teruggehaalde bromfietsen COR OLY i ,Micro-thea ter Beverwijk gaat op 1 maart draaien Twee bloemenveilingen in Aalsmeer willen fuseren Een groot gebouw in Hornmeer G.Inia V Automobilisten Visafval moet diepgevroren „De Hoop" met sleep in IJmuiden Bejaarde vrouw dood in huis gevonden - in raadzaal en kelders van Scheybeeck - „Bedelbrieven" naar ingezetenen INVESTERING VAN RUIM 30 MILJOEN Afname van aardgas Diefstal werd snel opgelost Wegverbetering in IJmuiden en Driehuis Groot tekort op de Beverwijkse begroting 5 rnmmmm VERENIGINGSNIEUWS SIMCA1100 Zentveld en Van Bramen VRIJDAG 19 JANUARI 1968 Velsen-IJ muiden „BRANDENBURG" Jaaromzetten Export Kostbaar Puzzelprijswin SÜs' - "x' ADVERTENTIE MOOIE, GOEDE en met GARANTIE VERKOPEN WIJ Breestraat 108 - Beverwijk (Van een verslaggever) IJMUIDEN Het zal binnenkort ver boden zijn visafval anders dan diepge vroren te koop aan te bieden, te verko pen en af te leveren. Onder diepgevroren wordt verstaan een temperatuur van ten hoogste 30 graden Celsius. De vaststelling van een verordening ter zake staat op de agenda van de openbare vergadering op donderdag 25 januari van het bestuur van het Produktschap voor vis en visprodukten in Den Haag. De hygiëne en de volksgezondheid zullen door deze maatregel niet langer worden bedreigd bij vervoer en opslag van visaf val. Ook zal erdoor worden voorkomen, dat op de verkoop van consumptievis, in dezelfde ruimte als waar visafval aanwezig is, een remmende werking uitgaat. VRIJDAG 19 JANUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Ooost, 20 u.: TIOS met het to neelstuk „Vader heeft een bok geschoten". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmui- den: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord Banjaertstraat 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 20 JANUARI Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen ln Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. Donderdagmiddag om twee uur liep het hospitaal-kerkschip „De Hoop" de haven van IJmuiden binnen met op sleeptouw de KW 80, die woensdagavond een net met vis en al in de schroef kreeg. „De Hoop" maakte 's avonds om zeven uur vast en sleepte de KW 80 honderd dertig mijl naar IJmuiden. Het werd een zorgelijke sleep", want pas 's avonds om half tien werd de stormwaarschuwing ingetrokken, 's Nachts brak de tros en moest een nieuwe worden overgeschoten. Vanwege het plotselinge „karwei" ging de dagsluiting aan boord van „De Hoop" woensdagavond niet door. Toen het schip donderdagmiddag in IJ muiden binnenliep bevond zich een lopen de patiënt aan boord, die men had over genomen van de KW 24. De zieke is met een taxi naar zijn woning in Katwijk ge bracht. „De Hoop" is direct weer ver trokken. ADVERTENTIE ÉÉN VAN ONZE MODELLEN AUTOMATIC 1195. Bel ons voor een demonstratie Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties sterk- en zwakstroominstallaties - nieuwbouw en onderhoud ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJMUIDEN Telef. 02550 - 1 43 24 1 62 38 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD. In haar woning aan de Noorderlaan 12 is donderdag de 79-jè- rige weduwe N. de Bie levenloos aange troffen. Haar stoffelijk overschot werd gevonden door een politieman, die door een van de omwonenden er op attent was gemaakt, dat de bewoonster van het huis niet open deed, ofschoon zij wel thuis moest zijn. De agent van politie heeft zich daarna toe gang verschaft tot het huis. Een onderzoek wees uit, dat de bejaarde vrouw een na tuurlijke dood is gestorven. T oemooi'sPIONade (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Volgende week donderdagavond wacht de deelnemers aan het schaakfestijn en met hen ook hun gastvrouwen en gastheren de jaar lijkse Bonte Avond. Dit jaar heeft deze plaats in de dr. Prinsensporthal in Heemskerk, waar men gemaskerd dient te verschijnen. En dan niet al leen gemaskerd, doch ook in speciale kledij. Een bal-masqué moet het wor den, met tal van hoogtepunten. En om twaalf uur dan het démasqué uiter aard. Hoe goed de opzet hiervan ook is, toch blijkt, dat er aan het geheel één heel moeilijke zaak kleeft. En dat is waar het nu juist om gaat: de ver momming. Niet alleen de schakende deelnemers, maar ook tal van gast vrouwen en gastheren blijken met dit probleem te kampen. De toernooi-or- ganisatoren hebben dankzij de mede werking van burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk nu de moge lijkheid geopend om deze moeilijkheid uit de weg te ruimen. Op voorspraak van de burgemeester zijn zij in con tact getreden met de Wijk aan Zeeër dameskapper Wim de Haas door zijn bij stand aan tal van toneeluitvoeringen e.d. contacten heeft met costuumver- huurzaken. En wat de toernooicom- missie niet lukte, is Wim de Haas wel gelukt. Een Amsterdams bedrijf komt nu maandag naar Kennemer- duin met zo'n tweehonderd costuums, waaruit men dan een keus kan doen. De rustdag, maandag wordt nu dus „pasdag" in de catacomben van „Ken- nemerduin". De Amerikaanse deelnemer aan het schaaktoernooi, Rossolimo. oud-Parij- zenaar en taxichauffeur, die overigens al dagen poogt bij een bepaalde of ficiële gelegenheid een speech af te steken, heeft bij zijn komst in Wijk aan Zee de aandacht getrokken door zijn imponerende snor. Wij spreken hier de „verleden tijd" want na even weg te zijn geweest, kwam Rossolimo gisteren de schaak-arena binnenlopen zonder snor. Hij begaf zich naar de receptie en wendde zich tot gastheer Dick v.d.Vel- de met de vraag: „Mijn broer Rosso limo doet mee aan het schaaktoernooi. Is hij in het gebouw? Ik ben zijn jon gere broer uit Amerika en kom hem opzoeken". Op zijn fototoestel wijzend, dat aan zijn schouder hing, voegde hij er aan toe: „Hij is schaker van be roep en ik ben fotograaf". Enige om standers, die Rossolimo niet zo goed kennen, geloofden zijn woorden en men hoorde al mompelen: „Nee maar, dat is leuk", maar de manager van ..Ken- nemerduin" trapte er niet in. Niette min speelde hij het spel mee en ver wees de „jongere broer" naar de kel der met de woorden: „Hij zal wel aan de bar zitten. Teneinde de deelnemers nog meer ontspanningsmogelijkheden te bieden is in de tweede corridor van het schaak gebouw èen tafeltennistafel geplaatst, waar men zich aan deze sport kan wijden. En dat wordt dan ook met ani mo gedaan. De tafel is doorlopend des avonds ingebruik bij de schakers en soms bij de schaaksters. De meest uit eenlopende inzetten worden naar voren gebracht en zullen daarbij de winnaar ten deel vallen, zo kan men horen, als men even een kijkje gaat nemen. Dit alles om de strijd feller te maken. Uit bijgaande foto blijkt dat ook de buiten landse deelnemers belangstelling tonen voor ons „ping-pong"-spel. Hier zijn Emilio Fuczak uit Joegoslavië en de Ne derlander Hans Ree in een duel gewik keld lUUUUUlflWinnrni (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Op vrijdag 1 maart gaat in Huize Scheybeeck aan de Velser- weg het „Micro-theater Beverwijk" open. Tot eind mei zullen daar elke vrijdag avond programma's draaien, die variëren van cabaret, toneel, klassieke muziek, chansons, pantomime tot films. Met in gang van september start men met een afgerond seizoenpro gramma tot april 1969. Eveneens elke week. De optreden de artiesten worden allen gezocht in de beroepssfeer. Voor wat de films betreft is de keus gevallen op die commerciële rolprenten, die het predikaat „cultureel" verwierven. De we kelijkse voorstellin gen worden gehouden in de voormalige raadzaal, waar voor hoogstens tachtig be zoekers plaats is. De aankleding van deze zaal zal sober worden gehouden om het directe contact tussen kunstenaar en pu- bliek te accentueren. Eén van de in het oog springende kenmerken van een micro-theater. Met man en macht wordt er reeds ge werkt om in de gewelven van de kelder een gezellig ingerichte „napraat-ruimte", te creëren. Met medewerking van de afdeling Publiciteit van Hoogovens wordt deze kelder ingericht onder leiding van de grafisch ontwerper David Vergunst. Er wordt naar gestreefd dat de kunstenaars na aflooop van de voorstellingen met het publiek over hun programma gaan dis cussiëren. „Micro-theater Beverwijk" is een stich ting in oprichting. Het initiatief daartoe werd genomen door de journalist Alex Schell, die in zijn plannen werd gesteund door Toos Pannebakker, Hans Bakker, Richard Kaller, Daan Vergunst, Jan Hop man en Berend Verloren van Themaat. Zowel de wethouder van culturele zaken de heer A. J. Hermes als het bestuur van de Beverwijks Sociaal Culturele Raad steunde dit voornemen. Het plan is mede AALSMEER De twee coöperatieve bloemenveilingen in Aalsmeer, C.A.V. (Cen trale Aalsmeerse Veiling) en „Bloemen- lust" zijn van plan een fusie aan te gaan en samen één groot veilinggebouw te stichten. Eind februari begin maart zul len de ledenvergaderingen der beide co- operaties over de plannen beslissen. De twee bestaande veilingen liggen drié kilometer uit elkaar. Toen zij 55 jaar geleden werden opgericht had dit zin, gezien de toen bestaande parkeersitua tie: veel bloemen moesten toen per schuit vervoerd worden. Nu zijn er nog maar enkele telersbedrijven die hun bloemen per schuit naar de weg moeten brengen, terwijl de verkeers- en parkeer problemen rond de huidige vestigings plaatsen der veilingen moeilijk zijn op te lossen. De schaalvergroting, die zich zowel bij de produktie als de afzet van bloemen voordoet en de nieuwe techni sche mogelijkheden voor de bedrijfsvoe ring van een veiling hebben mede tot de fusieplannen geleid. De nieuwe veiling, zo is yde bedoeling, zal op het industrieterrein Hornmeer ko men. Het gebouw zal in eerste aanleg zeven ha beslaan (de beide huidige vei lingen tezamen zijn viereneenhalve ha groot), maar doordat een terrein van veertig ha beschikbaar is zijn er ruime uitbreidingsmogelijkheden. De investe ring zal volgens een globale begroting f 30.350.000 bedragen. Zouden de beide veilingen hun afzonderlijk bestaan ver der blijven leiden dan zouden ze binnen- kort voor investeringen van ongeveer vijf entwintig miljoen gulden tezamen komen te staan. De jaaromzet van „Bloemenlust" be draagt thans vijfenzestig driekwart mil joen gulden. Die van de CAV tweeënzestig drie kwart miljoen. De CAV veilt be halve blqemen ook potplanten die bij dit bedrag zijn inbegrepen. Bij een omzet stijging van elf percent per jaar zou de nieuwe veiling in het jaar 1972 een bloemenomzet van twee honderd miljoen gulden kunnen hebben. Men heeft hiermee een voorzichtige ra ming gemaakt: de afgelopen zes jaar was de omzetstijging gemiddeld 15 per cent per jaar. De bedoeling is potplanten te blijven veilen in het oude gebouw van de CAV. Bij een voortzetting van de gemiddel de groei van de omzet in de afgelopen zestien jaar zou de omzet hiervan in 1972 tegen de dertig miljoen gulden kunnen bedragen. De nieuwe veiling zal worden inge richt met zo veel mogelijk eenrichting verkeer. Bij de huidige situatie moeten verschillende transporten binnen de ge bouwen elkaar vaak kruisen. Men wil zes koperstribunes ieder met een eigen vei- lingklok zo opstellen dat een handelaar op een der tribunes gezeten bij meer dan een klok zijn aankopen kan doen. Het gaat echter nog slechts om een schetsplan; een architect neemt men pas in de arm als de ledenvergaderingen hun fiat hebben gegeven. De nieuwe veiling krijgt twee afzon derlijke gedeelten: een voor het eigen lijke veilen en een waar de handelaren het gekochte kunnen inpakken. Een op pervlakte van twee ha wil men 's mor gens gebruiken als aanvoerruimte en la ter op de dag als verdeel- of inpakruim te. Op die manier kan men de totale op pervlakte beperkt houden. De in Aalsmeer aangevoerde produk ten zijn voor een belangrijk deel voor ex port bestemd. Van de totale Nederlandse bloemenexport gaat 70 percent via Aals meer. Veel bloemen worden per vlieg tuig geëxporteerd: in de eerste negen maanden van 1967 ruim 2,8 miljoen kg. Het verheugt de veilingbesturen dan ook dat er plannen bestaan voor verbetering van de wegverbinding met Schiphol. De besturen denken aan de mogelijk heid van een bijdrage uit het Europese Landbouwfonds als straks de EEG sier teeltregeling is aanvaard. ontwikkeld aangezien de realisering van een definitief cultureel centrum in Bever wijk zeker nog wel vijf jaar op zich zal laten wachten. Via het „Micro-theater Be verwijk" wil men proberen daarvoor al vast een gunstig klimaat te scheppen. Een soort behoeftepeiling dus. De initiatief nemers zijn van oordeel dat de accom modatie van Scheybeeck het bijna uitge bluste uitgaansleven in Beverwijk een flin ke injectie kan geven. De voorgestelde professionele aanpak is vrij kostbaar en stelt het bestuur van de stichting voor niet geringe problemen. Vandaar dat men vandaag „bedelbrieven" heeft verzonden aan vijfhonderd ingezete nen van Beverwijk. Met de opbrengst van deze actie wil men de aanloopkosten dek ken. Ook bij de gemeente zal het bestuur nog voor een subsidie aankloppen. Er be staat een redelijke kans dat dit verzoek wordt gehonoreerd met 35 percent van de exploitatiekosten. Op de openingsavond wordt er een aan gepast programma gebracht, dat nog niet in details bekend is. De entreeprijzen voor alle festiviteiten bedragen vier gulden per voorstelling. Met uitzondering van films, waarvoor een toegangsprijs van drie gul den verschuldigd is. Degenen die „Micro theater Beverwijk" een goed hart toedra gen kunnen een financiële bijdrage over maken op girorekening 1456184 ten name van Micro-theater, Plantage 64, Bever wijk. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Nederlandse Gas unie heeft de gemeente Velsen een over eenkomst voor de levering en afname van gas ter ondertekening aangeboden. Omtrent de uniforme voorwaarden van deze standaardovereenkomst is tussen de Gasunie en de SROG (commissie samen werking regionale organen gasvoorzie- ning) overeenstemming bereikt na lang durige onderhandelingen. Het door de SROG aanvaarde resultaat moet, volgens B. en W. van Velsen, wor den gezien als het maximum bereikbare. Voor de levering van gas voor blokver warming hebben Gasunie en SROG dezer dagen een nieuw tarief ontworpen, dat door het college wordt bestudeerd. Voor het volgende stookseizoen zullen B. en W. de raad een desbetreffend voorstel doen toekomen. De gemeenteraad van Velsen zal op de komende openbare raadsvergadering, op woensdag 24 januari, eerdergenoemde overeenkomst behandelen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De recherche van de Velser politie heeft donderdag assistentie ver leend bij de Papierfabriek Van Gelder Zo nen,waar in de centrale uit een afgeslo ten kledingkast een portemonnee met in houd was ontvreemd. Enkele uren later kon als verdacht van de diefstal een 22- jarige Beverwijkse fabrieksarbeider wor den aangehouden. De man bekende zijn daad. De portemonnee is met het geld aan de eigenaar teruggegeven. (Van een verslaggever) JJMUIDEN. Met ingang van maan dag worden voor alle verkeer afgesloten: de Breesaapstraat in IJmuiden, voor wat betreft het gedeelte tussen de Oranje straat en de Ir. Justus Dirksstraat, en de De Genestetlaan in Driehuis, voor wat betreft het gedeelte tussen de Valerius- laan en de Hofdijklaan. De afsluiting, in verband met herbestrating, zal ongeveer drie weken duren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De begroting van de gemeente Beverwijk voor het thans lopeii- de jaar vertoont een geraamd tekort, groot 1.450.000 Vorig jaar bedroeg het begrotingstekort ƒ930.000 en in 1966 een bedrag groot 375.000. 7,50: mej. J. van Leeuwen, Edisonstraat 29, IJmuiden. 5,H. Westerwal. Min. Van Houten laan 25. Velsen-Zuid. 2,50: H. Dijkhuizen, Kr. Mijdrechtstraat 41, IJmuiden. ADVERTENTIE Let op en doet uw voordeel I WEEK A AN BIEDING Geldig t/m vrijdag 26 januari Bij een bedrag van 10,— of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u EEN GROTE SPUITBUS SNELSTART voor 2.45 winkelwaarde 4.95 Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service-station geopend: Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.J0 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen. Automobielbedrijven Wijk aan Zeeërweg 194, IJmuiden Telefoon 12181

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5