Twee miljoen meer voor rijksstudietoelagen Antiek Wij zijn AUTO-SPECIALISTEN ANTI-ROEST BEHANDELING Agenda voor Haarlem en Kort en bondig Calculatiefout kost VMF miljoenen Voor ouderejaars-studenten Gemiddelde nu f 45 hoger dan vorig jaar „Wij laten pastoor Miedema niet heengaan" Wildpark in Arnhem Minister Klompé in Grenoble Jongens opgepakt bij opening van metro Na botsing met bus overleden CH-jongeren tegen beslissing van legerleiding Tegen timmerman weer eis van drie maanden Vrijwilligers naar Zondag droog J ii it J N.V. CARROSSERIEFABRIEK CHRISTIAANSE Sicilië ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 2 Parochieraad schrijft bisschop: Herberekening N.R.S.-eis is ingewillgd Prof. mr. F. M. baron van Asbeck overleden In Rotterdam 3 dm Wm KLM ,vJfT v Politiek in kazernes Wij' weten hoe en waar wij uw auto de volgens het Zweeds M.L.-systeem moeten geven. Door het gebruik van hoogwaardige produkten kunnen wij VIER JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE verstrekken. In ons modern bedrijf (opp.vl. 1200 m2) kunnen wij u die service geven welke u verwacht. CRUQUIUSWEG 31 HEEMSTEDE TEL. 023 - 8 47 87 A msterdamse bouwvakrel Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk TILBURG ETENVOOR NOORD SUMATRA ïl Is li DEN HAAG. De minister van Onder wijs en Wetenschappen heeft voor oude rejaars-studenten de studietoelagenrege- ling herzien. Daarmee wordt een eind ge maakt aan de daling van het gemiddel de toelagebedrag ten opzichte van het vorig jaar. Met deze maatregel van de minister is ruim twee miljoen gulden ge moeid. De Nederlandse Studenten Raad (NSR) is betrokken geweest bij deze tussen tijdse herziening. Zij deelt mee dat stu dietoelage voor het .jaar 1967-68 gemid deld ongeveer ƒ40 lager ligt dan het vo rig jaar. Voor de tweedejaars studenten ligt het gemiddelde ƒ131 boven dat van vorig jaar, voor ouderejaars ligt het onge veer ƒ100 lager. Aanvankelijk had de N.S.R. de daling voor de groep ouderejaars berekend op ongeveer 250 Door herberekening van veel toelageaanvragen sedert september rijn de toelagen in gunstige zin gewij- (Van onze correspondent) SCHAESBERG. De parochieraad van de Sint Michaelparochie in Schaesberg heeft de Roermondse bisschop laten we ten, dat men pastoor Miedema niet zal laten vertrekken. De bisschop heeft, zoals bericht is, zijh In oktober vorig jaar opgeschort bevel aan de pastoor om vrijwillig.ontslag te nemen herhaald. Als de pastoor niet vóór 20 februari aan dat bevel heeft voldaan zal hij ongevraagd ontslag krijgen. De bisschop verwijt pastoor Miedema te ver doorgevoerde vernieuwingen in de liturgie en bij huwelijkssluitingen en niet met de voorschriften strokend financieel en administratief beheer van de paro chie. De parochieraad is echter van mening dat het conflict is veroorzaakt door een hardnekkige onwilligheid van de overige r.k. priesters in Schaesberg om met pas toor Miedema samen te werken. De pa rochieraad vraagt de bisschop de ont- alagmaatregel onverwijld in te trekken. (Van onze correspondent) ARNHEM. Als de directeur van Bur ger's Dierenpark zijn zin krijgt, kunnen automobilisten al in juli van dit jaar door een ongerept natuurgebied rijden, waar zij oog in oog zullen komen te staan met buffels, bisons, zebra's en giraffen. Het is de bedoeling de bestaande die rentuin uit te breiden met een 20 ha groot terrein, dat zich ten noorden uit zal strekken tot aan de Deelenseweg. In het wildpark komen onopvallende natuur lijke afscheidingen. ADVERTENTIE tegen BILLIJKE PRIJS, t.w. voltaires, mahonie stoelen, tafels en kabinetten, collectie 17e en 18e eeuwse eiken kas ten, dekenkisten, tafels, broodspinden alsmede staande en hangende klokken. Alles met GARANTIECERTIFICAAT „Persiah", privé-adresSchotland straat 44. Haarlem. Tel. 023 - 20484. Ook 's avonds en zondags. Gecommitteerden. De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, mr. Grosheide, vindt het geen bezwaar dat inspecteurs van het onderwijs tevens optreden als gecommitteerden bij eind examens aan scholen voor het VHMO, ook al omdat zij bij de eindexamens ervaringen opdoen die hun kennis ver groten. Hij antwoordde dit op schrifte lijke vragen van het Tweede-Kamerlid dr. H. A. Schuring (C.H.U.). Elk jaar, aldus de staatssecretaris, zijn er moei lijkheden bij het aantrekken van vol doende competente gecommitteerden en deskundigen. Ordehandhaving. De Amsterdamse bur gemeester, dr. Samkalden, heeft tijdens een discussie in de commissie ad hoe uit de raad over het politiebeleid gezegd dat in de toekomst de rechtsregels die van toepassing zijn bij de repressieve handhaving van de orde gemoderni seerd, verbeterd en uitgebreid moeten worden. Men zal er niet aan kunnen ontkomen de rechter meer in te scha kelen bij het handhaven van de open- are orde, aldus de burgemeester. Dorpsraad voor Het Dorp. De voorzitter van het bestuur van de stichting „Het Dorp", prof. ir. De Langen, heeft de dorpsraad officieel geïnstalleerd. Deze dorpsraad is te beschouwen als een be langrijke ontwikkeling van de dorpsge meenschap, in democratische zin, na medezeggenschap in de eigen leefwijze en die van de gemeenschap waarin men leeft. Na een kandidaatstelling werd de dorpsraad via een geheime schrifte lijke stemming door en uit de dorps bewoners gekozen. Dit jaar bestaat de raad uit 12 personen. zigd. Om de gemiddelde daling van ƒ100 voor ouderejaars ongedaan te maken heeft de minister thans, in overleg met de mi nister van Financiën, twee miljoen gul den beschikbaar gesteld. Door vergelijking van berekeningstabel len van 1967 met die welke voor dit jaar gelden is vastgesteld hoeveel de ouders van de ouderejaars-bursaal meer aan dien studie moeten bijdragen dan vorig jaar Daarbij werd een gelijkblijvend inkomen van de ouders verondersteld. De hier door veroorzaakte daling van de toelage wordt nu voor driekwart als extra toe lage ter beschikking gesteld, met dien verstande, dat extra toelagen beneden de ƒ100 niet zullen worden uitgekeerd. Naar schatting waren er ongeveer 10.000 studenten voor wie de toelage daal de door het verschil in berekeningstabel len. In een reactie op de maatregel van minister Veringa zegt de N.S.R. dat zijn eis is ingewilligd, dat de toelagedaling ongedaan moest worden gemaakt. Het algemeen gemiddelde van de toelagen komt door de tussentijdse herziening 45 boven dat van het vorig jaar. De N.S.R. noemt de herziening een juiste maatregel van de minister, maar constateert, dat de stij ging van het algemeen gemiddelde met 45 niet voldoende is om de gestegen kos ten van levensonderhoud te compenseren. Met de normen voor het volgend jaar zal daarmee in ieder geval rekening moe ten worden gehouden. Het N.S.R.-bestuur betreurt overigens, dat de extra-toelagen als renteloos voorschot worden verschaft en niet, zoals bij de rijksstudietoelagen voor zestig percent als beurs. (Van onze correspondent) LEIDEN. Op 78-jarige leeftijd is iri zijn woning in Leiden overleden prof. mr. F.M. baron van Asbeck, oud-hoogleraar in Batavia en aan de Leidse universiteit in het volkenrecht en de internationale politieke geschiedenis. Baron Van Asbeck werd na secretaris van het gouvernement in Nederlands Oost-Indië en lid van de permanente mandaten-commissie van de Volkerenbond te zijn geweest, buitenge woon hoogleraar aan de rechtshogeschool in Batavia en bekleedde ook zeer vele functies op internationaal terrein. Zo was hij lid van het Permanente Hof van Ar bitrage. lid van de verzoeningscommissie van deskundigen van de Internationale Arbeidsorganisatie en oud-rechter in het Europese Hof voor de Mensenrechten. Op 1 februari 1939 werd baron Van As beck bijzonder hoogleraar in het vergelijk kend koloniaal staatsrecht in Leiden. De ze leerstoel werd na de bevrijding omge zet in een leerstoel voor het volkenrecht. Hij heeft deze leerstoel bezet tot 1959, toen hij met emeritaat ging. DEN HAAG. De minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Dr. Klompé, zal vanaf vandaag tot 18 februari de Olympische winterspelen in Grenoble bijwonen. De minister zal te zamen met de staatssecretaris van Buiten landse Zaken H. de Koster daar de Ne derlandse regering vertegenwoordigen en op dinsdag 13 februari ter gelegenheid van de winterspelen een ontvangst geven in het grand hotel in Grenoble. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „We zijn gelukkig een zo'n groot concern dat we de strop kunnen opvangen. Er zal zeker weer 12 percent dividend worden uitgekeerd", Dit was de reactie van een woordvoerder van de Verenigde Machine Fabrieken (VMF) in Amsterdam op het verlies dat het con cern zal leiden van enkele miljoenen op de bouw van een caprolactamfabriek in de Sovjet-Unie. Een calculatiefout is de oorzaak van het verlies. ROTTERDAM. De politie heeft gis teren bij de metro-opening vijf jongelui van 17 tot 21 jaar gearresteerd omdat zij zich volgens de politie hinderlijk ge droegen en agenten en muzikanten bele digden. De arrestaties werden verricht op het moment dat prinses Beatrix en prins Caus het metrostation op het Sta tionsplein betraden. De politie werd door omstanders geattendeerd op het hinder lijke gedrag van de jongelui en moest hen op een gegeven moment zelfs tegen het publiek beschermen. De jongens wier pen ook Vietnam-pamfletten in de menigte. Na verhoord te zijn werden vier jongens vrijgelaten. Een 21-jarige jongeman uit Den Haag werd voor nader onderzoek in bewaring gesteld. AMSTERDAM. In Amstelveen is een auto, bestuurd door de 30-jarige heer D. S. Westra, frontaal in botsing ge komen met een autobus van Maarse en Kroon. De heer Westra werd ern stig gewond en overleed later in een ziekenhuis. De auto werd totaal ver nield en de autobus ernstig beschadigd. GRONINGEN. Na een val met zijn fiets is de 21-jarige Sjoerd Rijpkema, afkomstig uit Heemstede en wonende in Groningen, om het leven gekomen. Niemand heeft het ongeluk zien gebeu ren Tijdens het vervoer naar een zie kenhuis is hij overleden. ZOETERWOUDE. De 67-jarige heer J. van der Salm uit Zoeterwoude, die door een auto was aangereden, is in een ziekenhuis in Leiden overleden, door een auto, is in een ziekenhuis over- HILVERSUM. Het 6-jarige jongetje H. C. T. M. Bontje, dat was aangereden door een auto, is in een ziekenhuis over leden. Q las »wo V - S» HAARLEM Het dagelijks bestuur van de Christelijk-Historische Jongeren Organisatie heeft zich naar aanleiding van het besluit van de militaire autoritei ten geen toestemming te verlenen voor politieke discussie-bijeenkomsten in ka zernes gewend tot de CH-Kamerfractie en het ministerie van Defensie. Het is van oordeel dat het hier gaat om politieke discussie-bijeenkomsten van informatieve voorlichtende aard waarbij de staatsbur gerlijke vorming motief en uitgangspunt is. Er zijn verschillende tendenzen die er op wijzen dat in militaire kring de nood zaak wordt ingezien van meer openheid en democratisering, waarbij de vrijheid en eigen verantwoordelijkheid van de militairen op de voorgrond staan. Het is denkbaar, alvorens het bestuur, in dit ver band militairen te laten participeren in alle organisaties die in het maatschappe lijk leven werkzaam zijn. Het hoopt daar om dat de minister de beslissing van de legerleiding ongedaan zal maken. ADVERTENTIE AMSTERDAM Bijna twee jaar na de relletjes op 13 juni 1966 in het St. Elisa beth Patronaatsgebouw in Amsterdam over de inmiddels afgeschafte inhouding der 2 pet. administratiekosten bij verzil vering van vakantiebonnen door ongeorga niseerde bouwvakkers heeft het Amster damse gerechtshof zich met deze zaak be zig gehouden. Tegen een 40-jarige tim merman eiste de procureur-generaal we gens openlijke geweldpleging met vereende krachten tegen de 35-jarige vak bondsbestuurder D. van Commenée en te gen goederen in het patronaatsgebouw bevestiging van het rechtbankvonnis: drie maanden gevangenisstraf. De timmerman ontkende de heer Van Commenée, be stuurder van de Nederlandse Christelijke Bond van Werkers in de Hout- en Bouw nijverheid, te hebben geslagen en meubi lair in het gebouw te hebben vernield. De vakbondsbestuurder had een kaak slag gekregen, maar hij kon niet zeggen van wie. De schade die de bouwvakkers aan het meubilair die avond aanrichtten bedroeg 375. De procureur-generaal, mr. Kempej-, overhandigde aan het hof een aan het pa leis van justitie afgegeven petitie met ongeveer 1200 handtekeningen van bouw vakkers, die protesteren tegen de veroor deling van hun collega. Volgens de pro cureur-generaal was de verdachte er van begin af aan op uit geweest om een rel te maken en een dergenen, die in zekere zin leiding gaven. Mr. Kemper vond het te betreuren dat bij de veelheid van straf bare feiten, welke die avond zijn begaan, de enige veroordeling die van de verdach te is geweest. De Haarlemse advocaat mr. M. D. Pro per concludeerde vrijspraak. Zijn cliënt heeft met de hele zaak niets té maken gehad. De timmerman zei dat hij door opdrin gende bouwvakkers naar binnen was ge drongen. Hij was maar zeer kort in de zaal geweest en via een zijdeur naar bui ten gegaan. Het hof wijst op 23 februari arrest. Stadsschouwburg, vandaag, 20 u.: Ne derlandse Comedie met „Spoken in Spaan se kant" van Pedro Calderon de la Barca. Regie: Jules Croiset. Zondag: geen voor stelling. Maandag 20 u.: Toneelgroep: Centrum met „Slippers", blijspel van Ian Ayckbourn. Regie: Walter Kous (abon nement B). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 i.: „Zwarte markt der liefde", 18 j. Frans Hals, 20 u. en zondag 13.30, 16.30 en 20 u.: „Irma la douce", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „De Noormannen komen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De blonde van Peking", 14 j. Vandaag, 23.30 u.: „Rio Conchos", 14 j. Zondag, 11 u.: „Canada, het land van de zwarte beren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De getemde feeks", 14 j. Van daag 23.30 u.: „Orfeu Negro", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Bloot? Sla dood!", 14 j. Zondag, 14.30 u.: „Sandy de zee hond", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De twaalf veroordeelden", 14 j. Zondag 11 u.: „Het oerwoud roept", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Blanke venus in het oerwoud", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zomernachten in Zweden", 18 j. Zondag, 11 u.: „Das Dreimaderlhaus", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks van 10 tot 17 u. Zondag 13 tot 17 u. Bovendien in het Prentenkabinet: „Een keuze uit de col lectie Van Looy". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van grafiek, keramiek, beeldhouwwerken en wandkleden van Haarlemse en andere kunstenaars. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot 26 februari. Vishal (Grote Markt): Expositie van tekeningen, foto's, handenarbeid en hand werk van de deelnemers aan het Inter- scholaire Jeugdtoernooi. Dagelijks 10 tot 17 u. Op zondag 13 tot 17 u. Tot en met 12 februari. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente expositie van schilderijen, fossielen, mineralen en historische natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen be halve maandag van 10 tot 17 u. De eerste zondag van de maand van 13 tot 17 u. Gelerie-T (Bakenessergracht 67): „Van Cobra tot New Babyion", expositie van werk van Constant. Dagelijks 11 tot 17 u. Op zondag van 13 tot 17 u. Tot 26 februari. De Ark (Nieuw Heiligland): Expositie van werk van Joop Koopman. Dagelijks van 10 tot 20 u. Tot 18 februari. Galerie Drengel (Bakkumstraat): Ex positie van werk van Jan Maas en Paul Maas. Maandag t.e.m. vrijdag 20 tot 22u. Donderdag, zaterdag en zondag 13 tot 17 u. Tot 28 februari. Wijkcentrum Schalkwijk (Laan van An gers): Expositie van schilderijen etsen en tekeningen van Ruud Cornelis. Zon dags van 14 tot 17 u. Tot en met 25 fe bruari. DIVERSEN. Thijsse's Hof (Mollaan, Bloemendaal) Doorlopende openluchtpositie „Bomen in wintertijd". Zondag, 10 u.: Vanaf ingang rondleiding onder leiding van drs. W. J. M. Holthuizen jr. Waagtaveerne (hoek Spaarne-Dam- straat), vandaag, 20 u.: Optreden van Co- bi Schreijer, Sonja Bernd en Donald de Marcas. Zondag, 14 u.: Schotse middag. Hildebrandzaal (Smedestraat), zondag 20 u.: Dansavond m.m.v. het „XYZ-com- bo". ZATERDAG 10 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 20 u.: „Sherlock Hol mes contra Jack the Ripper". ZONDAG 11 FEBRUARI City, 14.30 u.: „Het zwaard van Koning Arthur"; 20 u.: „The bridge on the river Kwai" (één voorstelling). Stadsschouwburg, 15 u.: „Batman en Ro bin"; 20 u.„Sherlock Holmes contra Jack the Ripper" Felison. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 febru ari. MAANDAG 12 FEBRUARI City, 20 u.: „The bridge on the river Kwai". Gemeentebibliotheek, Plein 1945, IJmui- den: Tentoonstelling „Engelse boeken over visserij en zee", van 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Felison. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Expositie werken van Rob Schot man. De tentoonstelling duurt tot 18 febru ari. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge wetenloze plunderaars"; 23.30 uur: „De beul". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan"! Galerie Boumans, Breestraat 122, Ex positie van Nico Betjes, plastiek en van Rob Clous, grafiek; geopend van 9-12.30 uur en van 13.30-18 uur. ZONDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „De wrede heerseres van Babyion"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De gewetenloze plunderaars van Mexico". Luxor Theater, 14.15 u.: „Rebellen in de Groene Hel"; 16.15, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". MAANDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen als ruilobject". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Daar komen de Russen, daar komen ze aan". ZATERDAG 10 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u. ex positie „Beelden van Staal". Marquette Theater: 8 u. „Goldfinger". ZONDAG 11 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden van Staal". Marquette Theater: 14.15 u.: „Doden dans der Apachen"; 16 u.: „Goldfinger"; 20 u.: „De Verleidster". MAANDAG 12 FEBRUARI Slot Assumburg: Tolweg 13-17 u.: ex positie „Beelden en Staal". De eerste van de door de KLM Noordzee-Helikopters n.v. bestelde Sikorsky's is op Schiphol aange komen. De helikopter, die woensdag met het Amerikaanse schip „Atlan tic Song" in de Rotterdamse haven arriveerde, werd per binnenvaart schip naar Schiphol vervoerd. Na aankomst zorgden een grote kraan en een autotruck met oplegger voor het verdere transport. n t SCHIPHOL. Zes Nederlandse vrij willigers zijn via Rome naar het door aardbevingen geteisterde Sicilië vertrok ken. Zij zullen er één tot twee maanden in teams van de internationale hulpdienst Service Civil International geprefabri ceerde huizen bouwen ten behoeve van de ongeveer 150.000 daklozen. Op Sicilië werken op het ogenblik reeds 350 Ita liaanse en 50 buitenlandse vrijwilligers. De Nederlandse vrijwilligers zijn geko zen uit de ruim honderd Nederlandse jon gelui, die zich spontaan heben gemeld na de oproep van de Nederlandse afdeling van de Service Civil International. ADVERTENTIE Het KNMI deelt mee: Een lagedrukge bied trok vrijdag van het Kanaal over Zuid-Nederland naar Duitsland. Het ver oorzaakte enkele millimeters regen. Een rug van hoge luchtdruk boven het noorde lijk deel van de Noordzee zal zich oost waarts verplaatsen en ons land passeren. Hij zal overwegend droog weer veroorza ken en weinig wind, waarbij plaatselijk mist kan voorkomen. Na het voorbijtrek ken van de rug zal zondag in het westen van het land de wind toenemen tot matig uit zuidoostelijke richting. Er wordt dan iets drogere lucht aangevoerd, waarin verspeide opklaringen kunnen voorkomen. WEERRAPPORTEN Maximum- an minimum ta temperaturen t 2 binnen- en buitenland cS Den Helder geh. bew. n 3 2 0.2 Ypenburg mist no 4 3 3 Vlissingen 1. regen nno 5 3 3 Eelde geh bew. nno 3 2 0.5 De Bilt geh. bew. n 4 2 2 Twente mist n 4 2 3 Eindhoven motregen w.st. 4 3 9 Z.-Limburg motregen w 6 3 6 Helsinki zw bew. n -4 -12 0.2 Stockholm motsneew no -2 0.1 Oslo onbew. w -9 0 Kopenhagen sneeuw nno 2 0 3 Aberdeen regen bui nw 7 2 1 Londen geh. bew. n 5 3 0.1 Amsterdam geh. bew. nno 3 2 0.3 Brussel motregen wnw 6 3 5 Luxemburg geh. bew. w 6 3 3 Parijs geh. bew. w.st. 8 1 0 Bordeaux zw. bew. O 11 6 1 Grenoble geh. bew. w.st. 11 5 0.4 Nice zw bew. n 9 6 16 Berlijn sneeuw wzw 3 0 2 Frankfort zw bew. zzw 5 3 2 München zw bew. wzw 6 2 5 Zurich half bew zw 1 1 19 Genève mist w 2 0 28 Locamo mist ono 3 -3 3 Wenen zw bew. wnw 10 1 1 Innsbruck Belgrado motregen o 15 5 0.2 Athene zw bew. w.st. 16 9 0 Rome licht bew. zzo 15 12 0.5 Barcelona onbew. nnw 16 7 0 Madrid geh bew. w.st. 13 7 0 Mallorca mist w.st. 16 8 0 Lissabon licht bew. zzo 15 10 2 ZONDAG 11 FEBRUARI Zon op 8.05 uur; onder 17.45 uur. Maan op 13.56 uur; onder 7.12 uur. MAANDAG 12 FEBRUARI Zon op 8.03 uur; onder 17.47 uur. Maan op 15.13 uur; onder 7.48 uur. MAANSTANDEN Volle maan Laatste kwartier Nieuwe maan 14 februari 21 februari 28 februari 1.43 uur. 4.28 uur. 7 56 uur. HOOG LAAG WATER IN IJMUIDEN ZONDAG 11 FEBRUARI Hoog water 1.40 uur en 14.02 uur. Laag water 9.30 uur en 22.02 uur. MAANDAG 12 FEBRUARI Hoog water 2.33 uur en 14.47 uur. Laag water 10.29 uur en 22.53 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort 1» 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 2