Buit van roof Volendam terecht Öok tweede dader bekent Antiek en Schagen's „Rode Leeuw" uitgebrand Eén derde leerling te kort Ambtenaren adviseerden over eigen bouwplannen Wij zijn AUTO-SPECIALISTEN ANTI-ROEST BEHANDELING Agenda voor Haarlem en de IJmond „Vervoerder" liet rovers in de steek Eis van 13 jaar en 4 maanden Man gepakt die na doodrijden van een meisje doorreed Uit auto geslingerd en overreden Reactie van mr. Van Riel N.Y.Y. wil openbaar onderzoek in Pernis Onderzoek bij Zeister bouwtoezicht KYP-radicaal wil spoedig regeling stakingsrecht „Oceaan Sprinter" aan de ketting Morgen koud N.V. GARROSSERIEFABRIEK CHRISTIAANSE ZATERDAG 27 JANUARI 1968 2 Poging tot gifwoord op echtgenote f Uitstel van dienst voor baccalaurei -i KJ' Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk AKEN. De Westduitse politie heeft ln Düsseldorf de tweede man aangehou den die dinsdagavond betrokken is ge weest bij de roofoverval op de juwelier G. Veeken in Volendam. De tweede over valler is een man van 24 jaar. Zijn maat, een 26-jarige barkeeper, was reeds woensdagavond aan de grens tussen Luik en Keulen aangehouden. Van de buit die een waarde van 20.000,- heeft, is vrij wel alles terecht. Alleen drie armbanden, welke de rovers ln Brussel verkocht hebben, moeten nog achterhaald worden. Twee districtsrechercheurs van de rijkspolitie Amsterdam hebben in Düssel dorf de verdachten een verhoor afgeno men. Volgens de districtscommandant van de rijspolitie hebben de inwoners van Volendam door het geven van vele waar devol gebleken tips in ruimte mate bij gedragen tot de snelle aanhouding van de daders. Hij is vol lof over de medewer king van de Duitse politie-autoriteiten. De districtsrecherche zet het onderzoek in DEN BOSCH. De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Bosch heeft te gen een 51-jarige nertsfokker uit Handel, (N.B.) 13 jaar en vier maanden gevan genisstraf geëist wegens poging tot dood slag op zijn vrouw. De verdachte zou op 1 juni 1967 ge tracht hebben zijn vrouw die in het zie kenhuis te Veghel werd verpleegd, om het leven te brengen door haar sinaasap pelen te geven welke met een zwaar ver gif waren ingespoten. De verdachte heeft steeds hardnekkig ontkend. In zijn requisitoir zei de officier, dat de verdachte zich bij het onderzoek ver strikt had in een warnet van leugens en geprobeerd had de schuld op zijn zoon te werpen. Uit het verhoor met gesloten deuren van een vrouwelijke getuige, een kennis van de verdachte, zo zei de officier van Justitie, blijkt dat verdachte een keihar de, geslepen man is die geen enkel mid del schuwt om zich schopn te praten en die niemand ontziet. De officier sprak van een uniek misdrijf in opzet en uitvoe ring. Slechts dankzij de waakzaamheid van een verpleegster is het bij een poging gebleven. Hij eiste de zwaarste straf die de wet toelaat, namelijk tweederde van de maximum straf voor een ten uitvoer gelegde moord. De rechtbank zal binnen 14 dagen vonnis wijzen. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. fraaie voltaires, banken, mahonie stoelen, ta fels en kabinetten, alsmede collectie 17e en 18e eeuwse eiken kasten, deken kisten, tafels, broodspinden. Alles met GARANTIECERTIFICAAT. „Persiah", privé - adres Schotland straat 44, Haarlem. Tel. 023 - 20484 Ook 's avonds en zondags. Vervanger van „Schiedyk". De Holland- Amerika Lijn heeft ter vervanging van het ms. „Schiedyk" het Engelse ms „Cheshire" gecharterd voor een reis naar de havens aan de westkust van de VS en Canada. De „Schiedyk" zonk op 4 januari voor de Canadese west kust. Het Engelse schip heeft een draagvermogen van ruim 12.000 ton. Teruggekomen. Een psychopaat, die dins dag tijdens een zangrepetitie uit het rijksasyl „De Kruisberg" in Doetin- chem ontsnapte, is na twee dagen uit eigen beweging teruggekomen. Hij was reeds in Den Bosch gesignaleerd. De man bleek over geld te beschikken. On derzocht wordt hoe hij daaraan geko men is. Burgemeesters. Tot burgemeester van Oirschot is benoemd mr. H. K. J. M. Cappetti, sinds 1959 burgemeester van Erp. Hij is 47 jaar en lid van de K.V.P. Tot burgemeester van Ouderkerk aan de IJssel is benoemd de heer P. B Bakker, wethouder van Oud-Beijerland. Hij is 53 jaar, hervormd en lid van de A.R.P. Ambassadeur. E. J. baron Lewe van Aduard ambassadeur in Pretoria, wordt tevens ambassadeur in Lesotho in de republiek Botswana. Hasjisch. De politie heeft twee jongens van 19 en 17 jaar uit Grootebroek en een 21-jarige Amsterdammer gearres teerd, die in het bezit waren van an derhalve kilo hasjisch. Zij hadden die eind vorig jaar uit Tanger meegenomen. Twee spoorboekjes. De Nederlandse Spoorwegen willen dit jaar twee keer een dienstregeling uitgeven, de eerste op 26 mei, de tweede op 29 september. Normaal geldt de dienstregeling voor een jaar. Dit jaar wil men tussentijdse verbeteringen aanbrengen door fre- frequentieverhogingen en reistijdver kortingen. „Netty" veilig. De Nederlandse kustvaar der „Netty" uit Meppel, die ten zuiden van het Deense eiland Funen met een gebroken mast en een verschuivende lading te kampen had, is veilig aange komen in de Deense haven Kerteminde Nieuw B.P.-Kamerlid. De heer W. M. van Harselaar te Leersum is benoemd tot lid van de Tweede Kamer, als opvol ger van de heer P. Leffertstra (B.P.), die als Kamerlid heeft bedankt. samenwerking met Duitse politie- en dou ane-instanties voort want het wordt niet uitgesloten geacht dat beide overvallers nog meer op hun kerfstok hebben. Het tweetal zal waarschijnlijk in Duits land worden berecht omdat geen enkel land eigen burgers aan het buitenland uitlevert. Beide Duitsers hebben een bekentenis afgelegd. Zij zijn dinsdag door een jonge man uit Düsseldorf in diens auto van Duitsland naar Volendam gebracht. Hij heeft de twee mannen daar dinsdagavond om halfzeven afgeleverd. Zij zeiden naar een paar meisjes te gaan. Toen zij om half acht nog niet terug waren, gaf de jongeman er de brui aan en is hij naar Duitsland teruggekeerd. Na de roofover- ZUIDWOLDE. Een 25-jarige vee handelaar heeft, nadat de politie hem van zijn bed had gelicht, bekend dat hij woensdagavond het 19-jarige meisje Eef- je Schreuers heeft doodgereden. Het meis je, dat met haar verloofde rechts op de weg liep, werd in een sloot geslingerd en was vrijwel terstond dood. De auto mobilist reed door. Hij ontkende na zijn aanhouding aan vankelijk hardnekkig en beweerde dat de zware beschadigingen aan zijn auto wa ren veroorzaakt door een aanrijding met een paard. VRIEZEN VEEN. De 22-jarige me vrouw Zomer slipte met haar auto, werd eruit geslingerd en raakte onder de nog rijdende wagen. Zij was op slag dood. Haar eenjarig dochtertje, dat bij haar in de auto zat, bleef ongedeerd. MAASTRICHT. De 60-jarige A. Rein- ders is met zijn auto in de Maas gere den en verdronken. Vermoedelijk is hij tijdens het rijden onwel geworden. MIDDENMEER. De 68-jarige mevrouw A. M. van der Veldt-Bon is aangere den door een auto, toen zij met de fiets aan de hand de weg overstak. Zij was op slag dood. ROTTERDAM. De 27-jarige timmer man A. H. Jansen is op een druk kruis punt overreden door een bestelauto en dodelijk gewond. WINSCHOTEN. De 57-jarige A. Schuur uit Nieuwe Pekela werd met personenauto door de auto meegesleurd. Hij overleed korte tijd later. APELDOORN. In een ziekenhuis over leed de 81-jarige P. Hoogedam, die door een hem achterop komende auto was aangereden toen hij plotseling zonder richting aan te geven op zijn fiets naar links zwenkte. WASSENAAR. Mr. H. van Riel, lid van de Eerste Kamer voor de V.V.D., heeft in een vergadering van de Wassenaarse VVD-afdeling enkele woorden gewijd aan de reacties op de rede welke hij vorige week ter gelegenheid van het twintig jarige bestaan van de V.V.D. in Amster dam heeft gehouden. „Wat ik in Amsterdam gezegd heb, heb ik gezegd omdat ik het in het nationaal belang noodzakelijk achtte. Men moet in zo'n geval zeggen wat men op het hart heeft en zich niet laten terughouden door vrees voor wat sommige kranten erover zouden kunnen schrijven", aldus de libe rale senator. Over het interview voor de VARA-tv. zei de heer Van Riel dat hij Herman Wig- bold een zeer constructieve figuur vindt en dat hij tijdens dit interview door hem keurig en vriendelijk behandeld was. val stonden de twee mannen daardoor zonder vervoer. Zij liepen naar Edam en namen daar een bus naar Amsterdam. De buschauffeur herinnerde zich later dat één hunner in het Engels en de ander in het Frans een kaartje had gevraagd. In Amsterdam kochten zij een vroege editie van een ochtendblad, waarin reeds het bericht stond over de overval met allerlei details. Daarom hebben zij hun wapen en een tas in het water gegooid. Omdat er geen reismogelijkheid meer naar het bui tenland was, overnachtten zij in een ho tel in de binnenstad. Woensdag vertrok ken zij per trein naar Brussel en vandaar naar Aken. Een van hen werd echter bij de grensovergang in Aken aangehouden. Van hem kwam de politie te weten wie zijn mededader was geweest. Men kende hem wel in Volendam, waar hij de afgelopen zomer op grote voet heeft geleefd, zodat het in Volendam, waar men toch veel buitenlanders gewend is, was opgevallen. Waar hij het geld daar voor vandaan had weet de politie niet. Mogelijk heeft hij zich nog aan meer dief stallen schuldig gemaakt. In het Amster damse hotel, waar het tweetal gelogeerd had, vond een rechercheur een papiertje waarop met de prijzen erbij, alle in Vo lendam gestolen sieraden gespecificeerd waren. KN ;r-T' - y. (Van onze correspondent) SCHERPENZEEL. Het gemeentebestuur van Scherpenzeel moet eind deze maand de vijfde leerkracht aan de openbare lagere school in deze gemeente, de heer Hoefnagel, ontslaan en op wachtgeld stellen. Oorzaak is, dat de school niet voldoet aan het in de Onderwijswet gestelde minimum aantal leerlingen. Dit aantal is voor een school met vijf leerkrachten 140 en de openbare lagere school in Scherpenzeel heeft, volgens de in december gehouden telling, 139s/» leerling. In Schagen is gisteren het uit de zeventiende eeuw daterende hotel en schouwburg „De Rode Leeuw" in vlammen opgegaan. De aangrenzen de taveerne „De Olde Smidse" kreeg zoveel waterschade dat ook deze als verloren moet worden be schouwd. Het N.V.V. vindt het van uitermate groot belang dat een diepgaand onder zoek wordt ingesteld naar oorzaak en gevolgen van de explosie op het terrein van dé Shell in Pernis. Dit onderzoek zou in volle openbaarheid moeten plaatsheb ben en gevolgd moeten worden door een openbare uitspraak. Het N.V.V. vraagt zich af in hoeverre voor deze industrieterreinen geldende Hinderwetvoorwaarden door de tijd zijn achterhaald en of zij niet aan de ver anderde omstandigheden en inzichten aan gepast moeten worden. Het N.V.V. vindt het ook nodig dat objectief en deskundig wordt beoordeeld of de veiligheid optimaal kan worden ge waarborgd met vrijwilligersbrandweer- korpsen. (Van onze correspondent) ZEIST. Het onderzoek van de Zeis ter recherche naar de gang van zaken bij het Bouw- en Woningtoezicht in Zeist is nog niet afgesloten. Onder meer wordt nagegaan welke invloed de ambtenaren van dienst hebben op de toekenning van een bouwvergunning. Deze vergunning wordt verleend door B. en W. maar de praktijk is, dat B. en W. vrijwel altijd afgaan op het advies dat de ambtenaren indienen, omdat 2ij de technici zijn die de plannen kunnen beoordelen. Als er geen juridische of be- leidsbezwaren bestaan, is het advies van de bouwkundige ambtenaar doorslagge- ADVERTENT1E Wij weten hoe en waar wij uw auto de volgens het Zweeds M.L.-systeem moeten geven. Door het gebruik van hoogwaardige produkten kunnen wij VIER JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE verstrekken. In ons modern bedrijf (opp.vl. 1200 m2) kunnen wij u die service geven welke u verwacht. CRUQUIUSWEG 31 HEEMSTEDE TEL. 023 - 8 47 87 vend. Maar als de ambtenaren zelf de tekenopdracht uitvoeren voor een aanne mer en ook het doorslaggevende advies aan B. en W. verstrekken is de situatie onzuiver. Het is reeds bekend dat dit tekenwerk voor grotere en kleinere wer ken op ruime schaal door hen is ver richt. En het is duidelijk dat aannemers maar al te bereid waren om hen die op drachten te geven. Bij het politie-onder- zoek doemt ook de vraag op of, als die opdracht ook betaald werd, er geen spra ke kan zijn van omkoperij of het geven van steekpenningen. Een geval dat zich heeft kunnen voor doen is dat van een particulier, die een garage en stenen schuur wilde laten bou wen. Hij raadpleegde een aannemer, die een bouwkundig tekenaar in de arm nam. Na indiening van de tekeningen en de aanvraag kwam de gemeentelijke vergun ning vrijwel onmiddellijk af. De bouw kundige ontpopte zich daarna als ambte naar van Bouwtoezicht en vroeg 550 gul den, „ongeveer de helft van het architec tenhonorarium". In een ander geval werd de bouwver gunning geweigerd, omdat de bouwkos ten te hoog waren. Een ambtenaar wist wel een oplossing: „Teken en vraag alleen vergunning voor de pui. Wat je er achter rommelt, tekenen wij er wel bij". DEN HAAG. De minister van De fensie heeft beslist, dat de baccalaurei van de technische hogeschool Twente uit stel van miltaire dienst krijgen voor on geveer twee jaar als zij aansluitend aan hun studie een functie in het bedrijfsle ven aanvaarden. De eerste bacealau- reaatsdiploma's zullen op 23 februari wor den uitgereikt aan 15 tot 20 studenten. \?v RU ï.VR'" Stadsschouwburg, vandaag en zondag, 20 u.: Wim Sonneveld Show. Eglise Wallonne (Begijnhof 30), zondag, 14.30 u.: Restauratieconcert door Werner Herbers (hobo), Carlo Ravelli (hobo) en Bernard Bartelink (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De dief van Parijs", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „De naakte wereld", 18 j. Vandaag, 23.30 u.: „The doctor and the call girl", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u. en zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Casino Royale", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „De laat ste grens", 14 j. Zondag, 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Mooi maar slecht", 18 j. Van daag, 23.30 u.: „De Maagdenbron", 18 j. Minerva, 20.15 u. en zondag ook 14.30 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf veroordeelden", 14 j. Zondag, 11 u.: „Het oerwoud roept a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zomernachten in Zweden", 18 j. Zondag, 11 u.: „Das Dreimaderlhaus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van verken uit de Haarlemse school van 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vislial (Grote Markt): Expositie van tekeningen, foto's, handenarbeid en hand werk van de deelnemers aan het Inter- scholair Jeugd toernooi. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot en met 12 februari. Bisschopelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Galerie-T BakenessergrachtExpositie van werken van Key Hiraga. Dagelijks van 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot en met 29 januari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Expo sitie van werk van Ger Daniëls, Jenny Kramer en Pieter Zwaanswijk op het thema „Oorlogsheerlijkheden". Maandag tot en met vrijdag 20 tot 22 u. Donderdag, zaterdag en zondag 12 tot 17 u. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158): Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14 tot 17 u. Tot en met 3 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van Angers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Comelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van schilderijen, collages, etsen en pen tekeningen van Gerrit van Dijk. Zondags van 14 tot 17 u. Tot en met 5 februari. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: Optreden van Klaas van Graft. Zondagmiddag: Joego slavische middag. Concertgebouw, zondag, 20 u.: Leer lingenuitvoering van de Eerste Haarlem se Accordeon Club. Coornhcrtlyceum (Chrysanthemum laan), vandaag, 20 u.: Modeshow (Inter- scholair Jeugdtoernooi). Frans Halsmuseum (ingang Klein Heiligland), maandag, 20 u.: „Onderzoek naar het gedrag van enkele diersoorten op koraalriffen", lezing door dr. Ingvar Kristensen (Volksuniversiteit). ZATERDAG 27 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Zomernachten in Zweden". Stadsschouwburg, 20 u.: „Seven guns for the MacGregors". ZONDAG 28 JANUARI City, 14.30 u.: „De onzichtbare tegen stander"; 19 en 21.15 u.: „Zomernachten in Zweden". Stadsschouwburg, 15 u.: „De gekken trekken de kaart"; 20 u.: „Seven guns for the MacGregors". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling werken van Rob Schotman. MAANDAG 29 JANUARI City, 20 u.: „Zomernachten in Zweden". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling werken van Rob Schotman. De expositie duurt tot 18 februari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het radicale K.V.P.- Kamerlid dr. T. E. E. van Schaik, heeft opnieuw verklaard met een initiatief voorstel tot regeling van het stakings recht te zullen komen als de regering daartoe in dit parlementaire jaar geen voorstel indient. De heer Van Schaik is niet gerust over de toezegging van minister Polak van Justitie aan de Tweede Kamer, dat hij zo snel mogelijk met een regeling zal komen. Dr. Van Schaik, die juridisch adviseur is van het Nederlands Katholiek Vakver bond, wil eventueel het voorontwerp overnemen dat het kabinet-Cals had klaar liggen. De vakbeweging staat vol gens hem voor 95 percent achter dat ont werp, dat is opgesteld door de toenmalige minister van Justitie, prof. Samkalden. De SER is op het ogenblik in opdracht van minister Polak bezig aan een advies over de regeling van het stakingsrecht. Dat advies wordt binnenkort verwacht. ST JOHN (Newfoundland). Het Ne derlandse koelschip „Ocean Sprinter" is aan de ketting gelegd op verzoek van de bemanningen van de twee trawlers en de eigenaar van de trawlers welke de „Ocean Sprinter" vorige week vrijdag op de Atlantische Oceaan, 400 kilometer uit de kust oppikten, nadat het schip door de bemanning was verlaten. Zij eisen nu de bergingsrechten op. Het K.N.M.I. deelt mee: Aan de zuidflank van een depressie, welke van Groenland naar Noorwegen trekt, wordt voor een korte periode vrij zachte en tamelijk vochtige lucht naar ons land getransporteerd, waaruit af en toe wat regen of motregen valt. Achter de depressie ontwikkelt zich op de oce aan een hogedrukgebied. Daardoor zal zondag met noordwestelijke winden po laire lucht ons land binnen stromen met opklaringen, maar vermoedelijk ook en kele regen-, sneeuw- of hagelbuien. WEERRAPPORTEN i ZATERDAG 27 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Cairo, broeinest van spionnen"; 23.30 u.: „Boris Karloff. de terreur". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Nico Betjes, plastiek, en van Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ZONDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Batman en Robin met nieuwe avonturen"; 16.30 uur: „Boris Karloff, de terreur"; 19 en 21.15 uur: „Cairo, broeinest van spionnen". Luxor Theater, 14.15 u.: „De Noorman nen komen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „James Bond 007 contra Dr. No". MAANDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u „Be minnelijke vlegel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Maximum en minimum- c r-i H "O d d temperaturen c m u <fl binnen- en buitenland fc-fi BS BS 5$ Den Helder ge h. bew. w 5 4 5 Ypenburg geh. bew. wnw 6 6 4 Vlissingen regen w 7 5 0.4 Eelde regen wnw 6 2 3 De Bilt geh. bew w 6 5 2 Twente motregen nw 5 5 6 Eindhoven regen w 6 4 2 Z.-Limburg motregen w 5 3 8 Helsinki geh. bew. ono -8 -12 0.4 Stockholm geh. bew. wnw -0 -10 6 Oslo zw. bew. nno -0 -13 0 Kopenhagen onbew. w 3 -3 0 Aberdeen geh. bew. zw 9 5 0 Londen regen w 11 6 0.1 Amsterdam regen wnw 6 5 2 Brussel motregen wnw 8 5 1 0,4 Luxemburg geh. bew. w 5 3 Parijs geh. bew. w 9 7 0.2 Bordeaux motregen wzw 10 6 1 Grenoble half bew. ono 3 2 4 Nice onbew. nno 14 3 0 Berlijn zw. bew. nnw 2 -1 1 Frankfort regen z 6 2 3 München sneeuw nw 2 -2 8 Zürich regen wzw 3 2 2 Genève geh. bew. zw 3 0 15 Locarno onbew. ozo 11 2 4 Wenen geh. bew. wnw 4 -2 3 Innsbruck sneeuw windstil 4 -2 23 Belgrado licht bew. w 1 -6 7 Athene zw. bew. zw 12 10 0 Rome onbew. O 12 0 0 Barcelona onbew. n 13 4 0 Madrid onbew. windstil 12 -6 0 Mallorca onbew. windstil 15 8 0 Lissabon Zondag 28 januari Zon op 8.27 uur; onder 17.19 uur. Maan op 8.27 uur; onder 15.22 uur. Maandag 29 januari Zon op 8.26 uur; onder 17.21 uur. Maan op 9.00 uur; onder 16.47 uur. Maanstanden Nieuwe maan 29 januari 17.29 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 27 januari Hoog water 1.25 uur en 13.50 uur. Laag watei 9.27 uur en 22.00 uur. Zondag 28 januari Hoog water 2.25 uur en 14.47 uur. Laag water 10.36 uur en 23.00 uur. Maandag 29 januari Hoog watei 3.24 uur en 15.42 uur. Laag watei 11.30 uur en 23.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2