ARKA wil nieuw overleg over regeringsplannen Antiek Pipo de Clown als juryvoorzitter w voor Haarlem en de IJmond V. en D. stelt reisbureaus gerust Kort en bondig Zij leverden radio's, TV's en koelkasten op bestelling AMBTENAREN PROTESTEREN Oud-minister Bot als ambassadeur naar Canada Tuinder begint drive-in-winkel Meer dan duizend waaghalzen op overwegen Griep nam alleen in Amsterdam vrij sterk toe Luxe toerbus naar Zuid-Afrika Mini-Maasvlakte voor Brabantse gemeenten Voorzitter PEN- club: „bedeling" De lucht was veiliger dan de weg BTW verontrust Horeca Bende inbrekers gepakt JAL verdubbelt haar vloot Vorst op aftocht t .ai ZATERDAG 13 JANUARI 1968 Geen kortingen of zegels In één maand Voor toeristische propaganda Elektronenbestraling van industrieprodukten Examens Ëi Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk .s-g Se (Van onze correspondent) UTRECHT. In een protestvergade ring van enkele honderden kaderleden van de ARKA, de algemene R.K.- Amb- tenarenvereniging, zijn in een aantal con clusies de bezuinigingsmaatregelen van de regering met betrekking tot de ambte naren ernstig gekritiseerd. De ARKA werpt de regering voor de voeten, dat zij herhaalde malen tijdig en reëel over leg gemeden heeft over de kindertoelage regeling, de wijzigingen in de premie spaarregeling en in het verplaatsingskos- tenbesluit. De ARKA beschouwt de kindertoelage als een wezenlijk onderdeel van loon of salaris. Zij kan niet aanvaarden dat de regering daar op eigen houtje een beslis sing over neemt zonder er het gehele sa- larisbeleid in te betrekken. De ARKA doet een beroep op het parlement, de mi nister van Binnenlandse Zaken te dwin gen zijn voorstellen opnieuw ter sprake te brengen in het georganiseerde amtate- narenoverleg. In een forumbijeenkomst was het PvdA Tweede kamerlid Franssen van mening dat oppositie plus radicalen in de rege ringspartijen tezamen minister Beernink van „zijn trieste voorstellen" zou kunnen afbrengen. Tijdens deze forumdiscussies SCHIPHOL. Oud-minister Th. H. Bot is vergezeld door zijn echtgenote en twee dochtertjes van 7 en 14 jaar, van Schiphol naar Ottawa vertrokken, waar hij de heer A. H. Lovink, die ons land van 1950 tot 1957 en van 1960 tot 1967 als ambassa deur in Canada heeft vertegenwoordigd, opvolgt. Mr. Bot, die na zijn studie een snelle carrière maakte bij de ambtelijke dien sten in het vroegere Nederlands Indië, werd in 1959 in het kabinet-De Quay staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, Van juli 1963 tot april 1965 was hij mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen in het kabinet-Marijnen. Van april 1965 tot april 1967 was mr. Bot mi nister zonder portefeuille, belast met de ontwikkelingshulp. (Van onze correspondent) UTRECHT. De directie van Vroom en Dreesmann heeft verklaard dat het wa renhuis via zijn vorige maand gekochte reisbureau-dochter Centouri het reisbe- drijf bedrijfsmatig zal uitoefenen en niet zal beginnen met kortingen, zegels of bon netjes ter stimulering van andere produk- ten in het warenhuis. Een soortgelijke verklaring heeft de VNU (Verenigde Ne derlandse Uitgeversbedrijven) afgelegd ten aanzien van het onlangs opgekochte reis bureau Sunliner. Het bedrijf zal via de door het con cern uitgegeven bladen (onder andere da mesbladen) wel de naam van zijn reisbu reau stimuleren. Beide concerns zien het reisbureau-bedrijf als een normaal mid del om geld te verdienen en niet als een middel om door reizen te verkopen tegen uitzonderlijk lage prijzen, de verkoop van hun eigenlijke produkten te bevorderen. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. fraaie voltaires, banken, mahonie stoelen, ta fels en kabinetten, alsmede collectie 17e en 18e eeuwse eiken kasten, deken kisten, tafels, broodspinden. Alles met GARANTIECERTIFICAAT. „Persiah", privé - adres Schotland straat 44, Haarlem. Tel. 023 - 20484. Ook 's avonds en zondags. Burgemeester. Tot burgemeester van Naaldwijk is benoemd de heer P. W. Hordijk, sinds 1 september 1955 burge meester van Middelharnis en Sommels- dijk en sinds januari 1966 burgemeester van de toen nieuw gevormde gemeente Middelharnis. Hij is 49 jaar, gerefor meerd en lid van de ARP. Voor Rijnreizen. De Köln-Düsseldorfer Deutsche Rheinschiffahrt heeft een vijf de schip besteld voor de passagiers- dienst van Rotterdam naar Bazel, dat 8,5 miljoen gulden zal kosten. Het wordt 110 meter lang, de op de Rijn maximaal toegestane scheepslengte. De breedte wordt 12 meter. Het zal 220 passagiers in 110 hutten kunnen ver voeren. Alle hutten krijgen aircondi tioning, radio, telefoon en televisie. Veerdiensten exit. De gemeente Rotterdam staakt de exploitatie van veerdiensten over de Nieuwe Maas. Het veer Veerha venKoninginnehoofdKatendrecht zal op 10 februari verdwijnen. De dienst' tussen Vlaardingen en de Vondelingen plaat zal worden geëxploiteerd door een particuliere onderneming, evenals het veer Schiemond-Heyplaat-Barendrecht- sehaven. De gemeente vindt het wegens het afnemende vervoer niet verantwoord de twee veerdiensten ongewijzigd te handhaven. Er zouden nieuwe schepen moeten worden aangeschaft, aangezien de veerboten door de scheepvaartinspec tie zijn afgekeurd. werd van verschillende zijden aange drongen op de invoering van stakings recht, ook voor ambtenaren. Vóór zij haar standpunt hierin bepaalt wil het ARKA-bestuur echter eerst het SER-ad- vies over het stakingsrecht in het alge meen afwachten. In de kadervergadering heeft vice-voor- zitter Djjsselbloem voorts verklaard dat de ARKA tijdens het recente overleg met de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken over de uitgaven-beperkende maatregelen van de regering heeft voorgesteld de pen sioenbijdrage, die 24 percent bedraagt, met één percent te verlagen. Dit zou het rijk naar schatting van de ARKA 74 miljoen gulden hebben opge leverd, terwijl ook de gemeenten er een bezuiniging van ongeveer hetzelfde be drag door hadden kunnen hebben. Dat had gekund, omdat het pensioenfonds toch reserves genoeg heeft. DE ARKA verwijt de regering nu dat zij „over de rug van de ambtenaren" en kele tientallen miljoenen heeft willen verdienen door kindertoelageregeling, premie-spaarregeling en reis- en verplaat singskostenvergoeding slechter te maken. BARENDSECHT. Dirk de Klerk vollegrondstuinder in de Hoekse Waard, gaat in zijn boerderij vlakbij de Baren- drechtse brug een drive-in winkel begin nen, in navolging van de Verenigde Sta ten, Engeland en Zuid-Afrika. Hij ver koopt zijn produkten zo van het land aan de klant, als die klant althans bereid is een flinke hoeveelheid ineens in zijn auto mee te nemen. Van zijn eigen bedrijf, 57 hectare groot, heeft hij vooral aardappe len en groenten te bieden, maar ook si naasappelen, wijn, bier, en frisdranken, alles per doos, kist of krat, komen in zijn assortiment voor. Naar eigen zeggen kan hij veel goedkoper leveren dan an deren. Dirk de Klerk, 35 jaar, is vijf jaar in Zuid-Afrika geweest. Twee jaar om het boerenvak te leren en drie jaar om mais en olienoten te telen. UTRECHT. De machinisten van de N.S. hebben op verzoek van de afdeling verkeerskruisingen van de N.S. in september precies bijgehouden, hoe vaak de schrik hen om het hart sloeg door het gedrag van weggebrui kers op overwegen. Uit deze enquête blijkt, dat die maand 1026 weggebrui kers pas op het laatste moment vóór de overweg stopten of nog gauw vlak voor de trein overstaken. Daarbij be trof het 705 keer waaghalzerij op over wegen die zijn beveiligd met automa tische halve overwegbomen of automa tische knipperlichten. In niet minder dan 253 gevallen zigzagden de wegge bruikers vlak voor een trein tussen de gesloten halve overwegbomen door. DEN HAAG. De A-griep is in ons land, behalve in de hoofdstad, de laatste week nauwelijks toegenomen, zo deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mee. In het gehele land is de ziekte goed aardig van karakter gebleven en er is geen toeneming van enige betekenis ge constateerd. Amsterdam maakt hierop een uitzondering, maar van een ernstige situa tie is daar echter geen sprake, ondanks een vrij grote stijging van het aantal ziek tegevallen. Pipo de Clown was voorzitter van de jury welke op de grote tentoon stelling van Avicultura in Den Haag moest beoordelen welke kinderen met de door hen verzorgde dieren de mooiste combinatie vormden. Er is veel gelachen om de zeer deskun dige uitspraken van de kinder- en dierenvriend. AMSTERDAM Een Nederlandse bus zal maandag per boot het Kanaal over steken en dinsdag aan de Britse pers wor den getoond. Het is 'n in België gebouwde luxe toerwagen die 115.000 heeft gekost. Op 19 januari gaat dit 11 ton wegende gevaarte in Southampton scheep naar Zuid- Afrika, om daar in een rit van bijna 5000 kilometer gedurende zes weken de aandacht van de Zuidafrikanen te ves tigen op de geneugten van een vakantie reis naar Engeland en het Europese con tinent. Op de door de American Express Com pany georganiseerde rit zal de bus wor den bestuurd door een Nederlandse bus chauffeur, de 50-jarige heer A. Verbaut uit Amsterdam, die als chauffeur van het reisbureau Lindbergh in de afgelopen 32 jaar ruim IV2 miljoen kilometers door 19 Europese landen heeft afgelegd. De heer Verbaut zal op 28 januari van Schip hol naar Johannesburg vliegen. Intussen is zijn bus dan reeds per schip naar Kaapstad vervoerd. Hoewel het nog niet vast staat, dat het Amerikaanse congres akkoord zal gaan met door president John son voorgestelde beperkingen op de rei zen naar het buitenland, gaat American Express Company alvast een campagne beginnen om het toerisme van Zuid-Afri ka naar Europa te bevorderen. Als trek pleister dient de luxe toerbus welke voor zien is van air-conditioning, slaapstoelen, 'n wastafel met stromend water en een gar derobe. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. Drie gemeentelijke diensten van Rotterdam (havenbedrijf, gemeentewerken en stadsontwikkeling) gaan de Brabantse gemeenten Zevenber gen, Klundert en Hoge en Lage Zwaluwe helpen bij de aanleg van een „mini- Maasvlakte" (2000 ha) ter hoogte van Moerdijk. De inpoldering van het gepro jecteerde industrieterrein begint nog dit jaar. Wellicht al omstreeks 1970 kunnen er zich de eerste bedrijven vestigen. De „mini-Maasvlakte" moet worden gezien als een verlengstuk van Botlek, Europoort en Maasvlakte. Het gebied is bestemd voor industrieën die aan diep vaarwater moeten zijn gelegen en waar voor in Rotterdam geen plaats is. Shell Chemie heeft enige tijd geleden al laten weten belangstelling te hebben voor het nieuwe industrieterrein in verband met de bouw van een fabriek. Op 26 januari zul len de drie gemeentelijke diensten het industrieschap Moerdijk oprichten. Hun hulp aan de Brabantse gemeenten bestaat uit het maken van een planologisch ont werp, het geven van technische advie zen voor de aanleg van havens en het houden van toezicht op de uitvoering van de werken. Voorts zullen zij ook indus trieën voor het gebied werven. Rotterdam heeft bij het Moerdijkse in dustriegebied groot belang. Het is een soort „uitwijkmogelijkheid". De ligging vormt geen enkel bezwaar, want de af stand van Moerdijk naar Rotterdam is niet groter dan die van de Maasvlakte naar de stad. (Van onze correspondent) AMERSFOORT. Ir. W. A. de Haas, voorzitter van het Nederlands Atoomfo rum heeft een elektronenbestralingsstation geopend voor het bestralen van in dustriële produkten van de chemische, textiel, plastic-, verf- en houtverwerken de industrie. Door elektronenbestraling heeft men reeds de kreuk- en vuilafstotende eigen schappen van textielprodukten verbeterd en het zeer snel hard worden van ver ven bevorderd. (Van onze correspondent) BUSSUM. De voorzitter van de PEN club Nederland, Willem Brandt, heeft gis teravond de toekenning van de litteraire prijs van de stad Amsterdam aan Jan Cremer een „prijsbedeling" genoemd. Willem Brandt (pseudoniem voor W. S. B. Klooster) sprak over deze kwestie in zijn dankwoord na het in ontvangst ne men van de Raadhuisprijs van de ge meente Bussum een bedrag van 1000, dat eens in de twee jaar wordt toegekend Een jury bestaande uit Nel Noordzij, Ga briel Smit en Garmt Stuiveling hadden hem voor deze prijs voorgedragen. Willem Brandt zei de „prijsbedeling" te betreuren omdat een dergelijke zaak de relatie tussen overheid en kunst voor ve len publiekelijk in diskrediet brengt. DEN HAAG. Wat de vliegveiligheid betreft was 1967 voor de Koninklijke Lüchtmach't een recordjaar met minder ongevallen per tienduizend vlieguren dan ooit te voren. Toch kwamen er door on gelukken met vliegtuigen zes personeels leden om het leven. In 1958 was het ongevallencijfer per tien duizend vlieguren 20,8 waarvan 16,9 licht en 3,9 ernstig. In 1967 waren de cijfers respectievelijk: 8.8, 7.4 en 1.4. Van het personeel van de Koninklijke Luchtmacht kwamen 21 om het leven bij verkeersongelukken op de openbare weg. Twintig verloren het leven in privé-auto's, één in een militair voertuig. DEN HAAG. Invoering van de be lasting over de toegevoegde waarde zal een prijsverhoging van ongeveer tien per cent in hotels, restaurants en cafés nood zakelijk maken, aldus het bestuur van het bedrijfschap Horeca in een brief aan de Tweede-Kamercommissie voor financiën, waarin grote verontrustheid over het wets ontwerp voor de nieuwe omzetbelasting wordt uitgesproken. AMSTERDAM (V.U.) Geslaagd voor kandidaatsexamen wiskunde: P. van der Waals, Heemstede. UTRECHT Geslaagd voor het M.O.- examen geschiedenis: P. C. Boeree, Haar lem. (Van onze correspondent) EINDHOVEN. Met de aanhouding van zes inbrekers die uit het slachthuis in Eindhoven de brandkast meenamen haar in Best in een boerderij opensneden en er bijna 15.000 gulden uithaalden, is de Eindhovense politie op het spoor ge komen van nog meer inbraken. Er zijn reeds negen mannen ingesloten en tegen dertien helers is proces-verbaal opgemaakt. Koelkasten, wasmachines, radio's e.d. le verden zij op bestelling. De bendeleden hadden, zo is gebleken, een inbraak in een Eindhovense garage en een roofoverval op een busstation van de BBA in West-Brabant op hun program (Van onze correspondent) AMSTERDAM De luchtverbinding AmsterdamTokio via de Noordpool wordt belangrijk verbeterd. Japan Air Lines (JAL) gaat met ingang van 1 mei vliegen op woensdag en zondag, de KLM op dins dag en zaterdag. Dit is gisteren bekend gemaakt door de directeur Nederland van Japan Air Lines, de heer T. Hazu. Op het ogenblik hebben Japan Air Lines en KLM op dezelfde dagen (woensdag en zondag) een vlucht. Japan Air Lines heeft verder een be langrijke uitbreiding op het programma staan van een aantal vluchten naar ge heel Europa; inclusief de twee vluchten Tokio Amsterdam wordt het aantal vluchten over de poolroute uitgebreid van zes tot zeven per week. Op de westelijke route via de Verenigde Staten en de Pacific wordt het aantal vluchten per week in april van twee op zeven gebracht. Het aantal vluchten langs de zuidelijke route via Azië wordt in augustus van drie op vier gebracht. De komende zes jaar zal de maatschap pij haar vloot, die op het ogenblik uit 37 straalvliegtuigen bestaat, ruim ver dubbelen. In 1973 zal de JAL vliegen met 48 Due 8-machines, 10 Boeing 727 jumbo jets, 3 supersonische Concordes en 15 Boeing 727-toestellen. De maatschappij heeft inmiddels ook 8 supersonische Boeings 2707 gereserveerd. 'yS, - ->> <-4/ - "A j v Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Nederlandse Comedie met „De Vrek", van Molière. Regie: Erik Vos. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Verboden bezit", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Voor een paar dollars meer", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Liefdes drift", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Striptease-danseressen gevraagd", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Winchester 73", 14 Zondag 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zeven maal vrouw", 18 j. Van daag 23.30 u.: „Zorba de Griek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Een gravin van Hong kong", a.l. Zondag 14.30 u.: „De avonturen van Pietje Bell", a.l. Rembrandt 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden", 14 j. Zondag 11 u.: „Het oer woud roept", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Das Madchen mit dem SEXten Sinn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw", 18 j. Zondag 11 u.: „Das Dreimaderlhaus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks behalve maandag ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tol 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van emaillewerk van Jan de Valk. Dage lijks van 10-20 uur. Tot 14 januari. Galerie Drengel (Bakkumstraat)Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Maandag t.m. vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12-17 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14-17 uur. Tot en met 3 februari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van schilderijen, collages, etsen en pentekenin gen van Gerrit van Dijk. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 5 februari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 20 u.: optreden van The New Folk Troubadours. Zondagmiddag: Vlaam se middag. Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20 u.: Dansavond m.m.v. de „XYZ-Combo". ZATERDAG 13 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Ontembare An- gelique". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger in Barcelona". ZONDAG 14 JANUARI City, 14.30 u.: „Het masker van Zorro"; 19 en 21.15 u.: „Ontembare Angelique". Stadsschouwburg, 15 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"; 20 u.: „De Tijger in Barcelona". MAANDAG 15 JANUARI City, 20 u.: „Ontembare Angelique". Stadsschouwburg, 15 u.: „Patsy, de zon debok"; 20 u.: „De laatste dagen van Khar toum". ZATERDAG 13 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mini- week-end": 23.30 u.: „In de macht van de vampier" Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Nico Betjes, plastiek, en Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 14 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Stan Laurel en Olivier Hardy de Boemelstu denten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Mini- end". Luxor Theater, 13.45 uur: „De spook rijders"; 16.30 en 19.30 uur: „Dr. Zjivago". MAANDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mini-week-end". Luxor Theater, 19.30 u.: „Dr. Zjivago" ZATERDAG 13 JANUARI Marquette Theater: 20 u.: „Het museum der duizend gruwelen". ZONDAG 14 JANUARI Marquette Theater: 14.15 u.: „Sandy de zeehond"; 20 u.: „Man, vrouw en het hu welijk. ma staan. Zij hadden ook een brandkast van een elektriciteitszaak in Geldrop opengesneden, waarin zij 2000 gulden vonden. In Geldrop werden de laatste tijd vier brandkasten gekraakt en in Noord- Brabant werd een hele serie brandkast- kraken gepleegd, zodat de politie ervan overtuigd is dat ze nog maar aan het be gin van een grote zaak staat. Gebleken is reeds dat de bende in Eindhoven voor 50.000 gulden aan huis houdelijke apparaten heeft geroofd. Bij Philips stalen zij twaalf televisietoestel len ter waarde van 15.360, welke zij verkochten. Bij een andere zaak in Eind hoven haalden zij voor 11.000 aan was machines en koelkasten weg, welke bij hen door helers besteld waren. WWMWWI»WIA»I<WIIIIMIIWWWIIWIA>WIIWWIIWMWII»IWWWIII ■WWWWWWWWWWWWWMWWWWMWWIlWWIlWWWWWIIIIMWWWyWWy Het KNMI deelt mee: Het komende etmaal verplaatst zich een gebied van hoge luchtdruk verder in zuidoostelijke richting, terwijl een front van een oceaandepressie over Engeland in de richting van ons land trekt. Hier door zal de wind toenemen tot matig en aan de kust tot krachtig uit zuidelijke richting. Later moet van het westen uit op neerslag gerekend worden, eerst in de vorm van sneeuw, geleidelijk overgaand in ijzel en regen. Doordat de bewolking reeds in de loop van de nacht zal toenemen zal de vorst de komende nacht aanmerkelijk minder zijn, vooral in het westen.In het oosten van het land moet nog op matige vorst gerekend worden. Morgen overdag zullen de temperaturen in het westen van het land geleidelijk oplopen tot enkele gra den boven nul, maar het kan in het zuid oosten nog de gehele dag blijven vriezen. Het ziet ernaar uit dat na zondag in het gehele land de temperaturen boven nul zullen komen. WEERRAPPORTEN Maximum- «n. minimum w C «w <0 temperaturen T3 j a <V 3 binnen- en buitenland S'C g£ S3 cS Den Helder onbew. zzo -3 -13 2 Ypenburg onbew. zzo -3 -11 0 Vlissingen licht bew. zzo 1 -7 o.i Eelde half bew. zzw -4 -20 0 De Bilt half bew. mver -4 -17 0 Twente onbew. windstil -6 -21 0.4 Eindhoven geh. bew. z -5 -14 0 Z.-Limburg half bew. zzo -6 -22 0.4 Helsinki sneeuw nw -28 32 0.1 Stockholm sneeuw zo -12 -21 o.l Oslo geh. bew. nno -18 0 Kopenhagen licht bew. w -7 -12 0 Aberdeen sneeuw n 2 -1 1 Londen geh. bew. zzo 0 -6 0 Amsterdam licht bew. zzo -1 -12 0.2 Brussel licht bew. zo -2 -10 0 Luxemburg onbew. windstil -6 -14 0 Parijs licht bew. O 0 -10 0 Bordeaux regen ozo 3 1 7 Grenoble onbew. windstil 0 -13 0.2 Nice geh. bew; n 10 1 0 Berlijn zw. bew. nw -7 -13 0 Frankfort onbew. windstil -7 -22 0 München onbew. wnw -9 -16 0.1 Zürich mist nw -7 -19 0 Genève licht bew. w -2 -20 o.l Locarno onbew. wzw 1 -7 0 Wenen Innsbruck zw. bew. windstil -4 -18 0 Belgrado driftsnw. nw -8 -10, 3 Athene licht bew. nnw 11 -1 0.5 Rome onbew. nno 6 -3 0 Barcelona geh. bew. windstil 12 7 0 Madrid licht bew. windstil 11 -4 0 Mallorca zw. bew. ono 14 8 0 Lissabon onbew. n 16 8 0 Zondag 14 januari Zon op 8.43 uur: onder 16.55 uur. Maan op 15.07 uur; onder 8.32 uur. Maandag 15 januari Zon op 8.42 uur; onder 16.57 uur. Maan op 16.17 uur; onder 9.17 uur. Maanstanden Laatste kwartier 22 januari 20.38 uur! Nieuwe maan 29 januari 17.29 uur. Hoog en laag water in IJmulden Zaterdag 13 Januari Hoog watei 2.08 uur en 14.22 uur. Laag water 10.06 uur en 22.25 uur. Zondag 14 januari Hoog water 2.51 uur en 15.04 uur. Laag water 10.55 uur en 23.11 uur. Maandag 15 januari Hoog water 3.32 uur en 15.45 uur. Laag water 11.37 uur en 23.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2