Veel van waardering voor schoolhoofd werk B. de Boer [mp3 op eup lap Hr1 mp [curf O lil ru ijler if3 ef1 ep pim „De Stern" heeft nu twee splinterniewe roeiboten 5»i Ir Hoogoventoernooibalans van twee grootmeesters IL, Veel bloemen en geschenken Ook dit jaar kinderen naar het strand Geslaagde proeftocht op Noordzeekanaal Weinig aanrijdingen dit weekeinde Bestolene kreeg buit 150.000,-) terug VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND jóAdlffÜ MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 M OOSTERSE TAPIJTEN uit Iran, Turkije en Afganistan Velsen-IJ muiden Beverwijk Kustvaarder „Vesta" in moeilijkheden A Komt U eens kennis maken met onze met zorg samengestelde collectie. O.a. Belouch, Kiras, Hamadan, Kabristan. 'n Oosters tapijt is de mooiste basis voor uw interieur. Wij verzorgen vrijblijvend zichtzendingen marktpleingalerij 50 ijmuiden «111 v' Tussenpersoon verdient dertigduizend gulden ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer B. de Boer heeft zaterdagmiddag officieel afscheid ge nomen als hoofd van de christelijke Duinwijck uloschool. Het afscheid vond plaats in de tuinzaal van „Huize Terpsichore" aan de Zeestraat, waar door het school bestuur een receptie aan de nu gepensioneerde heer De Boer werd aangeboden. De leerlingen hadden enkele dagen eerder reeds afscheid van het schoolhoofd ge nomen en hem met geschenken overladen. Ook zaterdag getuigde een groot aantal bloemstukken en cadeaus van de waardering voor het werk van de heer De Boer, die gedurende zeventien jaar leiding aan de Duinwijck-ulo heeft gegeven. In zijn toespraak noemde de heer L. J. Stortebeker uit Katwijk als inspecteur van het ulo de heer De Boer een uloman van de allerbeste soort. Niet alleen door zijn groot aantal lagere en middelbare akten, maar vooral door de manier van lesgeven. Mede door mensen als u is het ulo groot geworden, aldus de heer Storte beker. Namens het hoofdbestuur van de christelijke vereniging voor ulo voerde MAANDAG 5 FEBRUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19-21.30 uur; filiaal Santpoort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek): 19-21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat: 19 tot 21 uur; Uitleenpost, IJmuiden-West parochiezaal onder Petruskerk, Venus- straat 1: 19 tot 21 uur. DINSDAG 6 FEBRUARI De Duinpan, Duinweg, hoek Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, 20 u.: prof dr. L. J. van Hoik en mgr. dr. A. C. Ram- selaar spreken over „Oecumene thans Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. i R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur Federatie Bejaardenzorg, sociaal advies voor bejaarden; spreekuur voor IJmuiden e.o.: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 in IJmui den, benedenzaal 3, tel. 02550-15010; Vel- sen-N.: 11-12 uur in de gemeentelijke ver gaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 in Velsen-Noord, telef. 02510-25550; Sant poort: 15 tot 16 uur in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Verder volgens afspraak, secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- llchting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in dc Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel 02550-10715. DINSDAG 6 FEBRUARI De Opgang, Florastraat, 20 u.: Filmclub I „IJmond Dubbel Acht", „Hoe maakt men een draaiboek", door de heer A. Kooy. Huize „Westerhout", Westerhoutplein 5. 10 u.gymnastiek; 14 u.: handenarbeid door St. Recreatie Bejaarden. Vrijetijdscentrum „De Slof Kruisweg 9! 19.30 u.: gezinshandenarbeid door de St. j huish. en gezinsvoorlichting. Gymnastieklokaal, Oosterwijk, 20.30 huisvrouwengymnastiek, door de St. huish en gezinsvoorlichting. Het Groene Huis, Kruisweg 100, 201 uur: volksdansen v. boven 14 jaar; 16-17.30 u.. Idem van 11-14 jaar. Buurthuis „De Lichtboei Maasstraat 5 16.30-17.30 u.: gezellige clubs voor meisjes van 9-11 jaar; 16.30-17.30 u.: schilderen. timmeren, biljarten en zaalspelen voor jon- 'gens van 9-11 jaar; 20-21.30 u.: volksdansen v. boven 16 jaar o.l.v. de heer M. Visser. 14-15.30 u.: sieraden maken en emailleren o.l.v. deskundige. Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 13.30 en 19 u.: naaien door de St. huish. en gezins voorlichting. Maatschappelijk Werk: Bureau Zeestraat 149, spreekuur van 19-19.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20.15-21.30 uur. I de heer L. J. D. Stip uit Alkmaar het woord. Ook van die zijde was er alleen waardering voor de wijze waarop de heer De Boer zich na schooltijd heeft ingezet om het christelijk ulo-onderwijs op een hoger plan te brengen. Als dank over handigde hij een aantal boeken. Wethouder A. J. Hermes noemde het vertrek van de heer De Boer voor het gehele ulo in Beverwijk een gemis. Hij schetste het vertrekkende schoolhoofd als een pionier, die met al zijn progressiviteit het goede wist te behouden dank zij zijn gevoel voor traditie. Ook de heer Hermes concludeerde dat de heer De Boer zijn leerlingen niet alleen kennis, maar ook inzicht en een stuk levenswijsheid had meegegeven. Uw werk is daarom ten goe de gekomen aan onze gehele samen leving in Beverwijk. Aldus de wethouder, die als waardering namens het gemeente bestuur een géschenk overhandigde. In besloten kring nam 's avonds het schoolbestuur in aanwezigheid van het personeel afscheid van het echtpaar De Boer. Bij die gelegenheid werd het woord gevoerd door de heer J. Schuiveling. Als waarnemend voorzitter van de vereniging voor christelijk nationaal ulo Beverwijk (voorzitter J. H. Hendriks was ziek) con stateerde hij tevreden dat de heer De Boer zich met veel elan van zijn taak heeft gekweten. U was, aldus spreker, een man die van meet af aan in de voorste gelederen heeft gestaan als voorvechter van het christelijk onderwijs. De heer Schuiveling illustreer de met cijfers dat de heer De Boer tijdens zijn Beverwijkse periode goed werk heeft gedaan: er was een gemiddelde van 79 pet geslaagden. Als geschenk overhandigde de heer Schuiveling een gouden pols horloge. De gezamenlijke onderwijzers hadden eerder reeds een verrekijker aan geboden. GRONINGEN De Nederlandse kust vaarder „Vesta" (499 ton) van Beek Scheepvaartkantoor in Groningen heeft op 20 mijl van het Franse lie de Vierge motorstoring gekregen. Het schip begon daarop in de richting van de Franse kust te drijven. De sleepboot „Utrecht" hee^t inmiddels aan de „Vesta" vastgemaakt en koers ge zet naar Brest. Trots staan de roeiers van de roei vereniging „De Stern" met de rie men in de hand achter hun nieuwe aanwinsten. Tijdens de druk bezochte receptie kwam ook de heer C. Gorlee uit Breukelen officieel afscheid nemen van de heer De Boer. De heer Gor lee is als opvolger benoemd van het vertrekkende schoolhoofd. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD De jaarvergadering van de Katholieke Gezinsvereniging, afde ling Velsen-Noord, die zondagavond in „De Meerpaal" aan de Banjaertstraat is gehou den, had een goede belangstelling. De heer N. de Ruiter, voorzitter, kon on der de aanwezigen ook de geestelijk advi seur, pastoor B. J. v. d. Spek, begroeten. Hij deelde mede dat in het bestuur twee vakatures waren ontstaan, wegens het be danken van de heren P. Beentjes, secreta ris, en J. Zonneveld. In het verslag van de secretaris werd herinnerd aan de vorig jaar gehouden va kantie-kinderuitzending, waardoor in vier weken gemiddeld zestig kinderen per week een fijne vakantie hebben doorgebracht in Wijk aan Zee. Het ledental is met 172 le den vrijwel constant gebleven. Ofschoon reeds lange tijd een vaste standplaats aan het strand op het programma staat ten be hoeve van de kinderuitzending, waarvoor ook het uitneembare vakantiegebouw zou moeten worden verplaatst, is hierin nog geen definitieve toezegging van de gemeen te mogelijk. Vorig jaar moest het werk met een nadelig saldo beginnen, maar dank zij de gemeentelijke subsidie konden niet alleen de hoge kosten van de vakantie uitzending worden opgevangen, doch er kwam ook nog een batig saldo uit de bus. De vakantie-uitzending voor dit jaar is in principe vastgesteld tussen 8 juli en 2 au gustus. De leidsters zijn weer beschikbaar. De bestuursverkiezing was spoedig ge regeld door de verkiezing van de heren J. van Gelderen als secretaris en M. C. Buter als lid. Na de geanimeerde rondvraag zetten de aanwezigen zich aan het kienspel. BEVERWIJK. In verband met een belangrijke stedebouwkundige vergade ring houdt wethouder W. J. Vessies op dinsdag 6 februari geen spreekuur. Het eerstvolgende spreekuur wordt ge houden op dinsdag 13 februari. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Voor de roeivereniging De Stern" zal dit jaar ongetwijfeld een zeer belangrijk jaar worden. Deze enthou siast werkende vereniging heeft haar do micilie, een botenhuis met kantine van ruim tweehonderdvijftig vierkante meter oppervlakte, elf jaar geleden gekozen op het zuidelijke sluiseiland in IJmuiden, maar zal dit jaar gedwongen zijn te ver huizen naar een honderdvijftig meter westelijker gelegen ligplaats. Sinds zater dag is de vereniging in het bezit van twee spiksplinternieuwe C-2 boten (twee met-stuurman). Het is de eerste maal dat deze vereni ging geheel nieuwe boten heeft aange kocht; voorheen moest men het stellen met de gebruikte boten van grotere ver enigingen zoals de Roeivereniging Amstel uit Amsterdam en de Roeivereniging Haarlem; boten die overigens voor een koopje konden worden gekocht, dank zij de medewerking van de verkopers, die enthousiast het doen en laten van de IJmuider roeivereniging gadesloegen. Zaterdagmiddag om 3 uur was dan het grote ogenblik aangebroken en stonden de leden van „De Stern" trots rond de twee prachtige nieuwe aanwinsten ge schaard. De namen van de twee boten zijn „De Stern" en de „Stormvogel"; de doop van de boten werd verricht door mevrouw Bolland-Overmeer, die hiermee deze taak welke oorspronkelijk was weggelegd voor haar in november van het vorig jaar overleden echtgenoot en ere-lid, op ver zoek van de vereniging, op zich nam. Enige ogenblikken tevoren bedankte de voorzitter van roeivereniging „De Stern" de heer H. Veen, de gemeente Velsen en Hoogovens, die de aanschaf van deze nieuwe boten mogelijk hebben gemaakt Het was eveneens mvrouw Bolland, die het eerste stel riemen voor de nieuwe bo ten aan „De Stern" schonk; de andere stellen werden geschonken door de heer en mevrouw Dutry-van Haaften, de heer en mevrouw Bolland-Koudenberg (zoon en schoondochter van mevrouw Bolland- Polderman) en het laatste stel riemen kon worden bekostigd uit de St. Maar tenactie die een aantal leden van „De Stern" vorig jaar heeft ondernomen in IJmuiden. Deze succesvolle actie, waarbij de deelnemers langs de huizen St. Maar tenliedjes gingen zingen, bracht echter zo veel op dat de vereniging nog twee stel extra-riemen kon kopen, die gaan dienen ter vervanging van oude riemen. Nadat de officiële doop verricht was werden de boten in het water gelegd en de „maidentrip" kon beginnen. Tot vol doening van de Sternleden schoten de boïèn rank en snel door het watér van het Noordzeekanaal en vertelden de roeiers na aankomst enthousiast hun eer ste ervaringen met de nieuwe aanwin sten. De nieuwe C-2-boten zijn gebouwd in Naarden door de botenman van de roei vereniging „Naarden". Het zijn zoge noemde gladde C-2's, die zowel als toer boot en als wedstrijdboot kunnen dienen Dit type roeiboot werd tien jaar geleden ontwikkeld door de Koninklijke Neder landse Roeibond; het is vooral voor het Noordzeekanaal een bij uitstek geschikte boot, die kwalitatief en als uitvoering be slist niet onderdoet voor zijn Duitse even beeld. mm Tal en Kortsjnoi hebben tijdens hun verblijf in Wijk aan Zee niet alleen hard moeten werken. De foto geeft een beeld van de twee Russen, die tijdens een bezoek bij Nederlandse kennissen even een „interlandwed strijd" tegen twee kinderen speel den. Een mooie gelegenheid om en- enkele mooie matposities te con strueren, waarvan Tal (voorgrond) en Kortsjnoi dan ook dankbaar ge bruik maakten. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE - Onder de titel „Groot meesters maken de balans op" besteedt her Russische blad „Pravda" aandacht aan het voorbije dertigste Hoogoven schaaktoernooi. De correspondenten Joeri Kornilov en Joeri Charlanov spraken met de Russische grootmeesters Kortsjnoj en Tal. „Het was een toernooi met een zeer Wk'X representatieve bezetting" verklaart Vik tor Kortsjnoj in het interview. „Er is spra ke geweest van scherpe en interessante strijd, waarbij veel schaakmeesters een groot meesterschap hebben getoond" Kortsjnoj zegt ook dat de felheid van de schermutselingen wel wordt aangetoond door het feit dat de strijd om de tweede, derde en vierde plaats letterlijk in de laatste ronde moest worden uitgevochten, waarbij difë spelers gelijk op deze plaat sen eindigden. Kortsjnoj heeft veel lof voor de Hon gaarse grootmeester Portisch, die steeds zelfbewust speelde en de tweede plaats dan ook zeer verdiende. Hij vindt echter dat Tal wat beneden zijn krachten heeft gespeeld. Waarschijnlijk komt dat door dat Tal al lange tijd niet meer in grote toernooien met sterke bezetting is uitge komen. Kortsjnoj zegt zeer aangenaam verrast te zijn door het spel van een van zijn gastheren de jonge Nederlander Hans Ree „We hebben ons allen oprecht verheugd over het schitterende succes van Viktor Kortsjnoj" zegt Tal. „Vanaf de eerste ronde zette hij er een stormachtig tempo in, zodat hij al snel onbereikbaar was geworden voor al zijn concurrenten. Zijn spel werd als altijd gekarakteriseerd door vasthoudendheid, tegenwoordigheid van geest en een ijzeren wil om te winnen1 aluds Tal, die als voorbeeld de mara thonpartij van dertien uur met Padevski aanhaalt. Enkele overwinningen van Kortsjnoj toonden de diepte van zijn eindspelbehan deling, aldus Tal, andere zijn kundigheid in de combinatoire strijd. Voor wie het mag verbazen, waarom van de tweede-prijs-winnaars Tal en Por tisch wel worden genoemd en Hort geen enkel woord van waardering krijgt, even min als nummer vier Gheorgiu, spreken misschien deze cijfers uit het toernooi bulletin: Kortsjnoj gebruikte 607 zetten, Portisch 529 zetten, Tal 531, Hort 448, en Gheorghiu 345. Sprekend is dit vooral bij de acht partijen met zwart: Kortsjnoj 241 zetten, Portisch 251, Tal 247, Hort 161 (8 remises) en Gheorghiu 172 (eveneens acht remises). (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het aantal aanrijdingen is dit weekeinde ondanks het gladde wegdek niet boven het dagelijks ge middelde uitgekomen. Geconcludeerd mag worden, dat de weggebruikers uiterst voorzichtig hebben gereden. De zondag was nog geen twee uur oud, toen op het Oosterduinplein een auto, die uit een par keerhaven wegreed in botsing kwam met een passerende personenauto. Er was slechts enige lichte schade, doch de po litie, welke was opgeroepen, stelde vast, dat beide chauffeurs alcoholhoudende dranken gebruikt hadden. Zij moesten mee naar het hoofdbureau van politie, waar een bloedproef werd genomen. De rijbewijzen van elk van hen werden in genomen, waarna de autobestuurders naar huis konden terugkeren. Op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de Scheldestraat is een 84-jarige be woner van het W. F. Visserhuis, die on voorzichtig het kruispunt overstak, door een auto als het ware geschept. De be jaarde man die enkele meters werd weg geslingerd bleek geen enkele verwonding te hebben opgelopen. Hij was zeer verklaarbaar alleen geschrokken. ETTEN. De directie van de machine fabriek Van Vooren in Etten heeft, zoals vorige week is bericht, voor 30.000,- een partij diamantzagen met een waarde van 150.000 teruggekocht, welke in 't voor jaar van 1967 uit de fabriek waren ge stolen. Deze transactie geschiedde via een tussenpersoon, die de 30.000,- opstreek en vertelde dat de diamantzagen op een bepaalde plaats in een bos waren verstopt. Daar werden ze inderdaad gevonden. De politie, die tevoren was ingelicht, slaagde er niet in de identiteit van de tussenpersoon te achterhalen. Wel kwam zij op het spoor van de inbreker, een in woner van St. Willibrord, een goede be kende van de justitie, die bij zijn aanhou ding bekende, de diamantzagen gestolen te hebben. Hij zegt de tussenpersoon niet te kennen die nu met de 30.000,- ver dwenen is.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 5