reldoorlog schreef, bedoelde met de denkbeeldige Inca de Duitse keizer. Een meisje wil graag met een prins trouwen en wordt daarom kamenierster van een prinses, die op haar beurt zal worden uitgehuwelijkt aan een zoon van de Inca. De rol van de Inca wordt gespeeld door Ton van Duinhoven. Ina van Faassen is het lieve kamenierstertje. Andere mede werkenden: Wim van den Heuvel Kitty Courbois, Paul Deen en Jan Hundling. Ton Lensink vertaalde het stuk. spreekt het voorwoord en voert de regie. Nederland 2. De NTS met Pipo, de re clame, het journaal, „van Gewest tot Ge west" en „Mensen in de Sport". Na het tweede journaal de KRO, eerst met een aflevering van de serie „Mijn broer en ik" van Eli Asser. Het verhaal speelt zich af in de wereld van de reclame, waar de gebroeders Jons en Sander Kal leman een eigen bedrijfje hebben. Ze houden van stunts en zijn bereid de gek ste opdrachten uit te voeren. De titel van het tweede deel is „De Scheve Schaats van Harry Drogemalen". Vaste medewerkenden zijn Mieke Verstraete, Jan Blaaser, John Lanting, Hetty Ver hoogt en Sylvain Poons. Gasten Dini de Neef en Hans Boskamp. De rest van de avond wordt gevuld met drie documentai res. Eerst een aflevering van de Engelse serie „Survival", waarin aandacht wordt besteed aan de bescherming van vliegtui gen tegen vogels. Vervolgens „Gamma", het wetenschappelijk journaal, waarin aan de orde komen: het maken van een bestuurbare kunstarm, die aan de zenu wen van de mens wordt verbonden, de uitgave van een dierkundige encyclope die en de achtergronden van menselijke prestaties. De avond wordt afgesloten met een kerkelijke uitzending getiteld „Kerk vol scheuren". Zij gaat over de kerk in Zweden, waar volgende zomer de vierde assemblee van de Wereldraad van Ker ken wordt gehouden. HILVERSUM I -ifcOO Nws. 7.10 Het levende woord- 7-15 Ra- dinerie. 8.12 Voor de huisvrouw .9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. U.OQ Klassieke, gramm. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. 12.00 Van twaalf tot twee. 14.05 School radio. 14.30 Musiesta. 15.00 Semi-klassieke or kestwerken. 15.30 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Lichte gramm. muziek. 16.30 Voor de tieners. 17.15 Jazztrio. 17.30 Sportkompas. 17.50 Actualitei ten. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 Lichte gramm. muziek. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit. 21.15 Moe der van de Guerrilla (hoorspel). 22.00 Jazz muziek. 22.30 Nws. 22.40 All In. 23.55 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte gramm. muziek. 8.00 Nws. 8.10 Radio journaal. 8.20 Lichte gramm. muziek. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Operaconcert. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.55 Beurs. 12.00 Blik op de wereld. 12.27 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids voorlichting voor de landbouw. 12.40 Lichte gramm. muziek. 12.50 Lezing. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Semi klassieke muziek. 14.20 Wikken en wegen. 14.30 De universiteit en studentenproblemen (klank- 'y 42. „Je moet niet zo lachen!" zei Panda tot de Poly- dingus. „Want dan gebeuren er alleen maar vervelende dingen. Er komen scheuren van en dat is heel ge vaarlijk!" „M-maar ik kan er echt niets aan doen. mompelde het ventje met een droevige pruillip. „Als ik iemand hoor niezen, moet ik toch zó lachen Op dat moment werd hun gesprek onderbroken door de nadering van een vreemdeling. „W-wie is dat?" vroeg de Polydingus verblekend. „Is d-dat een reus?" „Nee, hoor!" zei Panda geruststellend. „Dit is de Mees- ter-Ontdekkingsreiziger. Hij doet geen kwaad!" Maar niet ver van hen vandaan was iemand, die wèl kwaad wilde doen. Dat was Sloer Sluipstra, die met een aan tal gevaarlijke wapens was aangekomen, en nu op het punt stond om de Polydingus te vangen. Dood of le vendprevelde de schurk, een handgranaat scherp stellend. „Het is vervelend dat die andere twee bij hem staan maar daar is niets aan te doen. Ik wil mijn beloning!" En met die woorden gooide hij DAAR KOMT EEM ONWEER OPZETTEN WE HEBBEN SEEN VALSCHERM NO0I6, WE ZO DICHT 8IJ DE6R0ND PAT WE 6R WEU ZO VAN AF KUNNEN SPR(N6EN OEI, HET TA PUT KRIMPT IN DE RESEM.' VLUS, EEN PARAPLU' 254? -K. beeld). 15.00 Vliegende blaadjes. 15.20 Le zing over films, 15.30 Noten-Festival. 16.00 Nws. 16.02 Thuis. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Moderne muziek. 17.40 Informatie. 18.00 Nws. 18.15 Commentaar op informatie. 18.20 Uitzending van het G.P.V. 18.30 Hee. 19.60 Jazz-rondo,19.20 De Nederlander van mor gen (lèzingi 10,30 Nws. 19.351iCriterium. 20.00 Revolutie. 21.00 Moderne en klassieke mu ziek. 21.50 Klassieke muziek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Prettig weekend. 23.55 Nw HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogramma. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogramma. 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons. 13.30 Help. 14.00 Nws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Platen programma. 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes. 16.00 Nws. 16.02 Operette. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05 Gevarieerd platenprogramma. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Wéer- bericht. 12.48 Muziek voor strijkinstrumen ten. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nws. 17.15 Etnische muziek. 17.45 Vocale wereld successen. 18.00 Nws. 18.03 Voor de solda ten. 18.28 Paardesport. 18.30 Lichte orkest muziek. 18.35 Tips voor het verkeer. 18.40 Orkestmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nws. 19.40 Pianomuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Lichte or kestmuziek. 20.30 Licht programma. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nws. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I .18.5Q..Pipo de clown. 18J»6 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Reclame. 19.06 De Oekraïne. 19.56 Reclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Achter het nieuws. 20.50 Per seconde wijzer (quiz). 21.30 De Inca van Perusalem, komedie van G. B. Shaw. 22.30 Journaal. NEDERLAND II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen in de sport. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Mijn broer en Ik (tv-feuille- ton). 20.55 Vogels contra Jets (TV-film). 21.20 Gamma. 22.00 Kerk in Zweden (documen- tare). 22.30 Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I 10.20 Schooltelevisie. 18.50 Pipo de clown. 18.57 Reclame. 19.00 JOurngal. 19.03 Recla me. 19.07 Luipaard op schoot. 19.30 De vlie gende non (TV-film). 19.56 Réclame. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 AVRO's Tele- vizier. 20.50 Zo zingt de Jordaan. 21.30. Voor de vuist weg. 22.40 Journaal. NEDERLAND II 18.50 Pipo de clown. 18.56 Reclame. 19.00 Journaal. 19.03 Weekjournaal voor slechtho renden. 19.25 Tips voor het vrije weekend. 20.00 Journaal. 20.16 Reclame. 20.20 Vi- docq. 20.45 Amusementsprogramma. 21.30 Farce Majeure. 21.50 Hier en nu. 22.10 Het andere Vietnam. 22.20 Journaal. 01 Nu het verwisselen van vitale onder delen in het menselijk lichaam zozeer om zich heen begint te grijpen dat men geen ziekenhuis meer durft te betreden zonder zijn hart vast te houden, lijkt mij de tijd gekomen om u het authen tieke rapport voor te leggen van een bevriend chirurg, dr. Alexander Mc- Knife, die reeds geruime tijd geleden in zijn kwaliteit van eerste chirurg van het Trossackhospitaal een geslaagde harttransplantatie verrichtte. „Nadat de medische raad van ons hospitaal herhaaldelijk bij de regering had aangedrongen om subsidie voor een eigen afdeling voor de ontwikke ling van wetenschappelijk onderzoek, werd ons vorig jaar een witte muis ter beschikking gesteld. Het diertje had rode oogjes en heette Minnie. Om te verhinderen dat iemand haar kwaad zou doen nam ik haar mee naar huis, waar zij door mijn vrouw en kinderen met grote hartelijkheid werd ont vangen. Zij werd ons liefste huisdier en gedijde voorspoedig onder de lekkere hapjes die iedereen zich beijverde haar toe te schuiven. In deze voorspoed kwam een tragische wending door de komst van tante Priscilla. Het goede mens had zich voorgenomen het diertje eens extra te vertroetelen. Misleid door de naam kocht ze daarvoor een zakje muizentarwe. Toen ik thuiskwam was het te laat om Minnie te redden. Wel slaagde ik erin het hart als preparaat in leven te houden, en door dit voort durend bij te voeden met een mengsel van roggemeel en gist wist ik te be reiken dat het binnen enkele maanden uitgroeide tot het formaat van een vol wassen menselijk hart. Nu het donorprobleem zo gemakke lijk was opgelost begon ik uit te kijken naar een patiënt wiens leven ik met dit hart zou kunnen redden. Het meest dringend leek mij dit voor een zekere Ben Nevis, die in sterke mate leed aan wat hartspecialisten een whiskyhart noemen. Ik vroeg hem toestemming de operatie uit te voeren zodra de om standigheden dit noodzakelijk zouden maken en hij stemde na enig nadenken toe. Een week later werd hij met een zware hartaanval naar het hospitaal gebracht. Het schijnt dat hij onderhan delingen had aangeknoopt met 'n aan tal geïllustreerde weekbladen. De be dragen die deze hem hadden geboden voor een geslaagde fotoreportage sche nen voor zijn hart te hoog te zijn geweest. Hier was geen tijd te verliezen. Met een inderhaast getraind team ging ik onmiddellijk tot de operatie over en verving het hart van de patiënt door dat van de donor. Technisch stuitte dat op geen enkele moeilijkheid, maar wel werd mijn concentratie telkens ver stoord door een aantal onaangename incidenten. Twee van de verpleegsters die mij assisteerden bleken verklede kerels te zijn die bij elk instrument dat zij mij aanreikten met een pols- cqjjiera eepjoto. .maakten. ,ln de harf- longmachine bleek een filmcamera te zijn ingebouyid e,p de oogspiegel van ~mïjn tweede assistent ontpopte zich als een flitsapparaat. Gelukkig had ik hier rekening mee gehouden en terwijl mijn handen hun volle vaardigheid op de operatie richtten, bediende ik met mijn voet de Tri-X-stralenapparatuurwaar door al het in de operatiezaal aanwezig gevoelige materiaal onbruikbaar werd genaakt. De 'operatie slaagde zo goed, dat Ben Nevis het ziekenhuis drie weken later geheel genezen verliet. Bij zijn thuiskomst lag er een brief van de weekbladen dat wegens 't mis lukken van de reportage de betaling niet zou doorgaan. En dat is het punt waar ik heb gefaald. Ik had moeten weten dat zijn hart dit niet zou ver dragen". Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Brunssum-Treebeek dr. J. Douma te Rijnsburg, die bedankte voor Utrecht-N.W. Geref. Gemeenten Beroepen te Wageningen C. Wisse te Elspeet te Nieuwdorp (Z.) J. Karens te Nieuwerkerk (Z.). EEN ONHEILSPELLEND GEKRAAK VER- STOORT RAM'S AAN6ENAME VISIOE- MSN, HST DREIGENDE GELUID VAM EEN WRAK DAT ONDER 06 DRUK VAN HET U/ATER OP SPRIN6EN STAAT... 7 E DOET HAAR EIGEN DAVY. VLUG, WE MOETEN HAAR VINDEN! IK VERBERG ME IN DIT GANGBOORD TOT DAVY ME VINDT. IK WAARSCHUWDE PAM NOG, NIET AF te Dwalen. Léff AlHWlLLMUlj PI B 1033. Fluisterend overlegden de beide mannen achter het touwwerk, wat hun nu te doen stond. „Laten we eerst proberen, met een klei ne opdracht, of hij werkelijk naar de be velen van die papegaaipop luistert", zei de tekenaar. De baas vond dat een uit stekend idee. Het was hem natuurlijk niet bekend, dat Dienaar Dzjinn de gewoonte had elke opdracht letterlijk uit te voeren. ..Dzjinn!" zei de baas krassend, en het léék op Tutu's stem. Wijd opende de Die naar de ogen. Hij glunderde bij het idee een nieuwe opdracht te krijgen en in het donker merkte hij het verschil tussen echt en onecht niet op. „Tot uw dienst", zei hij met zware stem. „Wij willen water", zei de baas, want dat vond hij de eenvoudigste opdracht, die hij kon bedenken. Hij verwachtte een glas volmaar in plaats daarvan stort te een kleine wolk zich plotseling leeg bo ven baas en tekenaar, die meteen tot op het hemd nat waren.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11