VVD bedankt feestelijk voor CDU, communisme en VPRO Antiek Gehele bemanning gered; schip op sleeptouw Eindrapport dit jaar en Principiële rechtszaak over bejaarden-serviceflat Rijles-machine „Pater bromeliaan" gezocht Let op! lis 9 voor lente Rath Doodeheefver JUBILEUMBIJEENKOMST IN DE RAI Vorming Unit el prachtig Bejaardenoord in zin der wet? Scheepshond zat vijftig uur in kast De Ocean Sprinter" in nood Twee gewonden Opklaringen \A t', ZATERDAG 20 JANUARI 1968 2 Arme landen T elevisie Bloot Goede symptonen Tweede spoorlijn Amsterdam-Den Haag Bergingscontract Leidse jeugdbende opgerold Haarlem Veisen-IJ m uiden Beverwijk l es ëa (Van onze parlementaire redactie) AMSTERDAM. Vier liberale kopstukken hebben vandaag in de Amsterdamse Rai waar de V.V.D. het 20-jarig bestaan viert, met grote nadruk verklaard: 1. Dat samenwerking tussen K.V.P., A.R. en C.H.U. tot niets zal leiden (prof. mr. P. J. Oud). Z. Dat het bedrijfsleven een grotere rol kan spelen bij de ontwikkelingshulp (mr D. U. Stikker). 3. Dat de maatschappij zelf dient op te treden tegen de „systematische schen ding van fatsoensnormen" door radio, televisie en pers (mr. H. van Riel). 4. Dat het communisme een groot gevaar blijft voor de westerse wereld (mr. E. H. Toxopeus). De liberale voormannen spraken in een feestelijk versierde zaal, waarin meer dan duizend WD-ers zaten, ze werden afge wisseld door muziek van het Theater-or kest. Prof. mr. P. J. Oud. oprichter van de V.V.D., verklaarde dat het er net als voor de oorlog om gaat dat de christelijke par tijen samenwerking met liberalen of so cialisten schuwen. Bovenal gaat het erom wanneer die keus wordt gedaan: voor of na de stembus. „Alleen als dat antwoord vóór de verkiezingen wordt gegeven, we ten de kiezers waar ze aan toe zijn", al dus professor Oud, „maar geen van de drie grote christelijke partijen is daartoe bereid. En het is niet te verwachten dat een christen-democratische partij dat wel zou zijn. Daarom lost zo'n samenwerking niets op". Prof. Oud betoogde dat de christelijke partijen dienen te verdwijnen. Een andere grondlegger van de V.V.D., mr. D. U. Stikker, oud-secretaris-generaal van de Navo, vroeg aandacht voor de taak van het bedrijfsleven bij het ontwikkelen van arme landen. Hij rekende voor, dat het bedrijfsleven tot nog toe een derde van het kapitaal en de helft van de technische bijstand voor de arme landen voor zijn rekening heeft genomen, terwijl het 73 pet. van de export uit die landen in handen heeft. „gezag" dreigt tot een terreur te ver worden", zei hij. Het Kamerlid mevr. Van Someren- Downer kreeg een pluimpje voor de kri tiek die zij op de VPRO heeft laten ho ren. ,Wij moeten haar dankbaar zijn voor wat zij zei en haar bewonderen om haar voorname reactie tegenover mevr. Timp", betoogde mr. Van Riel. Hij verklaarde geen heil te zien in" in grijpen van de overheid. „De verbete ring moet uit het maatschappelijk leven zelf voortkomen. Daarom is het zo effec tief te bedanken als lid van een omroep wanneer men meent dat de uitzendingen on-nationaal werken". ..Ter vermijding van nieuwe misverstan den: hevige critiek op wat iemand ergert is volstrekt geoorloofd", aldus mr. Van Riel. „Waar wij ons van afkeren is van straatventerij in hoon en het opzettelijk door de modder slepen van andermans fatsoensnormen, al dan niet verouderde". „Het gaat niet om bloot of niet bloot, het gaat om respect, ook voor de levens houding van de eenvoudige burger, gelo vig en niet gelovig". „Hier is niet de vrijheid in het geding niemand mag haar aantasten maar gebrek aan naastenliefde", zo riep hij uit. „De zelfverdediging van het Nederland se volk begint, legde hij uit. „Goede symp- tomen zijn mijns inziens de vorming van bet Unitel-concern, het samengaan van de Nieuwe Rotterdamse Courant, Algemeen Handelsblad, Het Vaderland, Algemeen Dagblad, Telegraaf en het Nieuws van de Dag. Elk dezer bladen heeft gelukkig zijn eigen wijze om het nieuws te bren gen en van commentaar te voorzien. Elk van deze bladen is, wederom geluk kig, niet partij-politiek gebonden, maar steunt als regel wat wij vinden een goede nationale politiek. Tezamen staan zij tech nisch en economisch vooraan. Prachtig!" Hetzelfde geldt volgens mr. Van Riel voor de grote provinciale pers. „Hier wordt op zijn minst objectief gebracht wat onze vertegenwoordigers in het parlement stel len, vaak kort, dat is begrijpelijk, maar onbevooroordeeld, zonder de weglating waar rood en zwart-rood zich aan schül- dig maken". Mr. A. H. Toxopeus, leider van de Mr. Van Riel, leider van de liberale Eerste-Kamerfractie, keerde zich vooral tegen, „het negativisme in een deel van de televisie en de pers". Hij noemde het een bedenkelijk verschijnsel dat enkele telg- visiecommentatoren en vele werknemers bij de televisie blijkbaar aan niemand ver antwoording schuldig zijn en aldus 'n on gecontroleerde invloed in de samenleving kunnen uitoefenen. „Zeer vele Nederlan ders beminnen intussen de „zoete geur der riolen niet", aldus mr. Van Riel „Wie gezag heeft wordt naar beneden ge haald. Maar hun eigen ongecontroleerde Tweede-Kamerfractie, waarschuwde in zijn feestspeech voor de gevaren van een communistische overheersing, uitmondend in de uitroep: „het gaat erom of men communisme verkiest boven de kwade kans van sterven, maar ook de kans om in vrijheid te leven. Hij verzette zich tegen degenen die den ken dat men in vrede en vriendschap kan samenleven met communistische lan den. Mr. Toxopeus keerde zich scherp tegen de P.v.d.A., die op het punt heeft gestaan, zich uit te spreken voor het uittreden van Nederland uit de Navo, een zaak waar over de socialisten dit jaar een definitie ve beslissing willen nemen. Mr. Toxopeus waarschuwde tenslotte ook de K.V.P. voor de mogelijke gevol gen van een radicale greep naar de macht, die de positie van het kabinet-De Jong in gevaar kan brengen. „Het Nederland se valk zal een nieuwe kabinetscrisis niet aanvaarden", zo zei hij. DEN HAAG. Staatssecretaris M. J Keyzer van Verkeer en Waterstaat ver wacht, dat het eindrapport van de werk groep - tweede spoorlijn Amsterdam - Den Haag in de loop van dit jaar gereed zal zijn. In een brief aan de Tweede Kamer heeft de bewindsman meegedeeld dat dit eindrapport mede het advies zal bevat ten van de werkgroep, die is belast met het onderzoek naar de feitelijkheden, op grond waarvan de regering een gefun deerde beslissing zal kunnen nemen over de vraag of het verantwoord is te achten dat een tweede spoorlijn tussen Amster dam en Den Haag wordt aangelegd met medewerking van de rijksoverheid. On langs heeft de werkgroep een interim- rapport uitgebracht betreffende de be drijfseconomie en algemeen economische rentabiliteit van vorenbedoelde spoorlijn. De staatssecretaris heeft dit rapport ter vertrouwelijke kennismaking aan de Kamer aangeboden. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. fraaie voltaires, banken, mahonie stoelen, ta fels en kabinetten, alsmede collectie 17e en 18e eeuwse eiken kasten, deken kisten, tafels, broodspinden. Alles met GARANTIECERTIFICAAT. „Persiah", privé - adres Schotland straat 44, Haarlem. Tel. 023 - 20484. Ook 's avonds en zondags. Tegen het roken. De rector van het ge meentelijk Zaanlands lyceum in Zaan dam heeft het reeds geruime tijd be staande verbod in zijn school en in de naaste omgeving daarvan te roken voor wat die omgeving betreft opgeheven. Controle op de naleving was nauwelijks mogelijk. De rector heeft nu dr. L. Meinsma verzocht de 1100 leerlingen over de mogelijke nadelen van roken in te lichten. Voorzitter P.v.d.A. naar Israel. Op uitno diging van de Israëlische socialistische partij Mapai gaat de voorzitter van de Partij van de Arbeid, dr. Tans op 20 januari naar Israel voor een verblijf van een week. De uitnodiging betreft ondermeer het fusiecongres van de Mapai, de Rafi en de Achdoet partijen, waardoor een sterke socialistische par tij in Israel zal ontstaan. Man verdronken. Bij werkzaamheden aan de tanker Texaco-Rotterdam aan de werf Wilton-Fijenoord in Schiedam is een loopbrug tussen wal en schip losge raakt en in het water gevallen. De 47- jarige L. Kruize uit Schiedam, die zich op de loopbrug bevond, viel in het wa ter en verdronk. Werkgever benadeeld. Een 28-jarige ver koper van een garage in Leeuwarden, heeft zijn werkgever voor een bedrag van 17.000 opgelicht. De man is gear resteerd. De man had van vier of vijf auto's het geïnde geld in eigen zak ge stoken. Diamanten nog zoek. De zending diaman ten van bijna 330.000 welke op 6 ja nuari verdween uit een KLM-vliegtuig, is nog steeds spoorloos. De Belgische maatschappij waarbij de zending was verzekerd heeft een beloning van 25.000 dollar uitgeloofd voor inlichtingen, die tot de opsporing leiden. (Van onze correspondent) ZWOLLE Voor de Zwolse kanton rechter, mr. W. Briët, is een technisch- juridische strijd uitgevochten over de vraag of parkflat ,,'t Velthuis" in Hattem een zogenaamde seviceflat is dan wel een bejaardenoord in de zin van de wet op de bejaardenoorden. De exploitant was ge dagvaard omdat deze niet binnen 30 da gen het „bejaardenoord met gedeeltelijke verzorging" had aangemeld bij B. en W. van Hattem. In zijn requisitoir zei de officier van Justitie mr. D. Bins, dat er geen sprake kan zijn van een serviceflat. De vrij stringente algemene bewoningsvoorwaar- den duiden daarop. Deze scheppen een zeker onderlinge band onder de mensen en regelen de onderlinge verhoudingen. In dit verband zag de officier ook de aan wezigheid van gemeenschappelijke ruim ten. Zijn eis was 100,boete. De exploi tant van 't Veldhuis, ter zitting vertegen woordigd in de persoon van de heer A. M. H. Berkel, directeur van de beherende N.V. Hollands administratiekantoor Ka merling Onnes, zei dat 't Veldhuis uitslui tend huurflats bevat. Bij de verhuur wordt nauwelijks selectie toegepast. De gegadigden moeten gezond zijn en bereid de financiële consequenties te aanvaar den. Een der getuigen, de heer A. J. Gijs- bers, directeur maatschappelijke dienst verlening van het departement van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zei dat de bouw van serviceflats een be trekkelijk nieuwe ontwikkeling is die bij de voorbereiding van de wet op de be jaardenoorden nauwelijks te voorzien was geweest. De heer W. J. Fijlstra, directeur van de Algemene Vereniging van Instel lingen voor Bejaardenzorg vertelde de kantonrechter dat hij een onderzoek ter plaatse had ingesteld, waaruit hem over duidelijk was gebleken dat 't Veldhuis beslist geen bejaardenoord is. De kan tonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen over acht a veertien dagen. De rechtzaak is te beschouwen als een „test-case" voor alle serviceflats in Nederland. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. De Nederlandse kust vaarder „Johanna Buitelaar" uit Maas sluis had gistermiddag bij aankomst in de Vlaardingse Vulcaanhaven een levend sou venir aan boord: een scheepshond Pril zvan de Duitse kotter „Adonis" (70 ton). Ten westen van Esbjerg trof de coaster donderdag de kotter aan. De driekoppige bemanning was tijdens een zware storm door een Deense helikopter van boord ge haald. Toen de Nederlandse zeelieden aan boord van de kotter waren gestapt, von den zij de in een kast opgesloten scheeps hond. Het dier had daar ruim 50 uur ge zeten. De „Johanna Buitelaar" nam de kotter op sleeptouw naar Esbjerg, maar de hond bleef op de coaster. Prilz mag overigens voorlopig niet van boord, om dat niemand kan bewijzen dat hij is in geënt tegen hondsdolheid. Een Amsterdamse rijschoolhouder heeft elektronische lesapparatuur gebouwd, waarmee zeven leerlingen tegelijk de kneepjes van het rijden, remmen en het schakelen onder de knie kunnen krijgen. Hij maakt hier voor gebruikt van zeven „rij-na- bootsers" waarvan alle handelingen verklikt worden door lampjes op voor gebruik van zeven „rij-na- een uitgebreid schakelpaneel. Bo ven: een deel van de „rij-naboot- sers" met op de achtergrond het verklikkerspaneel, dat op de onder ste foto in close-up afgebeeld staat. NEW YORK (Q, Reuter, ANP). Alle zestien opvarenden van het op de Atlan tische Oceaan in nood verkerende Neder landse koelschip „Ocean Sprinter" .ijn ge red. De kotter „Absecon" van de Ameri kaanse kustwacht heeft hen van boord gehaald. Twee bemanningsleden zijn gewond, de één heeft een gebroken arm, de andere heeft verwondingen aan zijn gezicht. Het schip sloeg enkele dagen geleden in een hevige storm lek. De kargadoor van de „Ocean Sprinter", het Scheepvaart kantoor Groningen N.V., heeft vernomen dat een vissersboot uit New Foundland, de „Sabrin', heeft vastgemaakt en is be gonnen het overhellende schip te slepen. Over de juridische consequenties van een dergelijk voorval wilde men zich nog niet uitlaten. Kapitein Solleveld van de „Ocean Sprin ter" had, zo vertelde een woordvoerder van de kustwacht, eerder zijn collega van de „Absecon" verzocht het koelschip niet op sleeptouw te nemen daar de sleepboot „Clyde" al onderweg was. Met dit schip was namelijk een bergingcontract geslo ten. De kapitein heeft nog getracht de „Ocean Sprinter" naar St. John op New DEN HAAG. De Haagse politie zoekt naar een man, die door zijn vreemd gedrag de bijnaam „Pater bromeliaan" heeft gekregen. Het is iemand die de laatste maanden herhaaldelijk bloemzaken bezoekt Hij draagt dan een priesterboord en bestelt bloemstukken van 20 a 25 gulden De kleu rige werkstukken in sierpotten bevatten altijd bromelia's. De man vertelt bij de aankoop dat hij het bloemstuk nodig heeft voor een kapel of kerk en dat de reke ning naar colleges of kloosters moet. Zeven Haagse bloemisten zijn al door de man beetgenomen. Op de opgegeven adressen wist men van geen bloemstuk en de rekening werd dan ook niet betaald. (Van onze correspondent) LEIDEN. De Leidse gemeentepolitie heeft een uit zes jongelui bestaande jeugd bende opgerold. De jongens, in de leeftijd van 15 tot 19 jaar, zijn onder meer de daders van een inbraak bij een Leidse juwelier op het Bevrijdingsplein, waarbij voor ongeveer 35.000,- aan gouden rin gen, armbanden, hanfgers en horloges werd ontvreemd. Zij hebben een zeer groot aan tal inbraken en insluipingen bekend. Stadsschouwburg, zondag 20 u.: Toneel groep Theater met „Driekoningenavond" van William Shakespeare. Regie: Hans Croiset. Maandag 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?" van Christopher Hampton. Regie: Peter Oosthoek. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Met jouw tanden in mijn nek", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „De Trein", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „De macht der vergelding", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Casino Royale", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Eenzaam zijn de ontembaren", 18 j. Zondag 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De huwelijksnacht", 14 j. Van daag 23.30 u.: „Les Carabiniers", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 14.30 en 20.15 u. en maandag 20.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden" 14 j. Zondag 11 u.: „Het oer woud roept", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De zondares van Athene", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw", 18 jr. Zondag 11 u.: „Das Dreimaderl- haus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur .Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collctie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag, van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht): Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10-20 uur. Tot 18 februari. Opening: zondagmiddag 21 januari om vier uur door Freek Souwer. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Maandag t.m. vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12-17 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaalse- weg 158): Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14-17 uur. Tot en met 3 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zondags 20 u.: Lezing door prof. dr. W. F. Golter- Duysterghast (Zandvoort): Expositie van schilderijen, collages, etsen en pentekenin gen van Gerrit van Dijk. Zondags van 14- 17 uur. Tot en met 5 februari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat) vandaag 20 u.: Optreden van Peter Blanker. Hildebrandzaal (Smedestraat) zondag 20 u.: Dansavond m.m.v. „The Aviola's". Teylers Museum (Spaarne 16), maandag 20 u.: Lezing door prof. dr. W. F. Golter- man over „Proselitisme". ZATERDAG 20 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „De man die mil joenen waard was". Stadsschouwburg, 20 u.: „Vernietigings slag op Saipan". ZONDAG 21 JANUARI City, 14.30 u.: „Blue Hawaii"; 19 en 21.15 u.: „De man die miljoenen waard was". Stadsschouwburg, 15 u.: „Met de drie Stooges de wereld rond"; 20 u.: „Vernieti gingsslag op Saipan". ZATERDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Een miljoen jaar geleden". 23.30 u.: „Hoe ver tel ik het mijn dochter". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Wat deed jij nou in de oorlog, pappie?" Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Nico Betjes, platiek en van Rob Clous, grafiek. Geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Pete, de wolfshond"; 16.30 uur: „Een miljoen jaar geleden"; 19 en 21.15 uur: „Killers contra killers". Luxor Theater, 14.15 uur: „Eddy slaat toe"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Wat deed jij nou in de oorlog pappie". Foundland te varen. Van de zijde van de redders heeft men gepoogd schadedeskun- digen aan boord van de „Ocean Sprinter" over te brengen om te kijken wat de mogelijkheden zouden zijn, maar de po gingen mislukten. Het parool luidde daar na: „Verlaat het schip en redt de 16 leden van de bemanning". Het schip maakte al geruime tijd een slagzij van 20 graden. Uit alle macht pompte de bemanning met succes het bin nenstromende water zoveel mogelijk weg om de boot varende te houden. Gisteren evenwel zou volgens de kustwacht het schip 30 graden slagzij zijn gaan maken. Het was niet verantwoord om de mannen nog langer aan boord te laten. De reddingactie werd vergemakkelijkt doordat de wind grotendeels was gaan liggen. In drie missies werd de beman ning van boord gehaald. De kapitein was bij de laatste drie, die het zinkende schip verlieten. ADVERTENTIE Nog 9 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet Nü de winter wegsturen! Uit uw huis ban- nenl Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R8<D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet hetl x»* p V" ontwerpers en fabrikanten van behang Vrijdag trok een hogedrukgebied van de Golf van Biscaje naar Zuid-Engeland, en nam daarbij iets in betekenis af, ter wijl een ander gebied met hoge barome terstanden zich van West-Rusland naar het Westen uitbreidde. De wind was hier door zwak en veranderlijk. In de zachte en vochtige lucht, die zich boven ons land bevond, kwam veel bewolking voor met hier en daar motregen, terwijl mist zich op vele plaatsen wist te handhaven. De middagtemperaturen waren ongeveer 8 graden. Intussen verplaatst de as van het hogedrukgebied, dat zich zaterdagmorgen van West-Rusland naar onze omgeving uitstrekte, zich langzaam naar het Zui den. Dit heeft tot gevolg, dat de wind in ons land uit zuidelijke richtingen gaat waaien. Er wordt drogere lucht aange voerd. Voor zondag worden dan ook enkele op klaringen verwacht, en iets lagere mid dagtemperaturen dan zaterdag. Aange zien storingen nog niet tot onze omgeving kunnen doordringen, zijn de neerslag kansen klein. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- c temperaturen g a K binnen-en buitenland 'C §5 jj ■Se 3 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Lopden Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon mist z mist windst motregen windst. geh. bew. z mist zo geh. bew. z zw. bew. ozo licht bew. zo sneeuw zzw geh. bew. wzw geh. bew. windst. zw. bew. zw zw. bew. zzw geh. bew. z mist z mist ozo onbewolkt no zw. bew. ono geh. bew. ono geh bew. windst. onbewolkt n geh. bew. zo onbewolkt no zw bew. ozo geh. bew. ono geh. bew. nno onbewolkt o geh. bew. nnw zw bew. verand. regen no onbewolkt nno zw bew. nnw onbewolkt windst. zw. bew. no onbewolkt ono Zondag 21 januari Maandag 22 Januari 7 5 0 8 6 1 8 5 1 7 5 0 8 6 1 7 0 0 8 6 0.2 8 3 2 -14 cc H 1 -1 -1 0.1 -4 -6 1 2 0 0 12 3 0 11 8 0 9 7 1 9 7 1 8 0 2 11 8 0 10 8 0 6 2 0 15 4 0 2 -2 0 5 -2 0.6 3 -7 0 2 1 5 4 1 1 11 -4 0 5 1 0 1 -2 0.2 15 11 10 12 6 0 14 6 0 16 0 0 15 8 0 14 7 0 17.07 uur. 11.06 uur. 17.08 uur. Maanstanden Laatste kwartier 22 lanuarl 20.38 uur. Nieuwe maan 29 januari 17 29 uur. Hoog en laag water ln IJmulden Zaterdag 20 januari Hoog water 649 uur en 19.05 uur. Laag watei 2.32 uur en 14.53 uur. Zondag 21 Januari Hoog water 7.31 uur en 19.48 uur. Laag water 3.10 uur en 15.34 uur. Maandag 22 januari Hoog water 8.17 uur en 20.40 uur. Laag watei 3.50 uur en 16.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmulden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2