Honderden uit IJmond bewezen deken Hosman laatste eer IN DE VISHAL EN OP ZEE Concentratie in aanbod bloembollen wordt bijzonder noodzakelijk Panderose-bar Tolweg door brand geteisterd Nieuwe boeken in stadsbibliotheek Veisen Groot raadsman van priesters en leken" Klavierschippers gaven weer showavond Ds. Remijn naar Zwitserland beroepen Havenberichten Trawler „Vrede" op weg naar Noorwegen Aanrijdingen bij en in de tunnel VOORLICHTINGSDAG SIERTELERS Bovenverdieping ging verloren J aarvergadering Oranjevereniging Driehuis Kinderen waren op het verkeerde pad Vacuumpompen in de polder gestolen Integratie van handelsbedrijven de oplossing VERENIGINGSNIEUWS MAANDAG 29 JANUARI 1968 5 4? K. M. V elsen-lJ muiden Droogverkoop Niet positief Een beeld van de korte en sobere plechtigheid rond het priestergraf. ÏJMUIDEN. Voor wat minder taltijk publiek dan gewoonlijk heeft het accor deonorkest „De Klavierschippers" in het Patronaatsgebouw in IJmuiden een show avond gebracht die veel enthousiasme ont ketende. Onder de bezielende leiding van Jan Doornbosch werd fris gemusiceerd, waar bij de nadruk lag op potpourri's van be kende melodieën voor jong en oud. Er traden verschillende solisten op, van wie vooral de tenor Jaap Bergwerf veel ap plaus oogstte. Hij heeft ook inderdaad een goede stem, die hij zeer bevredi gend weet te gebruiken. De „Sidy's" staan nog aan het begin van hun carrière, het geen uit hun gebrek aan voordracht blijkt, maar hun zingen is over het algemeen zui ver en dat is al heel wat waard. De veertienjarige Ria Schiltmeyer heeft een flink volume, maar bij haar kwam de zuiverheid wel eens in het gedrang en haar neiging de noten op te drukken is wat storend. Voor ons was het hoogtepunt het op treden van Fred Perrier, de man, die in dertijd in het nieuws kwam door zijn con flict met Tom Manders over zijn „Dorus"- uitmonstering. Perrier heeft zijn nummer gemoderniseerd, maar blijft heel persoon lijk in zijn bandrecorder imitatie a la Bueno de Mesquita en André van Duijn. Misschien niet zo minutieus getimed als deze laatste, maar wel met nog meer contact met de zaal. Niet al zijn vondsten zijn even hoogstaand, maar op een avond als deze was zijn optreden toch beslist een voltreffer. MAANDAG 29 JANUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost, IJmuiden-West, parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat 1: 19 tot 21 uur. DINSDAG 30 JANUARI Cultureel Centrum, IJmuiden, 14 u.: cau serie over Japan, door mevrouw L. Drijver, voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. Stadsschouwburg, 14 u.: „Reinaart de Vos", door Toneelgroep Proloog, voor scho lieren. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum .Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- »en-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 in Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15 tot 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak, secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Honderden uit de gehele IJmond hebben zaterdag de laatste eer bewezen aan oud-deken B. G. Hosman, die vorige week dinsdag plotseling in Den Haag overleed. Onder de bijna duizend personen die in de kerk van de H. Agatha aan de Breestraat voor de geconcelebreerde requiemmis bijeen waren gekomen, bevonden zich talrijke kerkelijke en gemeentelijke autoriteiten alsmede een groot aantal niet-katholieken. Ook oud-burgemeester van Beverwijk mr. H. J. Scholtens uit Maastricht was aanwezig. Wegens hun verblijf in het buitenland waren de burgemeesters van Beverwijk en Heemskerk verhinderd. De overledene lag opgebaard voor het oude hoofdaltaar. Een schat van bloemen omringde de blanke kist waarop de ko ninklijke onderscheiding van de deken lag: Officier in de Orde van Oranje Nas sau. De mis werd opgedragen door de bisschoppen van Haarlem en Rotterdam met assistentie van moderator J. Lafeber en de kapelaans P. Obdam en J. IJdema. De wisselende gezangen van de requiem mis werd uitgevoerd door het parochieel zangkoor. Door pastoor J. Th. Hooger- vorst uit Volendam (vroeger aalmoeze nier van het Bedrijfsapostolaat) werd de lijkrede uitgesproken. Pastoor Hoogervorst noemde wijlen de ken Hosman een rusteloos mens die im mer op weg was. Zijn verknochtheid aan de bisschop en zijn grote eerbied voor het gezag noemde spreker het geheim van deken Hosmans leven. De overledene be- (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT De Santpoortse her vormde predikant ds. J. C. Remijn heeft een beroep aanvaard naar Meiringen in het kanton Bern in Zwitserland. Ds. Re mijn is sinds april 1959 als predikant ver bonden aan de Dorpskerk in Santpoort. Ds. Remijn ontving het beroep in novem ber van het vorig jaar, gelijk met een beroep naar Interlaken-Unterseen in Zwit serland. Hij zal in Meiringen als werk- predikant worden aangesteld. De predi kant studeerde van 1949 tot 1950 in Ba zel. Hij is in bergpostkringen bekend. Ja renlang was hij vice-consul van de Oos tenrijkse Alpenvereniging in Kennemer- land. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Albert, van Swansea; Tor Hollandia, Immingham; Amstelstroom, Hull; Elli Ahrens, Swansea; Al- dersgate, Vitoria, IJmuiden; IJstroom, Dagen ham; Hans Priess, Wismar; Draco, Oporto; Markab, Swansea; Wotan, Dagenham; Skau- mor, Pepel, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Tor Anglia, Gothenburg; Jans, Londen; Com mander, Newport News; Grete Skou, Rotter dam; Keynes, Southampton; Nordstrand Priva Norresundet; Vesta, Rouaan; Kurki, Kotka, Vel- sen; Jubilation, Great Yarmouth; Orania, Baton Rouge. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Nieuwe Waterweg, naar Londen, IJmuiden; Brinio, Mil- fordhaven, IJmuiden; Corella, Noordzee, IJmui den; Hebe 2, Oxelosund; Gazelle, Boston, Koog aan de Zaan; Ceuta, Rotterdam; Martina, Rot terdam, Zaandam; Jean-E., Londen; Tor Hol landia, Gothenburg; Basse Indre, Basse, Indre, IJmuiden; Tairlaw, Spliethoff; Tremeadow] Londen; Osiris. St. Croix; Hanna Jacobs, Fal- kenberg; Lühedeich, Solvesborg, IJmuiden; Wal- brook, Londen, IJmuiden. Zondag aangekomen te IJmuiden: Vermeer singel, van Cork; Lauwersborg, Par; Hartwar- den, Gent; Roelof Buisman, Rotterdam, Wor- merveer; Bakala, Dakar; Thea, Ipswich; Vamos, Colchester; Blankenstein, Bremen; Sanjovier, Londen; Nerlandia, Aarhus; Sylt, Stettin; Fe- nice, Monrovia, IJmuiden; Dania, Kopenhagen; Ber, Par, Velsen; Eemland, Hamburg; Burgen- stein, Bremen; Hondsbosch, Londen, Zaandam; Margot, Kinetra, Velsen; Stevnsklint, Oxelo sund; Falkur, Bilbao; Sporonia, Hull, IJmui den; Fortuna, Bilbao, IJmuiden; Oosterburgh, Middlesborough; Saint Bernard, Le Havre; Susan, Bremen; Looiersgracht, Hamina, Zaan dam; Vliestroom, Leith; Walenburgh, Oxelo sund; Mario, Par. Zondag vertrokken van IJmuiden: Peter Wil- fried, naar Hamburg; Tor Anglia, Immingham; Helios 2, Holbaek; Rijnstroom, Shoreham; Hontestroom, Sheerness; Marathon, Curasao. Buitenhuizen; Kursk, Ventspils; Amstelstroom, Hull; Magula, Varberg; Chiron, Rotterdam. Maandag aangekomen te IJmuiden: Speed, van Par; Gunda, Uddevalla; H. Mittman, Ant werpen; Hannes Fesefelft, Llandulas; Helene Schepers, Uddevalla. (Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan.) schouwde het als een grote persoonlijke eer ere-kanunnik van het bisdom Haar lem te Zijn. Als eenvoudig mens stond hij echter nooit op die waardigheid. Dat bleek wel bij de officiële gelegenheden waar hij de bisschop vertegenwoordigde. Zijn persoon maakte dan veeleer een ver legen en onhandige indruk. Pastoor Hoo gervorst zei voorts dat deken Hosman niet in de eerste plaats een groot beleids- man en stimulator is geweest. In zijn geest was echter een grote ruimte voor de denkbeelden van anderen. Hij was daardoor een groot raadsman van pries ters en leken. Mede omdat hij geen aan zien des persoons kende en eenvoudig bleef. De versregels „Niemand leeft voor zichzelf, niemand sterft voor zichzelf" noemde pastoor Hoogervorst toepasselijk op de persoon van deken Hosman. Ongeveer tweehonderd personen ver gezelden daarna de overledene naar zijn laatste rustplaats, de r.k. begraafplaats „Duinrust". Het was een korte en sobere plechtigheid die door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. Jansen werd geleid. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Zondagmiddag is de mtortrawler „Vrede", die vroeger „Rot terdam" heette en eigendom was van de voormalige firma D. Joh. Krijger in IJmuiden, door de Duitse zeesleepboot „Fairplay" op sleeptouw genomen voor de reis naar haar nieuwe bestemming. Bergen in Noorwegen. De trawler werd 26 jaar geleden in Duitsland gebouwd en te water gelaten als „Phoque". Vervolgens kreeg het schip de naam „Margot" en daarna werd het omgedoopt tot „Van Ronzelen". Krijger kocht het schip, als stoomtrawler, en liet het in Delfzijl ombouwen tot motortrawler met een diepvries- en vismeelinstallatie. Onder de naam „Rotterdam" IJM. 82 nam het vaartuig deel aan de visserij. Na het faillissement van de firma Krij ger kocht de Rederij voorheen Frank Vrolijk in Scheveningen het schip, dat de naam „Vrede" kreeg. Onder de naam „Triplex" gaat de trawler van Bergen (Noorwegen) de ring- netvisserij uitoefenen. Maar eerst wordt het schip opnieuw verbouwd. Het wordt een kostbare verbouwing, die 1.800.000 Noorse kronen gaat kosten. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den in IJmuiden aangevoerd 7840 kisten vis, 53.000 kilogram tong en 4260 stijve kabeljauwen. Er waren 1492 premiekis- ten vis. De aanvoer werd verzorgd door 83 vaartuigen. Bij de aanvoer waren 560 kisten schel vis, 490 kleine kisten schelvis, 460 wij ting, 400 kleine kisten wijting, 860 gul en kabeljauw, 160 torgul, 2030 koolvis, 20 haring, 410 kleine kisten haring, 20 makreel, 192 kleine kisten makreel, 2230 schil, 50 tarbot 290 varia. Prijzen per kilogram in guldens: heil bot 6.30-4.40, tarbot 8.20-7.70, grote tong 3.63-3.41, grootmiddel tong 3,58-3.32, klein- middel tong 4.05-3.63 tong één 5.08-4.66, Tong twee 5.09-4.69. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 92- 79, middel kabeljauw 86-80, grote koolvis 110-88, grote witte koolvis 146- grote leng 70. Per tien stuks: grote kabeljauw 80-62, midel kabeljauw 43-34. Per stuk: kreeft 29-22. Per 50 kilogram: grote schelvis 56-52, middel schelvis 51-44, kleinmiddel schel vis 41-34, schelvis een 42-32, schelvis twee 37-31, witte koolvis 42-36, koolvis een 20-1 koolvis twee 17-15, grove schol 33-20, schol twee 29-20, schol drie 30-20, schar 43-32, bot 5, poon 60, gestripte wijting 31-22, haring 20.40, tarbot 230-150, heek drie 27-19, lever 20, kleine kuit 88, grote kuit 30, schartong 26-24, kleine kreeft 57- De aanvoer in Scheveningen bestond maandagmorgen uit 300 kisten schelvis, 200 kleine kisten schelvis, 200 wijting, 200 kleine kisten wijting, 500 gul en ka beljauw, 100 koolvis, 25 kleine kisten ma kreel, 500 schol en 11.000 kilogram tong. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Zondag hebben zich bij en in de Velsertunnel verscheidene aanrij dingen voorgedaan. Omstreeks half twee raakten op de westelijke rijbaan aan de zuidzijde van de tunnel twee auto's elkan der bij een inhaalmanoevre. Hier ontstond uitsluitend materiële schade. Enkele uren later hebben zich in de westbuis twee kop - staart aanrijdingen voorgedaan, waardoor het vrij drukke verkeer op dat moment stagneerde. Gedu rende ongeveer anderhalf uur moest het verkeer door middel van verkeerslichten worden geregeld. Bij de beide botsingen ontstond uitsluitend schade aan de voer tuigen. (Van onze streekredactie) DEN HAAG. De sierteeltsector zal er goed aan doen eens te bekijken, of ze het voorbeeld kan en moet volgen, dat het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilin gen in de groenten- en fruitsector geeft bij het zoeken naar nieuwe afzetvormen. Dat vindt dr. A. J. Verhage, voorzitter van de Nederlandse Tuinbouwraad. Op de voorlichtingsdag in Scheveningen heeft hjj de siertelers enige suggesties aan de hand gedaan. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen wil tegenover de concentratie bij de inkoop van groenten en fruit, ont staan doordat supermarkten, warenhui zen, inkoopcombinaties van kruideniers en dergelijke die in deze produkten zijn gaan doen, een concentratie van het aan bod stellen. Te zijner tijd wil het zoals bekend, voor bepaalde produkten de vei- lingklok stilzetten terwijl het samen met exporteurs wil gaan deelnemen in han delsondernemingen. Dr. Verhage is nu van mening, dat in de sierteelt het vraag stuk van schaalvergroting bij de afzet ook de aandacht moet hebben en dan wel in de eerste plaats voor de bloembollen die via warenhuizen en dergelijke aan particulieren worden verkocht. Verder ook voor snijbloemen en bloemisterij plan ten, die op een meer populaire wijze dan de traditionele worden verkocht of dit nu in grootwinkelbedrijven of in de ge specialiseerde bloemenhandel gebeurt en voor enkele boomkwekerijproduk- ten, die eveneens door deze afzetkanalen gaan. Voor de zogenoemde droogverkoop (de verkoop van voor particulieren bestemde bloembollen dus) is de zaak volgens dr. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST. De Panderose-bar aan de Tolweg (voorheen café „De Brug"), die na een grondige modernisering op 13 december van het vorig jaar werd her opend, is zaterdagavond door brand ge teisterd. De bovenverdieping brandde ge heel uit, terwijl het café-gedeelte zeer zware schade opliep. De brand ontstond om 18.20 uur op de bovenverdieping. De Uitgeester brandweer rukte onmid dellijk met groot materiaal uit en kreeg later assistentie van het Heemskerkse brandweerkorps. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De Oranjevereniging Driehuis houdt op 31 januari haar jaar vergadering. De bijeenkomst wordt ge houden in de zaal van het Gymnasium Paulinum aan de Wolff en Dekenlaan in Driehuis en begint woensdagavond om acht uur. Na de verslagen van secretaris en pen ningmeester en de benoeming van een kascommissie volgt de bestuursverkie zing. Uit het bestuur treden de heren P.H.J, van Mourik en G.A.Hoogland die zich niet herkiesbaar stellen. Het be stuur stelt mevrouw Schipperijn kandi daat voor penningmeester. De vergadering zal daarna het program ma voor Koninginnedag 1968 bespreken, waarna de heren J. van Zwieten en C. J. Tupker de uitslag van de fotowed strijd bekend zullen maken. Er zullen woensdagavond ook drie kleu renfilms worden vertoond, namelijk „De Zeelandbrug" „De sluiting van het Veer- se gat" en „Vuur aan zee". Van de nog nieuwe inboedel kon nau welijks iets worden gered. De bermen van de Tolweg lagen bezaaid met barkrukken. Pas om half tien kregen de brandweren het vuur onder controle. Ruim twee uur later werd opnieuw alarm geslagen. Bin nen korte tijd was het vuur echter weer bedwongen. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Een bewoner van de Hoofdstraat, die onlangs is verhuisd, heeft in zijn leegstaande woning een jongen ge grepen, die daar was binnengedrongen in gezelschap van een vriendje. Hij leverde de jongen af bij het politiebureau in Santpoort. Daar kwam aan het licht, dat de jongens ook een bezoek hadden ge bracht aan enkele geparkeerd staande vrachtauto's en daar de autopapieren en aanwezige sleutels hadden meegenomen. Een van de jongens was bovendien in het bezit van een draagbaar radiotoestel. Enkele uren later kwam de man weder om op het politiebureau met een nieuwe klant, die hij eveneens in zijn woning had aangetroffen. Deze knaap gaf toe gereedschap en krijtjes uit het huis te hebben meegenomen. Uit een leegstaan de woning aan de Wüstelaan waren twee koperen bellen ontvreemd. De radio was gestolen uit een auto welke geparkeerd heeft gestaan aan de Gladiolenlaan. VELSEN. Bij het hoofdbureau van politie heeft een importeur, woonachtig in Haarlem melding gemaakt van de dief stal van vier vacuümpompen met elektro motor, welke bij het melken gebruikt wo den. De pompen bevonden zich in een schuur aan de Dammersweg in de Velser- broekpolder. Door het verbreken van twee sloten zijn onbekenden erin ge slaagd daar binnen te dringen en de pom pen te stelen. Verhage het meest urgent. Er is echter in deze sector geen instelling, die dezelf de kracht kan ontwikkelen als het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in de groenten- en fruitsector. Dr. Verha ge meent daarom, dat men in de bloem- bollenhandel zal moeten denken aan inte gratie van handelsbedrijven met het na deel in vergelijking met de groenten- en fruithandel, dat een lichaam als het Cen traal Bureau, dat ook financieel kan sti muleren en meewerken, ontbreekt. Pogin gen tot fusie tussen belangrijke bloembol lenexportzaken zijn al eens gedaan, doch mislukt. De gedachten zullen dan ook veel sterker moeten uitgaan naar samenwer kingsvormen tussen bloembollenexportza ken, die zich sterk met de droogverkoop bezighouden en waarbij alleen samenwer king nagestreefd wordt voor deze droog verkoop. Denkbaar is dat tussen deze on dernemingen poolovereenkomsten worden gesloten, waarbij de verkoop aan groot winkelbedrijven in één hand wordt ge bracht. Slaagt een dergelijke pool-over- eenkomst, dan zou ze kunnen uitgroeien tot een fusie, waarbij overwogen zou kun nen worden of daarin niet nog meer moet worden ingebracht dan alleen de droog verkoop. Zeer waarschijnlijk zou, wan neer een voldoende schaalvergroting be reikt zou zijn, inkoop op grote schaal vroeg in het seizoen, vervangen worden door bepaalde teeltcontracten met een aantal producenten. Een dergelijke ontwikkeling, zo meende dr. Verhage, zou de positie van de huidige bloembollenveilingen (er zijn er drie in ons land) sterk kunnen beïnvloeden. Bij de bloemen en dan speciaal bij de snijbloemen is de verkoop via ande re kleinhandelskanalen in een aantal lan den, zoals in Zwitserland, al een succes geworden. Verwacht moet worden, dat deze verkoop ook in andere Europese lan den zal toenemen. Deze ontwikkeling ten deert dus naar een sterkere concentra tie van de vraag. Om hier ook tot een concentratie aan de aanbodzijde te ko men, suggereerde dr. Verhage een nau were samenwerking tussen een aantal groothandelsbedrijven. Dit zou een be langrijke integratie kunnen betekenen voor een deel van de afzet van bloemis- terijprodukten Dr. Verhage meende, dat het een logische gedachte zou zijn, een integratie van het aanbod van de zijde van de bloemenveilingen actief te bevor deren naar het voorbeeld, dat het Cen traal Bureau van de tuinbouwveilingen in de groenten- en fruitsector geeft. Dit centraal bureau meent niet langer passief te kunnen zijn in het handelsge- beuren, nu er duidelijke tekenen zijn, dat de concurrentie tussen de kopers op de veilingen niet meer altijd tot een voor de telers gunstige prijsvorming leidt. Zover is het in de bloemisterij nog niet, maar wanneer men het oog op de toekomst richt, zouden de bloemenveilingen nu al ditzelfde standpunt dienen in te nemen, om tijdig te kunnen ingrijpen, wanneer hier de noodzaak van schaalvergroting in de afzet optreedt, in het bijzonder voor nieuw opkomende verkoopkanalen. En dit zou weieens eerder kunnen zijn dan sommigen nu verwachten, dacht dr Ver hage. Naar zijn mening is nu reeds de tijd aangebroken voor de georganiseerde bloemenveilingen om samenwerking te zoeken met de bestaande groothandel, teneinde een geconcentreerde vraag met een geconcentreerd aanbod te beantwoor den. Zou de groothandel niet niet eigen initiatief tot integratie kunnen komen, terwijl een deel van die groothandel tot samenwerking bereid is, dan zou een fi guur denkbaar zijn als waaraan van de zijde van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen wordt gewerkt (deel neeming van veilingen en handelsonder nemingen in gezamenlijke ondernemin gen). De levering aan het bestaande afzet- apparaat zou men buiten deze samen werkingsvorm kunnen laten, althans wan neer zich hier ook geen tekenen van vraagconcentratie gaan voordoen. De afzet van de Nederlandse bloemisterijsector zeker die naar het buitenland omvat immers voor het grootste deel produkten die in speciaalzaken worden verhandeld. Daarnaast echter worden ook in Neder land in toenemende mate produkten voort gebracht, die zich sterk lenen voor de massa-afzet, zoals bolbloemen, irissen, fresia's, korte rozen, anjers en dergelijke. Dr. Verhage meende ook. dat er een mogelijkheid moet worden geschapen om bloemen onder een bepaald merk te gaan verhandelen. Een nationaal merk is tot nu toe afgestuit op de noodzaak om kwa liteitseisen aan het merk te verbinden. Bij het vormen van grote verkooporgani saties zouden de mogelijkheden hiervoor zeer toenemen. In de Gemeentelijkebibliotheek van Velsen zijn nieuwe boeken opgenomen. Hier volgen de namen van de auteurs en de titels van de boeken. Nederlandse romans en novellen: De Beauvoir, De Schone schijn; Bermant, Dagboek van een oude man; Bruyn, De zwarte madonna, Claes, Arjan Blankers; Claes, Schipper Jan Bartels; Golon en Golon, Angélique verovert de nieuwe we reld; John, Mijn dagen zijn geteld; c. Dermott, Steekspel in het duister; Ruesch Zon in de ogen; Simonov, Soldaten wor den niet geboren 2 din.; Wallace, De pre sident; Waltari, De romein; Wilson, Dok ters onder kruisverhoor; Huizinga, Vlees en bloed. Buitenlandse novellen:. Hermlin, Die Zeit der Gemeinsamkeit. Studieboeken: Femina, dl. 3; Russell, The autobiography of Bertrand Russell; Van het Reve, Mijn rode jaren; Baur, Sterren; Smits Symboliek van de kleur; De tijd; Miller, De wereld van de zee, Kleyn, Geneeskruiden; Van Vollenhove Schaatsen; De Weerd, Naar de winter sport; Vos en Wouda, Wij tafeltennissen; Voss, Doe het zelf omnibus; Wachtel, Aquariumhygiëne; Herold, Het verzorgen en kweken van cactussen; De Bruyn, La Hey en van de Waarsenburg, Technisch tekenen volgens Nederlandse normen; Het wiel; Olyslager, Vraagbaak voor uw Fiat; Brolsma. Doorn en Sanders, Be grippen, eenheden en symbolen; Hofstat- ter, De kunst in de loop der eeuwen; Anton en Dockstader, Het oude Amerika; Van de Kamp, Mens durf te leven; Haas- se, Persoonsbewijs; Elis, Veertig jaar cur sief; Arendt, Unter den Hufen des Winds; Van Beek, Blazen tot honderd; Perrault, Het geheim van D-day; Schenk en Spaan. Het Loo en zijn bewoners, Knöbl, Viet- cong; Tijdperk van vooruitgang; Mathey, Het gulden boek van Hellas. Teenagerafdeling Nederlandse romans en novellen: Lin Ty Tang, Vlucht naar Hongkong; Pe- sek, Expeditie naar de maan; Sant, Langs een omweg; Carmiggelt, Een Hollander in Parijs. Studieboeken: Schuwer, Geschiedenis van de publiciteit; Frank, Geschenken van leer; Jong, Prisma autogids; Silver- berg. Archeologie onder water; Berg, De familie Von Amsberg; Graaf, Israël in het geweer; Parool Life. Oude Afrikaanse Koninkrijken. Jeugdafdeling: Baehr, Knutselen met luciferdoosjes; Blokker, Ik lees al; Blok ker, Een stapje verder; Brink, Avontuur in Toledo; Bruna, B is een beer; Brussee, Hans en Lies; dl.l-II; Haar, Altijd, over al, iedereen; Johns, Biggies en de mil jonair; Klos, Lirum-larum-lepelsteel; Kunst Bekende oude rijmpjes en versjes; Lammers,5 generatie Oranje; Lentinck, Wat het orakel voorspelde; Leibrandt, Speurder op bed; Lim, Tardi op Aruba; Maaskant, Flitsende ijzers; Postma, Jan Klaassen vindt de koningskroon; Putsch- kausky, Speelgoed maken; Schuppel, Pop pen maken; Smulders, Twee kleine indi aantjes; Stafleu, Peter de parkiet, Ver schoor, Kees van Dam naar Zeeland; Wij spelen buiten.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5