Damrak houdt rekening met een nieuwe staatslening Sterk staaltje van gebrek aan coördinatie in kabinet ,BTW mag niet leiden tot een kopersstaking" „Leenkapitaal levert goedkope bijdrage tot economische groei" 8 z Kans op aanbod van stock dividenden in Hoogovens Tapijtweverij gaat dicht W er k gever sver bonden Deii Mij wil fusie aangaan „Nieuwe woningen worden duurder" Minister Beernink dreigt in lastig parket te raken Vakbonden willen vakantiekamp in Israel Hoogovens wil een buizenfabriek in Indonesië stichten Scheepvaartberichten Afscheidsrede prof. Glasz: jiLy-T) Een halve Rolls voor de statusman „SPAAR ACHTER AF" Kort economisch nieuws ZATERDAG 20 JANUARI 1968 Koekje van eigen deeg Aannemers over BTW: Mensen met wensen sluiten 'n persoonlijke lening bij de NMB De bank waar ook zich thuis voelt! A Iternatieven Mini mum eisen ACCU LEEG...OF KAPOT n.v.metzelaar (Van onze financiële medewerker) HAARLEM. Bij de banken in Nederland zijn de laatste weken heel wat kredietaanvragen ingediend door de Amerikaanse oliemaatschappijen, die willen deelnemen aan de olie-exploratie op het continentale plat dat tot het Nederlandse territoir behoort. Door de discriminatie van de Ameri kaanse kapitaalexport ten gunste van Engeland zullen de betreffende maatschappijen gemakkelijker de onderzoekingen op het Britse deel van het continentale plat kunnen financieren. Het is goed dat de buitenlandse gegadigden evenmin als de Nederlandse tegen elkaar kunnen opbieden om aan geld te komen. Het zou er met onze rentevoet raar uitzien als dat wel mogelijk zou zijn. De Nederlandsche Bank treedt echter op als een goed huisvader, die zorgt dat elk kind aan zijn trekken komt. Toch kan de zorgvuldige distributie van de leningen niet verhinderen, dat de ren tevoet de laatste maanden weer is opge trokken. De uitslag van de lening groot 100 miljoen van de Nederlandse Gasunie heeft trouwens bewezen dat 't geld niet voor het opscheppen ligt. Ondanks de ren te van 6% percent bij een uitgiftekoers van 99 V* perc. hebben de institutionele beleggers bepaald niet staan dringen. Met een beetje medewerking van de tot het consortium behorende banken werd er een zodanig bedrag ingschreven dat er enige reductie op de toewijzing noodza kelijk was. Dit betekent in feite dat de lening met de hakken over de sloot kwam. Blijkbaar werd er rekening gehouden met de mogelijkheid dat de staat eerlang een lening zal uitschrijven. Verleden jaar werd de financiering van de schatkist met een langlopende lening wat te lang uitge steld en het is te begrijpen dat de mi nister van financiën dit jaar liever bij tijds is. Een belangrijke stijging van de rente voet zou er dit jaar evenwel niet te ver wachten zijn. De Coöperatieve Centrale Boerenleenbank heeft deze week als haar verwachting uitgesproken dat de rente voet zich dit jaar zal stabiliseren en als men het oor te luisteren legt in officiële kringen kan daar eenzelfde geluid wor den vernomen. Er zijn op de effectenbeurs nog genoeg andere zaken, die de aandacht vragen. Zo heeft het jaarverslag van Scholten - Honig aanleiding gegeven tot enige dis cussie over de vraag of de rentabiliteit van de investeringen voor de nieuwe pro- dukten op den duur wel genoeg zal zijn. In het afgelopen boekjaar kwamen de bedrijfsresultaten voor belasting uit op slechts 6,1 percent van de omzet, welk percentage precies gelijk was aan dat van het voorafgegane jaar. Gelet op de om vangrijke investeringen wordt het in som mige beurskringen teleurstellend geacht, dat de winstmarge geen spoor van verbe tering vertoonde. Meer plezier had de beurs aan de me dedeling van het bestuur van Hoogovens dat er een agiobonus aan aandeelhouders zal worden uitgekeerd van 10 percent. Hoewel het in feite een koekje van eigen deeg is, omdat het gratis aandeel wordt betaald uit hetgeen er bij vroegere emis sies boven de parikoers moest worden gestort, is men er mee ingenomen. In de toekomst kan dan vergoeding worden gekregen voor het kapitaal dat indertijd beschikbaar werd gesteld, doch dat tot nu toe niet in de winst meedeelde. Aan de andere kant realiseert men zich op de beurs dat er kans bestaat op aan bod van stockdividenden, dat zijn de be wijzen waarmee het recht op 10 percent gratis aandeel tot gelding kan worden ge maakt. Sommige aandeelhouders zullen misschien hun bezit aan Hoogovens niet willen uitbreiden zodat zij tot verkoop van de agiobonus overgaan. Het aanbod in de hoek van Hoogovens werd deze week ook al versterkt door de verwachting dat de grote institutionele belggers, die conver teerbare obligaties in portefeuille hebben, door de gedwongen omwisseling in aan delen, tot het afstoten van hun bezit ge noopt zullen zijn. Beide factoren hebben de laatste dagen druk op de koers doen uitoefenen. DEVENTER. De NV Mechanische Tapijtweverij H. J. Peters in Deventer gaat sluiten en heeft per 1 mei het vijftig man tellende personeel ontslag aange zegd. Het bedrijf zegt in een communi qué geprobeerd te hebben tot samenwer king met andere bedrijven te komen, maar deze pogingen zijn alle mislukt. Met meer dan gewone belangstelling wordt voorts uitgezien naar de invloed van de koers van Koninklijke Zout-Orga- non, die zal worden uitgeoefend door de verkoop van het pakket aandelen in de vorm van een „secondary offering". Dit betekent in feite een emissie buiten de vennootschap om, doordat een pakket aan delen wordt aangeboden uit het bezit van enkele grote houders. Door de internatio nale spreiding van de verkoop en de om standigheid dat een groot aantal belangrij ke financiële instellingen is ingeschakeld zal een directe invloed op de koers be perkt worden gehouden. Het zal echter enige tijd duren alvorens alle stukken in vastevaste portefeuilles zijn beland en de markt in zouten in de normale bedding kan voortgaan. DEN HAAG. Als het wetsontwerp over de BTW (omzetbelasting op toe gevoegde waarde) wordt aangenomen, zal de huur van nieuw te bouwen wo ningwetwoningen boven het huidige ni veau komen, in sommige gevallen negen percent. Voor particuliere woningen kun nen de huren ruim zeven percent stij gen. Dit heeft de Raad van Bestuur Bouwbedrijf uitgerekend. De raad vraagt in een brief aan de Tweede Kamer de bouwprodukten niet zwaarder te belasten dan onder het hui dige systeem het geval is. De raad pleit voor een speciaal BTW- tarief voor de bouw van 8 percent. Dit zal ook in het belang van de minder draag krachtige woninggebruikers zijn, zo wordt gezegd. De raad heeft bovendien uitgerekend, dat het speciale tarief de opbrengst voor de overheid gering zal doen verminderen een half percent van de totale bouwproduktie. (Van onze correspondent) L1TRECHT Een sterk staaltje van gebrek aan coördinatie in het kabinet-De Jong dreigt minister Beernink (Binnenlandse Zaken) met zijn voorstellen over de ambtenaren salarissen in ernstige moeilijkheden te brengen: deze liggen bij de voorge stelde regeling voor de kindertoelage voor het overheidspersoneel. De mi nister stelt voor de kindertoelage voor het eerste en tweede kind te ^be vriezen" totdat de kinderbijslag voor de werknemers in de particuliere be drijven tot gelijke hoogte is gestegen. Hij rekent er daarbij kennelijk op dat de kinderbijslag, die waardevast is, zal oplopen zoals in de afgelopen jaren steeds is gebeurd. Er ligt echter van de regering ook een advies aan de S.E.R. om tot afschaffing te komen van de kinderbijslag voor het eerste kind. Eén der meest omstreden punten in de voorstellen, die de regering ten aanzien van de ambtenarensalarissen heeft ge daan, betreft het gelijktrekken van de kindertoelageregeling voor het overheids personeel met de algemene kinderbijslag. De ambtenarenorganisaties noemen dit aantasting van hun rechtspositie, dan wel tenminste een aanslag op verkregen rech ten. Juist voor het eerste en tweede kind is de ambtenarentoeslag niet onaanzien lijk hoger dan de bijslag. Minister Beer nink wil daar niet aan komen, maar la ten zoals zij is. Over enkele jaren is de kinderbijslag zo aangegroeid dat in dat opzicht het overheidspersoneel dan in de pas loopt met de werknemers in het particuliere bedrijf. Dit is uiteraard wat het eerste kind betreft in flagrante tegenspraak met het plan van minister Roolvink. Deze wil op zijn beurt de kinderbijslag bevriezen en dan in de komende jaren allengs te rugbrengen tot 0. „Wij hebben daar het georganiseerd overleg niet over gespro ken. Het is ons totaal ontgaan", zo was de reactie van de kant der ambtenaren- organisaties, op dit punt om commentaar gevraagd. „Maar wij zullen nu extra goed opletten. De coördinatie tussen Binnen landse Zaken en Sociale Zaken is trou- De produktie van de spaarkasinstellingen, aangesloten bij de Nederlandse vereniging ter bevordering van het Spaarkasbedrijf (N.V.B.S.), heeft zich ook in 1967 gunstig ontwikkeld. Vol gens de voorlopige gegevens beloopt het in 1967 ingeschreven bedrag rond 143,5 (in 1966 133) miljoen Het totaal der in de jaarkassen ingeschreven bedragen is gestegen tot ruim 973 miljoen. Voor de liefhebbers was er deze week in Brussel op de autosalon een opengewerkte Rolls Royce van het bouwjaar 1968 te zien. wens altijd slecht geweest wat het geor ganiseerd overleg betreft, en dit is wel een bijzonder voorbeeld". Bij de Sociaal Economische Raad heeft de commissie sociale verzekeringen op deze vergaderingen gepleit voor afschaf fing van de bijslag voor het eerste kind Dit komt voor ons ook als een verras sing. Het laten groeien tot de hoogte van de ambtenaerntoelage is niet aan de orde geweest", aldus de reactie van die kant. Het valt nog niet te zeggen wanneer het SER-advies (waarom de regering met grote spoed heeft gevraagd) zal verschij nen. Dat er in het kabinet langs elkaar heen wordt gewerkt blijkt uit de data van de verschillende voorstellen. Minister Beer nink zond zijn plannen op 11 augustus jl. naar het georganiseerd overleg. Minister Roolvink kondigde op 25 oktober aan dat hij wilde overwegen de kinderbijslag voor het eerste kind af te schaffen en vroeg op 24 november advies aan de SER. Op 19 de cember kwam het georganiseerd overleg voor het laatst bijeen, nog steeds om te praten over de originele voorstellen. Op 15 januari zond minister Beernink in een nota zijn voorstellen ter kennisneming aan de Tweede Kamer, zonder ook maar een zinsspeling op de adviesaanvrage bij de SER. Op 20 februari komt de nota in een openbare behandeling in de Kamer. ADVERTENTIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 225 vestigingen in Nederland (Van onze correspondent) AMSTERDAM De drie grote vakbonden, het NVV, het NKV en het CNV willen voor hun leden in Israel een vakantie kamp stichten. Gedacht wordt aan een bungalow-park met een capaciteit van 400 bedden aan de kust bij Tel Aviv, waar van de kosten ongeveer 5,5 miljoen gulden zullen bedragen. NVV-voorzitter A. Kloos zei gisteren dat het de bedoeling is dat het project wordt uitgevoerd is samenwerking met het Is raëlische algemene vakverbond Histra- duth en de levensverzekeringsmaatschap pij De Centrale. Het zal gebouwd worden op een terrein waarop de stichting vakan tie-verblijven van het NVV reeds optie heeft genomen. De heer Kloos deed zijn mededelingen op Schiphol, waar hij met de voorzitter van het NKV, de heer P. Mertens, de vice-voorzitter van het CNV, de heer A. Borstlap en enkele andere vakbondsver tegenwoordigers terugkeerde van een achtdaagse reis naar de joodse staat. De vertegenwoordigers van de Nederlandse vakbonden maakten deze reis op uitnodi ging van het Israëlische vakverbond. De Oranjelijn, de Compagnie Generale Trans- atlantique, Cunard en de Noorse F jell* Line gaan hun lijndiensten tussen het Europese vasteland en Groot-Brittannië, Canada en de grote meren gezamenlijk exploiteren onder de naam Trans- Atlantic Lakes Lines. IJMUIDEN De Hoogovens zijn voor lopig niet van plan in Indonesië een ijzer en staalindustrie op te bouten. De ge dachten gaan uit naar een besencider. vestiging van een industrie. Geuacht wordt bijvoorbeeld aan een buizenfabriek, die het materiaal level t voor de meubel en fietsenindustrie. Dit zegt mr. H. de Boer in het personeelsblad van Hoog ovens „Samen". De heer De Boer biengt zoals bekend een orienlerend oczoek aar Indonesië. Adonis 15 te Baltimore. Ampenan 20 te Port Swettenham verw. Amstelsluis 19 v. Tsingtao n. Singapore. Atys 19 v. Bombay n. Pulu Bukom. Avedrecht 19 v. Kaapstad n. Kaïundborg. Barendrecht 19 ten anker rede Tripolis. Batu pass. 19 Madagascar n. Casaolanca. Bawean 18 v. Bahrein n. Dammam. Caltex Eindhoven pass. 19 Las Paimas n. Bah rein. Caltex Gorinchem 19 v. Kaïundborg n. Kooen- hagen. Caltex Nederland pass 19 Gibraltar n. Sition. Camerounkust 18 v. Port Oj Spain n. Cardiff. Capisteria 19 rede Banias. Carchester 19 v. Liverpool n. Norfolk. Carib Trader 17 te Genua. Goeree 19 rede Latakkia. Hathor 19 v. Latakkia n. Alexandrië. Hector 19 te Istanbul. Hoogkerk 19 te Lagos. Kieldrecht pass. 19 Casablanca n. Genua. Lelykerk 19 rede Doha. Lion of Judah 19 v. Assab n. Rotteidam. Maaslloyd 20 te Djibouti verw Neder Lek 19 v. Shimizu n. Auckland. Noordwijk pass. 19 Gibraltar n. öagunto. Ommenkerk 19 v. Basrah n. Kuwait. Prins Alexander 20 te Barcelona verw Sloterkerk 19 v. Tanga n. Mombasa. Straat Fushimi 20 te Fortaleza verw. Straat Lagos 19 v. Brisbane n. Adelaide. Straat Torres 19 v. Manilla n. Hongkong. Straat Towa 19 v. Dakar n. Conakry. Tjinegara 19 v. Risdon n. Sydney. Vivipara 19 v. Rouaan n. Escravos. Vlieland 19 v. Curasao n. Punta Cardon. Westerkerk 19 te Duinkerken verw. Witmarsum pass. 19 Quessant n. Rotterdam. Zaanland 18 v. Phuket n. Norfolk. DEN HAAG. Voorkomen van ongewenste kooponiwikkelingen is noodzakelijk bij de overgang naar het nieuwe stelsel van omzetbelasting, dat bekend staat als belasting toege voegde waarde (BTW). Enerzijds kan het gebeuren dat het publiek uit de markt blijft in de verwachting dat na de omschakeling lagere prijzen betaald behoeven te worden wegens de vermindering van de druk der omzetbelasting. Anderzijds bestaat er kans dat er een koopgolf ontstaat voor de artikelen, die tot nu toe niet of met een lager tarief zijn belast dan volgens het nieuwe stelsel moet wor den opgebracht. Ook bij de industrie zou zich een ongewenste ontwikke ling kunnen voordoen bij de aan schaffing van nieuwe machines en werktuigen. Geen wonder dat de werkgeversorganisaties zich ernstig hebben beraden over de uitwerking van de door de regering voorgestelde regeling. Het voorkomen van een kopersstaking op het gebied van de investeringsgoe deren zou volgens een door de Raad van Nederlandse Werkgeversverbonden inge stelde adviescommissie mogelijk zijn als de oude omzetbelasting op nog niet af geschreven bedrijfsmiddelen geheel zou worden terugbetaald. Dit zou een enorm bedrag van de schatkist vergen, naar schatting 5 miljard. Bovendien vergt de restitutie op de voorraden al een be drag van ƒ1,2 miljard. De regering stelt zich dan ook op het standpunt dat aan de terugbetaling van een dergelijk enorm bedrag niet te denken valt. Bij het zoek naar alternatieven is de raad ervan uitgegaan, dat de overgang naar de BTW zo neutraal mogelijk moet verlopen, met vermijding van cumulatieve effecten die de concurrentie verstoren. Tevens dient de kopersstaking te wor den vermeden. De investeringsaftrek moet gehandhaafd blijven, omdat het een soulaas biedt voor het feit dat de fiscale afschrijvingen aan de historische kost prijs is gekoppeld. Voorts mogen aan de regeling geen hogere lasten worden op gelegd dan de werkelijk daaraan verbon den kosten. Een eventueel beoogde be lastingsverhoging dient als zodanig aan hangig te worden gemaakt. Voorgesteld wordt zowel de oude op- zetbelasting op de voorraden als op de bedrijfsmiddelen te restitueren. De daar voor benodigde middelen kunnen worden verkregen door een verhoging van het tarief van 12 percent tot 14 percent ge durende vijf jaar en de restitutie ook de voorraden eveneens over vijf jaar te spreiden. Het 4 percent tarief (Eerste levensbehoeften) kan gehandhaafd blij ven. Mocht de regering dit voorstel niet over kunnen nemen, dan de regeling toch tenminste een restitutie moet inhouden van de oude OB op serdert de indiening van het westontwerp aangeschafte op voortgebrachte bedrijfsmiddelen en de voorraden. Hiermee zou 'n bedrag zijn ge moeid van ƒ2,6 miljard (ƒ1,2 miljard voor raden en ƒ1,4 miljard bedrijfsmiddelen). Dit bedrag kan worden verkregen door verhoging van het tarief van 12 percent tot 12'/* percent gedurende vijf jaar. Samen met de opbrengst van de door de rege ring voorgestelde egalisatieheffing komt dan ƒ2,6 miljard voor de fiscus beschik baar. De voornaamste voordelen van deze op lossing zijn: het vermijden van een koperssta king door zoveel mogelijk de cumula tieve effecten weg te nemen in plaats van die op te stapelen. een geringere benadeling van het Ne derlandse tegenover het buitenlandse bedrijfsleven, omdat de verhoogde ta rieven ook bij de grens in aanmer king komen; onmiddellijke en zuivere invoering van het nieuwe systeem, vermijding van de investeringsbe lasting, handhaving van de investeringsaf trek. ROTTERDAM. 'Het leenkapitaal levert, gezien de inflatie, zijn essen tiële bijdrage tot de economische groei, goedkoop ook bij de huidige hoge rentevoeten, zo verklaarde deze week prof. drs. Ch. Glasz in een af scheidsrede op de Economische Hoge school te Rotterdam. Prof. Glasz die thans aan de universiteit te Leiden is verbonden merkte op dat de na oorlogse ontwikkeling en met name de inflatie aan de traditionele zekerhe den van de schuldvordering een einde heeft gemaakt. Niettemin wordt in ruime mate leenkapitaal aangeboden. Van het totaal der nationale bespa ringen van 13 miljard in 1966 werd ongeveer 7 miljard via de kapitaal markt in de vorm van obligaties en onderhandse leningen geplaatst. Voor het leeuwedeel van de overige be sparingen zorgden het rijk en het be drijfsleven. Voor nieuwe aandelen emissies werd slechts voor een zeer beperkt bedrag een beroep op de ka pitaalmarkt gedaan. De economische groei is zo zei prof. Glasz in belangrijke mate af hankelijk van de besparingen, die in beleggingsclaims worden omgezet; voor de omslagclaims (o.m. voor so ciale voorzieningen) geldt dat deze eerst tot hun recht kunnen komen als de groei doorzet. Zonder groei komt men niet boven de „schrale mini mumuitkeringen van de verzorgings staat" uit. De sociale verzekering heeft overigens al ruim van de groei geprofiteerd: de uitkeringen legden in 1950 op 4,2 percent, in 1962 op 8,3 per cent en in 1968 op 14,8 percent van het nationale inkomen beslag. Prof. Glasz betreurt het dat voor de financiering van de AOW destijds niet voor een omslagstelsel met aanvul lende fondsvorming is gekozen. De Nederlandse volkshuishouding zou een bijdrage tot de nationale besparingen uit de sector van de sociale verze kering z.i. bijzonder goed kunnen ge bruiken. Het is, aldus deze hoogleraar te hopen dat men door de ervaring wijzer geworden, de economische pro blematiek van de verbetering van pensioenvoorzieningen in de private sector ook daar wordt op omslag regelingen aangedrongen realisti scher zal benaderen, dan bij het tot stand komen van de AOW. Het zijn de spaarders en de beleggers die de groei dienen. Aangezien welvaartsvaste uit keringen het van de groei moeten hebben, valt niet in te zien waarom de financiering van deze aanspraken niet ten dele aan de groei dienstbaar zou worden gemaakt, aldus prof. Glasz. De Intrinsieke waarde van de participatie- bewijzen beleggingsdepot H.B.B. is het afgelo pen jaar met 18 percent gestegen, te weten van 660 tot 780. De uitkering over 1967 bedroeg in totaal 41,18 (v. j. 41,13), waarvan 8,22 (v.'j. 7,17) kapitaaluitkering. ADVERTENTIE t.| I MS? Telhens wanneer ik 's morgens met de auto weg wil staat de accu leeg Dat zal wel een nieuwe accu kosten Een snel ge trokken concl»6ie te snel. Een defekte accu moet toet» vernieuwd worden?-Dat is 't 'm nu juist. De oorzaak kan namelijk bui ten de accu liggen. U plaatst wel een nieuwe accu, maar de oorzaak neemt u met weg. Raadpleeg de specialist. Het kan u een accu besparen en nieuwe accu's heb ben wij ook Bosch-accu s. er zijn geen betere. GONNET STRAAT 11-17 HAARLEM TELEFOON .02500- 17564 AMSTERDAM. Het bestuur van de N.V. Deli-maatschappij verwacht in de loop van volgend jaar in een betere on derhandelingspositie te verkeren voor mo gelijke fusie-besprekingen, zo werd giste ren op de buitengewone vergadering mee gedeeld. Het bedrijf zal eerst zodanig moeten worden opgebouwd dat een andere onderneming gaarne met ons in zee wil, zo zei het bestuur. De 20 aanwezige aan deelhouders stemden bij acclamatie voor het voorstel tot wijziging van de statuten, dat onder meer neerkomt op de intrek king op de door de vennootschap inge kochte aandelen ad. 2.558.000 nominaal en terugbetaling van 25 op elk aandeel van 100 nominaal. Het geplaatste aan delenkapitaal zal daardoor verminderen tot 47.250.000. Het bestuur overweegt de invoering van C.F.-stukken, zo werd meegedeeld. Het grondbezit in de Amerikaanse staten Con necticut en Florida, dat in totaal 1400 ha groot is en te boek staat voor 3,6 min, zal uiteindelijk enige miljoenen winst opleveren. Omdat de opbrengsten „bij beetjes" in de kas zullen vloeien, zullen zij wel een bijdrage voor de liquiditeit vormen, maar zeer waarschijnlijk niet worden bestemd voor een tweede terug betaling op de aandelen. Atch. Top Can. Pacific lllln. Cent N.Y. Centr. Penssylvanl South Pac. Union Pac Am. Can. Allied Chem A.C.F. md. Am. Smelting Am. T. and T Am. Tobacco Anaconda Bethl. SteeJ Boeing Chrysler 30 Va 54 62% 72 s a 56% 28'a 391/4 40 Va 50 443/4 74V4 52 33 Va 46 32 80 551/4 29 18 52*. 62% 711/3 551/2 28 38 7 r 403# 50 44 72 51% 33'a 46 32 781/4 55% City Bank Cons. Edison McDonn.D.C. Du. de Nem E. Kodak den. Electr. Gen. Motors Goodyear T A. Motors Int Harvest Int. Nickel Int. T. and 1 Kennecott Mont. Ward Radio Corp Republic St. Roval Dutch 57% 57% Sears Roeb. 62 60 Va 33% 33% Shell Oil 65 Va 65 Va 507'a 50% Soc. Vacum 47 46 152 Va 154 Stand. Br. 37% 37% 137% 137*2 Stand. Oil N.J 68% 68% 93 93% Studebaker 69% 681/4 80% 811/4 Texaco 80% 791/4 53 Va 53 Un. Aircraft 76 75% 13% 12% Un Corp 11 Va 11% 37% 37% Un. Fruit 60% 60% 114 114 Uniroya) 49 491/2 107 106 Us. Steel 41 Va 411/4 42 Va 43% Westingh 64% 64V4 25 Va 25% Wool worth 24 Va 24% 52 50% Ford 52% 53 42% 427a K.L.M 65 Va 64 Va 44V4 44% De Dow Jones indices: industrie 880.32 (—2.48); sporen 233.09 (—0.75) en open- bare nutsbedrijven 133.53 (—0.29). De omzet beliep 11.95 miljoen shares tegen 13.84 miljoen donderdag. Het avondverkeer in Amsterdam gaf gisteren nauwelijks veranderingen te zien. Kon. Olie 155.50 (middagslot 155.40); Philips 125.20 125.70) en Unilever 112 112.40).

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 8