Duinwijck liet eerste steek vallen in derby tegen Haarlem De Kennemers stond slechts een set af aan Alliance Pools sprintte naar T oscaprijs De Blinkert-dames nu vijf punten achter op Hygiëa Dames Full Speed moesten titel aan Zeeburg laten Kodokan Dojo Anton Geesink weer nationaal clubkampioen Aurora greep microkorfbal- titel na zege op Watervliet Rapidity voor de klopte derde VTC maal E.K. tafeltennis niet in Haarlem Veel talent onder meisjes-turnsters Quarry bokst met Ellis om titel van Cassius Clay Anton weer eerste Zware straffen in de HVB Beelen de snelste in Baarnse cross TWEE TEAMS VERSCHENEN NIET IN DE KENNEMERSPORTHAL Zwemcompetitie kring Haarlem m MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 13 - r' Financiële voorwaarden in Rotterdam gunstiger Turninterland tegen Roemeense dames (Van onze badmintonmedewerker) Duinwijck dat vorige week de landstitel veroverde moest in de derby tegen Haar- van dit seizoen met gedeelde winst ge noegen nemen. lierman Leidelmeyer ,was in sportzaal Wolters nog steeds niet van de partij en Boudewijn Ridder moest na zijn enkel spel ziek naar huis gebracht worden. Loek Alders versloeg Boudewijn Ridder gemakkelijk in twee games. Ridder werd in zijn dubbelspelen vervangen door Ber nard de Visser. Jos Rijmers speelde tegen Hennie van Leiden een zeer spannende partij, waarin beiden verscheidene match- punten kregen. Rijmers had echter de langste adem en maakte voor Duinwijck het eerste winstpunt. Het met spanning tegemoet geziene eerste damesenkelspel tussen Agnes Gee- ne en Félice de Nooyer voldeed aan de verwachtingen. Agnes won de eerste game, maar Félice vocht zich in de tweede game naar een 9-2 voorsprong. Agnes haalde goed op, game aan Félice laten. In de derde game leek Félice de Nooyer recht op de winst af -te stevenen, zij kwam met 9-5 voor te «taan, maar toen was het met haar krachten afgelopen en Agnes Geene ver overde de partij met 11-8, 11-12, 11-9. Mar ja Ridder verloeg Mirette de Nooyer in 2 games en behaalde samen met Ag nes Geene het 4e punt voor Duinwijck door in het damesdubbel van de zusjes De Nooyer te winnen. Duinwijck 2 stuurde „Venlo" met liefst 8-0 naar huis. Het team van Venlo zal nu een degradatiewedstrijd moeten spelen. Als tegenstander krijgen zij de winnaar van de ontmoeting Duinwijck 3 - Victoria (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Europese kampioen schappen tafeltennis zullen in 19.12 niet in. Haarlem worden gehouden. De Kenne- mer Sporthal blijkt te klein. On danks de bemoeienissen van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem heeft men uit de drie mogelijke plaatsen Haarlem, Utrecht en Rotterdam de laatste geko zen. In Rotterdam zal men kunnen be schikken over het nog te bouwen sportpa leis. Bovendien heeft de organisatie de Energiehal als uitwijkmogelijkheid. Om de organisatie financieel mogelijk te ma ken is een toeschouwersaccommodatie van 5000 mensen nodig. De Kennemer Sporthal heeft slechts 3500 plaatsen. Een andere omstandigheid die vóór Rotter dam pleit is dat men daar een grotere garantie heeft kunnen los krijgen. De or ganisatiekosten van de Europese kam pioenschappen zijn begroot op 250.000. De NTTB draagt daar 50.000 gulden aan bij. De rest zal door de toeschouwers en garanties van overheid en bedrijfsleven bijeen moeten worden gebracht. Het kampioensteam van Duinwijck. V.l.n.r. Jos Rijmers, Mar ja Ridder, Herman Leidelmeyer, Agnes Geene en Boudewijn Ridder. (Hoensbroek). Victoria en Haarlem 2 speelden dit weekend met als inzet het kampioenschap van afd. B in de eerste klasse. Victoria bleef in eigen huis Haar lem de baas met 5-3. Alleen de dames Marjolein Wolters en Jeanette Bergé wisten hun partijen in winst om te zetten. Duinwijck 3, dat op de laatste compe titiedag Flying Rackets met 8-0 versloeg heeft op papier de beste kansen om de plaats van Venlo in de Hoofdklasse in te nemen. Als zij aan de verwachtingen beantwoorden zal Duinwijck het volgend seizoen met liefst 3 teams in de Hoofd klasse vertegenwoordigd zijn. De wedstrijd Duinwijck 4 - Soska had als inzet het behouden van een plaats in de eerste klasse. Het vierde team van Duinwijck kon zich door een 5-3 overwin ning handhaven. (Van onze turnmedewerker) HAARLEM. Tonny Stolx van Bato is jeugdkringkampioene geworden van de Kennemer Turnkring. Zij bleef in een aardige wedstrijd in de Van der Ley- school te Haarlem met het kleinst mo gelijke verschil 0,05 punt nog juist voor de veelbelovende Christa Duker van OSS (Z'voort), die door ontijdig van de balk te springen haar fraaie kans voor het kampioenschap verspeelde. Derde werd Gert Pierhagen van VOLO. Er schuilt behoorlijk wat jong talent onder de 28 jeugdige turnsters die aan de strijd deelnamen. Kritische noot: in deze categorie, van twaalf tot zestien jaar, zit teveel leeftijdsverschil. Tonny Stolkx had de maximum leeftijd en moet vol gend jaar bij de dames ujikgmtti. Uiteraard heeft zij méér routine daft die.iieel jonge turnsters 'en--to>eh'-'-z-ijri^die in dezelfde categorie ingedeeld. De 12-jarige Bettie van Soolingen van Oss kon zich nog juist bij de eerste tien plaatsen. Het was daarom verheugend dat er van KNGV-zijde een waarnemer aanwezig was om het bestuur van de sectie keurteurnen te kunnen inlichten over de prestaties van de Kennemer turn- jeugd. De resultaten van de meisjes die boven het totaal van 30 punten kwamen waren als volgt: Kampioene Tonny Stolkx (Bato, Haar lem) 32,90 p.; 2. Christa Duker (OSS, Zandvoort) 32,85 p.: 3. Gert Pierhagen (Volo Haarlem) 32.50 p.; 4. Olga Smul ders (Bato, Haarlem) 30,65 p.; 5. Lineke Sleutelberg (Bato, Haarlem) 30,60 p.; 6. Marijke Tegel (Volo, Haarlem) 30,30 p. De heer H. van Wijnen uit Beverwijk heeft voor een vlot verloop van deze kringkampioenschappen gezorgd. (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND De Kennemers-dames heb ben in hun overgangsklassewedstrijd al leen de tweede set moeten prijsgeven aan Alliance. In de resterende drie sets waren de Beverwijker dames superieur aan hun tegenstandster. De eerste set werd zelfs met 15-1 afgesloten. Deze uitslag heeft Alliance zeker zo geprikkeld, want met inzet van alle krachten wisten ze de twee de set met winst af te sluiten 17-19. Hier na heeft De Kennemers het niet meer zo ver laten komen. Met 15-2, 15-10 stelden het de overwinning veilig. In de heren eerste klas heeft lijstaan voerder Tyfoon 2 geen misstap gemaakt. Dynamo 1 was hiervan de dupe. De Cas- tricummers hebben goed tegenstand ge boden, maar kwamen toch te kort tegen het geroutineerde Tyfoon 2 3-0 (15-10, 15-4, 15-10). Het Heemskerkse ODIN 1 heeft zijn slotoffensief op de toppositie in de afde ling ingezet. Of dit veel zal helpen, is te betwijfelen, daar de ploeg vier punten achterstand goed moet maken. Afgelopen vrijdagavond werd het sterke VCK 1 aan de zegekar gebonden. De eerste set werd na een gelijkopgaande strijd met 15-13 afgesloten. De tweede set ging min der goed. Na een grote voorsprong moest Odin deze set toch prijsgeven 13-15. Hier na was het gebeurd met VCK want met 15-12, 15-11 bewees ODIN, dat het de be tere ploeg had. Bij de dames heeft het een haar ge scheeld of Smash 1 had de eerste neder laag moeten incasseren. VCK heeft er al les aan gedaan om dit te bewerkstelli gen, maar het is niet gelukt. Met 16-14, 15-6, 16-14 bleven de Castricumse dames aan de goede kant van de score. Door deze uitslag kan het kampioenschap Smash bijna niet meer ontgaan. In de heren tweede klas stond ook een belangrijke ontmoeting op het program ma. ÓDIN 2 moest tegen Schorpioen 2 aantreden. Het is een zeer spannende strijd geworden, waarbij een punten verdeling het resultaat was. 2-2 (15-17, 16-14, 10-15, 17-15). DEM moest diep buigen voor VCK 2 0-3 (0-15, 9-15, 5-15). De verdere uitslagen waren: Heren derde klas: Schorpioen 4Schor pioen 3 3-0; Dynamo 2-Set-up 1 2-2. Dames tweede klas: Dynamo 1Dyna mo 3 2-2, Kennemers 3Smash 2 2-2 OAKLAND De Amerikaan Jerry Quarry heeft zaterdag in Oakland zijn landgenoot Thad Spencer verslagen in een halve finalewedstrijd van het c^oor de World Boxing Association georganiseerde toernooi om de wereldtitel in het zwaarge wicht. Quarry won door interventie van de scheidsrechter in de twaalfde ronde. In de eindstrijd van dit toernooi ontmoet de 22- jarige Quarry Ellis, de vroegere sparring partner van Cassius Clay, aan wie de we reldtitel wegens dienstweigering werd ont nomen. Aan de finalewedstrijd QuarryEllis wordt veel glans ontnomen door het ge vecht dat op 4 maart in de nieuwe Madison Square Garden van New York wordt ge houden tussen Joe Frazier en Buster Ma- this, twee boksers, die internationaal een klasse hoger worden aangeslagen dan Quarry en Ellis. DEN HAAG. De Tsjechische dames- turnploeg die op 6 en 7 juli in Den Haag tegen Nederland zou uitkomen, heeft de ze wedstrijd wegens andere verbintenisen moeten afzeggen. Het KNGV heeft zich daarop in verbinding gesteld met Roeme nië, dat heeft toegezegd te zullen komen. De Beverwijkse pikeur Pools heeft zondag te Hilversum met Caesar Juli H. de Toscaprijs in de eindsprint gewonnen. De grote strijd ging om de Bohèmeprijs. J. Ham, vorige week nog door Pools ge klopt, voerde Anton nu weer als eerste door de finish. Zijn eindsprint was te sterk voor C Alkestis van E, die tweede werd. De uitslagen zijn: Di Figaroprijs: 1. Ghia (E. Leeman); 2. Fire Bird W; 3. Friday. Win. 1.90, pi. 1.90, 3.70, 2.90, koppel 2.90, cov. 14.40, trio 230.40 Wertherprijs, lelafd.: 1. Eldorado (J. W. Hoe- jenbos); 2 Gilia van Amstel; 3. Goeam. Win. 2.70, pi. 1.30, 2.60, 1.40, koppel 5.60, cov. 9.60. Wertherprijs (2e afd.): 1. Estella (W C. Stroo- per); 2. Fils du Coq d'or; 3. Forth Cox. Win. 3.—, pi. 1.30, 1.70, 1.70, koppel 5.90, cov. 6.80. Don Giovanniprijs: 1. Edmund van Peterhof (J. Wagenaar Jr.); 2. Camillo; 3. Frickson R en El Cid d' Aster (dead tfeat). Wjn. 2.90, pi. 1,40. 4.40, 2.10, 1.40, koppel 7.10, cov. 14.40, trio 673.30 en 324.70. La Bohèmeprijs: 1. Anton (J. Ham); 2. C Al kestis van E; 3. Zanto. Win. 1.10, pi. 1.10, 1.40, 1.20, koppel 2.50, cov. 4. Jockey prijs: 1. Balios (E. Scheikl); 2. Daisy Norton; 3. Bram Williams. Win. 5.30, pi. 2.30, 2.40, 2.80, koppel 8.20, cov. 7.70. Zauberflöteprijs: 1. Felix (M. L. v. d. Togt); 2. Black Hollandia; 3. Carma. Win. 2.pi. 1.10, 3.3.30, koppel 5.50, cov. 7.80, trio 220. Toscaprijs: 1. Caesar Juli H (H. J. Pools); 2. Caracara S; 3. Amad Kinley. Win. 3.90, pi. 3. 2.60, koppel 19.30, cov. 4.40. Leerlingen Winterkampioenschap (le afd.): 1. Eddy Six (H. J. L. Coevoet); 2. Carrière; 3. César Williams. Win. 9.80, pi. 2.90, 1.70, 3.80, koppel 43.20, cov. 3.80. Leerlingen Winterkampioenschap (2e afd.): 1. Carmania (F. J. Alkemade); 2. Vavid v. d. Len te; 3. Dores. Win. 2.40, pi. 1.40, 3.70, 2.20, koppel 7.30, cov. 11.20, trio 288.80. Totalisator-omzet 346.576. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Naar aanleiding van het bericht in ons blad „zware straffen in de HVB" heeft het bestuur van de voet balvereniging SHS ons gemeld, dat de oorzaak van het incident gelegen was in het feit, dat de grensrechter van VSV9 het zoontje van een bestuurslid van SHS schopte, omdat hij de bal, die over de zij lijn ging, niet snel genoeg teruggaf. BAARN. Piet Beelen, de Nederland se kampioen op de tien kilometer, heeft zondag in Baarn de derde Demeincross gewonnen. De Spartaan legde de ruim 6000 meter over een geaccidenteerd par koers af in 18 minuten en 40.2 seconden. Clubgenoot Wim van Gerven eindigde op acht seconden als tweede. Steylen werd derde. Van der Steenhoven van AVR-Rot- terdam heeft de natinale bosloop in de Leidse Hout gewonnen. De winnaar liep de 4275 meter in 13 minuten en 32,9 se conden. Tweede werd Sierveld van AVR- R otterdam en derde Zuiderduin van De Spartaan uit Lisse. (Van onze handbalmedewerker) De positie van De Blinkert-dames in de hoofdklasse is er niet beter op gewor den. De Haarlemse dames waren bij Niloc kansloos (14-6) en bovendien speelden Hygiëa en Velo gelijk, zodat de achter stand op Hygiëa nu vijf punten bedraagt. Een vlotte start bracht Niloc tegen De Blinkert al heel snel met 4-0 voor, vooral ook dank zij Henny Landzaat. Toen kon den de Amsterdamse dames wat aanvals- patronen gaan oefenen, maar bleven toch sterker dan het hard zwoegende De Blin kert. Ook Riny Dekker was bij Niloc goed op schot en nam evenals Henny Landzaat vier doelpunten voor haar rekening. Bij De Blinkert had Lenie Beekhuis met drie treffers het meest suc ces. De overige wedstrijden leverden bij de dames geen verrassende uitslagen op. Veel spanning was er bij HygiëaVelo, waarin de gasten een minuut voor het einde een 4-3 voorsprong hadden. Karina Graath bracht vlak voor het eindsignaal de gelijkmaker op haar naam. Nog had Velo een kans de wedstrijd in winst om te zetten, doch een straf worp werd jam merlijk gemist Zeeburg startte verdedigend uitermate zwak tegen Walcheren en stond binnen korte tijd met 4-0 achter. De thuisclub is er niet meer in geslaagd deze achterstand weg te werken, al kwam men in de slot fase dichtbij. Walcheren behaalde dank zij zes treffers van Marian de Meurichy een 7-6 overwinning. Een gehavend Swift nu ook zonder Thea Hendrix en Suzanne Geerdink (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. Voor de handbalploegen uit Kennemerland was het een weinig glo rieuze zondag. De dames van Full Speed leden bij Zeeburg 2 een ruime 8-1 neder laag en hierdoor werd de Amsterdamse ploeg verdiend kampioen. De dames van IJmond stelden ook teleur en verloren hun laatste wedstrijd van Spirit, dat met 12-9 won. De Velser dames hadden spoe dig een 4-0 voorsprong, maar mede door zwak keeperswerk liepen de gastvrouwen in en de ruststand was 6-6. In de tweede helft werkte IJmond hard, maar Spirit speelde beter en won verdiend. Na een tweejarig verblijf in het district verdwijnt de damesploeg van IEV weer naar de afdeling. De dames uit Velsen speelden zelf niet, maar doordat FSA van (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Kodokan Dojo An ton Geesink uit Utrecht is opnieuw club kampioen judo van Nederland geworden. Dat is natuurlijk geen verrassing. Het was wel jammer maar daar konden de Utrechters niets aan doen dat de tegenstand te gering was. Van de zes districtskampioenen verschenen er twee niet in de Kennemersporthal in Haarlem omdat zij de reis vanwege de slechte toe stand van de wegen niet aandurfden: Sportakademie Smits uit Eindhoven en Koda Yu uit Winschoten. Vooral voor de toeschouwers was het een teleurstelling, omdat men nu de sportschool Geesink maar eenmaal aan het werk zag, in de finale tegen sportschool Wolfs uit Zwolle, de oostelijke kampioen. Door het ontbreken van de zuidelijke en noordelijke kampioen moest men beslui ten tot een afvalsysteem, omdat poules geen zin hadden. Guan-Lin uit Den Haag bewees zijn kracht in de eerste wedstrijd. Het Haagse team de top van een uit gebreide buurthuiswerkvereniging - scha kelde het Amsterdamse Philips uit door drie overwinningen, die 17 punten ople verden. Het was te betreuren, dat de Ha genaars onmiddellijk weer op de tatami moesten, nu tegen sportschool Wolfs. Gu an-Lin startte goed en haalde door Ak kermans en De Graaf 20 punten binnen. Wolfs kwam echter terug. Men scoorde 18 punten door drie zeges (één met waar dering 10, één met 5 en één met 3 pun ten). Hoewel Guan-Lin meer punten had werd Wolfs toch overwinnaar verklaard, omdat het drie persoonlijke zeges had ge noteerd. En wel reglementair juiste, maar toch weinig bevrediging gevende beslissing. In de finale kon alleen lichtgewicht Van Dijk (die ook tegen de Hagenaars tien punten had binnengehaald) overeind blij ven. Hij gaf de Zwollenaren met 10-0 de de Blinkert 2 won 2ijn de dames uit Span broek voor IEV onbereikbaar geworden. De IJmond-heren zorgden evenmin voor opwekkend nieuws, want Blauw Wit was ongetwijfeld de beste ploeg. De 27-17 ne derlaag van de Velser heren spreekt boek delen. Vooral in de eerste helft vlotte het niet erg. Blauw Wit nam in tien mi nuten een 7-0 voorsprong en pas toen kon IJmond door René van de Hof wat terug gaan doen. Het bleef pover en de gasten liepen onbedreigd naar een 14-4 ruststand, (voor IJmond scoorden v. Wijk en Veldhuizen). Na de thee waren de gastheren wat beter op dreef, maar de achterstand was te groot om overbrugd te worden. De marge van tien doelpunten bleef gehandhaafd. De doelpunten, die Van Wijk, Seers v. d. Putten, Klesser en Stedelaar scoor den zetten dus geen zoden aan de dijk. De voortreffelijke Amsterdamse doelman voorkwam meer IJmond-treffers. In de afdeling Haarlem verloor de da mesploeg van IJmond 2 met 10-2 van Con cordia. De positie van de Haarlemse da mes is mede door de verrassende 13-10 nederlaag van ADO tegen TYBB vrij wel onaantastbaar. Wie Concordia naar Amsterdam vergezelt (waar de promotie wedstrijden worden gehouden) is nog niet bekend al gooit de herenploeg van Odin nog ongeslagen hoge ogen. Vice-voorzitter J. Methorst van de NJJB reikt hier de kampioensbeker uit aan het team Kodokan Doio Utrecht (sportschool Geesink), be. staande uit Peter en Jan Snijder, Eugster, Van der Molen en Borgers. had veel moeite met Verburch. De Lim burgse dames kwamen met 5-0 voor en liepen vervolgens uit tot 7-2. Een verwoed offensief van de thuisclub bracht Swift nog ernstig in gevaar, maar de klok redde de gasten van de dreigende nederlaag. (5-7). De heren spotten met de ranglijst en er waren dan ook verrassende uitslagen te noteren. Staartploeg Operatie '55 won in een uitstekende wedstrijd met 15-14 van kampioenskandidaat Sittardia. Een herboren thuisclub liep via 3-1, 6-2 en 8-3 naar een 8-7 ruststand. De nieuwe doelman van de Hagenaars Koets bleek een grote aanwinst. Na de hervat ting bleek de schotkracht van Cantel- berg en Zaunbrecher (beiden 5 x) niet voldoende en Operatie '55 behaalde een kostbare zege. De concurrenten V en L en AHC '31 profiteerden niet van deze Limburgse misstap, want voor een tweede verrassing zorgde Aalsmeer. Tegen V en L stond deze ploeg snel met 6-1 achter, maar kwam vooral dank zij het duo Rin kelAardewijn tot 7-5. In de tweede helft was Aalsmeer beter en met goede com binaties kwamen de gasten met 12-10 voor. Een heftig Limburgs slotoffensief leverde nog enkele doelpunten op van het V en L-geschut Kivit en Van Kuyk en een 14-14 puntenverdeling was het resultaat. Twee voortreffelijke keepers hebben hun stempel gedrukt op het duel Niloc Olympia. De Amsterdamse doelman Peter Geerts kreeg voornamelijk afstandsscho ten te verwerken, maar hij deed dit zo uitstekend, dat een toch wel beter spe lend Olympia met 19-16 verloor. De snel lere gastheren speelden meestal op de break out en hiertegen had de Hengelose doelman Te Brake geen verweer. Doordat Kruisman en v.d. Heyden flink op schot waren (ieder vijfmaal) won Niloc. (Van onze zwemmedewerker) In Stoops bad is de vierde ontmoeting van de zwemcompetitie Kring Haarlem KNZB gehouden. In het wedstrijdpro gramma was tevens opgenomen het B- programma van de verenigings-zwemcom- petitie KNZB. Daardoor kon HPC, dat voor het A-programma is ingedeeld, niet met de toppers aan de start komen. De eerste plaatsen werden dan ook verdeeld over de overige verenigingen. De voornaamste uitslagen zijn: 100 meter schoolslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. F. Liebregs, Haarlem, 1 min. 37.2 sec.; 2. J. Hamers, VZV, 1 min. 39 sec. 100 meter schoolslag meisjes 14 en 15 jaar: 1. P Nicolai, DWR, 1 min. 30.9 sec.; 2. M. de Groot, Haarlem, 1 min. 39.9 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. L. Ruygrok, HPC, 1 min. 35.6 sec.; 2. L. van Rooy, VZV, 1 min. 36.2 sec. 50 meter vrije slag meisjes 8 en 9 jaar: 1. J. v. d. Aardweg, Njord '59, 51.1 sec. 50 meter vrije slag jongens 8 en 9 jaar: 1. E. van Excel, Haarlem, 41.5 sec.; 2. E. van Diffelen, HPC, 42.8 Séc. f 'U3 100 meter vrije slag heren: 1. T. Schouten, HVGB, 60.6 sec.; 2. M. van Goor, Haarlem, 1 min. 2.6 sec. 100 meter vrije slag jongens 12 en 13 jaar: 1. G. Hendrikse, Haarlem, 1 min. 16.2 sec.; 2. F. van Lamoen, VZV, 1 min. 18 sec. 100 meter vrije slag jongens 14 en 15 jaar: 1. P. Hannema, VZV, 1 min. 7.1 sec.; 2. D. Kramer, Njord '59, 1 min. 8.3 sec. 50 meter rugslag meisjes 10 en 11 jaar: 1. S-. de Wringer, DWR, 47 sec.; 2. I. Eising, Haar lem, 49.6 sec. 50 meter rugslag meisjes 12 en 13 jaar: 1. I. Kkirenbeek, Njord '59, 36.4 sec.; 2. J. Heere méns, Haarlem, 39.8 sec. 50 meter rugslag jongens 10 en 11 jaar: 1. R. Beenders, Haarlem, 42.6 sec.; 2. M. Moison, Haar lem, 46.4 sec. 50 meter rugslag jongens 12 en 13 jaar: 1. A. van Excel, Haarlem, 39.2 sec.; 2. G. Hendrikse, Haarlem, 41.1 sec. 100 meter vrije slag dames: 1.. C. Janssen, Njord '59, 1 min. 9.9 sec.; 2. A. Kroese, DWR, 1 min. 11.4 sec. 100 meter vrije slag meisjes 12 en 13 jaar: 1. J. Heeremans. Haarlem, 1 min. 21.5 sec.; 2. J. Hamers, VZV, 1 min. 22 sec. 100 meter vrije slag meisjes 14 en 15 jaar: 1. P. Nicolai, DWR, 1 min. 12.3 sec.; 2. Ch. den Beider, HPC, 1 min. 16.5 sec. 50 meter schoolslag meisjes 8 en 9 jaar 1. M. Vink, NVA, 56.8 sec. 50 meter schoolslag jongens 8 en 9 jaar: 1. E. van Diffelen, HPC. 48.5 sec. 50 meter vlinderslag meisjes 10 en 11 jaar: 1. Y. Bakker, DWT, 53.4 sec. 50 meter vlinderslag jongens 10 en 11 jaar: 1. R. v. d. Mije, Haarlem, 43.5 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. K. Sohl, Njord '59, 1 min. 18.2 sec.; 2. T. Schouten, HVGB, 1 min. 23 sec. 100 meter schoolslag jongens 12 en 13 jaar: 1. F. Barendregt. Haarlem, 1 min. 35.2 sec.; 2. JT. van Lamoen, VZV, 1 min. 36.4 sec. 100 meter schoolslag jongens 14 en 15 jaar: 1. T. van Honk, VZV, 1 min. 25.3 sec.; 2. P. Hannema, VZV, 1 min. 26.5 sec. 10 x 50 meter vrije slag estafette heren: 1. Haarlem, 5 min. 11.3 sec.; 2. VZV, 5 min. 15.2 sec.; 3. Njord '59 5 min. 15.8 sec. leiding. Maar eerst Jan en later Peter Snijders (tegen Vincent Boot) hielpen sportschool Geesink aan een voorsprong van 20-10. Door Eugster en Van der Molen werd het uiteindelijk 40-10. Tot slot ga ven Wagenaar en Buchel nog een boeien de demonstratie zelfverdediging, de eis voor de vierde dan-graad. WIELRENNEN. De Nederlander Cor Rutgers eindigde zaterdag te Kaprijke (Oost-Vlaanderen) derde in een veldrit over 25 km. Winnaar werd de Belgische ex-wereldkampioen Erik de Vlaeminck. HAARLEM. Aurora 1 heeft beslag gelegd op het mierokorfbalkampioenschap van de tweede klasse van de KNKB door een 4-3 zege op Watervliet, en door het gelijke spel van Nieuw Flora tegen Nep- tunus. (5-5) In de wedstrijd tegen Water vliet was Aurora aanvankelijk sterker. Merkenstein gaf zijn ploeg de leiding. Spoedig kon Bilderbeek ongetwijfeld de beste Auroraspeelster van deze middag de voorsprong tot 2-0 vergroten. Wa tervliet, dat zelf geen kans meer had, bood uitstekend tegenstand en aanvoer der De Roos haalde tot 2-1 op. Een prach tig doelpunt van Sibrandi leidde weder om tot 2 doelpunten verschil (3-1). Maar Watervliet was niet ontmoedigd. Aurora begon wat plaatsfouten te maken en het leek, dat de ploeg aangeslagen was. Koop man zag kans om de achterstand weg te werken en Aurora begon te wankelen. Gelukkig werd er kort voor tijd beter gecombineerd en 30 seconden voor tijd scoorde Van Eeken 't winnende doelpunt, waardoor Aurora een moeizame zege be haalde, hetgeen tevens het kampioen schap zou betekenen, omdat Nieuw Flora vlak daarna één punt verlies leed in de wedstrijd tegen Neptunus. Alleen Weer baar uit Amsterdam werd kampioen van de eerste klasse door een 10-1 zege op Oosterkwartier. De uitslagen van de in de Kennemer Sporthal gespeelde wedstrijden waren: Nieuw Flora 3 Animo Ready 2 1-1, Ymondia 2 Haarlem 4 3-0, Parkwijk 2 Oosthoek 3 0-0, Oosterkwartier 3 Haarlem 3 2-3, Oosterkwartier 2 Auro ra 2 1-1, Neptunus 2 Nieuw Flora 3 2-3. (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND In de tafeltenniscompetitie hebben de beide favoriete teams voor de twee promotieplaatsen, Rapidity en Togi- do, weer met grote overwinningen hun suprematie getoond. Het Beverwijkse team klopte voor de derde maal in dit sei zoen in een streekderby VTC. Rapidity 2 is wat uit vorm geraakt, want het kwam bij DSB tot een ontluisterende 8-2 neder laag. In de tweede klasse zijn de rake uitslagen van Fusia in de sterke groep zeer frappant. Op deze wijze zal Velsen volgend seizoen een eerste klasser rijker zijn. Hotac verloor van RK CTTC, dat eveneens geducht blijft meetellen. Bij de dames eindigde de ontmoeting tussen de beide grootmachten TOG en Rapidity on beslist, waardoor de spanning tot een summum bewaard blijft. In de ontmoeting tegen Rapidity was het Rens Boontjes, die voor VTC twee partijen in winst kon omzetten. Hij won van Theo Keet en van Alfons Winder. Ton van der Helm, die in deze competitie nog steeds ongeslagen is, was voor hem te sterk. Cees Visman en invaller Ronnie van der Wel kwamen niet tot winst. Rapidity 2 keerde met een 8-2 nederlaag terug van DSB. Ko Wittebrood won zijn partij van Joop Vermolen en Bernard Winder kon W. Kievit er onder houden. Carl Weber bleef met lege handen zitten, alhoewel hij met ere verloor. Fusia is in de tweede klasse heer en meester van het terrein. In de ontmoeting tegen VTC 2 bleven L. v. d. Kraats en W. Boersma zonder verlies. P. Wilms Floet capituleerde eenmaal tegen A. Ales. Voor de VTC-reserves deden C. Dekker en invaller C. Noorman het heel werk roor met 4-6 de winst op GTTC 2 te grijpen. J. Kerssens en J. Ridder was elk goed voor de volle winst. J. Velzeboer kwam niet aan een overwinning toe. In 2 B 3 verweerde Hotac zich dapper tegen RK CTTC. De twee overwinningen H. Huisman op Th. Bouwen en T. Heijnen en de zege van H. Bonke op Th. Bouwen waren echter onvoldoende voor punten- winst. H. Mooy was bij de Castricummers weer de ongeslagene. Heemskerk zal zich kunnen handhaven. A. Burger en J. Sap bereikten de volle winst bij Spinneweb 2 en ook J. Ales deed het met twee over winningen niet slecht. Bij de dames is het vooral aan G. Zuiderdijk te danken dat Rapidity bij het sterke TOG het tot een puntenverdeling wist te brengen. M. de Goede won geen partij, terwijl R. Vendel een partij op haar naam schreef. Het dub bel was voor Rapidity. VTC was niet op gewassen tegen HBC. A C. de Waal en A. Koster, die elk eenmaal wonnen, brach ten de uitslag op 8-2. VTC 2 verloor met gering verschil van TOG 2. M. Goossens en A. Veerkamp wonnen elk een partij, maar G. van Keulen voegde daar twee overwinningen aan toe. De uitslagen: He ren, le kl. A3: RapidityVTC 8-2, DSB Rapidity 2 8-2, TogidoProwano 2 9-1. IA 4: TOG 2—Bloemendaal 2 6-4, TYBB 2 —Togido 2 2-8, Prowano 3—TYBB 7-3. 2A 3: ShotSpinneweb 6-4, FusiaVTC 2 9-1, HBC—Prowano 4 9-1, 2A 4: GTTC— Meetreffers 4-6, DrosteTogido 4 10-0. 2B 3: GTTC 3—DSB 2 5-5, Hotac—RK CTTC 3-7. 2B 4: Spinneweb 2Heems kerk 2-8, Togido 3GTTC 7-3. Dames, 2A 3: BloemendaalProwano 1-9, TOG Rapidity 5-5, HBC—VTC 8-2, 2A 4: Spin- L/cMci en iiivanei v^. muurman net neei u /-"ttv k k Tni" o tnrr' or d matig. Meertreffers deed verdienstelijk neweb-°TTC 5"5'T0G 2~VTC 2 6"4"

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 13