Bevorder industrie in Noo rdzeeka naalgebied MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE Automobilisten Velsertunnelprobleem zou nieuw onderzoek vergen „LAAT WINKELIERS ZELF DE UREN VOOR DE VERKOOP BEPALEN" Critiek op huisvestingsbeleid van gemeenten Voorzitter Kamer van Koophandel in nieuwjaarsrede: N ieuw jaarsrede bij kaarslicht K.v.K. in Haarlem twijfelt aan nut Spaarnwouderbos Hijsblok tegen het gelaat Zentveld en Van Breemen IN DE IJMOND IJmuiden Beverwijk Heemskerk Uw leverancier voor KOLEN en OLIE FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 12 JANUARI 1968 *ZON EN Meer werkgelegenheid 1967 meegevallen HAARLEMSE KAMER VAN KOOPHANDEL: PRACHTIGE KINDER WAGEN BABY SERVICE kolen, olie, gas? Aanvechtbaar City Stadsschouwburg Luxor Kennemer theaer Marquette theater (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, mr. J.C. Droste, heeft zijn nieuwjaarsrede gehouden voor een groot aantal ge nodigden en belangstellenden. De bij eenkomst in de Gravenzaal van het Haarlems stadhuis, door het gemeente bestuur der traditiegetrouw beschik baar gesteld, was zeer sfeervol. De flakkerende kaarsen op de koperen kroonluchters vormden de voornaam ste lichtbron in de oude zaal die ver sierd is met zoveel dat herinnert aan vroegere tijden: stadswapens, schilde rijen met de beeltenissen van verre voorvaderen en schiettuig waar achter men zich in een ver verleden veilig waande. Aanwezig waren ondermeer burge meester mr. O. P. F. M. Cremers van Haarlem, de wethouders de heren D. A. J. Spek, W. F. Happé en P. W. Voskuilen, vele vertegenwoordigers van omliggende gemeenten en afge vaardigden van het bedrijfsleven. Burgemeester Cremers stak zijn be wondering voor het doorwrochte werk stuk dat de nieuwjaarsrede is, niet on der stoelen of banken. Sprekend over de infrastructuur zei de burgemeester dat deze inderdaad alleen in stand ge houden kan worden en kan worden ver beterd, indien de gemeenten hiervoor voldoende investeringen kunnen doen. Zoals alle grote gemeenten in de Rand stad, wordt echter ook Haarlem be dreigd door een tekort aan financiën. „Ik kan er echter niet in geloven dat de rijksoverheid blind zal blijven voor de problemen van de gemeenten in de Randstad, waarvan de infrastructuur dreigt achter te raken, met alle schade die hierdoor aan het bedrijfsleven toe gebracht zou kunnen worden", aldus de burgemeester. ADVERTENTIE Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. „De opzet van de Winkelsluitingswet is verouderd. Zij is nog steeds niet aangepast aan de evolutie die zich in de detailhandel en het ambacht aftekent. Met de consequenties hiervan zijn noch het be drijfsleven, noch de consument gebaat. Laat daarom de winkeliers zelf de uren bepalen waarop zij hun winkel geopend willen hebben, zulks uiter aard binnen het raam van een aantal uren die bij de wet worden vast gesteld. Er ontstaat dan de mogelijkheid de zaken hetzij overdag, hetzij 's avonds open te stellen. Veel huisvrouwen, en in het bijzonder vrouwen die op een kantoor of in een bedrijf werken, wensen uit hoofdzakelijk huis houdelijke overwegingen een koopavond". Zo sprak de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken, mr. J. C. Droste, zich donderdagavond uit in de Gravenzaalvan het Haarlemse stadhuis tijdens zijn nieuwjaarsrede. de verwachtingen die men voor 1967 koes terde. Door het noemen van enkele belangrij ke vestigingen en uitbreidingen die in 1967 hebben plaats gehad, toonde de voor zitter aan dat de bedrijvigheid in het district dynamisch is geweest. Hij wees ondermeer op de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken die een zesde hoogoven in gebruik namen in een tijd waarin het met het hoofdprodukt staal op de Europese markt niet altijd overal even gemakke lijk ging. Hoewel de werkgelegenheid in het ge bied van de kamer nog steeds goed is, is er toch een duidelijk stijgende trend waar te nemen bij de aantallen van de arbeids reserve. Door de trends om het perso neelsbestand in te perken en het automa tiseringsproces waardoor functies verlo ren gaan, zou het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen een onderwerp zijn dat de volle aandacht verdient. Ten aanzien van het al dan niet instel len van het openbaar lichaam Groot-Am- Ook ten aanzien van het huisvestings beleid in de agglomeratie Noord- en Zuid- Kennemerland wordt men gehinderd door een erfenis uit het verleden. Veel bedrij ven ervaren dat indien zij voor hun em ployés in een andere gemeente dan waar in het bedrijf is gevestigd om woonruimte vragen de betrokkenen niet in aanmer king kunnen komen voor een huis, omdat de employés geen economische binding hebben met de gemeente waarin het ge wenste huis ligt. Meestal betreft het hier koophuizen. Door deze eis van economische binding is men bij het huisvestingsbeleid te zeer afhankelijk van de grenzen van een ge meente. Deze grenzen zijn historisch wel verklaarbaar, maar hebben in de moder ne samenleving met de snel naar elkaar groeiende woonwijken een wat gekunstel de situatie geschapen", aldus de heer Droste. Hij wees er op dat in de agglomeratie Noord- en Zuid-Kennemerland sprake was van een vrij grote economische verwe venheid. Het argument van de economi sche binding zou hierdoor uit verscheide ne overwegingen niet meer verantwoord zijn tegen de achtergrond van een goed huisvestingsbeleid. De heer Droste sprak de hoop uit dat de betrokken gemeenten een ruimer beleid zouden gaan voeren. Mr. Droste releveerde dat de vrij som bere verwachtingen die men eind 1966 had met betrekking tot de omzetten en resul taten van 1967, zijn meegevallen. Hij noemde het echter bedenkelijk dat slechts 24 percent van de bedrijven die hierover ajjn, geënq«êteepd,»over .11967 ■Ja^gre.jev sulfaten verwacht dan over 1966, terwijl 42 percent lagere inkom^fen over hqt af gelopen jaar tegeanolt Cïet. M J w\\ Het aantal bedrijven dat over 1968 be tere resultaten denkt te kunnen behalen dan over 1967, bedraagt 18 percent. Het percentage dat voor het pas begonnen jaar een pessimistische prognose doet, is vergeleken bij vorig jaar gedaald van 53 naar 40 percent. Ook ten aanzien van de export zijn de verwachtingen voor 1968 thans hoger dan (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Vorig jaar heeft de voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken in zijn nieuwjaarsrede gezegd, dat de Kamer het tot haar taak achtte erop toe te zien, dat de vestiging van nieuwe basisindustrieën langs het Noordzeekanaal geen knelpunten zou veroorzaken voor in haar district reeds gevestigde be drijven. Dit jaar ging voorzitter mr. J. C. Droste een belangrijke stap verder met de bewering: „De industriële ontwikkeling in het Noordzeekanaal- gebied dient niet gezien te worden als een op zichzelf staande, doch als een groeiend industrieel geheel temidden van reeds gevestigde bedrijven, welke bij deze opbouw en ook in een later stadium een belangrijke rol zullen kunnen spelen als toeleveringsbedrijven en als verzorgers van transport, onderhoud en reparatie". De voorzitter voegde hieraan toe :„Groei ende industrie langs het Noordzeekanaal zal niet alleen een belangrijke economi sche impuls voor de reeds gevestigde bedrijven kunnen betekenen, maar naar ik verwacht zullen ook de winkelcentra in Haarlem en de IJmondgemeenten van deze ontwikkeling kunnen profiteren". Mr.Droste kwam tot de conclusie, dat de industriële ontwikkeling in het Noord- zeekanaalgebied zoveel mogelijk dient te worden gestimuleerd. In dit verband heeft de Kamer in het afelopen jaar aan het provinciale bestuur voorgesteld, een intergemeentelijk bureau op te richten, waar bedrijven die zich langs het kanaal willen vestigen cen traal alle gewenste inlichtingen kunnen verwerven. Dit bureau zou zich volgens mr. Droste tevens kunnen belasten met het voeren en afronden van de grondon- derhandelingen. De oprichting van een dergelijk bureau zou tevens aansluiten bij de regeringsmaatregel tot het benoemen van een functionaris die van het consulaat generaal in New York uit zal trachten vestiging van Amerikaanse bedrijven in Nederland te bevorderen. „De recente maatregelen van presi dent Johnson, ter beperking van de Ame rikaanse investeringen overzee, zullen het des te dringerder maken om de best mo gelijke voorwaarden te scheppen voor in dustrievestiging. De spoeling zou weieens dun kunnen worden", aldus de heer Dro- te, die voorts opmerkte: „Wij mogen ons geen zand in de ogen laten strooien door het feit dat mo menteel de werkgelegenheid in het district van de Kamer van Koophandel slechts weinig te wensen overlaat. Elders in het land is de laatste jaren wel duidelijk geworden dat wat de werkgelegenheid be treft ver vooruit dient te worden ge zien. De steeds stijgende personeels lasten hebben tot resultaat dat in de be drijven het personeelsbestand tot de meest efficiënte proporties wordt teruggebracht. Daarnaast vormen zij een impuls voor een niet meer te stuiten automatiserings proces waardoor funkties verloren gaan. Het scheppen van nieuwe arbeidsplaatsen is daarom een onderwerp dat de volle aandacht verdient". ADVERTENTIE tegen productieprij ƒ159.75 Moderne verchroomde kinderstoelen 28.50 Prima verende wandelwagens 69.95 en nog vele andere speciale aanbie dingen bij uw speciaalzaak KENNEMERLAAN 100 - TEL. 15283 (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Ook de Haarlemse Kamer van Koophandel en Fabrieken is van mening, dat er tussen de Haarlemse agglomeratie en het industriegebied aan het Noordzeekanaal een groene buffer- gone dient te worden gehandhaafd, maar men vraagt zich af, of dit noodzakelijker wijs een bebost recreatiegebied moet worden. Dit blijkt uit de nieuwjaarsrede van de voorzitter van de Kamer, mr. J. C. Droste, die daarin stelt: „Aanleg en onderhoud van zulk een ge bied vergen honderden miljoenen, die slechts dan besteed mogen worden indien vaststaat dat van zulk een bosgebied opti maal gebruik zal worden gemaakt". En dat staat naar de mening van de heer Droste helemaal nog niet vast, want hij betoogt voorts: „Ons klimaat brengt nu eenmaal met zich mee dat dergelijke bosgebieden meerdere maanden per jaar vrijwel ver laten liggen. Planning en onderzoek voor af blijken dus van groot belang, ook in het geval van het Spaarnwouderbos. Een recreatiegebied ten oosten van Haarlem dient gezien te worden tegen de achter grond van het grote gebied ten westen van Haarlem, waar het strand, de duinen en de zee van nature het bij uitstek aan gewezen recreatiegebied vormen, hetgeen blijkt uit het bezoek van vele Nederlan ders en buitenlanders, op wie het ont worpen Spaarnwouderbos mijns inziens nauwelijks enige aantrekkingskracht zal uitoefenen". De heer Droste, vraagt zich voorts in zijn nieuwjaarsrede af, of het aanbeveling verdient de bufferzone voorlopig te hand haven als agrarisch gebied, waardoor tevens het verdrijven van agrariërs van hun grond voorkomen zou kunnen worden. ADVERTENTIE MAAR IN IEDER GEVAL kennemerlaan 150, telefoon 10745*. ijmuiden Mr. J. C. Droste sterdam, nam de voorzitter een gereser veerd standpunt in. „Een dergelijk lichaam kan worden ge zien als een vierde bestuurslaag, die het gevaar in zich bergt vertragend te wer ken bij het oplossen van problemen waar bij het bedrijfsleven nauw betrokken is," aldus de voorzitter. Het contact met de gemeente Haarlem is uitgegroeid tot periodieke gesprekken tussen het gemeentebestuur en het be stuur van de Kamer. Mr. Droste noemde het te betreuren dat het Provinciaal Electriciteitsbedrijf Noord-Holland een tariefsverhoging voor de grootverbruikers heeft aangevraagd. De noodzaak hiervan zou volgens deskun digen zeer aanvechtbaar zijn. Voorts werdJiet door vele ondernemers als een onbillijkheid gevoeld dat de ta rieven voor de elektriciteit in gemeenten als Haarlem, Amsterdam en Zaandam ho ger liggen dan elders, hoewel al deze energie afkomstig is van dezelfde centra le. 7,50: mevrouw G. Pranger, Midden- duinerweg 87, Santpoort. f 5,M. Gerhardt, Lindenstraat 61, IJmuiden-Oost. f 2,50: A. van Dijk, Hadleystraat 3, IJmuiden. IJMUIDEN Artsen: van zaterdag 13 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 14058; J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 15652; F. M. van Stekelenburg, Leeuwerik laan 52,tel. 14290. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 14204. Verloskundige: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (Boodschappendienst) om te ver nemen welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: alleen voor spoed gevallen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: F. Milatz, Kennemerlaan 2A, IJmuiden, tel. 02550-15616. Wijkverpleging: Groene Kruis: voor IJmuiden en IJmuiden-Oost zuster E. Meijer, Rijksweg 476, Santpoort, tel. 02560-7118; voor Velsen-Noord en Vel- sen-Zuid zuster C. Maris, Stolstraat 4, IJmuiden-Oost, tel. 02550-14183; voor Driehuis en Santpoort zuster H. Bijnen, Stolstraat 3, IJmuiden-Oost, tel. 02550- 12188. Wit-Gele Kruis: zuster L. Kemper, Ed ward Jennerstraat 89, Haarlem, telefoon 023-82832. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dieren- (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Een 49-jarige werkne mer uit Bakkum, werkzaam bij de be- drijfsdienst walserijen van Hoogovens, is met verwondingen aan het gezicht opge nomen in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Bij werkzaamheden aan het hijsblok van een autokraan kreeg hij het blok te gen het gelaat. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 9 januari in staat van faillissement verklaard Petrus Adrianus Schuchart, banketbak ker, wonende in Zaandam, Ged. Gracht 10 b a. Rechter-commissaris: Mr. B. Swa- nenburg. Curator Mr. J. A. M. Thijssen, in Zaandam. Eliza van 't Hof, wonende in Haarlem, Koudenhorn 44 en Lambertus Gerardus van Buuringen, wonende in Hillegom, Weeresteinstraat 42, beherende vennoten van de Technische Handelsonderneming Eureka, gevestigd in Haarlem, Krom 25- 27. Curatrice Mevrouw Mr. E. Rutgers- Wessels, in Haarlem. Rechter-commissa ris: mr. B. Swanenburg. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn op 8 januari ge ëindigd de faillissementen van:. De naamloze vennootschap A. Pols n,v. gevestigd in Arnhem, kantoorhouder de in Haarlem, Bpasurndamscheweg 520, uit gesproken op 28 februari 1967. Rechter commissaris: Mr. H. J. M. Cokart. Cura tor mr. H. J. M. Weustink in Haarlem. De naamloze vennootschap Bouwko n.v. gevestigd en kantoorhoudende in Haar lem, Gerrit van Heesstraat 17, uitgespro ken op 13 december 1966. Rechter-com missaris: mr. J. Spreij. Curator: mr. H. J. M. Weustink in Haarlem. arts: Th. Winkel, Van Tuyllweg 17, Vel- sen-Zuid, tel. 02550-11236. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: dr. M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Bever wijk, tel. 02510 - 23340; zondag van 9 tot 24 uur: dr. K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, telef. 02510-23450. Voor de artsen Ten Harmsen van den Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: dr. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Bever wijk, tel. 02510 -24169. Apotheek: Voor Beverwijk en Velsen- noord van vrijdag 12 januari 18 uur tot vrijdag 19 januari 18 uur: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 02510- 23388; zaterdag van 8-12.30 uur is even eens geopend: Apotheek Huisman. Wij- kerstraatweg 164, Velsen-noord, telef. 02510 - 23883. Apotheek De Heemskerkse is niet de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; tel. 0210 - 32490. Voor tandarts en voor dierenarts zie onder IJmuiden. HEEMSKERK: Van zaterdag 10 uur tot zondag 9 uur: dr. J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16, tel. 02510 - 32240; zondag van 9 tot 24 uur: dr. J. C. A. Bakker, Bach- straat 7, Heemskerk, tel. 02510 - 23484. Apotheek: Apotheek De Heemskerkse, in deze week geopend: tel. 02510-32490. Voor tandarts en voor dierenarts zie onder IJmuiden. ADVERTENTIE Let op en doet uw voordeel I WEEK AANBIEDING Geldig t/m vrijdag 12 januari Bij een bedrag van 10,of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u EEN GROTE SPUITBUS CHROOM-BESCHERMING voor 1.50 winkelwaarde f 4.50 Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service-station geopend: Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen. Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 194, IJmuiden Telefoon 1 21 61 ^films NOG ALTIJD ONDER REGIE van Bernard Borderie blijft Michèle Mer- cier als „Ontembare Angelique" maar steeds op zoek naar haar spoor loze echtgenoot Joffrey de Peyrac (Robert Hossein) en deze nimmer af latende speurzin brengt haar ditmaal tot en met woensdag naar de Middel landse Zee, temidden van griezelige piraten en geleislaven. Dit alles blijkt een uitgelezen omgeving voor het be lagen van Angelique's deugd, zodat het meisje alle zeilen moet bijzetten om te ontsnappen aan de fysieke en morele gevaren, waar zij voortdurend aan wordt blootgesteld. Op het einde wordt de ontembare Angelique toch weer op dramatische wijze door een zeeroversbende ontvoerd, juist als zij (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Begin 1967 heeft de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, op grond van door de gemeente Velsen verzamelde cijfers, de aandacht van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gevestigd op de steeds moeilijker wordende verkeerssituatie bij de Velsertunnel, met het verzoek de mo gelijkheid tot verbetering door de even tuele aanleg van een tweede tunnel in overweging te willen nemen. Daarna wisselde het bestuur van de Kamer ook van gedachten over dit on derwerp met de directeur van Rijkswa terstaat in de provincie Noord-Holland. Diens visie was, dat er grote technische bezwaren verbonden zijn aan een tweede tunnel bij Velsen en dat de oplossing ge zocht diende te worden in een zo spoedig mogelijke realisering van de Stamwegtun- nel bij Buitenhuizen en de verlengde ■Coentunnelweg naar Heemskerk. Inmiddels verscheen een interimrap port van professor Volmuller, met een pleidooi voor een tweede Velsertunnel. Het bestuur van de Kamer van Koophan del heeft dit rapport besproken met het gemeentebestuur van Velsen, waarbij naar voren is gekomen, dat wellicht een oplossing zou kunnen worden gevonden door aan deskundigen een verkeerstech nisch onderzoek op te dragen, met als doelstelling de beste plek te zoeken voor de aanleg van de eerstvolgende verkeers- tunnel onder het Noordzeekanaal tussen IJmuiden en Amsterdam. Het bovenstaande is in zijn nieuwjaars rede meegedeeld door de voorzitter van de Kamer van Koophandel in Haarlem, mr. J. C. Droste, die daarbij de hoop uit sprak, dat een definitieve beslissing voor een oplossing, hoe die ook moge uitval len, in elk geval geen vertraging ten ge volge zal hebben in de bouw van de vol gende tunnel. Het bedrijfsleven zou er ten zeerste mee gebaat zijn dat deze knoop zo snel mogelijk wordt doorgehakt. haar man eindelijk heeft teruggevon den en iedereen hoopt op enige uren huiselijk geluk. MAAR ANNE EN SERGE GOLON, die gezamenlijk, dus met vereende krachten de lange reeks romans over Angelique verzorgen, kunnen nu eenmaal niet leven van echtelijke herenigingen en huwelijks geluk en dus moet het arme meisje weer in een nieuw avontuur worden gestort. Waarschijnlijk zal Bernard Borderie dit dan straks voor de zoveelste maal tot een fleurige avonturenfilm herleiden. Voorts zal het velen ongetwijfeld een genoegen doen te vernemen dat zondagmiddag in City nog eenmaal Walt Disney's onvol prezen tekenfilm Sneeuwwitje en de zeven dwergen" zal worden vertoond. Dit betekent dus weer een onderhoudende middag voor jong en oud. IN DE NOG STEEDS voortdurende reeks van avonturenfilms met koene ge heimagenten, laat men ditmaal tot en met zondag in de Stadsschouwburg Roger Ha- nin opereren als „De tijger in Barcelona". Dit geschiedt dan weer met de traditio nele stalen vuisten en een schier onge looflijke dosis moed, waardoor hij er niet alleen in slaagt een gewetenloze schurkenbende tot de laatste boef te eli mineren, maar ook zijn aantrekkelijke verloofde Sylvie te behoeden voor het verlies van haar zorgvuldig bewaarde eer en deugd. Zondagmiddag kunnen hier ook de dappere verrichtingen van de legen darische filmheld Zorro weer eens wor den gadegeslagen in „Het masker van Zorro", waarvan de hoofdpersoon is ge wend zijn onderdrukkers en vijanden „fel als een tijger en lenig als een panter" te bespringen. HET ZIET ER THANS naar uit dat in Beverwijk alle records, voor wat de ver- toningsduur betreft zullen worden ver broken, omdat de kleurige monsterpro- duktie „Dr. Zjivago" hier nu voor de vierde week is geprolongeerd. Deze nieuwe serie wordt alleen even onder broken voor de eerste matinee van zon dag, wellicht om de liefhebbers van de western ook aan hun trekken te laten komen. Dit geschiedt dan door middel van „De spookrijders". IN DIT THEATER wordt het publiek tot en met woensdag via „Mini weekend" weer eens een ruime dosis sex in het vooruitzicht gesteld, zijnde de dagdromen van een doodgewone jongeman, die in zijn fantasie als een enorme charmeur en onweerstaanbare Don Juan de ene mooie vrouw na de andere verovert. Volgens het filmverhuurkantoor werd een ge deelte van deze dromen met de verborgen camera opgenomen, met welke mede deling kennelijk een reeks opwindende taferelen wordt gesuggereerd. DE REST van dit weekprogramma be staat dan uit de griezelfilm „In de macht van de vampier", bestemd voor de voor stelling van zaterdagnacht, waarna het publiek zondagmiddag in de gelegenheid wordt gesteld weer even van al deze gru welen bij te komen. Voor deze verfrissing zorgen Stan Laurel en Oliver Hardy in hun dolle klucht „Boemelstudenten". EEN BEGRIJPENDE en menslievende dokter, die kennelijk over de nodige vrije tijd beschikt, licht in „Man, vrouw en huwelijk" een verloofd stelletje in over diverse aspecten van de erotiek en de verhouding tussen de seksen. Hij doet dit door middel van filmpjes en herhaalt deze instructieve lessen later, als de jonge mensen zijn getrouwd en hun eerste kind verwachten. DE BIOSCOOPBEZOEKER mag zon dag en dinsdag in dit theater over de schouder van de arts meekijken naar deze onwetende echtelieden en zo, al dan niet voor de eerste keer, sexuelc voor lichting ontvangen. Wie de bioscoop hier voor als de geschikte plaats beschouwt, aarzele niet voor het relatief geringe be drag van een entreebiljet te worden ge ïnformeerd over „de wonderen en ge varen van de samenleving". Het in be grijpelijk Nederlands gesteld commentaar heet medisch te zijn verantwoord. NAAST DIT ALLES is het voorts zaterdagavond en zondagmiddag weer eens griezelen geblazen, dank zij de ver toning van „Het museum der duizend gruwelen", met als groot contrast „Sandy, de zeehond" voor de eerste matinee van zondag.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4