VAN DAG TOT DAG Geen Franse drup meer President Johnson niet zeker van teruggave van „Pueblo" Mislukking in Panmoenjon Antiek Zuilen van het Parthenon dreigen in te storten Overvallen en diefstallen Vietnam inspireert Zuid-Amerika r VEERBOOT TE WATER let op! lis 7 voor lente Rath Doodeheefver commentaar op actuele zaken Het keerpunt Vonnissen tegen 37 man op Cuba Nieuw Tsjechisch Schrijversorgaan Bankoverval op de fiets Regeling kan veel tijd vergen Vliegtuig botst tegen koeien Zuid-Korea vraagt meer troepen Raad van Europa over intellectuele vrijheid w mn- MERCEDES-BENZ J ®t li Sm YN telegrammen ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 3 -II 4 In Grieks massaproces 21 maal vrijspraak gevraagd Chili en Peru Columbia en Guatemala \\U| \N '>l\11WX Vandaag is het vijfentwintig jaar ge leden dat veldmaarschalk Friedrich Von Paulus, opperbevelhebber van het Zesde Duitse leger en een aantal elite-korpsen die aan deze legermacht waren toege voegd, een capitulatie zonder voorwaar- en ondertekende in een kelder van de aan flarden geschoten stad Stalingrad. De eerste en grootste overwinning van de Russen op de binnendringende Duitse horden was daarmee een feit en ge schiedschrijvers markeren deze catastro fale Duitse nederlaag als een keerpunt in de Tweede Wereldoorlog, die tot dat moment slechts éclatante overwinningen van Hitler had laten zien. De geschiedenis van de Slag om Sta lingrad strekt zich uit van augustus 1942 tot 3 februari 1943, een periode die begon met een ogenschijnlijk succesvol le aanval op de stad door het Zesde Duit- NEW YORK (Reuter). De eige naar van een bar in New York heeft zijn wijnkelder van alle Franse mer ken gezuiverd. Een grote menigte sloeg de barhouder gade toen deze, om zijn gramschap over de houding van de Franse regering tegenover de Verenigde Staten uit te leven, fles na fles stuksloeg en de inhoud in de goot liet weglopen. Hij is ook van plan de Franse schotels van het menu te schrappen en hoopt dat andere restau rateurs zijn voorbeeld zullen volgen. HAVANA (AP) De Cubaanse regering heeft bekendgemaakt, dat een groep, die gezuiverd is omdat zij probeer de de positie van premier Fidel Castro te ondermijnen door Moskou te steunen, berecht is en dat de vonnissen later be kend gemaakt zullen worden. De man nen zijn behandeld als verraders van de Cubaanse revolutie. Het revolutionair tribunaal heeft 37 personen veroordeeld, onder wie Anibal Escalante, een communist van de oude opvattingen, die de politiek van Moskou heeft gesteund. In Tsjechoslowakije mag de schrijvers bond met het redactiecollege van het ge lijkgeschakelde „Literarny Noviny" een nieuw orgaan in het leven roepen, „Li terarny Listy" (literaire bladen), zo meldt „Die Zeit". Voorzitter van de redactieraad wordt de gewezen rector van de Praagse univer siteit, prof. Goldstücker, die al heeft ver klaard er naar te zullen streven dat Mnacko naar huis mag terugkeren. Zijn plaatsvervangers zijn Jan Prochazka, een der leidende rebellen tegen de stalinis tische cultuurpolitiek, die in de herfst uit de partij werd gestoten, en de Slowaak Valek. Al deze veranderingen zijn ver wezenlijkt na het aftreden van partij leider Novotny. ADVERTENTIE De nieuwste modellen zijn doorlopend in onze showroom te bezichtigen. N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF fonWyk OVERVEEN Bloemendaalseweg 329 Tel. 119 26 ANTWERPEN (AP) Twee jonge mannen hebben in Antwerpen een bank' overval op de fiets gepleegd. Zij reden gisteren om ongeveer vier uur naar een bijkantoor van de Bank van Antwerpen in de binnenstad. Zij stapten de bank bin nen, trokken revolvers en bevalen de vijf bedienden hun handen omhoog te steken, Een van de twee sprong over de balie en nam tweehonderdduizend francs van de kassier mee, daarna gingen zij er pijl snel op de fiets vandoor. Toen de bankbedienden naar buiten hol den zagen zij de twee rovers juist de hoek omgaan en zich gemakkelijk een weg banen door een hevige verkeersop stopping. De politie heeft de hele avond honderden fietsers gecontroleerd maar zonder resultaat. se Leger, regelrecht uit Duitsland over gebrachte pantserkorpsen en een grote concentratie van de Luftwaffe. De Duitse troepen drongen door tot de Wolga, die noordelijk van de stad een nauwelijks belangrijk lijkende barricade vormde. Toch slaagden de Russen erin de Duit sers op de westelijke oever van de ri vier enkele maanden tegen te houden, een pauze die Stalin benutte met het re organiseren en versterken van zijn troe pen ten noorden en ten zuiden van de stad. In november brak het Russische tegenoffensief los en binnen enkele da gen was het Zesde leger omsingeld door een reusachtige tangbeweging. Stalin hield de tang onbewegelijk doch stevig dicht tot de winter begon de on verbiddelijke, onbarmhartige Russische winter met dagen waarop het vijftig gra den vroor. De Duitse troepen in omsin geling hadden geen kans gekregen hun winteruitrusting te ontvangen en kregen bovendien geen voedsel, terwijl de Rus sische troepen welgekleed en doorvoed de koude trotseerden. Toen de tang werd dichtgeknepen, sneuvelden 250.000 Duitse soldaten en werden ruim 90.000 man ge vangen genomen, onder wie veldmaar schalk Von Paulus en twintig generaals. De Russen hadden eveneens zware ver liezen geleden, terwijl de stadsbevolking gedecimeerd was. Stalingrad is eigenlijk het macabere schouwspel van een persoonlijk duel tus sen Hitler en Stalin, die beiden het com mando hadden gegeven: „Geen stap terug, vechten tot de dood". Von Paulus negeerde dat bevel en redde de levens van negentigduizend man, met wie hij in krijgsgevangenschap ging. Van dat moment af herleefde de hoop in de bezette landen van Europa en kwam het vertrouwen in de overwinning der ge allieerden beetje bij beetje terug. Voor Hitier betekende deze nederlaag het definitieve einde van zijn plan om de Russische legers achter de Oeral te drij ven en zowel de rijke graangebieden als de oliebronnen van de Zwarte Zee te an nexeren. Maar veel zwaarder kwam de klap neer op het moreel van de Duitse soldaten, voor wie de tovercirkel van Hit- Iers almacht was verbroken en de twij fel aan het „Duizendjarig Rijk" steeds zwaarder ging wegen in de ransel. Merk waardig en betreurenswaardig genoeg groeide die twijfel noch bij het leger, noch bij de getroffen gezinnen thuis uit tot een effectief verzet tegen de tirannie van Hitler, die nu ook nog bewezen had een mislukt strateeg te zijn. Stalingrad had de oorlog jaren kunnen bekorten als de mythe wat minder vastgeroest had g< zeten in de Duitse gemoederen. Helaas riep het Duitse volk in het licht van de rauwe realiteit toch nog nieuwe rampen over zich uit, zoals de Russische ver overing van Berlijn en de geallieerde in vasie, rampen die tenslotte zelfs nóg niet voldoende bleken om de Duitsers ertoe te brengen, zich te ontdoen van hun le vend geworden noodlot: Hitier schoot zich zelf dood in een Berlijnse bunker, toen zijn oorlog zes miljoen doden had gekost. WASHINGTON (Reuter en AP). Ook een tweede ontmoeting met Noord- Korea te Manmoenjon „heeft geen be vredigende resultaten opgeleverd" met betrekking tot de vrijmaking van het Am rikaanse verkenningsschip „Pueblo" en haar bemanning, heeft president Johnson meegedeeld. „Wij hopen dat er verdere besprekin gen zullen plaatsvinden", zei de president tijdens een persconferentie, maar hij zei niet te durven hopen dat het schip spoe dig zou worden vrijgegeven. Johnson zei dat alle ter beschikking staande diplomatieke middelen worden aangewend om het schip en de beman ning terug te krijgen en dat voor zover verantwoord is militaire voorzorgsmaat regelen worden genomen. Op de vraag of hij er zeker van was da de „Pueblo" en de bemanning aan de VS zullen worden overgedragen ant woordde Johnson: „Neen dat ben ik niet. Ik wil niet te grote verwachtingen wek ken. Dit zijn dingen waarvan de regeling tijd vergt". Hij herinnerde eraan dat het in 1960 wel zeven maanden heeft geduurd voor dat de Russen een Amerikaans B-47 ver kenningsvliegtuig plus de bemanning, die een noodlanding op Russiche grondgebied hadden gemaakt, hebben overgedragen. Johnson zei geen duidelijk bewijzen te hebben dat het incident met de „Pueblo" verband houdt met het offensief van de Vietcong in Vietnam. Maar volgens de des kundigen die hij had geraadpleegd, be stond dit verband wel. In Hongkong is zaterdag een Noordko- reaanse radiouitzending opgevangen, waarin een opvarende van het Ameri kaanse schip „Pueblo" bekende dat hij een spion is. De man, die zei luitenant Stephen Ro bert Harris van de „Pueblo' 'te zijn, ver klaarde in opdracht van de Amerikaanse veiligheidsdienst en het Amerikaanse mi litair hoofdkwartier in Japan gespioneerd te hebben. ,Ik heb daar veel spijt van en bied de democratische volksrepubliek Korea mijn welgemeende verontschuldigingen aan voor mijn misdaad. Ik verzoek u, mijn misdaad te vergeven. Als de regering van de democratische volksrepubliek Korea mij grootmoedig, vergeeft en toestaat naar huis terug e gaan, zal ik mij nooit meer met derge lijke activiteiten inlaten. Ik beloof, met mijn leven als borg, dat ik nooit meer zo'n afschuwelijke misdaad tegen andere landen zal plegen maar mij tegen de re- ADV ERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. voltaires, mahonie stoelen, tafels en kabinetten, collectie 17e en 18e eeuwse eiken kas ten, dekenkisten, tafels, broodspinden alsmede staande en hangende klokken. Alles met GARANTIECERTIFICAAT „Persiah", privé-adresSchotland straat 44, Haarlem. Tel. 023 - 20484. Ook 's avonds en zondags. BOMBAY (Reuter) Een Boeing-vlieg- tuig van de „Air India" is bij de start in Bombay voor een vlucht naar New York tegen twee koeien gebotst. De 65 passa giers van wie niemand verwondingen op liep zijn naar een ander toestel overge bracht. SEOEL (AP) De Zuidkoreaanse rege ring heeft de Ver. Staten officieel om meer Amerikaanse troepen gevraagd voor hulp bij het verijdelen van een eventuele inval van Noordkoreaanse strijdkrachten, aldus hebben regeringswoordvoerders be kendgemaakt. Bovendien wil de regering te Seoel mi litaire hulp met inbegrip van troepen van de vijftien andere bondgenoten uit de Ko reaanse oorlog. geringspolitiek van agressie tegen andere landen zal verzetten als ik terug ben in de Verenigde Staten", aldus de „bekente nis". De man had ongeveer dertien minuten nodig voor zijn verklaring, die langzaam, alsof hij werd voorgelezen, uitgesproken werd. Hij „bekende" militaire inlichtingen over Noord-Korea en het Russische Verre Oosten te hebben verzameld. STRAATSBURG (Reuter). De raad gevende vergadering van de Raad van Europa heeft in een resolutie alle Euro pese landen opgeroepen de meest.elemen taire mensenrechten op intellectuele vrij heid te eerbiedigen, vooral in politieke processen. Geen landen werden met name ge noemd, maar wel werd gesproken over het onlangs in Moskou gevoerde proces tegen vier schrijvers. Een voorstel van de Oostenrijkse socialist Karl Cemetz om in de resolutie Portugal, Spanje en Grie kenland met name te noemen werd ver worpen. W ATHENE (AP) - Oudheidkundigen heb ben bekend gemaakt dat de marmeren zuilen, die leiden naar het Parthenon bo ven de Akropolis van Athene, gevaar lo pen in te storten. Het Griekse oudheidkundig genootschap heeft meegedeeld, dat trillingen, veroor zaakt door laag vliegende vliegtuigen roest van de stalen stutten, die de zuilen onder steunen, plus de inwerking van 't weer en luchtverontreiniging de zuilen op gevaar lijke wijze hebben verzwakt. Het genootschap deelde mede dat nood maatregelen om ze te redden in studie zijn. De zuilen maken deel uit van de Pro- pylaeën, het monumentale poortgebouw dat op ongeveer vijftig meter afstand van het Parthenon zelf staat. De Propylaeën, beschouwd als het meest kenmerkende poortgebouw dat in het oude Griekenland is gebouwd, dateren uit 437 voor Christus. Evenals het Parthe non zijn ze gebouwd in opdracht, van de KANIA, KRETA (AP) De aankla ger van de kroon heeft straffen van zes maanden tot 10 jaar geeist tegen veertien den tot tien jaar geëist tegen veertien van de 35 personen, die voor een Grieks tribunaal beschuldigd worden van het gooien van bommen, poging tot moord op regeringspersonen en sabotage. Hij verzocht het uit vijf man bestaande tribunaal 21 anderen vrij te spreken, onder wie 3 voormalige afgevaardigden, twee journalisten en een 53-jarige pries ter, allen van Kreta. Atheense leider Pericles. Beiden zijn in 1687 tijdens een aanval van Venetië op Athene, toen de Turken de gebouwen ge bruikten als kruitopslagplaatsen, door een ontploffing beschadigd. De marmeren zuilen van het Parthenon, het grootste meesterwerk van de Griek se architectuur, begonnen meer dan twee jaar geleden ernstige tekenen van verwe ring te vertonen. Een van de hoofdoorza ken is volgens deskundigen luchtveront reiniging. Hierop heeft het oudheidkundig genoot schap bekend gemaakt dat maatregelen zouden worden gemomen om de bouw vallen van de Akropolis te behoeden voor verdere schade en verval. Speciale maat regelen zijn nog niet genomen. LONDEN (AP) Een gewapende ben de heeft in Londen een gepantserde wa gen, waarmee salarissen werden ver voerd, overvallen en zich uit de voeten gemaakt met honderdduizend pond ster ling. Er zijn geen schoten afgevuurd. Ook hebben dieven een kluis in een Lon- dens postkantoor opgeblazen en een buit meegenomen van tienduizend pond ster ling. De dieven hebben zich waarschijnlijk laten insluiten daar alle ingangen van het gebouw worden bewaakt. Hoe ze er vandoor zijn gegaan is nog een raadsel. Een laatste geval, met geringere buit, maar wel spectaculair: dieven hebben vannacht 'n ruitje ingeslagen van een politiewagen en zich uit de voeten gemaakt met twee overjassen van recher cheurs. (Van onze correspondent) MONTEVIDEO. De oorlog in Vietnam heeft voor de revolutionaire groepen in Latijns-Amerika een dub bele betekenis: enerzijds profiteren zij voor hun propaganda van de wereld wijde ontsteltenis die de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam hebben veroorzaakt, anderzijds kan het feit dat het machtige Amerikaanse expeditieleger er niet in slaagt de Viet cong uit te schakelen de Latijns-Ameri- kaanse „bevrijdingslegers" sterken in hun geloof dat ook zij niet behoeven onder te doen voor een nummerieke overmacht van regeringslegers of zelfs van eventuele Noordamerikaanse in terventietroepen. Daar komt dan nog bij dat de Verenigde Staten bereid noch in staat schijnen te zijn de hun tegen hun zin opgedrongen functie van wereldpolitiemacht te vervullen. Mede onder invloed van deze situa- ie (die overigens ook van pas zou moeten komen voor de regeringen met hun „onafhankelijke politiek") wordt het opnieuw aanwakkeren van Latijns- Amerikaanse haarden van onrust, zo als men ze in Columbië en Guatemala ziet, een ontwikkeling, waarmee ern stig rekening moet worden gehouden. De eerste aanwijzingen, dat zich een ontwikkeling in die richting vordoet, zijn er. Daarbij doet zich het opmer kelijke feit voor dat de castroïstische haarden nu niet aan de Atlantische, maar aan de westelijke kust bestaan. De recente lokale acties van guerrilla's in de Noordargentijnse provincie Salta en in het Braziliaanse dorp Uberlandia zijn overigens tot een einde gekomen na zware vonnissen van militaire rech ters. In het jarenlang rumoerige Boli- vië is na de dood van Che Guevara en he utischakelen van de laatste cel len van oproer geen onmiddellijk castroïstiseh gevaar te duchten, maar nu acht men daar nieuwe onrust waar schijnlijk door activiteiten van de ten val gebrachte regeringspartij MNR (de nationaal-revolutionaire bewe ging). In Chili hebben prominente verte genwoordigers van de linkervleugel geracht het castroïsme op een schijn baar legale manier het land binnen te brengen door een filiaal te stichten van de „Olas", die in Cuba residerende organisatie voor Latijns-Amerikaanse solidariteit. De Chileense vrienden van Fidel Castro hebben echter zware tegensla gen moeten incasseren en daardoor is 'er van de poging niet veel terechtge komen. De elegante arts en vroegere presidentskandidaat dr. Salvador Al- lende, een goede vriend van de Cu baanse premier, is weliswaar op dit moment nog president van de Chileen se senaat, maar door een scheuring in het „Frap" (volksfront) is hij mach teloos geworden. En de andere ver trouwde van Castro, de socialistische senator Carlos Altamirano is wegens het aanmoedigen tot geweldpleging eerst van zijn parlementaire immuni teit ontheven en vervolgens veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie honderd dagen, een beslissing die door het opperste gerechtshof van Chili is bevestigd. De plannen van het castroïsme om op een legale manier in Chili een voet aan de grond te krijgen, zijn daarmee mislukt. Guerrillagroepen, die een se rieus gevaar inhielden, zijn er in dit land nooi geweest. Uit Peru komen berichten over nieu we guerrilla-operaties, zelfs in de ste den. De indruk bestaat echter dat zij op het ogenblik weinig om het lijf hebben. Volkomen onduidelijk is daar entegen de toestand in Venezuela, waar de (Moskou-getrouwe) commu nistische partij haar vroegere seun aan Fidel Castro heeft opgezegd en een zogenoemde „democratische vre de" met de regering heeft gesloten. De guerrilla's, die de koers van Pe king volgen, voeren nu onder moeilijke omstandigheden een strijd waarin zelfs in eigen gelederen niet meer wer kelijk schijnt te worden geloofd. Bestaat dus in een aantal landen een situatie, die nog niet direct verontrus tend is, met name in Columbië en Guatemala is het tegendeel het geval. In Columbië wordt het bericht tegen gesproken dat Cubaanse vrijwilligers op het schiereiland La Guajira zouden zijn geland. De staatspolitie heeft ech ter wel bevestigd dat guerrilla's van het zogenoemde „bevrijdingsleger" het dorp Guacamayas in de provincie San tander zijn binnengedrongen en daar bij een tactiek hebben gevolgd die sterk doet denken aan die van de Viet cong. Zij hebben de plaatselijke auto riteiten en het politiekorps gearres teerd en de bevolking aangespoord tot opstand tegen het regime. In Columbië kampt men bovendien met het probleem dat de benden, die als een uitvloeisel van de langdurige burgeroorlog in allerlei vorm optreden, niet zijn uitgeroeid ondanks de massa le zuiveringsacties van het door Ame rikaanse experts getrainde leger. Het gevaar dat men in de hoofdstad Bo gota op straat beroofd en neergescho ten kon worden is de laatste tijd ech ter wel sterk verminderd. De terreur in de hoofstad van Gua temala daarentegen heeft een hoogte punt bereikt. Registreerde men er vo rig jaar in zeven maanden tijd onge veer honderd politieke moorden, nu waren het er in de eerste helft van januari al 26. In afwijking van de principes uit de leerboeken van Mao Tse Toeng, die door Che Guevara en Regis Debray op de vorig jaar gehou den conferentie van de OLAS zijn ge proclameerd (namelijk dat de gewa pende opstand op het platteland moet zijn voorbereid), stelt men de elkaar vroeger vijandig gezinde, maar nu sa menwerkende guerrillatroepen „Der tiende november" en „Fuerzas Arma das Rebeldes" ook voor de stedelijke terreur verantwoordelijk. Van die terreur zijn niet slechts vooraanstaande autoriteiten uit het anti-communistische kamp het slacht offer geworden, maar ook leden van de Noordamerikaanse militaire missie. Twee officieren zijn gedood, twee an deren raakten zwaar gewond. De si tuatie in Guatemala onderscheidt zich ïchter van die in andere Latijns-Ameri kaanse landen door het feit dat hier ook anti-communistische terreurorga nisaties in de openbaarheid zijn ge treden, met name de MANO (een af korting voor „Movimiento Anticomu- nista Nacional Organizado" ofwel de georganiseerde anti-communistische nationale beweigng) en de CADEG („Consejo Anticominista De Guatema la", de anti-communistische raad van Guatemala). Deze rechtsradicale orga nisaties moorden naar dezelfde metho den als de linksradicalen. Beweerd wordt al dat in Guatemale twee groe pen doende zijn elkaar uit te roeien. De regering van de (gekozen) pre sident Julio Cesar Mendez Montene gro, een links-liberale professor, heeft de uitzonderingstoestand ingesteld, hetgeen betekent dat iedere verdachte persoon zonder rechterlijke tussen komst geruime tijd in arrest kan wor den gehouden, dat groepsvorming door meer dan vier personen op straat ver boden is en dat er censuur van kracht is. Of het de regering van Mendez Montenegro op deze manier zal geluk ken de spanning die extreem-links en extreem-rechts veroorzaken, te ver minderen, of dat Guatemala opnieuw een militaire dictatuur wordt, zal moe ten worden afgewacht. Een nieuw Nederlands ferryschip, de „Koningin Juliana", is juist in Birkenhead te water gelaten door mevrouw A. van Royen, echtgenote van de Nederlandse ambassadeur in Londen. Het schip, dat dienst gaat doen op de route Hoek van Holland. Harwich, zal 180 auto's en 1200 pas sagiers kunnen vervoeren. ADVERTENTIE Nog 7 weken. Don begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wot doet Nu de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet het! Hnwmilii ontwerpers en fabrikanten van behang J fiitwwwwwifiniififwiiwifinnn Hitier. De uitgever van de Deutsche Na tional und Soldatenzeitung in München is officieel beschuldigd van nazi-propa- ganda wegens het afdrukken van een foto van Adolf Hitler op de voorpagina, zo heeft de officier van justitie van München bekendgemaakt. Onder de foto van Hitler was een foto van de Israë lische minister van Defensie, generaal Mosje Dayan geplaatst met het onder schrift: Israel's Auschwitz in de woes tijn de massamoord op de Arabie ren Dayan in de voetstappen van Hitier. Spanje. Spanje is bereid op 15 juli van dit jaar onafhankelijkheid te verlenen aan Spaans Guinea. Ds Rumainum. De raad voor de zending van de Nederlandse hervormde kerk heeft uit Sukarnapura het bericht ont vangen dat daar is overleden ds. F. J. S. Rumainum, de voorzitter van de synode van de evangelisch christelijke kerk in West-Irian (Nieuw- Guinea). Dynamiet. In de Marokkaanse plaats Meknes is een man tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld, nadat hij schuldig was bevonden aan moord met voorbedachten rade. Hij had dynamiet gestopt in het keukenfornuis. Door de explosie waren zijn vrouw en twee kin deren om het leven gekomen en vier voorbijgangers gewond. Vliegtuigongeluk. Een tweemotorig vlieg tuig van de Canadese marineluchtvaart dienst is vrijdagavond in de tuinen van een woonwijk aan de noordelijke rand van Toronto neergestort. Vier men sen kwamen om het leven. Kernvliegdekschepen. De Amerikaanse minister van Defensie, McNamara, heeft bekendgemaakt dat de marine nog twee vliegdekschepen met kernaandrij ving wil laten bouwen. Zij heeft op het opgenblik alleen de „Enterprise", die bij de Noordkoreaanse kust ligt.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 3