TOM OKKER niet ondersteboven van de revolutie in tenniswereld wt Weinig interesse voor de Amerikaanse tenniscircussen Wat doe je met trek bij een pilsje? Dan pak je zo'n lekker blikje vlees! Australië ook voor „open" tennis wj VOLGENDE WEEK NAAR AMERIKA Billy Jean King op weg naar grand slam Angela B air stow op eigen kosten naar badmintonstrijd in Haarlem Koeperman schonk Andreiko remise JL Njord in beroep tegen uitspraak tuchtcommissie Bliksemactie voor steun aan schaatsjeugd HANS KRAAY: dit seizoen is mijn laatste Borghuis gehoord Feijenioord houdt trainer Peeters Judo op OS 1972 in Mïinchen DINSDAG 30 JANUARI 1968 13 Blazing Song heeft goede kansen in Hilversum Microkorfbal programma Circussen Backhand heter Schorsing Dellenbach opgeheven, Sohl berispt Waterpoloprogramma Dames-volleybalteam van Brazilië naar Nederland Plan voor Engels-Schotse voetbalcompetitie Indeling polotoernooi (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Tom Okker is voor een kort „verlof" in Nederland terug gekeerd. Vandaag over een week wacht Okker de derde grote tournee van deze winter, het zogenaamde Caribische circuit in Amerika, met acht toer nooien, onder meer in Philadelphia, Georgia, Jamaica, Curacao, Caracas, en New York, waaronder de Amerikaanse indoorkampioenschappen. Een trip die ongeveer twee maanden in beslag neemt. Daarmee is zijn winter- programma, dat in oktober en november begon met een reis door Zuid- Amerika, nog niet ten einde. Hij gaat dan opnieuw naar Zuid-Afrika, naar Johannesburg om deel te nemen aan de Zuidafrikaanse open nationale kampioenschappen, een van de toptoernooien ter wereld. Tom Okker keert pas ongeveer 12 april „voorgoed" naar Nederland terug om zich voor te bereiden op de Davis Cup. Hij zegt er over: „Dat is weer niet best hè, met die Davis Cup. Spanje: het had niet slechter gekund. En een uit wedstrijd, geloof ik? Ach, het is natuurlijk toch wel leuk om tegen Santana te spelen, maar het geheel is weinig hoopvol. MELBOURNE. Wimbledonkampioene Billy Jean King-Moffitt is op de goede weg. Bij het veroveren van haar derde Wimbledontitel, verleden jaar juli, nam zij zich voor in 1968 „grand slam" te spe len, dat wil zeggen de vier grootste toer nooien van de wereld te winnen. Voor het eerst sinds jaren reisde zij daarom naar Australië, waar het internationale sei zoen begonnen is. Billy Jean King won de Australische titel door een vrij gemak kelijke overwinning op haar naar de ten nisbaan teruggekeerde rivale Margaret Smith-Court (Austr.). De cijfers: 6-1 6-2. Het duel nam nau welijks veertig minuten in beslag. Billy Jean was op haar best, Margaret Court niet ver verwijderd van haar allerslecht ste vorm. Vrijwel elke return van de Amerikaanse belandde op haar voeten, wat haar belemmerde de netpositie in te nemen. In de finale van het herenenkelspel ze gevierde Bill Bowrey (Austr.) met 7-5 2-6 9-7 6-4 over de Spaanse Daviscup-reserve Juan Gisbert. Billy Jean King kreeg er nog een titel bij: die in het gemengd dubbelspel met haar partner Dick Crealy. Het Ameri kaans-Australische duo behoefde er niet voor de spelen, omdat de tegenstanders van de finale Alan Stone en Margaret Court verstek lieten gaan. De partij was voor dinsdag gepland, maar dat kwam niet goed uit met de plannen van Marga ret Court, die afreisde naar West-Aus- tralië. Crealy behaalde later op de dag toch een titel waarvoor hij zich wel moest in spannen. Samen met Alan Stone won hij in de finale van het heren dubbelspel met 10-8 6-4 6-2 van de mede-Australiërs Keidie/Addison. HILVERSUM Vanavond brengen Stef en Jan van Dooyeweerd hun twee kostbare Ameri kaanse dravers Blazing Song en Satan Hano ver weer in de baan in een 2000 meter lange draverij, die met de auto wordt gestart. Daar de concurrentie van heel wat minder kaliber is dan bij hun laatste optreden kan Blazing Song nu winnen. HILVERSUM, dinsdag 30 januari De tips: 1. Bouvier-prijs (le afd.): 1. Flying Miss; 2. Esmoreit; 3. Fantast CH; outsider: Fan Dancer. 2. Collie-prijs: 1 Edsel; 2. Empereur CH; 3 Freddy Scotch; outsider: Fannie Blankers 3. Bouvier-prijs (2e afd.); 1. Felicité; 2. Fa zant S; 3. Friedl Hanover; outsider: Easy Volann. 4. Kees-prijs: 1. Diana Hanover: 2. Etty Hol- landia; 3. Egyptian Princess; outsider: Danilo Manin. 5. Mops-prijs: 1. Stal v. d. Stoel (Blazing Song, Satan Hanover; 2. Aristo Scotch; 3. Zevenklapper; outsider: Canard S. 6. Amatrice Winterkampioenschap III: 1. Dio- medea S; 2. Black Hollandia; 3. Blanchefloor; outsider: Bram Williams. 7. Dobberman Pincher-prijs: 1. Doriethe J; 2. Empereur Mac; 3. Elma Kinley; outsider: Donna Valentine. 8. Dog-prijs: 1. Keuze H. J. Pools (Fabiana H, Fernanda Hanover); 2. Fernanda D; 3. Ed mund van Peterhof; outsider: Ereprijs. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. In de Kennemer Sport hal worden vanavond twee belangrijke wedstrijden gespeeld. Om 20.15 uur begint de wedstrijd Oosterkwartier-S.V.K., waar in de thuisclub niet kansloos is. Voor Au rora staat de belangrijke wedstrijd te gen Nieuw Flora op het programma: de ze wordt gespeeld van 22-22.40. Voorts zijn nog vastgesteld: 20.15-21.00 uur Aurora 5-Parkwijk 2, 21.20-22.00 uur Haarlem 2-Oosterkwartier 2, 21,20-22.00 uur Aurora 3-Neptunes 2, 22.00-22.40 uur Animo Ready 2-Haarlem S. De ,coup' van de Britten wat betreft open toernooien vindt hij niet zo elegant, maar hij is er van overtuigd, dat de in ternationale federatie nu wel overstag zal moeten. „Misschien nog niet dit sei zoen, maar volgend jaar zeker." Okker is overigens van deze „revolu tie" niet erg ondersteboven. „Voor de categorie spelers waartoe ik nu behoor, zal het niet zoveel verschil gaan uitma ken. De opkomende, jonge pelers zul len er meer de dupe van worden. Ik ge loof namelijk niet dat het verschil in kracht tussen de profs, zoals Laver, Ro- sewall, Hoad en de topamateurs zo bij zonder groot is. Ik weet helemaal niet wat ik tegen die spelers zou maken, maar het is toch wel frappant, dat toen Davidson vorig jaar prof werd deze Australiër in Wembley gemakkelijk van Davies won, bijna Stolle versloeg en tot vier lange sets kwam tegen Laver. En Davidson was als amateur niet eens een hele grote uitblinker. Ik heb ook enige keren tegen hem gespeeld". Als alles .open'^-zal worden ziet Okker de ontwikkeling als volgt. Er zullen groepen blijven die als zogenaamde ten niscircussen rondreizen. De rest van de spelers zal toernooien blijven spelen. Zelf voelt hij het meeste voor deze laat ste mogelijkheid. „Ik ben niet gek op zo'n groep als bijvoorbeeld van de Ame rikaan Dixon. Dat komt neer op tien maanden per jaar reizen en tennissen en bijna nooit thuis zijn. Die Dixon-groep maakt er inderdaad werkelijk circus van. De spelers komen op de baan met rode broeken, groene shirts en dergelijke. Alleen de tennisschoenen zijn nog wit. Er wordt een echte show van gemaakt. Bovendien heb ik, zoals bekend, al een verbintenis met Hans van Dalsum voor de sport-groothandel en daaraan zal ik me met ingang van september van dit jaar toch ook gaan wijden. Daarnaast zal ik toernooien blijven spelen, maar erg lange tennisreizen zal ik wel niet meer maken. Ik zal niet voor de tennissport verloren gaan, want zakelijk zal het eveneens belangrijk zijn, dat ik blijf tennissen, maar het werk wordt dan toch de hoofdzaak". Tom Okker geeft toe, dat hij onlangs een keer telefonisch benaderd is door een Amerikaanse profmanager. Hij liet toen echter doorschemeren dat hij om 'n derge lijk contract niet zat te springen, maar dat hij wel de condities wilde weten. Daarna heeft hij er niets meer van ge hoord. Over zijn bevindingen van deze winter nu hij na de lange onderbreking door de militaire dienst weer volop aan de grote toernooien kon gaan deelnemen zei hij: „die achterstand heb ik wel weer inge haald. Ik geloof, dat mijn backhand iets beter is geworden. Er zit nu meer top spin in. Over het algemeen is het echter moeilijk je eigen spel precies te beoorde len. Misschien speel ik deze winter toch wel wat te veel. Er wachten me nu nog twee maanden. Het is moeilijk je elke week voor de volle honderd percent in te zetten, vooral omd"ST je meestal de zelfde tegenstanders treft. Je hebt wel eens van die partijen, waarin je het ge voel hebt, dat je niks kan missen. Dat heb ik in Zuid-Afrika niet zo gek veel ge had. Ik heb twee van de vijf toernooien goed gespeeld. Het eerste in East Lon don heb ik gewonnen door de Brit Cox in de finale te verslaan. Een keer heb ik in de eindstrijd verloren van de Ame rikaan Riessen. Voorts heb ik Hewitt en Bungert verslagen. Ik mag dus niet on tevreden zijn. Och, de tijd vliegt wel om omdat je zoveel afwisseling hebt, maar toch is het natuurlijk prettig om weer eens even thuis te zijn. Okker verwacht niet, dat hij dit jaar naar Wimhledon zal kunnen omdat hij voorziet, dat de kwestie tussen de Brit ten en de internationale tennisfederatie dan nog niet geregeld zal zijn. Wel heeft hij het plan aan de grote toernooien in Rome en Parijs deel te nemen. Daarna natuurlijk aan de Nederlandse kampioen schappen, aan de landenwedstrijden en het internationale toernooi in Hilversum. (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM. Deze week sloot de in schrijving voor de Internationale Bad mintonkampioenschappen van Nederland die op 10 en II februari in de Duinwijck- hall in Haarlem gehouden zullen worden. Naast de zeer sterke Deense ploeg, hebben ook het nationale Engelse team en prominente Duitse spelers ingeschre ven. Dit jaar zullen liefst 17 Engelsen deel nemen. Zes ervan maken deel uit van het nationale team te weten: Ray Sharp (kampioen van Engeland en winnaar van het onlangs gehouden Duinwijcktoemooi), Paul Whetnall, D. Eddy, de zeer populaire mixeddubbelspeler Tony Jordan en de dames Sue Pound en Mar garet Boxall, die de damesdubbeltitel van Engeland in hun bezit hebben. De Engelse kampioene in het dames enkelspel, Angela Bairstow heeft onenig heid met de Britse Bond en is zodoende niet in het team opgesteld. Zij komt ech ter op eigen kosten naar Haarlem om TIFLIS Iser Koeperman, vorige week reeds zeker van de wereldtitel dammen, heetf in de twintigste en laatste partij van de tweekamp zijn uitdager Andreiko voor een derde nederlaag behoed. De 26-jarige Andreiko kon in dit prestige-duel, alleen nog van belang voor de statistiek, geen overzicht krijgen en op de 42ste zet maakte hij een blunder. De aanvallende Koeper man buitte toen zijn lichte positionele voor sprong steeds verder uit en kwam tenslotte in een gewonnen eindspel. De wereldkam pioen bood toen onmiddellijk remise aan, hetgeen door Andreiko graag en dankbaar werd geaccepteerd. Door deze remise is de eindstand van de tweekamp 22-18 in het voordeel van Koe perman geworden. haar titel die zij vanaf 1965 in haar bezit had, maar vorig jaar aan Imre Rietveld moest afstaan, terug te winnen. Duitsland stuurt ook zijn topspelers. Zo wel de kampioenen Irmgard Catz en Wolfgang Bochow als de als tweede ge- eindigde spelers bij de kampioenschap pen van Duitsland: Marie-Luise Wacke- row en Friedhelm Wulff. Andere sterke Duitse spelers, die naar Haarlem komen zijn: Gerda Schumacher, Gudrun Ziebold en de heren Maywald, Weiland en Gar bers. W" De Olympische schaatsploeg is in Davos om zich voor te bereiden op de Spelen. De dames arriveerden gistermorgen uit Helsinki op Schip hol om enkele uren op Nederlandse bodem te zijn. 's Middags vertrokken zij naar de Zwitserse plaats. V.l.n.r., in Olympisch kostuurrv, Stien Kaiser, trainer Piet Zwanenburg, Carry Geysen, Willy Burgmeijer, Elly van de Brom en Ans Schut. De heren kwamen wat later uit Noorwegen op Schiphol. Zij zijn vandaag pas ver trokken naar Davos. In hun gezel schap verkeert thans Frits Bartling, die zaterdag en zondag moet waar. maken op de 500 meter een kans hebber te zijn. Pas als hij aan dat examen voldoet wordt hij definitief ingeschreven voor de Olympische Spelen. (Van onze zwemmedewerker) HAARLEM De tuchtcommissie van de KNZB heeft uitspraak gedaan in de strafzaak, die is ontstaan door de water- polowedstrijd Njord-HVGB op 4 decem ber van het vorig jaar. De spelers Sohl (Njord) en Dellenbach (HVGB) werden in dit duel naar de kleedkamer gezonden wegens wangedrag in het water. De klacht die Njord naar aanleiding van deze inci denten indiende is ook gelijk in behande ling genomen. Met deze uitspraak is de zaak trouwens nog niet uit de wereld, want Njord is tegen de besluiten van de tuchtcommissie in beroep gegaan. De voorlopige schorsing van Frank Del lenbach werd door de tuchtcommissie op geheven en vervangen door een definitieve tot 18 januari. Dellenbach kan dus weer voor HVGB uitkomen. De tuchtcommissie besloot voorts, nadat Dellenach en HVGB- coach Boon gehoord waren en ook de brief van de scheidsrechter was ontvan gen, Sohl ernstig te berispen voor zijn wangedrag tijdens de wedstrijd en, na verwijzing uit het water, op het badper- ron. De tuchtcommissie stelt duidelijk dat ook Sohl niet onschuldig is aan het inci dent. Sohl is zich namelijk op het badper- ron te buiten gegaan aan het gebruik van scheldwoorden, waaraan er een in het bij zonder de woede van Dellenbach opwek te. In de brief, die Njord de commissie zond, wordt over de scheldpartij van Sohl met geen woord gerept. De commis sie zegt zich dan ook niet aan de indruk te kunnen onttrekken, dat de weergave van Njord van wat zich op het badperron heeft afgespeeld, niet objectief is. Die in druk wordt versterkt door het feit dat de scheidsrechter van het incident niets heeft gezien en dus ook niets heeft kunnen rap porteren. Bovendien heeft Njord zich bij de arbiter niet beklaagd en evenmin de hulp ingeroepen van de twee aanwezige KNZB-officials die nu passief in het con flict zijn gebleven. Dellenbach en Sohl moeten ieder vijf gulden bijdragen in deze kosten van het geding. ADVERTENTIE Vlees! Want dat is smakelijk en pikant op zo'n moment. En blikjes vlees kun je overal krijgen. (Van onze correspondent) DEVENTER. In Deventer is gister avond een grootscheepse landelijke actie van start gegaan om het jeugdige schaats talent in ons land op te vangen en een goede training financieel mogelijk te ma ken. De actie, die enige tijd geleden voor bereid werd in de technische commissie van het gewest Overijssel, bestaat uit ver koop van een smeedijzeren schaatsfiguur in maxi (ongeveer 20 cm hoog). De pro- duktie van bijna een half miljoen exem plaren a 2,50 per stuk levert de KNSB een winst op van 1,- - per stuk, die voor 60 percent ten goede komt aan één van de negen gewesten van de KNSB en voor 40 percent aan de verkopende ijsclub. Door de opbrengst van de verkoop kun nen de ruim 800 ijsverenigingen in ons land de gelden vrijmaken voor regelma tige trainingen op de verschillende kunst ijsbanen. De verkoop krijgt het karakter van een bliksemactie. In een tijdsbestek van ongeveer twee weken wil men het meren deel van de schaatsfiguurtjes aan de man brengen. (Van, onze zwemmedewerker) HAARLEM. Het programma van wa terpolowedstrijden die zaterdag 3 februari in het Haarlems Sportfondsenbad aan vang 20 uur, worden gespeeld luidt: Dames tweede klasse: Hillegom - DWR 2, dames eerste klasse: DWR-HPC. Com petitie KNZB, eerste klasse: HPC 1 GZC 1 Kringcompetitie: heren, derde klasse DWT 3 - HVGB 3, heren eerste klasse: HVGB - DWT. MELBOURNE. De Australische ten- nisbond heeft zich uitgesproken voor open tennis en zich daarmee achter het stand punt van Groot-Brittannië geplaatst. Thans is de helft van de grote vier op tennisgebied overgegaan tot afschaffing van het onderscheid tussen profs en ama teurs. De Verenigde Staten hebben hun standpunt nog niet bepaald. Frankrijk zoekt naar een compromis met de kleinere tennislanden. Bij de algemene ledenvergadering van de Australische bond werd het conserva tieve zeer tegen open tennis gekeerde Victoria overstemd door de overige staten. Het voorstel bestaande uit drie punten, werd met vijf stemmen tegen één aangenomen. Eén van de punten was de afschaffing van het onderscheid tussen amateurs en profs. Een ander: het bijeen roepen van een buitengewone algemene vergadering van de internationale fede ratie ter bespreking van het Britse op treden. Het voorstel, dat in Melbourne ter tafel kwam, is afkomstig van de Zweedse bond, dat als enige aanvulling op het Britse standpunt in punt drie stipuleert: de spelers die aan open toernooien willen deelnemen, dienen toestemming te hebben van hun land en moeten de orders van hun nationale bonden opvolgen. Ook Zwitserland heeft zich onlangs vóór open tennis uitgesproken. (Van onze correspondent) ROTTERDAM. i Hans Kraay is van mening dat hij het laatste seizoen bij Feijenoord is. Hij heeft geprobeerd een betere financiële regeling te krijgen, doch dat is hem niet gelukt. Aangezien Hans Kraay verwacht, dat Feijenoord hem niet transfervrij zal laten gaan, doch integen deel voor hem een hoog bedrag zal be dingen betekent dit volgens Kraay ook het einde van zijn voetbalcarrière. Guus Brox, manager van Feijenoord, was wel verbaasd. „Ik dacht", zei hij, „dat er nog onderhandelingen waren, maar goed... Wat die betere financiële regeling be treft: ik vind, dat wij Hans Kraay een goed aanbod hebben gedaan. En wat die transfersom betreft Hans Kraay is een realist. We zullen hem inderdaad niet zo laten gaan". DEN HAAG. Begin februari zal het Braziliaanse damesvolleybalteam vier da gen naar Nederland komen. De Brazili aanse dames die onder de naam All-Stars uitkomen en zich door middel van een wereldreis via onder meer Lima, Tokio, Helsinki, Parijs, Rome en Praag willen voorbereiden op het Olympische toernooi, zullen twee wedstrijden tegen het Neder landse bondsteam spelen. De eerste ont moeting vindt 7 februari in Rotterdam plaats, de tweede 9 februari in Den Bosch. ft Borghuis (links) en zijn raadsman, mr. Fiévez. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De commissie van on derzoek van de KNVB, die de doping- geruchten rond DWS onderzoekt, heeft gisteravond een langdurig onderhoud ge had met Gerrit Borghuis en diens advo caat. Deze speler heeft de zaak aan het rollen gebracht. Zaterdag zal de com missie van onderzoek uitsluitsel geven aan het bondsbestuur. ROTTERDAM. Het bestuur van Feijenoord heeft dit weekeinde het con tract met trainer Ben Peeters met een jaar verlengd. Het betekent dat Peeters tot aan het eind van het volgend seizoen aan de Rotterdamse club is gebonden. Ben Peeters, die als hulptrainer al langer in dienst is van Feijenoord, volgde aan het begin van dit seizoen Willy Kment op als hoofdtrainer. LONDEN. De Engelse en Schotse voetballeiders gaan praten over een plan om een super-Britse voetbalcompetitie van elftallen uit beide landen in te stel len. Al jaren wordt hierover gesproken. Alan Hardaker, secretaris van de Engel se bond en Fred Donovan, secretaris bij de Schotten, hebben bevestigd, dat de be sprekingen volgende maand beginnen. De gedachte is om de topploegen van Schot land Rangers, Celtic en Hibernian te laten spelen tegen Engelse clubs. LAUSANNE Avery Brundage, de pre sident van het Internationale Olympische Comité, heeft in Lausanne de belofte gedaan, dat in 1972 op de Olympi sche Spelen in München weer een judo toernooi zal worden gehouden. De enige keer dat tot nu toe een Olympisch judo toernooi is gehouden, was in 1964 in Tokio. Brundage deed de belofte na een vraag van de Brit Charles Palmer, voorzitter van de internationale judofederatie. DUSSELDORF. De indeling van het voor-Olympische waterpolotoernooi is in Dusseldorf bekendgemaakt. Het zwemmen wordt van 3 to 9 juni in Mi laan gehouden. Nederland is in groep A ondergebracht samen met Groot Brittan- nië, Oostenrijk, Spanje en België. De B- groep bestaat uit Griekenland, Zweden, Finland, Bulgarije en West-Duitsland. De nummers 1 en 2 van elke groep kwalifi ceren zich voor de finale-groep, waarbij de resultaten van de voorwedstrijden blijven gelden. De nummers 1, 2 en 3 krijgen het recht deel te nemen aan het Olympisch waterpolo-toernooi in Mexico- stad. Dit geldt niet voor de Nederlandse ploeg. Het NOC heeft beslist dat alleen de eerste plaats voldoende wordt ge acht om een ploeg af te vaardigen. Van de negen plaatsen, die de Europese zwem- liga in Mexico stad zijn toegezegd, zijn er zes bezet na de Europese zwem- kampioenschappen van 1966 in Utrecht en wel door: Rusland, Oost-Duitsland, Joego slavië, Hongarije, Italië en Roemenië.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13