16200 BELLEN Verenigingsnieuws „Ijsbaan Veiserbroekpolder krijgt betere accommodatie C.J. RADEMAKERS Warme avond voor Nutsleden dankzij prof. dr. P. Korringa Swiebertje op schoolfeest J. Lubbers 40 jaar in dienst van het Hoogovenbedrijf „Sneeuwwitje" en „Zorro" Wintergroenten werden duurder C.B.M. heeft nu 1200 leden bij Hoogovens Ijsbanen zijn vandaag open Schaatstochten Lezing over Pakistan Onderzeeboot van Britse marine aan de grond Betrouwbare kracht Attractief biljart in Vreeburg Grote interesse voor strandloop in Bloemendaal ZATERDAG 13 JANUARI 1968 5 stoutenbeek BESTELLEN, DAN Trouwauto's Toerritten if Zittend Zie.kenvervoer '„Ook internationaal" er zijn zóveel aparte geschenken in de V el sen-IJ m niden 'Z' woninginrichting beverwijk land; gezinsplanning wordt de bevolking aanbevolen op grote borden, die langs de openbare weg staan opgesteld! „Echte armoede is er niet, ik zag er ook geen be delaars", aldus de professor. De vrouwen in Pakistan werken veelal op het land, terwijl alle overige arbeid, ook de typisch vrouwelijke zoals bordu ren, door de mannen wordt verricht. Pakistan is een land dat vooruit wil, men is zich dat daar ook terdege bewust en de bevolking werkt er bijzonder hard. Een der kenmerken van de vooruitstre vendheid van het land is wel het kolos sale atoomlaboratorium dat professor Korringa er heeft bezocht. Voorts gewaagde de geleerde van een grote gastvrijheid bij de Pakistaanse be volking, hetgeen op zijn dia's overduide lijk bleek; overal waar het groepje bui tenlandse geleerden zich vertoonde, putte men zich uit in vriendelijkheid en gast vrijheid. Toen professor Korringa plotse ling verzeild raakte te midden van een aantal bruiloftsgasten, dat in zijn hotel verbleef, werd hij ook prompt uitgeno digd de volledige Mohammedaanse brui loftsceremonie mee te maken, hetgeen hem een aantal fraaie plaatjes voor zijn dia-serie opleverde. Na afloop van de interessante avond dankte de voorzitter van 't Nut professor Korringa hartelijk voor zijn kleurrijk verhaal, waarbij hij de hoop uitsprak dat deze avond zeker niet de laatste van de professor bij 't Nut zou zijn. ADVERTENTIE Service DAG en NACHT UW ADRES voor Rijnstraat 91 IJMUIDEN (Van een bijzondere medewerker) BEVERWIJK. Voor veel winter groenten gingen de prijzen deze week aanzienlijk omhoog. Bij een over de ge hele linie vrij goed aanbod was er veel vraag naar prei, die tot een gulden per kilo noteerde. De selderijknollen, waar van de aanvoer voor de tijd van het Jaar niet meer zo groot is, varieerden van 8 tot 35 cent per stuk. Uien gingen vlot weg voor 13 tot 27 cent per kilo. In de koolsector was het de boerenkool die snel opliep in prijs: tot 54 cent per kilo. Groene kool varieer de van 18 tot 29 cent per kilo, terwijl zelfs de prijs van de rode kool nog iets aantrok tot 20 cent per kilo. De geschoon de spruiten werden duur verkocht (tot 152 cent per kilo) Voor de ongeschoon- de werd van ruim vijftig cent tot een gulden p. kg betaald. Waspeen veranderde niet veel in prijs; van 13 tot 40 cent. Andijvie raakt zo langzamerhand op, hetgeen ook in de prijs tot uiting kwam: 150 cent per kilo. Zelfs witlof steeg in prijs iets tot 112 cent per kilo. De note ringen waren vrijdag: prei 45-100, groene kool 18-29, boerenkool 13-54, rode kool 7-20, andijvie 85-150, waspeen 13-40. sel derijknollen 8-35, spruiten 50-152, breek- peen 10-21, uien 13-27 en witlof van 78-112. VELSEN. Hoewel de ijsbaan in de Veiserbroekpolder vrijdagmid dag nog niet officieel was open gesteld trokken vele schaatsenthou- siasten er al hun baantjes. De schaatsvereniging „Velsen" heeft een verbetering van de accommo datie aangekondigd. (Van onze correspondent) ADVERTENTIE sunart de kunst- nijverheids afdeling van Met de kinderen van de nabijgelegen kleuterschool als gast, hebben de leerlin gen van de F. L. Ossendorpschool uit IJmuiden vrijdagmiddag in de Velsense Stadsschouwburg het gouden jubileum feest van hun school ingezet. Omdat de oudercommissie voor deze middag het ge zelschap van Joop Doderer had geënga- eerd, is het een waar kinderfeest gewor den, want dit betekende immers dat zij wellicht „hun" Swiebertje van de televi sie voor de eerste keer in levenden lijve mochten bekijken. Dat het toneel hiervoor vrij armoedig was aangekleed, mocht de pret niet drukken, evenmin als het ont breken van de „echte" Saar en burge meester. Swiebertje en zijn onafscheide lijke rivaal Bromsnor waren er in ieder geval wel, zodat het jeugdige publiek voortdurend met oorverdovende hilari- In ons blad van vrijdag werd in de ru briek „Films in de IJmond" vermeld, dat in de zondag-matinee's van City en de Stadsschouwburg respectievelijk „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" en „Het masker van Zorro" zouden worden vertoond. Deze opgave was even wel foutief, zodat zij die Walt Disney's vermaarde tekenfilm willen zien zich hier voor naar de Stadsschouwburg moeten begeven. Dit betekent dat „Het masker van Zorro" in het City Theater kan wor den bekeken. ZATERDAG 13 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Fryske Trou speelt „De dübele Marianne". Jeugdsociëteit „De Ark", Kerkplein 5, Velsen-Zuid, 20 u.: Dansavond met „Tum ble Weed". ZONDAG 14 JANUARI Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, IJmuiden, 10.30 u.: Intrede ds. E. H. de Boer. MAANDAG 15 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 14 u.: „One Man Show" van Bob Vrieling voor Bond van Beiaarden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijker- straatweg 77: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort, „Spaarnberg". Wiistelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 u. BEVERWIJK. Veertig jaar geleden trad de heer J. Lubbers uit Beverwijk in dienst van Hoogovens. Een maand later huwde hij. Samen met zijn vrouw, zijn kinderen en kleinkinderen wachtte hem vrijdag een feestelijke ontvangst in een van de barakken van Rooswijkerhof. Vrienden en collega's waren bijeengeko men om hem te huldigen. Namens de raad van bestuur en de directie IJmuiden voer de ir. B. Th. Vf. van Hasselt, hoofd van de hoofdafdeling Transport, het woord. De heer Lubbers is voorman van een van de spoorploegen en ir. Van Hasselt noemde hem dan ook een man die vele jaren aan de '(spoor)weg heeft getimmerd. Dat overigens op een betrouwbare en be scheiden wijze, waarvoor het bedrijf hem dank is verschuldigd. Ir. Van Hasselt hoopte dat de jubilaris de jaren die hem bij Hoogovens voor zijn pensioen nog res ten in dezelfde stijl zal voortzetten. Als blijk van waardering overhandigde hij enkele cadeaus de zeester met briljant.— en het gopden polshorloge. De heer H. Horjus, chef afdeling spó- renonderhoud technische dienst transport, schetste dé ontwikkeling bij de afdeling en het werk van de jubilaris daarin. Slechts eenmaal was de heer Lubbers bij overplaatsing naar een andere spoorploeg bij hem gekomen met de vraag waarom juist hij werd overgeplaatst. Het ant woord was eenvoudig. Er was een goede voorman nodig en dat was Lubbers. Thuis is de heer Lubbers een liefheb ber van tuinieren en hij houdt vee! van vogels. Daarom bood de heer Horjus na mens de collega's een vogelhuisje en als tuinbeeldje een waterspuitende kikker aan. Naipens het jubileumfonds overhandig de de heer W. Mulder behalve een enve loppe met inhoud' een prachtige plant en bloemen. Na het dankwoord van de jubi laris kreeg iedereen de gelegenheid hem en zijn vrouw te feliciteren. BEVERWIJK De ijsbanen „Kees Jongert" aan de Parallelweg in Bever wijk en de banen aan de Mozartstraat en C. Huygensstraat in Heemskerk zjjn voor de schaatsliefhebbers opengesteld. AMSTERDAM Voor zondag aan staande staan enkele schaatstoertochten op het programma in: Onderdijk 20 km. start tussen 11.00 en '14.00 uur. Hotel Kraaivanger Onderdijk, Waterland West- tocht 30 km. Start vanaf 10.00 uur te Landsmeer, Den lip, Oostzaan en Ilpen- dam. Hoogkarspel 15 km. Start tussen 10.00 en 14.00 uur. Hotel De Landbouw- Oudendijk: wedstrijdtocht 60 km. Start 14.00 uur. Aanmelding Oudendijk Noord 74. Tel. 02294-275. Het moment waarop de jubilaris het gouden polshorloge aangeboden krijgt. (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vrijdagmiddag werd er al druk geschaatst op de ijsbaan in de Vel- serbroekpolder bjj de Velsertunnel, hoewel deze baan officieel nog niet open was ge steld. De zwakste plekken boven de sloten waren nog niet sterk genoeg. De gemeente zou er vrijdag twee cara vans plaatsen die na de officiële open stelling van de baan dienst doen als kas sawagens en als toiletgelegenheid. Het bestuur van de schaatsclub „Vel- sen" deelt mee, dat men op grond van een nieuwe overeenkomst, die na een gesprek met het gemeentebestuur tot stand kwam, nu meer mogelijkheden krijgt om de accommodatie van de baan te verbeteren, Eén derde deel van de entreegelden zal de vereniging mogen be steden aan de normale lopende kosten, terwijl men tevens tweederde deel mag bestemmen voor eenmalige grotere uitgaven. De gemeente stelt de baan nu gratis ter beschikking van de schaatsclub, die voorts gewaagt van een voortreffelijke samenwerking met de Velsense Sport stichting. Dankzij de betere mogelijkheden die de schaatsvereniging nu op grond van de nieuwe overeenkomst zijn geboden, zal het mogelijk zijn op zeer korte termijn, waarschijnlijk binnen enkele dagen, een consumptiegebouw aan te schaffen, dat ook dienst kan doen voor de opslag van materialen. Als tweede punt staat op het programma van de schaatsvereniging een verlichting en als derde punt een afras tering van de baan. In het dagelijks bestuur van de schaats vereniging ..Velsen" is deze zomer enige wijziging gekomen. Het bestaat nu uit de heren T. B Biewinga, Julianakade 72, IJmuiden, voozitter. A. S. Prins Da C. F. Visser, Driehuizerkerkweg 170, Driehuis, waar men zich als lid kan aan- elden. LONDEN (AFP). De Britse onder zeeboot „Alliance" is vrijdagavond ter hoogte van het eiland Wight aan de grond gelopen. Sleepboten hebben ver geefs gepoogd de oorlogsbodem vlot te krijgen. In admiraliteitskringen in Londen heerst een zekere ongerustheid omdat bij de „Alliance" een olievlek is gezien die zich langzaam uitbreidt. Naar men zei bestaat er geen gevaar voor de beman ning omdat de oorlogsbodem met een „snuiver"-apparatuur is uitgerust en ver scheidene weken onder water kan blijven. Het schip is bij laag water duidelijk zicht baar. De „Alliance" heeft 65 bemannings leden. y,, 1PM| (Van een verslaggever) VELSEN. De leden van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen Depar- temant Velsen hebben vrijdagavond in de zaal onder de Petrakerk in Velsen enige uren ons winters klimaat verwisseld voor de zomerse temperatuur van West-Pa kistan. De verantwoordelijke man voor deze aangename verandering was prof. dr. P. Korringa uit Driehuis, die de aanwezigen door middel van een fraaie serie kleuren dia's zijn indrukken van een veertien daags verblijf in dit warme land liet zien. teitsbetuigingen heeft gereageerd op de malle fratsen, die Swiebertje zich op de veronderstelde eerste april tegenover de belaagde veldwachter heeft veroorloofd. Als extra-attractie was voor de pauze reeds „oom" Franklin opgetreden, die als goochelaar, buikspreker en sneltekenaar als een onderhoudende en amusante in leiding voor het hoofdnummer fungeerde. Met deze middag heeft de oudercommissie dus precies in de roos geschoten, van welk succes ook de Velsense wethouder van Onderwijs, de heer H. de Boer getui ge is geweest. BEVERWIJK De Christelijke Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en Electrotechnische Industrie van de afde ling Beverwijk heeft nu 1200 leden. De 16-jarige C. Laamres uit de Poelstraat 15 zorgde voor deze belangrijke mijlpaal, dat in intieme kring werd gevierd. Namens het district Haarlem en het Centraal be stuur bood de heer A. J. Molendijk het jeugdig lid een enorme taart aan, ter wijl ook de afdeling een attentie voor hem had. De heer Molendijk memoreerde de groei van het aantal leden van de C.M.B bij Hoogovens en in zijn district. Bij Hoogovens waren in 1956 500 leden, ter wijl in oktober 1963 1000 leden waren in geschreven. In februari 1966 waren er al 1100 leden. Spreker was dankbaar ge stemd over deze gestadige groei, aange zien slechts door gezamenlijke inspanning iets kan worden bereikt. HAARLEM. Het biljartseizoen '67-'68 in het district Haarlem krijgt een bij zonder attractief verloop door een opmer kelijke gebeurtenis. Voor de eerste maal in de geschiedenis houdt het district Haarlem een kampioenschap kader op de grote tafel. Haarlem bezit dit seizoen voor het eerst voldoende spelers om een dergelijk kampioenschap te rechtvaardi gen. Aan de le klas 47/2 mogen die spelers deelnemen, die geplaatst zijn in de le of hoofdklasse kader klein biljart. Volgens de nationale ranglijst waren dit aan het begin van het seizoen: André Agema, Jan Lamers, Chris Nobels en Jan Pieterse. Zij hebben in oktober reeds nationale voorwedstrijden 47/2 gespeeld en daarbij kwam Pieterse met het hoogste moyenne uit de bus: 13.16. Agema, die de poule won, Nobels en Lamers draaiden toen met gemiddelden van in de elf. Hans Kempen die een maand terug naar de le klas 38/2 promoveerde, heeft gelijk ingeschreven en ook Gé v. d. Kuyl maakt zijn debuut op de grote tafel. Ko Doves kon zichwegens werkzaamheden niet voldoende voorbereiden en zag af van deelname. De verwachting is, dat er nu, met uit zondering dan van de twee debutanten, heel wat hoger moyennes genoteerd zul len worden dan in oktober vorig jaar. De biljartzaal van Café-Rest. Vreeburg te Bloemendaal, waar dit toernooi ge speeld wordt, heeft namelijk sinds vorige week de beschikking over twee splinter nieuwe matchtafels. De bekende Amster dammer Janus Jacobs komt reeds regel matig naar Bloemendaal om te trainen! Het kampioenschap 47/2 wordt niet, zo als te doen gebruikelijk bij de finales, in één week afgerond. Dit bleek organisato risch niet te verwezenlijken. Het toernooi zal nu een aantal weken in januari en fe bruari beslaan, daar slechts op maandag en donderdagavonden gespeeld wordt. De opening vindt plaats op maandag 15 ja nuari. De organisatie van dit toernooi is in handen van de biljartsociëteit „Vree burg". Op uitnodiging van de Pakistaanse re gering woonde professor Korringa in de stad Lahore, de tweede hoofdstad van Pakistan, een wetenschappelijk congres bij van Pakistaanse geleerden, waarbij echter elk jaar een klein aantal promi nente buitenlandse collega's wordt uit genodigd. In een boeiende uiteenzetting, welke de professor aan het vertonen van zijn licht beelden vooraf liet gaan, werd het de aanwezigen duidelijk, dat hij in zijn korte verblijf een record aantal indrukken heeft opgedaan. Op vlotte en populaire wijze nam de graag geziene gast van 't Nut de leden mee op een tocht door de oude nog ommuurde binnenstad Lahore, waarin men een aaneenschakeling aantreft van kleine, oude, pittoreske winkeltjes, waar de kooplui gehurkt neerzitten met hun fraai geborduurd textiel. Zuigend aan hun onafscheidelijke waterpijp hebben zij nog alle tijd van de wereld en scheppen er behagen in om onder het genot van een glaasje cola minutenlang met de adspi- rant koper over de prijs te debatteren. Volgens de indrukken van professor Korringa is West-Pakistan een modern (Van een medewerker) HAARLEM. De eerste midwinter- strandloop van de Haarlemse „Duintrap pers" met als inzet de in memoriam „Wim Voorting"-trofee, die zondag 14 januari over 7,5 km op het Bloemendaalse strand wordt gehouden, belooft een doorslaand succes te worden. Er hebben zich al zo'n 500 deelnemers aangemeld en onder hen bevinden zich tal van schaatsers, zwem mers, wielrenners, voetballers en andere sportlieden of oud-atleten. Men verwacht dat er nog wel een paar honderd lopers bijkomen. De zwemverenigingen Njord en Haar lem, de wielerclubs De Kampioen, Excel sior en Kennemerland, de schaatsgroepen Haarlem en Velsen nemen elk met zo'n twintig tot veertig man aan de strand loop deel. Hoewel er zondag 26 mensen bij de organisatie zijn betrokken, komen er van de „Duintrappers" zelf ook nog zo'n veertig lopers aan de start. De be kendste sportlieden onder de reeds inge schrevenen zijn profrenner Piet Steen voorden, de oud-wielrenner Wim Rusman, bokser Jan Langedijk, de 59-jarige Anton Kluyskens (nationaal kampioen snelwan delen in 1948, 1949 en 1950), de Bever- wijkse all-rounder Chris Duyker, onlangs winnaar van de strandloop in Wijk aan Zee; de 57-jarige Bas Fennis (crosskam pioen der veteranen) en vele anderen. Behalve de herinneringsvaantjes zijn er vijf fraaie eindprijzen voor de heren. On der de omtrent zestig deelnemende da mes (drie ereprijzen) bevindt zich ook de Haarlemse lange-afstandszwemster Carla Jansen. Er kan zondagmorgen tussen negen en elf uur ook nog ingeschreven worden in „Het Karrewiel" aan de kop van de Zee weg. De start is om twaalf uur. Het start schot zal gelost worden door mevrouw Voorting.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5