Aanvraag gymnasium niet intrekken maar aanhouden 1 Meer materiaal voor Adrichem WOVDSEND m Openbare en r.-k. lagere school volgens MUWI-systeembouw Deel Zeestraat voorrangsweg Deelplan voortgezet onderwijs Eerst sociografisch onderzoek Speciale haven voor woonschepen Man viel door vloerrooster School voor leao tóch in Beverwijk Wie denkt er nu aan opruimingskosten... als het om zijn huis gaat? Wie? Woudsend! Aan Munniken- weide en in Oosterwijk Eerste winst voor Antilopen TEL. 15000 SCHADEVERZEKERINGEN voor juist dat tikje méér zekerheid! TALENKENNERS UITBLAZEN X ZATERDAG 20 JANUARI 1968 4 TAXI 3000 TEL. 23000 Brand? Altijd mogelijk, nietwaar. Goed, verzekering dekt de schade. Maar: alle schade? Ook de opruimingskosten? Het architecten honorarium? En is de schadeuitkering ge baseerd op de herbouwkosten op het tijdstip van de ramp, ook zonder „overdekkingsclausule"? Ja. Als u een polis van Woudsend hebt wèl. Die is helemaal up-to-date. Dat ziet u in één oogopslag want kleine lettertjes zijn er niet bij op een Woudsend polis. Welke verzekering u ook sluit, er is Juist dat tikje extra meeverzekerd, dat u voor onaangename verrassingen be hoedt. Van autopapieren-vergoeding bij een autopolis, tot extra ligdagen bij een ziekenhuisverzekering. Schade af wikkelen? Super snel, dankzij moderne computer. Definitie van Woudsend: van deze tijd, oernederlandse degelijkheid, zonder juridische haarkloverijen datgene uit keren, waar u recht op hebt. Vraagt u daar eens meer over aan de assurantie-tussen persoon, uw raadgever en pleitbezorgerl K (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Burgemeester en wet houders van de gemeente Beverwijk ko men met een voorstel bij de raad in te stemmen met het ontwerp deel plan 1970 1971-1972 met betrekking tot het open baar voortgezet onderwijs. Overigens met dien verstande, dat aan het bestuur van het Centraal Orgaan voor het Gemeente lijk Voortgezet Onderwijs zal worden meegedeeld dat de omschrijving in de toelichting op de voorstellen, die niet in het ontwerp deelplan zijn overgenomen, ten aanzien van het intrekken van de aanvrage van een gymnasnium door Be verwijk voorbarig is geweest. Verder stellen burgemeester en wet- ADVERTENTIE IJMUIDEN en tel. 14864 Garage: Scheldestraat 1317 Voor BEVERWIJK GARAGE BREESTRAAT 55 BEVERWIJK De r.k. atletiekvereni ging „D.E.M." heeft een verzoek inge diend om verbetering en aanvulling van de huidige outillage van de atletiekbaan op het sportpark Adrichem. Behalve door „D.E.M." wordt de atletiek'uaau sedert enige jaren ook gebruikt door de „A.V. Suomi", de A.V. „Castricum" en de af deling Kennemerland van de K.N.A.U. De baan wordt bovendien intensief gebruikt door de schoolsport. Door de intensivering van liet georuik van de atletiekbaan werd er toenemende slijtage aan de outillage geconsialeerc. en ontstaat bovendien behoefte aan uitbrei ding van deze outillage. Zowel bij com petitie- als nationale en internationale wedstrijden moet veel materiaal worden gehuurd bij de K.N.A.U., terwyl door het ontbreken van trainingsmatenaai met of heel bezwaarlijk kan worden voldaan aan de eisen, welke bij een moderne en ge richte atletiektraining worden gesteld. B. en W. achten het ook noodzakelijk, dat ten behoeve van de atletiekbaan de navolgende verbetering en aanvullingen zullen plaats vinden: jurytrappen, pois- stokhoogspringstandaards en een ïnstoek- bakje voor polsstokhoogspringer schuim- plaslic ten behoeve van de hoogspring plaatsen; prestatieborden voor publiek voor waarnemingen verrichte prestaties; 65 horden; een aanloop- met verspring - bak en een windmeter (benodigd bij het vestigen van records). Een deel van de aanschaffingen kan worden bekostigd uit de post gewoon on derhoud. Voor het _<ndere aeel vragen B en W. 8000.krediet v.n Je raad. DEM heeft bovendien verzoent om ten permanente geluidsinstallatie, Hiernaar zal een onderzoek worden ingesteld. Oc-k verzocht zij om uitbreiding van ae be, g- ruimte, doch B. en W. achten dit me" noodzakelijk. BEVERWIJK. De door de gemeente raad van Beverwijk aangewezen ligplaats voor woonschepen in de Ringvaart blijkt reeds jaren te klein. Daardoor worden nog steeds ligplaatsen buiten het aange wezen gedeelte van deze vaart ingenomen De in gemeentewet neergelegde bevoegd heden om tot verwijdering van de buiten de aangewezen ligplaats zich bevindende vaartuigen over te gaan zijn in de prak rijk onvoldoende gebleken. Het gemeente lijk beleid is echter voortdurend gericht op vermindering van het aantal woon schepen. Burgemeester en wethouders hebben de dienst openbare werken in middels advies gevraagd omtrent een plan met kostenbegroting voor een woon schepenhaven in de Ringvaart, dat dient te zijn afgestemd op het huidige aantal vaartuigen. De voorbereiding van het door het woon wagencentrum „IJmond" te realiseren nieuwe woonwagenkamp ondervindt on verwachte stagnatie in verband met het gebrek aan financieringsmiddelen. Ge tracht wordt nu om tot een goedkoper plan te komen. Een en ander wordt ge zegd in de nota van aanbieding, die de gemeentebegroting voor 1968 begeleidt. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Vrijdagmorgen liep de 25-jarige heer J. B. M. van Tongeren uit Heemstede op het terrein van Hoogovens in IJmuiden verwondingen op aan zijn hoofd, benen en rechter arm tengevolge van een val van circa 10 meter bij Hoog oven 4. De heer Van Tongeren is werk zaam bij de firma N.V. Dejo uit Nieuw- Loosdrecht. Ter afronding van reparatie werkzaamheden bij Hoogoven 4 moesten vloerroosters worden gemonteerd. De heer Van Tongeren stapte op een rooster dat nog los lag. Het slachtoffer kwam hier door te vallen. Hij is in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk opgenomen. houders voor dat de raad zich wél kan verenigingen met het aanhouden van deze aanvrage, zodat het bestuur van het Centraal Orgaan de gelegenheid heeft een nader sociografisch onderzoek in te stel len naar de mogelijkheden van verwe zenlijking van een dergelijk gymnasium waardoor opneming van een dergelijke school in het deelplan 1971-1972-1973 mo gelijk blijf.t Het college wil het bestuur van het Centraal Orgaan tot spoed ma nen. opdat een eventuele opname in het deelplan 1971-1972-1973 niet in het ge drang behoeft te komen. Tijdens een woensdag in Den Haag ge houden openbare vergadering van het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet Onderwijs heeft wethouder H. de Boer van Velsen gezegd dat „de ge meente Velsen uiteraard de oorspronke lijke bezwaren handhaaft, als de raad van Beverwijk onverhoopt niet akkoord zou gaan met het voorstel van B. en W. om de aanvrage voor een gymnasium in te trekken". Wethouder A. J. Hermes van Beverwijk had op die bijeenkomst eerder het voorbehoud gemaakt, „dat de aan vrage officieel pas kan worden ingetrok ken als de Beverwij kse raad volgende week donderdag het besluit daartoe heeft genomen". (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeentebesturen van Beverwijk en Velsen hebben overeenstem ming bereikt waar de school voor lager economisch en administratief onderwijs (l.e.a.o.) moet worden gevestigd. Nu na melijk blijkt dat het aantal potentiële leer lingen voor een dergelijke school in het gebied ten noorden van het Noordzeeka naal hoger zal zijn dan in het gebied ten zuiden van het kanaal, zijn burgemeester en wethouders van Velsen bereid er aan mede te werken dat een eventuele l.e.a.o.- school zal worden gevestigd in Beverwijk. Mits in deze gemeente een geschikte huis vesting voor deze school aanwezig is. De ze school zal dan door de gemeente Be verwijk worden beheerst en in stand ge houden. De gemeente Velsen zal wel in spraak bij het bestuur van de nieuwe school moeten krijgen. ADVERTENTIE T oer mooi^sPIGN aöe (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Nu twee-derde van het schaaktoernooitijdperk 1968 voorbij is, men het maximale aan drukte bereikt heeft en elk plekje in „Kennemerduin", met daarbij een zaal van café „De Zon", bezet is, is ook de top-drukte aangebroken voor degenen, die achter de schermen voor „alles en nog wat" moeten zorg dragen. Zij zijn gevestigd in een aantal tot kantoortjes ingerichte hotelkamers, waar het gonst van gewone en telefoon gesprekken, van ratelende schrijfmachi nes en waar het een komen en gaan is van degenen, die deel uitmaken van de betrekkelijk kleine groep organisatoren. Schakers draven af en aan met allerlei vragen, welke variëren van een andere kamer omdat de huidige te koud is of er te veel lawaai gehoord wordt tot ver zoeken om aspirine en andere griep ver drijvende middelen. Daarnaast is er de zorg voor het goede verloop van de diverse ontvangsten, de bonte avond, het concert, de snertmaaltijd en al dat andere wat de schaakfamilie nog te wachten staat in de laatste tien dagen. Wie er zo-maar een kijkje komt nemen, duizelt het voor de ogen en vraagt zich af, hoe het dan wel gesteld moet zijn met degenen, die hier werken. Het is dan ook geen wonder, dat zij er af en toe echt even uit moeten rennen om elders wat verpozing te vinden. Al is het ook maar heel even. Zulk een ogenblik verraste onze fotograaf de penningmeester „Ko" Son- neveld en gastvrouwe Els v.d. Burg, toen zij in de hal op een zitje wat zaten uit te puffen en elkander troostten met de opmerking, dat het allemaal heus wel goed zou komen. Even later waren zij weer verdwenen, elk in hun eigen kan toortje en vlak daarop rinkelde de tele foon en ratelde de schrijfmachine weer Penningmeester Sonneveld werd vrij dagmiddag bedeesd benaderd door een De drukte tijdens de schaakstrijd vrijdagmiddag was enorm. Aller be langstelling ging uit naar de strijd tussen de twee Russische deelne mers Kortsjnoi en Tal en zoals de foto laat zien keken de meesten dan ook naar hun bord. BEVERWIJK Zoals reeds in de be leidsnota bij de gemeentebegroting van vorig jaar is medegedeeld, zijn de dage lijkse besturen van de gemeenten Bever wijk, Castricum, Heemskerk en Uitgeest gezamenlijk gekomen tot een plan voor de bouw van een serie scholen, alle vol gens eenzelfde bouwsysteem, namelijk het M.U.W.I.-systeem (fa. Muys en de Winter te Rotterdam). Het plan omvat in totaal 13 zevenklassige scholen voor ge woon lager onderwijs, 6 drieklassige kleu terscholen en 4 gymnastieklokalen. Als eerste deel van het totale plan is begonnen met de plannen voor 13 lagere scholen. Voor deze scholen werd een bouwplan ontworpen van een patioschool. De zeven leslokalen, alle op de bega ne grond, zijn gegroepeerd rond een bin nenplaats (binnentuin). In het plan is voorts een ruime schoolzaal met podium opgenomen. De eerste zeven scholen van de serie zijn thans of voltooid of in aanbouw. Voor de zes nog te bouwen scholen heeft de minister van onderwijs inmiddels de nodige urgentieverklaringen afgegeven. Voor de eerste van deze zes scholen zijn reeds de nodige financieringsmiddelen be schikbaar. heel jeugdig en klein bezoekstertje. „Mijnheer" sprak zij „mag ik weten, hoe schaak je nu eigenlijk en mag je af en toe ook wel eens een hokje over slaan? Is het zoiets als mens erger je niet of lijkt het op „halma"?" Sonneveld knikte haar bemoedigend toe. „Zo onge veer" deelde hij mede „maar het hangt er soms vanaf of je een hokje mag Overslaan of niet". De kleine meid was geheel tevreden. Met een snuitje alsof ze het volkomen begreep, knikte zij, draaide zich om en huppelde weg. Onder degenen, die behoren tot de medewerkers van de persdienst van het Hoogovenschaaktoernooi bevinden zich verscheidene talenkenners. Niet alleen beheersen zij de „gewone" talen als Frans, Duits en Engels, maar hun talen kennis strekt zich ook verder oostwaarts waarbij voornamelijk het Joegoslavisch en het Russisch tot de meest gebezigde behoren. Vrijdag wilde een van de be zoekers voor een bepaalde aangelegenheid een gesprek hebben met grootmeester Kortchnoi. Direct werd dit geregeld en medewerker Peter Monté moest opdraven om als tolk te fungeren. De eerste zin in het Nederlands werd gezegd, Peter vertaalde vlot in het Russisch. Het dient gezegd, dat Kortchnoi de vertaling ver stond, uitstekend zelfs, maar niettemin boog hij zich verbaasd voorover en vroeg in perfekt Engels: „is mijn kennis van de Engelse taal zo slecht, dat ik geen Engels mag spreken?" Verbazing eerst, gelach later. De tolk kon verdwijnen en het gesprek werd in het Engels voortgezet. In de zes nog te bouwen scholen zijn twee scholen voor de gemeente Bever wijk begrepen, te weten een r.k. lagere school in de omgeving van de H. Mande- weg en een tweede (Beverwijkse) open bare lagere school in Oosterwijk. Voor de stichting van eerstgenoemde school heeft de raad al in 1964 medewer king toegezegd. Het schoolbestuur heeft zich met het bouwplan verenigd. Voor de situering van deze school is gekozen een terrein aan de Munnikenweide, waarop thans nog een aantal noodwoningen staan. Tot het stichten van de tweede open bare lagere school in Oosterwijk heeft de raad besloten op 8 april 1965. Deze school is thans gehuisvest in een aantal bedrijfs ruimten in Zwaansmeer. Het gebouw voor deze school zal verrijzen op een terrein gelegen aan de Drechtstraat, de Zwaans meerstraat en de Spaarnestraat, achter de R.K. kerk in Oosterwijk. Voor de twee scholen wordt aan de raad een totaalkre diet groot 1.570.167,gevraagd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het college van burge meester en wethouders vraagt aan de gemeenteraad een krediet, groot f 10.600,- voor het aanbrengen van verkeersborden, stopstrepen en zogenoemde haaietanden op het wegdek van de Zeestraat, teneinde het verkeer over deze straat naar en van Wijk aan Zee voorrang te verlenen. De Zeestraat wordt dan vanaf de splitsing ZeestraatBeeckzanglaan voorrangsweg Weliswaar bestond aanvankelijk het voornemen deze voorrangsweg te laten aanvangen bij de wegsplitsing met de C. H. Moensstraat ,doch daarvan is afge zien in verband met het belangrijke dwarsverkeer komende uit de C. H. Moensstraat, de Groenelaan en de Dokter Schuitstraat, dat daardoor geblokkeerd zou worden. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM De Antilopen-heren- ploeg heeft in de basketbalrayoncompeti- tie de eerste winst behaald. Reeds bij rust hadden de mannen van Dlngshoff een 2317 voorsprong die nog wel in ge vaar kwam, maar niet meer verloren ging, 4641. Oek Exercitia kwam tot winst, zij het moeizaam. Na 28—19 bij rust werd met 5349 van Slotermeer gewonnen. Haar lem Cardinals was zoals verwacht veel sterker dan stadgenoot H.O.C. Zonder veel moeite won Cardinals na 821 met 26-59. De uitslagen in het district Haarlem luiden Dames 1: ExercitiaHOC 2 55—25; dames 2A: Spetters 2—White Stars 3 2643; LionsSea Devils 1512; ETO— Typhoons 2912. Heren 2A: H. Cardinals 2—HOC 2 6132; Antilopen 2Akrides 2 11—84; ETO 2—Flamingo's 3 42—38; heren 2C: Cios—Lions 2 71—16; White Stars 2— Typhoons 3 2831.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4