Verrassende uitslagen Nederlaag van Van Oosterhout en remise Brosens—De Ruyter brachten spanning terug Softbalbond blijft bij de wijziging van competitie White Stars maakte het Blue Stars uiterst lastig Weer forse straffen tegen dopinggebruikers Problemen voor De Visser na sleutelbeenbreuk van Bond Elly van der Brom Witkamp niet nodig bij RCH T afeltennisteam kansloos tegen de Tsjechen Bloemendaal toch gedegradeerd Hijs Hokij weer landskampioen Sterke Russische judoploeg Basketbalselectie naar Sofia Haarlem tegen Holland Sport zonder Peys „DAT IS 'R", ZEGT COACH ZWANENBURG De opstellingen Anton krijgt het weer moeilijk r 4 Hf ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 11 NOG VIER KANDIDATEN VOOR DRIE BAN DENTITEL PU m r HCC 2 promoveert Conditie Examen doen Twee verrassende uitslagen brach ten vrijdagavond laat alle prognoses aan het wankelen. In de allereerste plaats de nederlaag van Cees van Oosterhout in 76 beurten tegen Her man Popeyus, maar daarnaast de re mise in 47 beurten tussen Tiest Bro- sens en Henny de Ruyter waren er de oorzaak van dat er voor de laatste dag nog vier titelkandidaten zijn: Van Oosterhout met vier gewonnen partijen, Popeyus, Brosens en De Ruyter elk met drie overwinningen en een remise. Verrassend waren de resultaten zeker. Niemand gaf namelijk meer een cent voor de kansen van De Ruyter, toen Bro sens met onder andere een serie van elf (in zijn negende beurt) de basis scheen te gaan leggen voor een verbetering van het legendarische record partij gemiddel de van Arie Bos (1.851). Na dertien beur ten immers stond de Bredanaar op 34, waar tegenover De Ruyter „slechts" tien caramboles kon stellen. De Waalwij- ker gaf zich echter nog niet gewonnen en toen Brosens terugviel, ging De Ruyter geducht in de aanval. Met een topserie van zeven maakte hij nu in tien beurten 'wintig caramboles en had na 32 beurten brosens ingehaald: 44-45. Van dit mo ment af werd er met keiharde wapens gestreden. Wie verloor mocht zich im mers als uitgeschakeld beschouwen, zelfs indien ook Van Oosterhout zou sneuvelen. Daarom was het tenslotte een complete sensatie toen Brosens, die tegen het eind steeds achter had gestaan, nog het eerst de zestig volmaakte en De Ruyter in de nastoot een remise forceerde. Op de an dere tafel was toen juist Van Oosterhout aan het terugkomen tegen Popeyus. In het begin had de biljartfabrikant weinig zor gen gehad (het was nog 18-31 in zijn voordeel na 31 beurten), maar toen be zweek hij voor het carotte van Popeyus. Die gooide er bovendien in zijn 45e beurt een serie van elf tegen aan, waarmee hij tevens de leiding overnam: 38-34. Het be gon er donker uit te zien voor Van Oos terhout, die vooral na de remise tussen Brosens en de Ruyter praktisch gespro ken kampioen zou zijn bij winst. Daarom vocht hij nog weer en kwam in de 75e beurt gelijk op 54. Het was te laat, want Popeyus kreeg een goede aanvangsstoot en maakte in de volgende ibeurt pardoes met een serie van zes een eind aan de (Van onze sportredactie) HAARLEM Het bestuur van RCH heeft, zo deelde het ons mee, geen enkele behoefte aan de hulp van de heer Wit kamp (deze had ons gemeld RCH te wil len bijstaan). RCH vindt dat het capabele leiders voldoende heeft. Het heeft enkele maanden geleden Piet Peeman als mana ger aangetrokken en over hem zijn zowel bestuur als spelers zeer enthousiast. Men heeft alle vertrouwen in manager Pee man. Verder zegt het bestuur, dat het over voldoende goede administratieve krachten beschikt. SLANIA Het Nederlandse tafelten- nisteam heeft gisteren in Slania met 0-7 verloren van Tsjechoslowakije in een wedstrijd voor het toernooi om de Euro pese beker voor landenploegen. De gedetailleerde uitslagen: StanekBert van der Helm 2-0; Turay Bert Schoofs 2-1; StanekBert Schoofs 2-0; TurayVan der Helm 2-0; Luzova Mieke ten Broek 2-1; Stanek/Turay Bert van der Helm/Bert Schoofs 2-1; Stanek/LuzovaBert van der Helm/ Mieke ten Broek 2-0. vroege kampioensillusies van Van Ooster hout. Deze kon zijn positie aan de kop toch nog vrij stevig maken door in de na- stoot een remise te forceren. De opgave om onder deze omstandigheden zes caram boles te produceren was echter te zwaar: na twee punten streek Van Oosterhout de vlag. Hoezeer de omgeving de concentratie van een biljarter kan verstoren was 's middags in het begin van de ontmoeting tussen Van Oosterhout en Doggen geble ken. Een schampere opmerking uit het publiek bracht de biljartfabrikant Van Oosterhout zo van zijn stuk, dat zijn fraaie leiderspositie in gevaar kwam. „De eer ste twintig minuten moest ik aldoor maar denken over die woorden en kon geen bal maken", zo verklaarde Van Ooster hout achteraf, toen hij inmiddels toch een grandioos winnaar in 57 beurten was geworden. En dat terwijl hij na tien beur ten slechts twee punten op het scorebord had staan. Doggen daarentegen ging het in deze periode voor de wind, want met een serie van 8 was hij juist in die tiende beurt op 16 gekomen. Van Oosterhout 60 57 5 1.052 Doggen 52 57 8 0.912 Brosens 60 64 8 0.937 Michielsen 43 64 4 0.671 De Ruyter 60 79 7 0.759 Van Bracht 51 79 4 0.645 Teegelaar 43 49 7 0.877 Popeyes 60 49 12 1.224 Michielsen 60 90 5 0.666 Teegelaar 51 90 4 0.566 Doggen 60 49 4 1.224 Van Bracht 28 49 5 0.571 Popeyus 60 76 11 0.789 Van Oosterhout 56 76 5 0.736 Brosens 60 47 11 1.276 De Ruyter 60 47 7 1.276 De stand na vijf ronden luidt: 1. Van Oosterhout 8 punten 7 h.s. 0.983 alg. gem.; 2. Popeyus 7-12-0.993; 3. Brosens 7-11- 0.973; 4 De Ruyter 7-7-0.888; 5. Doggen 4-12-0.996; 6. Michielsen 4-8-0.649; 7. Tee- gelaar 2-7-0.708; 8. Van Bracht 1-5-0.623. DEN HAAG. De cricketvereniging Bloe mendaal heeft aan het bestuur van de KNCB verzocht in 1968 te worden inge deeld in de eerste klasse B vanwege het niet geregeld beschikbaar zijn van een aantal spelers. Dit verzoek is toegestaan. HCC 2 zal de plaats van Bloemendaal in de eerste klasse A innemen. Het bestuur van de KNCB besloot na het beëindigen van de competitie in 1967, dat er geen ploeg uit de eerste klasse A zou degra deren en geen ploeg uit de eerste klasse B zou promoveren. Bloemendaal bezette de laatste plaats in de eerste klasse A en HCC2 werd kampioen in de eerste klasse B. DEN HAAG Het Haagse Hijs Hokij is Nederlands ijshockeykampioen gewor den. Hijs Hokij won in Den Haag voor 3000 toeschouwers zijn laatste wedstrijd voor de Nederlandse competitie tegen TIJSC Trappers uit Tilburg met 12-3 (3-0, 3-1, 6-2) en werd daardoor onbe reikbaar voor de concurrentie. De stand luidt: 1. Hijs Hokij 8-15; 2. TIJSC Trappers 6-8; 3. Den Bosch 7-5; 4. Amstel Tijgers 7-3; 5. Rotterdam 6-3. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. Ondanks de bezwaren, die de landelijk spelende verenigingen, onlangs tijdens een bijeenkomst met het bondsbestuur naar voren brachten, heeft het bestuur van de Softbalbond thans de finitief gekozen voor de instelling van een landelijke eerste klasse en het spelen van dubbels. Naast de hoofdklasse dus een tweede landelijke klasse, waarin geplaatst zijn: De Geuzen, OVVO, TYBB, De Pinguins, Schiedam, Storks, UW en SEC Fleyers. In beide landelijke klassen zal de com petitie bestaan uit 27 wedstrijden te ver spelen in zeven enkele wedstrijden en zeven dubbele wedstrijden op een dag met een tussenpoze van een kwartier. Gestart zal worden met de zeven en kele wedstrijden, gevolgd door de dubbels, terwijl de competitie van 8 tot 21 juli stil zal staan i.v.m. de komst van de Pandoras uit Amerika. Een en ander houdt in dat de dubbels voor het overgrote deel ge speeld worden in vakantietijd. De invloed van dit wedstrijdschema op het compe titieverloop laat zich niet moeilijk raden. Op het moment, dat de competitie in een beslissend stadium komt, zal uitzonderin gen daargelaten, geen ploeg meer com pleet aantreden. Zo er dubbels gespeeld moeten worden, iets dat de algemene jaarvergadering in maart nog kan tegenhouden, ware het juister geweest, deze in juni en begin juli te laten verspelen. Hoe zwaar de dubbels gaan wegen, moge blijken uit het feit, dat de competitie pas van start zal gaan medio mei. De algemene verwachting is dan ook, dat de nu voorgestelde dubbels weinig zullen bijdragen tot beter softbal. Over de financiële consequenties van de reorganisatie heeft het bondsbestuur nog niets van zich laten horen. Als het bonds bestuur werkelijk meent, dat in het be lang van het top-softbal, deze omwente ling moet plaatsvinden, dan zal zij daar ook financieel een oplossing voor moeten wijzen. De komende week zullen de Haarlemse verenigingen betrokken bij de landelijke competitie zich beraden over de genomen beslissing. Een Amsterdamse vereniging, OVVO, nam reeds het besluit: zij trok zich terug uit de landelijke eerste klasse. Een erewacht voor een kampioen. Bij aankomst in Grenoble liep de Fin Mantyrant, gouden medaille, winnaar op de 15 en30 km. ski-cross country in Innsbruck, langs een „erewacht" (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. De White Stars dames hebben gisteravond in de eredivisie-bas ketbal bijna voor een daverende verras sing gezorgd. Kampioenskandidaat Blue Stars slaagde er pas in de laatste minuut in de zege veilig te stellen. H.O.C. won in een slecht duel van Agon. Het heeft er maar even op geleken dat Blue Stars over White Stars heen zou lo pen. Het werd via 3-8, 6-14, maar toen richtte White Stars de ruggen en kwam van 13-20 tot de 18-20 ruststand terug. De tweede helft werd bijzonder enerve rend. Wel liep Blue Stars tot 20-28 uit, maar White Stars presteerde het schier onmogelijke en leidde enkele minuten later met 31-30. Toen ging de strijd gelijk op. Jeanine van Arnhem bij de „blauwe" en Stien Kraay bij de „witte" sterren, liepen het maximum aan fouten op. Via 37-37 39-39 en 40-41 leek alles mogelijk. Ria Roos, ondanks vier fouten uitblinkster in de Amsterdamse ploeg, benutte twee vrije worpen, 40-43 en besliste na een solo de strijd geheel 40-45. Topscoorsters White Stars: Betty Veenstra 10-6; Biene Vonkeman 4-6; voor Blue Stars: Ria Roos 6-6; Jeanny Boot 4-6 en Janny van Ham 6-4. H.O.C.-Agon was een slecht, traag duel, dat H.O.C. na 20-14 bij rust, met 36-28 won. Henny Konings scoorde voor H.O.C. 12-8. De uitslagen in het district Haarlem lui den: Dames 2 B: Exercitia 2-White Stars 4 50-13; ETO 2-HOC 3 22-9; Spetters 3- Exceptions 30-8; Spetters 4-Typhoons 2 41-11. Heren 2 A: Antilopen 2-Typhoons 3 20-19; HOC 2-Flamingo's 3 21-50; ETO 2- Akrides 2 15-70; Heren 2 C; Flamingo's 6- Akrides 3 10-23. ANTWERPEN De rechtbank in Antwerpen heeft vrijdag straffen uitgespro ken tegen twee wielrenners, een arts en een soigneur in verband met overtreding op het bij de wet verboden gebruik maken of in het bezit hebben van stimu lerende middelen. Etienne Vandervieren, een amateurstayer, kreeg een boete van 20000 franken (150 gulden) en het verbod om een jaar lang in wedstrijden uit te komen. Zijn arts, dr. Jean Huyghe kreeg een boete van 6000 franken en een verbod om gedu rende twee jaar zijn medewerking te geven aan de organisatie van sportwed strijden. Hugo Scrayen, die zich al uit de actieve wielersport had teruggetrokken, kreeg dezelfde straf als Etienne Vandervieren. Verzorger Aguste Naessens, bij wie verboden stimulerende midelen werden aangetroffen tijdens de zesdaagse van Antwerpen van het vorig jaar, werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 6000 franken. Naessens, die op dit moment in dienst is bij de Belgisch/Italiaanse ploeg van Faema en in Italië verblijft, mag gedurende tweee jaar in België geen enkele bemoeienis met de sport hebben. UTRECHT De Russische judo ploeg, die volgende week een tien daagse toernee door Nederland gaat maken en dinsdag, vrijdag en zaterdag in Utrecht, Den Haag en Amsterdam tegen de Neder landse ploeg op de mat komt, heeft onder meer de Europese kampioen lichtgewicht 1967, Sergei Soeslin, in haar midden. Het team dat uit tien judoka's bestaat is als volgt samengesteld: Lichtgewicht: Soeslin (Europees kampioen 1967) en Kozitski (derde Europese kampioenschap pen 1967). Half middengewicht: Natelasjvili (vijfde wereldkampioen schappen 1967) en Magaltadze. Middengewicht: Kotik (derde Europese kampioenschap pen 1966) en Bortsjasjvili. Half zwaargewicht: Kachabrisjvili en Trofimov. Zwaargewicht: Goetsoe en Vladimir (derde Europese kampioenschappen 1966). SOFIA Nederland zal in het Euro pese kwalificatietoernooi basketbal (he ren) dat van 25 mei t/m 4 juni in Sofia wordt gehouden voor twee plaatsen in het olympisch toernooi, in groep A uitko men tegen Tsjechoslowakije, Polen, Israel, Frankrijk, Zweden en Groot-Brittannië. Rusland en Italië zijn reeds zeker van deelneming in Mexico. De loting, die in Sofia is verricht, heeft het volgende resul taat opgeleverd: Groep A: Tsjechoslowakije, Polen, Israel, Frankrijk, Nederland, Zweden en Groot-Brittannië. Groep B: Joegoslavië, Bulgarije, Finland, Griekenland, Oost-Duitsland, Oostenrijk en West-Duitsland. De eerste twee van elke groep zullen tegen elkaar uitkomen in de finalegroep. De resultaten van de wedstrijden uit re voorronde zullen mee tellen. BASKETBAL. Simmenthal Milaan heeft zich door een 76-64 zege in de thuis wedstrijd tegen CSKA Sofia geplaatst voor de halve eindstrijden van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor lands kampioenen. (Van onze spörtredactie) HAARLEM/IJMOND. Dick Bond zal morgen niet voor Telstar spelen in de uitwedstrijd tegen Go Ahead. De Volendammer liep een sleutelbeenbreuk op tijdens de trai ning en is dus voorlopig niet in staat om te spelen. Haarlem speelt dg wedstrijd tegen topploeg Holland Sport de enige wedstrijd in het betaalde voetbal in Kennemerland zonder Peijs. Deze speler, die tegen AZ '67 ook al niet van de partij was, heeft last van een knieblessure. De zorgen van Telstars trainer De Vis ser zijn door de blessure van Bond toege- nomen. Aangezien Boekestein en Jonker ook nog met blessures tobben zal het moeilijk worden om een aanvaardbare voorhoede te kunnen samenstellen. Cle ment, Van Straaten en Manders zullen daarin hun plaats wel behouden, maar wie de vierde man wordt is nog niet duide lijk. De Visser beslist pas vandaag over de definitieve samenstelling. Go Ahead heeft overigens ook de opstel ling nog niet gereed. Vast staat wel, dat de Deventer ploeg op eigen veld geen ver dedigende tactiek wil toepassen. Boven dien zal Go Ahead door een overwinning op Telstar graag de kandidatuur voor een DAVOS. „Daar komt m'n opvolg ster", zegt wereldkampioene Stien Kaiser als Elly van der Brom op ons toeloopt in het restaurant van „Der Alte Post", het hotel in Davos waar onze damesschaatsploeg na de enor me successen in Helsinki is terugge keerd, om zich voor te bereiden op de Olympische Spelen in Grenoble. „Hier pas voelen we hoe moe we zijn van de spanningen, de wedstrijden en het reizen", zucht de snelste rijdster van de wereld. „Alleen Elly staat al weer op het ijs te springen". De 18-jarige gymnasiaste uit Amsterdam glimlacht „gek he, die titelstrijd in Helsinki heeft me niets gedaan. Veel, veel minder dan die wedstrijden een week daar voor hier in Davos. Toen was ik ziek van de zenuwen, in Helsinki wist ik dat ik een goede kans maakte op een medaille". „Voor Stien is het ongelooflijk zwaar geweest in Helsinki", zegt de sprint ster Elly van der Brom, als de we reldkampioene is weggeroepen. „Die heeft in haar eentje een dubbele over winning behaald, een op de Russinnen -zij heeft 'm echt zitten knijpen voor die Titova en een op haar onzeker heid. Zoals die wedstrijden tevoren in Davos ons enorm zelfvertrouwen ga ven, omdat ze haar op alle afstanden klopte, zo moet het haar onzeker heb ben gemaakt. Stien is echter moreel niet kapot te krijgen, zij is ons voor beeld, zij injecteert de hele ploeg. Me de door haar stond ik zaterdag gela den en geconcentreerd en vol zelfver trouwen aan de start voor de eerste rit op de 500 meter. Samen hadden we uitgerekend dat er een goede kans op metaal in zat. Ik had de op drie na snelste tijd van het seizoen in Davos gereden (45.9). Twee Russinnen, die sneller waren dan ik, Sidorova (45.0) en Egorova, kwamen niet in Helsinki. Verder kon alleen dat Amerikaanse meisje Diana Holum me op papier kloppen, maar dat wilde ik niet accep teren, gewoon omdat ze twee jaar jon ger is dan ik. Dat ik tóch derde ben geworden, achter Titova en Holum was een tegenvaller. Ik had daar op die Pirkolan-baan sneller gekund, mijn bochten waren niet scherp genoeg. Voor de rest is het een kwestie van gevoel. Zo'n 500 meter gaat zó snel, dat je geen tijd hebt om na te denken, laat staan te corrigeren. Je moet zo'n sprint zuiver op routine en conditie rij den, tijd om aan je stijl, om aan goed glijden te denken, heb je niet door de spanning en het explosieve dat je op moet brengen. Routine en conditie krijg je pas na jaren. Kijk maar naar Carry Geijssen Die schaatst al vijf jaar lang met Stien in internationale wedstrijden, maar begint nu pas door te breken. Let eens op Carry. De ma nier waarop ze twee weekeinden gele den Stien klopte op de 1000 en 1500 meter hier in Davos zegt meer dan men vermoedt. De manier ook waar op ze in Helsinki zondag terug kwam na die zwakkere wedstrijden door darmstoornissen van zaterdag moet toch wel iets zeggen. Het is ongewoon dat ze een 1500 meter langzamer rijdt dan Ans Schut." „Ik heb nog geen conditie genoeg om de drie kilometer te rijden. Tjonge wat is dat een eind. Dan heb je alle tijd om na te denken, om op je glijden te letten. Het zal nog wel een paar jaartjes duren voor ik net als Ans zo'n afstand oervast rijd. Die draaide in Helsinki rondjes van 41 zo regelma tig als een klok, met een slotronde van 39. Het typische is dat Ans geen 500 meter kan rijden, door gebrek aan conditie. Vraag het haar zelf maar. Ze is na 200 meter volkomen leeg. Ze kan haar explosie niet uitsmeren over 500 meter. Ze is typisch een meisje met lange adem. Wat ik ben weet ik nog niet, ik moet nog groeien. Ze noemen me een sprintster, maar wie zegt wat ik over een paar jaar als ik m'n con ditie en kracht blijf verbeteren als beste afstand heb? Je bent vlugger in staat, met minder voorbereiding, om een goede 500 te rijden dan een lan gere afstand. Dat is ook de reden dat de Japanse en Amerikaanse meisjes als klassementrijdsters niets presteren. Ze zijn van nature lekker snel, maar ze hebben niet de wil de mogehjKne- den om hun longen te prepareren voor een 3000. Daar heb je als meisje enkele jaren voor nodig. Daarom zie ik in Grenoble voor Stien, Ans en Carry ook lang niet zo veel concurrentie op de langere afstanden dan voor mij op de sprint". Op 22 februari hoop ik in Amster dam terug te zijn. Dan moet ik weer hard aan het leren, ik moet in juni eindexamen gym-alfa doen. Door mijn goede kerstrapport en mijn sportieve rector, mocht ik al die tijd met de kernploeg mee. Voor dat examen ben ik niet bang, ik leer nogal makkelijk. Als je dat kunt is de combinatie sport- studie prachtig. Na het gym ga ik dan ook verder studeren, Frans denk ik, dan heb ik meer mogelijkheden om mijn training bij te houden. Ik ga naar bed", breekt ze plotseling af als coach Zwanenburg binnenkomt. „Dat wordt „r", zegt „ome Piet" haar nastarend. „Talent, wilskracht enne.dit". Hij tikt met de wijsvin ger tegen zijn slaap. plaats in de intertotocompetitie kracht bij willen zetten. Haarlem ontvangt Holland Sport met een elftal, dat ook tegen AZ '67 begon. Toen werd Ton Smit in de tweede helft vervan gen door Hoeben, maar deze speler staat er zondag in het begin van de ontmoeting in ieder geval nog naast. Van der Hart, wiens voorgenomen Amerikaanse avon tuur op zeer losse schroeven staat, heeft de opstelling voor Holland Sport nog niet bepaald. RCH speelt de uitwedstrijd tegen Hera cles met Van Dijk weer eens als voor hoedespeler. In de ploeg ontbreken Croes en Maslo wegens blessures. Vooral Maslo zal nog wel enige tijd uitgeschakeld zijn. De Duitser heeft een knieblessure. Hera cles moet het zondag stellen zonder rechts buiten Goevenberg. Hij wordt vervangen door Hans Stapper. De opstelling van de ploeg uit Almelo is: Steunenberg; Arnt- hof, Verschut, Westenberg, Van Dalen; Pesman en F. Stapper; H. Stapper, Mor- sink, Venenberg en Hulshorst. RCH heeft in deze wedstrijd wel enige kans op pun- tenwinst, want met Heracles gaat het, zo als trainer Valks het uitdrukt „tussen ta fel en stoel". EDO heeft Van der Putten weer in de gelederen voor de uitwedstrijd tegen het zwakke Zwolse Boys. Van Seggelen staat er naast. Mul is nog geblesseerd. Bij de thuisclub is het meespelen van oud-DWS- er Vonhof onzeker. De Amsterdammer heeft last van een dijbeenblessüre. Zwolse Boys speelt met Buursink; Lammers, De Vries, Huyskes en Goenee; Ras en Men- gerink; F. van Dam, Schutte, J. van Da- men en N.N. HAARLEM (thuis tegen Holland Sport): Boomgaard; Wentink, Koster, Kesselaar en Meijer; Peters en Kruyer; Smit, De Wolf, Couperus en Kunst. EDO (uit tegen Zwolse Boys): Ama- ma; Van der Zon, Disselköter, Breeu- wer en Spiers; Koek en C. Koene; Hen driks, Bosdijk, J. Koene en Van der Putten. RCH (uit tegen Heracles): Bes; Hen- driksen, Oldenziel, Koning en Koppen; Fransz en Van Doesselaar; Van Dijk, De Goede. Meijer en Honout. TELSTAR (uit tegen Go Ahead) op stelling nog niet bekend. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG. Zondagmiddag is er een uitmuntend programma op de Hilver- sumse baan, waarin de grote matadoren zijn verenigd in de La Bohêmeprijs. An ton, die afgelopen zondag een verrassende nederlaag leed tegen de outsider Caesar Julia H krijgt het opnieuw zeer moeilijk tegen de Amerikaanse hengst Blazing Song. De tips: 1. Di Figaroprijs; 1. Ghia, 2. Flying Lady, 3. Friday. Outsider: Flying Miss. 2. Wertherprijs, eerste afd.: 1. Goe- am, 2. Edmunda, 3. Fils du Coq d'Or. Outsider: Gilia van Amstel. 3. Don Gia- vanniprijs: 1. Edmund van Peterhof, 2. Egbert, 3. Cowboy Heny VS. Outsider: Dinsdag. 4. La Bohêmeprijs: 1. Anton, 2. Blazing Song, 3. Bonaire. Outsider: Amigo. 5. Jockeyprijs: Daisy Norton, 2. Bram Williams, 3. Benno Six, Outsider: Aleph. 6 Zauberflöteprijs: 1. Diomedea S, 2. Felix, 3. Beautifu Star. Outsider: Brun Beer. 7. Toscaprijs: 1. Entry Volann, 2. Dyveke D, 3. Caesar Julia H. Outsider: Amad Kinley. 8. Leerlingenwinterkam- pioenschap IV, eerste afd.: 1. Cotland, 2. Fernanda D, 3. Esta Kinley. Outsider: Carrière. 9. Leerlingenwinterkampioen- schap IV, tweede afd.: 1. Eros Hollandia, 2. Etty Hollandia, 3. Carmania.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 11