Belangrijke precisering van Vietnambeleid door Clifford „Hanoi mag niet boven het normale niveau infiltreren" Schietpartij bij Suezkanaal Alarm in Z.-Korea Westduitse liberale partij in een machteloze positie LEUVEN BELEEFDE 'N ONRUSTIGE NACHT Husqvama „SENA" Ooi een schip van 906 ton Minister Gardner van de VS biedt ontslag aan Kernbomparachutes op Groenland gevonden Duitse Starfighter neergestort Britse treinrover Wilson in Canada gearresteerd Goldberg blijft V eiligheidsraad doet beroep op Zuid-Afrika „Pueblo" -geheimen zijn vernietigd Toestand lijkt op Amsterdam tijdens provo-rellen i telegrammen VRIJDAG 2 6 JANUARI 1968 mg!» STALEN REKKEN Doorvechten Geen duif Vervolg van pagina 1 Russisch commentaar Einde van loopbaan van voorzitter Erich Mende „Wij zijn het beu" Merkwaardig Het zou een bijzonder tragische ont wikkeling zijn, indien het lot van een «cheepje van nog geen duizend ton aan leiding zou zijn tot een nieuwe, gevaar lijke uitbarsting van geweld in Korea. Niet alleen tragisch voor de toekomst van de wereldvrede, die in Azië het dunst ge pantserd lijkt te zijn, maar ook voor de betrokken landen en niet het minst voor de Verenigde Staten zelf. Ongetwijfeld hebben de komende Ame rikaanse verkiezingen er nu reeds toe bij gedragen dat de Amerikaanse regering voornemens is de inbeslagneming van de „Pueblo" als een prestige-kwestie van de hoogste prioriteit uit te vechten op het diplomatieke terrein in de eerste plaats, maar ook daar reeds met op de achtergrond enorme militaire dreigemen ten. De tegenstelling tussen de „haviken" en „duiven" (de voor- en tegenstanders van zo grof mogelijk geweld tegen de Aziatische satellieten van China) is door de kwestie van de Pueblo eigenlijk pas in volle hevigheid ontbrand nadat zij gedurende de steeds uitzichtlozer wor dende ontwikkelingen van de strijd in Vietnam met ongeregelde schokeffecten in de Amerikaanse politieke verhoudingen tot uiting was gekomen. Op dit moment eisen de „haviken" zeer duidelijk en zon der omwegen oorlog. Zij voelen de zaak met de Pueblo als een tergende uitdaging, een belediging van het Amerikaanse na tionale bewustzijn, die de partijtegenstel lingen aan de vooravond van de presi dentsverkiezingen tijdelijk overbrugt en zowel in republikeinse als in democrati sche rijen de roep om wraak en genoeg doening eenstemmig doet opklinken. De „duiven" hebben het moeilijk zo als vredestichters het altijd moeilijk heb ben in situaties- waarin hun tegenstanders met het nationale prestige kunnen zwaaien om de sfeer van oorlogshitte aan te wakkeren. De Pueblo heeft de aandacht een ogen blik afgeleid van de oorlogstonelen in Zuid-Vietnam, waar het prestige van de V.S. als sterkste mogendheid ter wereld al zoveel deuken heeft opgelopen, en waar de massale intocht van Noordviet- namese troepen onverdroten doorgaat tot vlak bij de bases van de Amerikanen, on danks de dagelijkse' vernietigingsaanval- len van de Amerikaanse luchtmacht op Noordvietnamese doelen. Korea is echter die vergissing kan fatale gevolgen hebben niet hetzelfde als Vietnam. Peking-China hecht aan het bestaan van Noord-Korea meer waarde dan aan de veiligheid der Noordvietna mese burgerij. De Sovjet-Unie heeft nau we banden met Noord-Korea en zou zich bij een eventueel nieuw conflict niet af zijdig kunnen houden, zoals het zich in de kwestie Vietnam handig aan verant woordelijkheid onttrekt. Het ontbranden van een nieuwe Ko reaanse oorlog zou onvoorstelbare gevol gen hebben, het zou geheel Zuid-Oost- Azië in vlam zetten en het zou de V.S. verwikkelen in een strijd op vele fronten in een gebied waar de anti-westerse res sentimenten opgestapeld liggen. Onge twijfeld zouden de Amerikanen in staat zijn met volledig gebruik van hun wapen arsenaal een verpletterend effect op dit deel van de wereld uit te oefenen, maar zij zouden dan toch nog slechts het eerste bedrijf van een derde wereldoorlog heb ben geschreven. WWWWWWIlWMIlWIIinAIWIIWMIIIIIfWMIlWIIIIWWMIlWMWWIlWWV WASHINGTON (AP) In Washington is bekend gemaakt dat de Amerikaanse minister van Gezondheid, Onderwijs en Welzijn Gardner zijn ontslag heeft inge diend bij president Johnson. De 55-jarige Gardner wil per 1 maart zijn funktie neerleggen. Er is nog geen opvolger aangewezen. Gardner die lid is van de republikeinse partij, volgt met zijn ontslagaanvrage het voorbeeld van enkele van Johnsons voor naamste medewerkers zoals minister Ro bert MacNamara, die per één maart af treedt en president van de wereldbank wordt. Gardner zal terugkeren naar de „Carne gie Corporation" waarvan hij adviseur is voor een aantal speciale projecten op het gebied van de problematiek der grote steden. WASHINGTON, (AFP). Op Groen land heeft men vier parachutes opge spoord, die bestemd zijn om kernbommen een vertraagde val naar het doel te laten maken. Men heeft nu meer hoop de kern bommen te kunnen terugvinden die zich aan boord bevonden van de boven Groen land verongelukte Amerikaanse bommen werper. Voorlopig echter is het nog niet zover. Het oproepen van reservisten kan wel in dit stadium als dreigend sabelgekletter worden beschouwd, maar in het Witte Huis hoopt men waarschijnlijk in stilte op een diplomatiek succes zonder dat men genoodzaakt zal worden tot daden over te gaan. President Johnson heeft daarbij wel licht aan wijlen Kennedy gedacht, die tweemaal onbloedig succes boekte door het „rammelen met reservisten": tijdens de Berlijnse crisis en bij het Cuba-con- flict. Ook toen werd deze vuist gebald om een prestige te redden en tegelijk de publieke opinie en het parlement duide lijk te maken, dat men in Washington niet stil zat. Misschien heeft Johnson ook de gelegenheid aangegrepen om de strijd krachten, die door de oorlog in Vietnam wat zijn uitgedund, te versterken, nu de publieke opinie in haar verontwaardiging over het incident, zich daartegen niet zal verzetten. Een merkwaardig bericht komt uit Japan, waar een krant weet te melden dat de Noordkoreaanse autoriteiten al enige tijd geleden de Amerikanen zou den hebben gesommeerd de Pueblo uit de buurt van de Koreaanse kust te ver wijderen. Het is voorshands niet meer dan een onbevestigd bericht, maar mocht het op waarheid berusten dan zullen de Amerikaanse „duiven" er een argument uit kunnen putten dat hout snijdt: zij zouden Washington ervan kunnen be tichten het incident te hebben uitgelokt om de Amerikaanse openbare mening een injectie te geven met „oorlogsdope". Wat ook merkwaardig is .ofschoon vol gens de lijnen der politieke ontwikkelin gen wel begrijpelijk, is het feit dat de Veiligheidsraad der V.N. zich met de kwestie der Pueblo gaat bezighouden, om dat het een „bedreiging van de wereld vrede" zou kunnen zijn, terwijl de nu al tijdenlang voortwoekerende oorlog in Vietnam geen enkele actie van de V.N. vermag te ontketenen. Merkwaardig of niet, het is te hopen dat dit veiligheids college erin zal slagen het nieuwe oor logsgevaar te dempen. De situatie in Azië is al explosief genoeg zónder een nieuw front. ADVERTENTIE COMPLEET 200x90x30 N.V. VERMIFA. Westerhoutpark14 HAARLEM ZATERDAGS GEOPEND Tel.023 -15947 (Van onze correspondent) WASHINGTON. President John sons „San Antonio-formule", volgens welke de bombardementen op Noord- Vietnam zullen worden stopgezet als prompt onderhandelingen die vrucht baar zijn volgen en de communisten geen misbruik maken van de bom- loze situatie, betekent dat Noord- Vietnam de infiltratie van Zuid-Viet nam met troepen en voorraden niet zou mogen uitbreiden boven normaal niveau. Dit zei gisteren de nieuwe minister van Defensie Clark Clifford, die weliswaar pas 1 maart zijn functie zal aanvaarden, maar gisteren toch met al het gezag van een intimus van de Amerikaanse presi dent getuigde1 voor de Senaatscommissie voor militaire zaken. Daarmee gaf Clifford als eerste een verklaring van de presidentiële formule. Minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk weigerde nog kort geleden dat te genover journalisten te doen. Uit Clif fords omschrijving blijkt nu dat het Amerikaanse standpunt iets soepeler is dan velen vreesden. Er gingen immers geruchten dat Johnsons uitlating over geen misbruik maken van de „bombarde mentenstop" zou inhouden dat van Noord- Vietnam verwacht werd elke infiltratie TEL AVIV (Reuter) Egyptische militairen hebben gisteravond geschoten op Israëlische strijdkrachten in het ge bied van Port Tawfiq aan het zuidelijk eind van het Suezkanaal. De Egyptenaren dekten met hun vuur een poging om met een boot het kanaal op te varen. De Israëliërs dwongen even wel het vaartuig tot de terugtocht. Bij de Israelisch-Jordaanse grens wer den gisteren eveneens incidenten gemeld. Twee Israëlische soldaten werden gedood. Egyptenaren die kortgeleden door de Israëliërs uit krijgsgevangenschap zijn vrijgelaten, hebben zich in een interview met het Egyptische blad „Al Achram" be klaagd over de slechte behandeling die zij hebben ondergaan. In vijf kampen in de Sinaï-woestijn zouden de Israëliërs de krijgsgevangenen van „wanhopig nieuws" over hun vaderland hebben voor zien. De Egyptenaren moesten op cemen ten vloeren slapen en kregen te weinig eten. Bij verscheidene incidenten waren drie Egyptenaren door Israëlisch geweervuur gedood. Verder zouden er nog twee zijn doodgeschoten toen ze probeerden over een hek met prikkeldraad te spreken met een vriend in een aangrenzend kamp. KIEL, (DPA). Gisteravond is bij Leek in Sleeswijk-Holstein een „Starfighter" van de Westduitse luchtmacht neerge stort. Het vliegtuig wilde landen, maar moest weer optrekken en explodeerde daarna in de lucht. De piloot kon zich met de schietstoel redden. Sinds de Westduitse luchtmacht de „Starfighter" in gebruik nam zijn in to taal 77 van deze vliegtuigen verongelukt. Achtendertig piloten verloren daarbij het leven. van het zuiden te staken, wat natuurlijk zou neerkomen op het in de steek laten door Hanoi van zijn manschapen en bondgenoten in Zuid-Vietnam en gelijk zou staan aan een capitulatie. Zoals Clifford het nu stelde zou na stop zetting van de bombardementen en tot standkoming van vreedzaam overleg door beide partijen doorgevochten worden op de huidige basis: met een zekere infiltra tie uit het noorden alsook met verster king en bevoorrading van de Amerikaan se en Zuidvietnamese troepen. Clifford zei niet wat volgens hem het „normale niveau" van Noordvietnamese infiltratie was en hoe daarover overeenstemming zou moeten worden bereikt voor het wer kelijke overleg zou beginnen. Het ministerie van Defensie in de VS heeft wisselende schattingen van de in filtratie geventileerd: van 2000 tot 7000 manschappen per maand. Ook zei hij niet dat Hanoi de Ameri kaanse voorwaarde, dat de infiltratie niet (Van onze correspondent) LONDEN De Britse treinrover Char les Frederic Wilson die in augustus 1964 uit de gevangenis in Birmingham ont snapte, is gisteren in Quebec gearres teerd, door de hoofdinspecteur van Scot land Yard Tom Butler, die sinds de grote treinroof in 1963 met de leiding van het onderzoek is belast. De Canadese politie verleende assis tentie bij deze arrestatie. Wilson wordt vandaag verhoord. Wilson woonde met vrouw en kinderen in een groot huis dat zijn eigendom was. Beweerd wordt dat hij weet waar de van roof afkomstige ruim twintig miljoen gulden zich zouden bevinden. Dit bedrag vertegenwoordigt het grootste deel van de buit. Slechts een klein deel van de ge roofde bankbiljetten werd destijds ge vonden. NEW YORK, (AFP). Naar in wel ingelichte diplomatieke kring wordt ver nomen, zou Arthur Goldberg zijn terug gekomen van zijn plan binnenkort ontslag te nemen als Amerikaans vertegenwoor diger bij de Verenigde Naties. Op aan dringen van president Johnson zou hij zich bereid hebben verklaard in elk geval aan te blijven tot de verkiezingen van no vember. zal worden uitgebreid als de bommen niet meer vallen, al heeft verworpen. Wel is er de laatste dagen met veel na druk door verschillende hoge heren in Washington gezegd dat Hanoi de jongste vredespogingen weer de grond in heeft geboord, maar dat de San Antonio-for mule volgens de Clifford-interpretatie door de cdmmunisten zou zijn afgewezen is door niemand nog beweerd. Dat Clifford ondanks het bovenstaande bepaald geen duif zal zijn in de presi dentiële volière, bleek gisteren overigens wel uit van zijn betoog voor de senaats commissie. Hij maakte duidelijk het Viet- nam-beleid volledig te steunen en te ge loven dat, als de Verenigde Staten zich zouden terugtrekken uit Vietnam zonder de zekerheid dat de Zuidvietnamezen zich kunnen verdedigen tegen communis tische ondermijning, andere landen van Zuidoost-Azië binnen een tijdsbestek van weken of hoogstens maanden ook voor de communistische bijl zouden gaan. NEW YORK (Reuter) De Veilig heidsraad van de Verenigde Naties heeft een beroep gedaan op Zuid-Afrika om de 35 mannen vrij te laten die op het ogen blik terecht staan op beschuldiging van samenzwering tegen het bestuur van Zuid-Afrika over Zuidwest-Afrika. De raad veroordeelde Zuid-Afrika we gens het niet reageren op eerdere ver zoeken van de Algemene Vergadering. SEOEL (Reuter en AP) Alle onder delen van het eerste Zuidkoreaanse leger, een van de grootste veldlegers ter wereld, zijn in alarmtoestand gebracht. Alle on derdelen zijn in de kazernes gecon signeerd. Het eerste leger, dat negentien ge vechtsdivisies omvat, bewaakt een groot deel van de grens, waar ook de Koreaan se mariniersbrigade en de tweede Ame rikaanse infanteriedivisie dienst doen. Het Amerikaanse leger heeft voor zijn troepen in Korea een soortgelijke maatre gel genomen. Voorts heeft de Amerikaan se marine een onbekend aantal onderzee- ers naar het Amerikaanse vliegdekschip „Enterprise" gezonden, dat zich in de wa teren bij de Noordkoreaanse haven Won san bevindt. Het Russische persbureau Tass zei gis teravond dat de V.S. door hun uitdagin gen een gevaar voor de veiligheid en de wereldvrede vormen, met name door het overvliegen van een bommenwerper met kernwapens over Groenland, de schen ding van de Cambodjaanse grens en het zenden van een spionageschip naar de Noordkoreaanse kust. Het blad van de Russische Communis tische Partij, de „Pravda", noemde het „Pueblo"-incident „een nieuwe onbe schaamde uitdaging". De correspondent in Washington van het regeringsblad „Izvestia" vergeleek de Amerikaanse zenuwachtigheid over het kapen van de „Pueblo" met de spanning in augustus 1964, toen Amerikaanse en Noordvietnamese schepen slaags raakten in de Golf van Tonkin. Premier Kosygin, op bezoek in India, zei tegen verslaggevers „vraag het aan de Koreanen, die weten het beter dan ik". Hij wilde verder niets zeggen. (Van onze correspondent) BONN. Onder grote belangstelling begint volgende week in Freiburg het drie dagen durende partijcongres van de Westduitse liberale FDP. Met zijn 49 ze tels in de Bondsdag, tegenover de 445 zetels van de Sociaal-Democraten en de Christen-Democraten in de grote coalitie bevindt de FDP zich in een machteloze positie. Maar naarmate het onbehagen over de grote coalitie toeneemt, stijgt de belang stelling voor de FDP en verwerft zij de WASHINGTON (AP) De bemanning van het Amerikaanse verkenningsschip „Pueblo" heeft de geheime code-apara- ten vernietigd. De Noordkoreanen „heb ben werkelijk niets kunnen vinden dat ons compromitteert" zo is door de Ameri kaanse marine meegedeeld. Een man die kapitein Lloyd Bucher van het Amerikaanse verkenningsschip „Pueblo" heette te zijn heeft gisteren in het Engels voor de Noordkoreaanse ra dio een „spionagebekentenis" afgelegd. Hij vroeg de Noordkoreaanse regering om clementie en vergiffenis. De man sprak tweeëneenhalve minuut in een voor Ja pan bestemde uitzending. Zijn stem klonk helder maar volgens mensen die de uit zending beluisterden neerslachtig. De echtgenote van de commandant van de „Pueblo" verklaarde na de „bekente nis" die deze voor de Noordkoreaanse ra dio zou hebben afgelegd, dat zij niet de stem van haar man herkende. (Van onze speciale verslaggever) LEUVEN Leuven, het Belgische universiteitsstadje dat al meer dan een eeuw regelmatig in het nieuws pleegt te komen door conflicten tus sen Vlamingen en Walen doet deze week enigszins denken aan het Am sterdam tjjdens de provo-rellen van 1966. De grote betoging die gister avond door Vlaamse jongeren in het nabij gelegen Heverlee zou worden gehouden is niet doorgegaan. In plaats daarvan werd de rijkswacht verrast in het centrum van Leuven waar tegen negen uur zeker duizend jongelui opdoken. En dat terwijl de toegangswe gen naar Leuven vanaf zeven uur zwaar werden bewaakt om te voorkomen dat demonstranten in de stad zouden door dringen. De rijkswachters, te elfder ure ver sterkt met een detachement dat het gar nizoen op 1500 man bracht, traden kor daat op. Vier waterkanonnen werden in gezet rond de Grote Markt. Grote groe pen werden op de vlucht gejaagd naar zijstraten nadat grote charges waren uit gevoerd, waarbij de etalageruiten van enkele winkels sneuvelden. Circa 200 jongens en meisjes werden opgepakt. Tegen middernacht kon men kleine groepjes waarnemen die op veilige af stand van de gendarmes nog ijle kreten als: „Leuven vrij" en „Wij zijn het beu" riepen en op dat ogenblik schreven dienaren van de procureur des konings in het als arrestantenhuis gebruikte voor malige vrouwengesticht zich kramp in de vingers bij het noteren van de namen en verdere gegevens. De jongelui zijn vanmorgen vroeg drup pelsgewijs vrijgelaten. Uit de processen- verbaal bleek dat de betogers waren ge komen uit Antwerpen, Gent, Mechelen, Geel, Diest, Halle, Tongeren en Leopolds- brug. Zij zorgden er voor dat een rustige dag door een toch nog rumoerige avond en bedrijvige nacht werd besloten. Op de Grote Markt groepten gistermid dag honderden middelbare scholieren sa men die met tienduizenden in andere Vlaamse steden en dorpen spijbelen uit solidariteit met de strijd van de Neder lands-talige Leuvense studenten. Het is trouwens geen typisch Leuvens beeld meer. In heel Vlaams-België doen zich dergelijke tonelen voor, al dan niet ge paard gaande met spreekkoren en op tochten zoals gisteravond in Antwerpen waar een ketting van zeker vijfhonderd scholieren zich hand-in-hand door de stra ten bewoog tot de politie hen uiteen dreef. Er is een samenscholingsverbod in Leuven afgekondigd met als gevolg dat de studenten van de straat zijn verdwe nen. Velen hebben van de vrije week ge bruik gemaakt door hun studentenkamers op slot te draaien en met vakantie naar de ouders te gaan. Trouwens, de leiders van de protesterende Vlaamse studenten zitten nog in arrest en wat is een betoging zonder leiders? Bij dat alles is er iets merkwaardigs gebeurd: vertegenwoordigers van Neder landstalige studentenverenigingen heb ben zich rond de tafel geschaard met Franstalige collega's om te zien een goede oplossing voor de geschillen te vinden. En dat in Leuven waar studenten van de beide afdelingen van de universiteiten elkaar mijden als melaatsen en zelfs de hoogleraren niet met elkaar praten. Vanmorgen is het leven in Leuven weer met een schone bladzijde begonnen. Er werden straatjes geschrobd, de groenteman zette zijn kistje fruit buiten en het kran tenvrouwtje nam haar plaats weer in tegen het schilderachtige decor van de Grote Markt. Aan het ontbijt hoorden burgers gelaten het nieuws aan: betogingen hier en daar en eindelijk overal, het overleg van prof. Leemans waarover natuurlijk niets wordt losgelaten, het vergaderen van het nationale comité van de C.V.P., dat het natuurlijk niet eens is geworden In de Belgische universiteitsstad Leuven werden door de rijkswacht Vlaamse demonstranten met enige waterkanonnen uiteen gespoten. en de even natuurlijke protesten van Vlaamse comités tegen het willekeurig optreden van de rijkswacht. De radio liet voor de zoveelste keer we ten dat de minister van Opvoeding de jongeren ernstig aanraadde weer naar school te gaan, omdat zij de kans lopen het recht op het doen van examen te ver spelen. Jawel, ze zijn tegen schooltijd van huis gegaan met de boekentas onder de arm, want van die tas heb je gemak als je de hele dag op de koude straattegels gaat doorbrengen. symphatie, die nu eenmaal altijd de kleinste ten deel valt. Toch ondervindt de nog wankele West duitse democratie het niet vanzelfspre kend als een „fair-play" dat de liberalen hun kansen krijgen. Niet weinig West duitse kiezers vinden dat een partij, die zo klein is, dan ook maar moet ophou den met bestaan. Ook de machtige CDU streeft naar de ondergang van de libe ralen en kanselier Kiesinger hoe hij zich ook op verschillende manieren mag hebben uitgedrukt streeft dit doel na. In het veelomstreden tweepartijenstel sel zou de CDU machtigste partij zijn. Dat de sociaal-democraten zich steeds meer tegen het districtenstelsel beginnen te keren, is dan ook niet omdat zij zo veel democratisch respect voor de FDP opbrengen, maar omdat zij op hun vin gers hebben nageteld dat ze bij een twee partijenstelsel geen garen spinnen. In Freiburg komt een einde aan de loop baan van Erich Mende als voorzitter van de partij. Zijn opvolger wordt de voor malige minister voor Ontwikkelingshulp in het kabinet Erhard, Walter Scheel. ADVERTENTIE IWBDEN SINDS Uw aangewezen dealer voor Haarlem en Omstreken is Naaimachinespeciaalzaak Rijksstraatweg 14 - Haarlem - Tel. 023-52665 Wij hebben nog voorraad voor oude prijzen. Rijst, o rijst. Honderden scholieren heb ben bij hun vierde protestdemonstra tie van deze week een chaotische toe stand veroorzaakt in de Indonesische hoofdstad Djakarta. Leuzen als: „Rijst, o rijst, ik heb je zo nodig" waren op borden gekalkt. De protesten zijn in eerste instantie gericht tegen de hoge rijstprijs in Indonesië. Vechtpartij. Bij een vechtpartij tussen aanhangers van de Congrespartij en communisten in de industriestad Belgha- ria in India zijn volgens de politie drie mensen om het leven gekomen en twin tig gewond geraakt. Van niet-officiële zijde is meegedeeld dat er zeker twin tig mensen het leven hebben verloren. Verbrand. Bij een brand in het dorpje Merthyr Tydfil in Wales is een gezin van zes personen om het leven gekomen. De brand in de woning was vrij snel bedwongen maar een echtpaar en de vier kinderen werden dood op bed aan getroffen. Boetes. Politiemannen die dronken op hun werk komen of wegblijven omdat zij zogenaamd ziek zijn, kunnen voortaan beboet worden of salariskortingen oplo pen krachtens een nieuw zojuist door het Poolse parlement goedgekeurd wets ontwerp. Vrijwillig.De Portugese Nationale Verga dering heeft een wetsontwerp goedge keurd, dat voor vrouwen de mogelijk heid schept als vrijwilliger bij de strijd krachten te dienen. Zelf gestookt.^ Zestien mensen zijn in de Indische stad Calcutta in een zieken huis gestorven na het drinken van eigen gestookte sterke drank. Huwelijk. Rajiv Gandhi, de oudste zoon van premier Indira Gandhi van India, zal in het huwelijk treden met het Ita liaanse meisje Sonia Madno uit Turijn. Zij leerden elkaar kennen in Cambrid ge. Barnard. Prof. Christian Barnard, wiens harttransplantaties critiek hebben uit gelokt in West-Duitsland is in Frank furt om een bespreking van zijn werk te geven voor de televisie.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 3