Expositie in Gronings warenhuis afgelast Nikolaj Sobolev strijdt voor oude monumenten vuistje Maurice Chevalier nam voorgoed afscheid Plastiek van Claus in Bussum Beatle-film op het tweede net Acteurs staken in Italië Frits v. d. Poel in voetspoor van Mies en Willem WIJ ONTVINGEN: -s Televisie-vanavond Radio-zondag Radio-maandag Televisie-programma ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 7 WEGENS AANSTOOTGEVENDE WERKEN Sint Basilius zijn levenswerk Monumenten Harry Sevenstern steunt George Stam Koning Klant ging huiten het hoekje (Van onze correspondent) GRONINGEN De tentoonstelling „Vier hoog Groningen" bij V en D. gaat niet door. De organisatoren hebben gister morgen een paar uur voor de officiële ope ning besloten de manifestatie niet te la ten doorgaan, nadat Galerie Waalkens ge weigerd had zeven schilderijen terug te nemen die naar de mening van de V.enD- directie aanstootgevend waren. Onder het motto: „alles of niets" trok de Galerie Waalkens toen haar gehele inzending te rug. „Ik kan u wel zeggen dat dit de moei lijkste beslissing geweest is waarvoor ik ooit geplaatst ben", aldus de directeur van V. en D. in Groningen, de heer A. boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl Zij die hun vakantie in Joegoslavië wil len doorbrengen kunnen vooraf het boek „Leer Joegoslavisch" bestuderen. Sa menstelster van dit bij de Uitgeverij J F. Duwaer en zonen in Amsterdam versche nen boek is mevrouw V. Westers-Barba- re, beëdigd tolk-vertaalster. In het leer boek wordt aandacht besteed aan de Servo-Kroatische spreektaal. Tekeningen van ^1. Babec en foto's zijn op de tekst opgenomen. In de vertaling van M. J. M. Janson is bij de WERELDBIBLIOTHEEK in Amsterdam verschenen „Twee zonen van Israel" van Yael Dayan. De schrijfster is de dochter van generaal Dayan. Van haar hand zijn al eerder actuele romans bij dezelfde uitgeverij verschenen. „Leesvaardig" van mr. H. Luijken en K. R. J. de Bruyn Prince, een uitgave van A. E. KLUWER in Denter, is be doeld als handleiding voor methodisch le zen. De samenstellers hebben enige ja ren gestudeerd en geëxperimenteerd al vorens zij de juiste leestraining hadden gevonden. Er bestaan wel cursussen, maar de schrijvers hopen door de uit gave te bereiken dat lezers hun lees- produktiviteit opvoeren. In de „Historische reeks" van de uitge- gerij A. J. LUITINGH in Laren (N.H.) is verschenen „Maitresse van de koning" van Ernst von Salomon. Het boek wordt aangekondigd als een pikante en harts tochtelijke historische roman over koning Frederik Willem II en Wilhelmine Encke, De vertaling is van C. H. B. Wilson. Honey West is de hoofdpersoon in een serie detectiveverhalen die bij Luitingh zijn verschenen in de Tijgerpockets. Zij wordt de sexsationale privé-detective ge noemd en uitgekomen zijn „De dodende drieling", „Moord in het nudistenkamp" en „De kussende moordenaar". De schrij ver is G. G. Fickling. Als publikatie van het Paulus-Gesell- schaft onder redactie van Erich Kellner is bij AMBO N.V. in Utrecht verschenen Christendom en Marxisme". De verta ling is van Thom Janssen en F. van der Heyden. Van de Vlaamse schrijver Gerard Wal schap zijn bij AD. DONKER in Rotter dam twee herdrukken van zijn werken verschenen en wel Trouwenen „Celi baat" In beide gevallen de zesde druk. In de serie Maraboe-pockets (A. W. BRUNA en Zoon, Utrecht), is van Shane Douglas verschenen Het geheim van dokter Brittens vrouw" in de vertaling van Margot Bakker. Drie boeken met foto's van dieren zijn verschenen bij A. W. BRUNA ZOON in Utrecht. Louisa Stoeckicht schreef verhalen over „Rikki de wasbeer" over „Frederik de muis" en over „De kleine vos" Han G. Hoekstra maakte de verta ling. Bruna geeft ook een science fiction- omnibus uit met werken met een vijftal schrijvers. In het boek komen voor „De mariotten zijn onder ons!" van Robert A. Heinlein (geschreven in 1951 en ver taald door Frank Visser); „Tussen de ruïnes" van Roald Dahl (geschreven in 1964, vertaald door Henk Bouwman) „Het einde van het begin" van Arthur C. Clarke (geschreven in 1954, vertaald door R. W. Th. Löbler); Kans op een beer" van Frederic Brown (geschreven in 1961, vertaald door Henk Bouwman) „Het einde van de eeuwigheid" van Isaac Asimov (geschreven in 1955, vertaald door Jack Kroner). Samensteller van de omnibus is Erik Lankester, eindredac teur is A. C. Prins. De romans noch de verhalen zijn ooit eerder in een Neder landse vertaling verschenen. AMSTERDAM. Maurice Chevalier heeft in de afgelopen nacht in het Am sterdamse Tuschinski Theater afscheid genomen van Nederland. Via de televisie zal men hem nog kunnen zien, als gast heer in zijn buiten niet ver van Parijs van allerhande interessante mensen, ter wijl de AVRO-RTN van dit afscheid in Amsterdam een reportage maakte die binnenkort uitgezonden zal worden. Maar in levende lijve zal Maurice Chevalier na deze afscheidstournee niet meer te zien zijn. Het werd een wat moeilijk afscheid Aan het slot van de voorstelling wilde het publiek de Franse chansonnier niet laten gaan. Ovatie na ovatie riep hem terug en Chevalier zelf was zeer geneigd hierop in te gaan. Het viel hem duidelijk moeilijk om definitief een streep te zet ten onder zijn carrière, want daar komt het besluit zich terug te trekken toch wel op neer. Het was een afscheid vol opge wekte weemoed. Verweijen, „Het gaat maar om twee per cent van alle schilderijen. De voorstellin gen zijn van zo'n aanstootgevende aard, dat ik het niet met mijn principes in over eenstemming kan brengen, die onder mijn verantwoordelijkheid in het openbaar ten toon te stellen". Volgens de heer Verweijen is het be sluit om de tentoonstelling niet te laten doorgaan unaniem door de organisatoren genomen. Dat zijn, behalve V. en D., die de 1000 vierkante meter expositieruimte beschikbaar stelde, het Groninger Museum, de Galerie Waalkens, De Mangelgang, Heins en het bureau culturele zaken van de gemeente Groningen. Algemeen was men van mening dat de tentoonstelling zonder de collectie Waalkens te onvolle dig zou zijn om haar te kunnen laten doorgaan. De gewraakte werken zijn van de hand van Harry Huisman uit Amster dam. De conservator van het Groninger mu seum, de heer P.I.M. Vries, verklaarde: ,Voor de V. en D.-directie was het niet te rijmen met de belangen van het bedrijf. De anderen keken alleen naar het werk en de kwaliteit ervan", aldus de heer Vries. Het besluit om de expositie niet te laten doorgaan is ook voor V. en D. ingrijpend. Behalve een complete bovenverdieping (4000 vierkante meter) leverde het waren huis ook de basisinrichting, terwijl 't voorts alle kosten voor transport, verzekering, advertenties voor zijn rekening nam. De directie zegt dat het met „geen tiendui zend gulden betaald is". (Van onze correspondent) HILVERSUM. De Amsterdamse beeldhouwer Eric Claus heeft van het ge meentebestuur van Bussum opdracht ont vangen een beeldhouwwerk te vervaar digen, dat waarschijnlijk geplaatst zal worden op de verkeersrotonde vlak bj het nieuwe stationnetje Bussum-Zuid. De bedoeling is dat het een verkeersplastiek zal worden, die waarschijnlijk drie paar den zal voorstellen, gevangen in een cir kel. De opdracht is mogelijk geworden door dat de gemeenteraad van Bussum vorig jaar bij het vieren van het 150-jarig be staan van de gemeente besloot een be drag van tienduizend gulden beschikbaar te stellen voor een opdracht. HILVERSUM Op het eerste net zendt de KRO om half elf een korte film van Hitchcock uit, bijna aan het slot van een avond vol rimpeloos amusement. Het tweede net valt de VARA toe, die opent met de in Enge land gekraakte „Magical Mysterie Tour" van de Beatles, die niettemin de jeugd van nul tot honderd kijk- dicht aan de buis zal kluisteren. „Bij Dorus op schoot" kan altijd weer een mauwend meisje opleveren, in „Snarenspul" zingen beroemdheden als Anne Sylvestre en Boudewijn de Groot bij de gitaar en een Tsjechische teken film vraagt zich, volgens het program mablad ironisch, af hoe men gehoor zame kindertjes krijgt. De zondag avond wordt op het eerste net beheerst door een uur lang Oostenrijkse monar chie door de ogen vgn Joseph Roth, Het eerste van vier delen en een Frans-Duitse coprduktie. Nederland 2 zendt bijna twee uur lang een thriller van Durbridge uit, gelukkig met span ning en slot ..all in". Dat zijn dan naar onze mening de hoogtepunten, waartegen het gewone werk niet anders dan bleek kan af steken. Dat is dan chronologisch op zaterdag, eerste net, Daktari met de snuggere aap en leeuw, die geschaakt worden ditmaal maar zich weten te redden. Na het journaal „Het Gulden Schot" van Kees Schilperoort en re porter Herman Emmink. Dan de ac tualiteiten van „Brandpunt" en ver volgens Hitchcock presents. Een klant van een bank krijgt het aan de stok met een bankbediende, die hem te weinig geld geeft. Hij zet de man on der druk om zijn geld alsnog te krij gen. De bediende komt daardoor in moeilijkheden en bezwijkt maar te laat voor de aandrang van de klant. De Bossche bisschop Mgr. Bluvssen besluit mediterend de KRO-avond. Op het tweede net om drie over ze ven Fenclub. gepresenteerd door Son- ia Barends maar onverbiddelijk vol- gemusiceerd door de Beatles. Na het nieuws ..Achter het nieuws", Dorus (tien over negen), Snarenspul (vijf over negen) en de tekenfilm (tien voor tien). Daarna nog een aflevering uit de Amerikaanse tv-serie „Crisis" MOSKOU (AP). Bulldozers, die zich krakend een weg vreten door achterbuurten om plaats te maken voor een enorm stedebouwkundig vernieuwingsproject, rijden zorgvul dig om de kleine, witte kerk van Si meon Stolpnik heen. Met zijn groene byzantijnse koepels en gewelfde bogen is deze zeventiende- eeuwse Russisch-orthodoxe kerk voor vernietiging gespaard, terwijl andere oude gebouwen plaats hebben moeten maken voor wolkenkrabbers. Dat deze kerk bewaard is gebleven is een nieuwe overwinning voor Nikolaj So bolev, de man, die in deze burcht van het atheïsme meer kerken voor de on dergang heeft bewaard. Als hoofdinspec teur van de staat voor het behoud van architectonische monumenten te Mos kou vecht deze functionaris met zijn eer biedwaardige witte haardos ook voor het behoud van andere gebouwen. Maar zijn meest opzienbarende werk ADVERTENTIE voedzaam gemakkelijk lekker ROME (AP) Boze Italiaanse acteurs hebben een staking afgekondigd van een week omdat zij meer kansen willen in Italiaanse produkties. De staking heeft het werk in de film- en tv-studio's lamgelegd De vakbonden van acteurs eisen: meer Italiaanse produkties op de Italiaanse tv Alleen Italiaanse acteurs in tv-films, ten minste drie kwart Italiaanse acteurs in films die in Italië worden opgenomen. betreft kerken, die door de staat worden! beschermd wegens hun waarde als histo rische musea, die de Russen tot vader-' landsliefde inspjreren. De beroemdste prestatie van Sobolev isj de restauratie van de kathedraal van Sint Basilius op het Rode Plein, een sprook jesachtig geheel van ui-vormige koepels en slanke torens, die negen kerken be-' kronen. Deze kathedraal, die oprijst na bij de muur van het Kremlin, is in de ja ren 1555-1560 gebouwd door Ivan de ver schrikkelijke als herinnering aan zijn ver-j overing van de Tartarenstad Kazan aan; de Wolga. Sobolev heeft dertig jaar lang ge-] werkt als assistent van de chef-restaura-] teur van de Sint Basilius en vervolgens in] 1954 de taak geheel overgenomen. Hij noemde dit werk in een persgesprek de! prestatie, waarop hij het meest trots is,! „omdat de kathedraal een symbool is van! onze oude Russische architectuur." De kathedraal behoort tot de twaalf honderd gebouwen in Moskou, die tot of ficiële monumenten zijn verklaard, ver telde Sobolev en als zodanig veilig zijnj voor de alomtegenwoordige bulldozer. Maar in een situatie, die herinnert aan] de toestand in steden van het westen,] winnen de functionarissen, belast met de] zorg voor het behoud van de karakteris-] tieke gebouwen van Moskou, het niet al-1 tijd van hen, die op zoek zijn naar plaats' voor moderne kantoor- en flatgebouwen. „Er wordt een ideeënstrijd gevoerd tussen de groep der vernieuwers of mo dernisten en de groep, die het schone van! het oude Moskou in stand wil houden en soms verliezen wij", zei Sobolev. Een ander gevaar voor de oude ge bouwen leveren mensen op, die ze ontsie-] ren zonder zich te realiseren, dat het waardevolle monumenten zijn. Als ge volg van de grote woningnood te Moskou worden vele van de karakteristieke ge bouwen als woningen gebruikt. „De bewoners begrijpen niet altijd de waarde van de gebouwen. In een bepaald' geval hebben ze bijvoorbeeld een ge-i beeldhouwde deur vervangen door een; nieuwe. Dat verdriet ons natuurlijk", zei' Sobolev. (Van onze correspondent) HILVERSUM De Hilversumse trom pettist Harry Sevenstern heeft zich in het conflict tussen de orgelconcertcommissie van de Rotterdamse St.-Laurenskerk en de organist van die kerk, George Stam achter de organist gesteld. Harry Sevenstern zou met George Stam! op 25 maart een concert geven in de Lau renskerk. „Ik denk niet, dat ik aan dit concert zal meewerken als de orgelcon certcommissie zijn merkwaardige opvat ting over wat men in orgelconcerten kan uitvoeren niet heeft gewijzigd", aldus Harry Sevenstern. „Amusement in een orgelconcert past niet. Als de commissie" van de Laurenskerk dat wenst, wil ikj best komen, maar dan met een combo." Sylvia Syms als Diana Stewart, de vrouw van de zakenman in „Een vleer muis uit de hel" (Nederland 2, zondag 20.05 uur). Een succesvol advocaat is bij zijn vriendin op bezoek en ziet aan de overkant een vrouw vermoorden. Hij waarschuwt telefonisch de politie, zonder zijn naam te noemen, maar komt in gewetensnood als een onschul dige voor de moord dreigt op te draai en. Tot slot kunstrijden in Grenoble. De zondagavond op het eerste net: Nijmeegse koren laten horen en zien, hoe zij „Zingend geloven". Na NTS- sport, deels gewijd aan Grenoble, „Kent u mijn vrouw", de vierde af levering. Phien en Bart botsen met hun logeetje, dat uitwil met een vriend je dat ze een uur geleden in de trein heeft opgedaan. In Tweekamp hersen gymnastiek van Twentse technologen en Amsterdamse protestantse studen ten Het Habsburgse vervolgverhaal (5 over half 10) is ontleend aan de ro man „Radetzkymars" van Joseph Roth Fnn zoon van een oud soldatenge- slacht is ooggetuige van de langge rekte ondergang van zijn land na de dood van Metternich. Tot slot van de avond in „pasfoto" een gesprek met de kunstenaar Dick Elffers. Op het tweede net zondag eerst het kinderprogramma Sebastiaan. De ver loofde van zijn vader is weggelopen, zijn vader is daardoor uiterst prikkel baar en Sebastiaan krijgt ruzie met iedereen. Dan lach of ik schiet in „Vaders tegen wil en dank". Een psychiater wordt ingezet tegen va ders lastige kinderen, die er echter tot wanhoop van de butler iets op ver zinnen. „Een vleermuis uit de hel" heet het tv-feuilleton van Durbridge (De sjaal, Paul Vlaanderen). Angsti ge kijkers hoeven er niet van wakker tp 1' gen, want de nachtmerrie in vijf dolen wordt non-stop afgewerkt. Wie dan nog moed heeft kan afkoelen bij een gesprek met een bekend Neder lander, om door het laatste nieuws met beide benen in de realiteit te be landen. Radio. Een paar radioprogramma's even aangestipt. Zaterdagavond om tien uur een liedjesprogramma van L. Ne ssim op Hilversum één. Om elf uur op de tweede Hilversum Pepijn en Pu bliek. waarin zoals aangekondigd twintig minuten Wim Kan en ook ver der louter Hagenaars. Zondagmiddag in de pauze van een symfonieconcert op Hilversum 2 een goed verhaal van TTugo Raes, „Een spie van de tijd", overigens afkomstig uit een bundel met maar een paar goede verhalen. In het avondprogramma ook op de tweede Hilversumse zender de VPRO om vijf over half acht met Chansons in een programma samengesteld door Annemarie Oster, gevolgd door een documentaire over Cuba van Wouter Gortzak, getiteld „Revolutie is de crea tiviteit van iedereen". De AVRO ver volgt om half negen met het .open programma „Rits van Ad 's-Grave- sande, om tien voor half negen ge volgd door Purcells opera „Dido en Aeneas", die zeventig minuten duurt. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De plannen van Frits van der Poel van de KRO voor een eigen tv-programma bewegen zich wat opzet aangaat op het vlak van de programma's van Willem Duys (AVRO) en Mies Boüwman (VARA), maar de aanpak van de gesprekjes zal heel anders geschieden dan in „Voor de vuist weg" of „Mies en scène". Het programma zal in ieder geval geen satirisch karakter dragen. De verwach ting is dat het programma al in maart kan beginnen. DEN HAAG De minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A- M. Klompé, is van oordeel dat bij de VARA-uitzen- ding „Koning Klant" van 24 oktober 1967, over de prijzen van automateria len, olie en benzine, niet voldoende re kening is gehouden met het verbod van reclame in programma's. De minster zegt voorts in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mevr. G. Brautigam (PvdA) dat in deze uitzending de AN AC, met uitsluiting van alle andere bedrijven, gelegenheid kreeg haar doel aan het publiek kenbaar te maken, terwijl voorts aandacht werd geschonken aan de voordelen van lidmaatschap.. HILVERSUM I. 8.00 Nws. 8.15 Bradinerie. 8.55 Inlei ding Hoogmis. 9.00 Eucharistieviering. 10.00 Nws. 10.15 Klassieke en moderne grammofoonmuziek. 11.15 Amusements muziek. 11.50 Buitenlands commentaar. 12.00 Kerkorgelconcert. 12.40 Klank- snoer. 13.00 Nws. 13.07 Voor de kinde ren. 13.30 Klassiek strijkkwartet. 15.55 Gitaarmuziek. 14.10 Voordracht. 14.30 Langs de lijn: sport. 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. 18.00 Gewijde mu ziek. 18.30 Een muziekuitgave voor de scholen. 18.45 Kerk veraf en dichtbij. 19.00 Nws. 19.07 Klassieke gewijde mu ziek. 19.30 Leren leven met de oekume- ne (lezing). 19.45 Moderne orkestmu ziek. 20.10 Het oekumenisch lied. 20.30 Stereoclub. 21.30 Het Weerhuis. 22.00 Kruispunt. 22.30 Nws. 22.40 Overweging 22.45 Audio. 23.55 Nws. HILVERSUM II 8.00 Nws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer. 9.45 De klein zoon van de volkscommissaris (toe spraak). 10.00 Kinderdienst. 10.30 Her vormde kerkdienst. 11.30 Vraag en ant woord. 11.40 Gesprek over aspekten va het mens-zijn. 12.00 Muzikaal onthaal. 13.00 Nws. 13.07 Radiojournaal. 13.25 Knipperlicht. 14.00 Dansorkest. 14.30 Klassieke muziek. 16.30 Amusements muziek. 16.55 Lichte gramm. muziek. 17.15 Ontwikkelingen in wetenschap en maatschappij. 17.50 Nws. 18.05 Langs de lijn: sport. 18.30 Vrij entree: caba ret. 18.50 Journalistenforum. 19.30 Nws. over Cuba. 20.30 Rits. Programma voor de jeugd. 21.20 Dido and Aeneas, opera v. Purcell. 22.30 Nws. 22.40 Ra diojournaal. 22.50 Olympisch Journaal. 23.00 Licht platenprogramma. 23.55 Nws. HILVERSUM III 9.00 Nws. 9.02 Pyamissimo. 10.00 Nws 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaiek. 12.00 Nws. 12.02 Ver zoekplaten. 13.00 Nws. 13.07 VARA's Popshow. 13.45 Licht instrumentaal trio 14.00 Nws. 14.02 Rome - Ankara - Ma drid. 15.00 Nws. 15.02 Athene - Rabat - Belgrado. 16.00 Nws. 16.02 Rhythm and blues. 16.35 Country and Western. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Muziek- Mélange. BRUSSEL 324 m. 12.00 Lichte muziek. 13.00 Nws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Ope ra- en Belcanto. 15.00 Lichte muziek. 15.30 Sport en muziek. 18.30 Katholiek- godsdienstige uitzending. 19.00 Nws. 19.30 Wij worden Europeeër. 21.55 Lich te muziek. 22.00 Nws. 22.15 Lichte mu ziek. 23.40 Nws. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinerie. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. Tussen 9.30-11.30 Evtl. re portage Olympische Winterspelen. 10.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.30 Tussen Piep en Stok. 12.00 Lichte muziek. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Variant. 13.30 Licht instrumentaal kwartet. 13.50 Schoolradio. 14.15 Operamuziek. 15.00 Godsdienstige uitz. van de Pinksterge meente. 15.30 Zoeklicht op provincie Utrecht. 17.20 De muziek van de Bos negers. 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de kinderen. 18.00 Meisjeskoor. 18.20 Uitzending van D'66. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.00 Praatje. 19.05 Geestelijke liederen. 19.30 Licht geva rieerd muziekprogramma. 20.00 Paulus oratorium van Mendelssohn. 22.15 Lite- rama: radiokroniek over boeken, schrij ver en toneel. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 22.50 Mozart, schrijver van muziek en brieven, muzikaal klank beeld. 23.30 Lichte gramm.muziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Uitgesla pen. 9.00 Klassieke orkestwerken. 10.00 Voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Ne derlandse radio-orkesten. 12.00 Blauwe maandag. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Muzikale aanwinsten. 12.50 Praatje. 13.00 Nws. 13.10 Ontwik kelingshulp. 13.20 Pro memorie. 13.25 Moderne kamermuziek. 14.25 Schoolra dio. 14.45 Kleintje cabaret. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Licht orkest. 16.00 Nws 16.02 De wereld van de opera. 17.45 Overheidsvoorlichting. 18.00 Nws. 18.15 Radiojournaal. 18.30 Gevarieerd pro gramma. (Om 19.08 Paris vous parle). 19.35 Waaruit bestaat de verhouding van Nederland tot Suriname? 20.05 Scala Internationaal: kunstkroniek. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Olympisch Journaal. 23.00 Jazzplaten met commentaar. 23.25 Radiorama. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Fit. 10.00 Nws. 10.02 Popmuziek. 12.00 Nws. 12.02 Actualitei ten. 12.10 Verzoekplaten. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.07 Knalmuziek. 14.00 Nws. 14.02 Kick: muziek en sport. 15.00 Nws. 15.02 Swing-time. 16.00 Nws. 16.02 Tienershow. 17.00 Nws. 17.02 ac tualiteiten. 17.07-18.00 Verzoekplaten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkroniek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Lichte muziek. 12.52 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Tafel- muziek. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15 30 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.03 Beurs. 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nws. 17.15 Jeugd musiceert. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sport. 18.30 Protestants-godsdienstige uitzending. 18.45 Sport. 18.52 Taalwen- ken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Missieklank beeld. 20.00 Opera-kroniek. 21.55 Lichte muziek. 22.00 Nws. ZATERDAG 10 FEBRUARI Nederland I 09.00 Olympische Winterspelen 13.00 Teleac 16.00 Nieuws 16.01 Klokke vier (familiemagazine) 17.00 Voor de kinderen 18.00 Olympische Winterspelen 18.50 Pipo de Clown 18.56 Reclame 19.00 Journaal 19.03 Reclame 19.06 De gijzelaars 19.56 Reclame 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 Olympische Winterspelen 20.35 Het gulden schot 21.30 Brandpunt 22.30 Bankroof (Hitchcock-film) 22.55 Evangelie 23.00 Journaal Nederland II 18.50 18.56 19.00 19.03 20.00 20.16 20.20 20.50 21.05 21.40 21.50 22.40 Pipo de Clown Reclame Journaal Fenklup Spesjaal: „The Magical Mysterie Tour" van the Beatles Journaal Reclame Achter het Nieuws Bij Dorus op schoot Snarenspul Hoe krijgt men gehoorzame kindertjes? (Ironische Tsjechi sche tekenfilm) Uitgestelde getuigenis (tv- feuilleton) Journaal 22.45 Olympische Winterspelen: Anne Sylvestre (Nederland 2, zater dag vijf over negen). ZONDAG 11 FEBRUARI Nederland I 10.00 Olympische Winterspelen te Grenoble 13.20 Teleac 15.00 Nieuws 15.01 Monitor 15.02 Olympische Skiwedstrijden te Autrans 15.35 Paulus de boskabouter 16.00 Skippy 16.30 Voetbaluitslagen 16.30 Olympische Winterspelen: IJshockeywedstrijd Canada- U.S.A. 18,55 Pipo de clown 19.00 Bijbelvertelling voor kinderen 19.05 Zingend geloven: koorzang 19.30 Sport 20.20 Filmoverzicht Olympische Win terspelen 20.35 Journaal 20.40 Kent U mijn vrouw? (TV-feuilleton) 21.05 Tweekamp 21.35 Radetzky-Mars, (TV-spel) 22.35 Pasfoto 22.40 Journaal Nederland II 18.55 Pipo de clown Nieuwe avonturen van Sebas tiaan, voor de jeugd Vaders tegen wil en dank, (TV-feuilleton) Journaal Een vleermuis uit de hel, (TV-film) Interview met een bekende Nederlander Journaal 19.00 19.30 20.00 20.05 22.00 22.25 MAANDAG 12 FEBRUARI Nederland I 12.30 Olympische Winterspelen te 18.00 18.40 18.50 18.56 19.00 19.03 19.06 19.32 19.56 20.00 20.16 20.20 20.35 21.15 22.45 Grenoble Olympische Winterspelen: skiën te Chamrousse en schaatsen te Grenoble Nederlands commentaar Olympische Winterspelen Pipo de clown Reclame Journaal Reclame Kenmerk Dregnet, politie-feuilleton Reclame Journaal Reclame Olympische Winterspelen Per sekonde wijzer Achter het Nieuws Journaal Nederland II 18.50 Pipo de clown 18.56 Reclame 19.00 Journaal 19.03 Het strijkje (film) 19.12 Hollywood Palace 19.53 Lezing 20.00 Journaal 20.16 Reclame 20.20 Documentaire over de provincie Noord-Brabant 21.00 Dr. Ehrlich (speelfilm) 22.40 Journaal

IJmuider Courant | 1968 | | pagina 7