Feest voor circus-echtpaar VAN BEVER Circus verdween maar oom Guust en tante Lena zijn niet vergeten %°jee tana0°o> ViSf ermaats 40 Duitsers kopen veel grond in Achterhoek Automobilisten stellen organen beschikbaar SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJ VAN CAMPEN'S «KR— BOERENKROP Huurlingen activiteit in Nigeria Ruilverkaveling in gevaar Boeren kunnen tegen lage rente geld lenen van DONDERDAG 1 FEBRUARI 1968 13 Begonnen met paard één Zuinige zakenvrouw O o O O O O Q o O o o Q O O O Q -O O o o o Moeilijk afscheid „Zo'n directrice!" VISSERS Ier stoot? Wedloop Gans onrein Rechtlijnig UITSLUITEND GELDIG OP VRUDAG EN ZATERDAG Philips draaitopsSofzuiger Scherpenzeel Geur der riolen 2 Geur der riolen 3 Loonbelasting 6 Loonbelasting 7 irrn-m-iirrnrn (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Gisteren was het feest in het tegen Breda aanleu nende dorpje Terheijden. De fan fare marcheerde door het dorp en het echtpaar Helena en Guust Prescher werd in een witte koets door de straten gereden. Om vier uur begon in hotel De Gouden Leeuw een receptie, welke na het diner om acht uur werd gevolgd door een groot feest. Want Helena en Guust Prescher waren 50 jaar getrouwd. Een gouden huwelijksfeest is op zich zelf niet zó bijzonder, maar hier gaat het om een echtpaar dat een enorme populariteit heeft opgebouwd. Het echtpaar Prescher is namelijk het zelfde als het echtpaar Van Bever, onder welke naam het veertig jaar lang het Circus Van Bever heeft geleid, de enige circusonder neming welke het meer dan tachtig jaar in ons land heeft uitgehouden en ook het enige Nederlandse circus dat is opgeheven zonder dat de deurwaar der er aan te pas kwam. Tante Lena en ome Guust, zoals zij alom bekend zijn, stopten met hun be drijf in 1959, op het toppunt van hun carrière. Zij bezaten een 36-meter- chapiteau, een wagenpark van 60 goed onderhouden vrachtauto's en aanhan gers en een menagerie van 43 waar- devolle raspaarden, vier kamelen en twee olifanten. Geruisloos is de onderneming ver dwenen. De tent, de wagens en de an dere materialen zijn verkocht naar Frankrijk en Martinique. De dieren hebben hun weg gevonden naar buiten landse circussen. In het winterkwar tier op de Bredase Weg leven Lena en Guust, 76 en 72 jaar van hun met hard werken verdiende geld. De stallen en de personeelsverblijven zijn verhuurd aan een speelgoedfabriek. Het is moelijk te zeggen aan hoe veel Nederlanders en Bplgen- het Cir cus van Bever tussen 1876 en 1959 uren van circusvermaak heeft geboden. Het aantal zal niet ver van de twintig mil joen af zijn. Het Circus Van Bever, jarenlang een klein bedrijf, maar al lengs uitgegroeid tot een middelgroot modelcircus, is misschien wel het po pulairste circus geweest dat Neder land ooit heeft gekend. Het had een bij zonder goede reputatie, hetgeen niet van iedere circusonderneming kan worden gezegd. Bij Van Bever gold dat niemand ooit een dag op zijn geld moest wachten, dat geen stad werd verlaten eer het laatste strootje van de straat was geruimd en dat elk pro gramma tot in de perfectie werd afge werkt. Het Circus Van Bever heeft bij geen enkel gemeentebestuur ooit vergeefs een speelvergunning gevraagd. Het heeft ook nimmer het publiek in zijn verwachtingen teleurgesteld. Met trots zegt directeur Guust dan ook: „Ieder jaar besloten wij onze tournee met voorstellingen op de Bredase ker mis. Wij konden 3200 man in de tent hebben en die hadden we dan ook acht dagen achtereen. Wij hadden nooit over bezoek te klagen gehad. Het grootste succes hadden wij in 1945 toen wij onze tenten in Nijmegen opsloegen en daar vier maanden lang iedere mid dag en avond uitverkocht waren. Wij hebben een mooi leven gehad en veel dankbaarheid van het publiek on dervonden. Wij zijn met niets begon nen en geëindigd met een fantastisch bedrijf. En als we niet zo oud waren geweest en niet met de gezondheid wa ren gaan sukkelen zouden we nooit zijn gestopt. Toch is het een verstandig besluit geweest. Wij hebben nu iets moois om aan terug te denken" Guust Prescher, alias Van Bever, zwaait alle lof toe aan zijn vrouw, die de zakelijke leiding van het bedrijf heeft gehad. „Als zij niet zo op het geld had gezeten was er nooit iets van terecht gekomen". Mevrouw Van Be ver: „Als ik vroeger een briefje van honderd in handen had zei ik altijd: Dat mag niet stuk, want zodra je het wisselt ga je de rest ook uitgeven". En dan verdween het briefje op een geheim plekje. Zo hebben we ieder jaar opnieuw onze spullen kunnen uit breiden en de beste paarden weten te kopen die op de markt kwamen". Tante Lena, de „grande dame" van het Nederlandse circus, is evenals haar man in een woonwagen geboren. Toen haar vader, Henri van Bever, in 1876 op reis ging, bestond zijn onder neming uit een kleine eenmast-tent, drie wagens, één paard en vier po- nies. Het programma werd geheel ver zorgd door de familieleden. Zo leerde de kleine Helena bij wijze van spre ken eerder paardrijden dan lopen. Zij kon werken als acrobate, reed hoge school, leerde diverse muziekinstru menten bespelen, maakte een num mer aan de trapeze en trad op als koorddanseres. Haar grote liefde had den de paarden en met deze dieren is zij dan ook tot het einde van het cir cus opgetreden. Haar andere grote liefde werd Guust, de clown, die bij Henri van Bever kwam werken en om ADVERTENTIE O O OO r, O O O C O o 9 o O. v O o® O O O QOoqO^oQOqO O OEMOEAHIA (Reuter) De leider van de van Nigeria afgescheiden staat Biafra, luitenant-kolonel Ojoekwoe, heeft op een persconferentie toegegeven dat de Bia- fraanse troepen worden gesteund door Britse en Franse huurlingen. Hij ontken de evenwel dat zich onder hen de Frans man Robert Denard bevindt. Met een an der voormalig huurlingenleider uit Kongo, majoor „Mad Mike" Hoare, waren wel onderhandelingen gevoerd, maar men was het niet eens geworden over de prijs. Hij zei dat aan federale kant georgani seerde eenheden meevechten, onder ande re Britten en Zuidafrikanen, benevens eenheden uit Mohammedaanse en Oosteu- ropese landen. hogeschool in s wereld grootste en be roemdste circus Ringling. De laatste jaren van het circus zijn voor mevrouw Van Bever zware jaren geweest. Moeilijkheden met haar heup maakten het haar haast onmogelijk te lopen. Toch stond zij erop dat zij iede re voorstelling zelf de paarden in de piste presenteerde. Voetje voor voetje, onder de hevigste pijnen strompelde zij dan van haar wagen naar de cir custent. Maar als de muziek begon en zij met luide stem was geannonceerd, viel de pijn weg en stapte ze fier en vitaal de piste binnen en oogstte met haar voortreffelijk gedresseerde paar den ovaties van het publiek. De char me van haar verschijning heeft haar optreden gemaakt tot een onmisbare pijler van het circus Van Bever, waarin zij meer dan zestig jaar lang voor het publiek optrad. Zij heeft veel moeten verwerken toen het circus van de hand werd ge daan. De paarden wilde zij niet mis sen, maar toen de 43 dieren meer dan een jaar op stal hadden gestaan, moest tante Lena wel inzien dat het zakelijk niet verantwoord was er zoveel „huis dieren" op na te houden. Er werden goede circussen voor. gezocht. Dat was niet moeilijk, elke circusdirecteur- wist dat de paarden die uit handen van mevrouw Van Bever kwamen, tot in de perfectie waren gedresseerd. „Het is een verschrikkelijke dag ge weest toen ze vertrokken. Het was heel erg. Laatst heb ik hier nog zitten hui len toen ik in een circusprogramma op de televisie mijn eigen Friezen her kende. Wat liepen ze er fijn bij". Lena en Guust van Bever hebben gezwegen over hun gouden huwelijk, maar toen oud-bedrijfsleider Harry Beeloo de huwelijksdatum ontdekte, trommelde hij zijn vroegere medewer kers van circus Van Bever op om het echtpaar een feest aan te bieden. „Wij wilden dat doen omdat er in heel Euro pa geen circusdirectie is te vinden bij wie het zo goed werken was. De Van Bevers zijn mensen die altijd voor een ander hebben klaar gestaan. Ik heb midden in de nacht wel eens autopech gehad, waarop mevrouw Van Bever uit haar bed kwam en 50 kilometer reed om me op te halen. Zo'n directri ce vind je nergens. En neem de oor logsjaren: Er zaten in het winterkwar tier van Van Bever 45 onderduikers. Lena en Guust vonden dat een van zelfsprekende zaak." Schriftelijke felicitaties zijn binnen gestroomd uit het gehele land. Er wa ren dankbrieven bij van burgemees ters, die zeiden het te betreuren dat Circus Van Bever niet meer naar hun stad komt. En er was een hartelijke brief van DAF-directeur Huub van Doorne, die menige belangrijke zaken bespreking heeft laten schieten om steeds weer opnieuw het programma van het circus te zien. Het deed hen goed, Lena en Guust. „Het is fijn dat de mensen ons niet zijn vergeten, maar eigenlijk zijn wij het die dankbaar moeten zijn. Dank baar voor het feit dat wij altijd zulke goede artiesten en geweldig personeel hebben gehad en dankbaar dat het pu bliek ons nooit in de steek heeft gela ten". ADVERTENTIE de hand van diens dochter vroeg Aan het eind van de eerste wereld- oorlog stond de zaak er triest bij. Hen ri kon niet langer tegen de moeilijkhe den op en besloot zijn bedrijfje op te heffen. Het jonge paar Helena en Guust wilde de moed niet opgeven. Beiden waren in staat om, als het noest, een heel circusprogramma te vullen. Zij begonnen van de grond af met één wagen, één paard en een klei ne circustent, welke op krediet was geleverd nadat Helena vergeefs had geprobeerd er een op de naaimachine te maken. Het werden jaren van zwoe gen en ploeteren. Door ieder dubbeltje twee keer om te draaien groeide het bedrijf tot een flinke onderneming, welke tenslotte internationale topnum- mers kon contracteren. Helena en Guust hebben één doch ter, Maria, die is getrouwd met de uit een oud circusgeslacht stammende Emile Karoly Hun kleindochtertje. Heleentje, heeft onder de artiesten naam Ilonka Karoly als hogeschool- rijdster en ballerina internationale successen geboekt. Zij werkte jaren achtereen bij het Zuidafrikaanse cir cus Boswell en reed enige seizoenen de ADVERTENTIE U WEET WEL Kruisstraat 2, Haarlem Wij gaan door met herenhoeden opruimen op de hoek bij de brug Crematies. In Nederland bedroeg het aan tal crematies vorig jaar 8151, dat is per honderd sterfgevallen meer dan acht. In 1966 was het crematiepercen tage 7.4 tegen 4,7 in 1962. In de stad Groningen en omgeving ligt het per centage 33,8 in 1966, het verst boven het gemiddelde. ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! (Van onze correspondent) AALTEN. Duitse boeren hebben de laatste tijd grote stukken landbouwgrond gekocht in de Achterhoek. Vooral in de streek rond Aalten en Winterswijk, vlak bij de grens, gaat regelmatig grond in Duitse handen over. Het zou gaan om meer dan 50 ha. en de Duitsers zouden nog optie hebben op meer stukken grond. De Achterhoekse boeren zijn allerminst ingenomen met deze gang van zaken, waardoor grote Duitse enclaves dreigen te ontstaan. LONDEN (AP) Een campagne om miljoenen Britse automobilisten ertoe te brengen organen als re serve-onderdelen voor transplantatie beschikbaar te stellen ingeval zij door auto-ongevallen om het le ven komen neemt in kracht en omvang toe. De stoot tot deze cam pagne is gegeven door „Drive", het maandblad dat wordt toegezonden aan de 3,6 miljoen leden van de geen winst beogende auto mobielclub. De club schat dat elk jaar ongeveer dui zend leden de dood vinden op de weg. De automobielclub heeft geen aantekening gehou den van de reacties, maar de redactie van „Drive" heeft gemeld dat op het bureau van het orgaan ge stadig inlichtingen worden ingewonnen. Hetzelfde is meegedeeld door prof. Michael Woodruff van de afdeling chirurgische we tenschap van de universi teit van Edinburgh, die het plan in het maandblad heeft uiteengezet. „Drive" heeft eert toe stemmingsformulier ter grootte van een portefeuil le afgedrukt, dat in overleg met rechtsgeleerden voor het Britse medisch genoot schap is opgesteld in over eenstemming met de Britse Human Tissues Act van 1961. Behoorlijk ondertekend door de betrokkene en ge verifieerd door getuigen geeft dit formulier artsen het wettelijk recht de or ganen van de onderteke naar, ingeval hij om het leven komt, te gebruiken voor een transplantatie. Prof. Woodruff, die spe cialist is in nierplantaties, gaf de volgende toelich ting: „Het is noodzakelijk de toestemming van de naaste verwanten van een overledene te verkrijgen vooraleer zijn organen worden weggenomen om te worden getransplanteerd, tenzij de overledene voor zijn dood de wens te ken nen heeft gegeven, dat dit zal gebeuren. Dienteng%- volge kunnen vele mogelijk nuttige transplantaties niet plaatsvinden, niet zozeer omdat de naaste verwanten bezwaar maken, maar om dat zij niet tijdig kunnen worden bereikt". De oorzaak moet waarschijnlijk worden gezocht in de voordelige manier waarop de Duitse boeren geld kunnen lenen. In alle EEG-landen bestaan verschillende systemen om de landbouwstructuur te verbeteren. In Duitsland betreft dit on der andere gunstige leningsvoorwaarden voor de boeren. Zij behoeven slechts 2 tot 3 percent rente te betalen. Nederland se boeren zijn gebonden aan een rente percentage van 6 tot 7. Bovendien zijn de landbouwgronden in Duitsland over het algemeen aanmerkelijk duurder dan in ons land. De Duitsers zijn bereid om voor Ne derlandse begrippen fabelachtige prijzen voor de grond te betalen. Normaal ligt de prijs voor de zandgronden in de Ach terhoek in de grootte van 7000 tot 10.000 per ha. De Duitse boeren beta len er grif 20.000 mark voor, het dubbe le dus. Die prijs blijkt zo aantrekkelijk te zijn, dat sommige Achterhoekse land bouwers, die hun bedrijf van de hand wil len doen, de notaris opdracht geven om ook in Duitse kranten te adverteren. Veel Duitse boeren zijn op zoek naar grond, omdat zij hun bedrijven moeten opgeven in verband met industrie- en stadsuitbreiding. Duitse industriëlen, die hun bedrijf willen uitbreiden, kopen vaak de omliggende boerderijen op. De boeren krijgen daar een flinke prijs voor en ko pen met dit geld grond in Nederland. Er zijn enkele opmerkelijke voorbeelden van deze wedloop op de Achterhoek. In Aal ten kocht de directeur van een Duitse veevoederfabriek 18 ha. om er een de- monstratiebedrijf te bouwen. Een andere Duitser uit Süderwick kocht 7 ha. voor het mesten van kalveren. Door deze gang van zaken doen zich vooral in Aalten grote moeilijkheden voor bij de voorbereiding van een ruilverkave lingsplan, omdat vele boeren liever hun gronden aan Duitsers verkopen dan mee te werken aan ruilverkaveling. He+ hoofdbestuur van de Gelderse Maat schappij van Landbouw en andere orga nisaties houden zich met deze zaak bezig, maar een oplossing voor het probleem is nog niet gevonden. 'Geachte lezers opgelet Wordt in Geleen de klok verzet? Daar gaan B. en W. „de wet" hanteren En voor „besmetten": „separeren" In vroeger tijden voor „melaats" Was er voor hen óók al geen plaats Zij moesten roepen: „gans onrein" Moet dit nu óók voor zieken zijn? In „oorlogstijd" was het verboden Toen: „geen gemeenschap" met de joden: Men kon het zien 't was aan de ster Die droegen zij als „jodenteken" En nu zijn wij ook al zo ver? De zieken krijgen, voor hun kruis 't is wel geen kamp maar ziekenhuis! Wat B. en W. doen in Geleen Is voor besmetten erg gemeen Dit is een reden om te schrijven: Waar zal „de naastenliefde" blijven? 't is daar voor B. en W. de hoogste tijd Dat zij gaan doen aan „medemenselijkheid Want: In hun besluit is wel gebleken In „liefde" zijn ze nog maar „leken"! TEUNIS V. D. PLAS, Bennebroek WMWMWWKwwimiiiiywwwimwwwiiiiiiiiKiiWMWifmfWMM Ik herinner mij in een door u geplaatst stuk van een verkeersdeskundige van de politie de opmerking, dat het publiek, in dit geval de voetganger, zich niet bewust is van het feit, dat afslaande auto's bij kruisingen voor voetgangers moeten stop pen. Ik ben het in grote lijnen eens, met de drgstische wijzigingen die de verkeers politie in Haarlem heeft ingevoerd. Maar ik vraag mij wel af hoe kan deze ver keerspolitie verwachten, dat het voetgan- gerspubliek wijzer wordt, als het zebra paden vindt op de rooilijnen (bijvoor beeld in de omgeving Houtplein in Haar lem) en verderop weer hekjes aantreft voor een gedwongen omweg. Laat de ge meente dan zorgen voor een rechte lijn. Waar zebrapaden nodig zijn, laten deze gebaseerd zijn op de nieuwe verkeersre gel. De voetgangerslichten zijn daarop verkeerd afgesteld. Want als deze op groen staan, rijden de auto's toch door. Een wonder, dat daar nog niemand is doodgereden. W. TELKAMP, Haarlem De fameuze met krachtige motor, waar door optimale grote zuig kracht. Kompl. met snoer. Klapper v.d. weekprijs DE ZAAK WAAR II NU EENMAAL VEEL MEED VOOR VEEl MINDER KOOPT CREMERSTR A AT 69 RadiO'T.V. Bandrecorder* enz. en op één minuut afstond DR. SCHAEPMANSTRA AT 23 Koelkasten HAARLEM-OOST TEL: 023-14750 WasmachinesStofzuigers enz. Nee, Scherpenzeel, -tweederde deel Is net te veel, om 't personeel Met één man te verkleinen. Het is bekend, we zijn 't gewend, 66/100 percent wordt één aan 't end, Die kracht mag niet verdwijnen. Als men 't vergat, 'k geloof dan dat Men tekort zelfs had aan hulp in die stad! De kennis is gaan kwijnen E. C. WESSELIUS, Haarlem. Als men een vrije mening heeft, dan noemt het zogenaamde „goede deel" van het Nederlandse publiek die gezonde vrije meningsuiting „geur der riolen". Me vrouw de Groot-Veenbaas heeft het over het monopolie van het vrije meningsui- ten. Voor 1940 was dat monopolie in han den van het goede deel, het slechte deel heeft herhaaldelijk van de geur der rio len mogen genieten. Dit is een vrije me ningsuiting. Noem het beledigend, spot tend, schunnig, het is gewoon een vrije mening die het zogenaamde „goede deel" niet verdragen kan. Het gaat niet om het programma „Zo is het.niet om Hoepla, niet om het programma van me vrouw M. Bouwman Timp, niet om Ach ter het Nieuws, niet om de zogenaamde beledigingen, niet om dronken soldaten in de trein. Het medium tv brengt niet al leen een blote vrouw op het scherm, maar de naakte waarheid over de afslachting in Vietnam, over huilende Amerikaanse soldaten, jongens van 18 en 19 jaar, over kinderen die levend verbranden. Dit me dium brengt de waarheid over miljoe nen mensen die verhongeren, het brengt beelden uit Amerika over gebieden, waar bittere armoede heerst, waar de neger een tweede hands mens moet blijven. Het brengt nog steeds beelden uit i940-1945 afschuwelijke, mensonterende beelden. Het brengt de volle naaktheid van de vrije mening; het brengt terecht de geu ren der riolen, en praat niet over naakt heid in Nederland, want dan ben je een viezerik, want dan breng je de geur die het zogenaamde „goede deel" niet ver dragen kan. Wat de heer van Riel heeft gezegd over radio en tv was oude koek. Er zijn al langer figuren bezig om de naaktheid van de vrije mening een pakje aan te trekken. Geachte mevrouw er is geen tijd meer om de vrije mening in Nederland een pakje aan te trekken. Amerika zit in een beerput, en die beer put wordt steeds groter; wordt het de atoombom? Of komen de Russen of de Chinezen, niet alleen onze vrije mening maar ook onze hals afsnijden? C. JOORES, Haarlem. Dat een lezeres van deze krant het in gezonden stuk „Geur der riolen" schreef, verbaast mij. Ik denk, dat zij te veel van de moerasgeur van 'n zeker ochtend blad heeft opgesnoven! Jammer voor haar, dat, blijkens de krant van zater dag j.L, de heer Van Riel zich lovend uit liet over de. door haar zo zéér verguisde .kameraad" Wigbold. H.D. VAN MOORSELAAR, Santpoort. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publlkatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publlkatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meninaen ef argumenten. Gaarne wil ik even inhaken op de me ning van de heer Poldervaart in uw blad van 26 januari 1968. Als weduwe met één kind wil ik zeggen, dat mijn A.W.W. geen ƒ387,50 is, maar dat ik ƒ374,32 plus ƒ34,32 kinderbijslag, is samen ƒ408,64 per maand ontvang. Met uw extra kosten staat u ook niet alleen, dat hebben we allemaal, al is het op ander gebied. Hiervan een paar voorbeelden: schoolboeken ongeveer 80, een W.A-verzekering ƒ15, een fiets, om over de kleding waar ze regelmatig uitgroeien maar niet te spreken. Dus ik weet niet wie de meeste zorgen heeft. U heeft dan hierbij nog het geluk dat u dit samen op kunt lossen, en wij staan overal alleen voor. Bovendien moe ten we misschien in de toekomst ook de kinderbijslag nog missen. EEN WEDUWE MET EEN KIND. (naam en adres bij de redactie bekend.) In de rubriek „Schrijvende lezers" van de vorige week las ik vele klachten van AOW-ers, die vinden dat hun tekort wordt gedaan. Dit laatste is mijns inziens te recht. Maar ik geloof niet, dat dit veel effect zal hebben. Als de bejaarden niet tot daden komen, zal de toestand wel zo blijven. Hun grote aantal is hun zwakte. Elke korting op hun karige inkomen geeft een belangrijke besparing. Dat grote aan tal kan echter tevens hun kracht wor den. Ze zijn kiezers en kunnen een groot aantal stemmen uitbrengen. En voor een aantal stemmen hebben de politici res pect. Ik zal niet voorstellen op een be paalde partij te stemmen; daarvoor is men in de regel teveel gehecht aan ei gen partij. Maar wat ze wel kunnen doen, is in organisch verband hun stem uit te brengen op een bepaald nummer van hun partij. Wie dat is doet minder terzake, als 't overal maar het zelfde nummer is. Laten we als voorbeeld ne men dat het no. 5 is Wie op de K.V.P. wil stemmen, stemt dan niet op no. 1, maar op no. 5 van de lijst: wie P v.d.A. wil stemmen, stemt op no. 5; wie aan A.R. de voorkeur geeft stemt op no. 5 van die lijst. Als alle bejaarden, in elk geval een zeer groot deel van hen, deze methode gaan volgen, dan zal uit het stemmenaantal wel blijken hoevelen met de stand van zaken niet tevreden zijn Hoe meer van die stemmen, des Ip gróter de 'ndruk. Van harte hoop ik d de leden van de beiaardenboriden hun hoofdbestu ren in die richting zullen adviseren A. HOFSTRA, Zandvoort t

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13