Strijdlustig Telstar bedwong ADO in harde wedstrijd (0-0) mmm Rustsignaal bij Ajax had ook einde mogen aangeven w NAC hield Feijenoord een uur lang op 0-0 DOELMAN THIE (ADO) Landskampioen even sterk als bekerhouder GVAV behaalde derde zege in acht dagen Winst en verlies in dubbele interland tegen Noorwegen Record voor Keiler: 39.2 De Blinkert kwam tot eerste zege Nedlloyd boog ook voor Scylla Steen tegen het hoofd Handschoenen en zon tie klep gestolen IN ENGELAND Willy Dullens weer geblesseerd Zeven man met 13 punten Europese kunstrij-titel voor Maskova MAANDAG 29 JANUARI 1968 10 (Van onze sportredacteur) VELSEN. Terwijl Piet de Zoete stil voor zich heen zat te staren in de ADO-kleedkamer (hij had een lichte hersenschudding opgelopen, zoals door Telstar-dokter Van Rompu tijdens de rust werd geconstateerd), riep lange Haagse doelman Ton Thie naar Telstar-administrateur Van Duimen: „Kan ik bij Telstar niet meteen mijn handschoenen en zonneklep vergoed krijgen? Die hebben ze uit mijn doel gepikt". En onmiddellijk kwam er van alle kanten critiek op het Velsense publiek, dat in de tweede helft achter het Haagse doel had gestaan. „Ik heb een steen tegen mijn hoofd gekregen", zei de overigens niet zo geschokte Thie. Reserve-aanvoerder Mansveld had er zelfs in de tweede helft even de strijd voor laten staken. Hij klaagde erover bij scheidsrechter Bus, die liet omroepen, dat het af gelopen moest zijn met dat gegooi. Ernst Happel stond wat troosteloos te kijken temidden van zijn duidelijk aangeslagen pupillen. ADO is ten prooi aan een inzinking. Dat is dui delijk. In het midden van de week de nederlaag bij GVAV en nu 00 tegen Telstar. Piet de Visser aan de andere kant van het kleed gebouw was heel wat spraakzamer en vro lijker dan zijn Oostenrijkse collega: „Het is mooi, dat onze jongens onder al het geweld overeind zijn gebleven. Een te harde wedstrijd? Welnee, al leen mannelijk". „KIKKER, KIKKER" VOOR VAN RAVENS Weer nederlaag voor schotloos Oosterkwartier Het was wel degelijk een harde wed- itrijd. Scheidsrechter Bus had dat ook gevonden: „ik heb, vooral na de rust, voor alles gefloten. Dat maakte de wed strijd niet fraaier, maar het moest wel om de zaak in de hand te houden. Ik heb De Zoete in de rust ook gezegd, dat ik een optreden zoals hij als aanvoerder liet zien niet tolereer. Maar hij is in de twee de helft niet meer verschenen, merkte ik." Dat klopt. De Hagenaar was in de In Engeland en Duitsland stonden za terdag bekerwedstrijden op het program ma. Belangrijkste wedstrijd in Engeland: het duel tussen landskampioen Manches ter United en bekerhouder Tottenham Hotspur. Door een doelpunt in de laatste minuut van Martin Chivers onlangs voor 125.000 pond gekocht kwam Tot tenham toch nog op 2-2. Andere verrassende resultaten: Bourne mouth (derde divisie)-Liverpool 1-1, Man chester City-Reading (derde divisie) 0-0, Southampton-Newport (vierde divisie) 1-1, Colchester (derde divisie)-West Brom- wich Albion 1-1. In België bleef FC Brugge eerste door de uitwedstrijd tegen Standaard Luik met 1-2 te winnen. Ook Anderlecht verspeelde geen punt: 0-2 tegen St. Truiden. De ach terstand van Anderlecht bedraagt een punt. In Italië een 0-2 overwinning van lei der AC Milaan op Florence. AC Turijn (0-5 zege op Brescia) is nu tweede, vier punten achter Milaan. Juventus, woens dag voor de Europacup tegen Eintracht Braunschweig, mocht zaterdag spelen. De repetitie leverde een 2-1 overwinning op Atalanta op. Real Madrid, dat zelf met 3-2 van Real Zaragoza won, vergrootte de voorsprong op Atletico tot drie punten. Atletico ver loor de uitwedstrijd tegen Elche met 1-0. (Van onze sportredactie) SITTARD. Willy Dullens speelde gisteren niet met Sittardia tegen Sparta Dullens, pas weer een maand actief, na een slepende knie-blessure, sukkelt nu weer met een pijnlijke achillespees. De Vitesse-speler Huiberts blijkt vorige week tegen DFC een gescheurde nier opgelopen te hebben. Hij zal waarschijnlijk nooit meer kunnen voetballen. Paul van der Meer en van Telstar stompt de bal weg, met de knie steunend op Maassen van ADO. André en Althoff hoeven niet in te grijpen. eerste helft in aanraking gekomen met een Velser schoen. Hij werd wel opge lapt, maar hield hoofdpijn. Hij klaagde ook over het linkeroog. Hij kon er slecht mee zien. Hij zag in ieder geval wel de benen van Van Egmond, die juist aan zijn honderdste wedstrijd voor Telstar be zig was. Van Egmond werd gevloerd Toen De Zoete daarvoor een vrije trap tegen zich kreeg, had hij een grote mond. Vandaar de reprimande van de heer Bus. Er werd trouwens toch veel gepraat door de Hagenaars. „Dat moeten ze eens afleren" zei de heer Bus, over wie overi gens Ernst Happel niet zo te spreken was. Mansveld ontpopte zich gesterkt door de captainsarmband als een re denaar .Hij praatte met het publiek ,met eigen spelers, met de scheidsrechter en met Telstar-spelers en dan voornamelijk tegen Clement. De Velsense linksbuiten was het enfant terrible voor ADO. Van der Burch zag zich nogal eens door hem op het verkeerde been gezet. Dat alles was natuurlijk niet bevorderlijk voor het bereiken van een aanvaardbaar eredivi sieniveau. ADO ging er harder tegenaan en Telstar liet zich evenmin onbetuigd. Wat het voetballen betreft: Telstar schiep zich iets betere kansen. De beste was er na twee minuten in de tweede helft. Manders dook alleen voor Thie op en passeerde hem ook, maar de bal stuit te af op de paal. Later zou Manders weer voor Thie verschijnen, maar nu redde de Hagenaar uitstekend. De beste kans voor ADO mocht toegeschreven worden aan Aarts. Na een rush van Vos, de bes te man bij de roodgroenen, liet Van der Meeren de bal glippen. Aarts joeg de bal heel hoog over. Een zeer spannende eindfase bracht nog wat paniekerige situ- ties voor het doel van Telstar, maar de voorhoede van ADO bleek ongevaarlijk. Jochums, hersteld van een maagzweer, was als invaller voor De Zoete zeer be drijvig. GRONINGEN —GVAV heeft binnen acht dagen drie overwinningen behaald. Na ADO en Twente was nu Go Ahead de verliezende partij. Een mooi resultaat, maar de toeschouwers bij de laatste wed strijd zullen GVAV toch niet te hoog prij zen. De slechte wedstrijd werd in de 35- ste minuut door een doelpunt van Fritsen beslist. De full-profs van DWS trokken dit keer 3500 toeschouwers naar het grote stadion. Deze zeer getrouwen zagen DWS, vooral door slecht plaatsen kansloos van NEC verliezen. De doelpunten vielen in de tweede helft. Venneker, Geutjes en van Reeken hadden voor NEC, Smit had voor DWS succes. De 4000 toeschouwers bij Sittardia-Spar- ta moesten ook al tot na rust op doel punten wachten. Toen begon Vogels te blunderen en Sparta derhalve te scoren. Madsen deed dat tweemaal, Heyerman eenmaal. De geschiedenis van PSV dreigt eento nig te worden: wel gevaarlijk maar geen doelpunten. FC Twente had nu aan een goaltje, na negen minuten door Van Djjk gescoord, voldoende. Vooral door Bert Theunissen heeft For- tuna de uitwedstrijd tegen DOS gewon nen. In de eerste helft gaf hij Fischer een niet te missen kans, na rust scoorde hij zelf. DOS kon geen enkele goal ma ken. MVV en Xerxes-DHC speelden doelpunt loos gelijk. Voornaamste oorzaak: de gro te vorm van MVV-doelman Körver. G.V.A.V.-G« Afc«od D.O.S.-FwttifM'M r«tl<miuiif H t f* Wnf in fi rfrmi i W W'r f Mt O.W-S.-N.E.C. SUtordio-Sparta fCTiwwlJMt-M.V Vcsaw'-kksn-C f.C DEN HAAG De cijfers van sporttoto 30 zijn: aantal deelnemers 601.658. Eerste prijs: 151.510 gulden, tweede prijs: 82.642 gulden, derde prijs: 129.018 gulden (een bedrag van 87.697 gulden stond nog over van de toto's 29 en 27). Bij de sporttoto hadden zich zondag avond zeven deelnemers met dertien juis te voorspellingen en een twintigtal met twaalf juiste voorspellingen aangemeld. HENGELO. De Nederlandse zaal handballers, waarin Harrie Schrik (Atti- la), Herman Loeffen (Swift Arnhem), Wim Hofman (Sittardia) en Cees Keizer (Niloc) debuteerden, nam in de eerste helft van de verloren wedstrijd (14-9) te gen Noorwegen een voorsprong van 6-1 omdat de Noren hun defensie verwaar loosden. Toen Noorwegen daaraan meer aandacht ging besteden, was het gedaan met de snelle uitvallen van Nederland. Bij rust had de Nederlandse ploeg nog een voorsprong van 9-8, maar na 10-10 kwam de Noorse zege niet meer in ge vaar, hoewel Guus Cantelberg (Sittardia) en Herman Loeffen de score voor Neder land een aantrekkelijker aanzicht hadden kunnen geven. Cantelberg was met zes treffers de beste schutter, Herman Loef fen scoorde vier keer. Pim Rietbroek (Sittardia), doelman Van Noesel (Esca/ VC), Wim Hofman en Kees Keizer had den één keer succes. Aan Noorse zijde Keizer in één van zijn acties bij Volendam. Rechts Karregat. - W 'i Né* (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. De hele eerste helft, •n een kwartier van de tweede helft heeft Feijenoord lopen zoeken naar een wapen om de verdediging van NAC te verslaan. Toen Het Wapen eindelijk gevonden was, volgden de in totaal vier Rotterdamse doelpunten elkaar snel op. Dat wapen was: de dieptepass. Feijenoord begon sprankelend Snelle aanvallen, met het bekende flitsende com- bineerwerk van het duo Moulijn-Jansen hadden vooralsnog geen succes, maar dachten de 36.500 bezoekers, lang zal de •erste treffer niet meer op zich laten wachten. Helaas voor hen, de eerste Rotterdam- te aanvalskoorts duurde niet erg lang. Het spel werd steeds minder sprankelend, helemaal niet sprankelend en tenslotte zelfs bedenkelijk slecht. Ondertussen kwam degradatiekandidaat NAC, geleid door Frans Bouwmeester, meer en meer voor het doel van Pieters Graafland. Pelkmans schakelde het Zweedse gevaar Kindvall volledig uit. Eindelijk, toen iedereen de hoop al aan het opgeven was, ontdekte Feijenoord dan toch hoe het moest. Kort na elkaar spurtten Romeijn en Jansen door op snijdende passjes uit het centrum, en beide keren was Kore- brits kansloos. NAC, dat een uur lang met reden aan een mooi resultaat had geloofd,stortte toen volledig in. Een kwartier voor tijd zorgden Samardzic en Jansen ervoor, dat de overwinning toch nog een royale werd. VAESTERAAS Gabrielle Seyfert is haar Europees kampioenschap kunstrijden kwijtgeraakt aan Hana Maskova. De Tsjechische, die na de verplichte fi guren een voorsprong van 43 punten op de Oostduitse Seyfert had, verloor In haar kür een gedeelte van haar voorsprong op de Oostduitse, die voor het vrije rijden het hoogst werd genoteerd. De oud-Euro- pese kampioene verdrong daardoor de Oos tenrijkse Beatrix Schuba van de tweede plaats. IJSHOCKEY. Het Tilburgse TIJSC Trappers heeft in Brussel een ijshockey- wedstrijd uit de strijd om de coupe der lage landen tegen IHC Brussel met 10-7 gewonnen. De tussenstanden waren: 3-1, 4-4, 3-2. (Van onze sportredactie) VOLENDAM Voetbal kan een erg leuke sport zijn; dat bewezen Ajax en Vo lendam in de eerste helft. Voetbal kan ook een vreselijk vervelende bezigheid zijn: dat toonden Ajax en Volendam in de tweede helft duidelijk aan. De vele Volendamse toeschouwers, die al na drie kwartier bij de stand 1-4 vertrokken, heb ben inderdaad zo goed als alles gezien. Overigens zal hun voortijdig vertrek eer der door teleurstelling dan door collectie ve helderziendheid zijn ingegeven. Volen dam immers, in hoog tempo gestart, met leuk voetbal en zelfs een vroeg doelpunt, kon bij rust toch alleen nog maar hopen aan een verdere afstraffing te ontko men. Dat lukte, maar, het dient gezegd, vooral omdat Ajax geen enkele behoefte meer had aan nog meer goals. De volgepakte tribunes speaker Mühren: „Als we nu allemaal even naar het midden schuiven, ja, een twee hup, een twee hup, zo, dan is er weer wat ruimte" hadden in het begin alle reden tot ademloos toekijken. Bij wervelende Ajax-acties natuurlijk, maar ook bij snel uitgevoerde Volendam-aanvallep. De uitgebreide Ajax-aanhang mocht het eerst proberen wat ruimte voor juich- INZELL Erhard Keiler heeft giste ren in Inzeil het op zijn naam staande wereldrecord op de 500 meter verbeterd. Hij won de afstand in 39.2 sec., dat is 0.3 sec. beter dan het wereldrecord, dat op naam stond van Keiler en de Rus Grishln. Ook de Japanner Keichi Suzuki bleef met 39.3 onder het oude wereldrecord. Keiler en Suzuki startten in de negende rit. Tij dens de wedstrijden in Inzeil kwam Kei ler zaterdag tot 39.5. bewegingen te zoeken. Al na zeven minu ten kopte Swart een inswing-corner van Keizer keihard langs Tuyp. Maar even la ter waren de Volendammers aan de beurt. Een schitterende pass van Kras, J. (Bil ly) Bond die een sprintduel van de on danks een lichte blessure opgestelde Suur- bier won, en de Volendamse ruiten moch ten hun deugdelijkheid bewijzen. Na dit eerste kwartier met flitsend spel werd steeds duidelijker, dat Volendam bo ven zijn krachten begonnen was. Na een mooi buitenspeldoelpunt van Swart kon Jan (Kip) Jonk de tegenvallende Cruyff alleen nog maar remmen door hem onder uit te halen. Specialist Groot, zonder twij fel de beste man van het veld, mikte voor zijn doen vrij onnauwkeurig, maar toch raak, 1-2. De zeer juiste beslissing van scheids rechter Van Ravens maakte hem er bij het Volendamse publiek niet populairder op. Voortaan zou iedere vermeende anti- Volendam uitspraak op een morrend „kikker-kikker" onthaald worden. Een langdurige solo van Keizer en een blun der van Tuyp leverden Ajax de derde goal op. De vierde was het werk van Sjaak Swart, die het beslissende duel, wie de goal mocht maken van Cruyff verloor. Ook hier even felle als onjuiste protes ten van de Volendammers, die om de een of andere reden aan buitenspel dachten. Een elftal potige Volendamse agenten moest scheidsrechter van Ravens een vei lige terugtocht naar de kleedkamer ver zekeren. Bij rust al. Maar goed, het rust- signaal had net zo goed het einde mo gen aankondigen. Oosterkwartier is er weer niet in ge slaagd een overwinning tebehalen. Het verloor met 9-5 van KCO, nadat de rust stand was ingegegaan met een gelijke stand: 5-5. Deze nederlaag kan voor een groot deel worden toegeschreven aan schotloosheid. Stam was met twee doel punten topscorer. De uitslagen van de in de Kennemer Sporthal gespeelde cmpetitiewedstrijden luiden als volgt: IJmondia 1 Neptunus 1, 1-4; Oost hoek 1 Aurora 2, 0-0; Oosterkwartier 3 Neptunus 2, 0-3; Aurora 2 Oost hoek 1, 4-2; IJmondia 1 Parkwijk 1, 3-3; Neptunus 3 Parkwijk 2, 5-1; IJmondia 2 Aurora 5, 2-2; Oosthoek 3 Haarlem 4, 1-4; Oosterkwartier 2 Parkwijk 1, 2-0; Neptunus 1 A. Rea dy 1, 4-4;. was Arnulf Baek met vier doelpunten de beste schutter. De basis van de Nederlandse overwin ning (10-9) bij de dames werd in het eer ste gedeelte van de tweede helft gelegd. De ruststand, 7-3 in het voordeel van Noorwegen bood weinig gunstige vooruit zichten, maar zeven minuten na de tust had Nederland de ongunstige marge weg gewerkt. Carry Piller (Niloc) en Marian de Meurichi Walcheren) brachten Neder land op 10-8. Noorwegen kwam nog een doelpunt dichterbij, maar in de laatste twee minuten speelde Nederland op bal bezit en behield zijn voorsprong. Carry Piller en Thea Hendriks (Swift) maak ten drie doelpunten. Wil Aarts (Swift) Adri Meyer (Blauw Wit) Marian de Meu richi en Tjits de Groot hadden één keer succes. Het Nederlandse zaalhandbalteam zal in de voorronde van het toernooi om de wereldtitel in 1970 uitkomen tegen Dene marken. Het toernooi om het wereldkam pioenschap zal in Frankrijk worden ge houden. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. De damesploeg van d» Blinkert heeft de laatste strohalm gegre pen en eindelijk de eerste winst geboekt ten koste van een zonder Tjits de Groot spelend Hygiëa. Of deze zege de Haar lemse dames voor degradatie kan behoe den moet betwijfeld worden. Er was tus sen Hygiëa en De Blinkert vrijwel geen krachtsverschil. Hygiëa startte wat aar zelend, maar kwam toch met 1-0 voor. Mieke Rubach maakte toen gelijk. De doelpunten vielen de hele wedstrijd om en om. Halverwege was de stand 4-4. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Bij de stand 6-6 kreeg De Blinkert een strafworp toegewezen en Nel Rubach maakte geen fout. Dit betekende de eer ste winstpunten voor de gasten, want ge scoord werd er niet meer. Mieke en Nel Rubach troffen ieder driemaal doel. Ma rijke Bouman nam er één voor haar reke ning. Verburch speelde tegen Zeeburg, dat ook met klein verschil (6-5) aan het langste eind trok. (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM. In de promotiegroep van de ereklastafeltennis is Scylla hard op weg zijn landstitel te prolongeren. Na AMVJ moest nu het favoriet geachte Nedlloyd met 7-3 het hoofd buigen. Deze ontmoeting werd niet alleen gekenmerkt door een gespannen sfeer maar ook (vol gens Nedlloyd) door zwakke arbitrale be slissingen waartegen de Amsterdammers dan ook protest aantekenden. Naast Bert van der Helm was Gerard Bakker de grote figuur in het topduel. In de wed strijd tegen Frans Schoofs moest zelfs de tijdregel toegepast worden, maar Bak ker trok na hoogspanning aan het lang ste eind, zodat dit voor Schoofs na eerder van Van der Helm verloren te hebben zijn tweede nederlaag was. Fallaux kon in dit geweld niet meekomen waardoor Frans en Bert Schoofs alsmede Carel Deken ieder toch eenmaal tot winst kwa men. Maasbree deed keurig werk door Hun- ter '25 met 4-6 te kloppen. Harry Vaessen was bij de Limburgers in voortreffelijke vorm getuige zijn drie overwinningen. In groep B kwam SVE eindelijk weer eens tot winst. Swift was met de cij fers 2-8 het slachtoffer. Gompelman kwam verrassend goed voor de dag en behaalde drie zeges. AVGADe Treffers eindigde onbelist. Standen A: Scylla 2-4; Nedlloyd 3-4; Maasbree 2-2; Hunter 3-2; AMVJ 2-0. B: AVGA 3-4; SVE 3-3; Wibats 2-2; Tref fers 2-2; Swift 2-1.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 10