KNOP" VAN MULISCH OP T.V. HOUTWERF - HAARLEM Vrijstelling militaire dienst nu verlengd Proces over koeien - met - reclame Agenda voor Haarlem en de IJmond Premier Pengel komt naar Nederland Avontuurlijke vlucht naar Parijs Yvonne Paul Rotterdam bij consulaten in en Amsterdam Ittaranka /Meubelen en VARA overtrad voorschriften voor de etherreclame Intrek in hotel in Amsterdam Dam van Enkhuizen naar Staveren bepleit Onbekend geschrift van Hugo de Groot gevonden Voor politiepersoneel Kleuter overreden door vrachtauto f IN DE GREEP (X) VAN DE GRIEP? WITTE KRUIS Dollemansrit van baronesse in Den Haag Zacht met regen ii DINSDAG 30 JANUARI 1968 Na Damrak-overval rr Futurum afzuigkap met uniek, gepatenteerd afzuigsysteem en luchtgordijn De enige afzuigkap met een capaciteit van 440 m per uur MINISTER ANTWOORDT BOVAG Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Ontwikkelingshui p helpt »i eruit 1 sf h ii PARAMARIBO. De Surinaamse minis ter-president, Johan A. Pengel zal zater dag via de Antillen naar Nederland reizen zo is van officiële zijde vernomen. De premier zal in Den Haag overleg plegen over de grenskwestie tussen Suriname en Guyana, de financiering van het vijfjaren plan en over het restant van de zoge noemde overbruggingshulp van 18 mil joen. AMSTERDAM De tweede dader van de roofoverval op het Damrak, die door een hoofdinspecteur uit Parijs is gehaald, blijkt zijn verblijfplaats niet per brief maar door tussenkomst van een Amster damse kennis te hebben bekendgemaakt. Bij zijn verhoor in Amsterdam heeft hij verklaard dat hij na zijn vlucht van het Damrak de valhelm, welke hij tijdens de overval droeg, op een paaltje in de bin nenstad achterliet en zijn leren jas met het pistool in het water gooide. Daarna ging hij liftend naar de Belgische grens. Omdat hij geen paspoort had kostte het hem enige moeite om België binnen te ko men. Hij wachtte in een greppel in een bos ten zuiden van Tilburg de ochtend af, ging clandestien de grens over en nam een bus naar Antwerpen. Vandaar ging hij naar de Franse grens. Daar deed hij zich voor als Engelsman. Omdat hij geen paspoort had moest hij mee naar het dou anekantoor. Hij zag echter kans weg te komen en kwam na een klimpartij over een dak weer op Belgisch gebied. Langs een andere weg wist hij toch in Frank rijk te komen. In Rijssel stapte hij in de trein naar Parijs, waar hij in contact kwam met een Franse jongen, die hem een zolderkamertje in Montmarte bezorg de. Uiteindelijk zag hij het hopeloze van zijn situatie in. Zijn geld was bijna op en in arrenmoede belde hij een kennis in Amsterdam op met het verzoek de politie te vragen hem in Parijs te komen halen. Volgens de politie is uit de gelijkluiden de verklaringen van de verdachten niet gebleken dat er een tipgever in het spel is geweest. Door C. en A. enige dagen in de gaten te houden zouden zij erachter zijn gekomen hoe en wanneer het door het kledingmagazijn ontvangen geld naar de bank werd gebracht. Volgens hun verkla- ting wisten zij niet welk bedrag de geld- loper in de tassen vervoerde. Lo van Hensbergen, Gerard Hart kamp en Ida Bons in een scène uit het voor de t.v. bewerkte toneel stuk „De knop" van Harry Mulisch, dat vanavond wordt uitgezonden. van de N.V. Luchthaven Schiphol. Hij meende te weten, dat Yvonne thans in een Amsterdams hotel logeert, hoewel SCHIPHOL Nu de continuïteit van haar verblijf op Schiphol is verbroken, ziet zij in dat verder bivakkeren in de vertrekhal geen zin meer heeft, althans dat geloof ik, zo zei mr. M. A. Kagenaar, hoofd commerciële en juridische zaken ADVERTENTIE LOOP VRIJ IN EN UIT bij: Anegang 39 - Haarlem 1800 m2 MEUBELSHOW Civiele verdediging. Bij de officiële ope ning van het provinciale centrum voor de civiele verdediging in Middelburg heeft minister-president De Jong mee gedeeld, dat binnenkort in Drente ook een dergelijk centrum zal worden ge opend. Op Noord-Brabant na beschikt dan elke provincie over een provinciaal centrum voor de civiele verdediging. Autoshowroom uitgebrand. Door een de fect aan een oliekachel is in Delft de showroom van het automobielbedrijf Struyk uitgebrand. Zeven auto's gingen verloren. Twee boven de showroom ge legen woningen kregen ernstige brand schade .Volgens een voorlopige schat ting bedraagt de schade 470.000. Tegen fluoridering. In Amsterdam wordt een actie gevoerd tegen de toevoeging van fluor aan het drinkwater, waartoe onlangs door het gemeentebestuur van de hoofdstad is besloten. De organisa toren van „anti-fluoridering Drinkwa ter Amsterdam" willen een verzoek schrift zenden aan B. en W. van Am sterdam waarin herziening van het eer tijds genomen besluit wordt gevraagd. Samenvoeging. De gemeenteraden van Delfzijl en Bierum, twee gemeenten in het Eemsmondgebied, hebben besloten de Kroon te verzoeken beide gemeenten op te heffen en over te gaan tot vor ming van een nieuwe gemeente, welke het huidige grondgebied van de gemeen ten Delfzijl en Bierum omvat. Hargen aan Zee. Er is een begin gemaakt met de werkzaamheden voor de ontslui ting van het badplaatsje Hargen aan Zee in de gemeente Schoorl. Tot nu toe was dit strand alleen te voet of met de fiets bereikbaar. Binnenkort zal ook het gemotoriseerde verkeer over een bij na twee kilometer lange en zeven me ter brede verkeersweg van Camperduin naar Hargen aan Zee kunnen komen. Aan het einde van de weg zal een par keerterrein voor 2000 auto's worden aan gelegd. Er komen ook winkels en een restaurant. het huis van haar ouders voor haar staat. open Zoals bekend heeft Yvonne van stonde af aan hulp van haar familie geweigerd. Ze was bang, dat iedere kans op terug keer naar de Verenigde Staten definitief verkeken zou zij zijn indien ze eenmaal in het ouderlijk huis in Amsterdam zou zijn ingetrokken. De vrouw heeft haar strijd voor toelating in de V.S. nog niet opgegeven. Nadat ze uit het ziekenhuis in Sant poort was ontslagen trok ze regelrecht naar het Amerikaanse consulaat in Rot terdam, waar visum-aanvragen worden behandeld. Daar werd haar meegedeeld dat in de situatie geen enkele wijziging was gekomen en dat het geen zin meer heeft om op een verblijfsvergunning aan te dringen. Yvonne blijft echter volhouden. Na haar vergeefse bezoek aan het Ameri kaanse consultaat in Amsterdam, waar ze 10 minuten vertoefde, verliet ze het pand langs een achteruitgang om de haar op wachtende journalisten en fotografen te ontlopen, stapte in een bus terug naar Schiphol, voerde daar in een publieke telefooncel een lang gesprek en begaf zich vervolgens met een andere KLM- bus naar Rotterdam om er opnieuw de immigratie-afdeling van het Amerikaanse consulaat te bezoeken. Ik begrijp niet wat er haar toe be weegt nu opnieuw naar mij toe te ko men, aldus de Amerikaanse consul-gene raal in Rotterdam de heer S. P. Foster. De zaak is volmaakt afgedaan. Ze maakt geen schijn van kans meer. Dat is een besluit van New York. Ik kan daar niets aan veranderen. Het spijt me. ADVERTENTIE ZIE ONZE SHOWROOM Kampersingel 22 - Tel. 11932 WORKUM. De burgemeester van Workum, mr. B. van Haersma Buma, heeft in zijn nieuwjaarsrede sterk gepleit voor een spoedige aanleg van een dam van Staveren naar Enkhuizen. Deze dam, die zal kunnen worden op genomen in het complex van de toekom stige Markerwaard en mede zal dienen voor het vormen van een zoetwaterbek ken in het IJsselmeer ten behoeve van de drinkwatervoorziening van Noord- Holland, zal van uitermate grote beteke nis zijn voor de communicatie tussen het bosrijke Zuid-West-Friesland en de kop van Noord-Holland, aldus de burgemees ter. Burgemeester Van Haersma Buma zei de urgentie van deze dam groter te ach ten dan die van de veel besproken dam van het vasteland van Ameland. Hij deed een beroep op de provinciale autoriteiten om zich in te spannen deze verkeersver binding, waarop ook de spoorverbinding kan worden aangelegd tussen Staveren en Enkhuizen, zo spoedig mogelijk te be werkstelligen. LEIDEN. In de Herzog August-bi- bliotheek in Wolfenbüttel heeft de Leidse hoogleraar in het Romeinse recht en zijn geschiedenis prof. mr. R. Feenstra een handschrift gevonden van Hugo de Groot's „Inleidinge tot de Hoilandsche Rechtge leerdheid", waarvan tot nu toe alleen ge drukte uitgaven bekend waren. In het handschrift volgt op de „inlei dinge" een korte Latijnse tekst met het opschrift „Prolegomena Juri Hollandieo Praemittenda", waarin men volgens prof. Feenstra de tot nu toe onbekend geble ven oorspronkelijke door Hugo de Groot in zijn gevangenschap op Loevestein ge schreven voorrede mag zien. In deze voorrede betoogt De Groot dat het niet met de gerechtigheid in strijd is de wetten naar billijkheid toe te passen, in bepaalde gevallen dispensaties van wetten te verlenen en soepelheid te be trachten door soms niet van door de wet gegeven rechten gebruik te maken. DEN' HAAG De dienstplichtfaciliteiten voor bij de rijkspolitie en gemeentepoli tie werkzaam politiepersoneel zijn door minister Den Toom van Defensie na over leg met zijn ambtgenoten van Justitie en Binnenlandse zaken met drie jaren ver lengd. De minister van Defensie heeft thans besloten de vrijstellingsregeling, wel ke gold tot en met de lichting 1968, nu ook van toepassing te verklaren voor de jaarlichtingen 1969, 1970 en 1971. De regeling houdt in dat jeugdig perso neel, indien het dienst neemt bij de rijks- of gemeentepolitie, voorlopig voor een DEN HELDER. De 4-jarige Mentor Nicolo de Ponte is met zijn hoofdje onder een achterwiel van een achteruitrijdende vrachtauto gekomen. Hij was op slag dood. De vrachtwagenchauffeur reed achteruit een stuk land op. Ach ter de auto stond de moeder met haar bromfiets. Haar zoontje zat in het kin derzitje. Toen de auto ging rijden be gon de vrouw te gillen. Zij werd niet gehoord. DEN HAAG. De 79-jarige mevrouw H. van Andel-Westra is bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. Toen de vrouw de weg overstak, werd ze door een personenauto aangereden. DEURNE. De 37-jarige J. H. Martens kwam bij een botsing om het leven, doordat hij met zijn auto tegen een boom aan de linkerkant van de weg reed. AMERSFOORT. De 87-jarige J. Speul- stra uit Amersfoort is gisteravond do delijk verongelukt toen hij samen met zijn zoon op een zebrapad een weg over stak. Twee auto's stopten voor de ze bra. Een andere auto passeerde evenwel de stilstaande wagens en reed zonder vaart te minderen door. Hij botste te gen de bejaarde voetganger. Deze was op slag dood. NUMANSDORP. Bij 'n verkeersongeluk is de 60-jarige ambtenaar H. Hagoort om het leven gekomen. De auto, waarin hij meereed, botste tegen een langs de kant van de weg geparkeerd staande auto. APPINGEDAM. In een ziekenhuis is de 83-jarige heer J. Leegstra overleden. Deze was op 24 januari in Appingedam aan gereden door een autobus. UTRECHT. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk mej. dr. Klompé, heeft in een brief aan de Bovag (Bond van automobiel-, garage en aanverwante bedrijven) in Den Haag de bezwaren van deze organisatie onder schreven naar aanleiding van de televisie uitzending van „Koning klant" op 24 ok tober van het vorige jaar. De VARA- programmamakers hebben eveneens een brief van de minister ontvangen, waarin zij er ondermeer op aandringt bij het ma ken van dit soort programma's voor de consument de grootste zorgvuldigheid in acht te nemen. In de televisieuitzending werd een kwartier lang aandacht besteed aan de produkten, welke de Algemene Neder landse Automobilisten Club op de markt brengt. Voorts werden prijzen genoemd en verkoopadressen van automaterialen, olie en benzine. De Bovag diende na de uitzending een schriftelijke klacht in bij de minister, omdat de bond meende dat de voorschriften voor etherreclame waren overtreden. De minister zegt er echter wel begrip voor te hebben dat dergelijke program ma's elementen kunnen bevatten welke de reclame dicht benaderen. LEIDEN. Een autohandelaar in Oegst- geest, die ook koeien houdt in een weide in zijn woonplaats, voorzag de dieren van een dek tegen de kou en liet er re clame voor zijn bedrijf op schilderen. Prompt kreeg hij een bekeuring wegens overtreding van de verordening „Bescher ming Landschap Zuid-Holland". Het O.M. bjj het kantongerecht in Leiden vor derde gisteren een boete van f 15,- tegen de autohandelaar. Diens raadsman, mr. N. W. A. Brink, uit Wassenaar, betoogde dat Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland pas een ont werp hebben gemaakt om het landelijke deel van Oegstgeest vast te stellen. Er is dus een mogelijkheid, dat de wei met de reclamekoeien er buiten valt, omdat het stuk grond langs de drukke rijksweg bij de werkplaatsen van het marinekamp ligt. Hij meende voorts dat de provinciale verordening met „mobiele reclame op on roerend goed" bedoelt ontsierende recla meborden e.d. Maar bovenal was de raadsman van oor deel dat de provinciale verordening in strijd is met artikel 7 van de Grondwet drukpersvrijheid. Hij verwees hierbij naar het arrest van de Hoge Raad over het op schrift „Nederland Ontwapent" op een to ren in het landelijk deel van de gemeente Naarden. Hij achtte het geval van de Naardense toren juridisch identiek aan dat van de reclamekoeien. Maar het O.M was het met deze ar gumenten niet eens. Dat een weide met koeien niet tot het landelijke gedeelte van de gemeente gereknd zou worden achtte hij onwaarschijnlijk. En reclame is re clame, ook op een koeiedek. Het arrest van de Hoge Raad over het opschrift in Naarden had niet betrekking op reclame, maar op propaganda. En wat reclame betreft schiet de provinciale verordening niet tekort. Zij is ook niet in strijd met de Grondwet, vond het O.M. Op 12 februari volgt het oordeel van de kantonrechter. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Johez Toneelvereniging met „Grand Gala des Artistes". Woensdag 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „Tartuffe", blijspel van Molière Regie: Johan Greter. R.K. Kerk (Kerklaan, Bennebroek), vandaag 20.15 u.: Concert door het Chr. Gemengd Koor o.l.v. Richard Heidema. M.m.v. het N.Ph.O. Minervatheater (Heemstede), woensdag 20.15 u.: Eerste concert in de Mozart-cyclus door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. So liste: Femande Kaeser (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De dief van Parijs", 18 j. Frans Hals, vandaag 20.15 u.: De Haar lemse Filmliga met „The Kid" en „Body and Soul" van René Daalder. Woensdag 19 en 21.15 u.: „De naakte wereld", 18 j. Lido, 14, 18.45 en 21.15 u.: „Casino Royale", 14 j. Luxor 14, 19 en 21,15 u.: „Mooi maar slecht", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en woensdag 14.30 u.: „Samen uit, samen thuis", a.l. Woansda ara vond veen voorstelling. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf ver oordeelden", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Handel in minderjarigen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zomer nachten in Zweden" 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van verken uit de Haarlemse school van 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vishal (Grote Markt): Expositie van tekeningen, foto's, handenarbeid en hand werk van de deelnemers aan het Inter- scholair Jeugdtoernooi. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot en met 12 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen behalve maandag van 10 tot 17 u. De eer ste zondag van de maand van 13 tot 17 u. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Gemeentehuis Overveen (Bloemendaal- seweg 158)Expositie van schilderijen en acrylics van Leen Spierenburg. Dagelijks (ook zondags) geopend van 14 tot 17 u. Tot en met 3 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van Angers): Expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Ruud Comelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. Duysterghast (Zandvoort): Expositie van schilderijen, collages, etsen en pen tekeningen van Gerrit van Dijk. Zondags van 14 tot 17 u. Tot en met 5 februari. DIVERSEN De Ark (Nieuw Heiligland), woensdag 20.30 u.: optreden van Ineke, Wiebe en Marlies. Poppentheater Merlijn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.30 u.: „De Toverhoed". Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: ge meenteraadsvergadering. DINSDAG 30 JANUARI City, 20 u.: „Zomernachten in Zweden". WOENSDAG 31 JANUARI City, 20 u.: „Zomernachten in Zweden". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 febru ari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Be minnelijke vlegel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: .James Bond 007 contra Dr. No". Galerie Boumans, Breestraat 122, Expo sitie van Nico Betjes, plastiek, en van Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. WOENSDAG 31 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Be minnelijke vlegel". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". periode van twee jaren vrijstelling krijgt van militaire dienst. Indien de politieamb tenaar op 1 januari van het jaar dat hij 26 wordt nog steeds in politiedienst is krijgt hij definitief vrijstelling. De rege ling is in het leven geroepen in verband met de personeelstekorten bij de politie korpsen. De uitbreiding van de regeling met drie jaren betekent dat omstreeks duizend jonge politiemannen geen militai re dienst zullen hoeven te verrichten. Ook voor de jongelui, die deelnemen aan de ontwikkelingshulp is de vrijstel lingsregeling verruimd. De periode welke een jongeman in een ontwikkelingsland moet hebben doorgebracht om voor vrij stelling van vervulling van de dienst plicht in aanmerking te komen, is thans teruggebracht van drie jaren tot twee ja ren en drie maanden. Deze periode van 27 maanden komt overeen met de tijd, welke een ontwikkelingshelper over het al. gemeen aan ontwikkelingshulp besteedt. ADVERTENTIE (en spaart bovendier\de maag) - x Poeders, tabletten, cac^iets. ./t DEN HAAG Een 42-jarige baronet uit Parjjs, een Nederlandse zonder be roep, die tijdelijk in ons land vertoeft, heeft zich gisteren in Den Haag en Was senaar als een woestelinge gedragen. Met zeer grote snelheden raasde zij met haar auto over de weg gevolgd door politie agenten. Tijdens haar dollemansrit reed zij een aspirant-agente van politie aan. Een politieman moest toen hij later voor de klem gereden auto van de baro nes stond, zijn leven redden door opzij te springen omdat de vrouw vol gas gaf. De politie vuurde zes keer op de wagen. Drie kogels troffen doel. De barones negeerde tal van ver keerstekens. Zij werd tenslotte vastgere- den. Bij haar arrestatie maakte zij een suffige indruk. Dit was mogelijk een ge volg van medicijnen. Ook was ze moeilijk ter been. De vrouw bleek het kalmerings middel librium te hebben gebruikt. Zij is in verzekerde bewaring gesteld. Het KNMI deelt mee: Boven West-Europa staat een krachtige zuidwestelijke stroming, welke zachte lucht naar ons land stuwde. In deze lucht kwam veel bewolking voor. De tempera turen daalden in de afgelopen nacht ner gens beneden 3 graden. In Midden- en Zuid-Frankrijk, Zuid-Duitsland, en Noord- Italië kwam nog lichte vorst voor. Overi gens wordt alleen uit Noord-Scandinavië en Rusland vorst van betekenis gemeld. In het komende etmaal dringt een fron tensysteem tot over ons land door. Er moet dan ook op regen gerekend worden. In de zuidwestelijke stroming blijft het zacht weer, maar na het passeren van het front stroomt drogere en iets minder zachte lucht binnen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum tc B <d "i H temperaturen n** 2 c 0) 3 binnen- en buitenland fr"C cS Den Helder geh. bew. wzw 6 5 0 Ypenburg geh. bew. wzw 6 5 0 Vlissingen geh. bew. zw 5 5 0 Eelde geh. bew. wzw 6 4 0 De Bilt geh. bew. zw 7 5 0 Twente geh. bew. wzw 5 4 0 Eindhoven geh. bew. wzw 6 4 0 Z.-Limburg geh. bew. zw 6 3 0 Helsinki sneeuw zzo —7 9 4 Stockholm onbewolkt w —0 3 0 Oslo half bew. windst. 2 9 0 Kopenhagen geh. bew. w 5 5 0.1 Aberdeen onbewolkt zw 11 6 0 Londen regen zw 7 6 0.1 Amsterdam geh. bew. zw 6 5 0 Brussel geh bew. zw 6 3 0 Luxemburg mist zw. 5 —1 0 Parijs licht bew. windst. 7 —1 0 Bordeaux mist windst. 10 2 0 Grenoble geh. bew. windst. 6 1 0 Nice onbewolkt n 14 5 0 Berlijn geh. bew. w 4 4 0.6 Frankfort geh. bew. z 4 —2 0 München onbewolkt zw 4 —2 0.2 Zürich mist no 5 4 0 Geneve onbewolkt wzw 6 6 0 Locarno onbewolkt windst. 8 4 0 Wenen licht bew. wnw 6 2 0 Innsbruck mist zw 4 —14 0 Athene licht bew. ono 10 6 0 Rome onbewolkt ono 14 1 0 Barcelona onbewolkt nnw 13 —4 0 Madrid zw bew. windst. 12 —1 0 Mallorca half bew ono 14 7 0 Lissabon onbewolkt ono 16 7 0 Belgrado zw. bew. zw 3 —2 0 Woensdag 30 januari Zon op 8.23 uur; onder 17.24 uur Maan op 9.40 uur; onder 19.34 uur Hoog en laag water ln iJmuiden Dinsdag 30 januari Hoog water 4.13 uur en 16.26 uur. Laag water 12 20 uur an uur. Woensdag 30 januari: Hoog water 4.55 uur en 17.08 uur Laag water 0.41 uur en 13.02 uur Het hoog en laag water te "h tot 15 min. vroeger dan Zandvoort Is te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2