Aan het Pontplein vorderen de werkzaamheden goed Op- en afritten zullen blijven m „De vrede", Don Kozakkenkoor, Ank van der Moer en „Slippers" Schippers van Rijnmond II en Jacob keken niet uit Kapitein zeesleper Hector schuldig aan Tiger-ramp IN DE VISHAL EN OP ZEE S G.Inia Automobilisten m... KUNSTKRING VOOR ALLEN" w Zware straffen voor aanvaring Jongen stak straat onvoorzichtig over Carillonklanken over IJmuiden TWEE RUNNERS KWAMEN OM Veel winnaars in sporttoto Havenberichten Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND TOUMOT Zentveld en Van Breemen VRIJDAG 2 FEBRUARI 1 968 N 5 Kort nieuws Don Kozakkenkoor C f i f - i«JJ 0i<&i Eén van onze MIELE- modellenMONOKNOP DE LUXE 1495.- „BRANDENBURG" 1 elsen-U muiden Puzzetprijswinnaars SIMCA1301/1501 Discussiëren over „De architect een KRUISSLEUTEL voor 3.95 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het verleggen van de pont haven aan de zuidzijde in meer weste lijke richting is in volle gang. Zoals wij al eerder schreven houdt deze verplaat sing verband met de verbreding van het Noordzeekanaal, waarvoor de bocht in de Kanaaldijk tot aan de Van der Zwaag- straat moest verdwijnen en een nieuw tracé voor de oude bestaande weg dient te worden aangelegd. Sedert medio augustus is men hier druk aan 't afgraven geweest van het ta lud tussen de weg en de spoordijk, zijn tevoorschijn gekomen obstakels en bun- kertjes verwijderd en heeft men de nieuwe ponthaven gegraven. Deze is vlak naast de oude- nog in gebruik zijnde- ponthaven, maar dan iets meer landin waarts, aangelegd. Hij strekt zich uit over het rechte stuk van de Kanaaldijk vóór deze evenwijdig aan het Noordzee kanaal gaat lopen. Daarom, dat er voor de Kanaaldijk een nieuw tracé gevonden moest worden. Het was geen eenvoudige zaak, doch Rijkswaterstaat is er niette min in geslaagd toch nog tussen de spoor dijk en de nieuwe kanaaloever het nieuwe tracé te „persen". De Kanaaldijk buigt zich in de nieuwe situatie ter hoogte van de Van der Zwaagstraat naar de spoor lijn toe en loopt dan dicht tegen de spoor lijn aangedrukt, naar de Stationsweg. De Wegenstructuur ter plaatse behoeft nauwelijks gewijzigd te worden, daar de Kanaaldijk uiteindelijk op dezelfde plaats uitkomt als in de bestaande situatie, bij het spoorwegviaduct. Ditzelfde geldt voor de op- en afritten en de opstelmogelijk heden voor het pontverkeer. IJMUIDEN. Op verzoek van de Vel- ser politie is door haar Beverwijkse col lega's in Beverwijk aangehouden een 46- jarige bedrijfsleider en overgegeven aan de politie in Velsen. De man wordt ervan verdacht ongeveer drieduizend gulden in dienstbetrekking te hebben verduisterd ten nadele van een kledingmagazijn. i <*:>x v -f: (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het winterprogramma van de Velsense kunstkring „Voor Allen" wordt maandag 5 februari voortgezet met een abonnementsvoor stelling in de Stadsschouwburg, te verzorgen door de toneelgroep „Cen trum". Opgevoerd wordt de klassieke komedie van Aristofanes „De vrede", in de bewerking van Peter Hacks. Onder regie van Peter Kleinschmidt zal het stuk worden gespeeld door Sara Heyblom, Nell Knoop, Elsje de Wijn, Margreet Heemskerk, AUard van der Scheer, Ben Hulsman, Wim van den Heuvel, Piet Römer, Joop Admiraal, Lou Steenbergen, Jacques Commandeur en Dries Krijn. „De vrede" is een van de elf komedies, die ons van Aristofanes bewaard zijn ge bleven, een nog steeds veel gespeeld auteur, die wel eens met G. B. Shaw is vergeleken. Evenals deze moderner satiricus onderwierp Aristofanes zijn tijd genoten aan critiek en spot. Hij was ver ontrust en verbitterd over de zelfmoord die zijn volk midden in de oorlog bezig was te ondergaan en verontwaardigd over het stoken van de oorlogswinstmakers en andere belanghebbenden, die van geen vrede wilden weten. Midden in de Eerste Peloponnesische Oorlog de première van „De vrede" vond plaats in het jaar 421 voor Christus liet hij zijn toeschou wers lachen, om hun de ernst van die dagen des te scherper voor ogen te hou den. Het stuk is dus nog even actueel als in de dagen van Pericles. Veel belangstelling bestaat er ook voor het concert dat vrijdag 9 februari door r i I 'i Een overzicht van het in aanleg zijnde nieuwe pontplein, gezien van af de spoordijk. Duidelijk is op deze foto de nieuwe ponthaven te zien, met daarbij een deel van de alreeds aangebrachte beschoeiing. ADVERTENTIE BEL ONS VOOR 'N DEMONSTRATIE Elektrotechnisch Bureau Oosterduinw. 20, IJmuiden - Tel. 13405 Licht-, kracht- en geluidsinstallaties - sterk- en zwakstroominstallaties nieuwbouw en onderhoud. ADVERTENTIE EN Willemsbeekweg 88 - Tel. 1 46 27 Vraag naar onze spaarregeling VRIJDAG 2 FEBRUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 20 u.: N.V.S.H.-avond met film „Phoebe", met gesprek voor jongeren. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.15 u.; filiaal van de Gemeentebibliotheek en de r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 19 tot 21.30 uur; r.-k. openbare leeszaal en biblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 u.; filiaal r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen-Noord, Banjaert- straat 13: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 3 FEBRUARI Bibliotheken: De gemeentelijke open bare bibliotheek en leeszaal, de filialen in Velsen-Noord, Santpoort-Noord en Wil lemsbeekweg in IJmuiden zijn geopend van 10 tot 12.30 uur. (Van een verslaggever) IJMUIDEN. De schippers van de Jacob SCH 50 en de Rijnmond II KW 43, welke trawlers 6 maart van het vorig jaar op de Noordzee met elkaar in aan varing zijn geweest, zijn door de Raad voor de Scheepvaart gestraft. Zij mogen respectievelijk twee weken en vier maan den niet varen als schipper of stuurman op een zeevissersvaartuig. De schipper van de Rijnmond II had de brug verlaten om andere werkzaamheden te verrichten. Zijn schip werd toen auto matisch bestuurd. Naar deze schipper zegt is hij naar schatting tien minuten van de brug afwezig geweest, in welke tijd de aanvaring heeft plaatsgevonden. Hij had zijn vaartuig echter niet mo gen laten varen zonder dat op de brug wachtgehouden werd. Er was niemand op de brug om door de omstandigheden ver eiste maatregelen te nemen. Bovendien heeft de schipper voor het verlaten van zijn wacht onzorgvuldig uit gekeken. Hij heeft de Jacob niet eens op gemerkt terwijl die trawler reeds dui delijk zichtbaar geweest moest zijn. De raad verwijt hem verder, dat hij al vissende geen vismerk heeft gevoerd. Hij draagt het grootste deel van de schuld aan de aanvaring. Maar ook de schipper van de Jacob gaat niet vrijuit. Terwijl zijn schip niet automatisch be stuurd werd was er geen tweede man op de brug. Verder heeft hij bij de dreigende aan- Speelgoedstad. De speelgoedtentoonstel ling, welke eind vorig jaar in de RAI in Amsterdam werd gehouden, blijkt zo zeer te zijn bevallen dat besloten is in 1969 opnieuw een dergelijke ten toonstelling te houden van 24 oktober tot en met 2 november. varing niet het voorgeschreven attentie- sein gegeven. Ook deze schipper heeft kennelijk niet behoorlijk uitgekeken en heeft niet vol doende afstand genomen van de Rijn mond II. De Rijnmond II heeft de Jacob twee maal geraakt, de eerste keer bij de galg en de tweede keer in de midscheeps. De galg was zo beschadigd, dat het vissen moest worden gestaakt. De schade aan de Rijnmond II was zeer gering. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een 8-jarige jongen, woonachtig in de Planciusstraat heeft donderdagmiddag enkele gebroken tan den en wonden aan het gezicht opgelopen toen hij plotseling de weg oprende en te gen een auto liep. Dit gebeurde op het kruispunt van de Wijk aan Zeeërweg met de J. P. Coen- straat en de De Ruyterstraat. De Onge- vallendienst heeft de jongen naar het Antoniusziekenhuis gebracht, waarvan daan hij na behandeld te zijn, naar zijn ouderlijke woning kon terugkeren. Het programma van de beiaardbespeling door Hein de Ligt op het stadhuiscarillon in IJmuiden op zaterdag van 16-17 uur luidt als volgt: Preludium in Bes, van Jef Denijn; Merck toch hoe sterck, Valerius Gedenck-Clanck; Slaet op den trommele. Nieuw Geuzenliedboek; Gavotte e double, van Willem de Fesch; Hemony-Suite, van Albert de Klerk; Bourée pour carillon, van Géo Clément; Greensleeves, Drink to me only, My bonnie is over the ocean, Old Black Joe, Du du liegst mir im Herzen, Treue Liebe, Musz i denn, Improvisatie, van H. de Ligt. (Van een verslaggever) IJMUIDEN Twee runners zijn op 18 maart 1966 om het leven gekomen toen de emmerbaggermolen Tiger, die door de sleepboot Hector van Brunsbüttelkoog naar IJmuiden werd gesleept, op de Noordzee door onbekende oorzaak is ge zonken. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van de sleepboot ge straft door hem de bevoegdheid om als kapitein op zeeschepen te varen te ont nemen voor de tijd van een maand. De betrokkene was 33 jaar oud en nog geen jaar kapitein, in dienst van Wijsmul ler in IJmuiden. Hij had echter al tien jaar op de zeesleepvaart gevaren. Het was kalm en bestendig weer. Voor betrokkene was het van groot belang zich zo volledig mogelijk te voorzien van gegevens omtrent het te verwachten weer. Helaas is hij op dit punt te kort geschoten. Als hij de weersverwachting van Norddeich Radio had geweten, zou hij, naar de raad aanneemt, niet vertrok ken zijn. Als hij, reeds onderweg, 'een la ter weerbericht had opgevangen, dan had hij nog gelegenheid gehad om terug te ke ren. Toen de sleep eenmaal op zee was is de wind gaandeweg in kracht toegenomen. De raad vraagt zich af of het niet beter was geweest met de kop op de zee gaan de te houden en beter weer af te wach ten. Om 9 uur 's avonds zag de kapitein de lichten van de sleep niet meer. Om streeks die tijd moet de baggermolen ge kapseisd en even later gezonken zijn. Toen de kapitein begreep dat de sleep was gezonken is hij ter plaatse gaan zoe ken en werd „May day" uitgezonden, maar er kwam geen antwoord op. Er was geen olie, geen drijfhout, geen reddingboeien, totaal niets. Toen het dag werd meldde een redding vliegtuig dat de dinghy van de sleep, in opgeblazen toestand was gevonden. Er zat niemand in. De vanglijn was geheel intact en was dertig voet uitgetrokken. Van de runners geen spoor. Zondag werd weer gezocht tot het don ker werd. Zondagavond omstreeks halfacht werd het zoeken gestaakt. Daar na is de reis naar IJmuiden vervolgd. De dinghy is door een Oostduitse kust vaarder opgepikt en door deze coaster is de dinghy met een sloep bij de sleepboot aan boord gezet. De raad is van oordeel, dat er schuld is bij betrokkenen omdat hij zich onvol doende heeft geïnformeerd omtrent het in de Duitse Bocht te verwachten weer, het- 7,50: P. Groeneveld, Van Leeuwenstraat 56, IJmuiden. 5,P. Hettema, Pegasusstraat 34, IJmuiden. 2,50: B. Voerman, M. K. Hofstedestraat 42, IJmuiden. DEN HAAG. De cijfers van sport toto 30 luiden: Aantal deelnemers: 601.688, Bruto inleg:834.775,80 gulden, Prijzen bedrag: 275.674 gulden, vermeer derd met de derde prijzen van toto's 27 en 29, totaal 363,173,50 gulden. De eerste prijs: 151.511,80 gulden, 9 win naars, bruto 16.834,60 gulden. Tweede prijs: 82.642.80 gulden, 223 deelne- meers, per kolom circa 370 gulden. Derde prijs: 129.018,90 gulden, 361 deel nemers, per kolom circa 356 gulden. geen juist, gelet op het risico van het transport, van groot belang was. De raad spreekt zijn medeleven uit aan de nabestaanden van de omgekomen ma trozen-runners Willem Albert van der Hilst en Gerrit van Wolfren. ADVERTENTIE Maak een proefrit bij: KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJMUIDEN Telef. 02550 - 1 43 24 1 62 38 het beroemde Don Kozakkenkoor, onder leiding van Serge Jaroff in de Dr. Prin senhal in Heemskerk wordt gegeven. Er zijn hiervoor dan ook nog slechts enkele kaarten te verkrijgen. De volgende abonnementsvoorstelling is dan weer op donderdag 15 februari, even eens in de Velsense Stadsschouwburg. De titel van het stuk, dat deze avond door de toneelgroep „Theater" zal worden op gevoerd, is thans echter nog niet bekend. Als zogenoemde „vrije voorstelling" volgt dan maandag 19 februari in de Stadsschouwburg nog een avond van solo toneel door de bekende actrice Ank van der Moer. Zij speelt vijf vrouwenfiguren in verschillende variaties van spel en voordracht, op teksten van Jan Staal, Alain Teister, Jacques Firmin Vogelaar, Albert Mol en Andreas Burnier, De titels van deze schetsen zijn „Boekengal", „Er is geen helper", „Knopen", „Zij van boven" en „Een tevreden lach". Verheugend nieuws is ook dat het kunstkringbestuur er in is geslaagd de toneelgroep „Centrum" te bewegen het wellicht succesvolste blijspel van dit sei zoen „Slippers" ook in Velsen te komen spelen. De hoofdrollen worden hierin ver vuld door Mary Dresselhuys en Guus Hermus, al zullen de ongetwijfeld vele gegadigden hiervoor nog tot maandag 20 mei moeten wachten. Tenslotte is het wellicht nuttig nog even te herinneren aan de komst van Ton Lutz, die donderdag 8 februari in het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rembrandt- laan het toneelspel „De architect en de keizer van Assyrië" zal bespreken. Men herinnert zich wellicht dat tijdens de recente opvoering van dit stuk in Velsen honderden toeschouwers de Stadsschouw burg verontwaardigd of geschokt hebben verlaten. Wanneer zij nu ook de moeite willen nemen naar Ton Lutz te komen luisteren en hem eventueel hun bezwa ren tegen het stuk kenbaar maken, dan belooft dit voor de toneelliefhebbers een bijzonder interessante avond te worden. Donderdag aangekomen te IJmuiden: Djati- luhur, van Antwerpen; Lago Traful, Ilheus: Delfzijl, Ipswich; Theron, Rotterdam; Zaan- borg, Numansdorp, IJmuiden; Amstelstroom, Huil; Wotan, Dagenham; Donatella. Monrovia, IJmuiden; Sagastate, Rota; Cartagena de In- dias. Antwerpen; Krementchug. Novorossisk; Triton, Londen: Forresbank, Londen: Naviero Antwerpen; Buka, Sheerness. Zaandam; dila tion, Londen; Thea, Londen, IJmuiden; Berkei- stroom, Gooie; Jojo. Grangemouth. IJmuiden; Laertes, Londen; Port Talbot, Londen: Off- shore-1, Noordzee, IJmuiden; Eerbeek, Walkom; Jonet, Rotterdam, IJmuiden; Jupiter, Dor drecht; Poolster, Rotterdam, IJmuiden; Balti- que, Rotterdam; Jomfruland, Rotterdam, IJ muiden; Frans van Seumeren, Hamburg; Drit- tura. Wist: cc kPotomac, Philadelphia; Pamir, Great Yarmouth. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Bakala, naar Le Havre; Grete Skou. Bilbao; Crania. Sierra Leone; Afghanistan, Moermansk, IJmui den; Lauwersborg, Poole, IJmuiden; Wolanda, Londen, Zaandam; Catharina-F„ Rotterdam, Kampen: Res Nova, Faversham, IJmuiden; Dina, Abidjan; Thameswood, Southampton; IJ- stroom, Dagenham; Amstelstroom, Hull; Wotan, Dagenham; Egret, Antwerpen; Arcturus, Ha- mina; Anna Oldendorff, Piombino, IJmuiden: Delfinus, Stavanger; Boreas, Hamburg; Chris- tianna Pikuritz, Antwerpen, Yorkshire, Antwer pen: Mataram, Bremen; Nordstrand Pnva, Norresundet, Beverwijk; Rodenbek, La Guana; Renata, Stockholm, IJmuiden; Fivelborg, Bos ton, Koog aan de Zaan; Rorichmoor, Rochester; Tasman, Kingslynn; Velox, Londen. Vrijdag aangekomen te IJmuiden Gabon- kust, van Antwerpen; Camina Bay, La Plata; Hontestroom, Sheerness; Inger Skou. Rotter dam; Flora, Bilbao, IJmuiden; Hoegh Banniere, Freetown; Poljamy, Kaliningrad; Prinses Mar griet, Falmouth; Oranyan, Antwerpen. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Grange- field, naar Londen; Producer, Norfolk; Lago Traful, Rotterdam; Thea, Londen. IJmuiden; Bacau, Constanza; Manuel Mejia, Bremen; So crates, Paramaribo. Indien achter de haven van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, be tekent dit, dat het betreffende schip van of naar Amsterdam is gegaan. (Van een medewerker) IJMUIDEN Donderdag werden in IJmuiden in totaal 3550 kisten vis aange voerd. Bij de aanvoer waren: 239 kisten tong en tarbot, 645 schol, 5 schar, 14 bot, 3 haring, 10 makreel, 382 schelvis, 562 wij ting, 920 kabeljauw en gul, 4 leng, 735 koolvis en 21 diversen. Prijzen, per kilogram, in guldens: gr. tong 3,50-3,38, grm. tong 4,01-3,63, kim tong 5,59-4,84, kl. tong I 6,62-5,89, kl. tong II 6,46-5,29, tartfot I 8,70-8,50. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 216-70, gr. koolvis zw. 112-57, gr. koolvis wit 144, gr. leng 63. Per 50 kilogram: gr. schol en grm. schol 28-25, kim. schol en kl. schol I 35-28, kl. schol II 41-25, schar 57, bot 13-5, verse ha ring 50-40.40, makreel 56, gr. schelvis 46- 40, grm. schelvis 40-35, kim. schelvis 34- 19, kl. schelvis I 34-21, kl. schelvis II 40- 20, wijting 25-15, gr. gul 38-33, mid. gul 38-30, kl. gul 38-32, kl. koolvis zw 21-15, kl. koolvis wit 41-40. Besommingen, in guldens: KW 197- 4460, 167-6440, 186-7910, 103-6000, 98-7180, 141-22.810, 142-4240, VL 115-17.770. Dertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 4.740 kisten vis, 26.000 kilogram tong en 3.100 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 120 kisten schelvis, 292 kleine kisten schelvis, 230 wijting, 190 kleine kisten wijting, 1.230 gul en kabeljauw, 980 koolvis, 55 kleine kisten haring, 27 kleine kisten makreel, 950 schol, 30 tarbot en 160 varia. Prijzen, per kilogram in guldens: tarbot 9,408,80, grote tong 3,613,43, grootmid del tong 43,78, kleinmiddel tong 5,81 5,34, tong I 7,09—6,78, tong II 6,94—6.49. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 94 76, middel kabeljauw 8673, grote ^ooi- vis 112106, middel koolvis 5449, grote witte koolvis 7670. Per tien stuks: grote kabeljauw 9860, middel kabeljauw 4231. Per stuk: haai 308. Per hoop: vleet 86. Per 50 kilogram: grote schelvis 4032, middel schelvis 3420, kleinmiddel schel vis 3021, schelvis I 3117, schelvis II 2623, kabeljauw I 3931, kabeljauw II 4029, kabeljauw III 4117, koolvis I 2117, koolvis II 1915, witte koolvis I 3432, grove schol 4125, schol II 34 28, schol III 2724, schar 7053, bot 5, poon 52, gestripte wijting 2417, dichte wijting 2116, haring 3634, tarbot 210 140, griet 9060, kleine kuit 100, kuit 30—21, lever 20—16, heek III 24. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit 40 kisten wijting, 220 gul en kabeljauw, 400 schol, 50 stijve kabeljauwen en 10.000 kilogram tong. ADVERTENTIE Let op en doet uw voordeel I WEEK AANBIEDING Geldig t/m vrijdag 9 februari Bij een bedrag van 10,— of meer benzine getankt aan ons Caltex- benzinestation te IJmuiden, krijgt u winkelwaarde 5.70 Ook banden verkopen wij met een speciale korting en dan nog gratis monteren. Service-station geopend: Weekdagen van 7.30 tot 21.30 uur. Zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Zondag van 8.00 uur tot 18.00 uur. Leuke attracties voor uw kinderen. Automobielbedrijven Wijk aan Zeeerweg 194, IJmuiden Telefoon 1218J

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5