Stagnatie bij de aanvoer van wegenzout Gladheid: T enminste zeven doden Kort en bondig Overvallers dreigen met mishandeling van kind Wereldactie voor lening in Nederland begonnen Israel gaat dit jaar zijn 20-jarig bestaan vieren Kleppen van harten overgeplant VNJ- he-le-maal bungalow! „SENA" Schip trok kraan van 375.000 omver Handtekeningen actie en geldinzameling Help Israel verder bouwen" Stroom toeristen verwacht IN ROTTERDAM EN LEIDEN Husqvarna Permanent NAVO- smaldeel wordt in dienst gesteld Slachtoffer van kolendamp Hulp voor ernstig ziek meisje kwam te laat Vorst houdt aan vrij in uw eigen ruw er iwiCfe oüUhj U. PvTRESLONG VRIJDAG 12 JANUARI 1968 Stapvoets j VASTGOED NV Scheepvaart Doden V ietnamcomité nu nationaal Haarlem Handen en Li ppen V elsen-IJ muiden Beverwijk Medicijn uit Roemenië •Viw.icN: v\v."..v.w. DEN HAAG. Door de gladheid op de wegen rijn voor zover bekend zeven mensen om het leven gekomen. Zware sneeuwbuien en gladde wegen waren er de oorzaak van dat het verkeer op vele plaatsen werd ontwricht. Vooral het oosten van ons land heeft het zwaar te verduren gehad. Er kwam een laag van zes centimeter sneeuw bij. De spoorwegen zijn als de dood voor wind. Als deze opsteekt bestaat er groot gevaar dat een dik pak sneeuw de spoorbanen zal blok keren. Mannen van de rijks- en provinciale waterstaat werken dag en nacht om de wegen berijdbaar te houden. De politie schat dat het verkeer zeker de helft min der is dan normaal. Voor het vrijhouden van de wegen is zo veel zout nodig dat een tekort dreigt. Da gelijks worden honderden tonnen zout over de wegen uitgestrooid. Momenteel zijn wachttijden van acht dagen in Hen gelo om nieuw zout te krijgen al gewoon De sneeuwbestrijdingsploegen trachten nu in de eerste plaats met sneeuw-schui- vers de wegen vrij te houden om zo zout te besparen. In het Oosten moesten de auto's stap voets rijden. Bussen en treinen kregen vertragingen van soms een half uur. In één uur tijds viel er zóveel sneeuw dat al het werk, dat de sneeuwruimers de laatste dagen hadden verricht, in een ommezien teniet was gedaan. Bij Dene kamp werden zelfs bulldozers ingezet om de wegen sneeuwvrij te maken. ADVERTENTIE Heeft u een gezin met kinderen? Of een zaak of een praktijk die u niet te lang alleen kunt laten? Of heeft u een hekel aan lange, vermoeiende reizen? Overweeg dan de aanschaf van een eigen zomerbungalow in Sint Maartenszee N.H., vlak bij strand en duinen. Daar bent u he-le-maal vrij, ver van mensenmassa's en stada- lawaai. temidden van de natuur. Zo'n bungalow is ideaal voor vakantie, maar vooral ook voor week ends en feestdagen Solide gebouwd op betonfundering en van alle aansluitingen voor zien is het een in waarde stijgend bezit. Bel ons voor inlichtingen of documentatie, of raadpleeg uw make laar. W1LHELMI NA STRAAT SO HAARLEM - HOLLAND TEL. 023-21724-1099914021 int.ontwikkelings-en verkoopmaatschappij Corrie Luns, de 24-jarige dochter van onze minister van Buitenlandse Zaken, zal bloemenkoningin zijn op het interna tionale Azaleafestival dat van 24 tot 28 april in Norfolk (Virginia) wordt ge houden. Insluiper van 11 jaar. Bij een 80-jarige dame in Apeldoorn stapte een jongetje binnen, die vroeg of zij een biljet van 25,- kon wisselen. Toen zij wilde weten hoe hij binnengekomen was, nam de knaap de benen. Een onderzoek wees uit dat hij op de bovenverdieping alles overhoop had gehaald en 100,- had weggenomen. De politie wist de 11- jarige jongen spoedig aan te houden. Hoewel hij het gestolen geld in zijn zak had, ontkende hij Vingers afgezaagd. Een 22-jarige timmer man is in Utrecht met zijn hand in een elektrische zaagmachine gekomen. Twee vingers werden afgezaagd. Het zaagblad van de machine was in strijd met de voorschriften niet beschermd. Seine versperd. Het Nederlandse binnen vaartuig „Marjo" uit Amsterdam, dat donderdag ondanks het sterk wassende water van de Seine in Parijs stroomop waarts wilde varen, is door de stroom tegen de pijlers van de pont Saint Mi chel gedrukt. Het schip versperde de rivier voor de helft. De brandweer heeft het met kabels van de brug weggetrok ken. Brandsma-prijs. In een bijeenkomst van de Bond voor Materialenkennis in Utrecht is de Brandsma-prijs uitge reikt aan ir. A. W. J. de Gee van het Metaalinstituut TNO in Delft als onder scheiding voor zijn werk op metaalkun- dig gebied. De heer De Gee is de vierde metaalkundige in Nederland, die deze prijs heeft ontvangen. Voor vrede in Vietnam. In een brief, aan minister Luns hebben 139 sociologen, allen lid van de Nederlandse Sociolo gische Vereniging, hun adhesie betuigd aan 1300 Amerikaanse collega's, die bij president Johnson hebben aangedrongen op een onmiddellijk en onvoorwaarde lijk beëindigen van de bombardemen ten op Noord-Vietnam, vredesonderhan delingen tussen alle betrokken partijen ®n een geleidelijk terugtrekken van de Amerikaanse troepen uit Vietnam. Het binnenlands luchtverkeer moest worden gestaakt. Op het vliegveld Eelde raakte een vliegmachine ingesneeuwd. Over het algemeen ondervindt de scheepvaart nog weinig hinder van het ijs. Op het IJsselmeer echter is de vaart nog alleen mogelijk voor krachtige sche pen of met behulp van een sleepboot. In Dubbeldam reed een auto tegen een boom nadat hij was geslipt. Eén van de inzittenden werd hierbij dodelijk gewond. In Amsterdam reed een auto zoals wij al hebben bericht, in de Houthaven. Eén van de inzittenden verdronk. In Heerlen kwam een auto bij afremmen door de gladheid op de linkerweghelft. De bestuur der verongelukte toen zijn wagen op een tegenligger botste. Op de weg Eindhoven Reusel slipte een auto en botste te gen een vrachtauto. De chauffeur kwam om. In Eist werd een vrouw dodelijk ge wond toen de door haar man bestuurde auto slipte en tegen een boom reed. In Vroomshoop gleed een meisje met haar fiets weg en werd overreden door een vrachtauto. AMSTERDAM. In de Amsterdamse Coenhaven is een op rails staande kraan omvergetrokken door een Fins zee schip, dat door een sleepboot van de wal werd getrokken. De kraan viel over de boeg van het schip en werd geheel ver nield. De kraan had een waarde van 375.000 gulden. Een slippartij op de E 10 in de Wieringermeer. In Oostdongeradeel verongelukte een vrouw toen de auto waarin zij zat bij het inhalen van een vrachtwagen slipte en onder de wielen van de vrachtauto kwam. Op de weg tussen Amsterdam en Utrecht heeft zich door slippartijen een serie kettingbotsingen voorgedaan, waar door een 12 km. lange file ontstond. AMSTERDAM. Het oorspronkelijk Amsterdamse Actiecomité Vietnam is om gezet in een Nationaal Comité Vietnam met ondersteuningscomité's in diverse an dere steden, zoals Alkmaar, Maastricht en Rotterdam. In Haarlem, Leeuwarden en Groningen zullen spoedig eveneens comi- té's worden opgericht. De bedoeling is geld in te zamelen om medische verzorging mogelijk te maken voor de slachtoffers van bombardementen. Ook staat een actie op het programma om vóór de behandeling van de begroting van Buitenlandse Zaken in de Tweede Kamer op 6 februari zoveel mogelijk handteke ningen te verzamelen om druk op het parlement uit te oefenen. Het comité wenst dat de Nederlandse regering aan de regering van de Verenigde Staten de eis zal stellen de bombarde menten op Vietnam onmiddellijk, on voorwaardelijk en definitief te staken. Het comité, onder voorzitterschap van Piet Nak, houdt op 2 februari een bijeen komst in het Beursgebouw in Amsterdam. Het comité hoopt dat een groot aantal leden van de Tweede Kamer bereid zal Zijn het woord te voeren. In verband met deze acties zal de actie groep Vietnam van het Eerste Kamerlid Boetes (P.S.P.voorlopig zijn activiteiten stopzetten. Met het posten bij het Ameri kaanse consulaat in Amsterdam wordt zaterdag opgehouden. De actiegroep ziet ook af van de maandelijkse demonstratie, welke zaterdag 20 februari in Amster dam gehouden zou worden. ZWIJNDRECHT. Twee mannen, die zakdoeken voor hun gezicht hadden ge bonden, zijn gisteravond de woning van het gezin Boosten in de Klapwijkstraat binnengedrongen. Zij eisten onder bedrei ging een van de kinderen te zullen mis handelen, geld. De 23-jarige mevrouw Boosten gaf hen 400, waarna de man nen verdwenen. Omstreeks zeven uur wachtte het ge zin als gewoonlijk op de thuiskomst van de heer Boosten. De baby van het ge zin was naar bed en moeder en de jong ste dochter keken naar Pipo. Op dat mo ment rinkelde de telefoon en iemand met een zuidelijk accent informeerde of de heer Boosten thuis was. Toen mevrouw Boosten vertelde dat haar man nog niet thuis was werd de hoorn op de haak ge legd. Even later drongen twee mannen door de keukendeur naar binnen, grepen het dochterje vast en beten de vrouw toe, dat zij geld wilden hebben. Hevig geschrok ken pakte mevrouw Boosten haar porte monnee en overhandigde de mannen on geveer ƒ400 gulden huishoudgeld. De man nen duwden daarna de vrouw voor zich uit en dwongen haar het tuinpad schoon te vegen zodat in de vers gevallen sneeuw geen sporen te vinden zouden zijn. De mannen maakten zich daarna uit de voeten. De politie vermoedt dat zij in de buurt hun auto hadden geparkeerd. Me vrouw Boosten alarmeerde direct de po litie, aan wie ze slechts een vaag signa lement kon geven. Het gezin woont in een dichtbevolkte wijk. Wanneer de vrouw omdat de mannen niet gewapend waren bijvoorbeeld een stoel door een ruit had gegooid, zou dat iedereen zijn opgeval len, meent de politie. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Ten huize van de Is raëlische ambassadeur in ons land is gis termiddag de nieuwe actie „Help Israel verder bouwen" begonnen. De oud-minis ter van Landbouw, mr. Biesheuvel, die de actie inluidde „als een der zeer vele goede vrienden van Israel", verklaarde dat „Help Israel verder bouwen" erop gericht is in te schrijven op de jongste door de Israëlische regering uitgeschre ven ontwikkelingslening van 500 miljoen dollar, waarmee zij hoopt een derde van alle ontwikkelingsprojekten te kunnen fi nancieren. Deze lening is de vierde. De drie vorige brachten totaal een miljard vijftig mil joen dollar op, waarvan inmiddels 450 miljoen is afgelost. Nederland kocht in de afgelopen jaren bij diverse andere ak ties o.a. „Wij doen mee", voor ruim 26 miljoen gulden aan Israel-ontwikkelings- aapdelen. Israel heeft veel geld nodig om het door de eeuwen heen verwaarloosde land tot ontwikkeling te brengen. Veel is er reeds bereikt. Landbouw en industrie scheepvaart en woningbouw kwamen tot bloei. De mijnen van koning Salomo zijn weer in bedrijf. Maar de woestijn moet nog verder worden ontgonnen. Er is o.a. veel zoet water nodig, maar de bouw van door kernenergie aangedreven ont- ziltingsinstallaties kost vele miljoenen. Er worden couponobligaties verkrijg baar gesteld in coupures van 500 tot 10.000 dollar. Voor men die naar Israel willen gaan is het van belang te weten dat zij in Israel bij elke bank de coupons AMSTERDAM. Israel viert op 2 mei zjjn 20-jarig bestaan als zelfstandige staat. Dat zal gepaard gaan met veel festivi teiten in alle delen van het land. Dit vertelde de directeur-generaal van het ministerie van Toerisme in Israel, de heer M. de Shalit, die op het ogenblik een reis door Europa maakt om bekend heid te geven aan deze plannen en om het toerisme naar zijn land te bevorde ren. Door de devaluatie van het Israëlische pond heeft de Israëlische munteenheid nu dezelfde waarde als de Nederlandse gulden. tapi. De oorlog en ook de spanningen voor dien brachten het toerisme vrijwel tot stilstand. Maar sindsdien is er meer een grote toeloop van toeristen, in het bij zonder naar Jeruzalem. Men rekent in Israel op een topjaar met 400.000 toeris ten. Er worden nieuwe hotels gebouwd en bestaande uitgebreid. Sinds kort zijn er ook goede kampeermogelijkheden. Vooral de Nederlandse toeristen blijven lang, gemiddeld 18 dagen. Sinds het toe risme een eigen ministerie heeft gekre gen wordt veel aan de accommodatie en DEN HAAG. In Nederland is al zes keer met succes overplanting van ADVERTENTIE (WIDEN SINDS Uw aangewezen dealer voor Haarlem en Omstreken is Naaimachinespeciaalzaak Rijksstraatweg 14 Haarlem - Tel. 023-52665 Wij hebben nog voorraad voor oude prijzen. hartkleppen en dergelijke toegepast. Dit is geschied in het Zuiderziekenhuis in Rotterdam en de Universiteitskliniek in Leiden. De transplantaties gebeurden met geprepareerde onderdelen van har ten van overleden patiënten. In één ge val is overplanting mislukt. De door dr. Mellema, directeur van de Rotterdamse bloedbank, in samenwer king met professor Blom uit Leiden en prof. Nauta van de Rotterdamse medi sche faculteit ontwikkelde methode van hartchirurgie zal volgens dr. Mellema de overplanting van het gehele hart over bodig maken. De Rotterdamse arts zegt dat bij overplaatsen van het gehele hart de afweerreactie een zo grote rol speelt dat het niet verantwoord is de ze methode te gebruiken als er geen overeenkomst is tussen het weefsel van donor en ontvanger, waardoor het hart kan worden afgestoten. Het overplanten, aldus dr. Mellema, van hartkleppen, roept zeer geringe af weerreacties op. Het steriliseren van de kleppen geschiedt in het reactorcentrum in Petten. De geopereerde zes patiënten maken het nu uitstekend. Wat hun conditie over een paar jaar is moet worden afge wacht. Dr. Mellema deed zijn medede lingen in publicaties in Rotterdamse tijd schriften. het bevorderen van buitenlands bezoek gedaan. Van de toeristen in Israel is 30 percent Amerikaan en 46 percent Euro peaan. Van de toeristen uit de Benelux- landen komt 38 percent voor de tweede keer of derde keer. Uit de Beneluxlanden bezochten in 1967 15.746 toeristen Israel. Directeur-generaal De Shalit vocht in de Joodse brigade. Hij is als militair in 1945 in Breda en Bloemendaal gelegerd ge weest. Later kwam hij nog meermalen naar Nederland. Op het feestprogramma voor 1968 staan onder meer in maart-april een studen tenfestival, in april een internationale bloemententoonstelling en muziekfestivals, in juni een handelsbeurs in Tel Aviv en een Jeruzalem-tentoonstelling. DEN HAAG. Morgen zal te Portland (Engeland) voor het eerst een permanent multinationaal Navo-smaldeel in vredes tijd gevormd worden, waaraan ook Nederland zal deelnemen met de onder zeebootjager „Holland". Tot de vorming van dit smaldeel, dat de naam „Standing Naval Force Atlantic" zal dragen, is op de NAVO-ministersconferentie te Brussel in december jongstleden besloten. Deze Standing Naval Force Atlantic treedt in blijvende vorm, in de plaats van het Navo „Matchmaker Squadron", dat als oefeneenheid begin 1965 voor het eerst werd gevormd en sindsdien jaarlijks voor zes a zeven maanden zeer succesvol oefende. Ook aan dit squadron nam de Nederlandse marine met een van haar on derzeebootjagers geregeld deel. DALFSEN. De 60-jarige B. W. Kwak kel is in zijn woning door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Hij werd door een familielid gevonden die was gaan kijken op verzoek van zijn vrouw die in het ziekenhuis te Zwolle verpleegd wordt. Zij had haar man op het bezoek uur gemist. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel vereniging „Postaal Genoegen" met „De familie Gregory" van Wynyard Browne. Regie: Hein Kraneveld. Zaterdag 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek" van Molière. Regie: Erik Vos. Concertgebouw, vandaag, 19.30 u.: Derde Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Christian Bor (viool). Renaissancezaal Frans Halsmuseum, vandaag 20.15 u.: Museumconcert door de pianist Sas Bunge. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Ver boden bezit", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: „Liefdesdrift", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Striptease- danseressen gevraagd", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Winchester 73", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zeven maal vrouw", 18 j. Vandaag en zaterdag 23.30 u.: Zorba de Griek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Een gravin van Hong kong", a.l. Zaterdag 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Das Madchen mit dem SEX ten Sinn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks behalve maandag ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tol 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 uur. Tot 14 januari. Galerie Zijlstraat (Zijlstraat 31): Expo sitie van werk uit Spanje van Wim Steyn en Poppe Damave. Dagelijks 11-17 u. Maandag, woensdag en vrijdag ook 19.30 21.30 u. Op zondag 14-17 u. Tot en met 12 januari. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Maandag t.m. vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12-17 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14-17 uur. Tot en met 3 februari. DIVERSEN Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „Sprookje van de zon". Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 20 u.: „Hootenanny-avond"; zater dag 20 u.: optreden van The New Folk Troubadours. Raadhuis Lisse, vandaag 19.30 tot 21.30 u.: Afscheidsreceptie van burgemeester De Graaf. ADVERTENTIE VRIJDAG 12 JANUARI City, 20 u.: „Ontembare Angelique" (vierde deel). Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger in Barcelona". ZATERDAG 13 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Ontembare An gelique" (vierde deel). Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger in Barcelona". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. VRIJDAG 12 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Mini-week-end". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago" Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Nico Betjes, plastiek, en Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZATERDAG 13 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mini- week-end"; 23.30 u.: „In de macht van de vampier". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Nico Betjes, plastiek, en Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ter bestrijding van hun toeristische on kosten tegen Israëlische ponden kunnen inwisselen. De actie zal over de gehele wereld worden gehouden, maar begint in Neder land. De actie staat onder leiding van prof. dr. A. Mey uit Amstelveen, ds. F. Kuiper uit Krommenie en mgr. dr. A. C. Ramse- laar uit Utrecht. De Israëlische ambassadeur deelde na drukkelijk mee dat de binnenkomende gelden niet voor wapenaankopen of voor het leger gebruikt zullen worden. (Van onze correspondent) DEN HAAG. Gisteren heeft een 27-jari ge telefoniste van de internationale tele foondienst door talrijke telefoontjes ge tracht een Roemeens geneesmiddel te krijgen voor een 15-jarig meisje uit de Achterhoek, dat aan een ernstige lever ziekte leed. De P.T.T., slaagde erin de arts op te sporen, die over het medicijn beschikte. Toch mocht de hulp niet meer baten. De patiënte is vannacht in een ziekenhuis in Deventer overleden. De moeder van het meisje had in een kranteartikel, dat ook wij onlangs heb ben gepubliceerd, gelezen over een bloed ziekte, waaraan het Engelse vorstenhuis heeft geleden. Aangezien zij in dit arti kel beschreven symptomen met die van haar dochter vond overeen komen vroeg zij een telefoongesprek met Roemenië aan. In het artikel werd namelijk de naam van een Roemeense arts genoemd, die over een geneesmiddel zou beschikken. De telefoniste deed toen alle mogelij ke moeite om de arts, van wie slechts de naam bekend was, op te sporen. ADVERTENTIE Dagelijks diner-dansant HILLEGOM TEL 0 2520 53 47 Specialité Fondue de Boeuf Bourguignonne ('s maandags gesloten) Het K.NM.I. deelt mee Na het wegtrekken van een depressie ruimde de wind in ons land naar noord tot noordoost waarbij koude lucht van Scandinavië werd aangevoerd. Op vele plaatsen viel daarbij 5 tot 10 cm. sneeuw. In de nacht daalde tijdens opklaringen de temperatuur in Twente tot min 17 graden, terwijl ook elders in het land matige tot strenge vorst voorkwam. Al leen vlak aan de kust en op de Wadden eilanden kwam lichte vorst voor. Intussen is op de oceaan de depressieactiviteit weer toegenomen. Een front van een de pressie bij IJsland trekt in oostelijke richting. Vóór het front uit verplaatst zich een zwakke rug van hoge luchtdruk van Engeland naar ons land. Hierdoor zal het vannacht en morgen bij heldere hemel in ons land op vele plaatsen weer streng vriezen. Zaterdag zal er in het al gemeen weinig wind en bewolking zijn met op de meeste plaatsen droog weer. De temperaturen zullen daarbij ook over dag onder nul blijven. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon hagelbui sneeuwbui sneeuwbui licht bew. sneeuwbui onbewolkt sneeuw sneeuw verand verand. windst. wnw onbewolkt sneeuwbui onbewolkt geh. bew. windst zw. bew. z/.w half bew. sneeuwbui wzw onbewolkt half bew. nnw windst. sneeuw onbewolkt sneeuw onbewolkt licht bew. licht bew. sneeuw geh. bew. sneeuw geh. bew. wnw half bew. nno licht bew onbewolkt nw licht bew. windst. half bew. onbewolkt nno Zon Maan Zaterdag 13 januari 8.44 uur; onder 16.54 uur. 14.11 uur; onder 7.35 uur. Maanstanden Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 15 22 29 Januari januari januari 17.11 20.38 17.29 uur. uur. uur. Hoor en laag water in iJmuiden Vrijdag 12 januari Hoog water 1.21 uur en 13.40 Laag water 9.12 uur en 21.34 Zaterdag 13 januari Hoog watei 2.08 uur en 14.22, Laag water 10.06 uur en 22.25 uur. uur. uur. uur. Het hoog en tot 15 min laag water te Zandvoort 1« vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2