Langeweg 1 al Ilict capituleerde vredelievend meer in Wijk aan Zee Kortsjnoi betreurt de absentie van Lars en Telstar met ongewijzigd team tegen Fortuna '54 S0REN RASMUSSEN is verbaasd over ontbreken van conditietraining aan badmintontop zjm HAARLEM - WILLEM II HAARLEM - AJAX Schaatskalender Okker versloeg Wilhelm Bungert H LTC - toer nooi gaat toch door Programma De opstellingen voor twee weken coach van Duin wij ck Vakantie nmy Eerste in Milaan eis voor poloploeg ZATERDAG 13 JANUARI 1968 11 I ANALYSE Zege van Hartoch Conditie WÊmÊrnM, "fr V eertjeballen Ajax biedt GVAV zijn verontschuldigingen aan Tal Wit: Tal. Zwart: Langeweg. Spaanse partij 1) e2-e4 e7-e5. 2) Pgl-f3 Pb8-c6. 3) Lfl- b5 a7-a6. 4) Lb5-a4 Pg8-f6 5) 0-0 Pf6xe4. 6) d2-d4 b7-b5. 7) La4-b3 d7-d5. 8) d4xe5 Lc8-e6. 9) c2-c3 Lf8-c5. 10) Ddl-d3 0-0. 11) Lcl-e3 f7-f6. 12) e5xf6 Dd8xf6. 13) Pbl-d2 (tot voordeel voor zwart zou Ld5x leiden wegens Tad8), Pc6-e5. 14) Pf3xe5 Df6xe5, 15) Le3-d4 Lc5xd4. 16) c3xd4 De5-d6. 17) Tal-cl Pe4xd2. 18) Dd3xd2 Tf8-f6. 19) Dd2-c3 Ta8-c8. 20) Tfl-el e7-c6. 21) Tel-e3 (wit heeft enig voordeel goede loper tegen slech te loper maar in het vervolg verliest hij nodeloos een paar tempi. Langeweg kan daardoor een actief tegenspel ont wikkelen), Le6-d7. 22) Te3-e5 Tc8-f8. 23) Tcl-c2 Tf6-f4. 24) Tc2-e2 Ld7-g4. 25) Te2-c2 Lg4-dl. 26) Tc2-d2 Ldlxb3. 27) a2xb3 Dd6-g6. 28) Kgl-fl. 28) h7-h6 (scherper en kansrijker was Tg4, bijvoorbeeld, f3, Th4, Kgl, Dblf, Kf2, Th2x, Dc6x, Thl, Dd5xf, Kh8 en de witte koning staat niet helemaal veilig). 29) f2-f3 Dg6-g4. 30) Td2-f2 (veel beter dan Kf2 Dh4t. Kgl, Te4!) Dg4-g6. 31) Tf2-e2 Tf4-f6. 32) Kfl-f2 Dg6-g4 (sterk in aanmerking kwam Kh7). 33) Te5-e8 a6-a5. 34) Dc3-c5 Dg4-f4. 35) Kf2-gl Tf8xe8. 36) Te2xe8f Kg8-h7. 37) Dc5-c2f g7-g6. 38) Te8-e7f Kh7-g8. 39) Dc2-c5 Df4-d2. 40) Te7-e8f Kg8-g7. 41) Dc5-e7f. Zwart geeft het op (Tf7, De5|, Tf6 Te7f, Kg8, Df6x). AMSTERDAM Op de schaatskalender van de KNSB staan voor zondag en maandag de volgende wedstrijden op het programma: Zondag 14 januari: Monnikendam: dis trict Watersloot Oost: langebaanwedstrij- den 500 en 1500 m (dames-heren) aan vang 13.00 uur.Nieuwkoop: Zuideinde: nat kortebaan wedstr. voor heren, aanvang 14.30 uur Gorredijk: nat. langebaanwedstr. voor heren om de Zietemabeker, 500, 1500 en 3.000 meter, aanvang 11.00 uur. Eiland poldertocht, 30 km: startplaatsen: Graft, De Grijp, Schermerhorn, Driehuizen, Oost en West Graftdijk, aanvang 10.00 uur. Maandag 15 januari: Midden Beemster: nat. langebaanwedstr. 500, 1500 en 3000 m (heren), aanvang 11.00 uur. (Door C. Orbaan) WIJK AAN ZEE. De derde ronde van het Hoogovenschaaktoernooi bracht opnieuw een serie interessante remisepartijen, maar daarnaast en kele zeer bezienswaardige duels. Vooral de Russische grootmeesters deden van zich spreken. Uit alles bleek, dat ex-wereldkampioen Tal zijn vrede lievendheid uit de voorgaande twee ronden aan de kant had gezet en fel op winst speelde. Onze landgenoot Langeweg gaf echter voortreffelijk partij. Kort na de opening had Tal enig voordeel, maar dit vervluchtigde, zodat Langeweg de tijd gekomen achtte tot een remisevoorstel. De Rus weigerde beslist en zag inderdaad kans, de spanningen weer wat op te voeren. Hij gebruikte daarbij nogal wat bedenktijd, maar niet zoveel als zijn tegenstander. In deze fase deed Langeweg het niet nauwkeurig ge noeg, zodat hij zich vlak na de tijdcontrole gewonnen moest geven. Kortsjnoj speelde tegen Bobotsov voor zijn doen scherp op aanval. Hij rocheerde niet en ging voorwaarts met zijn pionnen op de koningsvleugel. Om de ergste gevaren te bezweren gaf Bobotsov een pion. Hij had voldoende tegenkansen kun nen verkrijgen, maar in hevige tijdnood gekomen ruilde hij ten onrechte de dames. Na deze vereenvoudiging wikkelde Kortsjnoj overigens eveneens in hevige tijdnood af naar een positie, waarin de winst nog slechts een kwestie van tijd en techniek was. Ree en Van Geet hielden respectievelijk Ivkov en Portisch in bedwang, hetgeen alle lof verdient. De grootmeesters waren namelijk duidelijk belust op de volle winst. Van Geet speelde de opening weer volgens eigen ideeën en kreeg een veel belovende stelling. Tot zijn verwondering weigerde de Hon gaar een remisevoorstel. Even later had Portisch daar spijt van en bood op zijn beurt remise aan. Onze landgenoot moest er wel even over nadenken, maar nam toen het zekere voor het onzekere. Bij de analyse na afloop bleek hij geen reden te hebben, zich daarover te beklagen. Hans Ree kwam in moeilijkheden tegen Ivkov, die door middel van een schijnoffer een gevaarlijke pionnenmeerderheid op de damesvleugel forceerde. De Nederlandse kampioen verdedigde zich zeer vinding rijk en toen de Joegoslavische groot meester in nijpende tijdnood kwam, kon hij de balans volkomen in evenwicht brengen. Over de andere remisepartijen valt weinig of niets bijzonders te vermel den. Ook in de meestergroep een soortgelijk beeld als in de grootmeestergroep. Enke le puntendelingen zonder veel leven, zo als de partijen Doda-Tatai, Flesch- Uj- telky en Ciocaltea-Van Scheltinga. De strijd tussen Medina en Dunkelblum ging heel lang ongeveer gelijk op al probeerde de Spanjaard met man en macht iets te „versieren". In de tweede zitting ging hij onverstoorbaar verder en tenslotte maak te Dunkelblum de beslissende fout Robbie Hartoch speelde tegen de Tsjech Vyslouzil een partij uit één stuk. Hij kreeg al spoedig een remisevoorstel, maar bedacht, dat hij na twee nederla gen best een vol punt kon gebruiken dus zette hij zich schrap en doelbewuste ma noeuvres brachten hem een verdiende ze- (Van een medewerker) WIJK AAN ZEE. Eén van de grote favorieten in Wijk aan Zee is Viktor Kortsjnoi, de vechtjas. De man, die door zijn koelbloedige verdedigingskracht voor de grote Misja Tal vaak een nachtmerrie is geweest, praat graag en veel, vooral als het schaakspel onderwerp van ge sprek is. Tenslotte is deze historicus tegenwoordig een full-time-grootmeester, die het ene toernooi na het andere speelt en dank zij zijn bereidheid tot het ge vecht regelmatig toernooizeges boekt. Een typische exponent van het Russi sche „counterschaak", om eens een boks- term te gebruiken, die zijn verdediging zo agressief organiseert, dat er altijd „spel" overblijft en het op winst spelen vaak aan de orde komt als de tegen stander is uitgepraat. Viktor Kortsjnoi die twee jaar geleden op het laatste moment door ziekte verstek moest laten gaan, was toen net wat uit vorm geraakt en velen meenden dat dat wel eens de reden van zijn absentie kon zijn geweest. Dat zelfde is nu zijn verklaring voor de afwezigheid van 's werelds succesvolste schaker van het afgelopen jaar: Bent Larsen. „Larsen is wat uit vorm ge raakt", zegt hij. Het spijt hem want de Russen willen graag revanche nemen voor de recente nederlagen tegen de Deen, van wie Bronstein zegt dat zijn schaakkracht zo is toegenomen, omdat hij in militaire dienst fysiek zo veel sterker is geworden. Maar daarvoor is Bronstein dan ook een filosoof, een man waarover ieder van zijn landgenoten met vertedering pleegt te spreken. „Een briljant man", verzucht Kortsjnoi, „maar hij maakt het zich zelf zo moeilijk. Niet voor niets heeft hij ge zegd, dat hij zelf zijn gevaarlijkste tegen stander is". Als het woord „gevaarlijke tegenstander" valt, komt natuurlijk on middellijk het aanstaande kandidatentoer nooi ter sprake. „Ik sta er slecht voor", vindt Kortsjnoi, „want ik weet nog niet eens wie mijn tegenstander wordt". Maar of het nu Hort, Reshevsky of zijn land genoot Stein wordt, gevaarlijk acht hij ze allemaal. De taak van Stein in de driekamp acht hij uiterst zwaar. „Het is heel wat anders dan vier jaar geleden, toen Reshevsky door Portisch werd gewipt. De Amerikaan moest toen meteen na het toernooi spelen, nu kan hij twee maanden uitrusten en bovendien speelt hij dan thuis, in de Verenigde Staten". Is Stein, drievoudig Sovjet-kampioen, een geplaagd man, die nu al voor de derde maal na ien „interzonale" in een beslissingsmatch Kortsjnoi moet uitkomen, Kortsjnoi zelf heeft ook een slechte ervaring gehad. Vier jaar geleden, voor „Amsterdam", werd hij Russisch kampioen, maar daar na werd er nog eens een extra zeskamp gespeeld, waarin hij slecht draaide zodat hij als kampioen van zijn land moest af haken. „Ditmaal is het kampioenschap een klucht geweest", zegt hij. „Ieder speelde louter op plaatsing voor de inter zonale. Van een titelgevecht is niets te recht gekomen". De Russische schaak journalist Baranov heeft al voorgesteld de eerste twee van het „zonale jaar" en die van het jaar daarvoor uit te kiezen, om de strijd om het kampioenschap van de USSR wat te verlevendigen. Klucht of niet, Kortsjnoi is er dit keer in het kandidatentoernooi weer bij en hij beschouwt het Hoogoventoernooi als een ideale voorbereiding. Maar vraag hem niet wie gaat winnen. Hij zal onmiddellijk gaan uitleggen waarom vrouwen niet zo goed schaken als mannen, hij zal u de laatste schaakanecdote vertellen maar een prognose, nee, dat niet. „Dat is hazard", zal hij zeggen, „tussen haakjes één van de factoren die maken dat vrou wen niet zo goed schaken als., enzo voorts, enzovoorts. ge. Een krachtig bravo voor zijn vecht lust is stellig op zijn plaats. Crabbendam leek eveneens op een overwinning af te stevenen en zijn subtiel positiespel bracht Marovic in grote moei lijkheden. Evenwel, de grote vijand van Crabbendam, de klok, gooide roet in het eten. Onze landgenoot vergooide in ge weldige tijdnood zijn kansen volledig. Ook Jongsma bedierf een fraaie positie, maar hier was van tijdnood geen sprake. Osto jic was de gelukkige, die van de vinger- fout van onze landgenoot kon profiteren. De partij tussen Zuckerman en Nikolic moest worden uitgesteld omdat laatstge noemde eerst nog moet vechten tegen het A-griepvirus. Grootmeestergroep, afgebroken partijen: eerste ronde: KortsjnoiPadevski afgebr. tweede ronde: LangewegRossolimo re mise. Uitslagen derde ronde: Ivkov—Ree remise, KortsjnoiBobotsov 1-0, Karaklaic Matanovic remise, RossolimoPadevski remise, Tal—Langeweg 1-0, Donner—Hort remise, CiricGheorghiu remise, Van Geet Portisch remise. Stand na drie ronden: 1. Kortsjnoi (Rusl.) 2 en 1 afgebr., 2.-4. Gheorghiu (Roem.), Ree (Ned.), Tal (Rusl.) 2; 5.-11. Ciric (Joegosl.), Donner (Ned.), Hort (Tsjech.), Ivkov (Joe gosl.), Portisch (Hong.), Karaklaic (Joegosl.) en Rossolimo (V.S.) l'/s, 12. Padevski (Buig.) 1 en 1 afg.; 13.-15. Bobotsov (Buig.), Lange weg (Ned.), Matanovic (Joegosl.) 1; 16. Van Geet (Ned.) p. Meestergroep, tweede ronde: Nikolic- Flesch remise. Derde ronde: Zuckerman Nikolic uitgesteld, Crabbendam—Marovic 0-1, CiocalteaVan Scheltinga remise, HartochVyslouzil 0-1, JongsmaOstojic 0-1, DodaTatai remise, MedinaDunkel blum 1-0, FleschUjtelky remise. Stand na drie ronden: 1. Tatai (Italië) 2'/i; 2. Zuckerman (V.S.) 2 en 1 uitg.; 3.-6. Ciocaltea (Roem.), Doda (Polen), Ostojic (Joegosl.), Medina (Sp.) 2; 7.-9. Flesch (Hong.), Marovic (Joegosl.), Ujtelky (Tsj.) i1/»; 10. Nikolic (Joegosl.) 1 en 1 uitg.; 11.-14. Crabbendam (Ned.), Hartoch (Ned.), Van Scheltinga (Ned.), Vyslouzil (Tsjech.) 1; 15.- 16. Dunkelblum (Belg.), Jongsma (Ned.) i/t. BLOEMFONTEIN. Tom Okker heeft nale van het herenenkelspel is de Ameri- van de internationale tenniskampioen schappen van Oranje Vrijstaat bereikt. Hij versloeg in de halve finales de Westduitser Wilhelm Bungert, vorig jaar finalist op Wimbledon, met 9-7, 6-4. Tegenstander van Tom Okker in de fi nal van het heren enkelspel is de Ameri kaan Martin Riessen. Deze versloeg zijn landgenoot Clark Graebner met 5-7, 6-1, (Van onze correspondent) HILVERSUM. „Jammer, maar het is voor de spelers en voor ons niet zo belangrijk", zei de heer J. Mulder, voor zitter van de Hilversumse Lawn Tennis Club, naar aanleiding van het besluit van de Nederlandse tennisbond om dit jaar geen enkel toernooi het predikaat inter nationale kampioenschappen van Neder land toe te kennen. Zoals bekend, was deze titel reeds jaren de inzet van het Hilversumse toernooi op de banen rond het Melkhuisje. Vorig jaar werd dit toer nooi door de te hoge financiële eisen van de «spelers niet gehouden. In juli (22-28) zal de HLTC de traditie weer voortzetten en daarvoor was de bond verzocht op nieuw de internationale titels aan deze wedstrijden te mogen verbinden. De KNLTB kon, gezien de ontwikkelingen in de tenniswereld, dit verzoek niet in willigen. Langeweg Zondag is voor de deelnemers in de grootmeester- en meestergroep een rust dag. Het programma voor de vijfde ronde, die op maandag gespeeld wordt, luidt: Kortsjnoi—Ree, Karaklaic—Ivkov, Ros solimoBobotsov, TalMatanovic, Don nerPadevski, Ciric—Langeweg. Van GeetHort, PortischGheorghiu. (Van onze sportredactie) HAARLEM. In de schaduw van het grote duel tussen Ajax en Feijenoord, speelt Haarlem een topper op lager niveau. Morgen komt Willem II op be zoek en dit duel is voor betrokkenen in de eerste divisie zeker zo belangrijk als de uitslag Ajax-Feijenoord. Mocht de competitie in zijn geheel worden ver schoven, dan speelt Haarlem in ieder ge val toch. Thuis vriendschappelijk tegen Ajax. Telstar heeft ook al een zeer ge wichtige wedstrijd voor de boeg. In Geleen komen de Velsenaren uit tegen Fortuna '54. RCH speelt uit tegen SVV en EDO maakt de verre reis naar Roda JC. Telstar heeft zijn opstelling niet ge wijzigd na de grote zege op NAC. For tuna '54 is van plan het zelfde team samen te stellen als voor de vorige zon dag afgelaste wedstrijd tegen Go Ahead. Fortuna: Packbeers Rutten, Ernst, Beenen, Stoters Zef Dullens, Hermans en Theunissen Giessen, Fischer en Gol- stein. Willem II is wat teleurgesteld over het resultaat tegen AZ '67. Sectievoorzitter Van der Ham had er meer van verwacht. Toch hebben de Tilburgers geen reden tot klagen. Financieel staat men er veel beter voor dan vorig seizoen. Een top- plaats in de eerste blijkt meer rende ment op te leveren dan een lage klas sering in de ere-divisie. Net als Willem II heeft ook Haarlem het elftal onge wijzigd gelaten. Willem II: Schobert V.d. Oever, Van Riel, Vriens, Stolzen- bach Roemgens en Timmermans De Gooyer, Hakkens, Saris en Hordijk. SVV-oefenmeester Gosens is vorige week zelf gaan kijken naar de wedstrijd van zijn toekomstige tegenstander RCH. Telstar (uit tegen Fortuna '54): Van der Meeren - Bakker, Althoff, André en Van Essen - Geestman en Van Egmond - Van Straaten, Bond, Manders en Cle ment. Haarlem (thuis tegen Willem II): Boomgaard - Wentink, Koster, Peters en Van Duffelen - Peijs en Kruyer - Smit, De Wolf, Couperus en Kunst. RCH (uit tegen SW): Bes - Croes, Oldenziel, Hendriksen en Koppen - Franz en Van Doesselaar - Seegers, De Goede, Maslo en Meijer. EDO (uit tegen Roda JC): Amama - Van dor Zon, Disselköter, Breeuwer en Mul - Koek en C. Koene - Hendriks, Bosdijk, J. Koene en Burke. De Schiedammer was kort in zijn com mentaar. „Cambuur heeft onverdiend ge wonnen. Prettige ploeg RCH, ze probe ren hun spelletje zo goed mogelijk te spelen, natuurlijk vanuit de defensie, lo gisch, maar lang niet onaantrekkelijk. RCH redt het wel. Ik heb zat slechtere ploegen aan het werk gezien. In de Heem- steedse defensie ontbreken Koning (ziek), en Honout (geblesseerd). Croes en Kop pen nemen hun plaats in. In de aanval is Gerritsen vervangen door Seegers. SVV: Van der Roer - Hazenbroek.Warnaar, van der Korput en Van Leeuwen - Van Beek en Fels - Van Beveren, Van Meeteren, Posterholt en Vorstenbosch. EDO gaat on gewijzigd naar het vrij zwak voor de dag komende Roda JC. De Limburgers konden nog geen opstelling bekend maken. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Het zal de Nederlandse badmintonwereld tot bescheiden heid moeten stemmen, dat de Deense coach die Duinwijck voor twee weken aantrok om zijn leden waaronder vrijwel de hele nationale top wat bij te brengen, welgeteld 24 jaar oud blijkt te zijn. Toch geldt Spren Ras mussen in Denemarken als een van de betere badminton-coaches. De faam die de kantooremployé uit Kopenhagen zich als coach verwierf is zelfs groter dan als speler. Rasmussen komt uit in de hoofdklasse „maar ik ben een van de mindere goden". Als coach gaat die kwalificatie zeker niet op. Anders had de enige Deense full-prof trainer en lid van verdienste van Duinwijck, Ole Mertz, Rasmussen niet bij Duinwijck-voorzitter Verhoef aanbevolen. Door eerder opgedane ervaringen met de Nederlandse top-spelers is S0ren Ras mussen na een verblijf van enkele da gen in Haarlem al tot vergelijkingen in staat. „Men heeft hier nu dezelfde pro blemen, als vijf jaar geleden in Dene marken". Het peil van de top is zo als ik verwachtte sterk vooruitgegaan de laatste vijf jaar. Men kan zich hier nu meten met Deense spelers buiten Kopen hagen". In Kopenhagen zelf is de hele badmintontop geconcentreerd. Een soort gelijke situatie als in Haarlem dus. Toch merkt Rasmussen verschillen op. „Wij kennen geen clubtrainingen. Alle spelers in Kopenhagen trainen samen. Dat is een enorm voordeel. Iedereen speelt regel matig tegen Erland Kops en Tom Bacher. Daar leer je natuurlijk enorm veel van. Hier zijn er dacht ik wat moeilijkheden met BC Haatlem. Ik wil me daar bui ten houden, maar het is jammer. Samen gevoegde trainingen helpen veel spelers juist die laatste stap naar de top en dat is de moeilijkste te maken". Alleen daardoor is het verschil in spel peil niet verklaard. Eén van de voor naamste redenen vindt Rasmussen dat er hier zeer weinig of niets aan conditie training gedaan wordt. „In Denemarken zijn we er al zo'n jaar of vijf mee be zig Meestal onder leiding van atletiek- coaches. Erland Kops en de andere top- spelers trainen mee met de Deense Olym pische ploeg. Doen even veel aan hun con ditie als de wielrenners, atleten en roei ers die straks naar Mexico gaan". Spren Rasmussen wijt dit tekort aan Nederland aan het ontbreken van de moordende con currentie die in Denemarken tussen de topspelers wel heerst. „Herman Leidel- meier, Agnes Geene, Boudewijn Ridder, de zusjes Ter Metz en Félice de Nooyer weten wel dat er in het buitenland be tere spelers zijn, maar hier hebben ze het té gemakkelijk. Ze winnen alle prijzen in Nederland en zijn daar tevreden mee". Maar Rasmussen kan zich in deze twee weken met de conditie-training niet be moeien. dat is een apart vak. Bovendien ontbreekt hem eenvoudig de tijd. Hij heeft een groep van veertig spelers en speelsters onder handen elke dag van vier tot elf uur. Door een ingenieus schema Aan zijn komst naar Haarlem heeft Spren Rasmussen één voorwaarde ver bonden: dat men hem iets van Neder land laat zien. „Ik heb drie1 weken va kantie. Daarvan neem ik er nu dus twee op en de derde week train ik een club in Denemarken". Aan echte va kantie komt Rasmussen dus niet toe. Vandaar dat hij de gelegenheid aan grijpt om tijdens zijn verblijf hier coach en en vakantiehouden te combineren. ADVERTENTIE Als het competitie-programma voor het betaald voetbal zondag niet in ziin ge heel wordt verschoven, belooft de wedstrijd (van groot belang voor de bezetting van de bovenste plaatsen) een der toppers van het seizoen te worden. Wordt alles afgelast dan zal'van de omstandigheid dat het Haarlem-terrein aan de Jan Gijzenvaart behoorlijk bespeel- baar is, door de Roodbroeken gebruik worden gemaakt om een nuttige oefenwed strijd te spelen tegen de Landskampioen 1966 -'67. In dat geval dus om half 3: Wie de vriendschappelijke wedstrijd tegen ADO heeft gezien zal dit treffen met de Amsterdammers zeker niet willen missen. komt iedereen dagelijks aan de beurt. „Als spelers om conditie-training vragen en dat heeft een aantal gedaan geef ik ze een schema, dat ze zelf bij kunnen houden. Meer kan ik er niet aan doen." Als eerste punt op zijn trainingsprogram ma behandelt Spren Rasmussen op ver zoek van Duinwijck, de taktiek in het dubbelspelen. „Dat is hard nodig. Lei- delmeier en De Ridder bijvoorbeeld. In het enkelspel zijn ze prima. Misschien kan ik in Denemarken tien spelers vin den die hen kunnen verslaan. Maar als dubbel zijn Leidelmeier en De Ridder veel minder. Er zijn dacht ik wel zo'n 25 Deense koppels die sterker zijn. Dat komt door gebrek aan taktiek". Een ander punt dat Spren Rasmussen aanroert is het leeftijdsverschil tussen Nederlandse en Deense topspelers. „Kops en Bacher zijn vrij oud, maar daaronder bestaat de top uit 16- en 17-jarigen. Dat komt omdat men in Denemarken al op 14-jarige leeftijd met een gerichte training begint. Hier beschouwt men het tot zes tien of zeventien jaar als een spelletje „veertje-ballen" noemt Rasmussen dat en pas daarna gaat men het serieus als AMSTERDAM. Ajax heeft GVAV een brief geschreven naar aanleiding van een schrijven van de KNVB, waarin de Am sterdamse club verzocht werd om con tact met GVAV op te nemen om de con troverse tussen beide clubs, die ontstond na het verslag van de op 30 november in Groningen gespeelde wedstrijd GVAV- Ajax in het dagblad De Tijd te beëindi gen. Nadat GVAV destijds van Ajax geen genoegdoening kreeg voor het ar tikel wendde het zich met een verzoek tot de KNVB om te bemiddelen. In de brief aan GVAV biedt Ajax thans zijn veront schuldigingen aan, in het midden latend of zijn spelers al dan niet bepaalde uit latingen gedaan zouden hebben. sport badminton beschouwen. Dan pas gaat men er ook iets aan doen. Pas wanneer ze in de gaten krijgen dat er leuke buitenlandse trips, veel goede vrienden en nuttige relaties aan over te houden zijn, hebben de jongeren er wat voor over". Kenmerkend in dit verband is dat Soren Rasmussen zichzelf als spe ler al zo'n beetje uitgerangeerd be schouwt. „Ik ben te oud om me nog een plaats in een nationaal team te verove ren". Ondanks deze gesignaleerde tekortko mingen „ik heb wel veel negatiefs gezegd" heeft badminton hier in Ne derland volgens Rasmussen, een goede toekomst. „De jeugd van veertien tot zes tien jaar is hier even goed als in Dene marken. Nu moet men dat talent tot ont wikkeling gaan brengen. Dat zal wel luk ken. Er is geen club in Denemarken, waar zo veel aan coaching gedaan wordt als hier, waar men ook veel connecties heeft met Denemarken én Engeland. Er is een basis voor vooruitgang. En ze leren graag. Maar dan moet je de jonge top-spelers ook drie of vier keer in de week laten trainen, ze naar de All-Eng land er. de internationale Deense kam pioenschappen sturen. Om ervaring op te doen". Om een brede internationale top te kweken heb je minstens tien jaar nodig, maar over zo'n jaar of twee, drie, misschien vijf zij er hier ongetwijfeld al enkele spelers of speelsters van interna tionale klasse. DEN HAAG Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft op verzoek van de Koninklijke Nederlandse Zwembond zijn standpunt bekend ge maakt ten aanzien van de eis voor uit zending van de waterpoloploeg naar de Olympische Spelen in Mexico Coty De Nederlandse waterpoloploeg zal naar de zomerspelen worden uitgezonden, indien de ploeg in het van 3-9 juni in Milaan te houden kwalificatietoernooi op de eerste plaats eindigt.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11