Aanval op Lang Vei met Sovjet-tanks HET WEER mm G.S. komen aan deel van bezwaren tegemoet Olympisch vuur brandt Regering wil onderhandelingen over Vietnam bevorderen Soeharto stelt bezoek uit Kabinetscrisis in België Huisartsen 12 pet meer Keizer bedankt voor Nederlands elftal ELEKTRISCHE MANTEL UST Saigon bedreigd door honger Mendel Rivers: Desnoods een bom Haarlemse laat inbreker zijn gang gaan Auto tegen boom; twee Chinezen omgekomen De honderdduizend op nr. 054856 Streekplan Noordzeekanaal Bejaarde overleden na vergiftiging door kolendamp Samen met andere landen Bruidegom zag zijn pas gekocht huis afbranden Suède-Nappajasjes LAATSTE NIEUWS 58e JAARGANG NUMMER 81 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden, Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 15437, chef bezorging tot 7 u. 10519. Tel. red. 15389, na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredacteur: Jos L. Lodevvijks Adj. Hoofdredacteur: Koning WAARIN OPGENOMEN DE KENNEMER COURANT EN HET DAGBLAD VOOR IJMUIDEN Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement bij vooruitbetaling, 13,per kwartaal, 14,50 franco per post, f 1, per week. Losse nummers 25 cent. Giro rekening IJmuider Courant no. 129288. Directeur: Mr. H. C. van der Mjje Te bang om te gaan kijken Kans op een bui Barricades V erstandsverbijstering Lr- r ~'"t Tweede Veisertunnel In Zandvoort Zie verder pagina 2 Zie verder pagina 5 Het woord is aan DAMESKAPSALON IJmuider Courant SAIGON (Reuter, AFP en AP). Met Russische tanks en vlammen werpers hebben Vietcongstrijders en Noordvietnamezen vanmorgen het Amerikaanse legerkamp Lang Vei bij de bedreigde basis Khe Sanh in Zuid- Vietnam aangevallen. Lang Vei, dat volgens Amerikaanse woordvoerders verdedigd werd door vijfhonderd Amerikaanse commando's en een aan tal Vietnamese bergbewoners heeft vanmorgen in een laatste radiocontact gemeld dat nog vijf Amerikanen in de bunker van het hoofdkwartier in leven zijn. Het is de eerste maal dat de Russische T-34-tanks door de Vietcong zijn gebruikt. (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM. Doodsbang heeft een 46-jarige bewoonster van een huis aan de Tempeliersstraat dinsdagavond zit ten luisteren hoe er bij haar werd in gebroken. Zij durfde niet te gaan kijken of alarm te slaan en wachtte tot haar echtgenoot, een half uur later, thuiskwam. De inbreker had toen in middels met een portemonnee en een bijouteriedoos met antieke sieraden het huis verlaten. De vrouw zat in de voorkamer met het licht aan en de gordijnen gesloten. Om half twaalf hoorde zij een geluid van brekend glas uit de richting van de keuken. Zij durfde niet te gaan kijken. Toen haar man om twaalf uur thuiskwam, meldde zij de inbraak bij de politie. De inbreker heeft de keukendeur ge forceerd, en opende, na te zijn binnen gedrongen, verschillende kasten op de begane grond en de eerste verdieping. Hij nam een portemonnee mee en een groen leren bijouteriedoos, die broches armbanden, hangers en kettingen van platina en goud uit een geërfde antiek verzameling bevatte. De gezamenlijke waarde van de sieraden is niet be kend. AlWUMWWWWAIWIIWMmiliyMVMWWW Weerrapporten 1, 2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Uit het binnenland 2, 11, 13 Van Dag tot Dag3 Achtergrond3 Buitenlands nieuws 3, 13 Uit stad en omgeving 4, S, 6 Kennemer Kruimels7 Kunst 7 Radio en tv 7 Feuilleton9 Beeldverhalen9 A angestipt 9 Ferdinand 10 De Kleine Wereld11 Economisch nieuws 13 Scheepsberichten 13 Beurs 13 Sport 17, 19 Luidsprekers 16, 18 Dit nummer bestaat uit twintig pagina's Verwachting van het K.N.M.I., geldig van woensdagavond tot donderdagavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk een bui. Overwegend matige zuidelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. Volgens een. Zuidvietnamese woordvoer der waren de oorlogsvoertuigen uit Laos opgerukt. Ook in Hoeé en Saigon zijn weer felle gevechten uitgebroken. De citadel van Hoeé is nog in handen van de Vietcong. De druk op Khe Sanh, waar Amerikaanse legerleiders een groot offensief verwach ten, neemt toe. Vanmorgen hebben hier B-52 bommenwerpers stellingen van de Vietcong gebombardeerd. In de straten van de Chinese wijk Cho- lon van Saigon zijn vandaag door de Vietcong barricaden opgericht. De toe stand in Saigon waar de voedselvoorzi- ning gevaar loopt, is verergerd. De prijs van de rijst is sterk gestegen en die van de groente meer dan verdubbeld. Het wordt steeds moeilijker verse groente in Saigon waar 80.000 vluchtelingen zijn te krijgen. Dalat, de plaats waar de groente vandaan komt, is in handen van de Vietcong. Ondanks de situatie in Vietnam is de Amerikaanse regering op het ogenblik niet van plan in de komende maanden meer militairen onder de wapenen te roepen dan anders. Generaal Wheeler, de Amerikaanse chef-staf, die zoals wij gisteren meldden, de executie op straat van een Vietcong- officier betreurde heeft gezegd dat de Zuidvietnamese generaal Loan vermoede lijk in een vlaag van verstandsverbijs tering heeft gehandeld. De vooriztter van de commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mendel Rivers, heeft aangedrongen op meer vuurkracht voor de militairen van de VS in Zuid-Vietnam, We zijn in de overmacht en ik dring er op aan deze te benutten. Ik wil dat de wereld weet dat we niet bang zijn om de bom te gebruiken", aldus Mendel Rivers. >yf 0 De vernielde auto (Van onze correspondent) EEMNES. Twee Chinezen zijn van nacht om het leven gekomen toen hun gehuurde auto langs rijksweg lb bij Baarn tegen een boom botste. De derde Chinees die in de auto zat is ernstig ge wond in het ziekenhuis opgenomen. Alle drie waren werkzaam in een Chinees restaurant in Zeist. Het heeft vermoedelijk een half uur geduurd voor de verongelukte auto werd gevonden. De wagen heeft waarschijnlijk met te hoge snelheid gereden. De slachtoffers zijn de 23-jarige So Thang Tsing Daniel en de eveneens 23- jarige N. G. Chikuen. De gewonde is 27 jaar. DEN HAAG. In de heden gehouden trekking van de staatsloterij is de hon derdduizend gevallen op nummer 054856. Drie van de zeven series loten met dit nummer zijn verkocht in Amsterdam, de vier andere in Brielle, Zierikzee, Ren- kum en Maastricht. (Van een onzer verslaggevers) Haarlem/Velsen Provinciale Staten van Noord-Holland zuilen zich op 28 en eventueel ook op 29 februari uitspreken over het ontwerpstreekplan voor het Noordzeekanaalgebied. Tegen het ontwerp zijn 185 bezwaarschriften ingediend. Naar aanleiding van de ingekomen be zwaren en mede van de gehouden hoor zittingen adviseert de Provinciale Planolo gische Commissie een aantal wijzigingen in het ontwerp-streekplan aan te brengen. Daarbij is onder meer ook tegemoet ge komen aan bezwaren en suggesties die door de gemeentebesturen van Haarlem, Velsen, Beverwijk en Heemskerk alsmede Amsterdam naar voren waren gebracht. Gedeputeerde Staten hebben geen aan leiding kunnen vinden om overeenkomstig het voorstel van de gemeentebesturen van Velsen en Haarlem de westgrens van het industriegebied op de zuidelijke oever van het Noordzeekanaal in oostelijke richting te verleggen. Door een dergelijke verklei ning van het industriegebied, aldus G.S., zou de totale opzet van het streekplan in gedrang komen. Niettemin zal toch door het te voeren inrichtingsbeleid en door het opnemen van gebruik- en bestem mingsvoorschriften zo goed mogelijk aan de bezwaren van genoemde gemeentebe sturen, waaronder ook die van visuele aard, tegemoet gekomen moeten worden. In het ontwerp is gehandhaafd dat de Stamwegtunnel het eerst voor aanleg in aanmerking komt. Mede naar aanleiding van het door prof. Volmuller verrichte onderzoek inzake de verkeersproblematiek in het IJmondgebied is in het ontwerp thans tot uitdrukking gebracht dat het ge bied ten oosten van de Velsertunneltra- verse zoveel mogelijk zodanig moet wor den ingericht, dat de aanleg van een Tweede Velsertunnel niet bij voorbaat geblokkeerd wordt. Het ontwerp voorziet voorts in een uit breiding van het industriegebied „De De Olympische Winterspelen m Grenoble zijn begonnen. Het vuur, door dokter Calmat ontstoken, brandt. President De Gaulle kan over de opening van de Spelen (een uit-de-tijdse ceremonie) tevreden zijn. Hij zal ook met genoegen ge hoord hebbén, dat de skiërs met naar huis gaan. Ze mogen de naam van de fabrikant op de ski's laten staan, maar ze mogen die na le wedstrijden niet nadrukkelijk tonen aan fotografen en filmers. De ama teur-gedachte is weer gered. (Van onze stadsredactie) ZANDVOORT. Dinsdagmiddag is in het St. Elisabeths Gasthuis in Haarlem ten gevolge van koolmonoxyde-vergifti- ging overleden de 85-jarige heer D. Baas uit Zandvoort. Maandagavond werd de heer Baas met zijn 82-jarige echtgenote door de politie bewusteloos aangetroffen in een zomer huisje aan de Haarlemmerstraat in Zand voort. Het ongeval was ontdekt door ken nissen, die op herhaald bellen geen gehoor kregen en de politie waarschuwden. Het echtpaar werd in allerijl naar het zieken huis overgebracht. De toestand van me vrouw Baars is zorgwekkend. Uit een door de brandweer ingesteld onderzoek bleek, dat de schoorsteen door roetaanslag ver stopt raakte, zodat de kachel geen trek kreeg. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Nederlandse rege ring wil proberen met de regeringen van de Beneluxlanden, de West-Europese Unie de communistische landen en de groep van Tien (Europese landen, waarbij ook Nederland) te komen tot vredeson derhandelingen in Vietnam. Dat heeft minister Luns meegedeeld bij het Vietnamdebat in de Tweede Ka mer. Hij volgde daarbij de suggestie van Dr. Geelkerken (A.R.) dat de regering een dergelijk initiatief zou nemen. Daarbij zal overeenkomstig de door de Kamer met 107 tegen 26 stemmen aangenomen motie-Van der Stoel (P.v.d.A.), worden aangedrongen op onverwijlde staking van de vijandelijkheden, terugtrekking van alle buitenlandse troepen en zelfbeschik kingsrecht voor Vietnam onder interna tionaal toezicht. De minister vond het onjuist om nog maals rechtstreeks bij de Amerikaanse regering aan te dringen op stopzetting van de bombardementen na de vertrou welijke stappen welke hij onlangs in DEN HAAG. De waarnemend presi dent van Indonesië, generaal Soeharto, zal zijn voorgenomen bezoek aan Neder land voorlopig uitstellen. Ook de bezoe ken die generaal Soeharto aan andere Europese landen zou brengen, zullen niet door gaan. Washington daartoeh ad ondernomen Vol gens de minister had hij daarmee voldaan hetgeen verlangd was in de motie-Schuyt (KVP) van augustus, „in zoverre zij uit drukking geeft aan de wens iedere moge lijke kans op vrede en onderhandelingen aan te grijpen". De oppositie was van oordeel dat de minister daarmee de motie niet had uit gevoerd. Maar op de vraag van de P.v.d.A. afgevaardigden Den Uyl en Nederhorst „ja of nee" wenste mr. Luns niet in te gaan. (Van onze correspondent) TUBBERGEN. Twee uren nadat hij eigenaar was geworden van een woning aan de Ootmarsumseweg in Albergen zag de 26-jarige timmerman Westerink zijn pas verworven bezit tot de grond toe af branden. Hij zou gaan trouwen en dan in het huis gaan wonen. Gelukkig had hij zijn aankoop van ruim 27.000 direct verze kerd. Hij was gisteravond even in het huis toen de lichten ineens uitgingen. Hij ont dekte toen brand op de vliering en waar schuwde de brandweer. Toen deze arri veerde, viel er al niets meer te redden. De inboedel van de vorige eigenaar ging bij de brand geheel verloren. Pijp" in Beverwijk met ongeveer 45 ha ten oosten van het industrieterrein en ten westen van de vuurlinie. De gemeentebe sturen van Beverwijk en Heemskerk als mede de Hoogovens hadden om deze uit breiding van industrieterrein verzocht. Ernest Seton Hoe knap de mensen ook zijn, van de mensheid weten zij nog niets. BRUSSEL (AP). De Vlaamse parle mentsleden van de CVP hebben hun ver trouwen in de Belgische coalitie-regering opgezegd. Premier Paul Vandenboey- nants zou vanmiddag koning Boudewijn verzoeken het ontslag van zijn regering te aanvaarden. De katholieke afgevaardigde. Jan Ver roken, deelde de pers, na een bijeenkomst met zijn collega's mee, dat de Vlaamse katholieken de regeringsvoorstellen ver werpen ter oplossing van de taalgeschil- len aan de universiteit van Leuven. UTRECHT. De huisartsen krijgen voor dit jaar een verhoging van hun ho norarium van twaalf percent. Een ak koord hierover is gisteren met de zie kenfondsen gesloten. Geen overeenstemming werd bereikt over de praktij kkosten. Het bedrag hier voor is voorlopig vastgesteld op zeven gulden per verzekerde. Het gemiddelde honorarium per verzekerde gaat dit jaar met ruim ƒ3,50 omhoog tot ƒ26,89. ZEIST. Piet Keizer heeft bonds coach Kessler vanmorgen schriftelijk laten weten dat hij voorlopig niet meer voor selectie voor het Neder lands elftal in aanmerking wenst te komen. Als motief gaf hij op de ont wikkelingen in 1967. De psycholoog van Ajax, dr. Zeeven, heeft een en ander in een brief bij de KNVB be vestigd, door te zeggen dat de Ajacied „psychisch" niet in staat was op de training van het Nederlands elftal te verschijnen. Kessler was er aanvankelijk zo van on der de indruk, dat hij enige uren bedenk- Een bedrijf in Lancashire vervaar digt, in navolging van de elektrische dekens, nu ook elektrische mantels. De stroom komt uit een batterij. Men behoeft slechts de stekker in een contactdoosje in de zoom te steken. Over twee maanden komt de mantel op de markt. tijd vroeg om er commentaar op te ge ven. De heer Coler, de voorzitter van de sectie betaald voetbal, zei dat hij gister avond van de brief op de hoogte was ge- gesteld. Hij kende de inhoud dus nog niet, doch ging er vanuit dat hier geen sprake was van een nieuwe „affaire-Keizer". „Ik heb de indruk", zei Coler, „dat Ajax het net zo beroerd vindt als wij. Sjakie Swart is zo gelukkig als een kind dat hij terug Het begin van de moeilijkheden in 1967, die Piet Keizer hebben ge bracht tot het bedanken voor het Nederlands elftal. In de wedstrijd tegen Joegoslavië op 1 novemoer 1967 wordt hij uit het veld ge zonden. Rechts verzorger Van de Acker. is. Bennie Muller en Henk Groot vinden het beroerd dat ze niet gevraagd zijn. Ie dere voetballer is er nog steeds op ge brand om voor het Nederlandse elftal te spelen en waarom Keizer niet?" „Mis schien is hij er momenteel mentaal niet tegen op gewassen". Ik moet het allemaal nog eens rustig bekijken. De voorzitter van Ajax, Jaap van Praag vertelde „het is een heel beroerde geschiedenis. Ik heb er gisteravond met de heer Coler over gesproken en hij heeft er alle begrip voor". „Ajax staat er bui ten. Keizer heeft angst voor het Neder landse elftal". ADVERTENTIE voor uw HAARVERZORGING Lange Nieuwstraat 471 - IJmuiden Telefoon 111 66. morris Barteljorisstraat - Haarlem - Tel. 15332 Leidsestraat (bij Koningsplein) Telefoon (0 20) 22 35 96 Amsterdam

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 1