N oord Vietnamese tanks op weg Khe Sanh naar Russische bommenwerpers voor strijdmacht van Hanoi ES A *1 Sydney Silverman, kleurrijke Labourveteraan, overleden Westmorelands computer faalde A A Let op! lis 6 voor lente Rath Doodeheefver T ransplanteer nu zelf! Levenslang voor drie oorlogsmisdadigers Bank verzegeld in Kongo Protest tegen uitwijzing correspondent Pueblobemanning vertoond Veel slachtoffers na schietpartij aan Jordaan Twee vliegtuigen vermist UW MEUBELSTAD vindt U in HAARLEM v. DUIYENB0DEN N.Y. ,Y> ramm ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 SAIGON (Reuter en AFP). De spanning rond de Amerikaanse basis Khe Sanh in het uiterste noordwesten van Saigon is vrijdag verder gestegen met berichten volgens welke Noord- vietnamese tanks langzaam oprukken naar dit steunpunt dat door vijfdui zend mariniers wordt verdedigd. Naar pas vandaag officieel is bekend gemaakt heeft een Noordvietnamese eenheid ter sterkte van een bataljon donderdag een aanval op de basis ge daan, naar wordt vermoed om de kracht van de verdediging te be proeven. Bommenwerpers VRIJ ENTREE Abrams bevelhebber i Misrekening Tien tegen één Rookt en vloekt niet ss '"(flltV 99 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Het is een oud grapje maar het blijft actueel. Toen minister Beyen (voorganger van minister Luns) eens werd gevraagd een lezing te houden over de buitenlandse politiek van Neder land zei hij ongeveer het volgende „Als ik over dat onderwerp spreek moet ik altijd denken aan het jongetje dat een opstel moest schrijven over het onder werp „onze hond". Het opstel bestond uit één regel, luidende: „Wij hebben geen hond". Na twee dagen Mr. Luns in de Tweede Kamer is het op het brutale af om te beweren dat Nederland geen buitenland se politiek heeft. Toch is het waar. We hebben wel iets wat er op lijkt. Wij heb ben een diplomatie met een eerbiedwaar dige traditie, we hebben een super-diplo maat die aan het hoofd staat van die diplomatie. Onze diplomaten zijn graag gezien. Ze spreken hun talen goed, ze vertegenwoordigen een ongevaarlijk land je met vriendelijke tradities en ze heb ben het voordeel dat ze het land van Hu- go de Groot vertegenwoordigen, hetgeen hun veel prestige oplevert. Maar ze heb ben het nadeel dat volkenrecht en bui tenlandse politiek zó dicht bij elkaar lig gen dat verwarring dreigt en vaak zelfs een feit is. De Nederlandse politici, zo heeft een buitenlandse journalist eens ge schreven, denken dat de hele wereld wordt geregeerd volgens de in Den Haag aanwezige wetboeken. Wie de gids van het ministerie van Buitenlandse Zaken doorbladert, komt behalve zeer veel adel lijke personen, ook veel meesters in de rechten tegen. Er mag eens een enkele historicus doorheen scharrelen of een econoom, maar de hoofdzaak bestaat uit meesters Deze korte beschrijving moet niet ein digen in een beschuldiging aan het adres van de heren aan het Plein. Als het al een verwijt oplevert moet het tot ons zelf gericht worden. Elk land heeft, be halve een hoop andere dingen, waarschijn lijk ook het ministerie van Buitenlandse Zaken dat het verdient. Door de eeuwen heen hebben we het buitenland vooral gezien als een gelegenheid om geld te verdienen. Historische figuren, die wat meer wilden, hebben ons nooit zo aan gesproken. We bouwden een marine om de koopvaardij te beschermen niet om een koloniaal imperium te stichten. Toen de fut er uit raakte zakte ook onze bui tenlandse politiek of wat daar voor doorging in elkaar. ,We.,J?£kep niet verder dan onze landsgrenzen, ruzieden een beetje met de Belgen en wensten vooral met rust géïaten fe worden (neu traliteit). Vandaar diplomatie geen bui tenlandse politiek. Niet in het ministerie van Buitenlandse Zaken, maar ook niet in de Volksvertegenwoordiging. Men dient de zaken goed te onderschei den. Buitenlandse politiek veronderstelt een conceptie, een bepaalde bedoeling en een keuze van middelen om de doelen te be reiken. Mensen die de buitenlandse po litiek bedenken hebben we eigenlijk niet - we zijn beter in bruggen bouwen en zo, Wat er in het parlement deze week aan buitenlandse politiek bedreven werd was hoofdzakelijk napraterij. of menselijke be wogenheid, dat merkt men aan de ont wikkelingshulp en ons oordeel over Viet nam. Terwijl de oorlog daar snel naar een hoogtepunt groeit willen wij de Ame rikanen vermanend toespreken en komen wij met de Geneefse akkoorden van 1954 aandragen En voorts is onze buitenlandse politiek veel binnenlandse politiek. Zeg mij uw voorkeur en ik noem uw politieke kleur. Wie iets op heeft met Zuid-Afrika en het Griekse regime ligt direct overhoop met mensen die iets goeds zien aan de an dere kant van het IJzeren Gordijn of Cuba. Helaas zijn er grensgevallen die de onderscheiding vertroebelen zoals de sympathie voor Israel, voor de Papoea s op West-Irian en sinds een paar maanden ook de houding tegenover het Surinaamse grensconflict maar in hoofdzaak be oordelen we de buitenlandse politiek he lemaal volgens de scheidslijnen van de binnenlandse. De puntjes waar we echt iets over te zeggen hebben gaan wij blindelings voorbij. Tijdens de avond van het buitenlandse debat viel de Belgische regering over een kwestie die ons Neder landers toch wel zou kunnen interesse ren: de taalstrijd. Om een soortgelijke toestand (de Fransen in Canada) schopt De Gaulle een hele rel. In het Neder landse parlement zijn woorden als Leu ven en taalstrijd zelfs niet eens genoemd. De aanval duurde zestien uur en werd voorafgegaan door een raket- en mortier barrage, die een dag had geduurd. Vol gens een Amerikaanse woordvoerder wer den 124 Noordvietnamezen gedood, ter wijl aan Amerikaanse zijde 21 man sneu velden en 27 werden gewond. Vier Noord vietnamese tanks van het type PT 76 van Russische makelij waren donderdag ongeveer tien kilometer ten zuidwesten van de basis gezien. Twee hiervan zou den door vliegtuigen zijn beschadigd. In tegenstelling tot de T-34, die uit de tweede wereldoorlog stamt en die naar eerder werd aangenomen bij Van Lei zou zijn ingezet, is de PT-76 een moderne lichte amfibische verkennings tank. Van bevoegde Amerikaanse zijde in Saigon is vernomen dat Noord-Vietnam verscheidenen lichte Russische bommen werpers heeft ontvangen, waarvan er al enkele in dienst zijn gesteld. Uit Hoeé wordt gemeld dat de Ameri kaanse en Zuidvietnamese troepen daar door slecht weer worden gehinderd bij hun pogingen Noordvietnamese troepen uit de stad te verdrijven. Een konvooi van de Amerikaanse mariniers, dat de iinnnnnnnnnni ADVERTENTIE 2500 m2 Permanente Expositie Ged. Oude Gracht 88-90 30 mtr. vanaf Grote Houtstraat. Dagelijks 918.00 uur. INTERIEURVERZORGING Ged. Oude Gracht 88-90 108-110 Kruisstraat 22 PARIJS (Reuter) Kleine Bar- nards-in-spe kunnen weldra zelf hart transplantaties verrichten op een kar tonnen patiënt. „De vrolijke chirurg" is een van de duizenden artikelen, die op een grote internationale speelgoed tentoonstelling in Parijs, waaraan twintig landen deelnemen, te zien zijn. De „patiënt" is een hol kartonnen model, waaruit het kind met een tan getje allerlei plastic organen kan ver wijderen. Gebeurt dat niet goed dan gloeit er een lampje op de neus van het model op. De patiëntt" is ten dode opgeschreven en alleen een snelle harttransplantatie kan nog uitkomst brengen. oude keizerstad trachtte te bereiken, viel enkele kilometers buiten de stad in een hinderlaag. Nagenoeg alle vijftien voer tuigen werden vernietigd en twintig ma riniers sneuvelden, terwijl er 39 werden gewond. De tegenstanders verloren 34 man. In de Zuidvietnamese hoofdstad heeft president Ngoejen Van Thieu het parle ment blanco volmacht voor een jaar ge vraagd om alle reservisten onder de wapenen te roepen en de militairen die de dienstplichtige leeftijd hebben over schreden in dienst te houden. Alle amb tenaren en studenten dienen, volgens de president, militaire vorming te krijgen. In Saigon hebben Zuidvietnamese ma riniers en politietroepen vrijdagavond zuiveringsacties uitgevoerd in de omge ving van het presidentiële paleis, de rooms-katholieke kathedraal en de Ame rikaanse ambassade. Een Amerikaanse eenheid lichte infanterie is per hefschroef- vliegtuig in de stad aangekomen om aan de zuiveringsoperaties deel te nemen. Het hevigste verzet wordt nog geboden in de omgeving van de renbaan. Zuid vietnamese troepen namen in de och tend een vrachtwagen vol wapens, waar onder raketwerpers, in beslag die voor de Vietcong bestemd waren. Naar verwacht wordt zal de Ameri kaanse generaal Creighton D. Abrams het bevel krijgen over alle Amerikaanse mariniers- en legereenheden langs de ge demilitariseerde zone in Zuid-Vietnam aldus AP. Een jonge Amerikaanse marinier heeft vrijdag op de vliegbasis bij de Zuidviet namese stad Danang geprobeerd een passagiersvliegtuig van Pan-American te kapen. De piloten slaagden erin, nadat leden van de militaire politie traangas granaten in de cockpit hadden geworpen, de man te overmeesteren. HONG KONG (AP) Het Amerikaanse pacifistische quakerjacht „Phoenix" is al drie dagen te laat, is vrijdag in Hong kong meegedeeld. Het schip, dat medi camenten heeft afgeleverd in de Noord vietnamese haven Haifong, werd al da gen geleden in Hongkong terugverwacht. HAMBURG (DPA) Een gerechtshof in Hamburg heeft drie voormalige leden van het „Sonderkommando 1005-Mitte" we. gens moord en medeplichtigheid aan moord tot levenslange tuchthuisstraf veroor- deeld. Het kommando moest van oktober 1943 tot augustus 1944 in Wit-Rusland en Bia- lystok de sporen opruimen van de massa moorden, die de Sicherheitspolizei daar had bedreven. De graven van de slacht, offers werden geopend en de stoffelijke resten vernietigd. De Russische en Poolse dwangarbeiders die dit werk moesten verrichten werden na vervulling van hun taak doodgeschoten, vergast of met springstof vermoord. KINSJASA (AP) De Kongolese auto riteiten hebben de „Banque de Paris et des Pays-Bas" in Kinsjasa verzegeld en een opsporingsbevel uitgevaardigd tegen de directeur van de bank, die sedert don derdag wordt vermist. De aanklacht is niet bekend gemaakt doch aangenomen wordt dat de actie ver band houdt met het verdwijnen van 360.000 dollar aan Kongolese bankbiljet ten uit Boekavoe. De bankbiljetten werden bewaard in een kluis van de nationale bank in Boeka voe op het moment dat deze werd inge nomen door Kongolese troepen op de huur lingen en Katangese gendarmes. Het is niet bekend wanneer het geld is verdwe nen doch de Kongolese overheid heeft be kend gemaakt dat de huurlingen het in ieder geval niet hebben weggenomen. Rode Kruis Het Internationale Rode Kruis in Ge- nève heeft op alle partijen in de oorlog in Vietnam een beroep gedaan zich niet te buiten te gaan aan parate executies, martelingen en vergeldingsmaatregelen. In een communiqué zegt de commissie het haar plicht te achten eraan te her inneren dat de elementaire en algemeen erkende normen van behandeling van mensen onder alle omstandigheden moe ten worden geëerbiedigd. Dat houdt in dat krijgsgevangenen niet worden gedood en dat gewonden, zieken en verplegend personeel worden gerespecteerd. Onder geen enkele omstandigheid mag de bur gerbevolking worden gebombardeerd, al dus het communiqué. Amerikaanse mariniers hebben een skelet bij hun 81 mm mortier gezet in een tuin in Hoeé. De mariniers hadden juist de universiteit inge nomen na een slag van tien dagen. NEW YORK (AFP). De Amerikaan se krantenkoning William Hearst jr heeft vrijdag generaal Ky, vice-president van Zuid-Vietnam een telegram gestuurd, waarin hij protesteert tegen de uitwijzing van de AFP-roccespondent Frangois Ma- zure. „De uitwijzing van Mazure als gevolg van de publikatie van een bericht waarin het bestaan van banden tussen de bur gerbevolking en de Vietcong in door deze laatste bezette gebieden wordt gesugge reerd banden waarvan wij allen min of meer het bestaan kennen is een ge vaarlijke praktijk", zo zegt Hearst in zijn telegram. Naar zijn mening brengt de persvrijheid de publikatie van goed zo wel als van slecht nieuws mee. Zij is een van die vrijheden waarvoor de Amerikaanse troepen in Vietnam vech ten. Wij ontvangen de dienst van AFP en ik geloof dat dit persbureau veel moeite doet om het nieuws eerlijk en feitelijk te brengen. Ik hoop te kunnen bekendma ken, dat de uitwijzing van Mazure wordt geannuleerd", aldus Hearst: SEOEL (AFP) Tachtig leden van de bemanning van het door Noordkorea opgebrachte Amerikaanse inlichtingen schip „Pueblo" zijn volgens de Zuid- koreaanse pers donderdag in de Noord- koreaanse hoofdstad Pjong Jang aan het publiek getoond. Dit geschiedde tij dens een plechtigheid ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het Noordkoreaanse leger. De gevangenen zijn na hun „tentoon stelling" per trein naar Keasong, in de buurt van Panmoendjon gebracht, met het oog op hun eventuele vrijlating. (Van onze correspondent) LONDEN. De Labourveteraan Syd ney Silverman, een hoogst kleurrijke fi guur in het Lagerhuis, is vrijdag op 72- jarige leeftijd overleden. Hij zal altijd bekend blijven als de vurige strijder voor de afschaffing van de doodstraf, wiens jarenlange pogingen met succes zijn be kroond. Silverman's initiatiefvoorstel werd in 1965 wet. De kleine, scherpe advocaat Silverman, die in 1935 voor Labour het Lagerhuis be trad, was een taaie vechter en een gebo ren rebel, die met zijn onafhankelijke geest vaak dwars tegen zijn eigen partij en tegen autoriteit in het algemeen in ging, hetgeen hem vaak in moeilijkheden bracht. Voor ouden van dagen en werk lozen heeft hij belangrijke dingen bereikt. Energiek ijverde hij voor de totstand koming van de staat Israel. Gedurende de Tweede Wereldoorlog waarschuwde hij dat de nazi's van plan waren alle joodse burgers in de bezette landen uit te roeien, maar de Britse regering legde Silverman's rapport naast zich neer. Doordat hij extreem links was haalde hij zich veel politieke vijandschap op de hals. Ook zijn actie tegen de doodstraf AMMAN (Reuter) Onder de Jordaan se burgerbevolking blijken bij schietpar tijen van donderdag minstens zeventien doden te zijn gevallen, is van een gezag hebbende zegsman in Amman verno men. Allen waren inwoners van de vluch telingenkampen. Er zijn 52 mensen ge wond, van wie er vijftig naar het zie kenhuis Al Salt zijn overgebracht. Koning Hoessein van Jordanië heeft, al dus blijkt uit een in Amman gepubliceer de verklaring, de Jordaanse troepen zelf aangevoerd tijdens het artillerieduel aan weerszijden van de Jordaan. lokte bittere oppositie uit. Silverman was één van de voormannen in de campagne voor eenzijdige nucleaire ontwapening. Voor „meneer speaker" (de kamervoor zitter) was Silverman als een groot ken ner van de vaak ingewikkelde parlemen taire procedure geen gemakkelijke. Als een duvel uit een doosje placht hij, spe ciaal tijdens het dagelijkse vragenuur, steeds weer van zijn plaats op te sprin gen om het punten van orde te laten re genen, want als weinigen stond hij op de bres voor de rechten van het parlement. In het Lagerhuis werd Silverman jaren lang als degene met het snelst werkende brein beschouwd. NEW DELHI (AP) Aan boord van het vliegtuig van de Indiase luchtmacht, dat sinds woensdag wordt vermist in het Himalaya-gebergte, bevonden zich 98 per sonen, aldus heeft radio-India bekendge maakt. Een Catalina-watervliegtuig van de Bra ziliaanse luchtmacht met 27 passagiers aan boord wordt vermist boven het Ama zone-oerwoud, al,dus een woordvoerder van de luchtmacht. (Van een speciale medewerker) „Waar de computer faalde". Zo luidde de kop die het Britse blad „Observer" deze week plaatste boven een beschouwing van haar militaire medewerker Andrew Wilson over de vraag hoe het kwam dat „de machtigste militaire machine ter wereld" de guerrilla's van Noord-Vietnams generaal Vo Ngoejen Giap niet heeft kunnen uitschakelen". De Amerikaan die verantwoordelijk is voor de mili taire operaties in Vietnam, gene raal William C. Westmoreland, pleegt niet zelf zoals voorheen minister van Defensie McNamara als een „computer" te worden aangeduid. De schrijvers herkennen in hem iets van de padvinder die hij vroeger was. Een padvinder, van wie men zich kan voorstellen dat hij het spoor bijster wordt temidden van de verwarring van de huidige Vietcongaanslagen in de Vietnamese doolhof. En die ais chef programmeur van de militaire com puter beter dan anderen zou moeten weten, waar het mis is gegaan. De strategie van de anti-guerrilla oorlogvoering wordt met steun van wezenlijke computers bestudeerd in militaire research-instituten die te vinden zijn in Fort Benning in Georgia en in Fort Bragg in Noord-Carolina. Vanzelfsprekend worden de resultaten doorgegeven aan de militaire academie West Point, waar generaal Westmore- land eerst met een beurs gestudeerd en later college heeft gegeven. Vandaar de kop in een ander Brits weekblad, de „Sunday Times", over de ontwikkelingen in Vietnam: „Guerrilla, tegen Westpoint". Westmorelands twee wachtwoorden zijn op grond van al die studies: beweeglijkheid en vuurkracht. De mobiliteit wordt onder meer bereikt door inschakeling van helikopters. De helikopters zijn zo fors dat zij zware bewapening kunnen meenemen waar door ook kleine eenheden over die grote vuurkracht kunnen beschikken. ANDREW WILSON komt nu tot de conclusie, dat de computers van diver se veronderstellingen zijn uitgegaan die in het Vietnamese geval niet bleken te kloppen. Zo was er een groot gebrek aan de berekende inlichtingen die men van de bevolking zou moeten krijgen om Vietcong-eenheden te localiseren. Komt het tot schieten op plaatsen waar de Vietcong zich bevindt of aan wezig wordt geacht dan worden door de fenomenale vuurkracht ook levens en bezittingen verwoest van mensen die niet tot de Vietcong behoren. Dat be tekent in psychologisch opzicht een terugslag voor degenen die met deze wapens de vrijheidsplannen verdedigen tegen het communisme. Tenslotte zijn mobiliteit en vuur kracht „niet bij machte gebleken de vechtlust van de vijand te breken". „En de wil om de vechten is zo als elke marxistische theoreticus van Engels tot Noordvietnams generaal Giap beklemtoond heeft de enige fac tor die uiteindelijk telt". Opstellers van tussenbalansen van de Vietnamese tragedie na de Viet- congirivasie in vele steden, komen tot de conclusie, dat de Vietcong welis waar militaire nederlagen heeft gele den, maar een psychologische overwin ning heeft behaald. Vooral immers is nu het bewijs geleverd dat men niet overtuigd kan zijn van de bestendig heid van „pacificatie" in welk gebied dan ook. Daarop heeft ook senator Ro bert Kennedy gewezen. Een niet te onderschatten factor wordt ook geacht dat de Vietcong, hoe dan ook, althans heeft kunnen rekenen op het zwijgen van duizenden stede lingen over de voorbereidingen. Dit zijn allemaal politieke aspecten, die niet tot het eigenlijke werkterrein van Westmoreland behoren maar zich daar terdege doen gevoelen. Westmoreland, bij wie het opperbe vel in Zuid-Vietnam berust sedert 1964 toen hij generaal Harkins opvolgde, heeft zich bij talrijke ontmoetingen met president Johnson beklaagd over te weinig manschappen te beschikken. Hij zal dat wellicht binnenkort op nieuw doen, al dienen onder hem al een half miljoen militairen. Een klacht die daarmee samenhangt is dat zijn man nen al te verspreid moeten opereren. Telkens slaagt de Vietcong er weer in de lessen van Giaps boek, „Een volksoorlog, een volksleger" in rak tijk te brengen. Eén daarvan luidt als volgt: „De vijand kan een strategische meerder heid hebben van tien tegen één, maar als je hem dwingt zijn strijdkrachten ver te verspreiden, kan je zelf in een meerderheid van tien tegen één zijn op punten waar je hem wilt aanvallen". Bij dit alles kan Westmoreland op grond van eigen ervaring vaststellen hoe zeer deze strijd verschilt met die in de 2de weerldoorlog en in Korea. William Childs West-Moreland, die op 26 maart 1914 als zoon van een textiel fabrikant werd geboren in Spartan burg County in Z.-Carolina, en zowel aan de militaire academie van Zuid- Carolina als in West Point was op geleid,, werd in de Korea-oorlog, waar hij parachutisten aanvoerde, bevor derd tot brigade-generaal. In 1956 was hij, op 42-jarige leeftijd, de jongste generaal-majoor van de Verenigde Sta ten. Westmoreland die getrouwd is en twee dochters en een zoon heeft, placht bij parachute-oefeningen zelf als eer ste te springen. In Vietnam staat hij bij de strijdkrachten bekend om de „bliksembezoeken" die zij ook op af gelegen posten van hem kunnen ver wachten. Zijn toestel is enige keren getroffen door kogels van de Vietcong. Westmoreland wordt door zijn vrien den omschreven als een meer metho disch dan intelligent man, die beschikt over een grote energie. Hij rookt en vloekt niet en drinkt bijna nooit. Vorig voorjaar heeft hij in het mid delpunt van de critiek gestaan met zijn mededeling in Washington, dat „mijn troepen teleurgesteld zijn en dat geldt ook voor mij, door recente onpatriot tische handelingen hier in het land". Men verdacht hem van het verlangen de critiek op het Vietnam-beleid van president Johnson tot zwijgen te willen brengen. Hoewel hij in het begin van 1964 naar Vietnam werd gestuurd, kent hij nog steeds geen woord van de taal. Een aantal republikeinen heeft weieens met het idee gespeeld hem voor te dragen als kandidaat vooor het presi dentschap. Zij herinnerden zich daarbij de verering die indertijd tot Eisenhou- wers verkiezing leidde. Maar zij heb ben het denkbeeld inmiddels reke ning houdend met de publieke opinie al lang laten schieten. Ook op dit punt bleek, wat de kwestie-Vietnaaa betreft, vooral haar onvergelijkbaar heid. ADVERTENTIE At Nog 6 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet Nó de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralencUiieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet het! ontwerpers en fabrikanten van behang Bom. De Londense politie heeft vrijdag avond een krachtige raket ontdekt, die zorgvuldig was verborgen in een bloe- menbak tegenover de Griekse ambassa de. Militaire deskundigen, die het wa pen verwijderden, zeiden dat het een dodelijke bom was, die veel schade aan kon richten. De raket was gericht op een van de ramen van het ambassadegebouw. Leuk gezin. Een 35-jarige moeder in Pa rijs heeft donderdag bekend dat zij met medeweten van haar man twee aanslagen op haar 61-jarige oude moe der heeft beraamd. De aanslagen wer den uitgevoerd door haar vijftienjarige zoon Mario en twee vriendjes van zes tien en achttien jaar. De eerste aan slag mislukte, maar de tweede le verde een buit van 11.000 frank op. De moeder en de drie jongens zijn aange houden. VN en Zuid-Afrika. De VN-raad inzake Zuidwest-Afrika zal een spoedzitting van de Veiligheidsraad vragen in ver band met de veroordeling van dertig negers in Zuid-Afrika. De bijeenkomst van de veiligheidsraad zal vermoede lijk reeds maandag plaatsvinden. Debray trouwt. De Franse linkse intel lectueel Regis Debray, die vorig jaar september in Bolivia tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld is wegens querrilla-activiteit, gaat binnenkort

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 3