Ir. J. den Boesterd nam Provinciehuis afscheid m F. van Opdorp uit Beverwijk gehuldigd bij Hoogovens UST krijgt flat u ewijk de r SRAIFFEISENBANK Uitspraken rechtbank COR 0LY Schaakduel tussen abonnees Kijk Uit koos en Kijk Uit zoanlandsche PEN-directeur met pensioen Stratenmaker viel op kruiwagen Afscheid van gepensioneerden Noteringen van groenteveiling goede belegging vraagt om vakkennis! Nieuw PSP-bestuur in Velsen paardzet Pb6xc4 SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN GENERATOREN HONDA DONDERDAG 1 FEBRUARI 1968 A AL VOLOP NIEUWE MODELLEN MODE 1968 schoenhandel IJMUIDEN Vergadering van Provinciale Staten Bezoekt dan geheel vrijblijvend onze "MODELFLAT ZEEWIJK" op de bovenetage van onze zaak Marktpleingalerij 50 IJmuiden. De nieuwste soorten vloerbedekking Gratis voorlichting, maten en indeling Speciale Zeewijkaanbiedingen Voor de A utopech Borgsom Fiets Boete voor heling ADVERTENTIE Onze laatste opruimingsparen, gaan er voor spotprijzen uit. Kennemerlaan 63 Telefoon 14781 (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Tijdens bestratings werkzaamheden in de Industriestraat is een 37-jarige straatmaker woonachtig in IJmuiden-Oost over een stuk hout ge struikeld en met zijn borst op een krui wagen gevallen. Daar vermoed werd, dat hij enkele ribben had gebroken, is hij door de Ongevallendienst naar het Anto- niusziekenhuis overgebracht. Ir. J. den Boesterd en zijn vrouw in gesprek met de commissaris der koningin, mr. F. J. Kranenburg. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Ir. J. den Boesterd, die met ingang van vandaag zijn functie als directeur van het Provinciaal Electrici teitsbedrijf van Noord-Holland heeft neer gelegd wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, heeft woensdag middag in het Provinciehuis op de Dreef op een receptie van Gedeputeerde Staten afscheid genomen. Honderden genodigden kwamen de heer Den Boesterd en zijn echtgenote de hand drukken onder wie de commissaris der koningin, mr. F. J. Kranenburg, twee oud commissarissen, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk en dr. M. J. Prinsen, ver schillende leden van Gedeputeerde Staten onder wie de heren Mensink en Vorst en de burgemeesters van Bloemendaal en Zandvoort. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. Woensdag nam de Raad van bestuur van Hoogovens in het Ont vangstcentrum afscheid van de gepensio neerde personeelsleden van de maand januari. Het waren ditmaal slechts vijf gepensioneerden, allen vergezeld van hun echtgenotes. „U telt bij elkaar echter een respectabel aantal dienstjaren" zei de heer Th. M van Erp, directeur Personeel en Organisatie, die namens de Raad van bestuur de ver trekkende toesprak. De heren A. A. Kuij- per, Heemstede, walserij voor dikke plaat, P. A. van Loon, Haarlem, algemene werk plaats, J. Mous, Beverwijk, Mekog (bijna veertig dienstjaren), F. Spek, Beverwijk, sector ijzer (ruim veertig dienstjaren) en J. Visser, Egmond aan Zee, technische dienst walserij en. kregen het advies van de directeur om zich, op welk gebied dan ook, verdienstelijk te blijven maken. „Als wij ons afvragen wat de zin van een loopbaan is geweest dan moeten we daar niet gering over denken. Iedere functie is zinvol. U heeft er toe bijgedra gen om van Hoogovens een voorspoedig bedrijf te maken". Aan het eind van zijn korte, hartelijke toespraak bood de heer Van Erp een attentie aan, namelijk een zilveren fotolijst. Nadat de kleurenfilm Staal aan Zee was vertoond sprak de heer W. Bunt, waarnemend secretaris van de Onderne mingsraad namens het personeel. „Een jongere generatie kan dankbaar zijn voor hetgeen u hebt verricht". Volgens colle giaal gebruik overhandigde de heer J. Ch Sturk vervolgens een enveloppe met in houd. Mejuffrouw E. Raadsen, chef van de maatschappelijk werksters, wees er op dat niet alleen de heren, die terecht in het zonnetje waren gezet, aandacht ver dienen, maar ook de dames. „Er blijven nog tal van banden tussen u als echtpaar en het bedrijf bestaan". Aan de hand van de Wegwijzer voor gepensioneerden be handelde zij in het kort onderwerpen als pensioen, Wenckebachfonds, vakantie week op de even jaren van bedrijfswege en winstuitkering. Het gezelschap, onder wie zich ook hoof den van bedrijfssectoren bevonden, bleef tenslotte nog enige tijd gezellig bijeen BEVERWIJK, 31 januari Prei 32-88 groenekool 22-51, rodekool 7-17, boeren kool 12-71, waspeen 13-25, knollen 12-32 sla 29-41, spruiten 42-168, breekpeen 7-18 uien 10-27, witlof 48-88. Ir. Van Hasselt (links) gespt de h°er Van Opdorp het horloge om. Geheel rechts mevrouw Van Opdorp. (Van een verslaggever) IJMUIDEN De afdeling sporenon- derhoud technische dienst transport vij Hoogovens huldigde woensdag voor de tweede maai binnen een maand een ju bilaris met veertig dienstjaren. Het be trof de heer F. van Opdorp uit Bever wijk. Overigens hebben de heer Van Opdorp ADVERTENTIE DAMESKAPSALON Wij creëeren de moderne kapsels met of zonder losse haarstukjes die wij in verschillende uitvoeringen voor u in voorraad hebben. Lange Nieuwstraat 471 IJmuiden Tel. 11166 HAARLEM. De eerstvolgende ver gadering van Provinciale Staten van Noord-Holland wordt op woensdag 28 fe bruari om 10.00 uur in het Provinciehuis in Haarlem gehouden. Eventueel wordt deze vergadering donderdag 29 februari voortgezet. en zijn collega J. Lubbers die eerder deze maand jubileerde, zoveel met elkaar gemeen dat bijna gesproken kan worden van een „tweeling-jubileum". Evenals zijn collega is de heer Van Opdorp voor man bij een spoorploeg. Ook hij is een rustige en betrouwbare kracht, die zijn werk altijd tot volle tevredenheid verricht. Van beide heren bestaat een zeer dun dossier met daarin vrijwel alleen maar ideeën die zij in de loop der jaren hebben ingezonden. Bovendien waren op beide ju bilea dezelfde sprekers. Ir. B. Th. W. van Hasselt, hoofd van de afdeling transport, dankte de jubli- laris namens de raad van bestuur voor het werk dat hij in die veertig jaar voor Hoogovens heeft verricht. Hij overhandig de hem als blijk van waardering en dank het ere-insigne de zeester met bril jant het gouden polshorloge en een enveloppe met inhoud. De heer H. Horjus, chef afdeling spo- renonderhoud technische dienst transport kon de jubilaris namens de collega's en vrienden een elektrisch scheerapparaat aanbieden. Ook de heer Horjus wees op de vele punten van overeenstemming tussen de jubilaris en zijn collega Lubbers, al was de heer Van Opdorp langs een heel an dere weg gekomen tot de functie van voor man. De heer Horjus noemde hem een prettige en gemoedelijke werknemer die overigens duidelijk een eigen mening had waarvoor hij durfde uitkomen. Deze dank van het bedrijf gold ook me vrouw Van Opdorp, die vooral in de ja ren dat haar echtgenoot was opgeno men in de consignatiedienst haar volle medewerking heeft gegeven. De heer W. Mulder sprak de heer en mevrouw Van Opdorp toe namens het ju bileumfonds. Mevrouw Van Opdorp ont ving een prachtige plant en de jubilaris zelf een enveloppe met inhoud. Na een kort dankwoord van de jubila ris volgde een gezellige bijeenkomst waar in de vele aanwezigen hun gelukwensen konden aanbieden. ADVERTENTIE saffie* dagelijks te bezich tigen van half negen tot zes uur, en vrij dagavond van 7 tot 9 uur HAARLEM. Een 20-jarige opperman- straatmaker uit Beverwijk kreeg op 21 januari van dit jaar een lekke band toen hij 's avonds met zijn auto van de bios coop naar huis reed. Hij zette de auto op het parkeerterrein bij de Meerstraat en zocht een wagen van het zelfde merk. Toen hij die had gevonden begon hij er een goede band af te halen. Woensdag bleek voor de Haarlemse po litierechter dat de jongeman de andere auto al had opgekrikt en er een sierring en wieldop had afgehaald. Hij was bezig de wielbouten los te draaien toen de poli- e kwam. De jongeman werd direct i»r. gesfoten en tot woensdag in" voorarrest ge houden. De opperman kon geen verklaring geven voor zijn gedrag, hij was die avond bo vendien vlak bij huis geweest. „Waarom moet een ander de dupe wor den", vond de officier van Justitie. Hij eiste vier weken, waarvan twee voor waardelijk en aftrek van voorarrest. Een 21-jarige knecht uit Zandvoort kreeg op 8 oktober in zijn woonplaats pech met zijn auto. Hij vroeg in een café om hulp, maar niemand voelde daar iets voor, behalve een van de kelners. Die kelner moest zijn behulpzaamheid beko pen met enkele stompen en slagen van de knecht. „Ik was dronken", was het enige commentaar van de knecht. Na een eis van 250 boete werd hij veroordeeld tot 200. Na ruzie over de borgsom van een ge huurde auto sloeg op 19 oktober in Zand voort een 44-jarige pensionhouder een 39-, jarige autoverhuurder in het gezicht. De bril van de autoverhuurder ging kapot en een vulling uit zijn gebit sneuvelde. ADVERTENTIE wilt u uw geld beleggen in effecten? wij kunnen u hierin adviseren, aan- en verkopen worden door ons vakkundig voor u verzorgd, wij houden uw belang altijd in het oog en staan dagelijks voor u klaar! Conform de eis kreeg de pensionhou der een boete van 200. Hij wds niet ter zitting verschenen. Een 25-jarige opperman en een 21-jari- ge glazenwasser uit Velsen moesten te recht staan voor diefstal in vereniging. Op 16 december hadden zij samen een geslachte kip en een geslacht konijn uit een auto gehaald. „We waren een beet je aangeschoten meneer", zo verdedig den zij zich voor de politierechter. Beiden kregen conform de eis 150 boete. Een 20-jarige verwarmingsmonteur uit Santpoort vierde op 10 december feest in Beverwijk. Hét Wds te laat afgelopen om nog per openbaar vervoer naar huis te kunnen en de monteur pakte toen maar een fiets mee. Hij werd aangehouden om dat het licht van de fiets niet brandde. De diefstal kostte hem een boete van 150. De politierechter veroordeelde een 35- jarige chauffeur uit Beverwijk tot een geldboete van honderdvijftig gulden. De verdachte werd heling ten laste gelegd. De dieven waren een 23-jarige. een 24- jarige, een 30-jarige en een 3l-jarige, allen timmerman van beroep en wonende in Goor. Tegen hen werden bij - erstek geldboeten geëist die varieerden van 200 tot 150 en tegen drie van hen voor waardelijke gevangenisstraffen van een week en twee weken. Een van de timmerlieden was enige tijd geleden bij de chauffeur gekomen met de vraag of hij enkele goederen onder meer gereedschap, schijnwerpers, t.l. buizen, snoeren en een blik zeep in diens woning voorlopig mocht opslaan. Enige tijd later aanvaardde de chauffeur de goederen als geschenk. De chauffeur verklaarde tijdens de zitting dat het geen moment in hem was opgekomen dat de goederen, voor een gezamenlijke waarde van 136, wel eens van diefstal afkomstig zouden kunnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de gehouden leden vergadering van de plaatselijke afdeling van de Pacifistisch Socialistische Partij is het afdelingsbestuur als volgt samen gesteld: J. W. Kuvener, voorzitter; F. de Smit, De Wetstraat 22, secretaris; J. de Vries, penningmeester; C. Bruin, propa gandist en R. Akker, lid. Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee Heemskerk IJmuiden Driehuis Groenelaan 52 President Kennedyplein 4 Europaplein 22 Wijkerstraatweg 204 Verlengde Voorstraat 12 Raadhuisplein 6 Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Driehuizerkerkweg 89 HAARLEM Een 21-jarige glazenwas ser uit Heemstede en een 21-jarige los- werkman uit Haarlem zijn vanmorgen door de Haarlemse rechtbank wegens openlijke geweldpleging conform de eis veroordeeld tot acht maanden gevangenis straf, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van voorarrest en drie jaar proef tijd. Op 28 oktober van het vorig jaar vie len zij zonder enige reden bij een theehuis in Overveen de inzittenden van een sport auto aan. Een 19-jarige betonwerker en zijn 25-ja- rige vriend uit Haarlem kregen voor twee iribraken conform de eis zeven maanden met aftrek en twee maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Een 52-jarige inwoonster van Beverwijk werd veroordeeld tot 150 boete. Zij had op 31 augustus in haar woon plaats een autoband van de auto van een ambtenaar doorgeprikt. Er was een week gevangenisstraf tegen haar geëist. Een 37-jarige hoofdagent van politie in Zandvoort is wegens belediging van een 54-jarige brigadier conform de eis ver oordeeld tot een boete van 200,-. Op 16 augustus kregen beide politieman nen verschil van mening over de behan deling van enkele Duitse arrestantes, twee meisjes van vijftien en achttien jaar. De hoofdagent voegde de als wachtcomman dant dienstdoende brigadier toen toe dat deze zich schofterig en onmenselijk ge droeg. ADVERTENTIE Van 300 tot 3000 Watt. Zeer zuinig voor Cam ping, boten, enz. Ook voor mee te nemen op karwei, waar U geen verlichting hebt. Zeer gemakkelijk te draqen. Breestraat 108 - Beverwijk „KIJK UIT" 3"5000000000000000f>,>lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOg IJMOND Met de 13e zet van onze lezers in de schaakwedstrijd tegen Kijk Uit is de toren van e4 naar f4 verplaatst. De inzenders hadden hierover geen ver schil van mening. Op het demonstratie bord bij Kijk Uit werd de nieuwe positie „geprojecteerd' 'om de clubleden hierop het antwoord te laten geven. Het meren deel koos voor de paardzet Pb6xc4. Welke de volgende zet is zal ongetwijfeld blijken wanneer Uw inzending uiterlijk met de eerste postbestelling van vrijdag 2 fe bruari in het bezit is op één der volgende adressen: IJmuider Courant, L. Nieuw straat 427, IJmuiden; Beverwijkse Cou rant, Zeestraat 18, Beverwijk of bij onze schaakmedewerker de heer Tj. de Jong, Santpoortse Dreef 104, Santpoort-Noord. K DOOOOOOOOOOOOOCKV •wYToooooooooooocy g „LEZERS" Wit aan zet.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 4