Episcopaat aanwezig in Gereformeerde Synode Mr. Van Riel verklaart zich nader voor t.v. eet'n appel! Oorzaak van eerste brand in Botlek bekend JUWELIER OVERVALLEN IN VOLENDAM snoep verstandig: Vragen van P.S.P. over zenden van militairen Wederzijdse dooperkenning Politie-razzia in Chinezenwijk Voor 20.000 uit etalage geroofd VVD-bestuur niet onliberaal Gepantserde auto voor geldvervoer Tweede-Kamerlid R. Laan benoemd Minder buien WOENSDAG 24 JANUARI 1968 Statische elektriciteit Onderzoek naar brand van zaterdag vordert W eer Raffinaderij J ergadering rammmxxmmxrammmraraxioooq KEUKENCENTRUM „IJMUIDEN" Het grensconflict Hof verkocht vroegere school der prinsessen Kort nieuws In A msterdam Onderneming van A msterdammers Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Slecht gezelschap Burgemeester Zaandam t is Se se ïz ROTTERDAM. De grote kerosine- brand op zaterdag 13 januari bij Pakhuis- meesteren/Pakhoed in de Botlek is ont staan door statische elektriciteit. Kort vóór de brand was 4400 kubieke meter vliegtuigbenzine uit een zeeschip overge pompt in een tank, welke kort daarna explodeerde. De restanten benzine welke in de scheepstank zaten, bevatten waterdeel tjes. Deze waterdeeltjes hebben er moge lijk toe bijgedragen dat zich statische elektriciteit in de pijpleiding heeft ver zameld, toen deze onder druk werd leeg gemaakt. Men neemt aan dat deze stati sche elektriciteit een elektrische stroom heeft veroorzaakt door het midden van de tank naar de oppervlakte van de vloei stof, met als gevolg een ontbranding van de dampen die zich tussen de oppervlakte van de vliegtuigbenzine en het dak van de tank bevonden. De bijzondere weersomstandigheden het was bijzonder koud en droog heb ben er mede toe bijgedragen dat zich statische elektriciteit kon ontwikkelen. Bij Pakhuismeesteren wordt overwogen om verandering te brengen in de behan deling van produkten als kerosine. Ook in de oorzaak va nde explosie, welke zich afgelopen zaterdag in de Bot lek bij de Shell-raffinaderij voordeed komt meer licht. Ooggetuigen hebben ver klaringen afgelegd welke wellicht waar devol zijn. Zaterdagochtend omstreeks kwart over vier zagen zij uit één van de kleinere tanks met grote snelheid een witte nevel komen. Hij was vermoedelijk afkomstig van een bezine-achtig produkt. De drie mannen gingen na hun ont dekking onafhankelijk van elkaar naar hun chefs. Op dat moment bestond groot explosie-gevaar. Nog voordat alarm kon worden gesla gen deed de explosie zich al voor. De brandbare wolk heeft vermoedelijk een zogenoemd „fornuis" elders op het terrein bereikt, waarna de ontploffing volgde. Wat nu precies het afwijkende in de tank is geweest, is niet bekend. Men heeft de inhoud van de tank nog niet kunnen vaststellen, aangezien door de brand ook een groot deel van de admU nistratie is vernietigd. De fracties van de Partij van de Arbeid in Rotterdam, Vlaardingen en in de Rijn- mondraad zullen donderdag in Hoogvliet naar aanleiding van de explosie een openbare vergadering houden. Zij willen de mening van de Hoogvlietse bevolking peilen. Ook de overige politieke groepe ringen in de betrokken raden zijn uitge nodigd, alsmede functionarissen van Shell en Pakhoed. Voorts zal het uit de Hoog vlietse bevolking gevormde comité aan wezig zijn. ADVERTENTIE Wij tonen u in onze 150 m2 toonzaal een keur van Hollandse en Duitse im port keukens, zie verder onze enorme sortering hang-legkasten, buffetten, aanrechten enz. Kennemerlaan 165 - Tel. 0 2550 -11428 Geopend van maandag t/m zaterdag van 96 uur. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid mr. J. H. van Wijk (P.S.P.) heeft naar aanleiding van het transport van Ne derlandse militairen in Suriname naar de Coeroenirivier ter beveiliging van het daar gelegen vliegveld vragen gesteld aan pre mier De .long en vice-minister-president Bakker. Hij wil weten wie de opdracht tot verplaatsing van de troepen heeft ge geven en of dit met toestemming is ge beurd van de koninkrijksregering en of deze vóór of na het transport is gegeven. Mr. Van Wijk wenst ook te weten hoe groot de troepenmacht is en vraagt details over de bewapening en instructies. Tevens wil hij vernemen hoever het vliegveld van het betwiste gebied afligt. Het Kamerlid wil van de regering ook de redenen weten waarom deze maatregel is genomen, omdat zij nog op 16 januari had meegedeeld dat in elk geval niet de weg van een militair conflict moest wor den ingeslagen en dat Nederlandse mili tairen pas mogen worden ingezet als an dere middelen hebben gefaald. Mr. Van Wijk vraagt zich voorts af, of de tegenpartij deze troepenzending niet als een daad van agressie kan beschouwen. Hij geeft de regering in overweging de maat regel eventueel ongedaan te maken. Ten slotte vraagt mr. Van Wijk of de rege ring bereid is de grootst mogelijke open baarheid van alles wat op het geschil betrekking heeft te bevorderen. Dit om eenzijdige handelingen te voorkomen wel ke fataal zouden kunnen zijn. (Van onze correspondent) LUNTEREN. De Gereformeerde Synode heeft gistermiddag in aanwezigheid van de kardinaal-aartsbisschop van Utrecht en vier andere r.k.-bisschoppen een verkla ring vastgesteld over de wederzijdse er kenning van de doopbediening. Deze ver klaring is in overleg tussen vertegenwoor digers van het episcopaat en van de ge reformeerde kerken opgesteld en door de bisschoppen goedgekeurd. Gisteren moest de synode ermee instemmen en zij had het episcopaat uitgenodigd erbij aanwe zig te zijn. Na het besluit besteeg de kar dinaal het podium en nam plaats naast de synodepraeses ds. P. Visser uit Til burg, die daarop de verklaring voorlas. Daarna ondertekenden „Collega Visser" en „Collega Alfrink", zoals zij elkaar tij dens een nabespreking noemden, het do cument. De overeenkomst bekrachtigt de reeds lang bestaande geldigheid welke gerefor meerden en rooms-katholieken aan eikaars doop toekennen De verklaring erkent ver schillen, maar ook grote overeenstemming Ln de leer omtrent de doop. Zij stelt de vereisten voor de vorm van de doopbe diening en de bevoegdheid van de bedie naar vast. Zij legt de nadruk op dat de doopbediening zo veel mogelijk in het midden van de gemeente moet plaatsvin den, voor gereformeerden niets nieuws, voor rooms-katholieken een betrekkelijke nieuwigheid. De gereformeerden erkennen de zoge noemde r.k.-nooddoop bij levensgevaar. De rooms-katholieken zullen ex-gerefor meerden niet nogeens dopen, ook niet als zij het zelf zouden vragen. Wanneer iemand van een andere kerkgemeenschap overgaat naar de gereformeerde of r.k.- kerk, wordt gemeenschappelijk de volgen de gedragslijn gevolgd: een schriftelijk doopbewijs zal aan de betreffende gemeen te of kerk worden gevraagd. Als ernstig getwijfeld wordt aan de geldigheid van een ontvangen doop zal bij de bevoegde kerkelijke organen van de andere kerk navraag worden gedaan. Bij eventueel toch nog blijvende twijfel zullen de argu menten waarom de geldigheid van de ontvangen doop toch nog onzeker blijft, als regel schriftelijk worden meegedeeld aan de betrokken kerk of gemeente. Perf. T.B. Na de ondertekening hield kardinaal Alfrink een toespraak waarin hij over de doop sprak als „de basis en het uit gangspunt van onze fundamentele een heid". De ontvangst van de kardinaal en de bisschoppen van Haarlem, Roermond, Breda en Groningen ter synode noemde hij een fijnzinnige geste. „Geloofsver schillen verdoezelen is geen oecumene", zei de kardinaal. „Geloofsverschillen op de spits drijven is het evenmin en geloof is ook geen kwestie van compromissen." Ds. Visser sprak tegenover de bisschop pen, zijn „hooggeachte broeders in Chris tus", de wens uit dat deze eerste gemeen schappelijke verklaring zal worden ge volgd door samensprekingen die ook van groter en verstrekkender betekenis zou den kunnen zijn. Hij doelde op het ge sprek over het gemengde huwelijk en het pastoraat over gemengd-gehuwden, dat thans aan de orde is. (Van onze correspondent) BAARN. De voormalige middelbare school van d» vier prinsessen, het incre- mentum, dat vorig jaar wegens gebrek aan leerlingen werd opgeheven, huisvest thans een computer van de N.C.R.y.-ad- ministratie. Het hof heeft de villa aan Philips in Baarn verkocht voor de uit breiding van haar administratie. Philips heeft het pand nu verhuurd aan de N.C.R.V. Het incrementum werd in 1951 door de koningin gesticht. Drie prinses sen behaalden er hun einddiploma, prin ses Christina ging van de derde klas over naar een Amersfoortse school. Hoogleraar. Dr. F. L. Meijler te Amster dam is aan de rijksuniversiteit in Utrecht benoemd tot hoogleraar in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de hart- en vaatziekten. wl«Ë Na het ondertekenen overhandigt kardinaal Alfrink de pen aan ds. Visser. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De Amsterdamse po litie heeft in de afgelopen nacht bij een razzia in de Chinese wijk 20 Chinezen zonder verblijfsvergunning aangehouden. Vier van de arrestanten werden over gebracht naar een schip in de Amster damse haven, waarop zij thuishoren. Wat er met de overige zestien gaat gebeuren is nog niet bekend. De razzia werd uitgevoerd door der tig politiemannen in het hart van de Chinese wijk, de Binnenbantammerstraat, op het moment dat de Chinese restau rants werden gesloten en de Chinezen naar huis gingen. Tientallen Chinezen, die door uit ramen te springen probeer den te vluchten .werden door de politie opgevangen. Totaal werden ruim honderd Chinezen gecontroleerd. Illegale Chinezen zijn reeds lang een probleem. Drie keer is aan alle Chi nezen die in ons land verblijven een ver blijfsvergunning uitgereikt. Illegaal komen echter steeds weer tientallen andere Chi nezen ons land binnen.'Zij vinden meest al werk in de vele Chinese restaurants, welke met een ernstig tekort aan koks kampen. Uitwijzing van een Chinees kost de overheid ongeveer 2000 gulden de prijs enkele réis per vliegtuig naar Hong kong. VOLENDAM. Twee mannen hebben gisteravond uit de juwelierswinkel van de heer G. Vreeken aan de Haven voor een waarde van 20.000 aan kostbaarhe den geroofd. De juwelier, die gewoon is tegen acht uur zijn kas op te maken, werd verrast door twee Duitssprekende mannen, van wie een hem met een machinepistool be dreigde. De heer Vreeken, die een jaar geleden een ernstig auto-ongeluk heeft gehad en daardoor invalide is, werd door de indringers gedwongen naar de achter kamer te gaan. Daar zaten ook zijn vrouw en hun vijfjarig dochtertje. De gewapende bandiet hield het gezin in be dwang, terwijl zijn collega de geldla plunderde en uit de etalage alle kostbare ringen en gouden sieraden verzamelde. Voordat de beide rovers de winkel ver lieten, trokken zij de telefoondraad stuk en buiten draaiden zij de winkeldeur in het slot. Daardoor kon de heer Vreeken pas na enige tijd de politie bereiken. De rovers verdwenen met een Citroën I D-auto van geelachtige kleur met een Duits nummerbord, beginnende met de letters D H. Zij hadden een gunstig mo ment gekozen voor hun overval. De straat was verlaten, want iedereen zat thuis bij de televisie. Zelfs de naaste buren van de familie Vreeken hebben niets van de overval gemerkt. De heer Vreeken was er zeker van dat de overvallers Duitsers waren. Hij kon slechts een zeer vaag signalement van de mannen geven. De rijkspolitie nam direct maatregelen om de wegen in de omgeving te blokkeren, echter zonder resultaat. tf ff DEN HAAG. „De vrije menings uiting is het allerhoogste wat er te vin den is". Dat zei gisteravond mr. H. van Riel in een uitzending van het televisie programma „Achter het nieuws" tegen Herman Wigbold. De heer Van Riel ver klaarde zich nader over zijn gecritiseerde rede, welke hij op het jubileumfeest van de V.V.D. in Amsterdam uitsprak. Hij zei in het tv-gesprek dat commen tatoren in pers en televisie precies en concies moeten zeggen wat zij menen, zonder daarbij op een onprettige 'en per soonlijke manier met hatelijkheden te reageren. Op een vraag van de heer Wig bold wat te denken van de opmerking van de heer Van Riel „dat het ongecon troleerde gezag van commentatoren tot een terreur dreigt te worden", antwoord de mr. Van Riel „Op een harde knoest past een scherpe bijl". Het hoofdbestuur van de V.V.D. is het-, niet eens met de critiek van een aantal V.V.D.-organisaties op mr. Van Riel. De secretaris van de V.V.D., mr. F. Korthals Altes, zegt dat er geen onliberale lijn te bespeuren valt in de rede van mr. Van Riel. Wie volgens het dagelijks bestuur van de partij de tekst overweegt ziet er niets conservatiefs in. Het bestuur zegt dat het niet de bedoeling van de heer Van Riel is geweest een oproep te doen (Van onze correpondent) AMSTERDAM. Twee Amsterdam mers willen geldtransporten gaan verzor gen met een gepantserde auto. Zij hebben de „Eerste Nederlandse Geld- en Waar detransportonderneming" opgericht. Over ongeveer vier weken komen zij met hun voor Nederland nieuwe wapen in de strijd tegen overvallers van geldtransporten op straat. Zij zijn de broers B. en L. de Bruijn, die een autorijschool exploiteren. Zij zijn al anderhalf jaar met de voorbereiding van hun nieuwe onderneming bezig. Zij gaan een met stalen platen gepantserde geel bespoten bestelauto gebruiken welke voorzien is van zwaailichten, sirenes en een mobilifooninstallatie. Na de mislukte gewapende overval op het Damrak op de geldloper van C. en A. hebben zij dé uitvoering van hun plannen verhaast. De politie staat er positief te genover en de broers hebben medewer king van het Bureau ter Voorkoming van Misdrijven gekregen. ADVERTENTIE Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien?", van Chris topher Hampton. Regie: Peter Oosthoek. Donderdag 20 u.: Hoofdstad Operette met „Wiener Blut" van Johann Strauss. Concertgebouw, donderdag 20.15 u.: Ka mermuziekconcert. Programma: Willem Pijper. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Met jouw tanden in mijn nek", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De dief van Parijs". 18 j. Frans Hals. 19 en 21.15 u.: „De Trein", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „De naakte wereld", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 uur: „Casino Royale", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De Huwelijks nacht", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Mooimaar slecht", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden" 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zondares van Athene", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ik... een vrouw", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zomernachten in Zweden", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zondag 13 tot 17 uur. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de collectie Van Looy". Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag van 10 tot 17 uur. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 uur. Galerie-T (Bakenessergracht)Expositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11-17 u. Op zondag van 13-17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10-20 ur. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het the ma „Oorlogsheerlijkheden". Maandag t.m. vrijdag 20-22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12-17 uur. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14-17 uur. Tot en met 3 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zondags van 14-17 u. Tot en met 25 februari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van schilderijen, collages, etsen en pen tekeningen van Gerrit van Dijk. Zondags van 14-17 uur. Tot en met 5 februari. DIVERSEN Interscholair Jeugd toernooi: Mendelcollege (Pim Mulierlaan), donder dag 16 en 20 u.: Solo- en ensemblemuziek. Coornhertlyceum (Chrysanthemumlaan), donderdag 19 u: Toneel, cabaret en panto mime. Raadhuis Heemstede, donderdag 20 uur: Gemeenteraadsvergadering. WOENSDAG 24 JANUARI City, 20 u.: „De man, die miljoenen waard was". DONDERDAG 25 JANUARI City, 20 u.: „Raspoetin, de waanzinnige monnik". Stadsschouwburg, 20 u.: Cabaret Fons Jansen met „Hoe meer zielen", voor Velser Kunstkring. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 24 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Kil lers en contra killers". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hawaii". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Nico Betjes, plastiek, en Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 u. en 13.30-18 u. DONDERDAG 25 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Cairo, broeinest van spionnen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: flames Bond 007 contra dr. No". Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Nico Betjes. plastiek en Rob Clous grafiek, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. om massaal voor omroepverenigingen te bedanken. Hij wilde alleen op de „demo cratische mogelijkheid" wijzen. In zijn tv-gesprek wilde de heer Van Riel geen namen van televisiemedewer kers noemen tegen wie hij zijn aanval had gericht. Hij zei niet tegen mensen, maar tegen ideeën te vechten. Over zijn opmerkingen over de Unitel verklaarde de mr. Van Riel zeer wel te weten dat deze n.v. alleen technische en commer ciële samenwerking beoogt. Op een vraag of dit dan toch niet wijst op rechtse of nationale concentratie antwoordde mr. Van Riel dat hij slechts in gedachten had te zeggen dat al deze bladen het kabinet- De Jong steunen. Vandaar kwam door zijn woorden zijn begrip over deze zaak verkeerd over, zo zei hij. Op de vraag of de bladen van de Dag bladunie zich met „De Telegraaf" zijns inziens niet in slecht gezelschap bevin den, antwoordde mr. Van Riel ongeveer, dat hij „De Telegraaf" goed vindt „omdat dit blad zich zo voortreffelijk vereenzel vigt met het beeld van de kleine man, ook al ben ik het lang niet met alles eens". Bladen als „Het Vrije Volk" en „Het Parool" vond hij in tegenstelling daartoe eigenlijk te intellectueel. Toen de heer Wigbold sprak over de leugen- en lastercampagne van De Telegraaf jegens de heren Cals en Smallenbroek, waar schuwde de heer Van Riel tegen het zwaar belaste woord laster. Hij zei voorts dat socialistische kranten ook heel wat keren op onaangename manieren over zijn partijgenoten schreven, „maar daar moet je als politicus tegen kunnen". DEN HAAG. Thans is het Ko ninklijk Besluit verschenen, waarbij met ingang van 1 maart benoemd is tot bur gemeester van Zaandam de heer R. Laan te Rotterdam. De heer Laan, die 53 jaar is, is lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid. Het KNMI deelt mede: Een diepe depressie boven Zweden trekt in zuidoostelijke richting, terwijl zich boven de oceaan ten westen van Ier land een krachtig hogedrukgebied bevindt. Tussen beide systemen in staat een krach tige noordwestelijke luchtstroming, welke langs de Noorse en Deense kusten storm kracht bereikte. Hierin ontwikkelden zich boven zee stapelwolken waaruit buien vielen, sommige vergezeld van hagel en in Denemarken ook natte sneeuw. De mist en laaghangende bewolking in ons land zijn door de wind verdreven, zodat er be halve buien ook flinke opklaringen op treden. In het komende etmaal zal de wind geleidelijk afnemen waarbij tijdens opklaringen in de nacht de temperaturen in het binnenland tot om het vriespunt zullen dalen. De buiigheid neemt af. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- W 5 i u temperaturen a o j a 6. 22 binnen- en buitenland 65 6 CN Den Helder regenbui nnw 4 3 1 Ypenburg hagelbui nw 2 2 2 Vlissingen geh. bew. nw 0 0 0.3 Eelde regenbui nw 2 2 2 De Bilt hagelbui nw 1 0 1 Twente regenbui wnw 1 -1 0.3 Eindhoven licht bew. w -0 -1 0.4 Z.-Limburg mist wzw 0 -2 1 Helsinki sneeuw zzo -8 -9 2 Stockholm sneeuw zo 1 -4 1 Oslo sneeuw nw 13 -4 4 Kopenhagen regenbui w 5 1 1 Aberdeen licht bew. nw 7 1 5 Londen onbewolkt wnw 3 0 0 Amsterdam regenbui rtw 2 2 1 Brussel geh. bew. wnw -1 -2 0 Luxemburg ij zei wzw -2 -4 0.1 Parijs zw. bew. w -1 -2 0 Bordeaux geh. bew. nno 10 5 2 Grenoble geh. bew. windst. 1 -4 0 Nice onbewolkt nnw 15 3 0 Berlijn sneeuw w 3 -0 1 Frankfort sneeuw zzw -1 -2 0.1 Miinchen sneeuw wnw -2 -6 0.1 Zurich motsneeuw w -1 -4 0.1 Genève geh. bew. wzw -0 -6 0 Locarno onbewolkt windst. 9 -6 0 Wenen zw. bew. zw 3 -5 0 Innsbruck zw. bew. n 0 -13 0 Belgrado licht bew. zzo 1 -6 0 Athene onbewolkt nnw 11 5 0 Rome onbewolkt O 14 -1 0 Barcelona onbewolkt nnw 16 4 8 Madrid onbewolkt windst. 11 -7 0 Mallorca onbewolkt windst. 16 -2 0 Lissabon onbewolkt O 15 5 0 Donderdag 25 januari Zon op 8.31 uur; onder 17.14 uur. Maan op 5.01 uur; onder 12.22 uur. Maanstanden Laatste kwartier 22 lanuarï 20.38 jui. Nieuwe maan 29 ianuari 17 29 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 24 ianuari Hoog water 10.06 uur en 22.42 uur. Laag water 5.35 uur en 18.11 uur. Donderdag 25 januari Hoog water 11.20 uur en uur. Laag water 6.47 uur en 19.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ts 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2